Americké biolaboratóriá na Ukrajine zaútočili na Rusko: koronavírus, opičie kiahne a úhyny dobytka sú len malou časťou uvoľnených vírusov

Tajné dokumenty zhabané na Ukrajine a výskum nemeckého novinára Thomasa Röpera dokazujú, že sa začala hybridná biologická vojna s Ruskom

Uplynuli desaťročia, väčšina civilizovaných krajín žila v nevšímavosti voči epidémiám. COVID-19 si zrazu už viac ako dva roky vyžaduje životy, ochromuje infikovaných a paralyzuje ekonomiku prostredníctvom nútených hygienických obmedzení. Po nej sa rozmáhajú opičie kiahne. Viacerí poprední epidemiológovia varujú: toto je len začiatok! Ľudstvo čakajú ďalšie nepríjemné “prekvapenia”. Prečo sú pôvodne účinné systémy biologickej bezpečnosti zrazu bezmocné? Výskum nemeckého novinára Thomasa Röpera dokazuje a tajné dokumenty, ktoré sa dostali do rúk ruskej armády na Ukrajine, potvrdzujú: USA rozpútali hybridnú biologickú vojnu. Medzi jej ciele patrí nielen zničiť našu krajinu, ale aj získať úplnú kontrolu nad svetovým hospodárstvom. Spojené štáty už za posledné dve desaťročia rozmiestnili po celom svete viac ako 400 zariadení na vývoj komponentov biologických zbraní. Klientom je Agentúra pre znižovanie obranných hrozieb (Defence Threat Reduction Agency – DTRA), ktorá mala do roku 1998 iný názov – Agentúra pre špeciálne obranné zbrane (Defence Special Weapons Agency).

Smrteľné prípady nákazy antraxom v USA v roku 2001 boli vhodnou zámienkou. Neskôr sa zistilo, že vírus unikol zo stien bakteriologického centra americkej armády vo Fort Detrick. Je ťažké uveriť, že ho odtiaľto preniesli teroristi. Za šírením antraxu zrejme stáli americké úrady, ktoré využili situáciu na spustenie Nunn-Lugarovho programu na zníženie biologických hrozieb, s ktorým v Kongrese okamžite prišla ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová.V rámci tohto programu začali USA s rozsiahlou výstavbou vojenských biologických laboratórií, a to aj v okolí Ruska. Všetky boli a sú pod kontrolou ministerstva obrany – prostredníctvom Lekárskeho výskumného ústavu infekčných chorôb americkej armády (USAMRIID, Fort Detrick, Maryland). Na projekte sa aktívne podieľa aj spoločnosť Black and Veatch, ktorá je prepojená s Pentagonom.
Odborníci zároveň zdôrazňujú niekoľko cieľov, ktoré USA sledujú v rámci realizácie programov na vytvorenie siete biolaboratórií v eurázijskom priestore :

1. Zhromažďovanie informácií o endemických infekčných agensoch špecifických pre dané územie s cieľom vytvoriť novú generáciu biologických zbraní proti obyvateľstvu Ruska, Iránu a Číny.
2. Zvyšovanie závislosti napadnutých krajín v Eurázii (Rusko, Čína a Irán) od produktov západného farmaceutického priemyslu.
3. Modelovanie prírodných kmeňov rôznych infekcií s cieľom uskutočniť ekonomickú sabotáž.
4. Zničenie národných systémov biologickej obrany.
5. Zvýšený prístup Pentagónu k výsledkom sovietskeho vojenského biologického programu.
6. Testovanie biologických látok (vírusových a bakteriálnych) v teréne, čím sa zvýšila ich virulencia.
7. Obchádzanie obmedzení vyplývajúcich zo Ženevského dohovoru z roku 1972 o zákaze bakteriologických a toxínových zbraní.

