• Spojí Národná koalícia slovenských vlastencov?

  Publikované 27.11. 2018 o 20:35 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Pár mesiacov dozadu som začal registrovať na sociálnej sieti Facebook, ako i na weboch alternatívnych médií vyhlásenia a aktivity predstaviteľov strany, ktorá sa nazvala Národnou koalíciou.

  Fotka Mareka Gabrika.

  Osobne som o tejto strane počul prvýkrát v spojitosti s kandidatúrou Martina Jakubca na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja vo voľbách do VÚC, ktoré sa konali v novembri minulého roka.

  Fotka Mareka Gabrika.

  Nebral som ich príliš seriózne. Myslel som si, že je to narýchlo pozliepaná strana „starých kádrov“ typu Sergej Kozlík (bývalý podpredseda Mečiarovej HZDS), ktorú budú dopĺňať osoby známe skôr z bulváru, čím narážam na už spomenutého Jakubca.

  Takmer úplne mi Národná Koalícia pripomínala Stranu Moderného Slovenska, na ktorej čelo sa postavil Milan Urbáni – taktiež človek z niekdajšej HZDS. Ten sa so svojou SMS-kou najprv neúspešne uchádzal o kreslá v Európskom parlamente, na ktoré jeho strana nedosiahla aj napriek (alebo kvôli?) prezentovaniu Jozefa Golonku (z hľadiska voliteľnosti pre mňa osoba na úrovni Nory Mojsejovej alebo práve Martina Jakubca) ako lídra kandidátky do spomenutých volieb. Nasledovali volebné debakle. Najskôr to bolo v parlamentných a neskôr aj v krajských voľbách, v ktorých sa predseda Milan Urbáni snažil dostať na stoličku šéfa Banskobystrického samosprávneho kraja.

  Až počas písania tohto článku som zistil, že aj SMS je jednou zo strán, ktoré sa v roku 2015 spojili do Národnej koalície – spolu s nimi aj Národ a Spravodlivosť Anny Belousovovej.

  Vývoj Národnej koalície ako celku sa však ubral iným smerom. Od momentu, kedy vyšlo najavo, že strana má viac ako 1000 členov a že do posledných komunálnych volieb postavila dohromady takmer 800 kandidátov na rôzne posty, som sa nevedel vo svojom vnútri rozhodnúť či sa jedná o streľbu na slepo spôsobom, že snáď sa niekto pretlačí, alebo boli predstavitelia Národnej koalície naozaj presvedčení, že ich kandidáti sú kvalitní, dostatočne známi a aktívni vo svojich regiónoch natoľko, že by mohla značnejšia časť z nich uspieť. Počkal som si teda na výsledky a tie boli pre mňa – celkovo, ale aj aj čo sa týka Národnej koalície, prekvapením.

  Rozhodol som sa, že si o tejto strane so zaujímavým a sľubným názvom zistím viac. Sú to iba ďalší podvodníci, respektíve systémom kontrolovaná opozícia, ktorá má zachytiť voličov odchádzajúcich zo Smeru, SNS alebo KDH? Alebo to sú skutoční vlastenci s úprimným cieľom na vytvorenie priestoru pre jednotný postup aktívnych patriotov a nacionalistov? Nie je to nástroj na úplné rozbitie už tak dosť zdecimovanej národnej scény? Aký je ich príbeh, vízie a plány? Prečo sa nazvali práve Národnou koalíciou? Odkiaľ majú toľko členov a ako to, že dokázali v komunálnych voľbách postaviť stovky kandidátov, z ktorých sa (na to, že sú neparlamentnou stranou) dostalo do zastupiteľstiev pomerne dosť? Sú vôbec ochotní rokovať s inými subjektmi? A ako sa iné, vlastenecké strany a hnutia, naopak, pozerajú na nich?

  Aj to boli otázky, na ktoré som chcel nájsť odpoveď. Poslal som teda email s  priamo na tlačové oddelenie strany. Na moje otázky mi odpovedal Tomáš Szmrecsányi, riaditeľ tlačového a komunikačného oddelenia Národnej koalície a predseda bratislavskej krajskej organizácie Národnej koalície.

  Fotka Mareka Gabrika.

  Ako by ste občanom odprezentovali svoj príbeh? Celú históriu – od vzniku strany, cez súčasnosť, až po plány do budúcnosti?

