• … ďalšie NEUVERITEĽNÉ praktiky, tentokrát v našom zdravotníctve. Ďalší skutočný príbeh profesora a nahnevanej zdravotnej sestry (2. časť)

  Publikované 27.07. 2018 o 15:21 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Na Slovensku chýbajú zákony proti „intrigám“ v zdravotníctve, ktoré by chránili nevinných čestných a spravodlivých ľudí pred hyenami v ľudskej podobe. Uvádzam list, ktorý mi napísala zdravotná sestra a tiež mi podpísala petíciu na podporu mojej kandidatúry a požiadala ma, aby som s tým niečo v budúcnosti urobil.

  1. krok zverejňujem 
  2. krok dám prešetriť a vinníkov potrestať 
  3. krok návrh nového zákona

  Čítate voľné pokračovanie na predchádzajúci blog: NEUVERITEĽNÉ praktiky ……. na Slovensku. Séria skutočných príbehov nahnevaných ľudí (2.časť)

  Podľa knihy Eduarda Hakla Odhalenie Slovenskej informačnej služby najviac zinscenovaných úmrti a vrážd sa odohráva v nemocniciach. Je len otázkou vyšetrovania či uvedený príbeh bola náhoda, alebo dobre zinscenované týranie chorého, bezbranného, nevládneho človeka.

  Ako kandidát na prezidenta urobím okrem iného všetko pre to, aby boli prísne potrestaní „zločinci“ ktorí ohrozujú zdravie občanov, chorých a bezvládnych ľudí. Každý z nás žije tri životy, ktoré potrebujú ochranu: život fyzický, psychický a intelektuálny. Na každý z týchto životov treba vytvoriť nové zákony, aby sa zabránilo rôznym intrigám, konšpiráciam a útokom na nič netušiace obyvateľstvo.

  Ohrozenie zdravia – ochrana života fyzického.

  Zákon 01: Priame ohrozenie života spoluobčana – ochrana života fyzického.

  Ak sa organizovaná skupina usiluje o život človeka nástražným systémom a dôjde k ublíženiu na zdraví s hrozbou smrti tak, že človek upadne do bezvedomia, je v bezvedomi viac ako 24 hod, je na oddelení intenzívnej starostlivosti viac ako 24 hodín, musel pre jeho záchranu byť urobený zákrok operácie dôležitých orgánov (srdce, hlava, cievny systém), ak sa preukáže, že následkom prekonal infarkt myokardu, mozgovú porážku a hrozila bezprostredne smrť, odsudzuju sa členovia organizovanej skupiny na trest ….. o treste sa budeme rozprávať inokedy!

  Skutočný príbeh trpiaceho chorého.

  List som napísala jednému známemu (profesorovi), ktorý ma v dobrom úmysle odhováral, aby som žiadnu charitativnu spoločnosť/občianske združenie – pomoci trpiacim nezakladala, lebo k tomu musí mať človek niekoľko miliónový kapitál. Inak nič nezmôžem – (leto 2008).

  Ďakujem Vám pán profesor, ale už sme sa zaregistrovali. Nejde o nič moc, ide o to, že chceme pomôcť Človeku.

  Pustila som sa do revolúcie v 1989, až som dodnes z toho chorá. Hneď po 2 rokoch som zistila a vedela, že nič nenapravím. Práve naopak, ja som, ako píšete, sa našla na ulici.

  Dnes po toľkých rokoch je zdravotníctvo na tom horšie, ako to bolo za mojich čias. Verte mi, že aj o tých, ktorí si to vedia zariadiť zo známosti, ako napr. Vy, poslanci, atď., nie je postarané dostatočne, dokonca je ublížované. Na tom zrejme, ale nič nezmeníme.

  Napíšem Vám, čo som prežila.

  Univerzitného pána profesora, som poznala v roku 2007. O službu ma požiadala moja známa. Som zdravotná sestra, prišla som na 7 dňovú 24 hodinovú službu pána profesora ošetrovať. Našla som ho v žalostnom stave v štádiu zomierania. Bolo mi povedané, že som už zbytočne prišla, lebo pán profesor zomiera. Keď som zistila v akom stave sa nachádza rozhodla som sa neodísť a pevne som si predsavzala, že mu pomôžem.

  Ide o jedného svetoznámeho pána profesora, známej univerzity. Krásny muž, šľachetného výzoru. Je ženatý a jeho žena prenechala starostlivosť o neho ošetrovateľskej agentúre. Neprichodí mi súdiť žiadny vzťah a ani nesúdim, to posúďte sám.

