Martin Bavolár – kandidát na starostu, mestského poslanca a poslanca miestnej časti. 10. novembra POĎTE VOLIŤ. Neseďte doma, keď môžete zlepšiť život v našom meste.

Publikované 04.11. 2018 o 11:32 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Vo funkcii starostu zabezpečím:

– väčšiu čistotu, viac zelene a poriadku

– viac pre všetkých dôchodcov, deti a mládež

– letné kúpalisko, sobotné trhovisko, športovú halu

– dostatok parkovania, plynulú dopravu a žiadne zápchy

– lepšiu mestskú hromadnú dopravu a novú električkovú trať

– zastavím kradnutie, korupciu, mafiu a organizovaný zločin

– väčšiu spokojnosť s miestnymi úradmi a mestskou políciou

– zlepším miestnu ekonomiku a znížim terajšiu veľkú kriminalitu

– znížim obyvateľom sídliska poplatok za teplo a teplú vodu o 35%

– stála telefonická linka na Miestny úrad a zadarmo právna poradňa

– pre mladé rodiny mestské byty s nájomným do 115 Eur na mesiac

– stredisko na zamestnávanie dôchodcov, pre takých čo majú záujem

– domov pre dôchodcov s nízkym poplatkom, tak aby bol dostupný všetkým

– centrum starostlivosti o dôchodcov aj vrátane víkendov od 6.30 do 18.30

 

Narodil som sa v Bratislave a v jej mestskej časti Devínska Nová Ves žijem 33 rokov. Nie som a ani som nikdy nebol členom politickej strany alebo politického hnutia. Som nestranícky kandidát. Nie sú za mnou žiadni oligarchovia, investori, skorumpovaní politici, zlodeji, mafiáni a ich prisluhovači. Nerozdávam kvetináče, zapaľovače, dáždniky, balóniky, tašky atď. Nemám žiadne billboardy a plagáty na ktorých sú frázy a falošné sľuby a tí kandidáti, ktorí majú obrovskú predvolebnú kampaň, budú po zvolení iba a len poslúchať svojich sponzorov, politických vodcov a mecenášov. A takí kandidáti, keď budú zvolení, tak budú zase a opäť pokračovať kauzy, zlodejiny, podvody a kšefty. A práve, aby som nebol ja zvolený, tak som zakázaný v médiach, ktoré vlastnia skorumpovaní politici. Napríklad ako aj www.dnes24.sk kde bol daný priestor mojim protikandidátom, ale ja som nedostal žiaden priestor, aj keď som ho opakovane požadoval. Preto ďakujem TV Bratislava, že  v  predvolebnej diskusii s  mojimi protikandidátmi v piatok 2. novembra 2018 mi umožnila verejne vystúpiť a prehovoriť.

Mám vysokoškolské vzdelanie a odbornú prax v dĺžke 27 rokov vo verejnej správe na ministerstvách zahraničných vecí, financií, vnútra, obrany, na úrade vlády a v súkromnom a v mediálnom sektore. Ako zamestnanec verejnej správy a mestský aktivista som nadobudol dôležité a praktické skúsenosti. Som nezávislý občan s potrebným vzdelaním, odbornou praxou, so zdravým rozumom a so srdcom na správnom mieste. V súčasnosti som protikorupčný a protimafiánsky novinár. Nedám sa skorumpovať, nemám žiadne pôžičky, úvery, moje meno nenájdete v obchodnom registri. Moje meno nenájdete ani v registri dlžníkov. Zverejním svoj majetok pred nástupom do funkcie starostu a každoročne budem moje majetkové priznanie zverejňovať.

Devínska Nová Ves je u mňa na prvom mieste. Mojim cieľom je, aby bola po 4 rokoch naša Devínska najlepšia časť Bratislavy, Devínska má na to. Preto je nutné urobiť zmeny k lepšiemu. Z tohto dôvodu som vytvoril tím odborníkov, ktorí sú pripravení pomôcť mi pri uvádzaní riešení do praxe. Chcem Devínsku, kde bude lepší život pre všetkých.