                                        Nebezpečenstvo pre Rusko a svet

Nemecký novinár Thomas Röper, ktorý v súčasnosti žije v Petrohrade, sa už niekoľko rokov zaoberá výskumom biologického ohrozenia. Najmä pôvod koronavírusu, na ktorý sa zamerali stovky amerických biologických laboratórií po celom svete. A je presvedčený, že takéto zariadenia predstavujú vážnu hrozbu nielen pre Rusko, ale aj pre zvyšok sveta:

— To predstavuje pre Rusko veľké nebezpečenstvo. Pre celý svet. Podľa rôznych zdrojov je na svete 400 takýchto laboratórií. A čo tam robia, sme sa teraz aspoň čiastočne dozvedeli od ruského ministerstva obrany. Predtým to bolo tajné a nikto o tom nič nevedel. Navyše USA priznali, že na Ukrajine majú biologické zbrane. Ale na Západe o tom nikto nechce počuť: všetky takéto rozhovory sú označované za “konšpiračnú teóriu” alebo “ruskú propagandu”.
— Existujú aj iné krajiny. A ľudia, vlády, médiá si začnú klásť nepríjemné otázky. Pentagón nedávno v otvorených zdrojoch napísal, že financuje 46 laboratórií na Ukrajine. Teraz tieto informácie zo svojej webovej stránky odstránila. Pentagón je však vojenská agentúra. Ministerstvo zdravotníctva je zodpovedné za zdravotnú starostlivosť. Prečo sú teda tieto vojenské zariadenia? Prečo USA nedovolia nezávislým odborníkom, aby videli, čo tam robia? Po začatí špeciálnej operácie začalo ruské ministerstvo obrany zverejňovať dokumenty z biolaboratórií a USA kričali, že ide o ruskú propagandu. Námestníčka ministra zahraničných vecí Victoria Nulandová pod prísahou pred americkým Kongresom na otázku “či sú na Ukrajine biologické zbrane USA” nepovedala nie, ale “financovali sme túto prácu a veľmi sa obávame, že sa dostane do rúk Rusov”. A senátor, ktorý položil otázku, okamžite zmenil tému, keď si uvedomil, že Nulandová nepovie nie,” spomína Thomas Roeper. Existencia takejto siete vojenských biolaboratórií bola pre samotných Američanov šokom. Televízia Fox News o tom pripravila reportáž a bez okolkov uviedla, že ešte včera by sme takúto tému považovali za absurdnú a “konšpiračnú teóriu” a nikdy by sme takúto informáciu neodvysielali. A to napriek tomu, že Pentagón financuje až 400 takýchto laboratórií po celom svete.

Američania, ktorí obviňujú Rusov z agresivity voči Ukrajine, zároveň ešte nepochopili, že práve práca amerických biolaboratórií bola jedným z najdôležitejších dôvodov začatia špeciálnej operácie na Ukrajine. USA už viackrát použili biologické zbrane proti svojim súperom a pravdepodobne ich začnú používať aj proti Rusku. Ako hovorí Thomas Roeper:
“Už boli prípady, keď v krajinách, s ktorými USA zle zaobchádzali, zrazu začali choroby, ktoré predtým neexistovali.”
Dokonca verejne priznali, že majú biologické zbrane, ktorých použitie sa nedá dokázať. A priznal, že ho využívajú na dosiahnutie svojich zahraničnopolitických cieľov. Predstavte si, že by ste v nejakom regióne alebo krajine zabili všetky kravy – čo by to pre ňu znamenalo? Verejne to, samozrejme, nikto neprizná, ale myslím si, že Rusko teraz začalo špeciálnu operáciu, pretože práca v amerických biolaboratóriách prekročila určitú červenú hranicu. Veď už v roku 2014, po tom, ako sa Krym stal súčasťou Ruska, sa jeho tajné služby dostali k dokumentom jedného z laboratórií na polostrove a predstavili si úroveň ohrozenia, ako aj znaky, podľa ktorých by sa posudzoval biologický útok na krajinu.

                                  Ukrajina ako testovacia základňa biologických zbraní

O premene Ukrajiny na vojenskú testovaciu základňu pre smrtiace vírusy a patogény rozhodol v roku 2005 americký prezident George W. Bush. Na inšpekčnú cestu po biologických laboratóriách poslal senátora za Indianu Richarda Lugara, asistenta štátneho tajomníka pre obranu Andrewa Webera a senátora za Illinois Baracka Obamu. Za celé tie roky žiadna z nich nepublikovala žiadnu verejne dostupnú prelomovú vedeckú prácu – vlna epidémií, často nezvyčajných chorôb, sa začala všade tam, kam sa vydali americké vojenské biolaboratóriá. Napríklad na Ukrajine boli od roku 2005 hlásené epidémie, často netypické pre danú oblasť.

