• … ďalšie NEUVERITEĽNÉ praktiky, tentokrát v našom zdravotníctve. Ďalší skutočný príbeh profesora a nahnevanej zdravotnej sestry (2. časť)

  Publikované 27.07. 2018 o 15:21 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Na Slovensku chýbajú zákony proti „intrigám“ v zdravotníctve, ktoré by chránili nevinných čestných a spravodlivých ľudí pred hyenami v ľudskej podobe. Uvádzam list, ktorý mi napísala zdravotná sestra a tiež mi podpísala petíciu na podporu mojej kandidatúry a požiadala ma, aby som s tým niečo v budúcnosti urobil.

  1. krok zverejňujem 
  2. krok dám prešetriť a vinníkov potrestať 
  3. krok návrh nového zákona

  Čítate voľné pokračovanie na predchádzajúci blog: NEUVERITEĽNÉ praktiky ……. na Slovensku. Séria skutočných príbehov nahnevaných ľudí (2.časť)

  Podľa knihy Eduarda Hakla Odhalenie Slovenskej informačnej služby najviac zinscenovaných úmrti a vrážd sa odohráva v nemocniciach. Je len otázkou vyšetrovania či uvedený príbeh bola náhoda, alebo dobre zinscenované týranie chorého, bezbranného, nevládneho človeka.

  Ako kandidát na prezidenta urobím okrem iného všetko pre to, aby boli prísne potrestaní „zločinci“ ktorí ohrozujú zdravie občanov, chorých a bezvládnych ľudí. Každý z nás žije tri životy, ktoré potrebujú ochranu: život fyzický, psychický a intelektuálny. Na každý z týchto životov treba vytvoriť nové zákony, aby sa zabránilo rôznym intrigám, konšpiráciam a útokom na nič netušiace obyvateľstvo.

  Ohrozenie zdravia – ochrana života fyzického.

  Zákon 01: Priame ohrozenie života spoluobčana – ochrana života fyzického.

  Ak sa organizovaná skupina usiluje o život človeka nástražným systémom a dôjde k ublíženiu na zdraví s hrozbou smrti tak, že človek upadne do bezvedomia, je v bezvedomi viac ako 24 hod, je na oddelení intenzívnej starostlivosti viac ako 24 hodín, musel pre jeho záchranu byť urobený zákrok operácie dôležitých orgánov (srdce, hlava, cievny systém), ak sa preukáže, že následkom prekonal infarkt myokardu, mozgovú porážku a hrozila bezprostredne smrť, odsudzuju sa členovia organizovanej skupiny na trest ….. o treste sa budeme rozprávať inokedy!

  Skutočný príbeh trpiaceho chorého.

  List som napísala jednému známemu (profesorovi), ktorý ma v dobrom úmysle odhováral, aby som žiadnu charitativnu spoločnosť/občianske združenie – pomoci trpiacim nezakladala, lebo k tomu musí mať človek niekoľko miliónový kapitál. Inak nič nezmôžem – (leto 2008).

  Ďakujem Vám pán profesor, ale už sme sa zaregistrovali. Nejde o nič moc, ide o to, že chceme pomôcť Človeku.

  Pustila som sa do revolúcie v 1989, až som dodnes z toho chorá. Hneď po 2 rokoch som zistila a vedela, že nič nenapravím. Práve naopak, ja som, ako píšete, sa našla na ulici.

  Dnes po toľkých rokoch je zdravotníctvo na tom horšie, ako to bolo za mojich čias. Verte mi, že aj o tých, ktorí si to vedia zariadiť zo známosti, ako napr. Vy, poslanci, atď., nie je postarané dostatočne, dokonca je ublížované. Na tom zrejme, ale nič nezmeníme.

  Napíšem Vám, čo som prežila.

  Univerzitného pána profesora, som poznala v roku 2007. O službu ma požiadala moja známa. Som zdravotná sestra, prišla som na 7 dňovú 24 hodinovú službu pána profesora ošetrovať. Našla som ho v žalostnom stave v štádiu zomierania. Bolo mi povedané, že som už zbytočne prišla, lebo pán profesor zomiera. Keď som zistila v akom stave sa nachádza rozhodla som sa neodísť a pevne som si predsavzala, že mu pomôžem.

