• Aby som si zachránil život pred plánovanou vraždou „dražobnou mafiou“ zvažujem ostať v povedomí verejnosti svojou kandidatúrou na post prezidenta, prečo?

  Publikované 06.06. 2018 o 23:54 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Nebohý Ladislav Pitner ako šéf tajnej služby mi raz dôverne povedal (po jednej tlačovke), že „jediný spôsob ako sa zachrániť pred fyzickou likvidáciou a plánovanou vraždou je udržať sa v stálom povedomi verejnosti prostredníctvom médii, z toho majú zločinci najväčší strach“. Lenže „nestihol“ mi poradiť, čo keď média sú už v područí „sklupinky“a nebudú mať záujem o môj príbeh? Nuž, riadne som zvážil a nemám inú šancu na prežitie len vyvolať verejnú diskusiu o mojej osobe a byť častejšie pod drobnohľadom médii a verejnosti.

  Uvádzam vyšší stupeň podozrenia, že „dražobná mafia“ talianskeho pôvodu, ktorej bol na stope zavraždený novinár Kuciak, spolupracuje s Národným bezpečnostným úradom pri udelovaní bezpečnostných previerok, ďalej so Slovenskou advokátrskou komorou pri zastupovaní občanov „Presona Non grata“ domáhajúcich sa spravidlivosti, ďalej je vyšší stupeň podozrenia spolupráce s políciou, prokuratúrou dokonca aj s časťou Generálnej prokuratúry, ďalej skupinkou sudcov prvého stupňa, skupinkou sudcov druhého stupňa a skupinkou sudcov Najvyššieho súdu aj skupinkou sudcov Ústavného súdu aj skupinkou pracovníkov prijímacieho menežmetu za Slovensku republiku pri podávaní sťažnosti na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu a najmä skupinkou „finančných žralokov“ v politických hnutí a strán v Národnej rade Slovenskej republiky, Úradu vlády a kancelárie prezidenta. Slovensko je „vypredané“ a celá štátna správa a moc skorumpovaná a Slovensko nemá svojho Katányho alebo krstného otca, ktorý by hájil práva prenasledovaných a vykorisťovaných občanov. Vývoj udalosti, postupnosti krokov naznačuje, že jediné východisko pred odhalením tejto pravdy pre „skupinku“ (strach z odhalenia) je vražda Jána Molnára, ako jediného koruného svedka, ktorý svojou húževnatosťou doposiaľ právnymi prostriedkami bojoval za obnovenie svojích základných ľudských práv ale neuspel, lebno „organizovaná skupinka“ v štátnej sfére mu v tomto úsili zabránila politickou korpuciou na všetkých stupňoch vyššie uvedenej štátnej moci. Taká je Holá PRAVDA a moje empirické skúsenosti.

  Vysvetlenie indicii podľa knihy Eduarda Hakla

  Eduard Hakl vo svoje knide Odhalenie Slovenskej informačnej služby o ktorej som písal vo svojích predchádzajúcich blogoch, že SIS vraždí deti, vraždí ženy a mužov, vraždí starých ľudí len aby sa zmocnili ich majetku, pričom využívajú výskumy SAV Slovenskej akademie vied zamerané na manipuláciu vedomia človeka. To znamená, že rôznymi „konšpiráciami“ prinútia aby sledovaná obveť robila to čo oni chcú a čo by inak za inej situácie nikdy naurobila. To je len na vysvetlenie. Postupy likvidačného oddelenia sú vypracované do niekoľkých fáz, od sledovania v mieste bydliska, na pracovisku, odpočúvania telefónov, manipulácia s poštovými zásielkami, rozvrátenie priateľských vzťahov v širokom meradle rozpracovanej osoby, rozvrátenie manželstiev, zastrašovanie a vytváranie neuveriteľných situácie abo mohli „vyhlásiť“, že ten člověk je blázon, keď tvrdí také neuveriteľné veci a následne ho umiestnili na psychiatriu kde mu vygumujú mozok, ďalej vykonštruovanie a začatie trestného stíhania na základe zinscenovaných dôvodov a keď to všetko nepomôže, potom následuje nevyhnutná fyzická likvidácia zvyčajne tak aby to navonok vyzeralo, že si to obeť zapríčinila sama, npr. zinscenovaním autonehody, vytláčaním auta z cesty, vyvolávaním neuveriteľných okolností aby bol dôvod umiestniť ho na psychiatriu, zatvoriť do vezenia, spáchať sebevraždu (dvaja ho podržia a tretí mu dá slučku okolo krku) až po nekompromisné zavraždenie na výstrahu ako novinára Kuciaka so snúbenicou. Verejnosť není informovaná že každý rok podľa oficialnej štatistiky Ministertva vnútra je zvaraždených vyše 170 osôb, pričom objasnenosť je veľmi nízka, teda vyše 10 vrážd mesačne!!!! Každý tretí deň jedná vraždam pričom dve sú neobjasnené, teda na politickú objednávku!!!!

  Prvá indícia sú konšpirácie okolo mojej osoby

  Podal som niekoľko tresných oznámení, na známych aj neznámych páchateľov, že organizovaná skupinka mi nevydala nezákonné obohatenie následkom čoho druhá skupinka mi doslova „ukradla rodinný dom“ cez bieleho koňa talianskeho občana a to využila tretia skupinka, ktorá mi rozvrátila rodinu, manželstvo a odlákala moje deti a štvrtá skupinka teraz robí všetko pre to, aby mi odstrihla priateľov cez internet aby piata skupinka vykonala dômyselnú vraždu, najskôr sociálnu vraždu, potom buď na psychiatrickom oddelení, alebo vo vezení alebo v mieste môjho miesta kde sa zdržujem – opustená horská chatka. Podal som trestné oznámenie aj na človeka, ktorý obhajuje „dražobnú mafiu“ a ovplyvňuje rozhodovanie polície, prokuratúry na všetkých úrovniach ako aj súdy na všetkých úrovniach, ale márne, boja sa ho,  zrejme aj predseda vlády, prezident či generálny prokurátor, lebo všetci mlčia. Vid môj blog.