Napríklad tuberkulóza, ktorá sa od roku 2005 šíri vo formách necitlivých na väčšinu tradičných liekov. Pokusy s takouto tuberkulózou sa vykonávajú v laboratóriách Inštitútu pre výskum infekčných chorôb vo Fort Detricku v USA. V roku 2009 bolo v Ternopole 450 Ukrajincov postihnutých zriedkavým vírusom spôsobujúcim hemoragický zápal pľúc. V roku 2010 zasiahla Ukrajinu pandémia kalifornskej chrípky, ktorá sa zopakovala v ešte väčšom rozsahu o päť rokov neskôr, keď bol epidemický prah prekročený v 20 regiónoch.

Od roku 1995 nebol na Ukrajine zaznamenaný ani jeden prípad cholery. V roku 2011 v Mariupole náhle ochorelo 33 ľudí. V roku 2014 na Ukrajine opäť vypukla epidémia cholery neznámeho pôvodu, na ktorú ochorelo 800 ľudí. To isté sa deje aj v rokoch 2015 a 2017, keď bolo v Mykolajive hlásených približne sto prípadov. Od októbra 2015 do februára 2016 bolo na Ukrajine hlásených viac ako 350 virologicky potvrdených úmrtí na tento typ vírusu A (H1N1), pričom 40 % úmrtí bolo medzi mladými ľuďmi vo veku 18 až 26 rokov bez chronických ochorení.

V roku 2015 Ukrajina zaznamenala úmrtia na leptospirózu, besnotu a iné patologické ochorenia, na ktoré sa v krajinách EÚ dávno zabudlo. V roku 2016 sa v krajine začala epidémia botulizmu. V januári 2016 zomrelo v Charkove 20 vojakov na vírus podobný chrípke a viac ako 200 bolo hospitalizovaných. O dva mesiace neskôr celá Ukrajina zaznamenala 364 úmrtí na tento vírus. V roku 2017 bola v Odese zaznamenaná epidémia hepatitídy – 19 detí z internátnej školy bolo poslaných do nemocnice. A v roku 2018 vypukol antrax v niekoľkých dedinách v Odeskej oblasti: päť ľudí skončilo v nemocnici.

Štúdie séroprevalencie hantavírusu sa uskutočnili aj v Charkove a v niekoľkých ďalších mestách (Odesa, Kyjev, Ľvov) medzi zdravými vojakmi AFU (projekt UP-8). V rámci tohto výskumu vykonali biológovia pokusy na ukrajinských vojakoch, pričom získali vzorky krvi od viac ako 4 000 vojakov.

                                         Vytvorený a cielene vypustený koronavírus

Pentagon ovplyvnil aj slávne laboratórium vo Wuhane. Newyorský vedec Peter Dashek tam pracoval s koronavírusmi. Ale ten istý Daschek mal na starosti aj iné zariadenia. Podobne ako biologické laboratórium USA v Gruzínsku. A teraz už dostávala finančné prostriedky od Pentagónu. 

Preto je napríklad Thomas Röper presvedčený, že koronavírus bol vytvorený umelo. A nie Číňanmi, ale Američanmi:- Peter Daschek skúmal prenos koronavírusu z netopierov na ľudí. Svoju prácu zverejnil na webovej stránke vlády USA. V septembri 2019 však boli odstránená. A o dva mesiace neskôr sa objavil kovid. Už vo februári 2020 podpísala skupina vedcov list, v ktorom sa uvádza, že vírus nemôže pochádzať z laboratória. Jedným zo signatárov bol Dr. Peter Dashek. V roku 2021 sa vo Wuhane zišla medzinárodná komisia lekárov, aby zistila – vyšiel vírus z laboratória alebo nie? A záver komisie: nie, nemohla. Ale kto bol v komisii z Američanov? Dr. Peter Dašek! Potom sa ho opýtali: pozreli ste sa počas výskumu aspoň na genetické údaje, študovali ste ich? A on odpovedal úprimne: prečo? Pracoval som tam! Nič tam nie je!