  Ide o jedného svetoznámeho pána profesora, známej univerzity. Krásny muž, šľachetného výzoru. Je ženatý a jeho žena prenechala starostlivosť o neho ošetrovateľskej agentúre. Neprichodí mi súdiť žiadny vzťah a ani nesúdim, to posúďte sám.

  O pána profesora sa starali 4 osoby na striedačku po dvoch – ošetrovateľ a ošetrovateľka v týždňových resp. 2 týždňových intervaloch. Bola v tom nepravidelnosť. Aspoň ja som mala také informácie.

  Títo štyria poskytovatelia služieb pána profesora neumývali, sem tam nejakým vlhkým tzv. natural care obrúskom ho utreli. Našla som: záhyby na celom tele zanesené masou bielej kaše; na rukách, keďže mal strnulé a prsty spolu – neumyté – sa mu už otvárali medzi nimi ranky; pupok – už už liezli červíky; ohanbie si chudák asi naposledy sám umýval; ranu na pravej strane ošetrenú – hlbokú až na kosť bedrového kĺbu – ošetrovanú inou agentúrou. Videla som 1x ošetrenie / o tom nebudem písať, lebo to nie je podstatné, aj keď hrozné, neodborné, neskutočné, ale v súvislosti akej Vám stav opisujem to nebudem rozvádzať/.

  Samozrejme medzi prstami na nohách strašné niečo, rovnako neumývané dlhú dobu, šľapy stvrdnuté ako kôra stromu. Pätu na jednej nohe ako uhol, neošetrenú. Ležiaci v polohe tak, že bol podperami popodkladaný tak príšerne, že namiesto úľavy, aby sa mu nejaká časť tela opierala o podložku, túto časť tela mal v lufte. Plienky malé, bol najmenej 12 hodín stiahnutý ako v preši a potom ďalších 12, čiže bez prestania. Chudáka, naposledy ho videli večer o pol ôsmej a stávalo sa, že dokonca a často už o pol šiestej mu dali plienku a potom až ráno najskôr o ôsmej. Plienku mu ale na druhý deň vymieňali často až okolo pol desiatej dopoludnia, lebo vtedy jeho manželka odchádzala do práce. Znamená to, že pán profesor ležal niekedy až 15 hodín bez obzretia sa na neho – bez vody, premočený močom, vo vlastných výkaloch, v jednej polohe. Keď bola jeho manželka niektoré ráno náhodou doma, báli sa ho odokryť, lebo manželke smrdel.

  Ja som samozrejme nebrala ohľad na nikoho. A keď sa otvorili dvere na terasu – teda niekto, bolo vonku zima mínus 9 stupňov, bola som pobúrená, lebo posteľ, kde som mala odokrytého ošetrovaného bola hneď pri terasových dverách. O tom, že mu nerobili rannú toaletu hovorí fakt, že nemal vôbec lavór na umývanie, ani mydlo. Tá mladučká sestrička mi povedala, že lavór nepoužívajú, nepotrebujú vodu, lebo majú z obchodu vlhké natural care servítky a spray. Znamená to, že odkedy pána profesora nemohli kúpať, odvtedy ho neumývali. Teda niekoľko mesiacov. A na dôvažok len toľko, že chudák pán profesor, nemal ani len uterák na utretie a napr. ani domáce papuče na obutie, keď už mohol po niekolkych dňoch sedieť vo vozíku, potreboval niečo na nohy. Úplne vykradnuté, veď čakali že každú chvíľu zomrie.

  Posledné dva dni sedel s nami pri stole, začal sám piť a papať a dokonca sa snažil niečo povedať. Z trosky, ku ktorej som prišla, počas môjho týždňového pobytu, tento chorý pán profesor, ako keby vstal z mŕtvych. Každý, vraj ešte aj po mojom odchode hovoril, že robím zázraky. Po tomto tzv.zázraku, čiže ľudskej, odbornej, komplexnej starostlivosti, som tam viac nešla. Bolo mi to ľúto, ale chvála pánu bohu jednu mladú ošetrovateľku, čo tam bola so mnou, som zasvätila do tajov starostlivosti o chorého a sľubila mi, že to povie aj tým ďalším.

