• Martin Bavolár – kandidát na starostu, mestského poslanca a poslanca miestnej časti. 10. novembra POĎTE VOLIŤ. Neseďte doma, keď môžete zlepšiť život v našom meste.

  Publikované 04.11. 2018 o 11:32 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Vo funkcii starostu zabezpečím:

  – väčšiu čistotu, viac zelene a poriadku

  – viac pre všetkých dôchodcov, deti a mládež

  – letné kúpalisko, sobotné trhovisko, športovú halu

  – dostatok parkovania, plynulú dopravu a žiadne zápchy

  – lepšiu mestskú hromadnú dopravu a novú električkovú trať

  – zastavím kradnutie, korupciu, mafiu a organizovaný zločin

  – väčšiu spokojnosť s miestnymi úradmi a mestskou políciou

  – zlepším miestnu ekonomiku a znížim terajšiu veľkú kriminalitu

  – znížim obyvateľom sídliska poplatok za teplo a teplú vodu o 35%

  – stála telefonická linka na Miestny úrad a zadarmo právna poradňa

  – pre mladé rodiny mestské byty s nájomným do 115 Eur na mesiac

  – stredisko na zamestnávanie dôchodcov, pre takých čo majú záujem

  – domov pre dôchodcov s nízkym poplatkom, tak aby bol dostupný všetkým

  – centrum starostlivosti o dôchodcov aj vrátane víkendov od 6.30 do 18.30

   

  Narodil som sa v Bratislave a v jej mestskej časti Devínska Nová Ves žijem 33 rokov. Nie som a ani som nikdy nebol členom politickej strany alebo politického hnutia. Som nestranícky kandidát. Nie sú za mnou žiadni oligarchovia, investori, skorumpovaní politici, zlodeji, mafiáni a ich prisluhovači. Nerozdávam kvetináče, zapaľovače, dáždniky, balóniky, tašky atď. Nemám žiadne billboardy a plagáty na ktorých sú frázy a falošné sľuby a tí kandidáti, ktorí majú obrovskú predvolebnú kampaň, budú po zvolení iba a len poslúchať svojich sponzorov, politických vodcov a mecenášov. A takí kandidáti, keď budú zvolení, tak budú zase a opäť pokračovať kauzy, zlodejiny, podvody a kšefty. A práve, aby som nebol ja zvolený, tak som zakázaný v médiach, ktoré vlastnia skorumpovaní politici. Napríklad ako aj www.dnes24.sk kde bol daný priestor mojim protikandidátom, ale ja som nedostal žiaden priestor, aj keď som ho opakovane požadoval. Preto ďakujem TV Bratislava, že  v  predvolebnej diskusii s  mojimi protikandidátmi v piatok 2. novembra 2018 mi umožnila verejne vystúpiť a prehovoriť.

  Mám vysokoškolské vzdelanie a odbornú prax v dĺžke 27 rokov vo verejnej správe na ministerstvách zahraničných vecí, financií, vnútra, obrany, na úrade vlády a v súkromnom a v mediálnom sektore. Ako zamestnanec verejnej správy a mestský aktivista som nadobudol dôležité a praktické skúsenosti. Som nezávislý občan s potrebným vzdelaním, odbornou praxou, so zdravým rozumom a so srdcom na správnom mieste. V súčasnosti som protikorupčný a protimafiánsky novinár. Nedám sa skorumpovať, nemám žiadne pôžičky, úvery, moje meno nenájdete v obchodnom registri. Moje meno nenájdete ani v registri dlžníkov. Zverejním svoj majetok pred nástupom do funkcie starostu a každoročne budem moje majetkové priznanie zverejňovať.

  Devínska Nová Ves je u mňa na prvom mieste. Mojim cieľom je, aby bola po 4 rokoch naša Devínska najlepšia časť Bratislavy, Devínska má na to. Preto je nutné urobiť zmeny k lepšiemu. Z tohto dôvodu som vytvoril tím odborníkov, ktorí sú pripravení pomôcť mi pri uvádzaní riešení do praxe. Chcem Devínsku, kde bude lepší život pre všetkých.

