TRPKÉ OVOCIE VŠEOBECNÉHO ,,OČKOVANIA” PLANÉTY: KLESAJÚCA PLODNOSŤ A MUŽSKÁ FERTILITA , SMRTEĽNÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY !

V Rusku Rospotrebnadzor minulý týždeň v tichosti zrušil všetky obmedzenia zavedené v prospech podávania génovej terapie (očkovania). V tom istom čase strážcovia “covid party” opäť zaútočili na “šialených aktivistov konšpirácie proti očkovaniu” po tom, čo spevák Jurij Šatunov zomrel na infarkt (podľa hudobníkovho lekára ho srdce nikdy netrápilo). A medzitým na Západe už dozreli hrozné plody očkovacej kampane a vo vedeckej komunite sa o nich horlivo diskutuje, hoci globálne sociálne médiá túto diskusiu dusia a snažia sa túto tému umlčať. Mlčať sa už nedá, pretože v krajinách, kde sa očkovalo, je evidentná depopulácia, plodnosť mužov začína klesať, úmrtnosť na tú istú chorobu medzi očkovanými stúpa, vzácne ochorenia postupujú… ,,Kaťuša” na to všetko upozorňovala už pred rokom a teraz vychádza na povrch nepríjemný príbeh. Ešte nie je neskoro zastaviť toto šialenstvo a zachrániť aspoň neočkovaných dospelých a deti: zaviesť moratórium na experimentálne injekcie a postaviť pred súd tých, ktorí sú zodpovední za ničenie ľudí.

Medzinárodný výskum spája nevyliečiteľné priónové ochorenie mozgu, ktoré sa predtým považovalo za zriedkavé a vyvíjalo sa desaťročia – Creutzfeldt-Jakobovu chorobu (CJD) – s používaním vakcín COVID-19. Francúzski vedci zistili, že vakcíny spoločností Pfizer, Moderna a AstraZeneca mohli prispieť k vzniku nového typu sporadickej CJD, ktorá je oveľa agresívnejšia ako tradičná forma ochorenia.
Prirodzene sa vyskytujúce bielkoviny sú zvyčajne neškodné, ale keď sú choré alebo deformované, spôsobujú, že susedné prióny sa nesprávne “ukladajú”, čo vedie k deštrukcii mozgového tkaniva a následne k smrti. Keď je jeden prión infikovaný, pokračuje v šírení na susedné prióny a v súčasnosti neexistuje liečba, ktorá by dokázala zastaviť jeho progresiu. Väčšina ľudí s CJD je sporadického typu, to znamená, že sa nakazia bez zjavnej príčiny.
Hoci kmeň COVID-19 z kmeňa Omicron covid nenesie priónovú oblasť vo svojom proteínovom hrotu, pôvodná verzia ,,Wuhan” ju niesla. A všetky dnes používané mRNA a DNA vakcíny obsahujú genóm proteínu hrotu presne prvého kmeňa, takže obsahujú priónovú oblasť. Americká štúdia uverejnená v časopise Microorganisms ukázala, že priónová oblasť je schopná interagovať s ľudskými bunkami.
https://www.mdpi.com/2076-2607/10/2/280/htm

Keď pacient dostane vakcínu mRNA od spoločnosti Pfizer alebo Moderna, mRNA sa prirodzene zabuduje do ľudských buniek, ktoré potom použijú inštrukcie mRNA na výrobu syntetického proteínu hrotu. Tým sa bunky presvedčia, že boli infikované, a vytvoria si imunologickú pamäť proti zložke koronavírusu.
https://ijvtpr.com/index.php/IJVTPR/article/view/23

Medzinárodné zdravotnícke inštitúcie (WHO a iné) oficiálne tvrdia, že genetický materiál vakcíny sa do ľudskej DNA nezapracováva, ale štúdie mRNA vykonané na ľudských bunkách v laboratóriách ukázali, že mRNA sa môže prepisovať do DNA a potom sa zapracovať do ľudského genómu (efekt reverznej transkriptázy). Biologický proces prekladu informácií z mRNA na proteíny nie je imúnny voči chybám a môže dôjsť k nesprávnej tvorbe proteínov.
https://www.pnas.org/doi/full/10.1073/pnas.2105968118