Dám stop ničeniu zelene a stromov kvôli divokej výstavbe. Namiesto ničenia zelene podporím výstavbu viacpodlažných parkovacích garáží. Bude prednostné parkovanie pre obyvateľov s trvalým bydliskom, lebo Devínska sa stala zberným parkoviskom pre celé Slovensko, vytvorím systém parkovania podľa trvalého bydliska v Devínskej – bezplatne, ostatní s poplatkom pre Miestny úrad. Vo verejnom záujme je nutné, aby sa viac využívala verejná doprava: vlaky, autobusy a mestská hromadná doprava. Kontrola parkovania bude úlohou Mestskej polície. Celkovo bude nové usmernenie Mestskej polície pre Devínsku Novú Ves.

Vylepšiť a zharmonizovať dopravné značenie na terajšej cestnej sieti, účinne uplatniť jednosmerky a usmernenia k plynulej a bezpečnej doprave. Bude nutné vybudovať záchytné parkoviská pre dodávky a nákladné autá, aby nezaťažovali obytné zóny a dopravu v Devínskej Novej Vsi.

Čistota verejných priestorov, rekonštrukcia zanedbaných a nefunkčných detských ihrísk na sídliskách a ich prevádzka so stálou službou. Moderné školy a škôlky pre všetkých. Rozvoj a lepšie a  lacnejšie  služby pre dôchodcov a mládež.

Zastavím kradnutie, korupciu, klientelizmus, mafiu a organizovaný zločin na Miestnom úrade. Otvorená a neformálna komunikácia a spolupráca s obyvateľmi Devínskej. Non-stop telefonická linka na Miestny úrad, otvorená komunikácia obyvateľov so starostom. Všetky podnety, návrhy a sťažnosti občanov budú včas, riadne a objektívne riešené. Bezplatná právna a občianska poradňa. Jednou návštevou na Miestnom úrade si vybavíte všetko. Chcem lepšiu, bohatšiu, bezpečnejšiu, fungujúcu a krajšiu Devínsku Novú Ves.

Otvoriť Devínsku Novú Ves pre väčšiu medzinárodnú spoluprácu, rozvoj cezhraničnej spolupráce s Rakúskom. Devínska Kobyla je turisticky atraktívne miesto. Preto je v prospech všetkých nutné tam vybudovať turistickú rozhľadňu a vytvoriť nové cyklistické a turistické trasy.

Zreformovať územný plán. Zastaviť chaotické dohusťovanie a divokú výstavbu, nové stavby umiestňovať po okrajoch Devínskej Novej Vsi. Vytvoriť cenovo dostupné bývanie pre mladých ľudí a rodiny s deťmi a pre ľudí s nižšími príjmami cez podnik mestskej časti na výstavbu mestských nájomných bytov s regulovaným nájomným do 115,- Eur na mesiac. Rovnako dať do prevádzky nový domov dôchodcov s regulovaným poplatkom, tak aby bol cenovo dostupný všetkým dôchodcom a teda aj pre slabšie skupiny obyvateľov.

Zriadenie strediska celodennej starostlivosti o dôchodcov po celý týždeň vrátane víkendov v čase od 6.30 do 18.30 hod. Vytvorím stredisko pre zamestnávanie dôchodcov, ktorí si budú chcieť svojou prácou prilepšiť. Rozvoj materských centier pre mladé rodiny s deťmi tiež s celotýždňovou prevádzkou vrátane víkendov od 6.30 do 18.30 hod.

Vybudovanie chodníka s osvetlením od kostola popri cintoríne na ul. Eisnerova. Výstavba letného kúpaliska a športovej haly. Dať do prevádzky sobotné trhovisko pre predaj čerstvej zeleniny, ovocia, pečiva, syrov, masla, mlieka a pod. pre miestnych záhradkárov a drobnochovateľov a pre miestnych podnikateľov.