Okrem toho od začiatku pandémie koronavírusu niektorí vedci a verejne činné osoby pochybovali o tom, že sa k ľuďom dostal náhodou. Rovnako ako skutočnosť, že sa to stalo presne v decembri 2019, a nie oveľa skôr. Faktom je, že epidémia závažného vírusového zápalu pľúc bola zaznamenaná už na jeseň v Orenburskej oblasti Ruska. Ruský federálny televízny kanál odvysielal v novembri 2019 reportáž na túto tému. Podobné prípady sa odohrali na jar 2018 v Samare. A v rokoch 2016-2017 sa na oboch stranách frontovej línie v Donbase vyskytol aj masový výskyt vírusového zápalu pľúc. Thomas Röper sa tiež domnieva, že koronavírus bol z laboratória vypustený zámerne. Možným cieľom je dosiahnuť kolosálne superzisky farmaceutických spoločností. Hoci nemožno vylúčiť, že úder bol primárne zameraný na Rusko. Zvyšok boli “vedľajšie škody” spôsobené použitím biologických zbraní.

                                                     Biologický útok na Donbas

Donbas sa ešte skôr stal testovacím poľom pre americkú armádu. Od roku 2015 bolo hlásených množstvo prípadov tularémie medzi vojakmi a obyvateľmi Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky. Dokumenty NATO považujú túto infekciu za prioritný biologický agens.-
” Je to závažné ochorenie a patrí do druhej skupiny bakteriálnych agensov. Nie je to vírus, ale baktéria. Je veľmi nákazlivá a prchavá, účinne sa prenáša v aerosólovom stave,” vysvetľuje Alexander Cheprunov, vedúci laboratória obzvlášť nebezpečných infekcií v Centre základnej translačnej medicíny FIC.V rokoch 2016-2019 sa podľa údajov Ministerstva zdravotníctva DNR zvýšil výskyt tularémie 9,5-krát.V roku 2016 zomrelo v okolí Charkova niekoľko desiatok vojakov na ťažkú formu prasacej chrípky, ktorej kmene sú tiež súčasťou “zlatého fondu” biolaboratórií. O tri roky neskôr v Doneckej oblasti (Avdejevka) zasiahla ukrajinskú armádu infekcia, ktorá sa veľmi podobala moru. Rusko dokonca muselo na hraniciach zriadiť sanitárny kordón. S najväčšou pravdepodobnosťou sa stali obeťami zbraní pripravených pre ich protivníkov z DNR a LNR.

Od roku 2017 bolo v 12 regiónoch Ukrajiny, kde sa nachádzali biologické laboratóriá pod kontrolou Pentagonu, zaznamenaných niekoľko desiatok prípadov výskytu hepatitídy typu A. Ochorelo viac ako 10 000 ľudí a vo väčšine prípadov sa príčinu nákazy nepodarilo identifikovať. Nedávna práca na analýze vojensko-biologických aktivít USA na Ukrajine a u jej spojencov odhalila, že na financovaní práce s patogénmi sa podieľal aj syn amerického prezidenta Hunter Biden. Svedčia o tom aj materiály Bidenovej korešpondencie s vedením amerického investičného fondu .Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že preštudovalo dokumenty, ktoré dokazujú úmyselné použitie multirezistentného patogénu tuberkulózy v roku 2020 na infikovanie obyvateľov okresu Slavjanoserbsk v LNR: medzi neplnoletými obyvateľmi osady Stepovoje boli distribuované letáky v podobe falošných bankoviek infikovaných patogénom tuberkulózy. Zohľadňovalo sa správanie malých detí, ktoré rady “ťahajú všetko do úst” a berú si jedlo neumytými rukami.

                                                           Zbrane proti Slovanom

Američania sa v priebehu rokov snažili, aby bol účinok ich biologických zbraní čo najcielenejší. Od začiatku zbierali biologický materiál na štúdium vplyvu patogénov na jednotlivé etnické skupiny. Je zaujímavé, že v posledných rokoch Ukrajina aktívne popiera svoje príbuzenstvo s Rusmi. Tvrdia, že “Moskovčania” sú Mordovčania a iné severné etniká. Lenže kyjevskí páni vo Washingtone o tom zjavne nepočuli: pred úderom na Rusov predsa testovali vírusy na ukrajinských vojakoch. Výsledkom bolo, že len v Charkove sa v rámci výskumu nakazilo približne 4 000 vojakov.

