Voľby do Európskeho parlamentu sú za nami a pre národný sektor dopadli katastrofálne. Pronárodne zameraní voliči a strany sú z výsledkov volieb oprávnene sklamaní. Zo 14 mandátov získali pronárodní kandidáti totiž len dva.
Víťazom slovenských eurovolieb sa stala koalícia ultraliberálov PS – Spolu so ziskom 20,11% hlasov, za ňou Smer-SD s 15,72% a ĽSNS so ziskom 12,07% hlasov. Do EP sa dostali aj kandidáti za KDH s 9,69 %, SaS s 9,62% a OĽaNO s 5,25%. A z toho vyplýva, že do EP si Slováci zvolili 14 europoslancov, a to 4 za PS – Spolu (Michal Šimečka, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Martin Hojsík), 3 za Smer-SD (Monika Beňová, Miroslav Číž, Robert Hajšel), 2 za ĽSNS (Milan Uhrík, Miroslav Radačovský,), 2 za KDH (Ivan Štefanec, Miriam Lexmann), 2 za SaS (Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eugen Jurzyca) a jedného za OĽaNO (Peter Pollák). Do EP sa teda nedostal nik z SNS, Sme rodina, SMK, Most-Híd a ďalších menších strán. Účasť v eurovoľbách dosiahla 22,74%, čo je vyššie ako spred 5 rokov, kedy dosiahla len cca. 13%.
Našťastie v ostatných krajinách výsledky volieb nedopadli tak katastrofálne ako na Slovensku. V krajinách ako Taliansko (Salvini 34%), Maďarsko (Orbán 56%) Francúzsko (Le Penová 24%), Poľsko (PiS 42%) atď zvíťazili pronárodné a protimigračne zamerané strany. Absolútne víťazstvo dokonca zažil aj Nigel Farage so svojou stranou Brexit Party, ktorý v Británii získal 32% hlasov a drvivo porazil labouristov aj vládnucich konzervatívcov. O akom odpore voči Brexitu to teda liberálne médiá neustále točia?
Výsledky slovenských eurovolieb sú však sklamaním pronárodných síl a ich voličov, ktorí sa opäť nedokázali dostatočne zmobilizovať a hlasmi ich prevýšili ultraliberáli, ktorí takúto mobilizáciu dokázali zvládnuť a vyhrali hlavne za pomoci Bratislavy a pár väčších slovenských miest. A to aj napriek faktu, že ich volilo len 20% z 20% obyvateľstva, teda necelé 4% Slovákov. Aj keď väčšina Slovákov im hlas nedala, Progresívci opäť okrem predraženého ESET-marketingu ťažili hlavne z nízkej účasti a z mobilizácie liberálne naladených poväčšine mestských občanov. A to je opäť kameň úrazu. Aj keď je pochopiteľné, že obyčajní ľudia majú úplne iné starosti ako je nejaká EU, a aj preto voľby odignorovali, ak toto zopakujú aj v budúcoročných parlamentných voľbách, Slovensko definitívne ovládnu ultraliberálne protištátne živly. A práve preto by sa mal národ čo najskôr prebudiť, pretože až pri vláde ultraliberálnych živlov by skutočne pocítil, čo je marazmus a bieda. Stačí si prečítať programy Progresívneho Slovenska či SaS a musí byť každému jasné, čo si títo ľudia pre pracujúci národ pripravili.
A napokon by si toto všetko mali uvedomiť hlavne lídri menších a neúspešných strán z celého pronárodného spektra a konečne začať spolu rokovať s cieľom vytvorenia veľkého pronárodného frontu, ktorý pôjde spoločne do parlamentných volieb (podobne ako to pred parlamentnými voľbami urobil Salvini), pretože inak aj nasledujúce voľby dopadnú opäť podobne ako všetky posledné a Slovensko definitívne ovládnu protištátne ultraliberálne sily, ktoré ho definitívne položia na kolená. Ani jedna pronárodná strana totiž sama nič nezmôže. No bohužiaľ, zatiaľ si to naplno uvedomuje asi len Slovenské hnutie obrody (SHO), ktoré je otvorené rokovaniam a spolupráci so všetkými pronárodnými politickými subjektami, ktorým skutočne záleží na národe a vlasti! Dúfajme, že voľby do EP otvorili viacerým lídrom menších politických strán oči a podobný postoj ako SHO po neúspechu vo voľbách do EP zaujmú aj oni. Pretože inak čaká Slovensko rozmach liberálnych extrémistov a spoločenská katastrofa akú ešte v novodobých dejinách nezažilo…
Martin Bago
https://spravy.pravda.sk/eurovolby-2019/clanok/513499-posledny-den-volieb-do-europarlamentu-hlasuju-v-21-krajinach/
https://www.hlavnespravy.sk/su-zname-oficialne-vysledky-volieb/1769110
https://www.teraz.sk/zahranicie/eurovolby-v-britanii-vyhrala-podla-pr/397843-clanok.html