Rozšíriť mestskú hromadnú dopravu modernou električkou traťou do Devínskej Novej Vsi. Podporiť výstavbu nového diaľničného obchvatu, predĺženie ul. Eisnerovej k obchodnému domu Metro. Ďalej je nutné, aby autobusové linky 20 a  29 boli prevádzkované väčšími autobusmi. Pre nepohyblivých dôchodcov a invalidov zadarmo taxi služba v rámci mestskej časti. Vytvorenie bezbariérových vstupov do verejne prístupných budov.

Zlepšiť spoluprácu s VW a s firmami v priemyselnom parku. Napríklad s ich podporou vybudovať a prevádzkovať  športový areál pre deti a mládež, nové detské ihriská, stredisko pre dôchodcov atď.

Vytvorenie moderného námestia s parkom a podzemným parkovacím priestorom vedľa obchodného centra Kraj. Vytvorenie terasy so zeleňou vedľa nákupnej pasáži Dowina na ul. Milana Marečka.

Nie je nutné zvyšovať poplatky a dane, ale treba, aby sa spravodlivo prerozdeľovali peniaze na úseku verejnej správy. Preto vo verejnom záujme sa musí zlepšiť tok peňazí z mestského rozpočtu Bratislavy pre Devínsku Novú Ves. Efektívna a lepšia spolupráca s magistrátom, s primátorom a s vládou.

Vrátim tepláreň do vlastníctva Miestneho úradu, čo zníži ľuďom ich platby za teplú vodu a teplo o 35%, pretože terajší nájomca zdiera obyvateľov Devínskej Novej Vsi.

V postavení mestského poslanca a starostu budem chrániť záujmy našej mestskej časti a mesta. Budem spolupracovať s primátorom Bratislavy, aby prostriedky zo štátneho rozpočtu dostatočné k naplneniu všetkého, čo hlavné mesto Slovenskej republiky potrebuje, lebo to je dôležité pre všetkých obyvateľov Slovenska.

Váš Martin Bavolár – kandidát na starostu, mestského poslanca a poslanca miestnej časti. V sobotu 10. novembra POĎTE VOLIŤ. Neseďte doma, keď môžete zlepšiť život v našom meste.

 

Mgr. Martin Bavolár – protimafiánsky, protikorupčný a protitotalitný novinár, redaktor a moderátor, občiansky aktivista, geopolitik, bezpečnostný činiteľ, politologický analytik, ľudskoprávny disident, investigatívny a  nezávislý bloger,  obhajca verejného záujmu a občianskych slobôd, predseda Občianskej komisie na ochranu Ústavy Slovenskej republiky, Tel.: 0908127802

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Po prvýkrát v histórii oslávime spomienku na blahoslavenú Annu Kolesárovú

Košice 15. novembra 2018 (TK KBS/HSP/Foto: TK KBS)   Nová slovenská blahoslavená Anna Kolesárová má v liturgickom kalendári svoje miesto 20. novembra. Tento dátum stanovila Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí Túto liturgickú spomienku po prvýkrát oslávime už na budúci týždeň. V utorok 20. novembra 2018 bude o 18.00 hod.…

Polícia sa snaží spojiť s Babišovým synom, zatiaľ neúspešne

Praha 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Aris Oikonomou, Pool Photo via AP)   Česká polícia po synovi premiéra Andreja Babiša nikdy nepátrala, pretože bola v pravidelnom kontakte s jeho advokátom. Od štvrtka sa však s ním pokúša spojiť, ale zatiaľ bez odozvy. Predstavitelia Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe a polície…

Voči zakladateľovi portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi vzniesli obvinenia

Washington 16. novembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)   Voči zakladateľovi portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi vzniesli v Spojených štátoch obvinenia. Oznámili to americké médiá aj platforma Wikileaks Tieto informácie však podľa ich údajov unikli omylom prostredníctvom súdnych dokumentov k inému nesúvisiacemu prípadu. O aké obvinenia presne ide, však nie je známe, pretože…

Muž, ktorý sa stal ženou, nedostal od súdu povolenie zapísať sa do rodného listu dcéry ako matka