  https://blog.hlavnespravy.sk/4015/otvoreny-list-do-vlastnych-ruk-generalneho-prokuratora-sr-jaromira-ciznara-obcan-molnar-ziada-okamzite-o-obnovu-porusenych-prav-a-trestne-stihanie-slovenskej-chobotnice-drazobnej-mafie/

  Odhalenie Slovenskej informačnej služby

  Tak ako v knihe Eduarda Hakla „Odhalenie Slovenskej informačnej služby“ aj v mojom prípade sú v hre peniaze. Moje peniaze, ktoré som vedel zarobiť poctivou vydavateľskou činnosťou a politickou prácou ako predseda HSP – Hnutie za slobodu prejavu. A tom vadilo, lebo smerovanie Slovenska malo ísť iným smerom. V hre sú peniaze vo výške istina a úroky nevydaného nezákonného obohatenia vo výške vyše 2 miliony euro (reťazové vyrábanie dlhu), ďalej moj majetok „ukradnutý rodinný dom“ (postavil ho môj dedo) vo výške 500 tisíc euro, výnosy zo súdnych sporov za opodstatnené odškodnenie mojích základných ľudských práv vo výške vyše ďalších 2 milióny euro, ktoré sú na spadnutie (to nie je môj zisk). Kedže sa im nepodarilo z dôvodov mojich taktických krokov (vyše 4 ročné azylové konania vo Švajčiarsku) ma zničiť predchádzajúcimi metódami, ani prekonaním infrktu myokardu (10 minút som bol mŕtvy) mesiac v bezvedomí a následná operácia srdca ( v ČR) trojitým bypassom, nezdarilým pokusom nasadením psychopatky, ktorá sa mala denne pokúšať mi privodiť „mozgovú porážku“ zlyhala – zamilovala sa do mňa a všetko prezradila (podala vyhlásenie do zápisnice před prokurátorkou-nič sa neudialo) , ani po ďalšom pokuse zastrašovania a dostať ma na psychiatriu, keď guľka zasvišťala vedľa moje hlavy (nevolal som políciu nebol dôkaz – keby chceli tak ma ta guľka trafí, ale oni nechceli ma zabiť len dostať na psychiatriu), hneď na druhý deň ma dvaja zamaskovaní muži chceli vtiahnuť do dodávky, ale ja som ich premohol (výstrelom z plynovky som ich omámil a utiekol), tiež som nevolal políciu, lebo by som to nedokázal a boli by ma šupli na psychatriu, tak teraz predpokladám, že už nemajú čas, lebo „čas“ hraje proti ním (nemôžem zatial prezradiť čo sa stalo) tak konšpirátor sa rozhodl o mojú fyzickú likvidáciu – vraždu, mám dôkaz s ktorým zatiaľ nemôžem ísť na políciu, ktorú má skupinka pevne v rukách, som na horúcej stope, a nemožno vylúčiť, že medzi možnými spolupáchateľmi a objednávateľmi môžu byť aj najvyšší ústavní činitelia ako aj samotný generálny prokurátor. Dôkaz – ich nečinnosť!!!!! Ale jeden talón mám v rukáve. Ten musím oznámiť „len“ na medzinárodnú organizáciu a pozvať sem nezávislú vyšetrovaciu komisiu.

  Konšpirácie sú módnym doplnkom súčasnej politiky

  Konšpirácie sa nedajú riešiť ani vyriešiť!!!! Chýba zákonná norma „tvrdenie pod prísahou“. Naši kriminalisti už nevedia konať (najmä vplyvom politickej korupcie) tak ako slávny detektív Sherlok Holms, ktorému stačila intuícia, nitky drobných udalosti, započutie slabých tónov, spájanie postupnosti krokov, odhalenie vytvárania intríg a neviditeľných spojení, pričom dôveroval „tvrdeniu poškodenej osoby“ akoby to bola PRAVDA. Bez pochybnosti a viery poškodenému pátral spájal súvislosti, náveznosti a postupnosti krokov kým nedisiahol chytenie a usvedčenie páchateľa. Terajšia polícia je degenerovaná, ulievajú sa ako za socializmu kým za oknami je tvrdý kapitalizmus plný intríg, klamstiev skrytých podvodov a hra s časom na ich premlčanie!!!!!! Dnešná politika na všetkých úrovniach je o konšpiráciach, treba zaviesť hmotnoprávnu normu v duch „STOP konšpiráciam“. Neskoršie poviem NAHLAS ako by mal vyzerať ten zákon, zatiaľ znášam tie hnusné konšpirácie ale dlho už NIE!!! Príde ZMĚNA, nie změna kecálkov na facebooku, kecálkov blogerov a rečníkoch na tribúnach a ďalších kecálkov na oblbovanie ľudí ala Centrum správne pomoci!!!! Je čas aby sa prestala vylievať voda z topiacej sa lode hrnčekami v rukách, ale je čas zachrániť topiacu loď vytesnením dier, ktorými vniká voda. Zlodej kradne len do vtedy pokial mu to dovolíme, pokiaľ mu necapneme po rukách vlastnými rukami!

  Súčasní kandidáti

  Väčšina súčasných kandidátov na post prezidenta poznajú moje meno aj môj príbeh, ale keď som ich oslovil aby pomohli, rýchlo utekali odo mňa preč. Oni nechcu riešiť korupciu na polícii, prokuratúre a súdncictve, ktorou sa purušujú základné ľudské práva ľudí, oni nechcú riešiť skrytú formu prenasledovania človeka človekom plánovanou chudobou, oni si len chcú zabezpečiť kariérny postup vo svojom doterajšom MAMONE. Mohol by som rozprávať hodiny ako som sa stretol s horúcim kandidátom a žiadal o radu ako uplatniť aby generálny prokurátor rešpektoval uznesenie Najvyššieho súdu a odbil ma vetou, že on nemôže poskytovať informácie!!! Všetci sú rovnakí, nežijú v biede a prenasledovania, ale kandidátku považujú za svoj kariérny postup! Fuj hanba!

