Neštandardnosť Borisa Kollára a jeho strany ostala pri slovách

Vďaka dostatočnej podpore od občanov vyjadrenej vo voľbách v roku 2016 sa strana SME Rodina – Boris Kollár dostala do parlamentu. O neštandardnosti a sem-tam aj o protisystémovosti tejto strany sme počúvali nielen od politických analytikov, komentátorov a novinárov, ale aj samotného Borisa Kollára, ktorý sa za neštandardného hrdo označuje.

12360164_1530380260616377_1536089534449275768_n

Boris Kollár sa zviditeľnil pred voľbami 2016. Doslova sa zviezol na protiimigračnej vlne, ktorá na Slovensku najviac kulminovala v lete 2015, kedy vlastenci a nacionalistické skupiny okolo Lukáša Kopáča, Mariána Magáta a Mariána Mišúna organizovali protesty proti príchodu imigrantov na Slovensko. Na tom najväčšom sa v Bratislave podľa odhadov zúčastnilo vyše 10-tisíc ľudí.

Boris Kollár začal točiť vlogy, v ktorých sa rozčuľoval nad hroziacou islamizáciou Slovenska a multikultúrnou budúcnosťou. Začal byť v tomto smere aktívny na sociálnej sieti Facebook, kam zdieľal rôzne príspevky o útokoch imigrantov, o potrebnej záchrane európskej civilizácie a podobne. Neraz sa medzi nimi objavili hoaxy. Popri tom začal stále viac hovoriť o jeho túžbe pomôcť ľuďom na Slovensku. Spomínal politické ambície. V predvolebnom rozhovore s Rudolfom Vaskym tvrdil, že do politiky ide aj preto, lebo zo svojej (vtedy) súčasnej pozície nedokáže pomôcť toľkým ľuďom, ako by si prial. S blížiacimi sa voľbami hovoril o oligarchoch a zlodejoch v parlamente stále hlasnejšie. Kritike sa nevyhol ani prezident Kiska. Spomínal aj diktát Bruselu či dvojaký meterUznanie si na Kollárovej nástenke naopak vyslúžilo Rusko a prezident Putin. Azda aj sami usúdite, že jeho rétorika sa nápadne podobala na tú, ktorá sa používala v kruhoch straníkov a sympatizantov strany Mariana Kotlebu. V takom prípade začína dávať zmysel video, ktoré sa približne v tom čase dostalo na internet. Igor Matovič a Radoslav Procházka sa v ňom podľa ich slov obávajú predpokladaného zisku ĽSNS vo voľbách do parlamentu, a ako možné riešenie navrhujú, aby Kotlebove témy prebral a komunikoval niekto iný, kto bude na ich (Matovičovej a Procházkovej) strane.

„Ale to akože muselo by byť o tom že – všeobecný rešpekt a dohodnúť sa akože OK, tak ty si choď po hentom, to je tvoja úloha, a my do teba nebudeme útočiť za to.“ 
Igor Matovič

K teórii, že SME RODINA bola subjektom, ktorý slúžil na prebratie potenciálnych hlasov z ĽSNS sa hlásia aj samotní kotlebovci. Milan Uhrík sa v jednom stanovisku vyjadril takto:

„Najviac sa spomedzi nich (falošných protisystémových projektov pozn.) presadila strana SME Rodina Borisa Kollára, ktorej „protisystémovosti“ dnes už neverí snáď nikto,“

Vznik spomínanej strany bol veľmi rýchly. Pár mesiacov pred voľbami sa Slovensko dozvedelo, že Boris Kollár vstupuje do straníckej politiky. Najskôr sa vynorili informácie, že kupuje stranu Náš Kraj. Nakoniec pre protesty medzi jej členmi kúpil stranu SOS od Petra Marčeka, ten bol v parlamentných voľbách číslom 4 na kandidátke subjektu – už pod názvom SME Rodina – Boris Kollár.

Súvisiaci obrázok

Na kandidátke Kollárovej strany sa nachádzalo ešte viacero zaujímavých mien. Dvojkou bol Milan Krajniak, ktorý sa prezentuje aj pod prezývkou Posledný križiak. Jeho meno sa spomína v spise Gorila v spojitosti s tým, že by bol dobrým zástupcom finančnej skupiny Penta vo Fonde národného majetku. Krajniak následne odišiel z postu poradcu vtedajšieho ministra vnútra Daniela Lipšica, kde dovtedy pôsobil a mal sa zaoberať riešením rómskej problematiky.

