Vidíte sa pod pseudo liberálnou vládou R. Sulíka?

Richard Sulík radodajne poskytuje rozhovory. Z nich pre mňa vyplýva nárast neistoty a nedôvery. Vydáva sa za liberála ale ním nie je. Chce byť pravicový liberál, ale pri tom poškuľuje vľavo (rovnostár).
Manželstvo muža a ženy považuje za nedotknuteľne výnimočné, pritom ho chce zrovnoprávniť s registrovanými partnerstvami.
Agenda marihuana je nateraz agenda nula. Nie, že by nebola dobrou, ale nie je dobrou. Dobrá agenda nespočíva len na legalizácii a dekriminalizácii marišky (populizmus). Ale, najmä, v uznaní jej liečivých účinkov. Korektné štúdie majú problém s priznaním ich legitimity. A s farmako-biznisom. Bráni a ošíva sa.
On, ale, ako ekonóm, máva nad hlavou, najmä svojou agendou 2020. Je tu niekto z čitateľov ekonóm? Odlišuje, tento líder „opozície“ z Bruselu, voľnú od slobodnej ekonomiky? Má modus operandi a modus vivendi v ekonomike, vo vzťahu k štátnemu etatizmu verzus sloboda podnikania?
Kam, až, chce byť tento liberál-neliberál (konzervatívne prvky) liberál, podľa svojej definície liberalizmu – non liberalizmu?
Nie je možné voliť politika, ktorý vo veciach vlastnej agendy a svojho zaradenia v politickom spektre sám nemá jasno. Tu musí nastúpiť ochranný a obranný reflex: Ostražitosť, nedôvera, výhrada rozumu a svedomia a odmietnutie.
Zo symbiózy ľavicového a pravicového liberalizmu ťaží Globálny Prediktor. 
Slepým a hluchým a zmagoreným ideológiami liberalizmu: O ktorú stranu mantinelu sa zasa necháte oplieskavať po budúcich parlamentných, možno aj predčasných voľbách?
Stav vecí vládnutia súčasnej koalície, rok po marcových voľbách 2016, neveští nič dobré…
Strana Smer a jeho koalícia sa drží na šnúrke výsledkov prieskumných agentúr. Ich výsledky kolíšu (postupný celkový pokles) ako priama reakcia na populistické „produkty“ vlády a smerácky populizmus, blízky komunizmu, a jeho spôsobov prerozdeľovania zdrojov (ich rozdávaním svojim: blízkym Smeru). A kolaboráciou s oligarchiou (gorila) v priamom prenose… (čo takto, pohár koly)?
Dôveryhodnosť agentúrnych prieskumov bola preverená v našich parlamentných a amerických prezidentských voľbách.
Komu ešte vôbec dôverujete? Nemali by ste začať už konečne myslieť „tiež“ vlastnou hlavou? Ale, to je nepohodlné, nepríjemné a bolí to? Nespôsobili ste si vlastnou pohodlnosťou už dosť príkoria?
Ste – nie ste plnoprávnymi a svojprávnymi občanmi tejto krajiny? Myslíte si, že ak raz za štyri roky pôjdete k volebným urnám, ak práve neprší, ste plnohodnotnými občanmi? A čo iostatní, mlčiaca nevoličská väčšina a totálni ignoranti? A v medzičase budete (budú) nadávať doma za stolom a na fejzbúku?
Parlamentná demokracia Vhodením volebného lístka do urny získavate hodnotu hlasu s nominálnou hodnotou jedna. O spracovanie a roztriedenie voličských hlasov sa postarajú iní. Boli ste použití/é. A vy, nadobúdate znova hodnotu nula. Na štvorročné volebné obdobie. Ale, s  pocitom, že máme parlamentnú demokraciu a slobodné demokratické voľby. Toto a takto chcete aj nabudúce? Každé štyri roky? Ak dožijete..? A po vás túto štafetu preberú vaše deti a vnúčatá? Ešte ste sa nenabažili rozkoše z takej “demokracie”? Výsmechu víťazov, a škrípania zubami porazených? Aj vás?
Len hlupáci robia stále tie isté chyby. Múdrejší robia aspoň nové (za pokus to stojí…) Či? Vo vašich rukách je zákon o politických stranách a volebný zákon. Hmm…
Prečo, za čo a za koho vlastne hlasujete vo voľbách? Viete? Politickú objednávku musíte zadať VY! Nie iba voľbou akceptovať volebné programy! Koľkí z vás ich pred voľbami aj čítajú?
S poukazom na prvú vetu článku, podloženú osobnými verejnými vyjadreniami Richarda Sulíka, je tu na mieste podnetná otázka na zamyslenie:
Môže byť takýto politik naozaj aj dobrý ekonóm, a zverili by ste mu do rúk správu vecí verejných? Aj vašich?
Nechce sa vám premýšľať, lebo, mnohí z vás,  jednoducho už nechcú vládu Smeru, a vy ste sa rozhodli, že potrebujete a chcete zmenu, nech je akákoľvek, len nech je zmenou? Máte vôbec koho voliť? Aj tak, chcete zmenu? Ako ste sa o ňu zaslúžili vy?
Aké máte vôbec možnosti? Z čoho a z koho vyberať? A, čo, takto, prípadne k SaS aj Strana zelených? Vstane z popola?
P.S. Autor článku načrtol možné prognózy. Nič viac. Ani menej.
Fejzbúk, aj „ulica“, hlava-nehlava, volí ĽSNS. A vy? Prečo? Máte v tom jasno?
Celé mi to pripomína Occamovu britvu, je princíp ekonómie myslenia, podľa ktorého sa „súcna nemajú zmnožovať, ak to nie je nevyhnutné (Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem).“ A tá velí, že jednoduché riešenie je najlepšie riešenie. Hmm…
Do toho aktívneho, samostatného a kritického myslenia, ku ktorému nás nabádajú, by to chcelo pridať aj trocha gramotnosti.
Autor článku: Juraj Režo


Blogy

Peter Lipták

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Marián Servátka

Juraj Tušš

Erik Majercak

Životný štýl

.
.

Armáda, konflikty, analýzy, história, vojenská technika

.