Proslovenská politická scéna v zastúpená niektorými politológmi sa často rozplýva radosťou nad údajnou roztrieštenosťou liberálneho politického spektra.
Politologicky podfarbená analýza vyjadrení liberálnych politikov ich vedie k mylnému (zámerne?) záveru, že „tá a tá“ liberálna politická strana nemôže v žiadnom prípade v parlamente spolupracovať a to nie ešte byť súčasťou vládnej koalície, lebo „ten“ povedal to a to. „Onen“ slovne zaútočil na „tamtoho“ a „tento“ je proti „všetkým“. A „oný“ preferuje len a len svoj názor, a preto je jednoznačným rozbíjačom všetkých bývalých, súčasných i budúcich politických koalícií.
Vzťahy medzi figúrkami na liberálnej politickej scéne, vyzerajú na prvý pohľad natoľko jednoznačné, že na základe ich vyhodnotenia dospejeme k povrchnému záveru: „Vo voľbách do NR SR v roku 2020 môžu zvíťaziť iba slovenské národné sily alebo strany, ktoré sa aspoň okrajovo hlásia k slovenským záujmom.“
Ale pozor!
Sú tieto politologické závery správne?
Liberalizmus na Slovensku je pomerne „mladý“, avšak veľmi učenlivý a pod vedením „európskych elít“ a „európskych štandardných strán“ napreduje míľovými krokmi k dosiahnutiu cieľov svetového globalizmu a to akýmkoľvek čestným, ale častejšie i „podpásovým“ spôsobom. (Pozn. Na pripomenutie tým, ktorí sú nekompromisným obhajcom bruselskej „globálnej politiky“ nech hľadajú odpoveď na otázku: Viete koľkokrát a v koľkých krajinách sa opakovalo referendum s otázkou týkajúcou sa európskych záujmov? Návrh na odpoveď: Opakovalo sa dovtedy, kým „vyjadrenie a ľudu“ nebolo v súlade so záujmami európskych elít, napr. Dánsko, Írsko. Alebo ako prebieha tzv. brexit?) A naši liberálny politici sú učenlivý (čo iné im zostáva, ak chcú prevziať moc v „tejto krajine“) a tak podľa svojho bruselského vzoru prezentujú raz také a v zápätí úplne opačné názory na daný problém podľa zaužívanej liberálnej praxe:
- Povedz ľuďom svoj názor (pre istotu cudzími „ústami“ teda cez „mienkotvorné“ médiá).
- Ak s tým „ľudia tejto krajiny“ nesúhlasia, uprav svoje vystupovanie.
- Po opätovnom získaní sympatií voličov masíruj verejnosť svojim prikrášleným pôvodným názorom, ktorý budeš stále upravovať, až sa za jasotu svojich voličov zverejníš pôvodný názor, ktorý už bude všeobecne akceptovaný a zmanipulovanou skupinou „uvedomelých“ voličov, dokonca vyhlasovaný ako jediný správny „zachraňujúci“ túto krajinu.
Preto, namiesto skúmania roztrieštenosti liberálov, je potrebné v záujme víťazstva proslovenských síl pozrieť sa na politické strany, ktoré skutočne, či len na oko obhajujú záujmy Slovenskej republiky ako suverénneho štátu s vlastnou históriou, vlastnými národnými záujmami vyplývajúcimi zo skúsenosti slovenského národa.
Ak sa s týmto cieľom pozrieme na proslovenskú politickú scénu, čo vidíme?
Slovenská národná strana – SNS – akože „slovenská“ strana, ale tak prešpikovaná liberálnymi postojmi, že získava slovenských voličov len na základe svojho názvu „je predsa Slovenská!“
Ľudová strana naše Slovensko – strana „bitá z každej strany“, ktorá i napriek tomu má pomerne výrazný počet voličov, ale liberálmi vytláčaná na parlamentnú perifériu a z toho dôvodu s minimálnym dopadom na spoločenský vývoj na Slovensku. Vedenie strany má veľké oči ohľadom svojho víťazstva v nastávajúcich voľbách do NR SR. Je ich očakávanie zdôvodnené existujúcou realitou? Ak sa na politickú situáciu na Slovensku pozrieme na základe doterajších skúseností, je reálne očakávať, že táto strana môže byť znovu vyšetrovaná políciou na podnet liberálnych kruhov, na základe vytrhnutých a prekrútených viet z ich politického programu, obsahu vystúpení na stretnutiach s voličmi, z dôvodu … (dôvod sa vždy nájde). Čo samozrejme ĽSNS vykreslí v negatívnom svetle a výsledok je zneistenie voličov a strata voličských hlasov. Prípadne to môže vyústiť až do politicko-policajného šikanovania tejto strany s následným „vyškrtnutím“ zo zoznamu voliteľných strán, a to tesne pred voľbami aby nebol čas na žiadnu právnu nápravu kritickej politickej situácie.