  Dám stop ničeniu zelene a stromov kvôli divokej výstavbe. Namiesto ničenia zelene podporím výstavbu viacpodlažných parkovacích garáží. Bude prednostné parkovanie pre obyvateľov s trvalým bydliskom, lebo Devínska sa stala zberným parkoviskom pre celé Slovensko, vytvorím systém parkovania podľa trvalého bydliska v Devínskej – bezplatne, ostatní s poplatkom pre Miestny úrad. Vo verejnom záujme je nutné, aby sa viac využívala verejná doprava: vlaky, autobusy a mestská hromadná doprava. Kontrola parkovania bude úlohou Mestskej polície. Celkovo bude nové usmernenie Mestskej polície pre Devínsku Novú Ves.

  Vylepšiť a zharmonizovať dopravné značenie na terajšej cestnej sieti, účinne uplatniť jednosmerky a usmernenia k plynulej a bezpečnej doprave. Bude nutné vybudovať záchytné parkoviská pre dodávky a nákladné autá, aby nezaťažovali obytné zóny a dopravu v Devínskej Novej Vsi.

  Čistota verejných priestorov, rekonštrukcia zanedbaných a nefunkčných detských ihrísk na sídliskách a ich prevádzka so stálou službou. Moderné školy a škôlky pre všetkých. Rozvoj a lepšie a  lacnejšie  služby pre dôchodcov a mládež.

  Zastavím kradnutie, korupciu, klientelizmus, mafiu a organizovaný zločin na Miestnom úrade. Otvorená a neformálna komunikácia a spolupráca s obyvateľmi Devínskej. Non-stop telefonická linka na Miestny úrad, otvorená komunikácia obyvateľov so starostom. Všetky podnety, návrhy a sťažnosti občanov budú včas, riadne a objektívne riešené. Bezplatná právna a občianska poradňa. Jednou návštevou na Miestnom úrade si vybavíte všetko. Chcem lepšiu, bohatšiu, bezpečnejšiu, fungujúcu a krajšiu Devínsku Novú Ves.

  Otvoriť Devínsku Novú Ves pre väčšiu medzinárodnú spoluprácu, rozvoj cezhraničnej spolupráce s Rakúskom. Devínska Kobyla je turisticky atraktívne miesto. Preto je v prospech všetkých nutné tam vybudovať turistickú rozhľadňu a vytvoriť nové cyklistické a turistické trasy.

  Zreformovať územný plán. Zastaviť chaotické dohusťovanie a divokú výstavbu, nové stavby umiestňovať po okrajoch Devínskej Novej Vsi. Vytvoriť cenovo dostupné bývanie pre mladých ľudí a rodiny s deťmi a pre ľudí s nižšími príjmami cez podnik mestskej časti na výstavbu mestských nájomných bytov s regulovaným nájomným do 115,- Eur na mesiac. Rovnako dať do prevádzky nový domov dôchodcov s regulovaným poplatkom, tak aby bol cenovo dostupný všetkým dôchodcom a teda aj pre slabšie skupiny obyvateľov.

  Zriadenie strediska celodennej starostlivosti o dôchodcov po celý týždeň vrátane víkendov v čase od 6.30 do 18.30 hod. Vytvorím stredisko pre zamestnávanie dôchodcov, ktorí si budú chcieť svojou prácou prilepšiť. Rozvoj materských centier pre mladé rodiny s deťmi tiež s celotýždňovou prevádzkou vrátane víkendov od 6.30 do 18.30 hod.

