Kubánska vojenská analýza vojny na Ukrajine

Prejdime k rozsahu bojov posledných 96 hodín v divadle vojenských operácií na Ukrajine. Dav mienkotvorcov, z ktorých niektorí boli pseudokomunisti, prešiel od ašpirantov na povinnú vojenskú službu až po osobného učiteľa Žukova.

Videl som na Twitteri, najvernejšej mikrosieti, aká na planéte existuje a ktorá generuje množstvo ,,informácií”, ako protosovieti prechádzajú k bielej armáde za menej ako 1/4 fľaše vodky. Už postrieľali polovicu neschopných ruských generálov, degradovali veliteľov a potrestali ďalších. Dokonca odvolali ministra obrany, ktorý podľa nich slúži len na organizovanie pochodov a štrajkov.

Vyhrali Ukrajinci vojnu, akí sú títo ľudia netaktní, nechám vám dnešnú mapu vojenskej činnosti s niekoľkými otázkami:

Ako vznikli tie červené bodky, ktoré vidíte na mape?
Koľko predstavuje ukrajinský postup?
Čo tento postup znamená?
Za čo a prečo sa tento postup uskutočnil?
To nikto nečítal, že som to tu sám povedal, zverejnené a všetko, že by mali robiť to, čo robia teraz, ale povedal som to 31. augusta?

Myslíte si, že som jasnovidec? Nie som, som analytik. A myslím si, že som dobrý.

Na túto a ďalšie zaujímavé otázky vám odpovieme. 
Neverte tomu, prišli kritici, skeptici a generáli bez vojska, ako tento, ktorý hovorí, že je “lepší komunista ako ja”:

Tzihué Cisneros Pérez. “...Je veľmi zaujímavý tento konflikt, napriek sile, ktorú majú Rusi, umožňujú Ukrajincom získať späť pôdu a žiadajú muníciu zo Severnej Kórey a drony z Iránu. Na druhej strane Rusi zarábajú trikrát viac peňazí ako pred rokom, ale na Ukrajine stále strácajú pôdu pod nohami. Ruská presná technika je špičková a napriek všetkým úderom, ktoré uštedrili ukronacistom, sa zdá, že ich to neovplyvňuje a naďalej posielajú vojská a materiál všetkého druhu. Ak je plánom oklamať a unaviť Ukrajincov, Creepanov a Britov a zároveň zarobiť peniaze na ich rozdrvenie na vrchole zimy, tak stačí počkať pár mesiacov, ale ak nie, tak sa zdá, že Rusku na prehratej vojne veľmi nezáleží…” (odišiel z vysielania pre pálenie jazyka a neúctivosť).

O údajnej ruskej munícii, ktorú nemajú a o ktorú požiadali Severnú Kóreu, tak  oficiálne táto informácia pochádza od CIA a tento “lepší ako ja komunista”, to opakuje. O tom zarábaní peňazí, to má z tejto správy: (povedal som, že nebudem dávať správy, len dávam do súvislostí a vysvetľujem dôvody odcudzenia):

“….Rusko do augusta strojnásobilo prebytok bežného účtu. Podľa centrálnej banky Rusko dosiahlo od januára do augusta prebytok bežného účtu platobnej bilancie vo výške 183,1 miliardy dolárov, čo je takmer trojnásobok rovnakého obdobia v roku 2021, a to napriek bezprecedentným sankciám, ktoré na krajinu uvalil Západ v súvislosti s vojenskou kampaňou na Ukrajine.

Podľa portálu Castellum.AI, ktorý zhromažďuje aktuálne informácie o západných obmedzeniach, sa tento prebytok bežného účtu dosiahol napriek 11 897 sankciám, ktoré medzinárodné spoločenstvo uvalilo na Rusko pred 24. februárom a po ňom, teda v deň, keď Kremeľ začal vojnovú intervenciu na Ukrajine, informuje Efe.

Podľa predbežného odhadu Ruskej centrálnej banky (BCR) zverejneného v piatok vo vyhlásení bola dynamika bežného účtu určená výrazným nárastom prebytku bilancie tovarov a služieb…”. 

Chlapík takmer naznačuje, že ide o Putinovu záležitosť.

Čo je zlé na ľuďoch, ktorí nie sú schopní uvažovať o minimálnych otázkach, čítať medzi riadkami?

Dva výroky: “…Je to pre nás veľmi ťažké, ale ideme dopredu…” – Zalužnyj o súčasnej ofenzíve (náčelník ukrajinskej armády). 

“…Ak sa ukrajinský postup skonsoliduje, bude najvýznamnejší od marca. Ukrajina si pripísala množstvo úspechov na východe a juhu krajiny. Ak sa tieto úspechy skonsolidujú, budú najvýznamnejšie od stiahnutia ruských vojsk z okolia Kyjeva koncom marca…” Štátny tajomník USA pre obranu Lloyd “strýko Tom” Austin. 