  Kandidát na prezidenta by nemal byť člověk, ktorý nemá exekúciu!!!

  Nie je žiadným tajomstvom, že na Slovensku je 3 miliony exkučných titulov a viac jako 1 milión postihnutých občanov exekúciami. To je z produktívneho veku viac jako polovica. To mi chce niekto povedať, že si Slovák nevie spočítať príjmy a výdavky? Vieme, len som korunný svedok, že exkúcie je zastrašovací politický nástroj. Úmyselný nástroj. Nástroj zastrašovania a prenasledovania „nepohodlných“ ľudí. Je im jedno čo to je jeden, sto, tisíc alebo milión nevinných ľudí, podstatné je aby si udržali moc a národ bol ticho! Môj názor, kto nemal exekúciu je s nimi!!!! Česť výnimkám. Môj názor, a preto, kandidát na prezidenta by mal byť ako „žid“ korunný svedok usvedčujúci gestapáka v koncentráku! Mal by to byť člověk v prvom rade s ľudskými rozmermi, ktorí zažil prenasledovanie na vlastnej koži, člověk, ktorému najviac ublížil tento nemorálny a obludný kapitalizmus, člověk, ktorý sa vedel obratne brániť podávaním trestných oznámeni na konkrétnych porušovateľov mravných imperatívov a vedel si písať žaloby proti štátu a sám sa aj obhajovať i napriek tomu, že všetko prehral, lebo tým dokazuje korupciu na všetkých úsekoch frontu. Člověk ktorý sa vie pustiť do slovnej debaty a má presvedčivú argumentáciu o dôvodoch „marazmu“ v tomto prekliatom kapitalizme. Člověk, ktorý má niekoľko exekúcii, nie z dôvodov, že si nevie spočítať príjmy a výdaje ale z dôvodov preukazateľnej druhotnej platobnej neschopnosti, ktorou dokazuje svoje prenasledovanie. Člověk, ktorý vedel bojovať aj za hranicami počas azylového konania keď mu hrozila smrť zavraždením a vie to aj dokázať. Člověk, ktorý vie poreukázať, že mu darebáci intrigami rozbili rodinu, ukradli deti a odstrihaním kontaktov ho postavili pred popravčiu čatu. Samozrejmosťou je, že by to mal byť člověk, ktorý vie nielen fundovane rozprávať, ale aj napísať zmysluplné články do novín a vyhodnocovať situáciu s poukázaním na problémy v spoločnosti aj s návrhmi na ich riešenie.

  Pozvánka

  Pozývam všetkých, ktorým osud Slovenska nie je ľahostajný a všetkých chudobnýách postihnutých exekúciou a tých ktorí nesúhlasia s tým aby niektorí príslušnici SIS takto manipulovali s našími životmi, nesúhlasia s nízkou životnou úrovňou aby prišli na námestie, ohlásil som na MU Mestka časť Bratislava Staré město, že dňa 11.6.2018 zvolávam verejné zhromaždene na námesti SNP v Bratislave o 17.00 hodine a využijem slobodu prejavu zaručenú Ústavou SR na vyjadrenie Holej PRAVDY o stave spoločnosti. Predtým pozývam novinárov na tlačovú konferenciu o 14 hodine v reštaurácii na Dlhých dielov Smedný mních (u Páteka) pod Bilou na ktorej   detailnejšie objasním niektoré závažné fakty. Verejnosť vítaná.

  Ďalší blog nedeľa 10.6.2018.

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Šefčovič upozorňuje na plánované sankcie USA, môžu ohroziť energetickú bezpečnosť

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)   Eurokomisár pre vznik Energetickej únie Maroš Šefčovič nie je nadšený z plánov Spojených štátov zaviesť sankcie pre firmy, ktoré sa zúčastnia na plynovodnom projekte Nord Stream 2. Ako uviedol podpredseda Európskej komisie pre agentúru SITA, sankcie zo strany Američanov môžu v konečnom dôsledku…

  Trump bojuje za slobodu slova v sociálnych médiách. Berlín a Brusel ju škrtia

  USA/Európa 23. mája 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   V Nemecku, ale aj v ďalších EÚ štátoch sa čoraz častejšie stáva, že kritické politické komentáre a články, ktoré majú pôvod v pravicovo-konzervatívnom spektre, sú v sociálnych médiách, ktoré prevádzkuje Facebook, Twitter a podobní, jednoducho vymazané, prípadne sú zablokované aj webové portále…

  Ministerstvo vnútra reaguje na článok v denníku Sme: Ochrankár: Kaliňák s Ficom si zabezpečili vplyv

  Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Denník Sme dňa 22. 5.2019 uverejnil rozhovor s bývalým príslušníkom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov Antonom Kleinom. Nasledovné informácie uvedené v texte nie sú pravdivé,  informoval Tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra V časti rozhovoru kde v máji 2017 počas jeho služby neznámy muž…

  Premiér Pellegrini navštívi Rusko údajne kvôli tranzitu plynu cez Ukrajinu a Slovensko do Európy, stretne sa s Putinom

  Bratislava 23. mája 2019 AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) má na začiatku júna odcestovať na oficiálnu návštevu Ruskej federácie. Informoval o tom v stredu denník Pravda s odvolaním sa na zdroj z prostredia vlády. Zdroj denníku uviedol, že slovenský premiér navštívi Rusko o dva týždne…

  Taiwanská prezidentka: Cena zaplatená za Tchien-an-men ukazuje hodnotu demokracie

  Tchaj-pej 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Wally Santana)   Vysoká cena zaplatená za prodemokratickú demonštráciu v čínskom Pekingu v roku 1989 pripomína ľudu Taiwanu hodnotu demokracie. Vyhlásila to vo štvrtok taiwanská prezidentka Cchaj Jing-wen Pred 30. výročím pekinských protestov, ktoré viedli ku krvavému zásahu armády proti demonštrantom, sa viac ako 200 obhajcov…