Milan Krajniak bol v rokoch 2015-2017 vydavateľom portálu Konzervatívny výber. Po zvolení do parlamentu sa Krajniak tohto portálu pre nedostatok času vzdal. Konzervatívny výber tak od tej doby patril pod jeho dovtedajšieho spolupracovníka Michala Šumichrasta a jeho vydavateľstvo SUMICRAFT. Ten ho však nedokázal sám finančne utiahnuť a portál zanikol. Stránka na Facebooku však funguje ďalej. Bude vám ponúkať tipy na dobré články z iných medií, ktoré budú spĺňať naše motto: “Bez politickej korektnosti, aj bez konšpirácií.“ načrtol budúcnosť Krajniak.

Prakticky od začiatku sa časťou verejnosti šíri názor, že ideovým otcom strany SME Rodina je v skutočnosti Milan Krajniak, nie Boris Kollár. Kollár má údajne fungovať iba ako tvár celého projektu. Zástancom tejto teórie nahráva fakt, že Kollár sa s Krajniakom poznal iba krátko, no aj napriek tomu sa stal dvojkou na Kollárovej kandidátke. Na Youtube sa objavilo video, v ktorom novinárka položila otázku Kollárovi, ten si neverbálne ako keby vypýtal radu od Krajniaka, ktorý mu potom niečo pošepkal do ucha a následne Kollár odpovedal novinárke na položenú otázku. Milan Krajniak je v súčasnosti kandidátom na prezidenta s podporou strany Sme Rodina. Podpisy si však vyzbieral od občanov.

Pár mesiacov pred voľbami vydal Krajniak knihu s titulom BANDA ZLODEJOV. V nej sa venuje príbehu Slovenska od tzv. majetkového štátneho prevratu cez témy rozkrádania verejného majetku po roku 1993, napojenia oligarchov na politické strany, finančnej skupine Penta a jednotlivým politickým stranám, ktoré ľudia považujú za alternatívu Smeru, ako Most- Híd, vtedajšia #Sieť Radoslava Procházku, strane TIP, ale i KSS či kotlebovcom.

Milan Krajniak bol spoluzakladateľom Lipšicovej strany NOVA, z ktorej následne odišiel, vraj preto, lebo mali s Danielom Lipšicom rozdielne názory na to, ako robiť politiku. „S Lipšicom úzko spolupracoval, hnutie NOVA mal aj finančne podporovať. Krajniak nevylúčil, že sa onedlho objaví v novej politickej strane. Momentálne svoje názory prezentuje na internete,“ píše sa o Krajniakovi na webe denníka SME. Vo svojej knihe sa o Lipšicovi vyjadruje ako o „nepriateľovi systému číslo jeden“. Opiera to o názor Jaroslava Haščáka, prepísaný v spise Gorila, v ktorom tvrdí, že sú istí politici, s ktorými sa nevie rozprávať. Jeden z nich má byť práve Daniel Lipšic. V knihe taktiež spomína, že oligarchovia mu nevedia prísť na meno, keďže pred Vianocami 2011 Lipšic požiadal vyšetrovateľov, aby preskúmali potenciálnu dôkaznú situáciu v kauze Gorila, s cieľom obnoviť vyšetrovanie. „Policajní vyšetrovatelia dospeli k záveru, že je stále možné v dohľadnom čase zaistiť dostatočné množstvo dôkazov. Takých dôkazov, ktoré by potvrdili alebo vyvrátili podozrenia, o ktorých sa v spise Gorila hovorilo,“ uviedol. Oligarchovia podľa Krajniaka na Lišpica útočili cez nimi vlastnené médiá, aby vytvorili obraz, že Lipšic je rovnaký ako ostatní. V knihe je bývalý minister vnútra a spravodlivosti nekriticky glorifikovaný. Tento fakt nám môže čo-to napovedať o postoji „Posledného križiaka“ k „nepriateľovi systému číslo jeden“, ktorý bol niekoľko krát jeho súčasťou.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt krajniak kollár

Ďalšou zaujímavou persónou na Kollárovej kandidátke bol Peter Pčolinský, jeden  z niekdajších organizátorov protestov Gorila – do tej doby najväčších demonštrácií na Slovensku od novembra 1989. Na 5. výročí protestov Gorila sa však po boku Aleny Krempaskej a Petra Weisenbachera neobjavil. Weisenbacher sa na danom zhromaždení vyjadril, že Pčolinský si chce organizovanie protestov Gorila prisvojiť. Ten z prisvojovania si zásluh za zhromaždenia zas obviňuje ich.

