Hitler v službách židovských sionistov (1. časť)

Zvlášť zaujímavé, “historikmi” zamlčované fakty o vzťahu sionistov a nacistov Tretej ríše, o úlohe sionistov v druhej svetovej vojne a o skutočných dôvodoch niektorých zdanlivo “nelogických” Hitlerových krokov…

Na pokračovanie príspevku o iniciatíve Chabad by som rád poukázal na niekoľko mimoriadne zaujímavých faktov z histórie vzťahov medzi sionizmom a nacizmom a sionistickou frázou o nacizme a nacistickou o sionizme a holokauste. Samozrejme, možno ste o nich už počuli, ale v tejto veci považujem za dôležité ich neustále opakovať, aby ste sa v budúcnosti nestali väzňom ilúzií, pretože sionizmus ako svetová mocnosť po roku 1945, najmä po zničení ZSSR, len zosilnel a nemieni sa zastaviť. Ak to pochopíme, musíme podľa zásady “povedz mi, kto je tvoj priateľ” vidieť aj pravú tvár sionizmu, najmä chabadizmu ako najvplyvnejšej sekty chasidizmu, a nielen vidieť, ale aj predpovedať ich budúce plány. Prečo? Aby sa z nás nestala špongia, ktorá nasáva informačný odpad a zbytočné alebo falošné vedomosti, ale aspoň mysliaci človek – niečo, čoho sa nás médiá, televízia, filmové trháky atď. tak usilovne snažia zbaviť.

Zaujímavé je, že obe ideológie sa už od svojho vzniku usilovali o vytvorenie mononárodných štátov: nacisti pre Nemcov, sionisti pre Židov. Americký historik Vladimir Prussakov, Žid, uvádza o tomto spojenectve nasledovné:

“Pripomeňme si málo známu udalosť, ktorá veľmi farbisto ilustruje úzku spoluprácu týchto ,,duchovných bratov” . Začiatkom roku 1935 odišla z nemeckého prístavu Bremerhaven do Haify veľká osobná parná loď. Na jeho palube bol veľkými hebrejskými písmenami napísaný názov Tel Aviv, zatiaľ čo na stožiari toho istého parníka hrdo viala nacistická vlajka s hákovým krížom. Loď smerujúca do slnečnej Palestíny patrila významnému sionistovi a kapitán bol členom národnosocialistickej strany.” (Americký časopis “Historic Review” #4, 1993).

Mladý berlínsky rabín Joachim Prind, ktorý sa neskôr presťahoval do USA a stal sa šéfom Amerického židovského kongresu, sa vo svojej knihe “My Židia”, vydanej v nemeckom hlavnom meste v roku 1934, otvorene tešil z národno-socialistickej revolúcie, “vďaka ktorej sa skončila asimilácia a Židia sa opäť stanú Židmi.

V 30. rokoch 20. storočia sa náklad časopisu Jüdische Rundschau výrazne zvýšil. “Sionistické aktivity v Nemecku dosiahli nebývalý rozsah,” s uspokojením konštatovala Americká židovská encyklopédia.

Koncom roka 1934 podnikli dôstojník SS Leopold von Mildenstein a Kurt Tuhler zo Sionistickej federácie Nemecka spoločnú šesťmesačnú cestu do Palestíny, aby na mieste preskúmali “možnosti sionistického rozvoja”. Po návrate z cesty napísal von Mildenstein sériu 12 článkov pod všeobecným názvom “Nacistické cesty v Palestíne” pre Goebbelsove noviny Angriff. Vyjadril úprimný obdiv k “priekopníckemu duchu a úspechom židovských osadníkov”. Podľa neho “je potrebné podporovať sionizmus všetkými možnými spôsobmi, pretože je užitočný pre židovský národ, ako aj pre celý svet. Zrejme na pamiatku spoločnej cesty nacistu a sionistu “Angriff” dokonca vydal medailu s hákovým krížom na jednej strane a šesťcípou Dávidovou hviezdou na druhej strane. (Časopis History Today. Londýn, č. 1, 1980).

Oficiálne noviny SS Das Schwarze Kor v máji 1935 venovali svoj hlavný článok podpore sionizmu: “Nie je ďaleko čas, keď sa do Palestíny vrátia synovia, ktorí tu neboli viac ako tisíc rokov. Srdečne ich vítame a želáme im len to najlepšie.”

Bývalý šéf Sionistickej federácie Nemecka Hans Friedenthal v jednom z povojnových rozhovorov povedal: “Gestapo v tých časoch robilo všetko pre to, aby pomohlo emigrantom, najmä do Palestíny. Často sme od nich dostávali rôznu pomoc…” (F. Nicosia. “Tretia ríša a palestínska otázka”).