  Bola som úplne bezradná. Nemohla som mlčať.  Chcela som ísť na políciu, no radili mi, že zbytočne, aj za miestnym pánom farárom by som bola išla. Radili mi, aby som napísala anonym. Tak by som sa ja nikdy neponížila, ja si za svoje slová vždy stojím a čestne ich podpíšem.

  Veci sa však po mojom odchode pomenili. Mám infomácie, že pán profesor žije a jeho stav je ako pri mojom odchode. Dodnes som v telefonickom kontakte s jeho sestrou.

  A teraz drahý pán profesor! Mlčme, nič nerobme, dívajme sa na tento marazmus, lebo sme spokojní, že veď o nás postarané bude. PRÁVE STE SA DOZVEDELI, ŽE ASI NEBUDE!

  K čomu revolúcia? Máte pravdu, len peniaze a peniaze. Nedovolia vám pomôcť človeku, pohľadiť ho, prejaviť mu trochu lásky a už vôbec nie tomu nešťastníkovi, ktorý nedokáže poprosiť, rozkázať a či čo len naznačiť, že strašne trpí. Nemáte právo pomôcť človeku, keď si to nezaplatíte, niekoho nepodplatíte, v danom prípade možno manželku!

  Náš Pán Ježiš Kristus trpel, prežil veľké muky, bolo, muselo to byť strašné, keď si to pamätáme do dnešného dňa a celé ľudstvo.

  Pán profesor, ktorý sa dnes cíti celkom dobre, trpel dni a noci, mesiace, strnulý, ležiaci 12 – 15 hodín v jednej polohe, ochrnutý, neošetrený, doráňaný, hnisavý, bez pomoci, resp. s takou pomocou, ktorá mu spôsobovala UTRPENIE.

  Pokiaľ ma nezabijú a čo len trošku budem vládať, urobím všetko, aby to nepokračovalo a nikde.

  ……

  Rok 2014

  Pán profesor, zomrel v lete v roku 2014. Len vďaka Prozreteľnosti som sa to dozvedela, aby som ho mohla na poslednej ceste odprevadiť. Nech odpočíva v pokoji.

  PS:

  Dnes vidím – môj známy   mal pravdu, že na existenciu aj keď charitativnej spoločnosti / občianskeho združenia musí byť   niekoľkomiliónový kapitál. Nemal   však pravdu v tom, „ČO   ŤA NEPÁLI NEHAS !“.

  Verím, že veci sa napravia, jednoducho musia, veď už sa hýbu, aj keď veľmi pomaly.

  ———– koniec listu

  Na záver len toľko, prežil som útok, ktorým mi bol spôsobený infarkt myokardu so zástavou srdca, desať minút som bol mŕtvy, našťastie som sa nenachádzal na Slovensku, určite by som to neprežil, zachránila ma náhoda a rýchla lekárska pomoc v zahraničí, následna operácia srdca trojitým bypassom.

  Preto, ako budúci prezident budem bojovať za občanov, politici majú svojích „vodcov“ ale z vlastných skúsenosti prenasledovania viem, že občan bez známosti je vystavený riziku systémovej korupcie na každom kroku.

  https://www.peticie.com/peticia_na_podporu_kandidata_za_obianskeho_prezidenta_sr_volby_2019

  Môj životopis

   

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Aquaplaning je postrach každého vodiča! Blíži sa jeho sezóna

  2

  Aquaplaning nepochybne patrí medzi najnebezpečnejšie nástrahy na cestách. Strata kontaktu pneumatiky s vozovkou, spôsobená vysokou vrstvou vody pod kolesami, znižuje možnosť ovládať automobil a nech ste akokoľvek skúsený vodič, stávate sa len štatistom. Predstavuje vysoké riziko dopravnej nehody. Automobilový priemysel preto nespí na vavrínoch stále kvalitnejších pneumatík so stále vyššou…