Kubánec sa vyzná v baseballe, je tam veľa technických pojmov, ale je tam jedna základná vec, mimo 9 inningov, lebo teraz je tam KO alebo extra inning, ale je tam niečo, čo sa nemení: keď jeden tím odpaluje, druhý prijíma, a naopak, bodka, nie je tam žiadna tretia cesta, veľmi módna všade, ale to sa na Kube nestane… Nuž, Ukrajinci boli v obrannej pozícii, dokonca horšej, so štvrtinou územia kontrolovaného proruskými silami.   

Je tu time out (požiadavka strán, od USA až po menej fašistickú časť Európy), sadnúť si a rokovať z dvoch dôvodov: po prvé, Rusi vnucujú rytmus, robia to pomaly, nie pre snahu byť príjemní, ale proti nám, chcú vec oddialiť do 21. decembra, oficiálneho začiatku zimy, ale sú krajiny, ktoré už koncom októbra začínajú pociťovať inklúziu, všimnite si tieto slová. Žiadajú od Ukrajiny, aby nabrala iný rytmus ako zotrvačnosť z minulosti, v podstate ju k tomu nútia, myslia si, že takto môžu rokovať z pozície sily.  

Nevideli mapu a nedozvedeli sa o súčasnom stave ukrajinskej ekonomiky, za 4 dni zabrali 3 000 km2 a možno to bude 5 000 km2 alebo o niečo viac. Podľa mojich prepočtov zamestnali 30 000 mužov, s rezervou, ktorú približne odhadli, a tá bola zasiahnutá. Prečo v týchto podmienkach mala ofenzíva také veľké vojenské náklady v ukrajinských radoch? Pretože Rusi ich nechali prísť, to hromadenie síl sa nerobí bez povšimnutia, sú tam prostriedky, majú obmedzené delostrelectvo a Rusi sa postavili do pozícií, v ktorých oni – Ukrajinci -, neprejdú.  

Včera som vám povedal, že sú dve hranice, prirodzená, donecká, a administratívna. Môžete mi povedať, že administratívna hranica nie je dôležitá, ale môže byť dôležitá, ak Luganská a Donecká ľudová republika oficiálne a legálne vyhlásia vojnu Ukrajine a Rusko uzavrie spojenectvo s týmito dvoma Ruskom uznanými štátmi.  

Ale tam zatiaľ ešte nie sme. čo budú robiť Ukrajinci na 3 000, 5 000 alebo 6 000 km2 , ktoré teraz kontrolujú ?
No a teraz sa presuniete do dolnej časti inningu, do tej obrannej. čo budú robiť Ukrajinci tvárou v tvár ruskej ofenzíve? Budú USA a Európa, už v októbri a novembri, schopné poskytnúť podporu 50 000 chlapov rozmiestnených v neproduktívnych mestách, čakajúcich na príchod nepriateľa bez toho, aby vedeli, ktorým smerom sa vydať, pretože jedna vec je útočiť a druhá brániť sa.

Rusi urobili  ústup preto, lebo Ukrajinci, ktorí tam zostali, sú proukrajinskí, a tým má Rusko menej problémov, pokiaľ ide o útoky, nemyslíte? Pretože proruskí odišli na bezpečné miesta, alebo do Ruska, alebo do Luganska.  

To všetko sa dalo predvídať, Rusi počúvajú, vidia, vedia, viac, ako si viete predstaviť, ako vám hovorí Kubánec, tu mali najdôležitejšiu základňu rádiového odpočúvania ZSSR na Západe. Okrem spravodajskej práce v rámci ukrajinských ozbrojených síl. Pozorne si prečítajte nasledujúce informácie:  

Operácia Bagration (veľká sovietska protiofenzíva, ktorú zastavili v Berlíne, keď si ten s malými fúzikmi vystrelil mozog z hlavy).   

Táto bitka bola opísaná ako triumf koncepcie vojenského klamstva, založeného na úplnej dezinformácii protivníka vďaka úplnej koordinácii všetkých pohybov na fronte a signálnej prevádzke s cieľom dezorientovať nepriateľa o skutočnom cieli ofenzívy. Napriek veľkému počtu síl rozmiestnených pred Bieloruskom sa sovietskym silám podarilo úplne zabrániť Nemcom, aby vedeli, kde sa ofenzíva sústredí, kým nebude neskoro. Sovieti tento typ operácie nazvali maskirovka, čo v ruštine doslova znamená “kamufláž”, “utajenie” alebo “maskovanie”.  

Ako je možné, že tie červené bodky, ktoré vidíte na mape, sú vyrobené z územia kontrolovaného Ruskom, hovorím o dnešnej vojenskej aktivite?  

Aký je ukrajinský postup? 3 000, 5 000 alebo 6 000 km2, 5 % územia kontrolovaného Ruskom na Ukrajine.  