Iná americká štúdia, publikovaná v časopise International Journal of Vaccine Theory, Practice and Research, naznačuje, že nesprávne zložený proteín bodliaka by mohol vytvoriť nesprávne zloženú priónovú oblasť, ktorá by interagovala so zdravými priónmi a spôsobila by poškodenie vedúce k CJD.
https://ijvtpr.com/index.php/IJVTPR/article/view/23

Odborná štúdia vykonaná v Turecku odhalila náhly prípad CUP u 82-ročnej ženy, u ktorej sa príznaky objavili jeden deň po podaní prvej dávky vakcíny Sinovac COVID-19, známej aj ako CoronaVac. Na rozdiel od mRNA a vektorových vakcín je CoronaVac inaktivovaná vakcína, čo znamená, že obsahuje inaktivovanú verziu pôvodného koronavírusu.
https://cms.galenos.com.tr/Uploads/Article_50671/TYBD-0-0.pdf

Francúzska štúdia, ktorou sme začali tento prehľad, identifikovala 26 prípadov CJD v Európe a USA. V čase vypracovania štúdie už zomrelo dvadsať ľudí, pričom k úmrtiu došlo v priemere 4,76 mesiaca po očkovaní.
“To potvrdzuje radikálne odlišnú povahu novej formy Creutzfeldtovej-Jakobovej choroby, zatiaľ čo klasická forma sa vyvíjala niekoľko desaťročí,” napísali vedci.

Vedúci autor štúdie, Dr. Jean-Claude Perez, povedal 6. júna pre The Epoch Times, že všetkých 26 sledovaných pacientov zomrelo.
https://www.epochtimes.ru/health/news-medicini/issledovaniya-svyazali-neizlechimoe-prionnoe-zabolevanie-s-vaktsinoj-ot-covid-19-154727/

Pre spoločnosť Katusha je táto diskutovaná správa vo vedeckej komunite úplne očakávaná. V novembri 2021 sme informovali o vydaní knihy “Covid-19: ťažká skúška pre ľudstvo” od Dr. M. V. Supotnického, plukovníka lekárskych vied vo výslužbe a vedúceho výskumného pracovníka. Veľká časť práce je venovaná preukázaným a možným vedľajším účinkom očkovania Covidom, ktoré vo vedeckých článkoch opísali vedci z celého sveta. Ide konkrétne o údaje z akademickej vedy, nie z blogosféry. A teraz sa dočítame o jednej z komplikácií uvedených v materiáli v knihe:
“Špecifická toxicita proteínu spike, jedinej antigénnej zložky vakcín proti kovidom. Bolo preukázané, že S-proteín preniká do krvi očkovanej osoby a šíri sa po celom tele špecifickou interakciou s receptorom ACE2. Je toxický a spôsobuje cievne (trombóza a myokarditída) a mozgové abnormality a má tiež vlastnosti priónového proteínu. Takéto komplikácie sú potvrdené nielen v štúdiách vedcov, ale aj v údajoch organizácie VAERS, ktorá zhromažďuje informácie o PMA v USA.
Experimentálne sa preukázalo, že S-proteín má priónový účinok, t. j. spôsobuje nesprávne skladanie neurónových proteínov a poškodzuje neuróny v mozgu. V krvi vyvoláva tvorbu nerozpustných amyloidných zrazenín, ktoré bránia prietoku krvi a spôsobujú trombózu ciev. Z dlhodobého hľadiska sa u očkovaných jedincov vyvinulo priónové ochorenie mozgu. Ignorovanie tejto vlastnosti S-proteínu by viedlo k tomu, že v priebehu niekoľkých rokov by u desiatok miliónov očkovaných Rusov bola diagnostikovaná demencia a neurodegeneratívne ochorenia mozgu.

Ako dobre vieme, zdravotnícke orgány nevykonávajú žiadny verejný výskum očkovaných Rusov, jednoducho nevedú štatistiky – pretože potom by museli prevziať zodpovednosť za dramatické zhoršenie zdravotného stavu národa. A na Západe sa všetko, čo je v knihe opísané, už deje a začína sa odhaľovať verejnosti.

Už len táto skutočnosť by mala byť viac než dostatočným dôvodom na moratórium na “očkovanie” kovidov. To je však len malý zlomok problémov, ktoré začínajú rásť pred krajinami, na ktoré sa útočí. Napríklad Twitter nedávno zablokoval účet renomovaného epidemiológa Andrewa Bostoma (docenta v Centre pre primárnu starostlivosť a prevenciu na Brownovej univerzite) za to, že šíril štúdiu, ktorá dokazovala, že látka spoločnosti Pfizer spôsobuje neplodnosť mužov.