  Manthey Racing, cesta k vrcholu na Nordschleife

  0

  Nürburgring má okolo seba akúsi auru, priťahuje automobilky, jazdcov i bežných smrteľníkov. Jazdiť na Nordschleife je iné, nebezpečné, okruh trestá každú chybu veľmi tvrdo, ale práve to je na ňom to zaujímavé. Tu sa rodia legendy, tu sa ukazujú skutoční pretekári. Jednou z legiend, ktorá vzišla práve zo Zeleného pekla, je tím Manthey…

  Nové Mini JCW GP už budúci rok

  0

  Zatiaľ najvýkonnejšie Mini aktuálne v predaji, teda tretia generácia, má pod prednou kapotou dvojlitrový preplňovaný zážihový štvorvalec s 170 kW (231 k). To však nie je koniec výkonných modelov Mini. Podľa zdrojov z automobilky by malo v priebehu roka 2020 prísť ešte výkonnejšie Nové Mini JCW GP. A to by malo dosiahnuť 221 kW (300 k).

  Porsche strešný box namontuje aj na legendárnu 911-ku

  0

  Nielen majitelia veľkých SUV modelov chodia na dovolenky pre ktoré im kufor jednoducho nestačí. Tento problém je aj napriek cestovaniu vo dvojici ešte vypuklejší so športovým autom. Ak si niekto šetril na novú 911-ku a neplánuje sa jej vzdať ani keď ide na dlhší výlet, na pomoc prichádza riešenie priamo zo Štuttgartu.…

  Máte poškriabané sklo na aute? Čo s tým?

  9

  Máte poškriabané sklo na aute? Po zime to je celkom bežný jav. Stačí, ak ste raz čistili sklo od námrazy a ľadu nie škrabkou, ale niečím nie úplne vhodným, čo ste mali po ruke... Škrabance na skle zanechajú aj zlé stierače. Nielenže to je esteticky nepekné, ale v prípade čelného…

  V Ženeve bude aj modernizované Mitsubishi ASX

  4

  Na 89. ročníku medzinárodného ženevského autosalónu (5. - 17. marca 2019) sa odhalí vo svetovej premiére aj modernizované  kompaktné SUV Mitsubishi ASX  (na niektorých trhoch predávané aj pod označením RVR či Outlander Sport). Pôjde o modelový rok 2020 a my si už teraz predstavíme tie najdôležitejšie zmeny. 

  KAMzaKRÁSOU

  Ako vyzerajú slávne hviezdy dnes? Dostihla ich staroba, alebo starnú s noblesou?

  1

  Staroba si jednoducho nevyberá. Starneme úplne všetci. Niektorí majú tajný recept na starnutie s gráciou a iný jednoducho berú to, čo im život prináša. No ako to je so svetovými celebritami, ktoré mnohí z nás poznajú už od ich mladosti? Neuveríte, ale aj svetové celebrity starnú. A môžeme povedať, že niektoré skutočne starnú s gráciou…

  Vieš, ktoré látky potrebuje pokožka? Tieto jej rozhodne nesmú chýbať!

  1

  Aby bola naša pokožka krásna a zdravá, mali by sme jej venovať dostatočnú starostlivosť. Ak jej však v prvom rade neposkytneme potrebnú výživu zvnútra, pravdepodobne jej stav nezlepší ani vhodne zvolená kozmetika. Pokožka tela aj pleť jednoducho potrebujú celý rad rozličných vitamínov či minerálnych látok. Význam majú pre ne napríklad vitamíny skupiny…

  Dermatológovia prezdradili tipy, ako sa zbaviť mastných vlasov

  1

  Ženy sa vo všeobecnosti delia na dve kategórie. V prvej sú tie šťastné, ktoré si umývajú vlasy raz za niekoľko dní, v extrémnych prípadoch aj za niekoľko týždňov, a stále vyzerajú dokonale a v druhej tie, ktoré sa s umývaním vlasov a následným sušením musia trápiť každý boží deň. Tu…

  Sebarozvoj s koučkou: Čo spôsobuje blúdenie mysle?