  O pána profesora sa starali 4 osoby na striedačku po dvoch – ošetrovateľ a ošetrovateľka v týždňových resp. 2 týždňových intervaloch. Bola v tom nepravidelnosť. Aspoň ja som mala také informácie.

  Títo štyria poskytovatelia služieb pána profesora neumývali, sem tam nejakým vlhkým tzv. natural care obrúskom ho utreli. Našla som: záhyby na celom tele zanesené masou bielej kaše; na rukách, keďže mal strnulé a prsty spolu – neumyté – sa mu už otvárali medzi nimi ranky; pupok – už už liezli červíky; ohanbie si chudák asi naposledy sám umýval; ranu na pravej strane ošetrenú – hlbokú až na kosť bedrového kĺbu – ošetrovanú inou agentúrou. Videla som 1x ošetrenie / o tom nebudem písať, lebo to nie je podstatné, aj keď hrozné, neodborné, neskutočné, ale v súvislosti akej Vám stav opisujem to nebudem rozvádzať/.

  Samozrejme medzi prstami na nohách strašné niečo, rovnako neumývané dlhú dobu, šľapy stvrdnuté ako kôra stromu. Pätu na jednej nohe ako uhol, neošetrenú. Ležiaci v polohe tak, že bol podperami popodkladaný tak príšerne, že namiesto úľavy, aby sa mu nejaká časť tela opierala o podložku, túto časť tela mal v lufte. Plienky malé, bol najmenej 12 hodín stiahnutý ako v preši a potom ďalších 12, čiže bez prestania. Chudáka, naposledy ho videli večer o pol ôsmej a stávalo sa, že dokonca a často už o pol šiestej mu dali plienku a potom až ráno najskôr o ôsmej. Plienku mu ale na druhý deň vymieňali často až okolo pol desiatej dopoludnia, lebo vtedy jeho manželka odchádzala do práce. Znamená to, že pán profesor ležal niekedy až 15 hodín bez obzretia sa na neho – bez vody, premočený močom, vo vlastných výkaloch, v jednej polohe. Keď bola jeho manželka niektoré ráno náhodou doma, báli sa ho odokryť, lebo manželke smrdel.

  Ja som samozrejme nebrala ohľad na nikoho. A keď sa otvorili dvere na terasu – teda niekto, bolo vonku zima mínus 9 stupňov, bola som pobúrená, lebo posteľ, kde som mala odokrytého ošetrovaného bola hneď pri terasových dverách. O tom, že mu nerobili rannú toaletu hovorí fakt, že nemal vôbec lavór na umývanie, ani mydlo. Tá mladučká sestrička mi povedala, že lavór nepoužívajú, nepotrebujú vodu, lebo majú z obchodu vlhké natural care servítky a spray. Znamená to, že odkedy pána profesora nemohli kúpať, odvtedy ho neumývali. Teda niekoľko mesiacov. A na dôvažok len toľko, že chudák pán profesor, nemal ani len uterák na utretie a napr. ani domáce papuče na obutie, keď už mohol po niekolkych dňoch sedieť vo vozíku, potreboval niečo na nohy. Úplne vykradnuté, veď čakali že každú chvíľu zomrie.

  Posledné dva dni sedel s nami pri stole, začal sám piť a papať a dokonca sa snažil niečo povedať. Z trosky, ku ktorej som prišla, počas môjho týždňového pobytu, tento chorý pán profesor, ako keby vstal z mŕtvych. Každý, vraj ešte aj po mojom odchode hovoril, že robím zázraky. Po tomto tzv.zázraku, čiže ľudskej, odbornej, komplexnej starostlivosti, som tam viac nešla. Bolo mi to ľúto, ale chvála pánu bohu jednu mladú ošetrovateľku, čo tam bola so mnou, som zasvätila do tajov starostlivosti o chorého a sľubila mi, že to povie aj tým ďalším.

  Bola som úplne bezradná. Nemohla som mlčať.  Chcela som ísť na políciu, no radili mi, že zbytočne, aj za miestnym pánom farárom by som bola išla. Radili mi, aby som napísala anonym. Tak by som sa ja nikdy neponížila, ja si za svoje slová vždy stojím a čestne ich podpíšem.