Pčolinský sa s má s Kollárom poznať od roku 2012. Taktiež bol jedným zo spoluautorov projektu Konzervatívny výber. Na stránke bulvárneho denníka Nový Čas sa v období spomínaných protestov objavili informácie o bratovi Petra Pčolinského – Vladimírovi, ktorý mal byť v tom čase blízkym spolupracovníkom Daniela Lipšica. Lipšic sa vtedy nachádzal vo funkcii ministra vnútra. „Politizáciu protestov v rozhovore pre portál Aktuality.sk však Peter Pčolinský odmieta,“ stojí v článku. V januári 2015 sa na portáli SME objavila informácia z agentúry TASR, že Peter Pčolinský chce založiť stranu. Spoluzakladatelia mali byť administrátori viacerých Facebookových komunít na Slovensku. Koncom roka už bol pri štarte projektu SME Rodina.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt peter pčolinský

Vysoko na kandidátke sa nachádzala aj bývala Kollárová milenka, Petra Krištufková. Tej pripadlo piate miesto. To spôsobilo mediálny (neskôr aj parlamentný) rozruch, keďže sa začala spomínať jej spoločná minulosť s mafiánmi Róbertom Diničom a Petrom Havašim.

Kabaret a cirkus? Kollár

Najznámejšou tvárou po Kollárovi bola Martina Šimkovičová. Bývalá moderátorka večerných správ na Markíze sa zapísala do mienky verejnosti aj svojimi postojmi k utečeneckej kríze. Prostredníctvom statusov na sociálnej sieti Facebook neraz kritizovala migračnú politiku Európskej únie, ustupovanie štátov islamizácii a poukazovala na rôzne (nielen) kriminálne činy migrantov. Po konci v Markíze mala figurovať v televízii Petra Puškára IN TV spolu s Norbertom Lichtnerom a Ľubomírom Huďom, ktorí sú známi predstavitelia alternatívnych médií. Kvôli získaniu mandátu poslankyne v parlamentných voľbách sa to však nikdy nezrealizovalo.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt martina šimkovičová

Menovaní kandidáti boli v prvej desiatke na kandidátnej listine strany SME Rodina – Boris Kollár do Parlamentných volieb pre rok 2016. Všetci sa do NR SR dostali. Z jedincov, ktorí sa nachádzali nižšie a mandát nezískali sú väčšej časti verejnosti známi najmä Oskar Dobrovodský (16. miesto) a Peter Socha (78. miesto).

Dobrovodského príbeh s neprispôsobivými cigánskymi susedmi počulo snáď celé Slovensko. Hospodárske noviny o ňom napísali: „Štátne orgány mu však pomôcť nedokázali, bezmocný je aj malacký magistrát. Vďaka tomu sa stal symbolom pravicových extrémistov.“ Až do kandidatúry za stranu Borisa Kollára bol skôr spájaný s okolím Mariána Kotlebu. Sympatizanti predsedu ĽSNS mu dokonca zorganizovali zhromaždenie na jeho podporu. Od Kollára pravdepodobne čakal systémové vyriešenie svojich problémov a tvrdil, že práve on (Kollár) má jediný pravdu. V dnešných dňoch má už Oskar Dobrovoský problém so susedmi za sebou.

Peter Socha sa dostal do povedomia ľudí až po voľbách. Stranu Borisa Kollára opustil a neskôr sa o ňom vyjadril ako o „Kiskovom žolíkovi“. Peter Socha je podľa mnohých kontroverzný človek známy svojimi vlogmi, v ktorých vyjadruje svoje názory na svetovládu, domácu politiku, migráciu a prezentuje diskutabilné pohľady na chemtrails. Jeho meno je známe najmä medzi priaznivcami alterantívnych médií.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt peter socha

Na základe uvedeného teda môžeme usúdiť, že kandidátka strany SME Rodina – Boris Kollár bola obsadená aj ľuďmi, ktorí si svoju podporu našli medzi sledovateľmi alternatívnych médií, protestnými voličmi, aktivistami, ľuďmi, ktorí nesúhlasia s hlavným prúdom (buď názorovým, alebo z pohľadu veľkosti zastúpenia v spoločnosti) a aj medzi potencionálnymi voličmi strany Mariana Kotlebu, ku ktorej mala Kollárova strana témami a názormi, ale aj prihliadajúc na okolie niektorých, na kandidátke nižšie postavených jednotlivcov, azda najbližšie.