19. júna Bostom informoval o izraelskej štúdii uverejnenej online a publikovanej v odbornom lekárskom časopise Andrology, ktorá ukázala, že kokteil mRNA zhoršuje počet a pohyblivosť spermií. Interpretoval to tak, že spoločnosť Pfizer a regulačné orgány zatajili občanom dôkazy o tom, že táto “zázračná látka” môže spôsobiť vrodené chyby a neplodnosť.
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/andr.13209

Twitter okamžite Bostomovi oznámil, že “jeho príspevok porušil zásady siete zakazujúce šírenie zavádzajúcich a potenciálne škodlivých informácií týkajúcich sa COVID-19” a pozastavil mu účet.
V rozhovore pre The Epoch Times Bostom poznamenal, že pozastavenie jeho účtu na Twitteri “úplne zapadá do všeobecného modelu umlčiavania otvorenej diskusie”. A jednoducho citoval izraelskú vedeckú štúdiu, v ktorej poukázal na to, že látka od spoločnosti Pfizer “dočasne zhoršuje koncentráciu spermií a celkový počet pohyblivých buniek u darcov spermií so zjavným zotavením (do) piatich mesiacov, ale zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne údaje o posilňujúcom účinku”.
Autori izraelskej štúdie tvrdia, že účinky na mužskú neplodnosť vymiznú do 150 dní po očkovaní, ale údaje, ktoré uviedli vo svojej práci, naznačujú, že to tak nie je. V štúdii sa nezohľadnili ani muži, ktorí dostali posilňovacie vakcíny.

“Vedie nová dávka (vakcíny) k novému zníženiu plodnosti? Vedci totiž dokázali, že u očkovaných osôb dochádza k potlačeniu spermií, a ak sa podá nová dávka (o šesť mesiacov alebo skôr), je zrejmé, že tento proces bude pokračovať. Neurobil som nič, čím by som ich zistenia zveličil,” uviedol Bostom.
Bostom vysvetlil, že ak boli muži vážne ovplyvnení prvou sériou očkovania, mali by sa vykonať podrobné štúdie, aby sa zistilo, ako opakované injekcie ovplyvňujú schopnosť reprodukcie.

“Možno by toto potlačenie aktivity spermií bolo väčšie, možno menšie, kto vie? Ako dlho by potom tento účinok trval? Len o tom nemáme žiadne údaje,” upozorňuje vedec.

Bostoma však teraz rovnako znepokojuje iná otázka: prečo je diskusia o vplyve kovidových injekcií na mužskú plodnosť dôvodom na zablokovanie na Twitteri? Odpoveď už dávno poznáme – pretože Big Pharma a medzinárodný dozor nad projektom totálneho očkovania sprevádza svoju špeciálnu operáciu prísnou cenzúrou.
Dodajme, že kardiológ a odborník na COVID-19 Dr. Peter McCullough sa na Twitteri tiež postavil na obranu Bostoma. Zdieľal fotografie výsledkov izraelskej štúdie a zdôraznil, že muži majú stále mimoriadne nízky počet a koncentráciu spermií, keď sa meria 150 dní a viac po očkovaní.
“Nerozlišujúce používanie cieleného, rizikovo štruktúrovaného (s povolením na núdzové použitie) lieku viedlo k mnohým problémom. Úplne nový experimentálny biologický liek by sa nikdy nemal široko používať na veľkej populácii bez posúdenia stratifikácie rizika. Výsledkom sú tieto vedľajšie účinky u mladých mužov,” upozorňuje McCullough.
https://www.naturalnews.com/2022-06-24-twitter-censors-doctor-sharing-vaccine-impact-fertility.html

