Keďže už dlhšie publikujem na rôznych portáloch, neuvedomila som si, že je dobré na úvod sa predstaviť. Som vydatá, mám 42 rokov, máme 3 deti, od roku 2017 som krajská poslankyňa, riaditeľka pobočky Centra pomoci pre rodinu v Piešťanoch a psychologička. Vyštudovala som psychológiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave (2002), zameriavala som sa na klinickú a poradenskú psychológiu, pokračovala som postgraduálnym štúdiom a doktorát zo Sociálnej a pracovnej psychológie na tému Odpustenie som obhájila na Trnavskej univerzite (2011).
Roky pôsobím najmä v sociálnej oblasti, vzdelávaní, venujem sa poradenstvu, publikujem, koordinujem preventívne projekty na pomoc manželom a rodinám, robievame napr. Manželské večery, Deň rodiny, zapájame sa aktivotami do Národného týždňa manželstva. Okrem toho spolupracujem s Fórom života na projektoch, ako sú Sviečka za nenarodené deti, Deň počatého dieťaťa, Poradňa Alexis. V minulosti som pracovala v mládežníckom sektore, s migrantmi v táboroch, bola som hovorkyňou bývalého trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka, krátko som pracovala ako produkčná v regionálnej televízii. Okrem toho som pôsobila ako pedagóg na vysokej škole, pracovala som na charite s ľuďmi bez domova a závislými a posledné roky pôsobím v Centre pomoci pre rodinu v Trnave a Piešťanoch. Podrobne o mojich pracovných skúsenostiach tu: https://www.luciadrabikova.sk/blog/about/
Som kresťanka s jasným prolife postojom. Kresťansko konzervatívne presvedčenie zastávam i ďalších otázkach ako sú registrované partnerstvá homosexuálov, adopcia detí homosexuálmi, som proti propagácii drog a liberalizácii drogovej politiky, som proti rušeniu sociálnych opatrení a zmeny prístupu k nelegálnej migrácii. Záleží mi aj na kultúre a umení, podľa môjho názoru má kultúra a umenie povznášať dušu a preto som protestovala proti tzv. Pochodu čertov v Piešťanoch.
Tu je môj program: 1. kvalitný a efektívne nastavený systém sociálnej a zdravotnej starostlivosti najmä v oblasti pomoci dlhodobo chorým, starým a umierajúcim. 2. Dostupné poradenstvo a odľahčovacie služby pre rodiny i jednotlivcov v náročných situáciách, sama som 2,5 roka opatrovala babičku s Alzheimerom, takže viem, čo to obnáša a že štát veľmi človeku neuľahčuje. 3. podpora všestranného rozvoja mládeže, podpora detských a mládežníckych organizácií. 4. kvalitné školstvo a šport dostupný pre všetky deti – aby malo každé dieťa bez ohľadu na sociálnu situáciu počas povinnej školskej dochádzky možnosť sa naučiť plávať, korčuľovať, bicyklovať a lyžovať. 5. dôstojné podmienky, zvýšenie miezd a sociálne istoty pre zdravotné sestry, opatrovateľky, učiteľov, sociálnych pracovníkov a psychológov. 6. opatrovateľovi ťažko zdravotne postihnutého príbuzného garantovať príspevok vo výške minimálnej mzdy. 7. podpora regionálneho rozvoja – prijatie novej a ucelenej koncepcie rozvoja cestovného ruchu so zameraním na zaostávajúce regióny, aj cez podporu rozvoja infraštruktúry – napr. cyklotrás, podpora rozvoja kúpeľníctva, 8. zlepšenie podmienok pre malých a stredných podnikateľov.
Som presvedčená, že Slovensko môže byť krajinou, kde sa bude dobre žiť, ak spojíme sily a pôjdeme 29.2.2020 voliť.