Odvolili sme. Keďže dve strany prepočítavali zápisnice zo všetkých okrskov, doteraz nie je známe či nejaký škriatok v centrálnom zúčtovacom centre neprikrášlil niekomu výsledok. Tam asi problém nebol. Objavili sa však iné. Najskôr sa šírila internetom správa, že Matovič mal mať minimálne 10 % hlasov, aby sa kvalifikoval do parlamentu.
OĽaNO a priatelia tvorila dvojkoalíciu so stranou Za Ľudí, ale priatelia skryli pod krídla ďalších šesť strán a hnutí, Kresťanskú úniu, Nezávislí kandidáti,(NEKA), NOVA, Slobodní a zodpovední, Magyar Szívek a Pačivale Roma,
To isté platí aj pre SNS, do ktorej sa začlenili tri strany: Národná koalícia, Život – NS, Vlasť a má aj ďalších pričlenencov.
A čo sa píše v zákone o podmienkach výkonu volebného práva a…
180/2014 v § 66 v bode 2.
Štátna komisia ďalej zisťuje,
odsek b.
ktoré koalície zložené z dvoch alebo troch politických strán získali menej ako sedem percent z celkového počtu odovzdaných platných hlasov,
odsek c.
ktoré koalície zložené najmenej zo štyroch politických strán získali menej ako desať percent z celkového počtu odovzdaných platných hlasov.
Tak platí, alebo neplatí, že by mala mať vlastne osemkoalícia 10% a trojkoalícia 7%?
Čo vlastne znamená včlenenie jednej strany do druhej, keď kandidát pričlenenej strany používa svoj pôvodný názov a nie názov hostiteľa? Nechajme to na právnikov. Čo z toho vyplýva, môže posúdiť asi len Ústavný súd.
Asi by bolo najsprávnejšie, aby každá strana bez výnimky musela mať na príspevok 3 a na vstup do parlamentu 5 percent. A bolo by jedno, či je dvoj, troj, alebo štvor-koalícia. Každá koalícia by musela mať podľa počtu strán násobok troch, alebo päť percent. Menej hlasov by prepadlo a voľby by boli viac objektívnejšie.
Nepredpokladám, že by sa tým zodpovedné orgány v budúcnosti seriózne zaoberali. Zase by sa ozvali aktivisti, že je to nedemokratické!!! Asi by to vyriešilo iné financovanie úspešných strán vo voľbách.
Horší a najmä do očí bijúci je však iný problém a to vyše 90 percentná podpora Matovičovej dvojkoalície v rómskych osadách. Už vieme, že nabehla NAKA a začala vyšetrovať možnú volebnú korupciu. Či sa k niečomu dopracuje, ukáže čas.
No v tejto súvislosti sa pýtam pána prezidenta Hamrana, prečo sa NAKA nezaujíma aj o komunálne voľby v Bratislave, kde Progresívne Slovensko deklasovalo ostatných a v rozhodujúcich častiach majú poslanci PS vyše 80 percentné zastúpenie a samotný primátor v prvom kole nevídaných vyše 60%!!!!? Starostovia z PS v metských častiach dosiahli od 39, dva krát vyše 50 a raz dokonca 81% hlasov a na najväčšom sídlisku Petržalka vyše 77%! Zaujímavé valcovanie konkurencie!
Pozrime sa na zastupiteľstvá. Napríklad v Starom meste je to 100% poslancov Team Bratislava PS,
v Novom meste z 25-tich poslancov má Team Bratislava PS 23,
v Petržalke z 35 tich má Team Bratislava PS 33 poslancov,
v Karlovej Vsi má z 25-tich 19 poslancov,
v Dúbravke má z 25-tich poslancov PS iba jedného, ale pri 23-och zase svieti SOM Slovensko.