Keď v roku 1935 kongres národnosocialistickej strany a ríšsky snem prijali a schválili norimberské rasové zákony, “Judische Rundschau” sa tiež poponáhľal s ich schválením: “Nemecké záujmy sa zhodujú s cieľmi Svetového sionistického kongresu… Nové zákony poskytujú židovskej menšine kultúrny a národný život … Nemecko nám dáva šťastnú príležitosť byť sami sebou a ponúka štátnu ochranu pre samostatný život židovskej menšiny.”

Sionistické organizácie v spolupráci s nacistickými úradmi vytvorili po celej krajine sieť približne 40 táborov a poľnohospodárskych stredísk (kibucov ), v ktorých sa pripravovali tí, ktorí sa chceli presťahovať do “zasľúbenej zeme”. Nad všetkými týmito strediskami a tábormi hrdo viali modrobiele vlajky s Dávidovou hviezdou. (Existuje skepsa, že tábory netrvali dlho, pretože Židia boli presťahovaní do Palestíny alebo boli z ekonomických dôvodov predčasne zatvorené.)

Ako uvádza súčasný britský historik David Irving: “Hitler chcel vyhnať Židov z Európy. Práve to považoval za “konečné riešenie židovskej otázky”.

“Spojenectvo medzi sionistami a nacistami sa však netýkalo len kultúrnych a hospodárskych otázok. V roku 1937 sa zástupcovia militantnej židovskej organizácie Hagana stretli v Berlíne s Adolfom Eichmannom, ktorý bol v Nemecku zodpovedný za židovskú otázku, a v tom istom roku Eichmann navštívil Haganu v Palestíne. Dohodlo sa, že Hagana bude zastupovať nemecké záujmy na Blízkom východe. V roku 1941 uzavrela židovská teroristická organizácia “Lehi” (Lochame Cheryth Israel) pod vedením Jicchaka Šamira – budúceho izraelského premiéra – dohodu s Nemeckom o spoločnej vojne s Anglickom.

Existuje aj názor, že operácia Mossadu na únos a prevoz Eichmanna do Izraela v roku 1957 nebola špeciálnou operáciou, pretože v skutočnosti sa Eichmann neskrýval a žil pod svojím menom v Buenos Aires a jediné, čoho sa zbavil, bolo jeho tetovanie SS (č. 63752), a to celkom legálne v americkom zajateckom tábore. Mossad ho však zatkol až v roku 1957, keď sa objavili správy, že Eichmann sa chystá vydať svoje memoáre, a tak David Ben-Gurion nariadil jeho zajatie a v Izraeli usporiadali proti Eichmannovi ukážkový proces. Len šesť mesiacov po Eichmannovej poprave podpísali nemecký kancelár Konrad Adenauer a izraelský premiér David Ben-Gurion tajnú dohodu o dodávkach moderných zbraní Nemecku a Izraelu ako odplatu za nacistické zverstvá pre vojnu proti arabským krajinám.

Ak sa vrátime do roku 1933, čo vidíme? Hitler sa dostáva k moci, začína sa vyzbrojovať, obsadzuje demilitarizované Porýnie, anektuje Rakúsko. A celá Európa je tichá a pokojná. Prečo? Pretože každý vie, že ide o prípravu na pochod proti komunizmu, proti ZSSR. Francúzsko načrtlo určité pochybnosti, ale napriek výzvam extravagantného Churchilla jednoducho nie je potrebné, aby sa Francúzsko alebo Anglicko vyzbrojovali alebo vynakladali akékoľvek vojenské výdavky.

Tu sa však začína nové rozdelenie Európy, začiatok vojny: Hitler požaduje Sudety v Československu. Je pochopiteľné, že potrebuje sudetských Nemcov pre vojnu so ZSSR a na rovnaké účely potrebuje aj český vojnový priemysel. Na nevôľu všetkých uzavrelo Francúzsko v roku 1924 vojenské spojenectvo s Československom proti vtedy ešte nie hitlerovskému Nemecku. Ale netreba sa obávať, Francúzsko a Anglicko v Mníchove porušili spojenectvo a prinútili Československo kapitulovať.

V marci 1939 Hitler obsadil celé Čechy a teraz sa od neho očakáva, že urobí to, čo sľúbil a čo bol povinný urobiť – napadne ZSSR v spojenectve s Poľskom. Všetci si boli istí, že Hitler porazí ZSSR a prevezme organizáciu Nemcov v ich nových krajinách. Vojna by sa skončila a pre Francúzsko a Anglicko by bolo jednoducho hlúpe plytvať peniazmi na prípravu na vojnu – napokon, ich účasť v nej sa v žiadnom prípade nepredpokladala.

Má to logiku a západní politici tých rokov neboli v žiadnom prípade idioti.

Ale zrazu, pre Západ celkom nečakane, Hitler zaútočí na svojho spojenca v nadchádzajúcej vojne so ZSSR – Poľsko (dôvodom bolo, ako mnohí tušia, šakalie správanie Poľska pred vojnou, nie nadarmo ho Churchill nazval Poľsko hyenou Európy). To je úplne nelogické!