  Vybudovanie chodníka s osvetlením od kostola popri cintoríne na ul. Eisnerova. Výstavba letného kúpaliska a športovej haly. Dať do prevádzky sobotné trhovisko pre predaj čerstvej zeleniny, ovocia, pečiva, syrov, masla, mlieka a pod. pre miestnych záhradkárov a drobnochovateľov a pre miestnych podnikateľov.

  Rozšíriť mestskú hromadnú dopravu modernou električkou traťou do Devínskej Novej Vsi. Podporiť výstavbu nového diaľničného obchvatu, predĺženie ul. Eisnerovej k obchodnému domu Metro. Ďalej je nutné, aby autobusové linky 20 a  29 boli prevádzkované väčšími autobusmi. Pre nepohyblivých dôchodcov a invalidov zadarmo taxi služba v rámci mestskej časti. Vytvorenie bezbariérových vstupov do verejne prístupných budov.

  Zlepšiť spoluprácu s VW a s firmami v priemyselnom parku. Napríklad s ich podporou vybudovať a prevádzkovať  športový areál pre deti a mládež, nové detské ihriská, stredisko pre dôchodcov atď.

  Vytvorenie moderného námestia s parkom a podzemným parkovacím priestorom vedľa obchodného centra Kraj. Vytvorenie terasy so zeleňou vedľa nákupnej pasáži Dowina na ul. Milana Marečka.

  Nie je nutné zvyšovať poplatky a dane, ale treba, aby sa spravodlivo prerozdeľovali peniaze na úseku verejnej správy. Preto vo verejnom záujme sa musí zlepšiť tok peňazí z mestského rozpočtu Bratislavy pre Devínsku Novú Ves. Efektívna a lepšia spolupráca s magistrátom, s primátorom a s vládou.

  Vrátim tepláreň do vlastníctva Miestneho úradu, čo zníži ľuďom ich platby za teplú vodu a teplo o 35%, pretože terajší nájomca zdiera obyvateľov Devínskej Novej Vsi.

  V postavení mestského poslanca a starostu budem chrániť záujmy našej mestskej časti a mesta. Budem spolupracovať s primátorom Bratislavy, aby prostriedky zo štátneho rozpočtu dostatočné k naplneniu všetkého, čo hlavné mesto Slovenskej republiky potrebuje, lebo to je dôležité pre všetkých obyvateľov Slovenska.

  Váš Martin Bavolár – kandidát na starostu, mestského poslanca a poslanca miestnej časti. V sobotu 10. novembra POĎTE VOLIŤ. Neseďte doma, keď môžete zlepšiť život v našom meste.

   

  Mgr. Martin Bavolár – protimafiánsky, protikorupčný a protitotalitný novinár, redaktor a moderátor, občiansky aktivista, geopolitik, bezpečnostný činiteľ, politologický analytik, ľudskoprávny disident, investigatívny a  nezávislý bloger,  obhajca verejného záujmu a občianskych slobôd, predseda Občianskej komisie na ochranu Ústavy Slovenskej republiky, Tel.: 0908127802

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Šampionát šprintov štartuje v apríli

  0

  15-ty ročník slovenského šprintérskeho šampionátu v sezóne 2019 prinesie päť kôl. Súperi si zmerajú sily v troch základných kategóriách Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa následne delia na triedy podľa objemu, pohonu či preplňovania. Šampionát šprintov odštartuje spojeným majstrákom na pôde našich južných susedov 7. apríla na letisku…

  Pozor, jazda vo vyhradenom jazdnom pruhu s príplatkom

  2

  Slovo robí chlapa – platí aj o policajtoch.  S prichádzajúcim údajným kolapsom dopravy v bratislavskom Ružinove v súvislosti s prebudovaním kruhovej križovatky Prievoz sa strhla veľká informačná kampaň. Mesto sa snažilo hasiť vznikajúci dopravný požiar ponúkanými dopravnými riešeniami a motoristi sa začali rozhodovať, či auto, motorku alebo bicykel. Pár dní pred uzávierkou polícia…

  Šoférovanie bez dokladov? Vo svete už realita

  16

  Šoférovanie bez dokladov? Pred rokmi absolútny nonsens. Dnes, v elektronickej dobe, sa to pomaly stáva realitou. Niektoré európske krajiny nad tým uvažujú, a dokonca majú pripravené aj právne normy. A nemusíme pritom chodiť ani veľmi ďaleko. Stačí sa pozrieť do susedného Poľska, kde majú pred nami poriadny náskok. 