SME Rodina dosiahla volebný zisk 172 860 hlasov, čo činilo 6,52 % percenta a 11 mandátov v parlamente. Strana Borisa Kollára bola po Ľudovej Strane Naše Slovensko druhým najväčším skokanom. Ako som už spomínal, od začiatku sa pasovali za neštandardnú stranu a ako výsledok frustrácie medzi ľuďmi.

V diskusii na Markíze pár dni po voľbách, kde boli prítomní predstavitelia všetkých zvolených strán do parlamentu, sa na reči Andreja Danka o silnejúcich neštandardných stranách vyjadril Boris Kollár takto:

„Od kolegov tu máme veľa výčitok, že sme neštandardné politické strany. Ja by som chcel odkázať, že ja strašne rád, pán Danko, ostanem neštandardnou politickou stranou. A viete čo si predstavujem pod neštandardnou politickou stranou? Vám poviem, čo to je. To, že nevisíme nikomu na špagáte, že sa môžeme slobodne rozhodovať. Viete.. a keď má byť neštandard to, že to, čo som sľúbil svojim voličom pred voľbami a neštandardne to chcem sľúbiť aj po voľbách a opakujem stále to isté, že sa nekrútim, že nechodím, nebežím raz na úrad vlády, potom doprava, potom doľava, štyrikrát neotočím, že stále hovorím jedno a to isté. Keď je toto neštandardná politická strana, chcem zostať neštandardnou politickou stranou a chcem byť neštandardným politikom.“

V tej istej relácii sa vyjadril, že chce bojovať proti oligarchistickému systému, ktorý na Slovensku vládne. Človek, ktorý práve vďaka tomuto systému zbohatol. Ten istý človek, ktorý v minulosti podnikal, fotil sa a stretával s kadekým. Od zavraždeného mafiána Petra Steinhübela, cez Ladislava Bašternáka, až po Mariána Kočnera, ktorý momentálne čaká v Banskej Bystrici na rozsudok ohľadom kauzy zmenky a ktorý je zároveň spomínaný ako možný objednávateľ vraždy Jána Kuciaka. A to by ešte stálo za diskusiu, či chcel alebo nechcel Boris Kollár pred odkúpením strany, z ktorej vznikla súčasná SME Rodina, vstúpiť, respektíve inak spolupracovať s koaličnou SNS. Mimochodom, s jej predsedom Andrejom Dankom si „protisystémovec“ Boris Kollár tyká. Človek blízky SNS mi však povedal, že to Danko chcel v strane Kollára. Môžeme veriť, nemusíme.

Boris Kollár so svojou stranou bol ochotný podporovať vládnu koalíciu, ktorej predsedom mal byť Richard Sulík, avšak nie  ministerskými kreslami, ale poslaneckými hlasmi. To sa však mohlo stať realitou iba v prípade úspešného presvedčenia SNS, Mostu-Híd a dnes už neexistujúcej #Siete – čo sa nestalo. Myslím si, že antisystémovosť môžeme na základe uvedeného s čistým svedomím vylúčiť.

Boris Kollár a Milan Krajniak sa stali členmi parlamentnej skupiny priateľstva so štátom Izrael. V reakcii na iniciatívu Zsolta Simona (nezaradený) sa strana SME Rodina – Boris Kollár pridala k stranám Oľano-NOVA a SaS, aby vyzvali vládu na pridanie povinnej exkurzie koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau do školských osnov. Pri hlasovaní o zavedení definície antisemitizmu, s čím prišiel Andrej Danko po návšteve Izraela, hlasovali poslanci strany SME Rodina, okrem Petra Pčolinského a Zuzany Šebovej, ZA prijatie tohto uznesenia.