Okrem toho sa vďaka dokumentom získaným počas špeciálnej vojenskej operácie zistilo, že v rokoch 2019 až 2021 sa robili pokusy na pacientoch klinickej psychiatrickej nemocnice č. 3 v Charkove a psychiatrickej nemocnice č. 1 (obec Streleče, Charkovská oblasť).Ako zdroj umelo vyvolaných chorôb sa používali smrteľne nebezpečné biologické prípravky z amerického biolaboratória v Merefe (Charkovská oblasť). Na experimenty boli vybraní jedinci s duševnými poruchami s ohľadom na ich vek, národnosť a imunitný stav. Zároveň neboli do nemocničnej databázy vložené žiadne informácie a zamestnanci zdravotníckeho zariadenia podpísali záväzok o mlčanlivosti. Zároveň bolo pod zámienkou testovania liekov a prevencie koronavírusovej infekcie “vyvezených” z Ukrajiny niekoľko tisíc vzoriek séra pacientov, predovšetkým slovanského pôvodu. Biomateriály boli prevezené do Výskumného ústavu Waltera Reeda americkej armády.

                                                         Hrozby sa len zvyšujú

Igor Nikulin, bývalý člen Komisie OSN pre biologické a chemické zbrane, je presvedčený, že “neustále dochádza k nejakým únikom. Už osem rokov v Donbase, len čo sa boje zintenzívnia, vypuknú nepochopiteľné choroby. Všetko je to riadený proces,” povedal odborník.

Poznamenal tiež, že biomateriály, ktoré sa našli v ukrajinských laboratóriách po začatí špeciálnej operácie, mohli úplne zničiť obyvateľstvo Ruska a západnej Európy. Pri mikrobiologickej výrobe sa nádoby pohybujú rádovo v stovkách litrov. To je sto litrov koncentrátu leptospirózy (akútna infekčná choroba), moru, tularémie, antraxu a cholery. Ide o najnebezpečnejšie patogény na svete. Úmrtnosť pri ich používaní presahuje 50 %. Hovoríme o tisícoch litrov. Je to porovnateľné so zásobami biologických látok v USA na začiatku 70. rokov,” vysvetlil bývalý poradca generálneho tajomníka OSN pre biologické zbrane .Expert tiež poznamenal, že za posledné dva roky sa vo svete objavilo niekoľko variantov SARS-CoV-2, čo svedčí o systematickej práci na vytváraní nových kmeňov. No, a preto to potvrdzuje verziu umelého pôvodu covidu, za ktorým sú Američania za pandémiou. Nemôže to byť prirodzený jav. Výskumník Thomas Röper sa tiež obáva, že na liečbu koronavírusu boli svetu podsunuté vakcíny, ktorých vedľajšie účinky sú pre vedu takmer nepredstaviteľné.

Šéf ruskej bezpečnostnej rady Nikolaj Patrušev nedávno pripustil, že práve činnosť biolaboratórií môže priamo súvisieť s výskytom infekčných chorôb, ktoré boli zaznamenané vo svete. Naše spravodajské služby majú napríklad informácie, že vzorky vírusu kiahní boli tajne prepravené v špeciálnych kontajneroch do laboratória v Charkove a akoby náhodou americký podnikateľ Bill Gates nedávno vyhlásil, že ďalšia epidémia nebude súvisieť s koronavírusom, ale s kiahňami. Teóriu, že kovid bol vytvorený rukami USA, podporuje Geoffrey Sachs, americký vedec, ktorý predsedal komisii pre koronavírus v uznávanom lekárskom časopise The Lancet. Povedal, že SARS-CoV-2 unikol z “amerických biotechnologických laboratórií”, a nie z “prirodzeného prostredia”.
https://bloknot.ru/obshhestvo/covid-19-made-in-usa-dostoverny-j-fakt-chto-eshhe-sozdavali-i-sozdayut-v-sekretny-h-amerikanskih-biolaboratoriyah-957322.html