  Tím Národného pochodu za život spustil oficiálnu registráciu dobrovoľníkov

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:Národný pochod za život)   Organizátori Národného pochodu za život, ktorý sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave, budú počas akcie potrebovať pomoc asi tisícky dobrovoľníkov. Záujemcovia, ktorí chcú pomáhať, sa môžu prihlásiť na internetovej stránke pochodzazivot.sk Registrovať sa za dobrovoľníka je možné on-line len vopred.…

  Mozog ako zázračná mašina

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:Pixabay)   Pochopiť ľudský mozog a všetky jeho funkcie je titanská úloha. V ňom sa odohráva všetko to, čím človek je Celé ostatné naše telo slúži len potrebám mozgu a udržuje ho pri živote a vykonáva len to, čo mozog chce. Abstraktné myšlienky mozgu telo…

  Veľké firmy vyzývajú k účasti na eurovoľbách, obávajú sa ohrozenia ziskov

  Bratislava 22. mája 2019 (HSP/Foto:Twitter-Lufthansa)   Od Volkswagenu cez Spotify až po Iberdrolu - najväčšie európske spoločnosti naliehajú na ľudí, aby tento víkend volili v kľúčových voľbách do Európskeho parlamentu. Majú totiž obavy, že výsledok by mohol ovplyvniť ich podnikanie a poškodiť ich konečný zisk. Informuje portál Euractiv Neobvyklý krok miešania politiky s…

  Alí Chameneí: Iránska mládež bude svedkom zániku Izraela a americkej civilizácie

  Ženeva 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Office of the Iranian Supreme Leader)   Iránska mládež bude svedkom zániku Izraela a americkej civilizácie, vyhlásil v stredu iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí. "Vy mladí ľudia by ste mali byť ubezpečení, že budete svedkami zániku nepriateľov ľudstva - zdegenerovanej americkej civilizácie a Izraela,"…

  Mikuláš Černák priznal vinu v prípade prípravy vraždy, súd však vyhlásenie neprijal

  Bratislava 23. mája 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Č. vo štvrtok pred senátom Okresného súdu Bratislava II v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej priznal svoju vinu. Senát však jeho vyhlásenie po krátkej porade neprijal "Som vinný," povedal Mikuláš Č., ktorý si v súčasnosti odpykáva…

  Streľbu v Petržalke vyšetruje NAKA, podozrenie má na tri zločiny

  Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Miroslav Košírer)   Stredajšiu (22. 5.) streľbu v bratislavskej Petržalke vyšetruje protizločinecká jednotka NAKA, ktorá začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu pokusu, zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a zločin zabitia. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti "V predmetnej…

  Holandsko a Británia odštartovali voľby do Európskeho parlamentu

  Brusel 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Otvorením volebných miestností v Holandsku a Spojenom kráľovstve sa vo štvrtok začali voľby do Európskeho parlamentu. Británia je v EP zastúpená 73 poslancami, holandskí voliči rozhodujú o 26 zástupcoch, uvádza sa v dokumente zverejnenom na webovej stránke EÚ Ostatné krajiny Únie budú o…

  Sulík: Ivan Mikloš by nemal problém každému občanovi Slovenska napariť 8-tisíc eur nových dlhov

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Pravicoví politici, ktorí majú blízko ku ekonomickým témam - bývalý minister financií Ivan Mikloš a šéf strany SaS Richard Sulík - sa sporia o to, ako by malo vyzerať odstraňovanie dlhov v Európskej únii Zatiaľ čo Ivan Mikloš je toho názoru, že dlhy…

  Známky Zuzany Čaputovej sa tlačia v Hradištku, pre mesto je to veľká udalosť

  Praha/Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Slovenská pošta)   Nové poštové známky s portrétom historicky prvej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorej inaugurácia bude už o necelé štyri týždne, sa tlačia v Českej republike v meste Hradištko neďaleko Prahy Podľa riaditeľa tlačiarne Jaroslava Štefka je to pre celé mesto veľká udalosť, ako uviedol…

  Rusov zaujíma iba zlato, Česi sa nechcú dostať pod tlak a Švédi si nevybrali Fínov

  Košice/Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Štvrtok druhého týždňa je na majstrovstvách sveta v hokeji tradične vyhradený štvrťfinálovým zápasom. Slovákom sa síce ich sen o postupe do vyraďovacej časti po šiesty raz za sebou rozplynul, ale štvrťfinálové dvojice sľubujú dramatické zápletky aj hokejovú kvalitu V Bratislave od 16.15 h…

  Lajčákov rezort zahraničia v predvolebnom videu mobilizuje voličov. V hlavnej úlohe Kiska, Pellegrini, Čaputová, Sajfa, Zomri

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)   Krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP) zverejnilo Ministerstvo zahraničných vecí SR predvolebné video, v ktorom presviedča verejnosť, aby prišla k volebným urnám. Rezort zahraničia v propagačnom videu upozorňuje na to, že Slovensko malo v posledných voľbách do EP najnižšiu účasť spomedzi všetkých…

  Na štatistickom úrade bude výsledky eurovolieb sumarizovať 1 200 ľudí

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Štatistický úrad SR zabezpečí výsledky hlasovania vo voľbách do Európskeho parlamentu v päťdesiatich Odborných sumarizačných útvaroch (OSÚ) na území celého Slovenska. Počas volebnej noci zo soboty 25. mája na nedeľu 26. mája bude na týchto pracoviskách pôsobiť 1 200 ľudí a bude nasadených…

  Muž, ktorého v stredu v Petržalke postrelili, je mimo ohrozenia života

  Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Miroslav Košírer)   Muž, ktorého v stredu (22. 5.) postrelili v bratislavskej Petržalke, je už mimo ohrozenia života. TASR to potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská "Aktuálne je pacient po operácii, jeho stav je stabilizovaný, je mimo ohrozenia života. Naďalej však zostáva hospitalizovaný a…

  TopDesat

  Tieto fotografie ti ukážu, aký úžasný môže byť perfekcionizmus

  0

  Množstvo z nás miluje perfekcionizmus. Nie je nič krajšie, ako vidieť veci, ktoré sú dokonale zarovnané a usporiadané. Ak miluješ perfekcionizmus, tak si na tom správnom mieste! V dnešnom príspevku ti totižto ukážeme zopár úžasných fotografií, ktorých hlavnou úlohou  je ti ukázať, ako úžasne môže vyzerať perfekcionizmus v praxi. Takmer…

  Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

  0

  Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

  Prvá svetová vojna: Do vinobrania doma

  0

  Ľudia na celej planéte medzi sebou odjakživa bojovali. Viedli sa vojny, viedli sa bitky. Častokrát kvôli malichernostiam. Pred prvou svetovou vojnou sa jedna veľmoc vyhrážala druhej. Sľubovali si bleskovú a zdrvujúcu porážku. Boje sa však pretiahli na celé štyri roky. Už roky pred začiatkom prvej svetovej vojny v Európe napätie rástlo. Nenávisť…

  Pravidlá sú na to, aby sa porušovali: Títo ľudia o tom vedia svoje

  0

  Život nás prekvapuje každý deň. A to aj napriek tomu, že na svete sú nastolené určité pravidlá, ktoré musíme rešpektovať. Samozrejme, väčšina z nás tieto pravidlá dodržiava. Nájdu sa však aj takí, ktorým sa zdá zábavné tieto pravidlá nedodržiavať. Namiesto toho sa rozhodli, že si vymyslia svoje vlastné metódy na…

  Záchrana planéty: Tieto mestá urobili neuveriteľné kroky!

  0

  Čím rýchlejšie sa ľadovce v Antarktíde roztápajú, tým viac ľudí premýšľa o environmentálnej situácii, znečistení ovzdušia a hroziacom globálnom otepľovaní. Vedci si myslia, že kvalita ovzdušia zabíja viac ľudí ako fajčenie. Preto sa mestské samosprávy snažia zmeniť spôsob, akým fungujú, a učiť svojich obyvateľov, aby robili to isté. Záchrana planéty…

  Unikol Abraham Lincoln pred vlastnou manželkou do funkcie prezidenta USA?

  0

  Na mnohé udalosti z histórie sa viažu legendy. Niektoré majú v sebe viac pravdy, iné menej. Na väčšine však je minimálne jedno zrnko pravdy. Jedna z legiend ohľadom drevorubača, neskôr právnika menom Abraham Lincoln, ktorý to dotiahol až do prezidentského paláca hovorí, že Lincoln od svojej manželky doslova do Bieleho domu utiekol. Prečo?…

  Vo svete IT

  Na Huawei sa sype ďalší problém. Tentokrát sa týka dodávok procesorov

  0

  Ekonomická vojna medzi Amerikou a Huaweiom naberá na obrátkach. Od momentu, kedy americká vláda zaradila spoločnosť Huawei na „entity list“, teda zoznam spoločností, s ktorými majú americké spoločnosti zakázané obchodovať, bez toho aby im to vláda odobrila, sa na nich sype jeden problém za druhým. Kríza v podobe služieb od spoločnosti Google bola…

  Prekonávate často jet lag alebo pracujete na smeny? Ak áno, výrazne tým zvyšujete riziko vzniku rakoviny

  0

  Ak vnútorné hodiny nie sú synchronizované s rytmom deň a noc, produkcia proteínu, ktorý urýchľuje delenie rakovinových buniek (pozn. redakcie: bunkové delenie je fyziologický proces, ktorý prebieha v takmer všetkých tkanivách za rôznych okolností. V normálnom prípade je rovnováha medzi delením buniek (proliferácia) a programovanou bunkovou smrťou (apoptóza) ustálená. V…

  Nepremeškajte akciu na rýchlonabíjačka od Xiaomi do auta, ktorá kombinuje držiak

  0

  Držiaky, resp. holdery, sa v autách stávajú pomaly povinnou výbavou, ktorá prináša dodatočný komfort, ktorý oceňujú mnohí vodiči – telefón máte vždy po ruku, vidíte notifikácie a v neposlednom rade ho je možné využiť aj ako držiak na navigáciu. A práve preto by sme Vám dnes radi dali do pozornosti Držiak Xiaomi Mijia Shunzao,…

  Xiaomi potvrdzuje vybrané špecifikácie ešte nepredstaveného zariadenia Redmi K20. Máme sa na čo tešiť

  0

  Oficiálne predstavenie smartfónu Xiaomi Redmi K20 sa nezastaviteľné blíži, stať sa tak má 28. mája, teda už o pár dní. O zariadení Xiaomi Redmi K20 sme doposiaľ mohli počuť viacero špekulácií, ktoré dodnes neboli nikým kompetentným potvrdené. Na tému upozorňuje portál FoneArena.com. CEO Redmi Lu Weibing potvrdzuje vybrané špecifikácie CEO…

  Vedci poukazujú na spojitosť infekcie a vzniku duševných porúch u detí a dospievajúcich

  0

  Deti a dospievajúci, ktorí boli liečení na infekciu, sú vystavení zvýšenému riziku následného vzniku duševnej poruchy. Pri infekciách vyžadujúcich hospitalizáciu sa pravdepodobnosť takéhoto ochorenia zvýšila o viac ako 80%. Na štúdiu upozrňuje portál wissenschaft-aktuell.de. „Naše výsledky ukazujú, že infekcie a imunitný systém sa podieľajú na vývoji duševných porúch u detí…

  Finančný výsledky Xiaomi za prvý kvartál ukazujú, že sa spoločnosti opäť darilo. Rástla dvojciferným číslom

  0

  Vyzerá to tak, že Xiaomi je tigrom v segmente elektroniky, spoločnosť opäť raz rástla raketovým tempom. Podľa zverejneného reportu spoločnosťou Xiaomi za prvý kvartál v globálnom meradle podrástla o 27,2% tempom. Rýchly prehľad ekonomických výsledkov Xiaomi za prvý kvartál Celkové tržby predstavovali 43,8 mld. RMB, čo predstavuje medziročný nárast o 27,2% Hrubý zisk…

  TopSpeed

  Kolóny na diaľniciach pre nehody. Dajú sa vodičom zľahčiť?