  Roland Gumpert Nathalie je superšport na metanol

  2

  Nemecká značka predstavila model, ktorý by mohol byť budúcnosťou elektrického pohonu. Roland Gumpert Nathalie je elektrický superšport na metanol. Predstavitelia značky tvrdia, že vďaka metanolu bude mať auto v eco-režime dojazd až 1200 km. Zatiaľ to znie poriadne bláznivo, no poďme pekne po rade.

  Šprint S3 a M140i a Focus RS a A35 AMG a Golf R

  9

  Dnes tu máme ďalšie video z drag race, alebo po slovensky šprintu áut, ktoré sú si vcelku rovnakými súpermi. Šprint S3 a M140i a Focus RS a A35 AMG a Golf R je zaujímavým počinom, v ktorom si zmerajú sily skutočne rovnocenné autá, teda až na poháňanú nápravu. Ale nebudem predbiehať, treba si pozrieť video.

  FCA diesel v autách ešte asi ponúknu. Menia plány

  0

  Zastavenie produkcie naftových motorov v dohľadnej dobe? Automobilky sa pred časom nechali počuť, že práve to je ich stratégia, dalo by sa povedať, že rovno prioritná úloha. Jednou z nich boli aj FCA – Fiat Chrysler Automobiles. Tí chceli úplne zastaviť výrobu naftových motorov v osobných autách do r. 2022. No…

  KAMzaKRÁSOU

  Výber správnych plienok pre bábätko je dôležitý! Aké by mali mať vlastnosti?

  0

  Starostlivosť o malé bábätko býva neraz skutočne náročná. Určite sa však zhodneme na tom, že každá mamička chce pre svoje dieťa v každej situácii jednoducho to najlepšie. A to platí aj pri výbere plienok. Je predsa dôležité, aby drobcovi perfektne sedeli, prinášali mu pocit pohodlia a boli tiež šetrné k…

  Premeny bábik do realistickej podoby: Zručnosť ukrajinskej umelkyne ti vyrazí dych!

  1

  Bábika je typickou hračkou dievčat po celom svete už od útleho detstva. História výroby bábik pritom siaha skutočne ďaleko do minulosti. Už pre 4000 rokmi si tieto hračky vyrábali z hliny starí Gréci aj Egypťania. Bábiky majú bohatú históriu, počas ktorej sa menil ich vzhľad aj materiál, z ktorého boli…

  Ako rýchlo znížiť horúčku? Skús overené triky lepšie ako tabletky!

  2

  Horúčka je akousi reakciou organizmu na infekciu alebo zápal, ktorý sa nachádza v organizme. Avšak, je veľmi dôležité odhadnúť vážnosť situácie, a teda aj vážnosť horúčky. V niektorých prípadoch je potrebné vyhľadať skôr odbornú pomoc a neskúšať žiadne domáce triky. Ak predsalen ste za domácu liečbu, tak máme pre vás overené triky našich starých…

  Je posadnutosť zdravým jedlom nebezpečná? Daj si na ňu veľký pozor

  1

  Najznámejšími poruchami stravovania sa sú bezpochýb anorexia a bulímia, pri ktorých pacienti buď nejedia vôbec, alebo skonzumovanú stravu vyvrátia v snahe nepribrať z nej ani deko. Nie sú však jedinými poruchami príjmu potravy, ktoré môžu ohroziť zdravie človeka, ak sa podcenia. Ortorexia je porucha, ktorá by sa inak dala opísať…

  Ako presádzať orchidey? Osvoj si niekoľko pestovateľských tipov

  5

  Tešili ste sa z krásnych orchideí, ale uhynuli? Netrápte sa. Poradíme, ako sa o ne správne starať. Medzi prvými si zodpovieme otázku - Ako presádzať orchidey?