  Veci sa však po mojom odchode pomenili. Mám infomácie, že pán profesor žije a jeho stav je ako pri mojom odchode. Dodnes som v telefonickom kontakte s jeho sestrou.

  A teraz drahý pán profesor! Mlčme, nič nerobme, dívajme sa na tento marazmus, lebo sme spokojní, že veď o nás postarané bude. PRÁVE STE SA DOZVEDELI, ŽE ASI NEBUDE!

  K čomu revolúcia? Máte pravdu, len peniaze a peniaze. Nedovolia vám pomôcť človeku, pohľadiť ho, prejaviť mu trochu lásky a už vôbec nie tomu nešťastníkovi, ktorý nedokáže poprosiť, rozkázať a či čo len naznačiť, že strašne trpí. Nemáte právo pomôcť človeku, keď si to nezaplatíte, niekoho nepodplatíte, v danom prípade možno manželku!

  Náš Pán Ježiš Kristus trpel, prežil veľké muky, bolo, muselo to byť strašné, keď si to pamätáme do dnešného dňa a celé ľudstvo.

  Pán profesor, ktorý sa dnes cíti celkom dobre, trpel dni a noci, mesiace, strnulý, ležiaci 12 – 15 hodín v jednej polohe, ochrnutý, neošetrený, doráňaný, hnisavý, bez pomoci, resp. s takou pomocou, ktorá mu spôsobovala UTRPENIE.

  Pokiaľ ma nezabijú a čo len trošku budem vládať, urobím všetko, aby to nepokračovalo a nikde.

  ……

  Rok 2014

  Pán profesor, zomrel v lete v roku 2014. Len vďaka Prozreteľnosti som sa to dozvedela, aby som ho mohla na poslednej ceste odprevadiť. Nech odpočíva v pokoji.

  PS:

  Dnes vidím – môj známy   mal pravdu, že na existenciu aj keď charitativnej spoločnosti / občianskeho združenia musí byť   niekoľkomiliónový kapitál. Nemal   však pravdu v tom, „ČO   ŤA NEPÁLI NEHAS !“.

  Verím, že veci sa napravia, jednoducho musia, veď už sa hýbu, aj keď veľmi pomaly.

  ———– koniec listu

  Na záver len toľko, prežil som útok, ktorým mi bol spôsobený infarkt myokardu so zástavou srdca, desať minút som bol mŕtvy, našťastie som sa nenachádzal na Slovensku, určite by som to neprežil, zachránila ma náhoda a rýchla lekárska pomoc v zahraničí, následna operácia srdca trojitým bypassom.

  Preto, ako budúci prezident budem bojovať za občanov, politici majú svojích „vodcov“ ale z vlastných skúsenosti prenasledovania viem, že občan bez známosti je vystavený riziku systémovej korupcie na každom kroku.

  https://www.peticie.com/peticia_na_podporu_kandidata_za_obianskeho_prezidenta_sr_volby_2019

  Môj životopis

   

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Tajani v pléne EP vyzdvihol úlohu novinárov pri obrane ľudských práv

  Brusel/Štrasburg 11. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Predseda Európskeho parlamentu (EP) Antonio Tajani v pondelok večer pri príležitosti sedemdesiateho výročia prijatia Všeobecnej deklarácie ľudských práv vyzdvihol úlohu novinárov pri obrane týchto práv. Stalo sa tak krátko po začatí decembrového plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu v Štrasburgu "Európsky parlament bol vždy popredným…

  Lož patrí medzi základné žurnalistické nástroje Denníka N a jeho klonov. Ako môže niekto tak bezohľadne klamať

  Žilina 11.  decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Na 80. výročie vyhlásenia autonómie sa v Žiline zišlo niekoľko desiatok ľudí, aby si pripomenuli  významnú udalosť  slovenských dejín. Podujatie organizoval Ústav dejín kresťanstva  v spolupráci s miestnym odborom Matice slovenskej  a uskutočnilo v sa budove, kde dnes sídli katolícke gymnázium   Tu sa  totiž  6. októbra 1938…

  Ja tebe, ty mne (hlas vo voľbách) – odhalený skutočný model exstarostu z talianskeho Riace

  Rím 11. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Marco Costantino)   Oslavovaný starosta, ktorého model integrácie migrantov, sa dával za vzor všetkým, je podľa súdu sociálne nebezpečný a nemôže mu byť zverená verejná funkcia ani spravovanie verejných financií Systém a štruktúru na prijímanie migrantov prispôsobil tak, aby tam mohol platiť (nie vždy skutočne aj…

