RUS VZDAJ SA ! ZÁPAD A “STRANA MIERU” PODNIKLI POSLEDNÝ PSYCHOLOGICKÝ ÚTOK

Referendá v Novorosii a mobilizácia vyústili do teroristických útokov na plynovod Nord Stream, výziev západných krajín, aby ich občania utiekli z Ruska, a hystérie z jadrovej vojny. Dôvody sú jasné – už teraz je ťažké dopĺňať na Ukrajine ľudské zdroje a zásoby zbraní Západu nie sú neobmedzené. Potrebujú oddych, aby sa mohli pripraviť na novú vojnu, ale plnohodnotnú vojnu s Ruskom nemôžu pripustiť. V skutočnosti sa vrhli do posledného psychologického útoku. Najmä preto, že jadrovú vojnu naozaj nikto nezačne – je ťažké vládnuť púšti. Rovnakú hystériu vyvoláva aj naša “Strana mieru”, pre ktorú vstup republík a Tauridy do Ruskej federácie znamená definitívny rozchod so Západom, stratu ich vplyvu a zmyslu života – posunutie Ruska do “civilizovaného sveta”. Navyše sú ochotní riskovať aj hrozbu destabilizácie a revolúcie, len aby zabránili víťazstvu Ruska. Pokiaľ ide o nás, ak chceme prežiť a zachovať krajinu, musíme vyhrať, nech sa na to pozeráte z akéhokoľvek uhla pohľadu.

Vlna hystérie okolo tretej svetovej vojny, jadrových úderov a “všetci zomrieme”, ak prijmeme Novorossiu do Ruska, a to tak zo Západu, ako aj z našej “Strany mieru”, dokonca zabodovala v správach o výsledku referenda. Na všetkých stranách sa hovorilo o “dôležitosti odkladu prijatia nových regiónov” a začatia rokovaní v Istanbule.

Okrem toho, v rámci zničenia Európy a prinútenia Ruska kapitulovať, USA dokonca zašli tak ďaleko, že podkopali Severné prúdy, čím ukázali, že “nežartujú”. Potom začal Západ odporúčať svojim občanom, aby opustili Rusko, čo najviac nadúvať líca a požadovať jediné – odmietnutie prijatia nových území výmenou za “nový Minsk” v Istanbule, teda, povedzme si úprimne, kapituláciu so “zachovaním tváre”, ktorá však bude rýchlo opľutá.

Dôvod takejto hystérie je jasný – pripojenie Novorossie k Rusku, bez ohľadu na to, či ho niekto vo svete uznáva, automaticky mení obraz tejto vojny. Od okamihu, keď Putin podpíše zmluvu, Rusko prestane viesť akúsi SVS a začne brániť svoje územie v súlade s ústavou a vojenskou doktrínou. Či pôjde o protiteroristickú operáciu s uznaním kyjevských úradov za teroristickú organizáciu, alebo o plnohodnotnú vojnu, dnes ťažko môže povedať aj Putin – príliš veľa závisí od toho, ako sa zachová druhá strana. Ale nebude to tak, ako je to teraz. V skutočnosti samotná mobilizácia ukázala, hoci krivo, že Putin odmieta polovičaté opatrenia a jeho slová “ešte sme nezačali” neboli len ,, horúcim vzduchom.”

Západ to chápe oveľa lepšie ako Rusko, pretože zavedenie nových masových skupín vojsk sa teraz stáva pre Ukrajinu kritickým – mobilizačné rezervy sú tam takmer vyčerpané, preto sa do ,, zbrane” dostávajú ženy a študenti európskych univerzít. O 40-miliónovej krajine im netreba hovoriť – je to rozprávka pre domáce použitie a naivných Rusov.

V roku 2019 vykonala  vláda ,,Ruiny” elektronické sčítanie obyvateľstva s využitím viacerých zdrojov vrátane údajov o mobilných telefónoch a dôchodkoch a odhadla, že počet obyvateľov Ukrajiny bez Krymu a časti Donbasu je 37,3 milióna.  Približne 20 miliónov ľudí bolo v produktívnom veku. Od tohto počtu treba odpočítať približne 2 milióny ľudí, ktorí odišli do Ruska z Chersonskej a Záporožskej oblasti, a 6,5 milióna utečencov. A tiež 1-2 milióny tých, ktorí už žili v Európe a mali ukrajinský pas.