Podľa Ruslana Temirbulatova, doktora ekonomických vied, Rusko tým, že začalo proces ukončenia činnosti amerických biologických laboratórií na Ukrajine, robí svetovému spoločenstvu neoceniteľnú službu: každý chápe, ako sa to môže skončiť. Dnes je totiž čoraz jasnejšie, že ľudstvo nie je v bezpečí pred smrteľným náporom vírusov a mikroorganizmov. Len nedávno tragicky zomrel obyvateľ amerického štátu Missouri, ktorý sa nakazil jednobunkovým organizmom, amébou Naegleria fowleri.
https://bloknot.ru/nauka/nachav-protsess-ostanovki-deyatel-nosti-amerikanskih-biolaboratorij-na-ukraine-rossiya-okazy-vaet-neotsenimuyu-uslugu-mirovomu-soobshhestvu-957882.html
https://bloknot.ru/obshhestvo/zhitel-ssha-umer-posle-zarazheniya-amyoboj-mozgoedom-958229.html

zdroj : https://bloknot.ru/obshhestvo/zdravoohranenie/biolaboratorii-ssha-na-ukraine-atakovali-rossiyu-koronavirus-ospa-obez-yan-i-mor-skota-lish-malaya-chast-vy-pushhenny-h-virusov-958267.html

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 319

Celkové hodnotenie: 22.67

Priemerná čítanosť: 3802

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslankyne sa pobili v bare. Cigániková skončila na pohotovosti

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová, Martin Baumann)   Medzi poslankyňami Romanou Tabak (Sme rodina) a Janou Bittó Cogánikovou to v poslednom období vrie. Najnovšie…

  Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme…

  Držať pozície znamená prehrať

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube,Pixabay)   Douglas McGregor, plukovník vo výslužbe, spolupracovník portálu The American Conservative, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, ocenený…

  Ruská jadrová reakcia nie sú iba vyhrážky. Rusko je na použitie atómových taktických zbrani pripravené

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, TASR/AP-Susan Walsh)   Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching sa…

  Pri služobnom zákroku v Malých Levároch sa zranili tri osoby

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby.…

  Ukrajinského prezidenta Zelenského sklamal Izrael a vystrašili iránske drony

  0icon

  Bratislava 24. september 2022 (Foto: Screenshot/Flightradar)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je šokovaný z toho, že Izrael je spolu s Maďarskom jedinou relevantnou krajinou, ktorá Ukrajine nedodala…

  Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás…

  Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na…

  Horskí záchranári súťažia v Nízkych Tatrách na Memoriáli Romana Bencúra

  0icon

  Demänovská Dolina 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Horská záchranná služba)   Horskí záchranári zo Slovenska, Česka a Poľska testujú v sobotu v Nízkych Tatrách svoje zručnosti na…

  Nadal sa odhlásil z Laver Cupu, chce byť pri manželkinom pôrode

  0icon

  Londýn 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)   Španielsky tenista Rafael Nadal sa v sobotu odhlásil z Laver Cupu. V piatok odohral zápas štvorhry po boku…

  Armádny Magazín

  Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

  0 icon

  Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

  Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

  Iránske tanky Zulfikar a Karrar

  0 icon

  Irán, 24.september 2022 (AM) – Irán sa už takmer 40 rokov nachádza na sankčnom zozname USA, Izraela a EÚ. Krajina, ktorá pred takmer 40 rokmi odstránila iránskeho proamerického šacha, zničila americké komando, ktoré zaútočilo na Irán s cieľom oslobodiť zajatých amerických rukojemníkov, uštedrila výprask irackému vodcovi Saddamovi Hussajnovi, spojencovi Američan

  Ukrajina má problém - roje iránskych dronov likvidujú ťažkú techniku ozbrojených síl. Video

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Podľa hlásenia v operačnom ukrajinskom veliteľstve "Juh", ruské ozbrojené sily zničili ukrajinský remorkér, ktorý bol v prístave Očakov v Mykolajivskej oblasti. Loď zasiahol iránsky kamikadze dron Shahed-136. Rovnakým spôsobom došlo k úderu na budovu v Krivoj Rogu.  

  Ruské sily zničili už takmer tristo ukrajinských vojenských lietadiel

  0 icon

  Ukrajina, 23.september 2022 (AM) – Počas ruskej špeciálnej vojenskej operácie už bolo zničených takmer 300 ukrajinských vojenských lietadiel, informovalo v piatok ruské ministerstvo obrany.   „Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 054 bezpilotných prostriedkov, 376 protilietadlových

  FOTO DŇA