Vlasť – strana prezentovaná osobou JUDr. Harabina. Má táto strana šancu na volebný úspech vo voľbách do NR SR? JUDr. Harabin odvodzuje svoj očakávaný úspech z počtu voličských hlasov, ktoré získal v prezidentských voľbách. (Pozor !!! Skúsenosti Doc. JUDr. Procházku, PhD. – prezidentské voľby v roku 2014 – 21,24% voličských hlasov, parlamentné voľby v roku 2016 (strana Sieť) – 5,5% hlasov). Ak chce strana Vlasť úspešne prejsť volebným sitom, je potrené, aby rozanalyzovala uvedený príklad a vyvarovala sa chýb strany Sieť. Samotný JUDr. Harabin je slovenskými liberálnymi „mienkotvornými“ médiami vykresľovaný ako „kontroverzná“ osoba samozrejme v negatívnom svetle. Čas, ktorý zostáva do volieb musí strana informovať, informovať a informovať občanov Slovenskej republiky o svojom programe, o svojich cieľoch a zámeroch ktoré chcú realizovať po úspechu vo voľbách. A v rovnakej miere musí propagovať i osobu JUDr. Harabina, ako osoby, na ktorej myšlienkach je táto strana postavená a vyvracať nepravdivé tvrdenia meistremu. K tomuto nestačia internetové nahrávky alebo vystúpenia JUDr. Harabina v „alternatívnych“ médiách, pretože tieto komunikačné prostriedky sleduje pomerne malý počet ľudí z celkového počtu voličov. Možno by, v záujme informovanosti, bolo vhodné ak by strana Vlasť pravidelne (raz, dvakrát za mesiac) doručovala do poštových schránok občanov jednoduchý leták (napr. Formát A4) s informáciami o strane Vlasť a o JUDr. Harabinovi.
Ostatné proslovensky sa prezentujúce strany – ich množstvo je „nespočítateľné“ množstvo (len do „eurovolieb“ ich bolo zaregistrovaných minimálne päť) do „veľkých“ volieb – volieb do NR SR ich bude … množstvo. Čo s tým? Žiadna z nich nemá šancu na dosiahnutie limitu pre vstup do parlamentu, ale má šancu odobrať hlasy hore uvedeným stranám. Aby sa tak nestalo, bolo by nutné spojiť tieto „výťahové“ strany (výťahové v dvoch výkladoch tohto pojmu – všetci členovia sa zmestia do jedného výťahu (a to by možno stačil i klasický osobný), a strana slúži na „vytiahnutie“= zviditeľnenie tých „správnych“ osôb).
Ako sa spojiť? Vidím tri možnosti:
1.Na kandidátku jednej strany prijať členov i ostatných strán.
2.Vytvoriť koalíciu politických dvoch – troch strán a kandidátov ostatných strán prijať na ich kandidátku.
3.Vytvoriť a zaregistrovať novú politickú stranu podľa vzoru SDKU – ale na túto možnosť vzhľadom na vyhlásený termín volieb do NR SR – asi už nie nedostatok času.
Poznámka
Už niekoľko dní predseda strany Ľudová strana naše Slovensko, Ing. Mgr. Kotleba ponúka spoluprácu strane Vlasť podstate (ako som pochopil, či nepochopil?) vytvorenie jednej kandidátky. Pomohlo by to úspechu vo voľbách? Asi nie. Pretože takéto spojenie by odradilo mnohých voličov jednej alebo druhej strany. (Informácie o nemožnosti takéhoto spojenia môže poskytnúť rozhovor uverejnený na „Infovojne“ zo dňa 13.2.2019.)
Alebo je to výzva liberálnym stranám? „Pozor! My sa spájame a čo vy? (Len sa pýtam.)