8.júna 2016 opustili poslanecký klub strany SME Rodina jeho traja členovia – Rastislav Holúbek, Peter Marček a Martina Šimkovičová. Boris Kollár tvrdil, že má indície o rokovaniach týchto troch poslancov s vtedy koaličnou stranou #Sieť a je možné, že prejdú k nim, čo sa nakoniec neuskutočnilo, avšak práve títo traja menovaní neraz hlasujú spolu s vládnou koalíciou. Kollár im takisto vytkol, že sa nepodieľajú na práci poslaneckého klubu a že neraz hlasovali inak. Ústava však hovorí, že poslanci majú hlasovať na základe svojho vedomia a svedomia. Štandardné politické strany sú známe príkazmi pri hlasovaniach. Na Slovensku sa to spája najmä s bývalou podpredsedníčkou NR SR – Janou Laššákovou.

Boris Kollár v lete 2017 podporil tzv. „Veľký protikorupčný pochod“. Najprv ho podporil príspevkami na sociálnej sieti a následne aj účasťou. Na čele pochodov stála Karolína Farská a tie podporovali aj rôzne mimovládne organizácie, nadácie a neziskovy. Mnohí z organizátorov a partnerov týchto zhromaždení sa následne stali organizátormi a partnermi pochodov iniciatívy Za slušné Slovensko, ktoré sa konali po vražde Jána Kuciaka a trvajú až dodnes.

Strana SME Rodina – Boris Kollár sa pripojila do koalícií so štandardnými politickými stranami pri krajských a komunálnych voľbách. Pred komunálnymi sa o tom vyjadril Milan Uhrík z ĽSNS, ktorý vo videu poukázal na fakt, že kollárovci podporujú vítačov migrantov aj napriek svojej protiimigračnej rétorike. V mojom volebnom obvode v Košiciach podporili kandidáta na starostu Vladimíra Stanka, ktorý sa prezentoval ako nezávislý s podporou subjektov OĽaNO, SME Rodina – Boris Kollár, NOVA, Zmena Zdola – Demokratická únia Slovenska (do tejto strany patria Ján Budaj a Juraj Smatana) a Národná koalícia.

Webový portál Prehľad Správ vo svojom článku s názvom AKO SA STRANA BORISA KOLLÁRA POSTUPNE ŠTANDARDIZUJE píše:

„Ak sa Kollár dostal do parlamentu ako bojovník proti islamizácii, štandardným stranám tak dnes už nemá problém sa s nimi spojiť. V nadchádzajúcich voľbách do samospráv sa totiž dostal do koalície nielen s kolegami z parlamentných strán ako SaS či OľaNO, ale aj zo subjektami s ktorými by mal mať skutočne veľmi málo spoločné.

V hlavnom meste Slovenska tak napríklad podporuje kandidáta na primátora aj kandidátov na poslancov v koalícii zo Sas, OľaNO, ale aj s Kresťanskodemokratickým hnutím, Občianskou konzervatívnou stranou a stranami Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.

V Nitre sa spolčil s OĽaNO, SaS, Šanca a KDH kde jeho hnutie podporuje v tejto koalícii kandidáta na primátora aj poslancov do mestského zastupiteľstva.

V Trenčíne podporuje len poslancov v koalícii SAS, OĽaNO.

V metropole stredného Slovenska, v Banskej Bystrici podporuje primátora a poslancov spolu zo SaS, OľaNO, KDH a dokonca prekvapivo s Progresívnym Slovenskom.

V Prešove takisto podporí primátora a poslancov v koalícii SaS, Demokratická strana a opäť prekvapivo strana Šanca.

Metropola východu, Košice sa môže tešiť podpore poslancov v koalícii OĽaNO, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, Demokratická strana.“

Myslím si, že na základe minulosti, ale aj súčasných krokov a vyjadrení členov strany SME Rodina – Boris Kollár vrátane jej predsedu, máme plné právo výrazne pochybovať o neštandardnosti a antisystémovosti menovaného politického subjektu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt boris kollár politika

————————————————————————————————–
Webová stránka

Facebook 

Youtube 

VKontakte.ru

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Marek Gábrik

O AUTOROVI

Som človek, ktorého dlhodobo zaujímajú udalosti v spoločnosti, veci verejné a politika. Považujem sa za vlastenca, čiže prvoradé sú pre mňa záujmy Slovenskej republiky a budúcnosť Slovákov. Ctím si našu históriu, odkazy slovenských velikánov a tradície našich predkov.
Svoje názory už nejakú dobu prezentujem verejne. Najviac asi prostredníctvom článkov - blogov pre web Hlavné správy - a na svojej Facebookovej stránke. Začiatkom roka 2019 ma oslovil časopis RECONQUISTA, kam pravidelne prispievam vlastnými textami.
Koncom roka 2019 ma oslovila redakcia Kulturblog a ponúkla mi priestor pre písanie článkov na ich web.
Web:
https://www.marekgabrik.sk/