Čo znamená tento postup? Iná vojenská dynamika je ukrajinské jednotky, ktoré sa budú musieť presunúť na obranné pozície.  

Prečo tento postup? Je to požiadavka tých, ktorí podporujú Ukrajinu, teda USA aj Európy, chcú a veria, že Ukrajina rokuje a vynúti si svoje podmienky, a preto to musí urobiť rýchlo.   

Otázka nie je ani tak v tom, čo urobí Rusko, oni urobia to, čo musia urobiť včas, videli ste ich, oni ani nemihnú okom. Otázka je, čo tí ľudia urobia teraz, keď sú nútení zostať a utrpeli také straty, aké nikdy predtým neutrpeli. Ak ich náčelník hovorí “…Je to pre nás veľmi ťažké, ale postupujeme vpred…” – Zalužnyj o súčasnej ofenzíve (náčelník ukrajinskej armády), musí to mať nejaký dôvod. Čo je naozaj prekvapujúce a čo Ukrajincov v Kyjeve podozrieva, sú minimálne ruské straty. Myslím si, že budú skúmať, čo sa deje, pretože zároveň predávajú myšlienku, že na juhu stále získavajú desiatky kilometrov každý deň, a to je nepravdivé.   

Rusko nezačína vojny, ale ich ukončuje. Je dnes Rusko bližšie ku Kyjevu, alebo Ukrajina k Moskve? Ak máte odpoveď, potom sme si porozumeli.  
 

zdroj : https://www.veteranstoday.com/2022/09/12/cuba-analysis-ukrainian-war/

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 319

Celkové hodnotenie: 22.67

Priemerná čítanosť: 3802

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslankyne sa pobili v bare. Cigániková skončila na pohotovosti

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová, Martin Baumann)   Medzi poslankyňami Romanou Tabak (Sme rodina) a Janou Bittó Cogánikovou to v poslednom období vrie. Najnovšie…

  Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme…

  Držať pozície znamená prehrať

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube,Pixabay)   Douglas McGregor, plukovník vo výslužbe, spolupracovník portálu The American Conservative, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, ocenený…

  Ruská jadrová reakcia nie sú iba vyhrážky. Rusko je na použitie atómových taktických zbrani pripravené

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, TASR/AP-Susan Walsh)   Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching sa…

  Pri služobnom zákroku v Malých Levároch sa zranili tri osoby

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby.…

  Ukrajinského prezidenta Zelenského sklamal Izrael a vystrašili iránske drony

  0icon

  Bratislava 24. september 2022 (Foto: Screenshot/Flightradar)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je šokovaný z toho, že Izrael je spolu s Maďarskom jedinou relevantnou krajinou, ktorá Ukrajine nedodala…

  Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás…

  Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na…

  Horskí záchranári súťažia v Nízkych Tatrách na Memoriáli Romana Bencúra

  0icon

  Demänovská Dolina 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Horská záchranná služba)   Horskí záchranári zo Slovenska, Česka a Poľska testujú v sobotu v Nízkych Tatrách svoje zručnosti na…

  Nadal sa odhlásil z Laver Cupu, chce byť pri manželkinom pôrode

  0icon

  Londýn 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)   Španielsky tenista Rafael Nadal sa v sobotu odhlásil z Laver Cupu. V piatok odohral zápas štvorhry po boku…

  Armádny Magazín

  Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

  0 icon

  Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

  Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

  Iránske tanky Zulfikar a Karrar

  0 icon

  Irán, 24.september 2022 (AM) – Irán sa už takmer 40 rokov nachádza na sankčnom zozname USA, Izraela a EÚ. Krajina, ktorá pred takmer 40 rokmi odstránila iránskeho proamerického šacha, zničila americké komando, ktoré zaútočilo na Irán s cieľom oslobodiť zajatých amerických rukojemníkov, uštedrila výprask irackému vodcovi Saddamovi Hussajnovi, spojencovi Američan

  Ukrajina má problém - roje iránskych dronov likvidujú ťažkú techniku ozbrojených síl. Video

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Podľa hlásenia v operačnom ukrajinskom veliteľstve "Juh", ruské ozbrojené sily zničili ukrajinský remorkér, ktorý bol v prístave Očakov v Mykolajivskej oblasti. Loď zasiahol iránsky kamikadze dron Shahed-136. Rovnakým spôsobom došlo k úderu na budovu v Krivoj Rogu.  

  Ruské sily zničili už takmer tristo ukrajinských vojenských lietadiel

  0 icon

  Ukrajina, 23.september 2022 (AM) – Počas ruskej špeciálnej vojenskej operácie už bolo zničených takmer 300 ukrajinských vojenských lietadiel, informovalo v piatok ruské ministerstvo obrany.   „Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 054 bezpilotných prostriedkov, 376 protilietadlových

  FOTO DŇA