Montpellier 16. novembra 2018 (HSP/Foto: Pixabay)   Francúzska justícia v meste Montpellier odmietla žiadosť otca, ktorý sa stal ženou, aby bol uznaný za matku svojej dcéry na základe svojho rodného listu, ale udelila označenie "neznáma" Denník Le Figaro píše, že 22. júla 2016 súd v Montpellieri odmietol žiadosť 50-ročnej osoby…

V Nepále zabil leopard štvorročné dievča

Káthmandu 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mukhtar Khan)   Divo žijúci leopard zabil v nepálskej dedine štvorročné dievča, ktoré sa hralo pred svojím domom. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu Dievča bola vo štvrtok večer samé doma, keď ho zviera napadlo v dedine Bhanu. Po…

Vedci prišli na to, aké tajomstvo ukrýva Mariánska priekopa

Alberta 16. novembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- NOAA via AP)   Prieskum štruktúry dna Mariánskej priekopy pomohol geológom vypočítať, aké množstvo vody sa približne nachádza v hlbinách Zeme. Vďaka tomu vedci zistili, že sa v danom mieste nachádza asi trikrát viac vody, než sa predtým predpokladalo. Tieto vedecké poznatky boli uverejnené v…

Zeman: Ak padne vláda, poverím Babiša znova

Praha 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Hoslet)   Ak sa na budúci piatok podarí opozícii vysloviť českej vláde nedôveru, prezident Miloš Zeman opäť poverí zostavením nového kabinetu Andreja Babiša (ANO). Povedal to vo štvrtok v rozhovore pre televíziu Barrandov "Mám dva pokusy. Ústava mi umožňuje, aby vláda v demisii vládla niekoľko…

Horst Seehofer odstúpi z čela CSU 19. januára

Berlín 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Markus Schreiber)   Nemecký minister vnútra Horst Seehofer odstúpi 19. januára z funkcie predsedu  Kresťanskosociálnej únie (CSU), sesterskej strany Kresťanskodemokratickej únie (CDU) kancelárky Angely Merkelovej. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na jeho písomne vyhlásenie V ňom uviedol, že na 19. januára 2019…

Ohnivé peklo na severe Kalifornie má už stovky obetí

Paradise 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Watchara Phomicinda/The Press-Enterprise)   Na 63 stúpol počet oficiálnych obetí lesného požiaru na severe Kalifornie po tom, ako záchranári objavili telá ďalších siedmich ľudí. Počet nezvestných sa medzitým vyšplhal na 631, z ktorých väčšina je zrejmé tiež už po smrti. Informovala o tom v piatok agentúra…

V roku 2018 bol zaznamenaný rekordný počet bômb v Afganistane

Washington 16. novembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Aaron Favila)   Pred sedemnástimi rokmi sa Ozbrojené sily Spojených štátov amerických a ich spojenci zo Severnej aliancie dostali do Kábulu. Dodnes táto vojna pokračuje a polovicu Afganistane získal opäť Taliban, uvádza Niall McCarthy vo svojom článku pre portál statista.com Podľa autora teroristická skupina Islamský štát…

Severná Kórea vyhostí Američana zadržaného za ilegálny vstup do krajiny

Soul 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:pixabay)   Severná Kórea v piatok oznámila, že vyhostí amerického občana Lawrencea Brucea Byrona, ktorého zadržala minulý mesiac za ilegálny vstup do krajiny. Štátna tlačová agentúra KCNA uviedla, že Američana zadržali 16. októbra po ilegálnom vstupe z Číny Severokórejským vyšetrovateľom povedal, že ho riadila americká Ústredná…

SIS nemonitorovala organizátorov protestov Za slušné Slovensko

Bratislava 16. novembra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-SIS)   Slovenská informačná služba (SIS) nijakým spôsobom nemonitorovala organizátorov protestov Za slušné Slovensko. Povedal to šéf tajných Anton Šafárik poslancom z Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS. TASR to potvrdil predseda výboru Gábor Grendel (OĽaNO)   "SIS za môjho vedenia…

