Z nenápadného úradníka Ivana Korčoka sa stal minister MZVaEZ. Na pozvanie strany SaS a jej vodcu R. Sulíka. Nebol celkom neznámy pre Slovensko, avšak bližšie ho verejnosť začala vnímať, keď zastával post štátneho tajomníka a neskôr veľvyslanca SR v USA. Počas svojej dlhej kariéry diplomata prešiel rôznymi postami. Vybudoval si množstvo dôležitých kontaktov, ktoré ho posunuli na nezávideniahodnú pozíciu zástupcu slovenskej misie pri NATO až po vedúceho delegácie pre prístupové rokovania do tejto zločineckej organizácie. V tom období bol ministrom zahraničných vecí Eduard Kukan, vedený v zoznamoch ÚPN ako dôverník Skopec r.č. 9002. Ústavný súd rozhodol, že kategória dôverník nie je vedomá spolupráca. Pri všetkej úcte k Ústavnému súdu jeho rozhodnutie nevylučuje vedomú spoluprácu, len sa ťažšie dokazuje.
Treba pre spravodlivosť a úplnosť uviesť, že na Ústavnom súde, ale aj na iných dôležitých miestach ústredných orgánov štátnej správy, vláde, v prezidentskom úrade pôsobilo množstvo kariero-komunistov, ktorí sa po roku 1989 vyhlásili za demokratov. Radoví komunisti, ľudia práce, ktorí verili, že pracujú pre rozvoj spoločnosti boli podvedení a hodení cez palubu. Dnes sa mnohí karieristi na vysokých postoch hanbia za svoje členstvo alebo kandidatúru v KSS. Týka sa to aj napríklad bývalého súdruha Lajčáka, momentálne najväčšieho obdivovateľa USA a Soroša. Ten po skončení ministrovania šiel plniť proamerické ciele na Balkán. Menovaním Korčoka sa tak zachovala kontinuita proamerickej politiky na Slovensku.
Pre úplnosť treba uviesť, že na MZVaEZ pôsobili alebo stále pôsobia úradníci prepojení na tajné služby pred rokom 1989 alebo po roku 1989 vrátane SIS. SIS má o všetkých diplomatoch spracovanú veľmi podrobnú registratúru a informácie. Dnes však nie je kritériom či niekto niekde v bývalých tajných službách pôsobil, ale či je poslušný a lojálny voči novým pánom.
Podľa média Hlavné správy sa Korčok vyjadril nedávno pozoruhodným spôsobom. „To nie sú dva svety: My sme Brusel a Brusel je tu, na tomto mieste.“
Malo sa tak udiať na tlačovom brífingu po zasadnutí parlamentného výboru pre európske záležitosti. Propagandistické vyjadrenia pána Valáška, a pána Korčoka sú potvrdením ich globalistického myslenia, ktorí by slovenské záujmy najradšej zakopali pod čiernu zem. Z vyjadrení oboch pánov priam vyžaruje podriadenosť EÚ, ktorá predovšetkým háji záujmy silných štátov a podriaďuje si slabé štáty. Keby sme sa riadili demokraciou boli by si všetky štáty rovné v právach aj povinnostiach. Pôvodný cieľ zámerov EÚ bol vyrovnávať ekonomiky slabších štátov pomocou a podporou silnejších štátov tak, aby neskôr celá EÚ bola silnejšia ako celok. Dnes sme však svedkami zneužívania postavenia silných štátov, ktorí si so slabších štátov, hlavne štátov bývalého východného bloku urobili svojich poddaných.
Páni dokonca šli tak ďaleko, že vyhlásili za extrémistov všetkých, ktorí integráciu EÚ spochybňujú. Vzhľadom k nedávnemu brexitu sa podľa nich stala Veľká Británia a všetci kritici, kritizujúci EÚ za ich chyby extrémistami. Alebo prečo do EÚ nevstúpilo Nórsko alebo Švajčiarsko? Aj to sú extrémisti? Alebo sú extrémisti tí čo tvrdia, že zahraničný obchod sa robí na všetky štyri svetové strany? Alebo že EÚ de facto bráni obchodovaniu s Ruskom a zavádza nezmyselné clá na želanie „Veľkého brata“ v USA. Takéto rozhodnutia nie sú dobré lebo len zvyšujú konfrontáciu a brzdia rozvoj vzájomného obchodu s Ruskom.
Lenže ak má byť EÚ funkčná mala by sa vrátiť k pôvodným hodnotám demokracie a nenechať sa napríklad zneužívať Sorošom. Pre jeho potreby bol spracovaný materiál pod názvom:
Mapping Reliable allies in the European Parliament (2014 – 2019). Ide o zoznam poslancov EÚ, ktorí môžu byť nápomocní plneniu Sorošových cieľov v EÚ. Je to skutočne monštruózny plán ekonomického teroristu a politického manipulátora Soroša. Množstvo poslancov v EÚ dnes nezastupuje záujmy národných štátov a EÚ, ale záujmy Soroša.
Takže pán Korčok sa mýli, lebo normálny politik bude predovšetkým hájiť národné záujmy tak, aby boli povedzme v súlade s politikou EÚ. Nech skúsi presvedčiť USA, že sa musia podriadiť rozhodnutiu väčšiny pri hlasovaní v OSN. Ak by to nebolo v súlade so záujmami USA tak Američania, ktorí podkopávajú celosvetový mier, by ho vysmiali a poklepali by si po čele.
Programové vyhlásenie vlády v časti venovanej zahraničnej politike je potvrdené lokajstvo iným záujmom ako slovenským resp. vláda uznáva nadradenosť cudzích záujmov pred slovenskými, čo je porušením Ústavy SR.