  1500 eur mesačne navyše pre každého poslanca žne prvé ovocie: Hnutie žltých viest prichádza aj na Slovensko

  Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Hnutie Žlté vesty Slovensko Facebook)   Hnutie žltých viest sa z Francúzska rozširuje po celej Európe. "Dorazilo"už do Holandska, Belgicka, Nemecka, Švédska a do Čiernej Hory. Náznaky však vidieť už aj na Slovensku. Na sociálnych sieťach to medzi ľuďmi vrie a vznikla aj stránka Hnutie Žlté vesty…

  Na Facebooku sex neexistuje! Nové pravidlá sociálnej siete

  Kalifornia 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Na sociálnej sieti Facebook boli aktualizované pravidlá poskytovania kontroverzného obsahu súvisiaceho so sexuálnym obťažovaním. Prostredníctvom Facebooku nebude možné vyhľadávať sexuálnych partnerov a koordinovať ľudí, aby uskutočňovali "aktivity sexuálnej povahy" Rovnako tak nebude možné obťažovať iné osoby a písať o pohlavnom styku s erotickým…

  Vedci objavili nového predka človeka

  Londýn 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)   Dlhý zoznam ľudských predkov (cez 20 druhov) sa doplnil o ďalší: nový druh hominidov nazvali Australopithecus prometheus. Ako uvádza DailyMail, nový druh bol objavený pri analýze pozostatkov Little Foot ženy, ktorá žila v Juhoafrickej republike pred 3,6 miliónmi rokov Jej výška predstavovala len 1,3…

  Španielsky portál Rebelión: "Ukrajina: Skaza Majdanu"

  Madrid 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Screenshot Rebelión)   Katastrofu Ukrajiny, mimoriadne škodlivé následky Majdanu, celkový úpadok krajiny, zúfalstvo obyvateľstva si stále častejšie všímajú už aj mnohí odborníci na Západe. Kamufláž a maskovanie „revolúcie hodnosti“, skrášľovanie skutočnosti a snaha čo najlepšie utajiť celú špinu a zverstvá, ktoré skľučujú túto krajinu, už takmer nefungujú. Stále viac…

  Ako vyzerá vojna Ukrajiny s Ruskom?

  Kyjev 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Pixabay)   Tak, že Kyjev opäť zvýšil dovoz uhlia zo „štátu – agresora“. V roku 2017 Ukrajina v zahraničí nakúpila 19,7 milióna ton uhlia za 2,7 mld. USD. 56,57 % z toho bolo ruské uhlie. Zdalo by sa, že ukrajinské úrady prijali tvrdé rozhodnutie nakupovať uhlie v USA, lenže... V roku…

  Trump tvrdil, že rozpočet armády vo výške 716 miliárd dolárov je nepredstaviteľný. Pár dní na to vraj súhlasil so 750 miliardami

  Washington 11. decembra 2018 (HSP/RT/Foto:SITA/AP-Pablo Martinez Monsivais)   Napriek tomu, že minulý týždeň zverejnil tweet, že rozpočet na obranu vo výške 716 miliárd dolárov je "bláznivý", americký prezident Donald Trump údajne obrátil kurz a namiesto toho súhlasil s najvyšším rozpočtom Pentagonu v histórii. Trumpovo neočakávané rozhodnutie súhlasiť so žiadosťou ministra…

  Na Kanárskych ostrovoch objavili pláž, na ktorej je miesto piesku popcorn

  Corralejo 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)   Užívatelia sociálnych sietí zrejme objavili tú najneobvyklejších pláž. Nachádza sa na ostrove Fuerteventura na Kanárskych ostrovoch a ľudia sa tu môžu opaľovať priamo na "popcorne" Pre ľudí, ktorí sa vždy pred dovolenku rozhodujú medzi piesočnatou a kamienkovou plážou, bola objavená nová alternatíva. Pláž…

  Vedci objavili jednoduchý spôsob, ako predchádzať demencii

  Londýn 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:pixabay)   Keď denne vypijeme pohár čerstvého pomarančového džúsu, zníži sa riziko, že ochorieme demenciou. Štúdia amerických vedcov, ktorá bola uverejnená v časopise Neurology, sa zaoberala skúmaním súvislostí medzi konzumáciou čerstvého ovocia a šťavy a kognitívnymi funkciami Výskum trval šestnásť rokov a zameral sa na takmer…

