Denný prehľad bojov na Ukrajine .Fašizmus na Ukrajine zachránil  Chruščov .

KEĎ  ŹE SA MI NEDA UPRAVIŤ BLOG KDE SOM DÁVAL NOVINKY BUDEM ICH DÁVAŤ SEM

BM : Ukrajinu čaká po skončení operácie veľa ťažkostí , pretože chazari Kličko a Zelenskij rozdali mnoho zbraní prakticky hocikomu . Ťažko sa však budú vracať naspäť 

 

 

—Vyšetrovací výbor Ruskej federácie otvoril trestné konania o skutočnostiach smrti civilistov počas ostreľovania ukrajinskými bezpečnostnými silami v Donbase. Hovoríme o smrti učiteľov školy v Gorlovke, ako aj o smrti civilistov v Kirovsku. Podľa medializovaných informácií prišlo o život celkovo sedem ľudí.
—Libanon stojí za dodržiavanie základných princípov medzinárodného práva v ukrajinskej kríze, povedal minister zahraničných vecí Abdullah Bou Habib v rozhovore pre noviny Nida al-Watan. Povedal, že ním vedené ministerstvo zahraničných vecí dostalo kritiku od viacerých ministrov a poslancov za vyhlásenie libanonského ministerstva zahraničia z 24. februára, ktoré odsúdilo ruskú vojenskú operáciu na území Ukrajiny.
—Vyostrenie krízy okolo Ukrajiny naznačuje nespoľahlivosť zahraničnej politiky USA, vyvoláva eskaláciu konfliktu a môže byť varovaním pre krajiny, ktoré sa snažia získať podporu Washingtonu, píšu v úvodníku čínske noviny Global Times .
Publikácia pripomína, že Spojené štáty, sledujúce svoje vlastné sebecké záujmy, dlhé roky prispievali k podnecovaniu konfliktov v rôznych častiach sveta.
—Vladimir Putin v piatok popoludní v súvislosti s očakávanými rokovaniami s Kyjevom vydal rozkaz zastaviť postup vojsk na Ukrajine, no pre odmietnutie druhej strany dialógu v sobotu popoludní bol pohyb obnovený, uviedla tlač Novinárom to povedal tajomník ruskej hlavy štátu Dmitrij Peskov.
Vysvetlil, že keďže „v skutočnosti ukrajinská strana odmietla rokovať, dnes popoludní hlavné ruské sily obnovili postup v súlade s plánom operácie“.
—Z Pjatigorska bolo do Rostovskej oblasti odoslaných viac ako 25 ton potravinárskych výrobkov pre obyvateľov evakuovaných z Doneckej a Luganskej ľudovej republiky, uviedol starosta Pjatigorska Dmitrij Vorošilov. “Práca na zhromažďovaní humanitárnej pomoci pokračuje! Zberné miesto v Pjatigorsku: Kozlova ulica, 8 kancelária strany Jednotné Rusko,” napísal na Instagrame.
—Nacionalistické formácie Ukrajiny zastrelili vojaka ozbrojených síl Ukrajiny, ktorý sa snažil nájsť útočisko v Rusku, uvádza FSB. Ruská pohraničná stráž podľa Centra pre styk s verejnosťou FSB utrpela pri potláčaní provokácie zo strany Ukrajiny. 

