Časová os denacifikácie Ukrajiny .Fašizmus v Česko/Slovensku oficiálne nastolený !!! ,,Pomoc

 

 

Akualizácia o 8:30

—Starosta Kyjeva Vitalij Kličko oficiálne oznámil obkľúčenie Kyjeva.
Hlavné mesto Ukrajiny je momentálne úplne obkľúčené vojakmi. Údaje na túto tému oznámil primátor Kyjeva Vitalij Kličko. Najväčším problémom je podľa Klička fakt, že úrady nemajú možnosť evakuovať civilné obyvateľstvo, podľa expertov je však pravdepodobné, že ruská armáda v najbližších dňoch či hodinách umožní civilistom opustiť Kyjev. keďže tieto nie sú účelom špeciálnej operácie.

—Jednotky ozbrojených síl Ukrajiny za posledný deň vystrelili 40-krát na územie Doneckej ľudovej republiky, pričom vystrelili 538 kusov munície, informovalo zastúpenie DĽR v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu prímeria.
—Jednotky ruských ozbrojených síl zúčastňujúce sa na špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine ovládli mestá Berďansk a Energodar, uviedol na brífingu hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.
PRED 13 MINÚTAMI
Orgány Čukotky sa rozhodli poslať oblečenie deťom, ktoré prišli z území Luganskej a Doneckej ľudovej republiky v oblasti Riazan. 28. februára išlo do škôl v regióne 151 detí z Donbasu, informovala operačná skupina vlády regiónu Riazan.
PRED 16 MINÚTAMI
Príchod ukrajinskej delegácie na rokovania sa očakáva v priebehu jednej a pol až dvoch hodín, uviedol  Medinskij .

Dôsledky úderu na americkú námornú základňu v ukrajinskom Ochakive. Následky útoku na námornú základňu v prístave Očakovo neďaleko Odesy boli zverejnené na internete.
Obyvatelia Mykolajova sa tešia zo zničenia ukrajinskej vojenskej techniky, nahrávajú videá, aby sa podelili o svoje emócie, a zverejňujú ich na internete.
Obyvateľ Mykolajova ukázal samohybnú delostreleckú jednotku (SAU) 2C1 roztrhanú na kusy v centre Mykolajova. Poznamenal, že z ukrajinských vojakov, ktorí ju kontrolovali, nezostalo takmer nič.
Treba dodať, že práve túto základňu spomenul ruský prezident Putin v príhovore k Rusom 21. februára. Od roku 2017 využíva americká armáda základňu Očakovo ako námorné operačné centrum.

09:54 Príslušníci 2. práporu 61. samostatnej jágerskej pešej brigády Ukrajiny dobrovoľne zložili zbrane počas vojenskej špeciálnej operácie ruských jednotiek, uvádza kanál Telegram.”Siloviki”.
09:27 Nekontrolované používanie zbraní distribuovaných kyjevskými úradmi naďalej vedie k novým obetiam. Podľa miestnych obyvateľov v Černomorsku (Odesská oblasť) obrana teroristov zostrelila auto, v ktorom sa viezli dvaja ukrajinskí policajti.
09:23 Dorazil k pluku Interbander, píšetelegram-kanál “Správy milícií Novorossiya”. Na fotografii sú zahraniční dobrovoľníci bojujúci na strane Kyjeva. Niektorí z nich prišli z Albánska a sú v Odese. Úrady
Veľkej Británie, Dánska a Lotyšska už skôr oznámili, že dajú zelenú tým, ktorí chcú cestovať na Ukrajinu, aby sa zúčastnili na bojoch. 09:18 Ráno vyhlásili letecký poplach v Kyjeve, Žitomyre, Charkove,
Dnepropetrovsku, Čerkasách, Vinnici a Černigove.
9:15 Ukrajinská delegácia na rokovaniach s Ruskom dorazila na územie Bieloruska, 
8:32 Starosta Kyjeva Vitalij Kličko oznámil nové podmienky zákazu vychádzania: od pondelka potrvá, ako bolo predtým určené – od 22:00 (23:00 moskovského času) do utorka 7:00 (8:00 moskovského času).
8:26 Piati zamestnanci pohraničnej služby Ukrajiny vrátane náčelníka dobrovoľne zložili zbrane a prešli na stranu ruských ozbrojených síl. Podľa pohraničníkov „boli tri dni pod paľbou, dostávali hrozby od ukrajinských nacionalistických militantov, plížili sa k ruským kolegom zo Starobelska“. Ruské špeciálne služby garantovali plnú bezpečnosť
ukrajinským pohraničníkom, ktorí prešli na stranu Ruskej federácie, píše WarGonzo.
8:15 Raketa Iskander-M OTRK presne zaútočila na 222. centrálnu základňu na uskladnenie delostreleckých zbraní v okolí mesta Umaň v Čerkaskom regióne