  Prezident Macron oznámil, aké ústupky urobí voči protestujúcim. "Viem, že som vám ublížil"

  Paríž 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ludovic Marin)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron oznámil v pondelok dva ústupky voči protestujúcim z hnutia tzv. žltých viest. Macron avizoval zvýšenie minimálnej mzdy od začiatku budúceho roka o 100 eur, ako informovala agentúra AFP. Práve to má byť zároveň prezidentov najväčší ústupok smerom k požiadavkám…

  Romantické výlety do Paríža minulosťou? Aktrakcie sú v meste pozastavené, obchody vyrabované, krajina má miliardové straty v ekonomike

  Paríž 10. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/via AFP Photo/Eric Feferberg)   Francúzsky minister financií Bruno Le Maire uviedol, že protesty žltých viest spôsobili značnú ujmu spoločnostiam a národnému hospodárstvu. Počas protestov dochádzalo k rabovaniu obchodov a bánk. Turistické atrakcie zostali zatvorené "Je to katastrofa pre obchod. Je to katastrofa pre našu ekonomiku," cituje…

  Maďarský poslanec Németh: Globálny pakt o migrácii je vážnou hrozbou. Ak budeme migrantov motivovať, vzniknú vážne bezpečnostné problémy

  Budapešť 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Globálny pakt Organizácie Spojených národov (OSN) o migrácii, ktorý v pondelok schválili zástupcovia 164 krajín na konferencii OSN v marockom Marrákeši, vníma maďarská vládna strana Fidesz ako vážnu hrozbu. Podľa agentúry MTI to vyhlásil v parlamente v Budapešti poslanec Fideszu Zsolt Németh Politik…

  Marocký kráľ: Represívna politika migráciu nezastaví, len ju spomalí

  Marrákeš 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Maxim Shipenkov)   Marocký kráľ Muhammad VI. v pondelok uviedol, že "represívna" migračná politika voľný pohyb ľudí iba spomaľuje, ale nezastaví ho. Trvá tiež na tom, že žiadna krajina nemôže problém migrácie riešiť jednostranne, informuje agentúra AP Na začiatku dvojdňovej kľúčovej medzinárodnej konferencie OSN o migrácií…

  Medzinárodné turné Clintonovcov je zatiaľ fiaskom. Lístky na ďalšie podujatia idú do obrovských zliav

  Washington 10. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP -Matt Rourke)   Bývalý prezident Bill Clinton a jeho manželka Hillary - neúspešná prezidentská kandidátka v roku 2016 - prijali zúfalé opatrenia na zvýšenie predaja lístkov na ich šnúru po 13 mestách Vstupenky na toto podujatie sa predávajú za polovičné ceny v sieti Groupon, uvádza…

  Wahhab: Víťazstvo Sýrie nad terorizmom je aj víťazstvom Libanonu a všetkých čestných ľudí v regióne

  Bejrút 10. decembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Libanonský politik, predseda strany „Tavhid Arabi“ Wiam Wahhab vysoko ocenil víťazstvo Sýrie nad terorizmom a vyhlásil, že jej triumf je aj „víťazstvom Libanonu a všetkých čestných ľudí v regióne“ Wiam Wahhab poukázal na to, že Sýria a Libanon majú dlhoročné pevné priateľské vzťahy. Prízvukoval, že všetky pokusy poškodiť…

  Katarský vyslanec: Izrael zamietol letecké spojenie s pásmom Gazy

  Gaza 10. decembra (TASR/HSP/Foto:Islampos Twitter)   Izrael zamietol návrh na otvorenie leteckého spojenia medzi palestínskym pásmom Gazy a katarskou Dauhou. Pre palestínsku tlačovú agentúru SAWA to povedal katarský vyslanec Muhammad Imádí Rozhovor s vyslancom, ktorý koordinuje katarské humanitárne projekty na území kontrolovanom militantným palestínskym hnutím Hamas, bol zverejnený v pondelok.…

  TopSpeed

  Vyhraj hodinky Suzuki Swift Sport v hodnote 65 €

  0

  S príchodom rýchleho Swišťa na slovenský trh máme súťaž o štýlové hodinky Suzuki Swift Sport. Tretia generácia rýchleho Swiftu prináša viac zmien ako kedy predtým. Okrem dizajnu sa nájdu pomerne zásadné zmeny pod kapotou. Ak dokážeš identifikovať správne 5 najväčších zmien voči predošlej generácii, súťaž Vyhraj hodinky je tu práve pre teba. Nič viac,…

  Ktorá cena paliva platí? Na toteme alebo na stojane?

