… ďalšie NEUVERITEĽNÉ praktiky, tentokrát v našom zdravotníctve. Ďalší skutočný príbeh profesora a nahnevanej zdravotnej sestry (2. časť)

Publikované 27.07. 2018 o 15:21 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Na Slovensku chýbajú zákony proti „intrigám“ v zdravotníctve, ktoré by chránili nevinných čestných a spravodlivých ľudí pred hyenami v ľudskej podobe. Uvádzam list, ktorý mi napísala zdravotná sestra a tiež mi podpísala petíciu na podporu mojej kandidatúry a požiadala ma, aby som s tým niečo v budúcnosti urobil.

  1. krok zverejňujem 
  2. krok dám prešetriť a vinníkov potrestať 
  3. krok návrh nového zákona

Čítate voľné pokračovanie na predchádzajúci blog: NEUVERITEĽNÉ praktiky ……. na Slovensku. Séria skutočných príbehov nahnevaných ľudí (2.časť)

Podľa knihy Eduarda Hakla Odhalenie Slovenskej informačnej služby najviac zinscenovaných úmrti a vrážd sa odohráva v nemocniciach. Je len otázkou vyšetrovania či uvedený príbeh bola náhoda, alebo dobre zinscenované týranie chorého, bezbranného, nevládneho človeka.

Ako kandidát na prezidenta urobím okrem iného všetko pre to, aby boli prísne potrestaní „zločinci“ ktorí ohrozujú zdravie občanov, chorých a bezvládnych ľudí. Každý z nás žije tri životy, ktoré potrebujú ochranu: život fyzický, psychický a intelektuálny. Na každý z týchto životov treba vytvoriť nové zákony, aby sa zabránilo rôznym intrigám, konšpiráciam a útokom na nič netušiace obyvateľstvo.

Ohrozenie zdravia – ochrana života fyzického.

Zákon 01: Priame ohrozenie života spoluobčana – ochrana života fyzického.

Ak sa organizovaná skupina usiluje o život človeka nástražným systémom a dôjde k ublíženiu na zdraví s hrozbou smrti tak, že človek upadne do bezvedomia, je v bezvedomi viac ako 24 hod, je na oddelení intenzívnej starostlivosti viac ako 24 hodín, musel pre jeho záchranu byť urobený zákrok operácie dôležitých orgánov (srdce, hlava, cievny systém), ak sa preukáže, že následkom prekonal infarkt myokardu, mozgovú porážku a hrozila bezprostredne smrť, odsudzuju sa členovia organizovanej skupiny na trest ….. o treste sa budeme rozprávať inokedy!

Skutočný príbeh trpiaceho chorého.

List som napísala jednému známemu (profesorovi), ktorý ma v dobrom úmysle odhováral, aby som žiadnu charitativnu spoločnosť/občianske združenie – pomoci trpiacim nezakladala, lebo k tomu musí mať človek niekoľko miliónový kapitál. Inak nič nezmôžem – (leto 2008).

Ďakujem Vám pán profesor, ale už sme sa zaregistrovali. Nejde o nič moc, ide o to, že chceme pomôcť Človeku.

Pustila som sa do revolúcie v 1989, až som dodnes z toho chorá. Hneď po 2 rokoch som zistila a vedela, že nič nenapravím. Práve naopak, ja som, ako píšete, sa našla na ulici.

Dnes po toľkých rokoch je zdravotníctvo na tom horšie, ako to bolo za mojich čias. Verte mi, že aj o tých, ktorí si to vedia zariadiť zo známosti, ako napr. Vy, poslanci, atď., nie je postarané dostatočne, dokonca je ublížované. Na tom zrejme, ale nič nezmeníme.

Napíšem Vám, čo som prežila.

Univerzitného pána profesora, som poznala v roku 2007. O službu ma požiadala moja známa. Som zdravotná sestra, prišla som na 7 dňovú 24 hodinovú službu pána profesora ošetrovať. Našla som ho v žalostnom stave v štádiu zomierania. Bolo mi povedané, že som už zbytočne prišla, lebo pán profesor zomiera. Keď som zistila v akom stave sa nachádza rozhodla som sa neodísť a pevne som si predsavzala, že mu pomôžem.