  2

  Kolóny na diaľniciach pre nehody boli, sú a obávam sa, že budú. Vodiči stojaci v zápche zvyknú mať pociť, že na nich záchranné zložky kašlú. Nie je to tak, sú však oveľa dôležitejšie veci, ako fakt, že niekto sedí v aute a čaká. Ak je už skutočne zle, v horúčavách rozdávajú…

  BMW modely 2020 dostanú nové motory a zvuk pre hybridy

  1

  Každá automobilka pravidelne vylepšuje svoje modely, či už menšími alebo väčšími zmenami. BMW modely 2020 obohatí o nové motory, manuálnu prevodovku pre model Z4 alebo o zvukový signál pre plug-in hybridné modely pri jazde na elektriku. K tomu tiež pridá niektoré nové položky do výbavy.

  Utierky v aute sú pre každého vodiča „must have“

  2

  Máte deti, ktoré rady zapackajú sklo, zašpinia sedadlá, dvere, alebo si k špinavej nehode pomôžete jedlom, či nápojom sami? Prípadne máte v aute toľko prachu, že vám je z toho doslova zle? Utierky v aute sú pre tieto momenty skvelý pomocník. Existujú s určením pre rôzne povrchy. Ale dobre poslúžia aj univerzálne. V ponuke…

  Tisíce áut majú problém, lebo sprísnili emisné limity a spôsob merania

  39

  V septembri 2018 sme priniesli podrobný článok o tom, prečo a ako sa zmení spôsob snímania emisií. Dôvod? Podvádzanie. Emisná kontrola v minulosti prebiehala všelijako. Keď sa chcelo, auto prešlo. Tomu by mal byť koniec. Jedným z opatrení, ktoré zaviedli, je zmena snímania či nahrávania vozidiel, ktoré sa podrobujú kontrole.…

  Plná nádrž z Ukrajiny? ČESMAD to chcel obmedziť

  5

  Tankovať na Ukrajine sa stále vyplatí. Cena paliva je tam podstatne nižšia, ako u nás. Keď trafíte, alebo si prostredníctvom online kamier na ukrajinskej strane štátnej hranice odsledujete situáciu, môžete za krátku chvíľu ušetriť pekné peniaze. Aj keď podotýkam, že ani prázdna hranica neznamená, že cez ňu prejdete rýchlo.

  Renault Megane R.S. Trophy-R je najrýchlejšia predokolka Nürburgringu

  2

  Vojna predokoliek pokračuje. S každou novou generáciou chcú výrobcovia svojim fanúšikom a klientom dokázať, že práve ponúkajú to naj náradie na trhu. Kde a čím môže výrobca deklarovať, že má najrýchlejšie auto? Už pár desaťročí platí, že keď auto zaboduje na Nordchleife, zaboduje všade. A tak tu máme ďalšie uchmatnutie rekordu na…

  KAMzaKRÁSOU

  Najkrajšie chrámy na Slovensku: Jedinečné dedičstvo po predkoch

  2

  Jednotlivé cirkvi majú svoje chrámy, kde veriaci ticho vyznávajú svoje hriechy a chválospevmi vzývajú Boha. Tieto miesta, primárne slúžiace na modlitby, sú takisto historickými pamiatkami. Najkrajšie chrámy na Slovensku sú dedičstvom po našich predkoch. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

  Ľanový olej: Je to najlepšia ochrana proti rakovine?

  3

  Ľanový olej je preslávený mnohými účinkami, a to okrem blahodarného vplyvu na proces trávenia aj schopnosťou chrániť telo pred rakovinou. Okrem toho vie organizmu doplniť množstvo cenných látok, napríklad aj dôležité omega-3 mastné kyseliny. Ak sa chcete viac dozvedieť o jedinečných vlastnostiach ľanového oleja aj ako ich využiť pre svoje…

  Chiavari stoličky: Vymeň obyčajné za neobyčajné

  1

  Možno sa pri príprave svadby nad stoličkami ani nezamýšľate. Sú v miestnosti rovnako ako stoly, koberce alebo dvere. No ak plánujete výnimočne romantickú svadbu, mali by ste zvážiť aj tento detail. Chiavari stoličky sú už dnes súčasťou výbavy mnohých priestorov. Pôsobia elegantne, dajú sa rôzne ozdobiť, ale skvelo vyzerajú aj celkom…

  Ktoré chyby vo výchove detí sú najčastejšie? Tieto môžu mať negatívny dopad

  1

  Asi s nami budete súhlasiť, keď povieme, že vo výchove detí sa toho dá naozaj veľa pokaziť. Vzťah medzi rodičom a dieťaťom, no nielen toto puto, ale aj všetko to, čo sa dieťaťu odovzdáva cez výchovu, tvorí základ. Tieto kľúčové atribúty totiž ovplyvňujú zásadným spôsobom ďalší život dieťaťa. Preto by malo byť v našom najväčšom…

  Vyhraj 3x Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny

  0

  Máte pocit, že sa na vašej pokožke hlavy vytvorili lupiny, ktoré vás privádzajú do šialenstva? Tak v tom prípade máme pre vás dobrú správnu a hlavne jednoduché riešenie. Zapojte sa do súťaže a vyhrajte Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny, ktorý je špeciálne vyvinutý presne na tento problém. Obsahuje jemné tenzidy,…

  Ženský pohľad na Renault Kadjar – prvé dobrodružstvá

  2

  Je to už viac ako mesiac, čo aj mne začalo dobrodružstvo s Kadjarom. No a musím povedať, že som sa naň naozaj viac ako tešila. Tohto krásavca sme dostali do redakcie na dlhodobý test. A z toho sa teším ešte viac, nakoľko mám dosť času poriadne ho otestovať, či už ako zaneprázdnená…

  Svetlo sveta

  Vatikán: “Ak by požiadal Salvini o požehnanie, nedostal by ho.”

  0

  Salvini sa stal za krátky čas jedným z najpopulárnejších talianskych politikov v povojnovej histórii. Jeho strana Lega bola dlhodobo označovaná za tú, ktorá Taliansku vyvedie z EÚ. Teraz je politickým cieľom Salviniho nie z EÚ vystúpiť, ale „urobiť v EÚ poriadok.“ Salvini rozdeľuje nielen politických oponentov, ale čoraz väčšmi sa dostáva do sporu aj…

  Koho nakoniec v eurovoľbách podporil Štefan Harabin?

