Je to možné – už aj na tomto blogu miznú komentáre?? Dovolil som si komentovať článok – Ako prichádza Slovensko o stovky miliónov eur na colných podvodoch, od pána poslanca Uhríka.

….. nesúhlasím s Vaším názorom, ale spravím všetko pre to, aby ste ho mohol vysloviť…..

Toto ma napadlo dnes ráno, aj keď som už zabudol kto to povedal, keď som zistil, že z piatich komentárov mi boli dva vymazané.

Fakty :

 

však áno, ale na to sa musí ísť postupne a systematicky a musí byť podpora !!!

čo myslíš, ktoré média uverejnia okrem HS tento článok ???

 

Ak chcete vedieť ako je to s podporou pri takom zložitom prípade ako sú – Panamské papiere – pozrite si moje video o spolupráci EP – EK – Rada EÚ

Komentár zostal

 

M.Jurčo, poslanec Uhrík to prinášal v NR SR,dlhodobo, no vasi židomurarsky posranci odmietali dlhodobo čolen diskutovať na túto tému, tak pán Uhrík išiel konečne verejne…A kde si bol ty,pán Jurčo,kéď si to vedel?

Komentár zmizol 

 

499 miliárd neuniká – len idú do vreciek oligarchov, amíkom a eú

 

Ďakujem pekne za komentár,
áno do čiernej ekonomiky a daňových rajov. Ak by to bolo len nárazovo, tak sa to dá rozchodiť – toto je dlhodobá záležitosť – je politická neochota ju riešiť v rámci celej EÚ

Komentár zostal

 

“Keďže sú “európske”, tento čínsky tovar clu nepodlieha.”
Vobec nie, povod tovaru je dalsia obsiahla kapitola. Materska firma v EU neznamena oslobodenie od cla..

 

Ďakujem pekne za komentár,
hore som už o cle popísal, jedná sa o všetok tovar dovážaný do EÚ – všade sú problémy.
Na grafe je znázornené kto platí dane v EÚ. Vyše 50 % je to daň z práce – tom cýbajú tie miliardy ktoré zaparkovali v čiernej ekonomike a daňových rajoch !

Komentár zostal

 

Pán Jurčo, Vám zasa uniká význam cla, zmysel jeho podstaty.
Cieľom zavedenia cla nie je navyšovanie príjmov štátu, v tomto prípade príjmov rozpočtu EU.
Cieľom cla je (bola?) ochrana ekonomických záujmov štátu – ochrana domácich výrobcov, domáceho trhu…

Z Číny sa k nám dnes dováža tovar, ktorý sa u nás už dávno nevyrába, lebo výrobu (celé priemyselné odvetvia) zlikvidovala globalizácia (nadnárodné korporácie).
V tej istej Číne sa dnes vyrába tovar pre nadnárodné korporácie, ktoré majú v Európe už iba sídlo a distribučnú sieť. Keďže sú “európske”, tento čínsky tovar clu nepodlieha.
Takže čo (koho) clo chráni?
Aký prínos má pre SR vyberať clo z dovážaných tovarov, ktoré sa u nás nevyrábajú (nie sme sebestační), a ktoré navýši cenu dovážaných tovarov na našom trhu. A následne poslať vybrané clo do rozpočtu EU?

Keby európske firmy (nadnárodné korporácie) vyrábali tovar v Európe, tak to chápem. EU si chráni svoj vnútorný trh a svoje ekonomické záujmy.
Lenže tu sa selektívne vyberá clo z časti tovaru vyrobeného v Číne a ochraňujú sa ekonomické záujmy (zisky) nadnárodných korporácií.
Toto je podstata, ktorú treba riešiť. Vy chcete riešiť, ako zefektívniť ochranu nadnárodných korporácií a zvýšiť im zisky znevýhodnením konkurencie.

Komentár zmizol 

Pozrime sa ktoré komentáre zmizli

nbusr123

@nbusr123


Blogy

Marek Brna

René Pavlík

Milan Šupa

Erik Majercak

Peter Lipták

Zdeno Drdol

Životný štýl

.
.

Armáda, konflikty, vojenská technika

.