16:36 GMT  Maďarsko nebude blokovať sankcie proti Rusku – premiér Orbán
16:34 Moskovského času  Andreevka, okres Volnovakhsky, DĽR je naša
Je tu veľký nákladný uzol železničnej stanice Karan 
16:32 Moskovského času Ukrajinská strana odmietla rokovať. Peskov 
16:30 moskovského času Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie odporučilo Rusom, ktorí sú teraz v zahraničí, aby sa zaregistrovali v aplikácii Zahraničný asistent, aby získali pomoc pri návrate späť 
16:28 MSK  Basurin: 5 civilistov bolo zabitých, 15 zranených v DĽR denne 
16:27 Moskovského času  Vojenský informátor: Ozbrojené sily RF postúpili z Melitopolu 50 kilometrov na sever a vstúpili do Tokmoku. Záporožská oblasť. Zdá sa, že v obci im kládli odpor Ozbrojené sily Ukrajiny. Jeden z tankov sa dostal na palubu z RPG, zachránila ho však dynamická ochrana.  
16:05 Moskovského času  Postup vojsk LĽR (modrá) a DĽR (tmavomodrá). Mimochodom, medzi Charkovom a Slavjanskom vypukli boje v Potravinách, kam sa prebila kolóna ruskej armády. @chvkmeda
14:41 Moskovského času  Dediny Lopaskino, Muratovo, Grečiškino, osady mestského typu Trechizbenka a Stanica Luganskaja sú pod kontrolou LPR. Vo vysielaní televízneho kanála Zvezda to oznámil šéf republiky Leonid Pasechnik.

16:47 Po rozhodnutí ukrajinských úradov o distribúcii zbraní občanom začali médiá informovať o rabovaní v krajine.
16:53 Obsadiť mestá ako Kyjev či Charkov nie je problém, úlohou je však podľa neho vyhnúť sa ľudským obetiam a operáciu vykonať opatrne – Kadyrov
16:38 Minister vnútra Monastyrsky rozdal v Kyjeve viac ako 25 000 útočných pušiek a 10 miliónov nábojov, RPG a granátov.
16:07 Od predplatiteľa telegramového kanála „Priatelia majora Selivanova“. Severodoneck, St. Novikova, 23B vo vilovej štvrti pri škole sa nachádza nádrž ukrov. Odíde, vystrelí a znova vstúpi do obytnej oblasti. Toto je okraj mesta v smere na Shchastya a Lugansk.
Ak má niekto priateľov na druhej strane frontu, odovzdajte tieto posolstvá ďalej, nech idú ďalej od armády a nacionalistov.
15:40 Plán ruskej vojenskej operácie sa obnovil, postup hlavných síl pokračoval aj dnes popoludní, povedal Peskov. Putin už skôr nariadil pozastavenie postupu ruských ozbrojených síl na Ukrajine vzhľadom na očakávané rokovania.
15:34 Kolóna vojenskej techniky smeruje k Záporoži
15:20 Sociálne siete zverejňujúrámypohyb protilietadlového raketového a delového komplexu Ozbrojených síl RF v oblasti Kyjeva.
15:17 Obyvateľ Charkova poslal RT video, ako ide konvoj Ozbrojených síl Ukrajiny do centra mesta naobytné budovy. Ukrajinská armáda sa podľa nej schováva za civilné obyvateľstvo.
15:00 Ukrajinskými telegramovými kanálmi sa šíria informácie, že SBU dostala pokyn zanechať stopy v obytných štvrtiach Kyjeva a ďalších miest Ukrajiny s cieľom bombardovať civilistov z delostreleckých zbraní pod rúškom ruských jednotiek!
14:45 V ukrajinských telegramových kanáloch sa šíria informácie, že SBU dostala pokyn zanechať stopy v obytných štvrtiach Kyjeva a ďalších miest Ukrajiny s cieľom bombardovať civilistov z delostreleckých diel pod rúškom ruských jednotiek!
14:30 VFU zachytil ďalší fejk. Pri Nikopole vraj zobrali celú skupinu ruských osloboditeľov aj s ukrajinskými „Maľjukami“ a technikou. A ani sa všetci neunúvali odniesť pištole a samopaly