Tie najdôležitejšie mestské časti v Bratislave má teda v rukách PS. A tak si primátor Vallo a starostovia dovolia asi všetko, podľa Mňačkovho hesla: „Ako chutí moc“ a im chutí dokonalo. Veď toľko nezmyslov, čo porobili v Bratislave na buzeráciu občanov bije do očí! Položme si otázku, ako je to možné, ak porovnáme minuloročné komunálne a a tohtoročné parlamentné voľby v Bratislave, tak si výsledky absolútne odporujú! Tak čo, pán prezident Hamran, nestojí to za preverenie? Alebo Vám nehrá do karát, že tu ide o Progresívne Slovensko a nie už odpísaného Matoviča?
Nezdvorilosť, pohŕdanie a arogantnosť predsedu PS Šimečku sme videli vo volebných debatách, kde sa väčšine politikom nemohol pozerať ani na členky. Prečo píšem o arogantnosti? Slušný politik zdvorilo zablahoželá víťazovi volieb, ale jeho vyjadrenie, že urobia všetko preto, aby SMER nevládol, dokumentuje absolútnu politickú negramotnosť. A toto indivíduum by chcelo vládnuť Slovensku??? Prosím vedenie Sorošovcov, nájdite si iného schopnejšieho lídra s aurou, ktorý pozná detailnejšie slovenský národ a dokáže ho aj osloviť. Už tretí krát tentoraz aj s Oxfordom sa Vám, ako hovoria naši bratia Česi „předseda nepovedl“!
Voľby priniesli aj pozitíva. Konečne už nebudeme počúvať dvoch najväčších krikľúňov z Demokratov jedného z najväčších vládnych klamárov amerikánskeho jastraba Naďa a „superexpertného“ právnického eléva Šeligu, ďalej táraja Hegera a perličkovú inteligent-šialenku NeDorobku Nvotovú.
Rovnako sa ľudia zbavili exmafiána multiinseminátora Kollára. Škoda, že to nepostihlo aj trnavského provokatérskeho štricáka Matoviča, jeho podržtašky Šipoša a pridružený pošahaný mozgový trust žaluďku Remišovú. A možno motyka z NAKA vystrelí a budeme mať za volebné úplatky o OĽaNO a priateľov v parlamente menej.
Zaujala aj euro-poslankyňa Beňová, ktorá na naivno-detskú zdupľovanú otázku, či chce vládnuť SMER aj s Hlasom sa pousmiala. Neviem, prečo sa Pellegrini uráža? Asi to má iba sprostredkovane. Nech si to pozrie. Ten jej úsmev vyznel ako počudovanie sa nad naivnou hlúposťou po opakujúcej sa otázke: „Aj Hlas?“ Nuž, múdrosť spojená s rýpaním do politikov SMER-u je folklórom hlúpych a poslušných novinárov, zväčša z medií hlavného prúdu.
Výhra SMER-u vo voľbách priniesli aj jednu pozitívnu vec. Panovinár a na počudovanie aj šušlavý paredaktor a neskôr pakomentátor TV JOJ Arpád Soltész po druhý krát emigroval zo Slovenska. Verím, že tentoraz už definitívne a navždy. Po prvý krát to bolo pred nežnou revolúciou, aby sa asi po neúspechu v kapitalizme po ňom vrátil a začal kydať svojím goebelsovským a pananamerickým jazykom na slovenských národ (Ako sa teraz vyjadril 75 % slovenských voličov je chorých – hotový Matovič , ktorý tvrdí všetci sú na vine iba ja som kráľ.) a po druhý raz zmizol za hranice teraz v pondelok (asi do Kanady za Nicholsonom). Želám mu veľa šťastia a želám mu, aby už o to. pre neho hnusné a dezolátne Slovensko, na ktoré nenašiel slušné slovo, nikdy ani nezakopol a nikdy sa do Slovenskej republiky nevrátil. Takí kydači hnoja, ktorí zbabelo utekajú, tu nemajú miesto! Bodaj by týchto odídených štváčov ako škriekátor Stanke a Soltész bolo viac.
Tých pozitív a negatív, ktoré vyplavili predčasné voľby je oveľa, oveľa viac. To by bol naozaj dlhý článok.
Pavel Jacz