To znamená, že v skutočnosti máme nanajvýš 15 miliónov práceschopného obyvateľstva, z toho 7 miliónov mužov, a to je veľmi dobré, ak sa na front dajú poslať 2 milióny, a to neprichádza do úvahy, pretože treba vyhodiť invalidov, odvodové jednotky, zásobovacie jednotky, zdravotníctvo, logistický personál a mnoho ďalších ľudí, ktorí musia zabezpečiť bojovú účinnosť a ktorí prevyšujú počet vojakov na fronte. Nehovoriac o mierových povolaniach, bez ktorých štát nemôže fungovať. Takže z prvého milióna mobilizovaných tam odišlo bojovať asi 250-350-tisíc a zvyšok zabezpečuje bojovú účinnosť. Ak vezmeme do úvahy straty 100-150 tisíc (zabitých a ťažko ranených), je jasné, prečo sú ženy a študenti povolaní – hlavný tromf v podobe početnej prevahy sa vyparí.

Okrem toho USA a Európa už takmer vyčerpali svoje zásoby zbraní, ktoré môžu dodať Ukrajine. Informovala o tom 28. septembra televízia CNBC s odvolaním sa na vojenských expertov.  Ako vypočítal Dave de Roche, vedúci výskumný pracovník na Národnej obrannej univerzite USA, bežná miera výroby nábojov pre 155 mm húfnice vo vojenskom priemysle Spojených štátov je v čase mieru približne 30 000 nábojov ročne. Ukrajinskí vojaci však toto množstvo spotrebujú približne za dva týždne. (1)

“Som veľmi znepokojený. Ak nezvýšime výrobu, čo bude trvať niekoľko mesiacov, nebudeme schopní dodávať Ukrajine. Musíme náš obranný priemysel postaviť na vojnový režim. Nevidím však žiadne náznaky, že by sme to urobili,” dodal odborník.

Samozrejme, to neznamená, že sa Ukrajina okamžite zrúti a zajtra bude víťazstvo. Ale s nasadením mobilizácie a získaním bojových skúseností v priebehu niekoľkých mesiacov nastane vo vojne zlom, a to aj s naším miestami dosť zvláštnym velením. Okrem toho má Rusko možnosť zaviesť druhú a tretiu vlnu. Je prakticky nereálne, aby USA v takomto scenári zvíťazili. Najmä ak Rusko bojuje za svoju zem a svoj ľud.

Jedinou možnosťou, ktorá zostáva, je poskytnúť Ukrajine odklad, doplniť zásoby zbraní a zabrániť Donbasu a Tauride (2) vstúpiť do Ruska, aby mohli viesť obmedzený konflikt bez vyhlásenia vojny, čím by pochovali svoj najúčinnejší protiruský nástroj. Takže teraz sa vyhrážajú čímkoľvek a sľubujú čokoľvek.

Tu sa ich záujmy plne zhodujú so záujmami našej “Strany mieru”, pre ktorú úplný rozchod so Západom hrozí stratou vplyvu v krajine a stratou zmyslu života – integrovať našu krajinu do “civilizovaného sveta”. A tu a teraz zmobilizovali takmer všetky svoje zdroje.

“Za strašením údajnou nevyhnutnou jadrovou vojnou v prípade pokračovania vojenskej operácie na Ukrajine stojí povestná “mierová strana”, či skôr “strana kapitulantov”, ktorej hystericky vrieskajúcou hlavou je Katja Vinokurová, tučným bruchom oligarchovia ako Abramovič a Deripaska a mozgom veľkí strýkovia z AP. V skutočnosti nám nehrozí žiadna jadrová vojna ani v prípade použitia TNW na OS SR alebo infraštruktúru – a je nevyhnutné, aby sme sa nepresvedčovali o opaku,” píše magazín Fitzroy . 

Áno, skutočne, obsah svetových MSM už prešiel do otvoreného režimu “fake news”, vydávajúc za “Rusko sa vzdá” čokoľvek. Všetky tieto kanály tiež prešli do hysterického módu mobilizácie, plaču nad Západom, ktorý “neodpustí”, a strašia, že “všetci zomrieme”. Dokonca aj vlastenecké kanály a autori začali hovoriť, že “je lepšie rokovať”, a mierne mlčať o tom, čo sa stane, ak Novorosiu opäť “predáme”.