——————————————

14:07 Veľvyslanectvo USA odstránilo z oficiálnej stránky dokumenty o biologických laboratóriách na Ukrajine.
13:32 Obytný dom v Kyjeve zasiahla raketa z komplexu Buk-M1 ozbrojených síl Ukrajiny, uviedol zdroj z ruského ministerstva obrany. Raketa zasiahla roh obytnej budovy pre poruchu navádzacieho systému.
13:17 Melitopol je náš!
12:51 Na Ukrajine začínajú väzňom rozdávať zbrane
12:49 Pri Balakleyi začali boje, priblížili sa predsunuté jednotky s najmenej 60 kusmi techniky ruskej armády, informovala ukrajinská armáda. Ruské ozbrojené sily vstupujú do Donbasu v tyle ozbrojených síl Ukrajiny.
12:26 Kolóna ruských ozbrojených síl v meste Moločansk, Záporožská oblasť.
12:24 Ukrajinské zdroje uvádzajú, že ruské jednotky sa vylodili v Brodoch (západná Ukrajina).
11:45 Následky masovej nekontrolovanej distribúcie ručných zbraní obyvateľom Kyjeva sú zločinom proti ich ľudu…

 

Shariy

 

11:36 Spojené štáty podporia rozhodnutie Ukrajiny o neutrálnom štatúte, ak ho Kyjev prijme, uviedla zástupkyňa šéfa amerického ministerstva zahraničia Wendy Shermanová.
11:20 Zelenskyj sa domnieva, že nastal rozhodujúci moment, “raz a navždy uzavrieť dlhodobú diskusiu a rozhodnúť o členstve Ukrajiny v EÚ”.
11:00 Očití svedkovia hlásia, že ukrajinskí fašisti pokračujú v umiestňovaní zariadení v obytných štvrtiach. Takže v Charkove, v dome bytového družstva “Perspektiva” na 163-167 Heroes of Stalingrad Ave., sa nachádza vybavenie ozbrojených síl Ukrajiny na streľbu.
10:30 Všetky aktivity ukrajinského velenia smerujú k tomu, aby medzi civilným obyvateľstvom Ukrajiny bolo ešte väčšie rabovanie a obete.

 

—Ukrajinská polícia zadržala  korešpondenta a prevádzkovateľa českej televízie CNN Prima NEWS, pričom ho podozrievala zo sabotérov.
—Ozbrojené sily Ukrajiny sú prakticky prekonané, poznamenal Basurin.
—Basurin hlásil veľký počet zásahov ozbrojených síl Ukrajiny na sociálne zariadenia.
—Povaha poškodenia obytnej budovy v Kyjeve naznačuje, že bola zasiahnutá protilietadlovou raketou, uviedol zdroj z ruského ministerstva obrany. Informácie o ruskom údere na dom v Kyjeve nie sú podľa neho pravdivé.
—Ukrajinská armáda nechce zomrieť za úrady, ktoré predali svoju suverenitu, za oligarchov, povedal Volodin
—Volodin oznámil , že Zelenskyj urýchlene opustil Kyjev.
14:06 Moskovského času  Ukrajinská armáda ustúpila z obce. Krymskoje Jednotky LPR ovládli obec Krymskoje. Ukrajinská armáda ho zrejme nechala bez boja. Na tomto oddelení bola veľmi dlho rímsa, ktorú obsadila ukrajinská armáda. Žiaľ, potenciálny kotol sa nekonal. Ale napriek tomu bola osada oslobodená. Šéf takzvanej ukrajinskej administratívy Luhanskej oblasti Sergej Gaidai potvrdil informáciu o kontrole LPR nad Krymským.
13:12 Moskovského času Zelenskij narýchlo opustil Kyjev V hlavnom meste Ukrajiny už včera nebol. Spolu so svojím sprievodom utiekol do mesta Ľvov, kde mu spolu so svojimi pomocníkmi vybavili ubytovanie. Všetky videá, ktoré uverejňuje na sociálnych sieťach, sú vopred nahrané. Informácie od poslancov Najvyššej rady, ktorí sa s ním pokúsili stretnúť v Kyjeve. Pozvali ich do Ľvova na stretnutie Zelenskyj je pod ochranou neonacistov. 
Všetky videá, ktoré uverejňuje na sociálnych sieťach, sú vopred nahrané.
Informácie od poslancov Najvyššej rady, ktorí sa s ním pokúsili stretnúť v Kyjeve. Boli pozvaní do Ľvova na stretnutie.
Zelenskyj je pod ochranou neonacistov.
12:40  Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev varoval pred možnosťou definitívneho prehodnotenia vzťahov s krajinami, ktoré uvalili sankcie na Ruskú federáciu .
“Sú tu aj dobré správy. Sankcie môžu byť výbornou príležitosťou na konečné prehodnotenie všetkých vzťahov s tými štátmi, ktoré ich uvalili. Vrátane prerušenia dialógu o strategickej stabilite,” napísal Medvedev na svojej stránke Vkontakte.
12:35 moskovského času. Podľa rozviedky Doneckej ľudovej republiky plánujú ukrajinské ozbrojené formácie v blízkej budúcnosti masívne útoky z “Gradova” a iných ťažkých zbraní na obytné oblasti Kramatorska, Slavjanska, Artemovska, prípadne Mariupolu a ďalších osád hl. Donbass, v súčasnosti stále kontrolovaný Ukrajinou.
    Účelom tohto zločinu je obvinenie z ostreľovania, ničenia bytov a infraštruktúry, možnej smrti ľudí z jednotiek republík a Ruska. Prosíme obyvateľov týchto osád, aby sa uchýlili do útulkov, prijali všetky možné bezpečnostné opatrenia v záujme zachovania ich života a zdravia.  Celé obyvateľstvo v rámci hraníc bývalej Doneckej oblasti považujeme za našich spoluobčanov: v roku 2014 ste hlasovali za nezávislosť Doneckej ľudovej republiky a každý život je pre nás cenný! Zažili sme krutosť a cynizmus trestných rozkazov ukrajinského režimu. Preto opakujem: urýchlene urobte maximálne možné bezpečnostné opatrenia!