  8

  Kedysi dávno som na webe čítal článok, kde rozoberali mýty a fakty o palive. Bola tam spomenutá cena paliva na výdajnom stojane vs. cena paliva na toteme. Konkrétne tam bolo uvedené, že platná cena za palivo je tá, ktorá je  zobrazená na displeji stojanu, na ktorom je zavesená tankovacia pištoľ. Povedal…

  Audi Q3 Euro NCAP zdolalo na 5 hviezd

  0

  Aj druhá generácia Audi Q3 musela prejsť skúškou bezpečnosti, v ktorej komisári preverujú pasívnu aj aktívnu bezpečnosť. Audi Q3 Euro NCAP prešlo s prehľadom, obzvlášť ochrana dospelých podľa percentuálneho hodnotenia dopadla nadpriemerne dobre. Takéto výsledky sa však špeciálne od prémiových áut aj v nižších triedach akosi už automaticky očakávajú. Klient za ne…

  Konfigurátor Honda a porovnanie s konkurenciou

  0

  Kto medzi vybranými autami zvažuje aj novú Hondu, pravdepodobne zablúdil aj na oficiálne stránky výrobcu. Konfigurátor Honda je k dispozícii aj pre slovenský trh. Aký je? Dá sa v ňom vyznať? Porovnanie konfigurátorov prezradí detaily, ako v tomto konfigurátore funguje celý proces od zvolenia auta až po jeho výslednú konfiguráciu. Je v ňom niečo zaujímavé?

  Matej Koník a jeho dobrodužstvo Rotax Max Challenge Grand Finals

  5

  Matej Koník sa len nedávno vrátil z Brazílie a nie, nebola to predvianočná dovolenka, ale Rotax Max Challenge Grand Finals 2018, kde sa zišli tí najlepší motokáristi z celého sveta. Pre Maťka aj jeho tím LSR Racing to bola odmena za celoročnú drinu, ktorú premenil na titul Majstra Slovenska v triede Rotax Micro Max,…

  Ferrari 250 GTO je drahšie ako keby ho vyvážili zlatom

  0

  Keď ide historické Ferrari do aukcie, môžeme čakať, že sa predá za ohromné peniaze. Každé z týchto starých pretekárskych áut písalo históriu niekedy viac niekedy menej úspešne. Koncom leta bolo v aukcii v Pebble Beach Ferrari 250 GTO z roku 1962. Nepochybne krásny kus techniky s veľkou historickou hodnotou a tak niet divu, že auto predali…

  KAMzaKRÁSOU

  Poradíme ako si správne vybrať krém podľa typu pleti

  0

  Množstvo rôznych výrobcov, rôzne účinky, rôzna konzistencia, no k tomu všetkému sa pridáva aj otázka: Viete, aký máte typ pleti? Je vaša pokožka suchá, mastná, normálna alebo zmiešaná? Aj tento fakt ovplyvňuje konečný výber správneho pleťového krému. Tak ako si správne vybrať krém? Poďme sa teda spolu pozrieť na to, ktorý…

  Recept na odľahčený vianočný šalát: Pochutnáš si?

  0

  Čo by to boli za Vianoce bez vianočného šalátu? Ten už akosi neodmysliteľne patrí na štedrovečerný stôl alebo ako pohostenie pre koledníkov a návštevníkov. No ak patríte k tým, ktorí si strážia svoju líniu a klasický „majonézak“ je pre vás tabu, tak skúste možno trošku odľahčenú verziu, kde sme majonézu nahradili jogurtom.…

  Kam umiestniť vianočný stromček v malom byte? Aj takto sa to dá!

  0

  V prípade malého bytu a nedostatku priestoru v ňom je každý kútik na niečo dobrý. Ak ste aj vy majiteľmi malého bytu a ešte stále premýšľate, ako do neho dostať aspoň nejaký vianočný stromček, ktorý by navodzoval tú pravú vianočnú atmosféru, tak máme pre vás inšpiráciu. Kam teda umiestniť vianočný stromček v malom byte?

  Braxton Hicksove kontrakcie: Rozoznaj pôrod od planého poplachu!

