Kým médiá omieľajú jednu jedinú tému, mimo pozornosti občanov prebieha proces zavádzania 5G sietí na Slovensku. Deje sa to bez akéhokoľvek posúdenia rizík pre zdravie a životy ľudí! Deje sa to napriek tomu, že pred rizikami 5G sietí varuje celosvetová výzva 170-tich vedcov (voxo.eu/elektrosmog/vyzva-vedcov-proti-5G) vrátane štyroch vedcov zo Slovenska:Igora Belyaeva a Michala Teplana so SAV a Jána Jakuša a Ladislava Janouška z martinskej a žilinskej univerzity. Vysoko erudovaní odborníci nás naliehavo varujú, že technológia 5G predpokladá oveľa vyššiu elektromagnetickú záťaž a má preukázateľne škodlivé účinky na ľudí a životné prostredie.
Cituje sa staršia výzva 220 vedcov z viac ako 40 krajín spred dvoch rokov, ktorá poukázala na skutočnosť, že „mnohé nedávne vedecké publikácie ukázali, že EMF ovplyvňujú živé organizmy už pri oveľa nižších úrovniach intenzít, než aké má stanovené väčšina medzinárodných a národných smerníc“. Účinky zahŕňajú zvýšené riziko vzniku rakoviny, bunkový stres, zvýšené množstvo škodlivých voľných radikálov, genetické poškodenia, štrukturálne a funkčné zmeny reprodukčného systému, poruchy učenia a pamäti, neurologické poruchy a negatívne vplyvy na celkovú pohodu ľudí. Poškodenie sa však nevzťahuje len na ľudskú rasu, ale množia sa dôkazy o škodlivých účinkoch aj na rastliny a zver.
Veľké množstvo vedeckých štúdií poukazuje na ujmu na ľudskom zdraví spôsobenú elektromagnetickými poľami. Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (IARC) – agentúra pracujúca pre Svetovú zdravotnícku organizáciu dospela v roku 2011 k záveru, že elektromagnetické polia s frekvenciami od 30 kHz do 300 GHz sú možným karcinogénom u ľudí (skupina 2B).
Odborníci varujú, že normy ICNIRP, ktorými sa riadi aj Slovensko, sú zastarané. Dôvodom existencie „zavádzajúcich“ smerníc je konflikt záujmov členov rady ICNIRP vzhľadom na ich vzťahy s telekomunikačnými alebo energetickými spoločnosťami. Vedci žiadajú zastavenie expanzie 5G. Zastaviť projekt 5G sa nedávno podarilo Slovinskej vláde a slovenská vláda by si z nej mala zobrať príklad.
Na Slovensku je však o rizikách 5G ticho, a koronavírus-nekoronavírus, nech sa aj chod celého Slovenska zastaví, ale projekt 5G beží ďalej. Toto ignorovanie rizík 5G sietí vyvoláva dojem, že drastické opatrenia proti koronavírusu ničiace ekonomiku štátu a psychiku ľudí sú farizejské a že v skutočnosti vláde vôbec nezáleží na zdraví ľudí, ale na záujmoch korporácií a elít. Lebo v oboch prípadoch hrá podľa nôt, ktoré jej rozdali úradníci v Bruseli a spol.
Prečo pri 5G sieťach, ktoré, ak sa raz spustia, ostanú trvalým faktorom poškodzovania zdravia, zrazu úrad verejného zdravotníctva zatvára oči, keď pri koronahystérii vláda bezprecedentne porušuje aj slobodu vierovyznania, zatvára chrámy a hlavný hygienik rozhoduje dokonca ešte aj o tom, akým spôsobom možno kresťanom podávať sväté prijímanie? A regulačný úrad sieťových odvetví si ako ponský Pilát umýva ruky, lebo vraj nemá kompetenciu skúmať zdravotné riziká 5G, preto ich neskúma. A bez skúmania rizík, pod rúškom koronakrízy v posledné marcové dni spustil výberové konanie, v ktorom sa má koncom mája rozhodnúť, ktorý telekomunikačný operátor na ktorej frekvencii nás bude ožarovať stokrát intenzívnejším žiarením než dosiať.
Kým sa neposúdi dopad 5G na zdravie ľudí a prírodu, kým sa vedecky nedokáže bezpečnosť tejto novej technológie, musí sa proces zavádzania 5G sietí okamžite pozastaviť. Dokonca aj z dôvodu koronakrízy. Pretože je zaujímavým faktom, že najvyššia úmrtnosť na koronavírus je práve v lokalitách, kde spustili 5G siete. A tam, kde ich niet, je situácia oveľa lepšia. Ak niekto upozorňuje na túto zhodu, označujú ho za konšpirátora. Ale aj sedliacka logika hovorí, že teľa vystresované vysokou elektromagnetickou záťažou je zraniteľnejšie a ťažšie sa lieči. Čiže vláda a jej poradcovia by mali brať vážne varovania vedcov a v každom prípade, alebo aspoň pre istotu, aby sa nezhoršila situácia, pozastaviť projekt 5G sietí.
A ak vláda neverí mne, v tomto smere laikovi, nech si vezme do poradného tímu najlepších odborníkov z tejto oblasti. Na Slovensku ich máme a ich mená som uviedol.