Maďarská vláda: Bankové karty rozdávané migrantom otvárajú viaceré otázky

Budapešť 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:pxhere)   Rozdávanie bankových kariet migrantom otvára množstvo otázok. Povedal vo štvrtok večer vo verejnoprávnej televízii M1 hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács Podľa agentúry MTI ako príklad uviedol nasledovné nezodpovedané otázky: "Kto preveruje údaje? Na čo sú finančné prostriedky použité? Akým spôsobom sú pri poskytovaní týchto…

Krajniak sa má ospravedlniť za svoje výroky voči Haščákovi

Bratislava 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Poslanec Národnej rady SR Milan Krajniak (Sme rodina) sa má za svoje zverejnené výroky ospravedlniť Jaroslavovi Haščákovi zo spoločnosti Penta. Ospravedlnenie má byť uverejnené v denníku Pravda. Rozhodol o tom v piatok Okresný súd Bratislava I. Rozsudok ešte nie je právoplatný, Krajniak sa…

Chmelár: "Koho záujmy obhajuje minister Lajčák? Neskutočne som sa zaňho hanbil"

Bratislava 16. novembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Politológ Eduard Chmelár nie je nadšený z posledných krokov a vystúpení šéfa slovenskej diplomacie Miroslava Lajčáka. "Skutočne mi prekáža, že tento človek si rozumie viac s mocenskými elitami v zahraničí ako s domácim obyvateľstvom," uviedol Chmelár Chmelár na sociálnej sieti napísal, že minister zahraničných…

Dankom sa otvára veľký precedens: "Poďme skúmať všetkých do radu. Jeden politik a novinár za druhým... Kiska, Radičová, Matovič, Lipšic, Tódová..."

Bratislava 16. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Podľa poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD) nie je v súčasnosti opozíciou navrhované odvolávanie Andreja Danka (SNS) z postu šéfa Národnej rady opodstatnené. Podľa Blahu média a opozícia vo štvrtok sekli riadne vedľa. "A bude to bolieť. Vyberám pukance, sadám do gauča a idem si…

Babiš opäť vyhlásil, že z postu predsedu vlády ČR nikdy neodstúpi

Praha 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Kerstin Joensson)   Český premiér a šéf hnutia ANO Andrej Babiš v piatok zopakoval, že napriek výzvam, aby v súvislosti s kauzou údajného únosu svojho syna na Krym podal demisiu, nemieni odstúpiť a nikdy tak neurobí "Nikdy neodstúpim, nikdy. Nech si to všetci zapamätajú: Nikdy!," povedal v súvislosti…

Dvaja lídri Červených Kmérov dostali ďalšie doživotie

Phnom Pénh 16. novembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:wikimedia)   Kambodžský tribunál podporovaný OSN uznal v piatok dvoch bývalých lídrov Červených Kmérov vinnými z genocídy a odsúdil ich na doživotie. Deväťdesiatdvaročný Nuon Chea a 87-ročný Khieu Samphan sú poslednými žijúcimi vrcholnými predstaviteľmi vražedného režimu Už teraz si odpykávajú doživotné tresty za nútené transfery…

TopSpeed

Antikorózna ochrana karosérie. Ktoré značky to robili najlepšie?

4

Považujte to za voľné pokračovanie článku "Ktoré autá hrdzavejú najviac a utrpelo ich renomé?". Tu som si kritéria nastavil trošku jasnejšie. Budeme sa baviť o autách, ktoré sú aspoň 15 rokov staré a sú na tom lepšie ako ich konkurencia, alebo výrazne lepšie ako ich predchodcovia. Zástancov tvrdenia "fšetky autá…

Toyota Tundra zachránila majiteľa pred požiarom. Toyota mu dá novú

3

Požiare, ktoré práve zasiahli Kaliforniu, dosiahli neskutočné rozmery. Dotkli sa bohatých aj chudobných a bydlisko muselo opustiť niekoľko stoviek tisíc ľudí. Podľa New York Times prišlo o život až 44 ľudí. Celé rodiny boli nútené ísť priamo cez zúriace plamene, aby sa dostali do bezpečia. Allyn Pierce a jeho Toyota Tundra sa stali…

Podvod v kufri! Máte v aute kvalitný výstražný trojuholník?