————————————————————————

TASS

—Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí distribuoval v nedeľu v Ženeve informačný bulletin, z ktorého vyplýva, že od 04:00 24. februára do 26. februára 05:00 zomrelo na Ukrajine 64 civilistov a 176 civilistov, ako aj tzv. v DĽR a LĽR boli zranení. Zdôrazňuje sa, že počet vnútorne vysídlených osôb dosiahol viac ako 160 tisíc a viac ako 116 tisíc prekročilo hranice susedných krajín.​
—Zelenskyj by mal hľadať každú príležitosť na rokovania, no namiesto toho hľadá výhovorky, čo je z jeho strany zločin proti ľudu Ukrajiny,  povedal predseda Štátnej dumy Vjačeslav Volodin.
—Ruská strana garantovala a bola pripravená zaistiť bezpečnosť ukrajinskej delegácie na prípadných rokovaniach v Gomeli, uviedol pobočník prezidenta Ruskej federácie Vladimír Medinskij.
11:15 Moskovského času  Rokovania medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou, čo je známe do tejto hodiny:
Rusko bolo na nich v piatok pripravené, vytvorilo delegáciu, Minsk zorganizoval platformu
Ukrajinská strana si dala prestávku a zmizla 
Rusko po pozastavení postupu čakalo deň a v sobotu popoludní obnovilo špeciálnu operáciu
Kremeľ v nedeľu ráno oznámil, že do Bieloruska pricestovala ruská delegácia na rokovanie s Ukrajincami v súlade s dosiahnutou dohodou.
Delegáciu tvoria zástupcovia ministerstva zahraničných vecí, ministerstva obrany a ďalších rezortov vrátane prezidentskej administratívy
 Ako platforma na rokovania bol vybraný Gomel.

13:48 GMT  Veľká Británia podporila Zelenského výzvu, aby cudzinci išli na Ukrajinu
BM : ja sa pýtam kde je tá druhá najväčšia armáda sveta , keď potrebujú žoldnierov . Mimochodom tých je tam už niekoľko tisíc
13:27 Kyjevskí militanti pokračujú v ústupe z územia Donbasu. Nacisti však zostávajú verní sami sebe a snažia sa zničiť to, čo nedokázali udržať. Opúšťajú svoje pozície v blízkosti Volnovakha a strieľajú z tankov na jednotky Ľudových milícií DĽR a osady.
13:09 Novinár a spisovateľ z Dokučajevska v DĽR Jurij Choba hovoril o situácii v rodnej dedine:
Dnes je v Dokučajevsku hlučno. Včerajší deň bol tichší. Dorazil do zoo. V nemocnici je veľa zranených. Predná línia sa trochu posunula, ale pravá strana zostala.
13:05 Kyjevskí militanti sa sťahujú z Donbasu a snažia sa zanechať za sebou len smrť a skazu. Minú cesty, po ktorých sa pohybujú civilisti. Na diaľnici pri Severodonecku v doteraz okupovanej časti LPR vyhodili do vzduchu auto. Muž a žena zomreli, no ich dieťa, ktoré cestovalo s nimi, prežilo.
12:46 Ukrajinskí trestanci pokračujú v ostreľovaní územia DĽR. Priemyselné mesto neďaleko osady Dokučajevsk sa dostalo pod paľbu. Ozbrojené sily Ukrajiny používali mínomety kalibru 120 mm, informuje zastúpenie republiky v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu režimu prímeria (JCCC).
11:47 Kyjevskí militanti za roky vojny nezmenili taktiku ukrývania sa za chrbtom civilného obyvateľstva. Nacisti, ktorí sa v agónii snažia udržať Mariupol za sebou, sa zbabelo usadili na nádvorí školy číslo 52.
11:13 Ukrajinskí trestanci pokračujú v ostreľovaní Donecka. sa objavil na webevideos následkami nedávneho útoku na mesto: Ozbrojené sily Ukrajiny použili delostrelectvo kalibru 152 mm. Celý okres Kyjevskij v hlavnom meste DĽR je bez prúdu a vážne poškodených bolo viac ako desať obytných budov.
10:35 Ďalšia osada Luganskej ľudovej republiky je úplne oslobodená od ukrajinských militantov. Hovoríme o sídlisku mestského typu Trekhizbenka podľa Ľudových milícií LPR. Dostal sa pod kontrolu obrancov republiky a pokračujú v operácii na oslobodenie LPR.
10:00 Obyvatelia obce bane Trudovskaja uviedli, že ukrajinskí trestatelia strieľali na ich územie celý večer a polovicu noci. “Bola to úplná hrôza.” A teraz je ticho. Takmer týždeň tu nebola voda,povedalIrina Petrovskaya, obyvateľka obce.