Instagram:
https://www.instagram.com/gabrikblog/

VKontakte: https://vk.com/id288507463

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 107

Celkové hodnotenie: 12.11

Priemerná čítanosť: 2454

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V talianskom Neapole sa konali protesty proti nočnému zákazu vychádzania

  0icon

  Neapol 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno, Mauro Scrobogna)   Stovky ľudí v juhotalianskom meste Neapol protestovali od piatka večera až do skorých sobotných ranných hodín…

  Tábor bezdomovcov len pár metrov od vchodu na Úrad vlády – scifi? Škandál? Ale kdeže, len celkom normálna slovenská realita. Čo to hovorí o tomto štáte?

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok,Martin Baumann, Pixabay, TASR-Pavol Zachar)   Kam sa dostalo Slovensko za pol roka od volieb? Akú autoritu má táto vláda…

  Volebný tribunál potvrdil za víťaza prezidentských volieb v Bolívii Luisa Arceho

  0icon

  La Paz 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Juan Karita, SITA/AP-Marcos Brindicci)   Najvyšší volebný tribunál (TSE) v Bolívii potvrdil v piatok miestneho času na základe oficiálnych výsledkov…

  USA a Európska únia naštartovali bilaterálne fórum venované otázkam Číny

  0icon

  Washington 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Manuel Balce Ceneta, TASR/AP-Francois Lenoir)   Spojené štáty a Európska únia naštartovali v piatok "bilaterálny dialóg" venujúci sa záležitostiam spojeným s…

  Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania, sú však aj výnimky

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Od soboty až do nedele 1. novembra platí na celom Slovensku zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, do…

  Novinárske organizácie sa obávajú že tridsať televíznych staníc v strednej a východnej Európe bude pod čínskym vplyvom, potom čo ich získal český oligarcha Peter Kellner

  0icon

  Praha 23. októbra 2020 (HSP/Foto:HSP)   Vaša akvizícia bude mať veľký vplyv na mediálne prostredie v piatich štátoch, mali by ste sa preto zaviazať k…

  Figeľ: Niet ľudsky zrozumitelnejšieho obrazu Trojice Boha Otca, Syna a Ducha Svätého spojených v láske, ako je obraz našich rodín - otca, mamy a dieťaťa spojených tiež láskou

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:Ján Figeľ Facebook)   V utorok prekvapil pápež František takmer celý svet. V dokumentárnom filme pod názvom "František" vyjadril podporu registrovaným…

  Kultúrne vojny v koalícii majú za sebou ďalšiu bitku a tá odhalila viaceré politické posuny

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Na minulej parlamentnej schôdzi sa vďaka obštrukcii liberálnej časti koalície, a paradoxne aj vďaka poslaneckému klubu Ľudová strana…

  Minister Krajčí ocenil vysokú účasť na piatkovom testovaní

  0icon

  Bardejov 23. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) na základe piatkových výsledkov verí, že pretestovanie na ochorenie COVID-19 v okresoch na…

  Prezidentka: Spoločný a koordinovaný postup je našou jedinou nádejou

  0icon

  Bratislava 23. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/Kancelária prezidentky SR)   Napriek rôznym názorom na vyhlásené opatrenia je potrebné rozhodnutia vlády rešpektovať, lebo iba spoločný a koordinovaný postup…

  TopDesať

  Fotografie 15 ľudí, ktorým deň zničili tieto tragické udalosti

  0 icon

  Krásny deň sa niekedy dokáže skončiť veľmi rýchlo. Títo ľudia by o tom vedeli povedať svoje. Fotografie týchto 15 ľudí sú jasným dôkazom toho, že krásny deň ti môžu pokaziť aj maličkosti. Nasledujúce fotografie by nám mali byť príkladom a mali by sme si z nich vziať ponaučenie. Niektorým veciam…

  Kráľovská stráž: Môžu ísť títo vojaci na WC?