Anglicko nemohlo zostať ľahostajné a muselo vstúpiť do vojny bez ohľadu na stupeň svojej pripravenosti. Prečo? Británia je veľká ríša, nad ktorou slnko nikdy nezapadá. Hlavou ríše je však ostrov pri pobreží Európy. Ak by sa na kontinente objavil veľmi silný štát, mohol by ovládnuť pevninu a potom ostrov a… koniec impéria! Preto bola politika Anglicka vždy založená na protiváhe v Európe: nedovoliť, aby na kontinente dozrela veľmi silná únia bez protiváhy v podobe inej únie. Ak by hrozilo spojenectvo (stalo by sa veľmi silným), Británia by sa pridala k druhému. Napoleonské Francúzsko sa stalo silným – Británia sa pridala k Rusku a Nemecku proti Francúzsku. Do roku 1914 sa stal silným. Nemecko, Veľká Británia sa pridali k Francúzsku a Rusku proti Nemecku.

Skutočnosť, že Hitler sa chystal skoncovať s komunizmom v Rusku a územne sa zväčšiť na jeho úkor, Britániu nezastrašila. Protiváhou Hitlera boli Francúzsko a Poľsko, ktoré mali rovnako veľký počet obyvateľov ako Nemecko. Po porážke Poľska však už nebolo možné, aby Anglicko vytvorilo na kontinente spojenectvo, ktoré by sa svojou silou vyrovnalo Nemecku. Útokom na Poľsko Hitler zahnal Anglicko do kúta. Zdalo sa, že sa zbláznil – veď základom jeho politiky bol vždy mier s Britániou! Ako tomu rozumieť? Naozaj tomu nerozumiete. Ibaže si treba pripomenúť aj záujmy sionistov, Hitlerovho hlavného spojenca.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 319

Celkové hodnotenie: 22.66

Priemerná čítanosť: 3802

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslankyne sa pobili v bare. Cigániková skončila na pohotovosti

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová, Martin Baumann)   Medzi poslankyňami Romanou Tabak (Sme rodina) a Janou Bittó Cogánikovou to v poslednom období vrie. Najnovšie…

  Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme…

  Držať pozície znamená prehrať

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube,Pixabay)   Douglas McGregor, plukovník vo výslužbe, spolupracovník portálu The American Conservative, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, ocenený…

  Ruská jadrová reakcia nie sú iba vyhrážky. Rusko je na použitie atómových taktických zbrani pripravené

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, TASR/AP-Susan Walsh)   Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching sa…

  Pri služobnom zákroku v Malých Levároch sa zranili tri osoby

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby.…

  Ukrajinského prezidenta Zelenského sklamal Izrael a vystrašili iránske drony

  0icon

  Bratislava 24. september 2022 (Foto: Screenshot/Flightradar)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je šokovaný z toho, že Izrael je spolu s Maďarskom jedinou relevantnou krajinou, ktorá Ukrajine nedodala…

  Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás…

  Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na…

  Horskí záchranári súťažia v Nízkych Tatrách na Memoriáli Romana Bencúra

  0icon

  Demänovská Dolina 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Horská záchranná služba)   Horskí záchranári zo Slovenska, Česka a Poľska testujú v sobotu v Nízkych Tatrách svoje zručnosti na…

  Nadal sa odhlásil z Laver Cupu, chce byť pri manželkinom pôrode

  0icon

  Londýn 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)   Španielsky tenista Rafael Nadal sa v sobotu odhlásil z Laver Cupu. V piatok odohral zápas štvorhry po boku…

  Armádny Magazín

  Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

  0 icon

  Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

  Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

  Iránske tanky Zulfikar a Karrar

  0 icon

  Irán, 24.september 2022 (AM) – Irán sa už takmer 40 rokov nachádza na sankčnom zozname USA, Izraela a EÚ. Krajina, ktorá pred takmer 40 rokmi odstránila iránskeho proamerického šacha, zničila americké komando, ktoré zaútočilo na Irán s cieľom oslobodiť zajatých amerických rukojemníkov, uštedrila výprask irackému vodcovi Saddamovi Hussajnovi, spojencovi Američan

  Ukrajina má problém - roje iránskych dronov likvidujú ťažkú techniku ozbrojených síl. Video

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Podľa hlásenia v operačnom ukrajinskom veliteľstve "Juh", ruské ozbrojené sily zničili ukrajinský remorkér, ktorý bol v prístave Očakov v Mykolajivskej oblasti. Loď zasiahol iránsky kamikadze dron Shahed-136. Rovnakým spôsobom došlo k úderu na budovu v Krivoj Rogu.  

  Ruské sily zničili už takmer tristo ukrajinských vojenských lietadiel

  0 icon

  Ukrajina, 23.september 2022 (AM) – Počas ruskej špeciálnej vojenskej operácie už bolo zničených takmer 300 ukrajinských vojenských lietadiel, informovalo v piatok ruské ministerstvo obrany.   „Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 054 bezpilotných prostriedkov, 376 protilietadlových

  FOTO DŇA