  Zachovaj chladnú hlavu: Povieme ti, čo nerobiť po diagnostikovaní rakoviny!

  2

  Podceňovať význam a dôležitosť zdravého stravovania môže byť pri liečbe rakoviny veľmi veľkou chybou. Dbať o správnu životosprávu by sme mali v každom prípade, no ak sme chorí, mali by sme si dať na tom skutočne záležať. Práve zmena v stravovaní môže predstavovať pri liečbe rakoviny nemalú pomoc. Z jedálnička…

  TopDesať

  Fotografie, ktoré priam neuveriteľne uchopili čas

  0

  Čas plynie naozaj rýchlo. Vyzerá to, že stredná škola bola práve včera, a potom si zrazu uvedomíš, že už nie si ani na vysokej škole. Zrazu prešlo 10, 20 alebo dokonca 30 rokov od tvojej stužkovej - tak dlho, že sa potrebuješ pozrieť na fotografie, aby si si na to spomenul.…

  Maďarský Černobyľ? Szentkirályszabadja je ďalšie tajomné mesto duchov

  0

  Dvaja Česi cestujú autom po rôznych krajinách a navštevujú neobyčajné miesta. Zábery zo svojich ciest uverejňujú na videách na svojom YouTube kanáli s názvom WeAreCarFans. V ich najnovšom videu sa pozreli do maďarského mesta Szentkirályszabadja, ktoré nápadne pripomína neslávne známe ukrajinské mesto duchov. Dvaja českí cestovatelia zverejnili video o návšteve opusteného…

  Čo je (ne)bezpečná vzdialenosť? Prečo sa ňou zaoberať?

  0

  Koncom desaťročia bolo nedodržanie bezpečnej vzdialenosti v SR 4. najčastejšou príčnou dopravných nehôd. Aká je teda bezpečná vzdialenosť a ako ju "odmerať"? V porovnaní so západnými susedmi, kde je výchova a vzdelávanie vodičov na diametrálne inej úrovni je to ohromne veľa. Prečo sa tento problém dostal tak vysoko? Lebo do prijatia novely zákona…

  Národný park Göreme: Magická perla Turecka zapísaná v zozname UNESCO

  0

  Turecko je v očiach Slovákov predovšetkým obľúbenou letnou destináciou. More je teplé, počasie stále slnečné a služby sú vo väčšine hotelov na vysokej úrovni. Turecko je však oveľa viac, ako len dovolenková destinácia. So svojou rozlohou 783 356 kilometrov štvorcových má rozhodne čo ponúknuť. Medzi inými aj Národný park Göreme a skalné pamiatky v…

  Tieto fotografie ti ukážu, že svet je plný rozdielov

  0

  Náš krásny svet je plný rozdielov, či sa nám to páči, alebo nie. Množstvo vecí je už na prvý pohľad rozdielnych. Preto je užitočné pozrieť sa triezvo na veci, ktoré sa nachádzajú okolo nás. Svet je plný prekvapení a patria k nemu aj takéto zvláštnosti a dokonca aj anomálie, ktoré ti…

  TOP10: Ľudia, ktorých deň sa jednoducho nevydaril

  0

  Aj tebe sa občas stane, že si myslíš, že tvoj deň už nemohol byť horším? Ľudia, ktorých sa týkajú tieto fotografie, by s tebou určite nesúhlasili. Každý deň sa stretávame so situáciami, ktoré nás dokážu priviesť na pokraj nervového zrútenia. Väčšinou pomáha hlboké dýchanie, chvíľa ticha, či počítanie do desať.…