Ide o jedného svetoznámeho pána profesora, známej univerzity. Krásny muž, šľachetného výzoru. Je ženatý a jeho žena prenechala starostlivosť o neho ošetrovateľskej agentúre. Neprichodí mi súdiť žiadny vzťah a ani nesúdim, to posúďte sám.

O pána profesora sa starali 4 osoby na striedačku po dvoch – ošetrovateľ a ošetrovateľka v týždňových resp. 2 týždňových intervaloch. Bola v tom nepravidelnosť. Aspoň ja som mala také informácie.

Títo štyria poskytovatelia služieb pána profesora neumývali, sem tam nejakým vlhkým tzv. natural care obrúskom ho utreli. Našla som: záhyby na celom tele zanesené masou bielej kaše; na rukách, keďže mal strnulé a prsty spolu – neumyté – sa mu už otvárali medzi nimi ranky; pupok – už už liezli červíky; ohanbie si chudák asi naposledy sám umýval; ranu na pravej strane ošetrenú – hlbokú až na kosť bedrového kĺbu – ošetrovanú inou agentúrou. Videla som 1x ošetrenie / o tom nebudem písať, lebo to nie je podstatné, aj keď hrozné, neodborné, neskutočné, ale v súvislosti akej Vám stav opisujem to nebudem rozvádzať/.

Samozrejme medzi prstami na nohách strašné niečo, rovnako neumývané dlhú dobu, šľapy stvrdnuté ako kôra stromu. Pätu na jednej nohe ako uhol, neošetrenú. Ležiaci v polohe tak, že bol podperami popodkladaný tak príšerne, že namiesto úľavy, aby sa mu nejaká časť tela opierala o podložku, túto časť tela mal v lufte. Plienky malé, bol najmenej 12 hodín stiahnutý ako v preši a potom ďalších 12, čiže bez prestania. Chudáka, naposledy ho videli večer o pol ôsmej a stávalo sa, že dokonca a často už o pol šiestej mu dali plienku a potom až ráno najskôr o ôsmej. Plienku mu ale na druhý deň vymieňali často až okolo pol desiatej dopoludnia, lebo vtedy jeho manželka odchádzala do práce. Znamená to, že pán profesor ležal niekedy až 15 hodín bez obzretia sa na neho – bez vody, premočený močom, vo vlastných výkaloch, v jednej polohe. Keď bola jeho manželka niektoré ráno náhodou doma, báli sa ho odokryť, lebo manželke smrdel.

Ja som samozrejme nebrala ohľad na nikoho. A keď sa otvorili dvere na terasu – teda niekto, bolo vonku zima mínus 9 stupňov, bola som pobúrená, lebo posteľ, kde som mala odokrytého ošetrovaného bola hneď pri terasových dverách. O tom, že mu nerobili rannú toaletu hovorí fakt, že nemal vôbec lavór na umývanie, ani mydlo. Tá mladučká sestrička mi povedala, že lavór nepoužívajú, nepotrebujú vodu, lebo majú z obchodu vlhké natural care servítky a spray. Znamená to, že odkedy pána profesora nemohli kúpať, odvtedy ho neumývali. Teda niekoľko mesiacov. A na dôvažok len toľko, že chudák pán profesor, nemal ani len uterák na utretie a napr. ani domáce papuče na obutie, keď už mohol po niekolkych dňoch sedieť vo vozíku, potreboval niečo na nohy. Úplne vykradnuté, veď čakali že každú chvíľu zomrie.

Posledné dva dni sedel s nami pri stole, začal sám piť a papať a dokonca sa snažil niečo povedať. Z trosky, ku ktorej som prišla, počas môjho týždňového pobytu, tento chorý pán profesor, ako keby vstal z mŕtvych. Každý, vraj ešte aj po mojom odchode hovoril, že robím zázraky. Po tomto tzv.zázraku, čiže ľudskej, odbornej, komplexnej starostlivosti, som tam viac nešla. Bolo mi to ľúto, ale chvála pánu bohu jednu mladú ošetrovateľku, čo tam bola so mnou, som zasvätila do tajov starostlivosti o chorého a sľubila mi, že to povie aj tým ďalším.