  0 icon

  Všetci poznáme kožušinový klobúk, červený kabát, nehybnú pózu a vážnu tvár. Ľudia si často myslia, že kráľovská stráž sú skutočné ikony Veľkej Británie. Väčšina z nás však nevie o podrobnostiach a prekvapivých faktoch, ktoré so sebou prináša táto výnimočná funkcia.  1. Nikdy nemajú prestávky na WC

  Tajná uzavretá skupina Bilderberg (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o tajuplnej skupine, ktorá podľa zástancov konšpiračných teórií ovláda svet. Aké sú o nej známe fakty? Aj o tom sa v rámci druhej časti článku budeme rozprávať. Skupina Bilderberg bola založená v roku 1954 a svoj názov dostala podľa holandského hotela, kde sa jej účastníci prvýkrát…

  Lietajúce taniere a mimozemšťania (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o lietajúcich tanieroch a mimozemšťanov. V rámci druhej časti sa pozrieme na mnohým známy Roswellský incident. Poďme na to. Major Jesse Marcel, tamojší informačný dôstojník, dostal rozkaz trosky nájdené v blízkosti amerického mesta Corona v štáte Nové Mexiko, preskúmať. Miestne noviny však medzitým vytlačili článok o…

  Čo sa stane, ak sa z tvojho života vytratí spodná bielizeň?

  0 icon

  Pre mnohých z nás je nosenie spodnej bielizne rutinou, ktorá je takmer ako dýchanie, a predstava, že by ju nenosil a chodil si po svete "na ostro", by sa mohla zdať zvláštna. V skutočnosti by si mohol skutočne vyťažiť výhody, keď sa rozhodneš prestať nosiť túto časť oblečenia. O aké výhody ide a…

  Vo svete IT

  Bobkeys začal s veľkým výpredajom licenčných kľúčov pre Windows 10

  0 icon

  Windows 10 Pro za 12,45€, či Office 2019 za 34,24€ – znie to ako nedosiahnuteľný kauf roka, ale v e-shope bobkeys.com ide o akciovú ponuku, vďaka ktorej môžete aktualizovať svoj počítač, aby ste mali v ňom ten najnovší software. Windows a Office licencie sú stále medzi najpredávanejšími položkami na digitálnom…

  Planéty, podobné Zemi, môžu mať svojho vesmírneho ochrancu. Čo to znamená?

  0 icon

  Najväčšia planéta v našej Slnečnej sústave, Jupiter, sa často pokladá za najväčšieho pomocníka Zeme. Už dlho pomáha odkláňať nebezpečné asteroidy, ktoré by sa mohli dostať do našej Slnečnej sústavy a ohroziť našu planétu, píše portál Earthsky.org. Aký je prípad iných sústav? Je možné, že by mohli mať potenciálne obývateľné planéty, podobné Zemi,…

  Multifunkčný LED projektor s Full HD rozlíšením VIVIBRIGHT F40UP je momentálne dostupný v neodolateľnej zľave

  0 icon

  Ak nie si denným používateľom televízie a rád si vychutnávaš filmy na naozaj veľkej obrazovke, máme pre teba jeden skvelý tip na kúpu, ktorý by si rozhodne nemal prehliadnuť. LED projektor VIVIBRIGHT F40UP s Full HD rozlíšením je totižto nie len skvelým pomocníkom do kancelárie, ale bohate postačuje aj na…

  Stanú sa masívne vesmírne krížniky realitou? Boj v ďalekej budúcnosti bude prebiehať na obrovské vzdialenosti

  0 icon

  V minulom článku sme sa pozreli na dvojicu vedcov, ktorí nám priblížili podobu vesmírneho konfliktu v blízkej budúcnosti. Podľa ich teórií nás nečaká žiadna dramatická bitka, ktorá by sa podobala na tie zo sci-fi filmov. Vesmírny boj by prebiehal veľmi pomaly a strategicky, s možnou dohrou dole na Zemi. Čo…

  Išlo o planý poplach? Nová štúdia naznačuje, že v atmosfére Venuše nie je prítomný „podpis života“

  0 icon

  15. septembra obletela svet informácia ohľadne nájdenia „podpisu života“ v atmosfére planéty Venuša. Vedci konkrétne objavili plynný fosfín, kde by akýkoľvek fosfor mal byť v oxidovanej forme,  pričom v súčasnosti nie sú známe abiotické výrobné spôsoby v atmosfére, oblakoch, povrchu a podpovrchovej atmosfére Venuše. Inými slovami, podľa našich aktuálnych vedomostí,…

  Armádny Magazín

  Pilot amerického letectva prehovoril o tajných výcvikových súbojoch so stíhačkami MiG-23