  0

  Končiaca sa kampaň do eurovolieb vyvolala otázky aj o tom, či sa Štefan Harabin otvorene vyjadrí podporu nejakému kandidátovi alebo politickej strane. Skutočnosť, že opäť začal vykonávať činnosť sudcu Najvyššieho súdu mu výrazne znížilo možnosť prejaviť otvorenú politickú podporu, no na druhej strane aj indície o tom, že založí politickú stranu znižujú…

  Arcibiskup Paríža k prípadu Lambert: Stali sme sa obyčajnými odpadkami?

  0

  Francúzsko 21. mája (RV) Na silne medializovaný prípad francúzskeho pacienta v nemocnici v Reimse trpiaceho tetraplégiou, čiže úplnou obrnou všetkých štyroch končatín v dôsledku úrazu hlavy, ktorému sa lekári rozhodli prerušiť od 20. mája prísun vody a výživy, zareagoval parížsky arcibiskup Mons. Michel Aupetit. Silné napätie vzniklo medzi samotnými členmi…

  Vašečka vyzval Hlinu na spoločný odchod z politiky

  0

  Richard Vašečka má talent povedať v najmenej vhodnej chvíli niečo, čo ovplyvní zásadne vždy nielen jeho politickú kariéru, ale aj tých v jeho okolí. Čo to o tom vedia tí, ktorých s Daniškom vopred „natreli“, že idú z OĽANO do jeho novej strany. Príbeh o tom, ako vzniklo KÚ poznáme…

  Marián Kuffa: Ministerke kultúry dávam jednotku s hviezdičkou

  0

  Katolícky kňaz Marián Kuffa vysoko ocenil rozhodnutie ministerky kultúry odmietnuť poskytovať granty pre genderistické iniciatívy a skupiny presadzujúce agendu LGBTI. Rozhodnutie považuje za historicky jedinečné „Pani ministerka kultúry prvý krát v histórii odmietla príspevok na genderistické aktivity LGBTI. Jednotka s hviezdičkou. Podporme všetci, celý národ pani ministerku v tejto veci.“  Ideológia gender je podľa…

  Kardinál Burke vyzval veriacich, aby sa vzopreli vládam, ktoré podporujú masívnu imigráciu

  0

  Kardinál Burke sa na piatkovej konferencii v Ríme vyjadril, že “postaviť sa proti masívnej moslimskej imigrácii je realizovaním zodpovedného patriotizmu.“ Kardinál rovnako vyzval na bránenie Európy pred islamskou imigráciou, nakoľko hlavným ideovým zameraním islámu je „vládnuť svetu.“ Burke poukázal na situáciu vo Francúzsku, Taliansku, Nemecku a v Spojených štátoch a iných krajinách,…

  Armádny Magazín

  Objavila sa prvá snímka ruského ťažkého dronu "Hunter"

  0

  Prvá snímka prototypu ruského ťažkého dronu „Hunter“ ukazuje niekoľko bombardérov Su-57 a Hunter UAV vedľa nich. Súdiac podľa fotografie je veľkosťou porovnateľný s veľkosťou bojového lietadla. V marci bolo oznámené, že prvý let ruského bezpilotného lietadla UAV Hunter spoločnosti Suchoj sa uskutoční v roku 2019. Suchoj Ochotnik“ alebo „Hunter“ j

  Sovietske tankové eso Zinovij Grigorievič Kolobanov so svojím tankom zastavil útok Wehrmachtu na Leningrad

  0

  Tankové vojská dnes predstavujú dôležitú súčasť armád celého sveta. Sovietska či ruská tanková škola a ruská armáda sa môže pochváliť celým radom vynikajúcich tankov a tankistov, ktorí dokázali svoju kvalitu a bojové majstrovstvo na mnohých bojiskách od 1.svetovej vojny až do konfliktu v Čečensku. K takýmto tankom a tankistom patrí…

  Zverejnené zábery z pádu čínskeho stíhacieho bombardéra

  0

  Video o katastrofe čínskeho stíhacieho bombardéra Xian JH-7, sa objavilo na sociálnych sieťach. Tvrdí sa, že lietadlo spadlo v provincii Hainan, kde sa konali vojenské cvičenia čínskych vojsk. Zábery ukazujú, že lietadlo pri vysokej rýchlosti takmer kolmo dopadá na zem, a ihneď dochádza k explózii. Mraky dymu a ohňa stúpajú desiatky metrov.

  Čínsky plán na obsadenie ZSSR

  0

  Plány USA pre napadnutie ZSSR, vrátane použitia jadrových zbraní, sú všeobecne známe. Už menej sú známe informácie o tom, že krátko po 2. svetovej vojne sa i Spojené kráľovstvo chystalo k masívnemu bombardovaniu sovietskych miest. Plány ú

  Najsilnejšie armády v roku 2019 - porovnanie globálnych ozbrojených síl

  0

  Najnovšie údaje z Global Fire Power Index identifikujú najsilnejšie armády v roku 2019. V ktorých oblastiach dominujú niektoré z najsilnejších armád a kde zaostávajú? Aké sú najsilnejšie ozbrojené sily v roku 2019? Každý rok od roku 2006, Global Fire Power Index hodnotí 137 moderných vojenských síl pomocou 55 rôznych parametrov, aby…

  IPSC strelci sa stretli v Michalovciach

  0

  Cez víkend sa konalo v Michalovciach 1.Kolo východoslovenskej Ligy Šariš-Zemplín, kde sa stretli športoví strelci zo Slovenska a Poľska. Strieľalo sa podľa pravidiel IPSC, v divíziách:  Standard, Production a  Open, prinášame výsledky a niekoľko videí.

  Tvoja Svadba

  Svadobné poháre pre mladomanželov: Inšpiruj sa ich výzdobou!