——————————————————————–

ČESKO/SLOVENSKO: Po konzultáciách s bezpečnostnými složkami štátu a na základe odporúčania vlády Slovenskej republiky zablokovalo sdruženie poskytovateľov internetových služieb CZ.NIC osem webov, ktoré „ohrozujú národnú bezpečnosť“. Združenie o tom informovalo v pátek prostredníctvom tlačovej správy
„Agresia Ruskej federacie voči Ukrajine je dlhodobo sprevádzaná dezinformačnou kampaňou v celej rade internetových médií, ktoré využívajú českú národnú doménu. Keďže sa tieto informácie cielene nezakladajú na pravde a preukázateľne podnecujú k šíreniu vykonštruovaných fám, oznámení a nestability v spoločnosti, rozhodli sme sa po konzultáciách s najvyššími predstaviteľmi štátu tieto výrazné dezinformačné internetové médiá zablokovať,“ povedal výkonný riaditeľ združenia CZ.NIC Ondřej Filip.
Podľa českých médií sú zablokované weby Aeronet.cz, Protiproud.cz, Ceskobezcenzury.cz, Voxpopuliblog.cz, Prvnizpravy.cz, Czechfreepress.cz, Exanpro.cz a Skrytapravda.cz.
Tento krok je reakciou na vojenský útok armády Ruskej federácie proti Ukrajine a dezinformačnú kampaň, ktorá inváziu sprevádza, spresnil správca českej internetovej domény. Sloboda slova týmto utrpela v Česku ťažkú ranu.
Na Slovensku fašisti vypli Info vojnu ! 
Česko – najnovšie je vypnutá aj stránka ac24
Uvidíme ,ktoré ďalšie slobodné médiá Matovičovi fašisti vypnú 

Pomoc Rakúska.
Viedenský starosta posiela na Ukrajinu 3 kamióny ……rúšok . Neskutočné !!!
Nemecko poslalo 8 000 prilieb . Sranda 

BM :  Fašizmus je tu . Chce sa mi napísať ,že  ,,soft” fašizmus . Nacisti pálili knihy ,títo zmrdi vypínajú stránky . Nech žije liberálna demokracia !!! Samozrejme všetko sa to bude točiť okolo ,,dezinformácií” . A ako je to takmer vždy ,najviac dezinformujú tí , ktorí zaviedli fašizmus 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 299

Celkové hodnotenie: 22.69

Priemerná čítanosť: 3885

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Tréner Feneš po MS: "Naše chyby v defenzíve súperi tvrdo trestali"

  0icon

  Edmonton 16. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, TASR/AP-Jason Franson/The Canadian Press via AP)   Podľa trénera Ivana Feneša doplatili slovenskí hokejisti na MS do 20 rokov…

  Chystá sa dokument o Škrtelovi: "Verím, že to dopadne dobre"

  0icon

  Bratislava 16. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Městská kina Uherské Hradiště, TASR-Lukáš Grinaj)   Približne o rok príde do kín dokumentárny film o Martinovi Škrtelovi. Bývalý kapitán slovenskej…

  Ukrajinská reperka na Szigete roztrhala fotku Putina s Orbánom

  0icon

  Budapešť 16. augusta 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Koncert ukrajinskej reperky Aliny Pašovej na hudobnom festivale Sziget 2022 v Budapešti sa v pondelok popoludní niesol v znamení…

  Fico: NAKA klame! To je všetko, čo sa dá k úbohosti Hamranovcov povedať

  0icon

  Bratislava 16. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR)   Kajetán Kičura nikdy nekupoval, nevlastnil ani nezdedil žiadne zlaté tehly. To je všetko, čo sa k tejto včerajšej úbohosti…

  Operácia mala trvať 3 - 4 dni. Pozrite si pôvodný plán ruského útoku. Americké tajné služby o ňom vedeli už v októbri 2021

  0icon

  Bratislava 16. augusta 2022 (HSP/Foto: Facebook)   Americké tajné služby a Biely dom vedeli o plánoch rozsiahlej ruskej invázie na Ukrajinu od októbra 2021, uviedol…