  História strany NÁRODNÁ KOALÍCIA sa začala písať už v roku 2014. V marci 2014 sa v Košiciach uskutočnil ustanovujúci snem Strany Demokratického Slovenska (SDS), a to na základe získania vyše 15 tisíc podpisov občanov SR. Za predsedu SDS bol zvolený Ing. Sergej Kozlík. Už v apríli 2014 sa SDS zúčastnila volieb do Európskeho parlamentu (EP). Získala 1,5 % hlasov, čo však nepostačovalo na vstup do EP.

  V novembri 2014 sa uskutočnili komunálne voľby, v ktorých Strana Demokratického Slovenska získala 336 miest v obecných zastupiteľstvách a 20 starostov. Z prostredia politických analytikov zaznelo, že SDS bola najväčším prekvapením komunálnych volieb 2014. Počet členov prekročil hranicu 1000 a prevýšil aj viaceré parlamentné strany. Problémom SDS však bolo, že nemala dostatok finančných prostriedkov na propagovanie aktivít a programových téz.

  V roku 2015 sa strana pokúsila o vytvorenie politického priestoru pre koalíciu viacerých menších, národne orientovaných strán, aby tak spoločne dokázali uspieť v parlamentných voľbách 2016. Niektoré prejavili záujem zúčastniť sa tohto projektu, a preto sa v auguste 2015 Strana Demokratického Slovenska premenovala na NÁRODNÚ KOALÍCIU, ktorá však napokon do parlamentných volieb 2016 po rôznych úskaliach nevstúpila. Myšlienka spájania sa za programové ciele strany je aj dnes kľúčová.

  Dňa 24.marca 2018 predseda strany navrhol, aby vedenie NÁRODNEJ KOALÍCIE prevzala 36 ročná Ing. Slavěna Vorobelová, ktorá bola následne zvolená do funkcie novej predsedníčky. Sergej Kozlík sa stal programovým podpredsedom strany. K zmenám v štýle riadenia a výraznému omladeniu došlo aj na úrovni jednotlivých krajov a okresov.

  Fotka Mareka Gabrika.

  NÁRODNÁ KOALÍCIA zostáva národne, sociálne a kresťansky orientovanou politickou stranou so silným programovým zázemím. Politické tézy, zloženie orgánov strany a stanovy strany sú dostupné v ďalších sekciách. Strana je registrovaná Ministerstvom vnútra SR: Register politických strán

  Čo sa týka budúcnosti – našim cieľom je uspieť vo voľbách do Európskeho parlamentu, aby sme mohli presadzovať národné záujmy aj na pôde EÚ, a podporiť nezávislého kandidáta p. Harabina v prezidentských voľbách. Hlavným cieľom je, a veríme, že to aj dosiahneme, sa dostať už po nasledujúcich voľbách do Národnej rady SR.

  Nie ste až tak dlho fungujúcou stranou. Ako si majú ľudia vysvetliť, že ste boli schopní postaviť toľko kandidátov do komunálnych volieb? Naozaj ste našli toľko kvalitných ľudí, alebo ste otvorili kandidátku nestranníkom, respektíve, ste sa spoliehali na to, že z toľkého počtu sa už musí niekto ujať?

  Strana je na politickej scéne od roku 2014, takže či dlho, alebo krátko, to je relatívne. Pravdou je, že strana bola úplne obnovená na jar tohto roku, takže ako obnovená pôsobí pomerne krátko. Napriek tomu dosiahla pomerne slušné výsledky v komunálnych voľbách (151 vlastných poslancov, 3 starostov a ďalších 6 starostov v koalíciách, pričom primátorom Novej Bane sa stal náš podpredseda Branislal Jaďuď.) Pomerne vysoký počet kandidátov sme mali aj vďaka tomu, že strana má veľký počet členov a vďaka angažovanosti a odhodlanosti nových krajských a okresných predsedov, ktorým sa podarilo mobilizovať nielen „starších“, ale aj nových členov, ktorých oslovil program, oslovili ciele obnovenej strany. Strana nemusela otvárať brány nestraníkom, aby mala kandidátov, na strane druhej sme mali otvorené dvere pre našich sympatizantov, ktorých síce oslovil náš program, ale ešte necítili potrebu sa aj stranícky angažovať a pôsobiť. Aj preto sme mali na niektorých kandidačných listinách kandidátov, ktorí neboli členmi strany. Viacerí z nich sa už medzitým stali členmi strany.

  Ako ste v konečnom dôsledku spokojní s výsledkom komunálnych volieb? Či už z pohľadu výsledku vašej strany alebo z pohľadu celkového.