12

Ruku na srdce, kto sa kedy zamýšľal nad tým, aký trojuholník má v kufri? Jedným slovom: výstražný. Odkiaľ je a akej kvality asi nezaujíma nikoho. Dôležité je azda to, že ho prosto máme, že nestál veľa, že môžeme výstražný trojuholník umiestniť za vozidlo do predpísanej vzdialenosti v prípade poruchy či havárie…

Klasické Porsche 911 s motorom Tesla? Prečo nie?

5

Skalní fanúšikovia Porsche uznávajú len vzduchom chladené motory typu boxer. Zameniť motor v starej elegantnej karosérii vnímajú ako trestný čin, za ktorý by mali dávať trest smrti. Potom sú ľudia ako povedzme ja, ktorí tieto zásahy vôbec neodsudzujú. Ak je to spravené poriadne a s vkusom. To, čo však predstavili Američania…

Porovnanie konfigurátorov: Dacia

1

V dnešnej časti o porovnaní konfigurátorov som sa dostal po značku Dacia. Prakticky okrem Dustera tu u nás na Topspeed-e nemá veľké zastúpenie a ani sa jej veľmi nevenujeme. Avšak niekto z našich čitateľov môže premýšľať o kúpe Dacie, preto spravím Porovnanie konfigurátorov aj pre túto automobilku. Bude to jednoduchý konfigurátor alebo má svoje chytáky?

Bez strechy po šotoline? Odvážny Jaguar F-Type Rally Concept

0

Firmy, ktoré majú na čo byť vo svojej histórii hrdé to nezriedka všetkým pripomenú. Čas od času vznikajú  limitované verzie, alebo koncepty, ktoré sú venované práve pamätným osobám, udalostiam, alebo typom. A tak sa znova zachoval aj Jaguar. No teraz celkom netradične, autom, ktoré je určené pre motoršportové súťaže, inými…

KAMzaKRÁSOU

Mladé víno: Vieš, v čom je také unikátne? Ochutnaj ho spolu s nami!

0

Mladé víno – toto spojenie sa už dostalo do uší asi každému, ale nie všetci by sme dokázali odpovedať na otázku, čo to vlastne je, čím sa líši od klasických vín, ako sa vyrába a z čoho, ako chutí a tak ďalej, a tak ďalej. Preto ti dnes všetky tieto otázky zodpovieme. Veď aj…

Potraviny s vysokým glykemickým indexom: Kedy si dať na ne pozor?

0

Zistiť, do akej skupiny, z hľadiska glykemického indexu, zaraďujeme konkrétnu potravinu, nie je náročné. Internet je totiž plný tabuliek, v ktorých nájdete hodnoty GI jednotlivých druhov ovocia, zeleniny, obilnín, mäsa aj rozličných nápojov či potravinových výrobkov. Len pre predstavu však môžeme spomenúť práve potraviny s vysokým glykemickým indexom, ktoré by sme mali…

Zisti, čo je neuralgia, ako sa prejavuje a koho si vyberá za obete!

0

Ako už z názvu ochorenia vyplýva, predstavuje mimoriadne bolestivý stav, spojený s niektorým z konkrétnych nervov. V nasledujúcich riadkoch ti však podrobnejšie vysvetlíme, čo je neuralgia, ako sa prejavuje, kedy, prečo a u koho k nej dochádza a napokon, čo sa s tým dá robiť. Nikam neodchádzaj a zisti viac!

Vieš, čo potrebuješ na čistenie práčky? Vyskúšaj toto!

1

Stalo sa vám už niekedy, že ste vybrali čisto vypraté oblečenie z práčky a namiesto príjemnej vône aviváže ste cítili zatuchnutý zápach? Pokiaľ nie, tak máte buď novú práčku alebo veľké šťastie. Rovnako ako každú jednu vec v domácnosti, treba pravidelne čistiť aj práčku. Ako často a hlavne, akým spôsobom sa o jej údržbu…

Ženský pohľad na: Citroen C3, PureTech 82 - „milá autokabelka“

2

Malé autá a ja - nemala som ešte veľa príležitostí na zoznámenie. Zvyčajne dostanem na testovanie autá vyššej kategórie s poslednými technológiami, čomu zodpovedajú aj ich ceny. Vyrobiť autíčko nižšej kategórie, ktoré je zároveň pohodlné, atraktívne a technicky na úrovni, nie je také jednoduché.  Na trhu ich veľa nenájdete. Dnes mi dovoľte predstaviť auto…

Zápaly, mykózy, infekcie – dokáže si s nimi poradiť oreganový olej?