Celková očkovacia kampaň zasiahla aj počet oficiálne registrovaných pôrodov v mnohých krajinách. Napríklad v Nemecku sa počet pôrodov od začiatku roka 2022 výrazne znížil. Výskumník Stefan Homburg (do jari 2021 riaditeľ Inštitútu pre verejné financie na Leibnizovej univerzite v Hannoveri) predpokladá, že príčinou poklesu pôrodnosti je miera očkovania ľudí v strednom veku, ktorá pred rokom prudko vzrástla.
Podľa Spolkového štatistického úradu (Destatis) sa v prvom štvrťroku 2022 narodilo 164 614 detí. V rovnakom období v roku 2021 štatistici zaznamenali 187 543 živonarodených detí. To zodpovedá poklesu o viac ako 12 %, zatiaľ čo v predchádzajúcich rokoch boli tieto údaje relatívne stabilné.
Obzvlášť dramatická je zmena údajov od decembra 2021 do januára 2022. V januári 2022 bolo zaznamenaných len 52 987 živonarodených detí, čo je takmer o 7 000 menej ako rok predtým (59 799). Od decembra 2021 do januára 2022 klesol počet pôrodov o takmer 15 000.
“Na grafe RKI z poslednej týždennej správy je šípkou znázornená veková skupina 18 až 59 rokov, ktorá tvorí väčšinu narodených detí. Od kalendárneho týždňa 2021/17, čo je približne deväť mesiacov pred prvým štvrťrokom 2022, krivka prudko stúpa.
Bezprecedentný pokles pôrodnosti v prvom štvrťroku. V predchádzajúcich rokoch bola pôrodnosť pomerne konštantná, dokonca ani karanténa v roku 2020 nezanechala výraznú stopu…”, citovala ekonóma Homburga nemecká RT.
https://de.rt.com/inland/141904-folge-impfung-drastischer-geburtenruckgang-in/

Z grafu vyplýva nárast zaočkovanosti v tejto vekovej skupine z približne 3 % v apríli na 60 % v auguste a nakoniec na približne 80 % na konci roka. Ak sa skutočne potvrdí súvislosť medzi počtom očkovaní a živonarodených detí, ako tvrdí Homburg, ich počet by mal v nasledujúcich mesiacoch naďalej klesať.
V Maďarsku je situácia “prekvapivo” podobná. Poslankyňa Dora Duro vo svojom prejave na zasadnutí upozornila na prudký pokles pôrodov, ktorý dáva do súvislosti s hromadným očkovaním proti Covid-19.
Počet pôrodov v Maďarsku klesol v tomto roku o 20 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Okrem toho sa znížila aj pôrodnosť v krajine.
“Hnutie Naša vlasť je jedinou stranou, ktorá sa postavila proti zavedeniu povinného očkovania, a dnes žiadame, aby sa o tejto téme poctivo informovalo. Je povinnosťou štátu preskúmať, či tento dramatický pokles pôrodnosti súvisí s očkovaním,” povedal poslanec.

Problémy s fertilitou a pôrodnosťou ešte zďaleka nekončia. A čo úmrtnosť očkovaných a neočkovaných ľudí priamo proti kovidom, pretože všetci sú očkovaní, akoby preto, aby ich ten najnebezpečnejší vírus nepostihol a oni žili dlhšie? Takto “pozitívne” ovplyvnil módny postup Spojené kráľovstvo. Podľa vládnej správy predstavujú plne zaočkované osoby v súčasnosti 9 z 10 úmrtí na Covid-19 v krajine.
Najnovšie údaje, ktoré zverejnila britská Agentúra pre zdravotnú bezpečnosť, potvrdzujú, že počet úmrtí medzi trojnásobne očkovanou populáciou prudko stúpa a medzi neočkovanými neustále klesá. Podľa najnovších údajov tvorili v máji 2022 plne očkovaní 9 z 10 úmrtí na Covid-19, zatiaľ čo medzi trojito očkovanými to boli 4 z 5 úmrtí.
https://expose-news.com/2022/03/01/russia-distraction-uk-gov-revealed-triple-vaccinated-account-9-in-10-covid-deaths/

V Kanade medzitým hlavný miestny tyran národa, údajne trikrát očkovaný premiér Justin Trudeau, oznámil, že 13. júna mal pozitívny test na Covid.
“Je potrebné dodržiavanie všetkých odporúčaní v oblasti verejného zdravia a samovyšetrenie. Cítim sa dobre, ale to preto, že som si dal injekciu. Ak ste sa ešte nedali zaočkovať, dajte sa zaočkovať, a ak môžete, dajte sa preočkovať. Chráňme náš systém zdravotnej starostlivosti, seba navzájom a seba samých,” napísal Trudeau na Twitteri.