  Strana je spokojná s výsledkami, lebo čo sa týka počtu poslancov sme prekonali viaceré parlamentné strany (OĽaNO, SaS, ĽS NS), ako aj strany, ktoré podľa prieskumov verejnej mienky atakujú hranicu zvoliteľnosti do NR SR.

  Ako pred otázkami verejnosťou obhajujete fakt, že si hovoríte Národná koalícia? Z názvu totiž vyplýva, že by malo byť pod Vašou hlavičkou spojených viacero strán. Koľko národných subjektov je integrovaných vo vašom zoskupení? A ktoré to sú?

  Názov Národná koalícia vznikla v čase, kedy mala vytvoriť priestor na jednotný postup viacerých národných strán. Názov zostal zachovaný aj po obnove strany, lebo vyjadruje spájanie národných síl v rámci jednej strany, ktorá je otvorená spolupráci aj s inými národne orientovanými stranami či hnutiami. To však automaticky neznamená, že sme priestor, kde sa zhromažďujú neúspešné národné strany. Naopak, sme stranou, ktorá zjednocuje najmä ľudí, ktorí sú národne a vlastenecky orientovaní, teda nielen občanov slovenskej národnosti, ale aj občanov iných národností, ktorí sú vlastenci, ktorým záleží na osude Slovenska, ktorým ide o dobro Slovákov a každého jedného občana našej vlasti. Z odpovede jasne vyplýva, že sme jediná strana, jedna strana, nie zoskupenie viacerých strán. To však neznamená, že v budúcnosti nemôžu pod „našu strechu“ prísť aj iné strany.

  Ste ochotní do budúcna pripustiť spoluprácu, alebo dokonca možnosť spoločnej kandidátky s niektorou z iných strán? Tých národných je totiž viac ako dosť.

  Áno, sme otvorení pre spoluprácu s inými národne a vlastenecky orientovanými stranami. Je predčasné hovoriť o kandidačných listinách.

  Myslíte si, že by ste mali byť práve vy tou stranou, pod ktorej vlajkou sa vlastenci spoja? Ak áno, tak prečo?

  Jednoznačne áno, svedčia o tom nielen výsledky, ktoré sme dosiahli v komunálnych voľbách, ale aj počet našich členov, ktorým prekonávame aj viaceré parlamentné strany už teraz. Sme najsilnejšou národne a vlastenecky orientovanou mimoparlamentnou stranou na slovenskej politickej scéne.

  Existujú strany, alebo osoby, s ktorými odmietate spoluprácu či akékoľvek rokovania? Ak áno, tak prečo?

  Na túto otázku je predčasné odpovedať – na prvom mieste totiž sú záujmy Slovákov, Slovenska, nie naše osobné, stranícke.

  Fotka Mareka Gabrika.


  Hovorí sa, že na manželstvo musia byť dvaja. To isté platí aj o akejkoľvek spolupráci. Preto som zaslal otázky aj do iných strán a hnutí, ktoré o sebe hovoria ako o národných a deklarujú túžbu po spájaní vlasteneckých síl. Ich znenie bolo pre všetky oslovené subjekty rovnaké:

  Ako vnímate stranu Národná koalícia? Považujete ju za skutočne národnú? Viete pripustiť
  alebo vylúčiť možnosť budúcej spolupráce s uvedenou stranou?

  Milan Uhrík (Ľudová Strana Naše Slovensko):

  Fotka Mareka Gabrika.

  Ľudová strana Naše Slovensko rešpektuje demokratické právo každej skupiny občanov založiť si vlastnú organizáciu s vlastným programom a nikomu toto právo neupierame. Samozrejme, že v budúcnosti si vieme predstaviť spoluprácu so subjektami, ktoré presadzujú principiálne rovnaký hodnotový program ako my, t.j. so subjektami, ktoré presadzujú národné, kresťanské a sociálne hodnoty.

  Osobne si však tiež myslím, že v súčasnej dobe prevahy liberálneho mainstreamu v politike aj v médiách nie je efektívne trieštiť pronárodné a prokresťanské sily. Pretože v tomto prípade neplatí, že 4 % hlasov + 4 % hlasov = 8 % poslancov v parlamente. Výsledkom je, žiaľ, 0 poslancov v parlamente, pretože hranica na vstup strany do parlamentu a získanie poslaneckých mandátov je 5 %. Preto som radšej zástancom spájania konzervatívnych síl. ĽS Naše Slovensko sa už niekoľkokrát pokúsila a aj sa stále pokúša zjednotiť tých, ktorí majú záujem uspieť. Mnohí sa postupne pridávajú. Ale ak sa niekto rozhodne ísť vlastnou cestou, tak to samozrejme rešpektujeme a snažíme sa komunikovať korektne.