Bola som úplne bezradná. Nemohla som mlčať.  Chcela som ísť na políciu, no radili mi, že zbytočne, aj za miestnym pánom farárom by som bola išla. Radili mi, aby som napísala anonym. Tak by som sa ja nikdy neponížila, ja si za svoje slová vždy stojím a čestne ich podpíšem.

Veci sa však po mojom odchode pomenili. Mám infomácie, že pán profesor žije a jeho stav je ako pri mojom odchode. Dodnes som v telefonickom kontakte s jeho sestrou.

A teraz drahý pán profesor! Mlčme, nič nerobme, dívajme sa na tento marazmus, lebo sme spokojní, že veď o nás postarané bude. PRÁVE STE SA DOZVEDELI, ŽE ASI NEBUDE!

K čomu revolúcia? Máte pravdu, len peniaze a peniaze. Nedovolia vám pomôcť človeku, pohľadiť ho, prejaviť mu trochu lásky a už vôbec nie tomu nešťastníkovi, ktorý nedokáže poprosiť, rozkázať a či čo len naznačiť, že strašne trpí. Nemáte právo pomôcť človeku, keď si to nezaplatíte, niekoho nepodplatíte, v danom prípade možno manželku!

Náš Pán Ježiš Kristus trpel, prežil veľké muky, bolo, muselo to byť strašné, keď si to pamätáme do dnešného dňa a celé ľudstvo.

Pán profesor, ktorý sa dnes cíti celkom dobre, trpel dni a noci, mesiace, strnulý, ležiaci 12 – 15 hodín v jednej polohe, ochrnutý, neošetrený, doráňaný, hnisavý, bez pomoci, resp. s takou pomocou, ktorá mu spôsobovala UTRPENIE.

Pokiaľ ma nezabijú a čo len trošku budem vládať, urobím všetko, aby to nepokračovalo a nikde.

……

Rok 2014

Pán profesor, zomrel v lete v roku 2014. Len vďaka Prozreteľnosti som sa to dozvedela, aby som ho mohla na poslednej ceste odprevadiť. Nech odpočíva v pokoji.

PS:

Dnes vidím – môj známy   mal pravdu, že na existenciu aj keď charitativnej spoločnosti / občianskeho združenia musí byť   niekoľkomiliónový kapitál. Nemal   však pravdu v tom, „ČO   ŤA NEPÁLI NEHAS !“.

Verím, že veci sa napravia, jednoducho musia, veď už sa hýbu, aj keď veľmi pomaly.

———– koniec listu

Na záver len toľko, prežil som útok, ktorým mi bol spôsobený infarkt myokardu so zástavou srdca, desať minút som bol mŕtvy, našťastie som sa nenachádzal na Slovensku, určite by som to neprežil, zachránila ma náhoda a rýchla lekárska pomoc v zahraničí, následna operácia srdca trojitým bypassom.

Preto, ako budúci prezident budem bojovať za občanov, politici majú svojích „vodcov“ ale z vlastných skúsenosti prenasledovania viem, že občan bez známosti je vystavený riziku systémovej korupcie na každom kroku.

https://www.peticie.com/peticia_na_podporu_kandidata_za_obianskeho_prezidenta_sr_volby_2019

Môj životopis

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Lipšic podáva trestné oznámenie na Tótha

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)   Advokát Daniel Lipšic podáva trestné oznámenie na Petra Tótha za trestný čin ohovárania. Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook. Lipšic mohol podľa vyjadrení Tótha vynášať informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Peter Tóth sa podľa…

Sexuálni extrémisti už nebudú diktovať morálku a zákony: Trump chce vychádzať z vedy a biológie, v zákonoch USA už žiaden transgender, ale len dve pohlavia

Washington 23. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)   Jedným z dôvodov, prečo dali americkí voliči v prezidentských voľbách hlas Donaldovi Trumpovi, bola aj jeho konzervatívna názorová línia. Po vymenovaní konzervatívneho sudcu Najvyššieho súdu USA Bretta Kavanaugha prichádza prezident so zákonnou snahou o návrat k len dvom pohlaviam Americké médiá píšu, že Trump má…

Merkelovej zúfalý krok: Pred kľúčovými voľbami v Hesensku obvolávala voličov, aby dali hlas kandidátovi CDU