0

V dnešnom článku sa bližšie pozrieme na oreganový olej. Už ste o ňom počuli? Ak nie, mali by ste vedieť, že ide o prípravok s výraznými antibiotickými účinkami, ktorý je nápomocný pri liečbe viacerých zdravotných ťažkostí. Osvedčil sa napríklad pri tráviacich či kožných problémoch aj infekciách dýchacích ciest. Ak vás zaujíma, s čím všetkým vám…

TopDesať

10+ Každodenné veci, ktoré ťa dokážu naozaj rozčúliť

0

Experti na zdravie hovoria, že pitie príliš veľa kofeínu môže byť jedným z možných dôvodov podráždenosti, pretože tento nápoj zvyšuje tvoju produkciu adrenalínu a spôsobuje, že sa cítiš viac ostražitý. Avšak aj bez kávy môžeš naraziť na veci, ktoré ťa dokážu v každodennom živote rozčúliť do nepríčetnosti. [adrotate group="11"] Alebo…

Mláďatá týchto divých zvierat ťa dostanú svojou nevinnosťou

0

Každý z nás miluje mačiatka a šteniatka, no kto z nás sa zamýšľal nad tým, ako vlastne vyzerajú mláďatá zvierat, ktoré nájdeme vo voľnej prírode? Mačiatka a šteniatka sú pre nás samozrejmosťou. Je ich plný internet. Zabúda sa však na mláďatá divých zvierat, s ktorými sa zrejme nestretávame každý deň.…

Všadeprítomný minimalizmus. Aj taký je život v Japonsku

0

Japonsko je krajina, ktorá je u nás, Slovákov, považovaná za jednu z najvzdialenejších. Či už fyzickou vzdialenosťou alebo kultúrou. ako takou. Práve preto ju v redakcii považujeme za jednu z najzaujímavejších. Vedel si, že život v Japonsku charakterizuje všadeprítomný minimalizmus? :) V roku 2016 začal John Einarsen fotiť každodennú architektúru mesta Kjóto,…

Najkrajšie jaskyne na svete: Týchto 10 jaskýň ti vyrazí dych

0

Jaskyne sú mnohokrát ťažko dostupnými miestami, na ktorých existuje úplne odlišný život. Tie najkrajšie jaskyne na svete sú však naozaj veľkolepé. Dnes ti ukážeme 10 naj z nich. Tieto štrbiny a dutiny, ktoré sa vytvorili pod zemou, majú svoju veľkoleposť. Bádatelia ich preskúmavali už od nepamäti. Dobrodruhovia a prieskumníci tak…

Nevysvetliteľné javy na týchto fotografiách potrápia tvoje mozgové závity

0

Niektoré fotografie dokážu potrápiť nie len naše oči, ale aj naše mozgové závity. Na nasledujúcich fotografiách uvidíš nevysvetliteľné javy, ktoré zasa nie sú až tak nevysvetliteľné. Všetko na tomto svete má svoju logickú príčinu, teda aspoň väčšina vecí. Občas sa nám však podarí vytvoriť zvláštne fotografie, na ktorých si môžeme…

Rybár na sociálne siete zverejňuje svoje najdesivejšie úlovky z hlbín

0

Roman Fedortsov je rybár, ktorý trávi väčšinu času na mori. Jeho desivé úlovky z hlbín, ktoré ovládli sociálne siete, dokazujú, ako málo vieme o tom, čo sa skrýva v moriach... "Mám 39 rokov a už sedemnásť rokov pracujem ako rybár," povedal Roman pre portál Bored Panda. "Žijem v meste Murmansk v…