  0 icon

  USA, 24.október 2020 (AM) - V Spojených štátoch sa vykonávali tajné výcvikové vzdušné súboje so sovietskymi stíhacími lietadlami. O svojich dojmoch prehovoril účastník týchto cvičení, ktorý pilotoval F-15 a postavil sa proti MiG-23. &nbs

  USA by chceli vybaviť hypersonickými raketami všetky svoje torpédoborce

  0 icon

  USA, 24.október 2020 (AM) - Námorníctvo Spojených štátov plánuje vybaviť všetky svoje torpédoborce nadzvukovými zbraňami, píše o tom Defence News s odkazom na Roberta O\'Briena, bezpečnostného poradcu amerického prezidenta.

  Ruský analytik Chazin: „Putin začne po voľbách v USA zariaďovať čistky ruských elít“

  0 icon

  Rusko, 24.október 2020 (AM) - Putin usporiada „puč“ medzi elitami, aby zabezpečil ekonomický rast v krajine, uviedol ekonóm Michail Chazin. Čistenie sa podľa neho začne po voľbách v USA. Podľa Khazina je nedostatok ekonomického rastu v Rusku jedným z kľúčových problémov, ktoré sa hlava štátu teraz s ťažkosťami snaží vyriešiť. Existujú

  SÝRIA : Čo urobí prezident Asad s 500 väzňami "made in USA" ktorých zadržiava?

  0 icon

  Sýria, 23.október 2020 (AM) - Východosýrsky odboj zasiahol! Pred dvoma týždňami skupina zverejnila video, ktoré zachytáva reprodukciu raketového útoku na americkú základňu al-Tanf a stále tvrdí, že jej akcie sa budú prelínať s akciami kmeňových armád zložených z tisícov ľudí bojujúci

  Indonézia : Americké špionážne lietadlá nad nami nebudú lietať - chceme si zachovať neutralitu aj napriek sporu s Čínou

  0 icon

  Indonézia, 23. október 2020 (AM) - Indonézska vláda odmietla návrh vlády USA nasadiť na svoje územie špionážne lietadlá Poseidon P-8 s cieľom monitorovať čínske vojenské pohyby vo vodách v regióne. Podľa agentúry Reuters niekoľko zdrojov oboznámených s touto záležitosťou v indonézskej vláde uvied

  Svetlo sveta

  Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní

  0 icon

  Keďže v spoločnosti rezonujú otázky, týkajúce sa celoplošného testovania, ktoré sa chystá v nasledujúcich dňoch, o stanovisko sme požiadali predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení. “Čo sa týka plošného testovania na ochorenie Covid-19, v záujme zastavenia šírenia koronavírusu, po porade s otcami biskupmi,…

  Život s ovdoveným otcom sa pre Jána Pavla II. stal “prvým seminárom.”

  0 icon

  Ján Pavol II vo svojich spomienkach častokrát hovoril, že obdobie po smrti jeho matky a život s otcom bol “prvým jeho seminárom”, ktorý ho nasmeroval na neskoršiu kňazskú dráhu. Práve konfrontovaný so smrťou a bolesťou spôsobenou smrťou matky a jeho súrodencov sa stalo tým, čo dopomohlo vzniku silného citového puta…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  19.10. Svätý Pavol z Kríža naučil veriacich hľadať Boha ukrytého v utrpeníc

  0 icon

  Svätý Pavol z Kríža (1694-1775) bol veľkým mystikom, ktorý dopomohol rozvíjať úctu k umúčenému Kristovi, ako zdroju zmierenia a odpustenia. V živote prežíval veľké trápenia a duchovné skúšky, zároveň aj dary a milosti. Mal milosť zjavení Ježiša a Panny Márie, ako aj duší z Očistca, ktoré mu opísali muky, ktorými prechádzajú.…

  Najväčší nárast počtu katolíkov zaznamenali vďaka misiám v Afrike

  0 icon

  Štatistická ročenka Cirkvi za rok 2018, ktorú vydal Centrálny štatistický úrad Cirkvi, ukazuje rast počtu katolíkov vo svete. Analýzy tohto úradu sú spracované od začiatku pontifikátu pápeža Františka, čiže od roku 2013, až do roku 2018. Prinášame niektoré údaje zo sprievodnej správy spomínanej ročenky. Ako informuje Centrálny štatistický úrad Cirkvi,…

 • icon FOTO DŇA