Rudolf Huliak si pred voľbami robil kampaň s mottom „Voda, pôda, les!“, s ktorým sa stal poslancom za Slovenskú národnú stranu. Jeho stranícky kolega Taraba nám dnes ukazuje, ako to mysleli. Voda je na rane ako prvá.
Tento týždeň sa prevalila šokujúca informácia, čo chystá minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS). Obyvateľov vidieka muselo pri správach doslova vyhodiť z gaučov!
Od tzv. revolúcie v roku 1989 už takmer 35 rokov doteraz ani jednu vládu netrápilo kto a kde má vo dvore alebo na záhrade nejakú studňu. Vlády tiež vôbec neriešili ani to, koľko vody z týchto svojich studní pre seba a svoje rodiny ľudia odoberajú. Veď ak si niekto z odoberania podzemných vôd nerobí kšeft, a na vode nezarába, nie je predsa dôvod na to, aby štát akokoľvek zasahoval do jeho studne.
To však platilo len doteraz. Minister Taraba (SNS) totiž plánuje vykonať veľké sčítanie studní tak, aby mala vláda dokonalý prehľad o tom, kto všetko disponuje vlastnou studňou, a teda je aspoň čo sa týka vody nezávislý a sebestačný. Taraba sa netají tým, že úrady chcú dostať pod kontrolu nielen to, ako s vodou hospodária rôzne firmy a podnikatelia, ale najmä to, aby získali dokonalý prehľad o studniach bežných ľudí na vidieku.
Taraba hovorí, že nastáva veľký pokles podzemných vôd. Ešte pred voľbami tu ten pokles nebol a zrazu po výmene vlády klesli spodné vody??? Človek nemusí byť geológ, aby pochopil, že za obrovským záujmov vlády o studne ľudí bude asi niečo iné.
Veď spomeňme si na to, o čom hovoril premiér Robert Fico, keď sa nedávno vrátil zo stretnutia globalistov na Svetovom ekonomickom fóre v Davose. Začal urgentne tlačiť na zavádzanie elektromobilov. Aj preto sa dnes ide stavať v Šuranoch obrovská fabrika na výrobu batérií práve do elektromobilov. Pre takúto výrobu je pritom typická enormne vysoká spotreba vody. V Maďarsku aktuálne prebiehajú protesty proti výstavbe obdobnej fabriky, práve z dôvodu obáv ľudí o prístup k vode vo vlastných záhradách.
Chápete už, prečo vláda potrebuje vedieť o všetkých studniach, a to aj tých, využívaných výlučne obyvateľmi vidieka pre svoje vlastné rodiny? Jednoducho preto, aby mohla štedro dotovanej nadnárodnej korporácii vyrábajúcej batérie do elektromobilov pomôcť aj tak, že pre ňu zabezpečí vodu z našich studní. Stačí, keď ľuďom na vidieku, napríklad v okruhu 50 km, zapečatí a uzavrie ich studne, a tým doslova nasmeruje túto vodu do fabriky na batérie v ich blízkosti.
Navyše netreba zabúdať ani na to, že Ficova vláda sa jednoznačne prihlásila k politike Európskej únie, nazývanej ako tzv. „Green deal“. A táto politika globalistov v konečnom dôsledku smeruje aj k tomu, aby ľudia nemali voľný prístup k pitnej vode. Teda, aby neboli nezávislí a sebestační a mohli byť ľahšie ovládaní.
Z tohto uhla pohľadu je evidencia studní len prvým, takpovediac prípravným krokom. Nasledovať bude ich dôsledná kontrola a nakoniec, ak to vláda bude chcieť či už v prospech nadnárodných korporácií alebo na zlomenie odporu nepohodlných skupín obyvateľov, aj úplné zabránenie prístupu ľudí k vlastnej vode.
Ak nechceme dospieť až do tohto bodu, musíme túto Tarabovu šialenosť zastaviť už v zárodku, lebo inak nám zostanú len oči pre plač. A to nesmieme dopustiť!
Zdroje:
https://standard.sk/576635/slovensko-sa-bude-pripravovat-na-dlhodobe-sucha-envirorezort-planuje-scitanie-studni
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/700366-envirorezort-chce-riesit-ilegalne-studne-taraba-zvazuje-amnestiu/
https://www.mojelektromobil.sk/slovensko-podpori-elektromobilitu/
https://brainee.hnonline.sk/notsorry/news/spolocnost/slovensko/96128748-slovensko-by-mohlo-prejst-na-elektromobily-fico-slubuje-ze-do-mesiaca-pripravi-legislativny-plan
https://www.youtube.com/watch?v=VRn-M54ko1Q