Okrem toho chápu, že “nový Minsk” povedie nielen k úplnému sklamaniu obyvateľov Novorossie, až k protiruským demonštráciám a masovej migrácii do krajiny, ale aj k destabilizácii vo vnútri krajiny, akú sme nezažili od konca 90. rokov. Niekoľko sto tisíc ľudí, ktorí na prvé zavolanie išli brániť vlasť – tí istí dobrovoľníci, donecká domobrana, Wagner, Achmatov, mobilizovaní.

Zrazu sa ukáže, že krajina ich výzbroj nepotrebuje. Krajina potrebuje Abramoviča a zmluvu. Potom by sme si mali pripomenúť udalosti z konca 90. rokov a smrť generála Rokhlina a porovnať rozsah čečenskej kampane s touto vojnou, ktorá sa stala národnou vojnou a zasiahla toľko rodín. Zároveň netreba vkladať nádeje do Ruskej národnej gardy – aj ona bola na frontoch a vyliezla z obkľúčenia v Balakley, podobne ako jej dedovia v 41. roku. Tvorcovia a realizátori zmlúv tak budú mať len chvíľu na to, aby sa dostali na kazašské hranice.

Tu by sme sa mali vyvarovať toho, aby sme sa čomukoľvek radovali, pretože krajina si zopakuje rok 1917 a na jej záchranu bude treba obetovať oveľa viac životov ako vo vojne s Ukrajinou. Preto dúfame, že pán prezident tomu všetkému rozumie. O to viac, že ani on, ani my nemáme cestu späť – všetci potrebujeme jedno víťazstvo. Jeden za všetkých, bez možnosti zrady.

(1) https://iz.ru/1402408/2022-09-28/v-ssha-zaiavili-o-pochti-ischerpannykh-resursakh-dlia-otpravki-oruzhiia-na-ukrainu
(2) Tavridská gubernia (rus. Таврическая губерния, ukr. Таврійська губернія, krymskotat. Tavrida guberniyası) bola gubernia Ruskej ríše, ktorá sa rozprestierala na území Krymského polostrova a priľahlej časti južnej Ukrajiny. Jej severnú hranicu tvorila rieka Dneper.
Gubernia susedila na severozápade s Chersonskou a na severovýchode s Jekaterinoslavskou guberniou. Dnes je jej územie súčasťou Ukrajiny, Krymský polostrov je od roku 2014 de facto súčasťou Ruska. Administratívnym centrom gubernie bolo mesto Simferopoľ na Krymskom polostrove.

zdroj : https://katyusha.org/vojna/rus-sdavajsya-zapad-i-partiya-mira-poshli-v-poslednyuyu-psixologicheskuyu-ataku.html

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 345

Celkové hodnotenie: 22.34

Priemerná čítanosť: 3829

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Zrušil šéf NATO Zelenského ponuku na členstvo v NATO?

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Tfiglobalnews/Foto:TASR/AP-Roman Koksarov)   Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v tichosti odmietol ponuku ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na vstup do NATO. Ukrajina…

  Pelého stav je stabilizovaný

  0icon

  Rio de Janeiro 4. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Stav legendárneho brazílskeho futbalistu Pelého je podľa portálu globoesporte.com stabilizovaný. Osemdesiatdvaročného Pelého hospitalizovali v utorok, v…

  Škandalózne: ťažké obvinenie proti Francúzsku

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/B92/Foto:TASR/AP-Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin)   Francúzsko bolo obvinené, že naďalej financuje Putinove vojnové úsilie dovozom jadrového paliva z Ruska, píše britský…

  Ukrajinci maju v Bachmute skutočné problémy: “Straty na životoch sú kolosálne. Mŕtvoly ani nepočítame”

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Sonar21/Foto:Twitter)   Rusko a Ukrajina bojujú v Bachmute, strategickom mieste, ktoré má zásadný význam pre udržanie Ukrajiny v západnej časti Doneckej…

  V minulosti absolútne nepredstaviteľné, dnes realita: Mečiar a Čarnogurský spolu proti novej totalite!