  Európska únia svojimi protiruskými sankciami rozdrví svoje hospodárstvo. Príklady, ako to bude, sa už ukazujú. Slovalco zajtra odstavuje výrobu

  0icon

  Bratislava 16. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)   Združenie Ukrcukor uviedlo, že Ukrajina kvôli drahému plynu zatvorí 10 cukrovarov "Cena komerčného plynu ponúkaného spoločnostiam je taká,…

  Poslanec OĽaNO: Oligarchovia sa už dohodli a budú tvrdo pracovať na príprave vlády Hlas - SAS - PS

  0icon

  Bratislava 16. augusta 2022 (HSP/Foto:Foto:TASR-Michal Svítok)   Poslanec Peter Kremský (OĽaNO) tvrdí, že sa cez víkend začala ďalšia fáza dlhodobej kampane za "rozumnú vládu". Začala…

  V Dubnici spadol na auto strom a vietor strhol strechu v súkromnej firme

  0icon

  Dubnica nad Váhom 16. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Sedem zásahov absolvovali v utorok popoludní profesionálni hasiči z Dubnice nad Váhom v súvislosti s lokálnou…

  Dnes mnohí v cirkvi vyronia slzu za kardinála Tomka, ale slzu treba vyroniť hlavne za dnešnú cirkev

  0icon

  Košice 16. augusta 2022 (HSP/Foto: TASR – Milan Kapusta)   Asi naivne, ale myslel som si ešte pred covidom, že našej cirkvi sa nestane to…

  Ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo úmrtie občana SR v Turecku

  0icon

  Bratislava/Ankara 16. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Úmrtie slovenského občana v dovolenkovom rezorte v Turecku potvrdilo v utorok pre TASR Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí…

  Armádny Magazín

  Ďalší diverzný útok na Krym. V oblasti Džankoj po výbuchu horí elektrická rozvodňa

  0 icon

  Krym, 16.august 2022 (AM) – Nový incident sa udial na Kryme, na okraji mesta Džankoj, horí elektrická rozvodňa, miestni obyvatelia hlásili silný výbuch. Na mieste boli hasičské jednotky.   [video width="480" height="224" mp4="https://admin.armadnymagazin.sk/wp-content/uploads/2022/08/video_2022-08-16_09-20-46.mp4"][/video]   Podľa predbežných

  Republikáni v USA sa obávajú že Rusko a Irán použijú bývalé proamerické afganské špeciálne jednotky

  0 icon

  USA, 16.august 2022 (AM) –  Bývalí afganskí bezpečnostní predstavitelia s tajnými znalosťami o operáciách USA, ktorí zostali po evakuácii Američanov z krajiny, sú náchylní na nábor zo strany Ruska, Číny a Iránu. Uviedli to republikánski zákonodarcovia s tým, že administratíva prezidenta Joea Bidena nedala prednosť ich evakuácii

  Ukrajinský generál varuje: Ruský vojensko-priemyselný komplex na rozdiel od amerického funguje 24/7

  0 icon

  USA, 16.august 2022 (AM) – Ukrajina by sa nemala spoliehať na štedrú vojenskú pomoc zo strany Spojených štátov, keďže ich zásoby zbraní nie sú neobmedzené. Tento názor vyjadril zástupca veliteľa a tvorca Síl pre špeciálne operácie (SOF) Ukrajiny generálmajor Segej Krivonos.   Vysoko postavený ukrajinský vojak zárove

  Rusko má dve možnosti ochrany Záporožskej jadrovej elektrárne

  0 icon

  Ukrajina, 16.august 2022 (AM) – Ozbrojené sily Ukrajiny už týždeň ostreľujú jadrovú elektráreň v Záporoží. Väčšinu nepriateľských úderov dokážu sily protivzdušnej obrany odraziť. Na pozadí rastúcej hrozby jadrovej katastrofy však miestne úrady navrhujú zastaviť prevádzku jadrovej elektrárne. Nakoľko je takýto krok prijateľný z technického, ekonomického a v

  "Ruský ľud je hrdý na svoju armádu a námorníctvo." Vladimir Putin otvoril fórum Armada 2022

  0 icon

  Rusko, 16.august 2022 (AM) – Medzinárodné vojensko-technické fórum "Armáda 2022" sa otvorilo 15. augusta a potrvá do nedele v centre Patriot pri Moskve . Na fóre asi 1,5 tisíca podnikov ruského vojensko-priemyselného komplexu predstaví viac ako 1000 nových modelov vojenskej techniky.   "Naši ľudia sú hrdí na svoju armádu a námorníctvo,…

  FOTO DŇA