  Taktiež by si ľudia mali dávať pozor na rôzne projekty, ktorých cieľom je odoberať hlasy ĽS Naše Slovensko. Vieme dobre, že takéto pseudo-protisystémové projekty tu vznikali aj pred poslednými parlamentnými voľbami. Najviac sa spomedzi nich presadila strana SME Rodina Borisa Kollára, ktorej „protisystémovosti“ dnes už neverí snáď nikto. Určite nie po komunálnych voľbách, v ktorých ako svojho kandidáta postavili Martina Klusa. Je predpoklad, že podobné projekty riadenej opozície zameranej na odobranie hlasov skutočne protisystémovým stranám budú vznikať aj v súčasnosti aj v budúcnosti. Netreba im skočiť na lep.

  Róbert Švec (Slovenské Hnutie Obrody):

  Fotka Mareka Gabrika.

  Každý má právo pomenovať svoju organizáciu ako uzná za vhodné. Je logické očakávať, že ak sa nejaká politická strana volá Národná koalícia, že bude robiť vlasteneckú a pronárodnú politiku. Vzhľadom na to, že projekt s názvom Národná koalícia je relatívne mladým projektom na slovenskej politickej scéne, má právo na to, aby sme mu dopriali čas, aby Slovákov skutkami presvedčil o tom, že si slovo národná v názve naozaj zaslúži. Držím palce každému, kto má záujem slúžiť našej vlasti zodpovedne a inteligentne, pretože na slovenskej spoločenskej a politickej scéne sa voľne pohybuje príliš veľa pacientov, ktorí si vlastenectvo pomýlili s cirkusom a svojou politikou robia dlhodobo hanbu slovenskej veci. Preto doprajme predstaviteľom Národnej koalície čas na to, aby dokázali Slovensku, že sú slovenskými vlastencami, ktorí budú razantne, ale normálne obhajovať národné a štátne záujmy Slovenskej republiky.

  Predstavitelia Slovenského Hnutia Obrody sú pripravení si sadnúť za jeden stôl s každým, kto svojimi skutkami dokáže oddanosť našim ľuďom a otčine. Ak to bude prípad aj Národnej koalície, sme pripravení rokovať, poprípade aj spolupracovať.

  Rudolf Steigauf (Slovenská Ľudová Strana Andreja Hlinku): 

  Fotka Mareka Gabrika.

  My v tom máme jasno, úplne jasno, dávno ponúkame projekt na spoluprácu, ale nikoho to nezaujíma.

  Marián Magát (Napred):

  Fotka Mareka Gabrika. 

  Nič dobré z toho nepozerá. Štandardní politici, ktorí nikdy nebudú riešiť podstatu problémov, práve naopak, nechajú sa ňou živiť, aby ich ten problém politicky nepotopil

  Mário Šušek (Strana Priamej Demokracie): 

  Fotka Mareka Gabrika.

  Čo sa týka spolupráce, nevylučujeme ju s nikým, kto bude súhlasiť aspoň s dvoma našimi hlavnými bodmi a to je trestnoprávna, hmotná zodpovednosť a odvolateľnosť politikov a sfunkčnenie zákona o preukazovaní pôvodu majetku. Túto stranu poznám od roku 2015. Zatiaľ ju „zviditeľnili“ ľudia ako sú Sergej Kozlík a Martin Jakubec. Takže nech si každý urobí názor, o čo tejto strane ide. Nakoľko v tejto strane pôsobí politický dinosaurus p. Kozlík, tak si nemyslím, že v skutočnosti ide o národnú stranu. Skôr tam ide o to, že pán Kozlík sa asi chce vrátiť do politiky, čo je veľmi smutné. SPD dáva priestor predovšetkým novým a mladým ľuďom. Preto si myslím, že táto strana nemá do budúcna žiadny potenciál.