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Foto:HSP)   Scéna, ktorej by kedysi nikto neveril: Vladimír Mečiar a Ján Čarnogurský sa stretli za jedným stolom. V smutných časoch…

  Ruský rozviedčik hovorí o veľkých stratách na strane AFU

  0icon

  Moskva 4. decembra 2022 (HSP/iz.ru/Foto:RIA Novosti Viktor Antonjuk)   Spravodajský dôstojník ruských ozbrojených síl (OS SR) uviedol, že ukrajinské ozbrojené sily utrpeli veľké straty a…

  Argentína - Austrália 2:1 v osemfinále, Messi: "Úžasný pocit"

  0icon

  Al Raján 4. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jorge Saenz)   Futbalisti Argentíny sa stali druhými štvrťfinalistami MS v Katare. V sobotňajšom osemfinálovom stretnutí zdolali Austráliu 2:1 gólmi…

  Elon Musk má pravdu: "Toto je boj o budúcnosť civilizácie."

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Spectator/Foto:TASR/AP-Patrick Pleul)   V Číne autoritári zaplavujú Twitter reklamami na prostitútky a pornografiu v snahe zabrániť používateľom získavať informácie o protestoch.…

  Jedným z cieľov Moskvy je demilitarizovať Ukrajinu. Ani v najodvážnejších snoch nemohla predpokladať, že demilitarizuje aj NATO

  0icon

  Kyjev 4. decembra 2022 (HSP/sonar21/Foto:Pixabay)   Západné médiá sa k vojne na Ukrajine stavajú izolovane, ale pravdou je, že je to len jedno bojisko v…

  Ďalšia vlna sa blíži. Putin povedal Scholzovi, že ďalšie údery na Ukrajinskú energetickú infraštruktúru sú "nevyhnutné"

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Oilprice/Foto:TASR/AP-Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo)   Ukrajina sa pripravuje na ďalšie zintenzívnenie ruských leteckých útokov zameraných na jej energetickú infraštruktúru.…

  Vášeň v Tebe

  Bibiána Ondrejková na onkológii v Prešove. Prečo s ňou prišiel aj moderátor Patrik Herman?

  0 icon

  Na oddelenie onkológie v Prešove prišla známa herečka Bibiána Ondrejková. Sprevádzal ju tiež známy moderátor Patrik Herman. Aká udalosť ich spojila? Povedali nie rakovine. V Prešove totiž otvorili novú poradňu pre onkologických pacientov. Keďže Ondrejková a Herman sú spoluzakladateľmi aliancie NIE RAKOVINE, je prirodzené, že svojou prítomnosťou prišli podporiť ľudí, ktorí budú…

  Najlepší šalát do kebabu – jednoduchý a rýchly

  0 icon

  Kebabový šalát podávaný v gastronómii tvorí zvyčajne biela kapusta s mrkvou. Je jemný a chrumkavý, preto sa hodí k aromatickému mäsu a pikantným omáčkam. Takýto šalát si ľahko a lacno pripravíte sami a môžete ho podávať nielen s domácim kebabom, ale aj s iným mäsom a rybami.

  Ktorá obľúbená činnosť dokáže zažehnať partnerské nezhody? Odborník v tom má jasno

  0 icon

  Ak nemôžete svojho manžela odtrhnúť od kníh, tešte sa. Ak je pre vás najideálnejším darčekom kniha, mal by sa tešiť váš manžel. Prečo? Gregory Currie, profesor kognitívnej psychológie na Univerzite v Toronte, totiž pre portál Her vysvetlil, že ľudia, ktorí investujú svoj čas do čítania, prejavujú vyššiu úroveň empatie.

  Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

  0 icon

  Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

  Budíte sa vy alebo vaše deti o 3.00 ráno? Spozornite!