  0

  Tehotenstvo je nepochybne krásnym obdobím v živote ženy, no zároveň treba podotknúť to, že ide aj o obdobie, kedy sa ženy o svoje nenarodené deti veľmi obávajú. Obdobie očakávania totiž sprevádza mnoho symptómov. Jedným z nich môžu byť aj Braxton Hicksove kontrakcie, ktoré sa často môžu zamieňať s predčasným pôrodom. Kedy…

  Nakličovanie semien: Vypestuj si zdravé klíčky v pohodlí domova!

  4

  Nakličovanie semien je proces pomerne jednoduchý a zvládnu ho i úplní začiatočníci. Klíčky, ktoré si takto pripravíte v pohodlí domova, sa môžu stať vítanou súčasťou aj vášho jedálnička. Sú chutné a navyše plné cenných látok, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu organizmu. V nasledujúcom článku vám prezradíme, prečo vyskúšať nakličovanie semien a ktoré semená sú na to…

  Trendy v zdobení vianočného stromčeka: Akú farbu zvoliť tento rok?

  5

  V každej domácností sú iné tradície. Niekde vianočné stromčeky nosí Ježiško, iní si zase stromček ozdobujú spoločne deň pred Štedrým dňom a niektorí ho majú rozsvietení už celý mesiac. Ku ktorým patríte vy? Ak k tým, ktorí stromček ešte rozhodne nemajú ozdobený, tak načerpajte inšpiráciu tohtoročných trendov v zdobení vianočného stromčeka. Aká farba je…

  TopDesať

  Fotografovanie je poriadna zábava: Takto vznikajú mnohé perfektné fotografie

  0

  Fotografovanie vie byť poriadnou zábavou! A mnohokrát si to ani neuvedomíme. Na internete totižto vidíme iba finálne fotografie. No za každou takouto fotografiou sa skrýva príbeh. Fotografovanie totiž nie je iba o stlačení tlačidla, ale taktiež aj o upravení prostredia, v ktorom sa fotograf a objekt fotografovania nachádza. Na internete…

  Dôvody, prečo tvoj pes šteká a ty by si ho nemal trestať

  0

  V posledných piatich rokoch podali Newyorčania približne 7 500 sťažností súvisiacich so psami a väčšina z nich bola založená na hluku, ktorý vydáva pes pri štekaní. Pes by mal štekať, takže mať jedného doma a očakávať, že to nebude robiť je absurdné. Ale niekedy sa stáva, že pes šteká príliš a bez zjavného dôvodu. Akonáhle…

  Ľudská krv: 10 zaujímavých faktov, o ktorých ste zrejme nevedeli!

  0

  Všetci vieme, že náš krvný systém je naozaj komplikovaný, preto je dôležité starať sa o svoje srdce a poznať svoju krvnú skupinu. No to sú len základné veci, ktoré ovláda zrejme každý. Ľudská krv ale ukrýva omnoho viac tajomstiev, ako by sme si mohli myslieť. :) [adrotate group="11"] 1. Komár

  Tieto fotografie ťa pobavia: Zvieratá vedia sedieť ako ľudia

  0

  Život v blízkosti ľudí má obrovský vplyv na zvieratá. Teda, aspoň to môžeme takto usúdiť z nasledujúcich fotografií. Na tieto zvieratá sa totižto nalepila zvláštna ľudská vlastnosť - lenivosť. Ak sa pozrieš na nasledujúce fotografie, všimneš si, že všetky tieto zvieratá sú odfotografované v nezvyčajnej polohe - ľudskom sede. Takéto…

  Test osobnosti: Vyber si pierko a my ti povieme, kto vlastne si

  0

  Na svete žije viac ako 7 miliárd ľudí. Každý z nás je jedinečný, úžasný a výnimočný. A ak stále nevieš, kto vlastne si, tak ti to pomôže odhaliť tento test osobnosti. Nie je to nič ťažké ani zložité. Ponúkneme ti obrázok, na ktorom uvidíš 5 rôznych pierok. Tvojou úlohou je,…

  Švajčiarsky grafik vytvoril ilustrácie, ktoré majú desivo blízko k skutočnosti

  0

  Grafik Stephan Schmitz žije vo Švajčiarsku a vytvára ilustrácie pre tie najznámejšie časopisy na svete. Jeho diela popisujú rôzne oblasti života moderného človeka, od rodinných vzťahov až po technológiu. Nie sú mimoriadne dramatické, ako to často býva pri umeleckých dielach tohto žánru, ale čím dlhšie sa na ne pozeráš, tým viac si uvedomíš,…