  0

  Možno ste si povedali, že vám ich vlastne ani netreba. No ten prvý prípitok je predsa len výnimočný a chcete si ho užiť z pohára, ktorý vám bude váš prvý spoločný deň pripomínať. Svadobné poháre nemusia byť len určené len pre svadobný pár. Pozrime sa spolu na to, ako môžu poháre na…

  Ranunculus: Drobný kvietok pre pôvabné svadobné kytičky

  0

  Babičky ho poznajú aj pod názvom iskerník a pestujú ho vo všemožných farbách a farebných kombináciách. Ranunculus je pomerne drobný kvietok. Má nádhernú hlavičku a je lacnejšou verziou anglickej ruže. Pripomínať môže tiež sladkú šľahačkovú penu alebo ručne robené kvety z papiera. Zaujme ťa: Hortenzia: Geniálna, krásna, romantická a rozprávková zároveň

  Čierna svadobná výzdoba: Zaujímavá a elegantná alebo pochmúrna?

  0

  Ak si chcete ako nevesta ponechať biele šaty, môžete do čiernej obliecť svoje družičky. Budú s vami poriadne kontrastovať a vyzerať neskutočne štýlovo. Povedzme si rovno. Máloktorá družička sa poteší výraznej farbe len preto, aby bola zladená s výzdobou.

  Ako napísať svadobný príhovor: Podľa tohto návodu bude dokonalý

  0

  Najprv pozdravte manželský pár, hostí a na koniec úvodu sa predstavte menom a vzťahom k novomanželom. Napríklad, ak sa poznáte so ženíchom alebo s nevestou od základnej školy alebo sa poznáte len krátko, ale máte skvelý vzťah. Spomenúť môžete to, ako ste sa spoznali, najmä v prípade, ak sa k tomu viaže nejaký vtipný alebo…

  Doplnky zo živých kvetov: Osviež svoj svadobný deň

  0

  Ak sa povie svadba, prvé čo vás napadne budú svadobné šaty, nevesta, kytica. Zo živých kvietkov ale môžete vytvoriť omnoho viac ako len tradičnú okrúhlu svadobnú kyticu a pierko pre ženícha. Kvietkami môžete ozdobiť svadobných hostí a družičky tiež poteší ozdoba, ktorú môžu použiť tak, ako im to vyhovuje najviac. Doplnky zo…

  Fotenie pri západe slnka: Nápady na unikátne svadobné fotografie

  0

  Svadobné fotenie je vždy najväčšou radosťou pre nevesty a pre niektorých ženíchov predstavuje nekonečné hodiny (niekedy dokonca tri) usmievania sa a bozkávania. Nebojte sa, on vás ľúbi a prežije aj to, že na neho niekto pol dňa mieri (fotoaparátom). Fotenie pri západe slnka, o ktorom chceme dnes hovoriť, vyžaduje trošku prípravy, správne načasovanie a dobre…

  Tvoje Zdravie

  Prečo jesť vajíčka pravidelne? Pre týchto 5 dôvodov si ich zamilujete i vy!

  0

  Vajíčka majú v mnohých kuchyniach a jedálničkoch svoje nezastupiteľné miesto. Využívame ich pri varení aj pečení, alebo si ich vychutnávame vo forme omelety či na tvrdo uvarené. Jedinečné sú však nielen svojou chuťou a všestranným použitím, ale aj tým, čo ponúkajú nášmu zdraviu. Vajcia sú totiž veľmi výživné a obsahujú…

  Ako podporiť liečbu ochorení močových ciest? Skúste tento prírodný liek!

  0

  Čoraz viac jedincov sa pri riešení mnohých zdravotných problémov obracia aj na prírodnejšie spôsoby liečby. Niet sa čomu čudovať, liečivú silu byliniek poznali nielen naše staré matere, ale zmienky o ich používaní pri liečbe rozličných ťažkostí sú staré snáď ako ľudstvo samo. Mnohé byliny sú nápomocné pri tráviacich ťažkostiach, vysokom…

  Čo je helikobakter pylori? Upozorní naň zlé trávenie aj zápcha!

  0

  Liečba helikobaktera by mala začať čo najskôr po nákaze. Práve preto nie je vhodné ignorovať zmeny vo svojom zdravotnom stave. Prvotné prejavy nákazy helikobakterom nemusia byť nijako zvlášť vážne a často bývajú ignorované. Ak však pretrvávajú dlhodobo, je vhodné ich prekonzultovať s lekárom. Medzi typické začiatočné príznaky patrí napríklad stála…

  Ako používať droždie? Tieto triky pre zdravie aj krásu si zamilujete!

  0

  Droždie vám dokáže pomôcť aj s mnohými kozmetickými problémami, ktoré sa týkajú pokožky a pleti. Napríklad pre mastnú a aknóznu pleť je hotovým zázrakom domáca kvasnicová maska. Kúsok droždia vymiešajte s troškou vody alebo mlieka. Musí vám vzniknúť kašička s hustejšou konzistenciou, takže zvolenej tekutiny použite skutočne len máličko. V…

  Trápi vás bolesť a opuch v podpazuší? Môže ísť o zápal potných žliaz!

  0

  Vedeli ste o tom, že priehlbinka v podobe podpazušia, ktorá sa nachádza na spodnej strane ramenného kĺbu, patrí medzi najteplejšie oblasti ľudského tela? Vo veľkej miere sa tu vyskytujú krvné aj lymfatické cievy i značné množstvo lymfatických uzlín či vlasových folikulov, z ktorých vyrastajú chĺpky. Okrem toho sa tu tiež nachádzajú…

  Ako skladovať vajíčka? Rozhodne nepodceňujte ani ich výber a prípravu

  0

  Vajíčka sú často diskutovanou potravinou. Niektorí si nevedia varenie bez vajec predstaviť, iní ich zatracujú. Určite však patria medzi  najhodnotnejšie potraviny vďaka obsahu bielkovín, lecitínu, mnohých minerálnych látok a vitamínov. Kritizovanou súčasťou vajec je cholesterol, preto by ste ich konzumáciu nemali preháňať. Zároveň patria k nebezpečným potravinám, pretože pri nevhodnom skladovaní alebo…