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP- Markus Schreiber)   Nemecké médiá priniesli fotografiu symbolizujúcu beznádej kancelárky Angely Merkelovej. Pred dôležitými voľbami v spolkovej republike Hesensko sa rozhodla sama telefonicky kontaktovať voličov, aby ich presvedčila o svojej politike, keďže jej strane CDU hrozil veľký prepad Britský denník Express situáciu komentoval, že nemecká líderka…

Sky News: Našli sa časti tela saudskoarabského novinára Chášukdžího

Ankara 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Našli sa časti tela patriace saudskoarabského novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, zavraždenému na konzuláte Saudskej Arábie v tureckom Istanbule. Objavili ich v záhrade domu saudskoarabského generálneho konzula, informovala televízna stanica Sky News. Podľa jedného z nemenovaných zdrojov, na ktoré sa odvoláva, bol novinár rozsekaný na…

Pellegrini: Prezident nedostal správu o prepojení mafie na vládu, dostal 12 čiastkových informácií

Kežmarok  23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Viktor Zamborský)   Premiér Peter Pellegrini nerozumie, prečo sa práve v pondelok prezident SR Andrej Kiska vrátil k nejakému súhrnu správ, ktoré dostal od Slovenskej informačnej služby (SIS). Premiér tvrdí, že prezident nedostal správu o prepojení mafie na vládne špičky, ale 12 informácií, pričom tie sa…

Orbán: Brusel ovládajú v súčasnosti tí, ktorí si želajú európsku ríšu bez národov

Budapešť 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Maďarsko si pripomína v utorok začiatok tamojšej revolúcie a boja za slobodu spred 62 rokov Seriál spomienkových podujatí v krajine, ktorý sa začal už v pondelok, vyvrcholil v utorok popoludní pri Dome teroru ústrednými oslavami, na ktorých vystúpil s prejavom maďarský premiér Viktor…

Pri poruche eskalátora v Taliansku sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

Rím 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Viacero ruských futbalových fanúšikov utrpelo v utorok večer zranenia pri poruche eskalátora, ku ktorej došlo v stanici metra v centre talianskej metropoly Rím. Informovala o tom agentúra DPA Predstaviteľ ruskej ambasády v Taliansku agentúre RIA Novosti povedal, že zranených bolo 30 fanúšikov mužstva…

Polícia varuje: Mnohé publikované informácie sťažujú vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy. Zurian: Sme presvedčení, že zdrojom informácií nie je Policajný zbor

Bratislava 23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Publikované informácie majú podľa polície vplyv na výpovede svedkov Od zadržania osôb obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pravidelne médiá publikujú informácie rôzneho charakteru, pričom mnohé z nich podľa polície zásadným spôsobom sťažujú a komplikujú prácu policajného tímu. Ako ďalej uvádza…

Nicholsonová ukázala odpis maturitného vysvedčenia

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Opozičná poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) je jednou z hlavných iniciátoriek "detektívky o rigoróznej práci Andreja Danka" ako sama nazvala kampaň za objasnenie detailov o vysokoškolskom štúdiu predsedu Národnej rady a šéfa SNS. Pochybnosti o tom, či ona sama má vôbec maturitu, sa…

“Iba nevzdelané ženy majú viac detí.” Vyšlú odkaz Macronovi aj slovenské mamičky po jeho nevyberaných slovách?

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron pricestuje v piatok 26. októbra na návštevu Slovenska Pre pár dňami sme informovali, že Macron mal na podujatí nadácie miliardára Billa Gatesa pod názvom “Goalkeepers” koncom septembra v New Yorku prejav o vysokej miere pôrodnosti v Afrike. Hovoril o veľkých rodinách…

CNN Türk: V aute konzulátu sa zrejme našli osobné veci novinára Chášukdžího

Istanbul 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Metafora Production)   Dva kufre a osobné veci patriace zrejme saudskoarabskému novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, ktorého začiatkom októbra zavraždili na saudskoarabskom konzuláte v tureckom meste Istanbul, objavili vyšetrovatelia vo vozidle patriacom konzulátu. Informovala o tom v utorok spravodajská stanica CNN Türk Opustené auto s diplomatickou poznávacou značkou…

Útok na českých vojakov v Afganistane pochádzal "z vlastných radov", tvrdí minister obrany