  2

  Priemerná ľudská myseľ údajne trávi 47 % svojho času blúdením. Psychologický prieskum u viac ako štvrť milióna ľudí poukázal na to, že blúdenie mysle robí ľudí nešťastnejšími. Je pravdepodobné, že ľudia pritom myslia skôr na príjemné veci, než nepríjemné veci. Vzniká pri tom však paradox – myslenie na nepriaznivé veci…

  Ceruzka a bolesť hlavy: Neuveriteľný trik, ktorý bolesť utíši do 2 minút!

  9

  U dospelých však môže byť bolesť hlavy oveľa častejšia. Veď keď sa sami zamyslíte, ako často trpíte bolesťou hlavy? Je to aspoň jedenkrát mesačne? Tu však pozor, je pomerne veľký rozdiel medzi bolesťou hlavy a migrénou. Na bolesť hlavy vám poväčšine pomôže tabletka, kdežto pri migréne je nutné uložiť sa do tmy,…

  Pri akej hudbe relaxuješ najradšej? Spoznaj upokojujúce liečivé zvuky

  6

  S hudbou sa zabávame, radujeme, ale aj komunikujeme. Či sme viac alebo menej muzikálni, hudba nás spája, bez slov búra bariéry, motivuje a aktivizuje, zároveň upokojuje a harmonizuje. Na svadbách ňou oslavujeme lásku, na pohreboch sa ňou lúčime. Počúvame ju len tak pre radosť, varíme pri nej, zaspávame, tancujeme na ňu, pracujeme…

  TopDesať

  Škola hrou: Niektorí študenti sa na hodinách poriadne nudia!

  0

  Pre niektorých študentov je škola hrou! Dôkazom sú tieto zábavné fotografie, ktoré poukazujú na ich neuveriteľné umelecké diela. No dobre, zrejme to nie sú až také umelecké diela, ako si možno myslíš. Aj tak sú to však práce, za ktoré sa hanbiť nemusia. Svoje učebnice vylepšili o rôzne ilustrácie, ktoré…

  Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

  0

  Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

  Sarajevský atentát: 5 vecí, ktoré si o ňom pravdepodobne nevedel

  0

  Prinášame ti ďalší článok z edície x vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel. Tentokrát je to práve Sarajevský atentát, ktorý odštartoval udalosti, ktoré sa skončili prvou svetovou vojnou. Ak ťa teda zaujíma história a fascinuje obdobie prvej svetovej vojny, si tu správne.  [adrotate group="11"] 1. Sarajevský atentát Pri Sarajevskom atentáte prišli o život dvaja…

  Žena našla v kuchyni zvláštne stvorenie. Nikto nevie, o čo ide

  0

  Istý mladík z Aucklandu na Novom Zélande postavil do pozoru takmer celý internet. Jeho matka totiž v kuchyni našla zvláštne stvorenie. Video k dnešnému dňu videlo už viac ako pol milióna ľudí, no stále sa nepodarilo nájsť odpoveď na otázku: Čo je to za stvorenie? Tim Clerke na sociálnej sieti Facebook zverejnil video, pomocou…

  10 svetoznámych osobností, ktoré mali tie najpodivnejšie zlozvyky

  0

  Áno, aj svetoznámi géniovia, celebrity a iné osobnosti majú zlozvyky. :) Hviezdy vyzerajú nádherne z diaľky. No akonáhle sa dostaneš bližšie, môžeš sa popáliť. To isté by sme mohli povedať aj o niektorých z najznámejších kreatívnych géniov, ktorí kedy žili na našej planéte. Niektoré zlozvyky, ktorým tieto osobnosti holdovali, môžeme prinajmenšom označiť za zvláštne.…

  Zvieratá na týchto zábavných fotografiách ťa neskutočne pobavia

  0

  Zvieratá na týchto zábavných fotografiách sú naozaj fotogenické. Veď práve tieto snímky vyhrali prestížnu cenu Comedy Wildlife Photography Awards. Tieto zvieratá by sme mohli zaradiť aj medzi zvieratká, ktoré majú priateľský vzťah s fotoaparátmi. Fotografi ich totižto zachytili v tých najzábavnejších možných pózach a navyše k týmto fotografiám pridali ešte…