Ak sa však pozrieme na oficiálne štatistiky Kanady (z denného vládneho súhrnu Covid-19) od 1. mája do 5. júna, vidíme obraz, ktorý je úplne podobný britskému: na každých 10 zaznamenaných úmrtí na vírus pripadá 9 úmrtí na plne očkované osoby a 4 z 5 úmrtí sa vyskytli u trojnásobne očkovaných osôb (!). Trudeau má teda veľké šťastie, že je teraz údajne “len nachladnutý”.

A čo priame vedľajšie účinky kovidových vakcín? V Rusku, ako dobre vieme, kým nedôjde k náhlemu úmrtiu nejakej celebrity, panuje všeobecné ticho – “obyčajné” úmrtia médiá a lekárov príliš nezaujímajú. Na druhej strane, na Západe mnohí občania zbierajú fakty, ktoré ich vôbec netešia. O “epidémii infarktov” a náhlych záchvatov u športovcov počas rôznych súťaží sa minulý rok široko informovalo – s množstvom videí, tlačených materiálov atď. Ak však dnes zachytíte správy v tlači, na rad prišli veľmi mladí a zdraví občania , ktorýá boli úplne zdraví pred očkovaním . Nehovoríme ani o stovkách, ale o tisícoch (je možné, že toto číslo je oveľa vyššie – sociálne siete a médiá jednoducho nezachytia všetko) alebo desaťtisícoch mŕtvych. Tu je malý výber len za jún 2022 :

1. Sedemročné dievča z Írska náhle zomrelo na infarkt na dovolenke v Španielsku (v Írsku sa začalo hromadné očkovanie detí vo veku 5-11 rokov v januári 2022)
https://www.thesun.ie/news/9022695/name-young-irish-girl-tragically-died-spanish-pool/

2. Brit Samuel Akwasi, ktorý mal 13 rokov, zomrel na zástavu srdca, keď hral za svoj klub FC Cavaliers. 
https://www.itv.com/news/central/2022-06-29/hundreds-attend-funeral-of-teenage-footballer-samuel-akwasi-after-cardiac-arrest

3. Zdravé 16-ročné dievča zomrelo v spánku bez príčiny, jej srdce jednoducho prestalo biť – príčinu lekári vo Veľkej Británii nazývajú arytmia. 
https://www.mylondon.news/news/east-london-news/healthy-girl-16-died-out-24349492

4. 17-ročný Tyson Kettner z Británie zomrel náhle a nečakane v meste Menasha.

5. John Sharnick, 32 rokov, náhle zomrel v Stratforde.

6. Mary Ann Nielsenová, 30 rokov, nečakane zomrela v meste Waterloo. 
https://www.legacy.com/us/obituaries/name/marie-nielsen-obituary?id=35441611

7. Vo Francúzsku náhle zomrelo 9-ročné dievča na infarkt cestou do nemocnice (Francúzsko začalo s injekciami pre 5-11-ročné deti od decembra 2021)

8. Jessica Jaco, 24 rokov, nečakane zomrela v Belleville. 
https://dailyvoice.com/new-jersey/essex/obituaries/jessica-jacho-of-belleville-dies-suddenly-24/836211/

9. 41-ročná záchranárka z Memphisu náhle zomrela počas kurzu vodnej záchrany. 
https://www.fox13memphis.com/news/trending/virginia-firefighter-dies-while-teaching-water-rescue-course/MK3PELFHGVGAXLYMV6DXLNFH7A/

10. 31-ročná Ashley Marie Fortierová-Curtisová nečakane zomrela vo svojom dome na Floride. 
https://eu.poughkeepsiejournal.com/

11. 14-ročný školák v Británii náhle zomrel po záchvate priamo v triede. 
https://www.thesun.co.uk/news/18977467/boy-died-collapsed-classroom-tributes/

12. Chrissy Elderová, 32 rokov, zo Severnej Virgínie, zomrela náhle 24. júna

13. V škole v New Yorku nečakane zomrel 12-ročný žiak šiestej triedy.

14. 32-ročný stand-up komik Nick Nemeroff náhle zomrel v spánku.
https://www.thegatewaypundit.com/2022/06/32-year-old-comedian-nick-nemeroff-suddenly-died-sleep-video/

A tak ďalej. Prirodzene, v žiadnom z týchto prípadov sa oficiálne neuvádza ,,génová terapia” ako príčina náhlej smrti u úplne zdravých mladých ľudí. Hoci skeptici varovali pred viac ako jedným alebo dvoma oneskorenými úmrtiami.