  0 icon

  Spánok je veľmi dôležitý fyziologický proces, vďaka ktorému môže telo správne fungovať, regenerovať a naberať silu. Preto by ste nemali ignorovať vznik problémov súvisiacich s nespavosťou. Ak sa v noci často budíte, môže to ovplyvniť vaše zdravie.To, koľko spánku potrebujeme, závisí najmä od nášho veku. Najviac ho potrebujú novorodenci, ktorí spia…

  Armádny Magazín

  Velenie NATO s príchodom mrazov plánuje ofenzívu ukrajinských síl. Pribudol oddiel poľských špeciálnych síl

  0 icon

  Ukrajina, 4.december 2022 (AM) – Rozviedka NATO analyzuje údaje o stave vecí pozdĺž celej kontaktnej línie ruskej vojenskej špeciálnej operácie, vrátane údajov, ktoré hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj predložil vo forme správy Pentagonu. Okrem iného, ​​ako vyšlo najavo, sa analyzuje aj predpoveď počasia z Kupjanska v Charkovskej o

  Znárodnenie na Ukrajine: Operácia môže súvisieť s plánmi dostať Bidena z Bieleho domu

  0 icon

  Ukrajina, 4.december 2022 (AM) – Za posledný rok Ukrajina zažila už dve vlny znárodňovania. Prvá sa začala hneď po 24. februári a zamerala sa na aktíva ruského pôvodu. Po prvé, boli zabraté aktíva patriace ruskému štátu a ruským právnickým a fyzickým osobám. A v auguste začal Kyjev vyvlastňovať ruský majetok v…

  Rozhodlo sa o osude afrického uránu. Veľvyslanec Namíbie oznámil dohodu s Rosatomom

  0 icon

  Namíbia, 4.december 2022 (AM) – Namíbijské úrady a Rosatom dosiahli konsenzus o projekte ťažby uránu. Podľa veľvyslanca afrického štátu Clemensa Handuukemeho Kashuupulvu nie sú výrazné rozdiely. Jediným zádrhelom je nedôverčivý prístup miestneho obyvateľstva, ktoré sa obáva zhoršenia environmentálnej situácie.   Podzemné lúh

  USA zaradili bojovú skupinu Wagner medzi subjekty vzbudzujúce obavy. Ako to ovplyvní jej pôsobenie?

  0 icon

  USA, 4.december 2022 (AM) – Krátko po výbuchu na ukrajinskom veľvyslanectve v Madride, ktorý viedol k tam odoslanej listovej bombe, začali na diplomatické zastúpenia tohto štátu v rôznych európskych krajinách prichádzať podivné balíky so zvieracími očami. V tejto súvislosti sa v západných krajinách predpokladalo, že do toho boli zapojení Rusi a…

  "Vaše meno je neznáme, váš čin je nesmrteľný." 3. december - Deň neznámeho vojaka

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – V roku 1965, aby sa zachovala pamiatka na padlých vo Veľkej vlasteneckej vojne, bola predložená myšlienka postaviť pamätník na počesť vojakov, ktorí bojovali v bitke o Moskvu. Objednávku na tento monument dostali architekti Jurij Rabaev, Dmitrij Burdin, Vladimir Klimov a sochár Nikolaj Tomskij. Návr

  TopDesať

  Ovocie a zelenina: Ako ich udržať čerstvé?

  0 icon

  Zamýšľal si sa niekedy nad tým, ako sa dá uskladniť ovocie a zelenina, aby neprišli o svoju čerstvosť? Dnešných zopár tipov ťa nasmeruje tým správnym smerom. Ovocie a zelenina sú našim zdrojom vitamínov najmä v zimnom období. Niektoré z nich sú však sezónne a vyžadujú si osobitnú starostlivosť: napríklad cibuľa…

  Fotografie, ktoré ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok

  0 icon

  Nasledujúce fotografie ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok. Ľudia sa na internete podelili o naozaj bizarné momenty. Vedci tvrdia, že inteligencia by sa nemala merať pomocou IQ testov, ale skôr kreativitou, logickou a schopnosťami kritického myslenia človeka. Niektoré čudné činy na nasledujúcich fotografiách sú úplne mimo tohto…

  7 vecí, ktoré sa ti jazyk snaží povedať o tvojom zdraví

  0 icon

  Zmeny v chuti alebo pri vzhľade jazyka môžu prezradiť veľa o tvojom zdraví. Jazyk ti tak dokáže povedať zopár informácii o tvojich zdravotných problémoch. Ľudské telo je jediným skutočným domovom, ktorý budeme mať po celý život, takže sa o naše telo musíme náležite starať. Naše telo nám vždy vysiela signály,…

  Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

  0 icon

  Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

  10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

  0 icon

  Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

  FOTO DŇA