Arogantní liberálni politici nás považujú za ovce, ale mýlia sa!

Liberálni manipulátori oslavujú pozastavenie účinnosti 50-dňového volebného moratória na prieskumy

S veľkou hrôzou sledujem ako sa z politikov stali herci, ktorí bez náznaku zodpovednosti a pocitu viny v priamom prenose klamú, zavádzajú, svoje politické ambície skrývajú za falošné emócie a zneucťujú demokraciu, na pilieroch ktorej stojí náš štát a naša štátnosť. Títo politickí herci preukazujú nevídané schopnosti a neuveriteľnú univerzálnosť, kedy v jednom momente dokážu byť vyšetrovatelia zločinov, prokurátori, sudcovia, obhajcovia aj žalobcovia a v neposlednom rade obrancovia slobody a demokracie, z ktorej si urobili handru na utieranie svojej špiny. Najsmutnejšie na tejto divadelnej demokracii je to, že tí, ktorí majú byť politikom protiváhou a kontrolovať ich, doslova s nimi kolaborujú. Asi nemá zmysel do hĺbky rozoberať konanie ústavných činiteľov, resp. ničiteľov a ani (ne)kompetentných, resp. (ne)príčetných sudcov, nakoľko naše Slovensko sa nachádza v hlbokej politickej, spoločenskej a morálnej kríze, ktorú pociťujeme všetci.

Jednou z hlavných tém predvianočných dní je pozastavenie účinnosti 50-dňového volebného moratória na prieskumy, o ktorom rozhodol Ústavný súd expresne rýchlo. Bolo zaujímavé sledovať ako sa liberálni štváči oháňali Ústavou SR, slobodou a právom na informácie. Oháňali sa tou istou Ústavou, ktorú nerešpektujú a porušujú, minimálne čo sa týka slobody názoru a slobody prejavu.

Prečo liberálni manipulátori spustili také šialenstvo okolo 50 – dňového moratória, ktoré rozhodne neporušuje nikoho ústavné práva? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Predvolebný prieskum je veľmi účinný nástroj na MANIPULÁCIU verejnej mienky a vo významnej miere ovplyvňuje voličov.

Nie je tomu tak dávno, čo sme boli na Slovensku svedkami a mnohí z nás sa aj stali obeťami zneužitia fenoménu „bandwagon effect“ na politickú propagandu a manipuláciu vedomia voličov. Určite si mnohí spomenieme na zverejňované predvolebné prieskumy, kde vybraní kandidáti odrazu dosahovali neprirodzený nárast popularity a tieto účelovo zmanipulované prieskumy doslova zaplavili slovenskú verejnosť a mediálny priestor. Toto klamstvo na voličoch bolo spáchané v komunálnych a prezidentských voľbách, kde predtým neznámym kandidátom boli umelo vytvorené podvodné miery popularity. Spoločným menovateľom vedenia týchto podvodných volebných kampaní bola angažovanosť mimoparlamentnej radikálne liberálnej koalície Progresívne Slovensko + Spolu a mimoparlamentnej strany Andreja Kisku Za ľudí.

Keď parlament prelomil veto progresívnej prezidentky Čaputovej (ktorá za svoje zvolenie vďačí práve extrémne zmanipulovaným prieskumom) nachvíľu vznikla nádej, že tento mimoriadne efektívny nástroj manipulácie vedomia voličov nebude prítomný v predvolebnej kampani mimoriadne dôležitých parlamentných volieb 2020. Avšak Kiskom dosadený Ústavný súd konal expresne a domnievam sa, že účelovo, preto budeme opätovne svedkami a možno znovu aj obeťami tejto nekalej podvodnej propagandy používanej hlavne radikálnymi liberálmi, ktorí ohrozujú našu národnú slobodu a uchyľujú sa k nenávistnému teroru pronárodne cítiacich obyvateľov.

„Pretože, víťazná taktika sa nemení!“

Čo je to  „bandwagon effect“?

Psychologický fenomén „bandwagon effect“, v ktorom ľudia robia niečo predovšetkým preto, že to robia iní ľudia, bez ohľadu na svoje presvedčenie, ktoré môžu ignorovať alebo potlačiť. Tento fenomén objasňuje prispôsobenie vlastného názoru jednotlivca názoru pomyselnej väčšiny. Americký sociológ Lazarsfeld vo svojej publikácii The People′s Choice uvádza, že zverejnené volebné prieskumy ovplyvňujú rozhodovanie voličov tak, že mnoho ľudí nakoniec volí stranu (kandidáta), u ktorej sa víťazstvo podľa zverejnených volebných prieskumov predpokladá, hoci pôvodne chceli voliť úplne inú stranu (kandidáta). Podľa Lazarsfelda tento efekt vyjadruje túžbu voličov byť na strane víťazov. Podľa sociologičky Noelle-Neumannovej, ktorá neskôr taktiež skúmala tento psychologický fenomén, sa skôr jedná o to nebyť sám, neizolovať sa svojím názorom od ostatných. „Bandwagon effect“ má široké využitie, bežne sa využíva v politických kampaniach alebo v ovplyvňovaní spotrebiteľského správania.

Slovenské označenie pre „bandwagon effect“ je „stádový efekt“.

Zneužitie „bandwagon effect“ na účely PROPAGANDY

Využitie skreslenia informácií za účelom propagandy by mohlo byť vykonané pomocou presvedčenia malej, ale vplyvnej skupiny obyvateľstva, napr. herci, športovci a mediálne známe osobnosti, aby propagandu šírili medzi svojimi nasledovníkmi a fanúšikmi. Prípadne sa môže jednať o jednoduché klamlivé tvrdenia o popularite. A to je tiež dôvodom, prečo je zo strany politikov kladený veľký dôraz na predvolebné prieskumy.