  Bude zaujímavé sledovať budúce kroky a vyjadrenia Národnej koalície. Súdiť, či je táto strana skutočne národnou a či sa pod jej vlajkou spoja slovenskí vlastenci, by bolo teraz veľmi predčasné a možno aj nezodpovedné. Minimálne so spájaním aktívnych národniarov to však stále nevyzerá vôbec ružovo.
  ————————————————————————————————–
  Webová stránka

  Facebook 

  Youtube 

  VKontakte.ru

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Aquaplaning je postrach každého vodiča! Blíži sa jeho sezóna

  2

  Aquaplaning nepochybne patrí medzi najnebezpečnejšie nástrahy na cestách. Strata kontaktu pneumatiky s vozovkou, spôsobená vysokou vrstvou vody pod kolesami, znižuje možnosť ovládať automobil a nech ste akokoľvek skúsený vodič, stávate sa len štatistom. Predstavuje vysoké riziko dopravnej nehody. Automobilový priemysel preto nespí na vavrínoch stále kvalitnejších pneumatík so stále vyššou…

  Manthey Racing, cesta k vrcholu na Nordschleife

  0

  Nürburgring má okolo seba akúsi auru, priťahuje automobilky, jazdcov i bežných smrteľníkov. Jazdiť na Nordschleife je iné, nebezpečné, okruh trestá každú chybu veľmi tvrdo, ale práve to je na ňom to zaujímavé. Tu sa rodia legendy, tu sa ukazujú skutoční pretekári. Jednou z legiend, ktorá vzišla práve zo Zeleného pekla, je tím Manthey…

  Nové Mini JCW GP už budúci rok

  0

  Zatiaľ najvýkonnejšie Mini aktuálne v predaji, teda tretia generácia, má pod prednou kapotou dvojlitrový preplňovaný zážihový štvorvalec s 170 kW (231 k). To však nie je koniec výkonných modelov Mini. Podľa zdrojov z automobilky by malo v priebehu roka 2020 prísť ešte výkonnejšie Nové Mini JCW GP. A to by malo dosiahnuť 221 kW (300 k).

  Porsche strešný box namontuje aj na legendárnu 911-ku

  0

  Nielen majitelia veľkých SUV modelov chodia na dovolenky pre ktoré im kufor jednoducho nestačí. Tento problém je aj napriek cestovaniu vo dvojici ešte vypuklejší so športovým autom. Ak si niekto šetril na novú 911-ku a neplánuje sa jej vzdať ani keď ide na dlhší výlet, na pomoc prichádza riešenie priamo zo Štuttgartu.…

  Máte poškriabané sklo na aute? Čo s tým?

  9

  Máte poškriabané sklo na aute? Po zime to je celkom bežný jav. Stačí, ak ste raz čistili sklo od námrazy a ľadu nie škrabkou, ale niečím nie úplne vhodným, čo ste mali po ruke... Škrabance na skle zanechajú aj zlé stierače. Nielenže to je esteticky nepekné, ale v prípade čelného…

  V Ženeve bude aj modernizované Mitsubishi ASX

  4

  Na 89. ročníku medzinárodného ženevského autosalónu (5. - 17. marca 2019) sa odhalí vo svetovej premiére aj modernizované  kompaktné SUV Mitsubishi ASX  (na niektorých trhoch predávané aj pod označením RVR či Outlander Sport). Pôjde o modelový rok 2020 a my si už teraz predstavíme tie najdôležitejšie zmeny. 

  KAMzaKRÁSOU

  Ako vyzerajú slávne hviezdy dnes? Dostihla ich staroba, alebo starnú s noblesou?

  1

  Staroba si jednoducho nevyberá. Starneme úplne všetci. Niektorí majú tajný recept na starnutie s gráciou a iný jednoducho berú to, čo im život prináša. No ako to je so svetovými celebritami, ktoré mnohí z nás poznajú už od ich mladosti? Neuveríte, ale aj svetové celebrity starnú. A môžeme povedať, že niektoré skutočne starnú s gráciou…

  Vieš, ktoré látky potrebuje pokožka? Tieto jej rozhodne nesmú chýbať!

  1

  Aby bola naša pokožka krásna a zdravá, mali by sme jej venovať dostatočnú starostlivosť. Ak jej však v prvom rade neposkytneme potrebnú výživu zvnútra, pravdepodobne jej stav nezlepší ani vhodne zvolená kozmetika. Pokožka tela aj pleť jednoducho potrebujú celý rad rozličných vitamínov či minerálnych látok. Význam majú pre ne napríklad vitamíny skupiny…

  Dermatológovia prezdradili tipy, ako sa zbaviť mastných vlasov

  1

  Ženy sa vo všeobecnosti delia na dve kategórie. V prvej sú tie šťastné, ktoré si umývajú vlasy raz za niekoľko dní, v extrémnych prípadoch aj za niekoľko týždňov, a stále vyzerajú dokonale a v druhej tie, ktoré sa s umývaním vlasov a následným sušením musia trápiť každý boží deň. Tu…

  Sebarozvoj s koučkou: Čo spôsobuje blúdenie mysle?