Praha 23. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Rahmat Gul)   Tlačová konferencia s českým ministrom obrany Lubomírom Metnarom (ANO) priniesla prekvapivú správu, že pondelkový útok na českých vojakov v Afganistane bol " z vlastných radov od spojencov" Podľa agentúry ČTK, Metnar označil útok za nečakaný a bezprecedentný. Útočník nepochádzal z jednotky, ktorú českí…

Opozícia iniciuje ústavný zákon na zrušenie milostí pre Kočnera v kauze Technopol, ktoré mu udelil prezident Michal Kováč

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)   Kauzy podnikateľa Mariána Kočnera sa opäť dostanú aj do pléna Národnej rady. Opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS) avizoval, že v blízkej budúcnosti bude predložený návrh ústavného zákona na zrušenie milostí pre Kočnera Rozhodli sme sa, že podáme návrh ústavného zákona na zrušenie milostí…

Cigániková vyzýva Kalavskú, aby upravila vyhlášku o čakacích listinách

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Jana Cigániková (SaS) vyzvala ministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD), aby urobila poriadok v čakacích listinách na operačné zákroky. Súčasné fungovanie je podľa poslankyne nevyhovujúce a dáva priestor na korupciu "Dôrazne vyzývame ministerku Kalavskú, aby upravila vyhlášku o…

Švédska "hrdinka", ktorá bránila deportácii Afganca, bude trestne stíhaná

Göteborg 23. októbra 2018 (HSP/Foto: Facebook)   Švédske úrady vyšetrujú 21-ročnú študentku, ktorý protestovala priamo v lietadle proti deportovaniu neúspešného afganského žiadateľa o azyl Elin Erssonová 23. júla na Facebook natočila svoj protest, počas ktorého stála počas letu z letiska Landvetter v Göteborgu a chcela zabrániť tomu, aby lietadlo vzlietlo. Niekoľko…

Premiér Pellegrini je po dopravnej nehode v poriadku, bude však nosiť golier

Bratislava 23. októbra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) potvrdil, že mal cestou na utorkové výjazdové rokovanie vlády dopravnú nehodu. Na svoj program v Kežmarku prišiel však načas Ako uviedol, na dnešnú cestu "nezabudne". Vysvetlil, že pri presune do Kežmarku im priamo na vozidlo skočil jeleň. "Zaregistroval…

Vystrašili Kotlebovci Danka? Stiahne radšej návrh definície antisemitizmu, aby nebilo do očí zamietnutie návrhu o antislovakizme?

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann,Jakub Kotian)   Národná rada SR možno vôbec nebude hlasovať o návrhu definície antisemitizmu, ktorý predložil predseda parlamentu a predseda SNS Andrej Danko. Ľudová strana Naše Slovensko totiž predložila rovnaký návrh definície antislovakizmu, v ktorom iba vymenila slovo „Židia“ za slovo „Slováci“. Tento návrh síce…

Bývalý kongresman: USA majú zbrane na desaťnásobné zničenie sveta, ale stále chcú viac, najmä kvôli Číne

Washington 23. októbra 2018 (HSP/RT/Foto:TASR/AP-Dmitri Lovetsky)   Spojené štáty sú plné zbraní a nepotrebujú novú jadrovú výzbroj, povedal bývalý kongresman Ron Paul pre stanicu Russia Today v súvislosti s hrozbou prezidenta Donalda Trumpa, že odstúpi od ďalšej medzinárodnej dohody - Zmluvy o jadrových silách v Európe (INF) Bývalý republikánsky kongresman…

TopSpeed

Nový Ford Focus ST nafotili bez maskovania

1

Fanúšikovia ostrých Fordov pozor! Máme prvé obrázky nového Ford Focus ST! Stále neoficiálne, no Focus ST je tu prakticky v sériovej podobe. Predchádzajúce fotografie ukazovali predprodukčnú verziu s nárazníkmi, ktoré farebne k autu nesedeli. Teraz sa už pozeráme na pokračovanie úspešného príbehu ST v plnej kráse. Auto odfotografovali „špióni“ magazínu Carscoops…

V Číne otvorili najdlhší most. HZMB má až 55 kilometrov!