Čo si o tom všetkom myslieť? V prvom rade bolo zhromaždených viac než dosť faktov na okamžité zastavenie celosvetového biznisu big fama mafie na experimentálne injekcie. Tento proces treba urýchlene zastaviť, aj keď depopulátori už dosiahli mnohé zo svojich cieľov, keď ,,opichali” viac ako polovicu svetovej populácie. A potom identifikovať a stíhať tých, ktorí sú zodpovední za predčasné ukončenie života a zničenie zdravia miliónov ľudí. Od roku 2020 hovoria nezávislí vedci, sociológovia o potrebe Norimbergu 2.0 nad organizátormi celkom oficiálneho projektu Covid-19: Veľký projekt depopulácie. Depopulácia však zatiaľ pokračuje….

zdroj : https://katyusha.org/zdorove/gorkie-plodyi-pogolovnoj-ukolizaczii-planetyi-padenie-rozhdaemosti-muzhskoj-fertilnosti-i-smertelnyie-pobochki.html

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 319

Celkové hodnotenie: 22.67

Priemerná čítanosť: 3802

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslankyne sa pobili v bare. Cigániková skončila na pohotovosti

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová, Martin Baumann)   Medzi poslankyňami Romanou Tabak (Sme rodina) a Janou Bittó Cogánikovou to v poslednom období vrie. Najnovšie…

  Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme…

  Držať pozície znamená prehrať

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube,Pixabay)   Douglas McGregor, plukovník vo výslužbe, spolupracovník portálu The American Conservative, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, ocenený…

  Ruská jadrová reakcia nie sú iba vyhrážky. Rusko je na použitie atómových taktických zbrani pripravené

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, TASR/AP-Susan Walsh)   Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching sa…

  Pri služobnom zákroku v Malých Levároch sa zranili tri osoby

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby.…

  Ukrajinského prezidenta Zelenského sklamal Izrael a vystrašili iránske drony

  0icon

  Bratislava 24. september 2022 (Foto: Screenshot/Flightradar)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je šokovaný z toho, že Izrael je spolu s Maďarskom jedinou relevantnou krajinou, ktorá Ukrajine nedodala…

  Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás…

  Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na…

  Horskí záchranári súťažia v Nízkych Tatrách na Memoriáli Romana Bencúra

  0icon

  Demänovská Dolina 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Horská záchranná služba)   Horskí záchranári zo Slovenska, Česka a Poľska testujú v sobotu v Nízkych Tatrách svoje zručnosti na…

  Nadal sa odhlásil z Laver Cupu, chce byť pri manželkinom pôrode

  0icon

  Londýn 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)   Španielsky tenista Rafael Nadal sa v sobotu odhlásil z Laver Cupu. V piatok odohral zápas štvorhry po boku…

  Armádny Magazín

  Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

  0 icon

  Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

  Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

  Iránske tanky Zulfikar a Karrar

  0 icon

  Irán, 24.september 2022 (AM) – Irán sa už takmer 40 rokov nachádza na sankčnom zozname USA, Izraela a EÚ. Krajina, ktorá pred takmer 40 rokmi odstránila iránskeho proamerického šacha, zničila americké komando, ktoré zaútočilo na Irán s cieľom oslobodiť zajatých amerických rukojemníkov, uštedrila výprask irackému vodcovi Saddamovi Hussajnovi, spojencovi Američan

  Ukrajina má problém - roje iránskych dronov likvidujú ťažkú techniku ozbrojených síl. Video

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Podľa hlásenia v operačnom ukrajinskom veliteľstve "Juh", ruské ozbrojené sily zničili ukrajinský remorkér, ktorý bol v prístave Očakov v Mykolajivskej oblasti. Loď zasiahol iránsky kamikadze dron Shahed-136. Rovnakým spôsobom došlo k úderu na budovu v Krivoj Rogu.  

  Ruské sily zničili už takmer tristo ukrajinských vojenských lietadiel

  0 icon

  Ukrajina, 23.september 2022 (AM) – Počas ruskej špeciálnej vojenskej operácie už bolo zničených takmer 300 ukrajinských vojenských lietadiel, informovalo v piatok ruské ministerstvo obrany.   „Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 054 bezpilotných prostriedkov, 376 protilietadlových

  FOTO DŇA