  2

  Priemerná ľudská myseľ údajne trávi 47 % svojho času blúdením. Psychologický prieskum u viac ako štvrť milióna ľudí poukázal na to, že blúdenie mysle robí ľudí nešťastnejšími. Je pravdepodobné, že ľudia pritom myslia skôr na príjemné veci, než nepríjemné veci. Vzniká pri tom však paradox – myslenie na nepriaznivé veci…

  Ceruzka a bolesť hlavy: Neuveriteľný trik, ktorý bolesť utíši do 2 minút!

  9

  U dospelých však môže byť bolesť hlavy oveľa častejšia. Veď keď sa sami zamyslíte, ako často trpíte bolesťou hlavy? Je to aspoň jedenkrát mesačne? Tu však pozor, je pomerne veľký rozdiel medzi bolesťou hlavy a migrénou. Na bolesť hlavy vám poväčšine pomôže tabletka, kdežto pri migréne je nutné uložiť sa do tmy,…

  Pri akej hudbe relaxuješ najradšej? Spoznaj upokojujúce liečivé zvuky

  6

  S hudbou sa zabávame, radujeme, ale aj komunikujeme. Či sme viac alebo menej muzikálni, hudba nás spája, bez slov búra bariéry, motivuje a aktivizuje, zároveň upokojuje a harmonizuje. Na svadbách ňou oslavujeme lásku, na pohreboch sa ňou lúčime. Počúvame ju len tak pre radosť, varíme pri nej, zaspávame, tancujeme na ňu, pracujeme…

  TopDesať

  Škola hrou: Niektorí študenti sa na hodinách poriadne nudia!

  0

  Pre niektorých študentov je škola hrou! Dôkazom sú tieto zábavné fotografie, ktoré poukazujú na ich neuveriteľné umelecké diela. No dobre, zrejme to nie sú až také umelecké diela, ako si možno myslíš. Aj tak sú to však práce, za ktoré sa hanbiť nemusia. Svoje učebnice vylepšili o rôzne ilustrácie, ktoré…

  Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

  0

  Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

  Sarajevský atentát: 5 vecí, ktoré si o ňom pravdepodobne nevedel

  0

  Prinášame ti ďalší článok z edície x vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel. Tentokrát je to práve Sarajevský atentát, ktorý odštartoval udalosti, ktoré sa skončili prvou svetovou vojnou. Ak ťa teda zaujíma história a fascinuje obdobie prvej svetovej vojny, si tu správne.  [adrotate group="11"] 1. Sarajevský atentát Pri Sarajevskom atentáte prišli o život dvaja…

  Žena našla v kuchyni zvláštne stvorenie. Nikto nevie, o čo ide

  0

  Istý mladík z Aucklandu na Novom Zélande postavil do pozoru takmer celý internet. Jeho matka totiž v kuchyni našla zvláštne stvorenie. Video k dnešnému dňu videlo už viac ako pol milióna ľudí, no stále sa nepodarilo nájsť odpoveď na otázku: Čo je to za stvorenie? Tim Clerke na sociálnej sieti Facebook zverejnil video, pomocou…

  10 svetoznámych osobností, ktoré mali tie najpodivnejšie zlozvyky

  0

  Áno, aj svetoznámi géniovia, celebrity a iné osobnosti majú zlozvyky. :) Hviezdy vyzerajú nádherne z diaľky. No akonáhle sa dostaneš bližšie, môžeš sa popáliť. To isté by sme mohli povedať aj o niektorých z najznámejších kreatívnych géniov, ktorí kedy žili na našej planéte. Niektoré zlozvyky, ktorým tieto osobnosti holdovali, môžeme prinajmenšom označiť za zvláštne.…

  Zvieratá na týchto zábavných fotografiách ťa neskutočne pobavia

  0

  Zvieratá na týchto zábavných fotografiách sú naozaj fotogenické. Veď práve tieto snímky vyhrali prestížnu cenu Comedy Wildlife Photography Awards. Tieto zvieratá by sme mohli zaradiť aj medzi zvieratká, ktoré majú priateľský vzťah s fotoaparátmi. Fotografi ich totižto zachytili v tých najzábavnejších možných pózach a navyše k týmto fotografiám pridali ešte…