1

Dnes, 23.10. októbra otvorili najdlhší most HZMB. Je dlhý 55 kilometrov, spája Honkong, Macao a pevninské mesto Ču-chaj. Dajme tomu, že pomenovanie most nie je úplne to správne. Stavbu okrem mostu tvorí 6,7 kilometrový podmorský tunel, 3 umelé ostrovy a 2 trojprúdové diaľnice. Chcete počuť cenovku za túto megastavbu? Je…

Streľba na unikajúce vozidlo. Schvaľujete to?

12

Streľba na unikajúce vozidlo sa v médiách prezentuje čoraz častejšie. Môže sa zdať, že si ľudia - páchatelia viac dovoľujú. Rozoberám to preto, lebo sa to bezprostredne dotýka áut a dopravy. Ako to vnímate? Je správne, keď policajti na unikajúce vozidlo strieľajú? Je správne, keď policajti strieľajú na vozidlo aj v prípade, keď…

Hyundai Santa Fe 4 má jedinečnú elektronickú detskú poistku SEA

1

Nová generácia Hyundai Santa Fe, ktorá na Slovensku práve prichádza do predaja, má niekoľko unikátnych bezpečnostných prvkov. Roztržitým a zábudlivým rodičom a celému okoliu prísne pripomenie ponechané deti alebo zvieratká na zadných sedadlách trúbením obdobne, ako keď auto niekto nepovolaný naruší. Druhý je tiež určený pre ochranu vašich najmenších... Volá sa…

Mercedes One si nerozumie s ekológiou

4

Na finálnu podobu a Mercedesu One, tak znie meno ktoré Project One oficiálne dostal, netrpezlivo čakáme. Hypercar s motorom z F1 bude výnimočný, lenže dostať takúto pohonnú jednotku do bežnej premávky nie je také jednoduché ako sa pôvodne zdalo. Mercedes bojuje s emisiami, pretože motor nebol navrhnutý pre hypercar a nikdy nemal opustiť prostredie Formuly…

Škoda Kodiaq GT smeruje do Číny

0

O tom, že vlajková loď mladoboleslavskej automobilky pláva smerom na východ sme už písali minulý týždeň, dnes pripájame pár ďalších detailov, ktoré sa pomaly objavujú na hladine. Je jasné, že Škoda nezanedbáva „grejt trh“ a preto posiela do Číny  Kodiaq GT. Žiaľ, stále sa uvádza, že nikde inde gétečko neuvidíme.…

KAMzaKRÁSOU

Vyhraj 3x Doliva Intenzívny krém ROSÉ denný a nočný krém

1

Vrásky, aj keď si to nepriznávame, sú znakom starnutia, ktorému sa vyhnúť nemôžeme, pokiaľ sa nerozhodneme a neodhodláme ľahnúť si pod nôž či vyskúšať rôzne iné ošetrenia, ako sú chemické peelingy. Síce nepatria medzi najlacnejšie spôsoby odstraňovania vrások, no sú účinné. Ale skúšali ste už aj krémy? Ak nie, tak je načase,…

Rozčúlili ťa? Zisti, ako sa vysporiadať s pocitom hnevu!

2

Poznáš to. Vstala si ľavou nohou, cestou do práce ťa osprchovalo okoloidúce auto čerstvo napršanou vodou z kaluže, šéf si zase raz masíroval ego a ponížil ťa pred všetkými a tým pádom sa po príchode domov nemôže udiať nič iné, než tvoje, obrazne povedané, vzbĺknutie nad neumytým riadom. Zlosť, rozčúlenie, rozzúrenie, hnev – akokoľvek…

Recept na tvarohové palacinky s hubami: Gastro zážitok zaručený

1

Uvažuješ, čo pripraviť rodine na obed či večeru, ale nebaví ťa vyvárať stále to isté dokola? Tak potom si na správnom mieste, pretože máme pre teba vynikajúcu inšpiráciu. Recept na tvarohové palacinky s hubami je nielenže rýchly a jednoduchý na prípravu, ale aj naozaj chutný. Poď si ho pripraviť spolu…

Sebarozvoj s koučkou: Čo s krádežou partnerov?