Pokiaľ politického kandidáta volí veľa ľudí, tak to musí byť dobrý kandidát.

Toľko ľudí sa nemôže mýliť. Ak čosi robia všetci, musí to byť správne.

KĽÚČOVÉ FAKTY:

  • „Bandwagon effect“ je to, keď ľudia začnú niečo robiť, pretože sa zdá, že to robia všetci ostatní.
  • Vo voľbách a v politike sa „bangwagon effect“ prejavuje tak, že ľudia volia osobu, o ktorej sa zdá, že má najväčšiu podporu a popularitu, pretože chcú byť súčasťou víťaznej väčšiny.
  • Termín „bandwagon effect“ pochádza z 19. storočia, kedy zabávač Dan Rice cestoval naprieč USA s kapelovým kočiarom v predvolebnej kampani za prezidenta Zacharyho Taylora.

V obchodnej činnosti sa takéto podvodné a zavádzajúce konanie považuje za nekalú obchodnú praktiku a je zakázané. Žiaľ, v politickej reklame tým, že účelom reklamy nie je predaj produktu, tak sa účastníci politického súboja beztrestne uchyľujú aj k takejto nekalej podvodnej reklame, ktorou vedome zavádzajú a manipulujú voliča. Schválenie zákona o 50-dňovom moratóriu dávalo nádej, že táto nekála praktika nebude môcť byť použitá, dnes to už však neplatí vďaka progresívnej prezidentke Čaputovej a Kiskovmu Ústavnému súdu.

Na záver si už len položme otázku: „Čo to je za indivíduá, ktoré tak chorobne túžia po moci, že sú ochotní dopustiť sa takejto nekalej podvodnej činnosti?“

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Slavěna Vorobelová

O AUTOROVI

www.vorobelova.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 204

Celkové hodnotenie: 28.48

Priemerná čítanosť: 3038

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

  • POČASIE NA DNES

    FOTO DŇA

  • Vybrali sme

    SaS navrhuje zmeny zloženia komisie na kontrolu odposluchov

    0icon

    Bratislava 23. novembra 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Poslanec Národnej rady (NR) SR za opozičnú SaS Juraj Krúpa navrhuje zmeny zloženia komisie na kontrolu…

    Weiss po remíze v Košiciach: "Ľudia budú chodiť na takýto futbal"

    0icon

    Futbalisti ŠK Slovan Bratislava síce v piatkovom zápase v Košiciach nepredĺžili štvorzápasovú sériu víťazstiev, no aj remíza 1:1 im zvýšila náskok na čele tabuľky Niké…

    Trump zvažuje, že za osobitného vyslanca pre Ukrajinu vymenuje Richarda Grenella

    0icon

    Washington 23. novembra 2024 (HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Agentúre Reuters to povedali štyri zdroje Grenell „by zohral kľúčovú úlohu v Trumpovom úsilí o ukončenie vojny, ak…

    Hana Gregorová si zakladala na tom, že je spisovateľka

    0icon

    Bratislava 23. novembra 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   V Múzeu mesta Bratislavy (MMB) otvorili tento týždeň rozsiahlu výstavu s jednoduchým názvom Hana. Mapuje tvorbu…

    Orbán vyhlásil, že hrozbu Ruska treba brať vážne

    0icon

    Budapešť 23. novembra 2024 (HSP/Foto:TASR/AP-Rafiq Maqbool)   Maďarský premiér Viktor Orbán vyhlásil, že hrozbu Ruska, ktoré chce podniknúť útoky novými zbraňami, treba brať vážne Podľa…

    Winnipeg zvíťazil na ľade Pittsburghu, Arniel: "Pomohol nám rýchly gól"

    0icon

    New York 23. novembra 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gene J. Puskar) Aktualizované 23. novembra 7:27 Hokejisti Winnipegu zvíťazili na ľade Pittsburghu 4:1 v nočnom zápase NHL. Potvrdili tým…

    Angela Merkelová považuje svoje rozhodnutie dokončiť Nord Stream-2 za správne

    0icon

    Berlín 23. novembra 2024 (HSP/Foto:TASR/DPA-Hendrik Schmidt/dpa-Bildfunk)   Angela Merkelová považuje svoje rozhodnutie dokončiť aj po anexii Krymu plynovod Nord Stream-2 za správne „Považovala som za…

    Kéry: “O Korčokovi, bubákoch v Progresívnom Slovensku a nekritických liberálnych médiách a umelcoch“

    0icon

    Bratislava 23. novembra 2024 (HSP/Facebook/ Foto: TASR - Jaroslav Novák)   „Progresívci v opozícii, za výdatnej pomoci liberálnych médií, sa už niekoľko dní tešia z…

    Kým do diania na Ukrajine nevstúpi Trump, bude to ako doteraz

    0icon

    Bratislava 23. novembra 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service via AP)   Z viacerých strán pribúdajú politické signály, že by sa mohli začať rokovania o…

    Počet trestných činov z nenávisti voči kresťanom sa v Európe v roku 2023 viac ako strojnásobil

    0icon

    Bratislava 23. novembra 2024 (HSP/ Life Site News / Pexels)   Minulý rok došlo v Európe k prudkému nárastu počtu trestných činov z nenávisti voči…

    FOTO DŇA