1

Mnoho žien predpokladá, že väčšina mužov sa neustále obzerá cez rameno a čaká, že za rohom stretne nejakú lepšiu. A hoci sa muži radi obzerajú, veď sľúbili vernosť, nie slepotu, k opusteniu ženy, s ktorou žijú, to nevedie. V mužovej psychike existujú určité faktory, ktoré majú vplyv na to, že sa…

Kajenské korenie: Je šokujúce, na čo všetko má pozitívny vplyv

2

Kajenské korenie sme si, predovšetkým v poslednej dobe, mimoriadne obľúbili. Niet divu. Veď má množstvo blahodarných účinkov na naše zdravie, čo sa nedá povedať o hociktorom korení. Mimochodom, vedela si, že ono to vlastne ani nie je tak korenie, ako prášok z pomletých čili papričiek? O kajenskom korení sme toho však zistili oveľa viac,…

Využitie gaštanov v domácnosti: Tušíš vôbec, čo všetko dokážu?

1

Už viete, prečo si naši starí rodičia dávali gaštany do postele a ako z gaštanov spraviť úžasnú tinktúru proti artritíde? Tak je načase, aby ste sa dozvedeli aj to, ako využiť gaštany vo svojej domácnosti, pretože je neuveriteľné, čo všetko také obyčajné gaštany, z ktorých sa vytvárajú rôzne postavičky na výtvarnej výchove v škole,…

TopDesať

Fotografie, ktoré sú po priblížení nesmierne zábavné

0

Ak máš rád fotografovanie, tak určite stráviš množstvo svojho času práve tým, že svoje fotografie detailne skúmaš. Mnohokrát sa ti určite stáva, že tvoje fotografie sú po zväčšení a priblížení nesmierne zábavné. Často na nich nájdeš rôzne zábavné momentky, ktoré si si pri fotografovaní ani len nevšimol. Niektoré fotografie si…

Úžasné veci, ktoré ťa prekvapia svojou existenciou

0

Ľudia s dobrou predstavivosťou a dlhoročnými skúsenosťami vytvárajú naozaj úžasné veci. Tieto skvelé nápady určite privíta množstvo z nás. Veď kto by nechcel takú skvelú zubnú pastu, ktorá ma na svojom konci super vychytávku, vďaka ktorej dokážeš využiť aj posledné "kvapky". Poteší taktiež multifunkčná sponka do vlasov alebo špeciálna šálka…

Používate bezpečnostné pásy? Nemusí ich mať každý!

0

V aute sú bezpečnostné pásy najjednoduchším a najefektívnejším mechanizmom, ktorým možno zabrániť zraneniam pri a po zrážke. Nevyžadujú žiadnu špeciálnu technológiu a nachádzajú sa vo všetkých vozidlách. Ich úlohou je zvýšenie bezpečnosti pasažierov a prípadne následné zníženie následkov pri nehode. Je potrebné podotknúť, že používanie bezpečnostných pásov je stanovené aj…

TOP 10 bežných predmetov, ktoré sa hodia na prvú pomoc

0

Nikdy nevieš, čo sa ti môže počas bežného dňa prihodiť. Občas nastanú situácie, kedy nemáš pri sebe svoju súpravu prvej pomoci. Máme pre teba dobrú správu! Prvú pomoc ti totiž môžu podať aj predmety, ktoré sa bežne povaľujú v každej domácnosti. Ktoré to sú a kedy ich použiť?  [adrotate group="11"]…

Rastliny, ktoré ťa môžu zabiť, aj keď sú nádherné

0

Príroda je mocný čarodej. V Spojených štátoch sa každoročne vyskytuje asi 100 000 prípadov, ktoré skončia na pohotovosti v dôsledku otravy rastlinami. Aby si sa náhodou nestal obeťou týchto krásnych zabijakov, máme pre teba pár tipov. Nasledujúce rastliny by si mal radšej z diaľky obísť, aj keď ťa bude lákať ich…

Röntgen: 10 obyčajných vecí, ktoré RTG žiarenie ukazuje v úplne inom svetle

0

Odkedy ľudstvo vynašlo röntgen, skúšali sme zobraziť pod RTG žiarením doslova všetko, čo nám prišlo do rúk. Hoci sa táto technológia využíva predovšetkým ako diagnostická metóda v medicíne, umožňuje nám vidieť každodenné veci alebo činnosti v úplne inom svetle. Rozprávanie, pitie vody či nosenie podpätkov. Röntgen, presnejšie RTG žiarenie, nám…