——————————————————

ďalšia aktualizícia cca 12:00——————— 

—Ľudové milície LĽR varovali ukrajinských nacionalistov pred bezprostrednou likvidáciou za zločiny proti ľudskosti.
—Ukrajinskí nacionalisti plánujú útoky na Kramatorsk a Slavjansk.
Ruské ministerstvo obrany má dôkazy, že v Kramatorsku a Slavjansku sa chystajú provokácie podobné úderu ukrajinských nacionalistov na Starobeľsk.
—Roskomnadzor požadoval, aby množstvo médií odstránilo nepravdivé údaje o operácii na Ukrajine.
—Ukrajinské ozbrojené sily ostreľovali Vasilievku nábojmi zakázaného kalibru.
Informovalo o tom zastúpenie DĽR v JCCC.
—Delostrelecké jednotky ukrajinských jednotiek naďalej cielene zasahujú obytné oblasti DĽR.
Informujú o tom Ľudové milície republiky

11:36 GMT  ⚡️NM DPR sa posunul o 14 km na južnom fronte⚡️ pokračuje v postupe na Mariupol.26.02.22
11:31 GMT  Prvé zábery z oslobodeného sídliska Stanica Luganskaya. Ide o zástupcu NM LPR.
11:20 Moskovského času  Železničná komunikácia na trati Mariupol-Volnovacha bola prerušená.
11:15 moskovského času  Severodoneck, 122-mm húfnice D-30 ozbrojených síl Ukrajiny v obytných oblastiach.
10:58 GMT  Vlajka LPR je inštalovaná na kontrolnom stanovišti neďaleko osady mestského typu Stanica Luganskaya. Z miesta udalosti to oznámil spravodajca PERSONS.
“Na kontrolnom stanovišti bola odstránená ukrajinská vlajka. Vlajka LPR už veje. V súčasnosti na územie osady mestského typu Stanycja Luhanska vstupuje spravodajca LPR,” uvádza spravodajca.
11:57 Medvedev povedal, že operácia na ochranu Donbasu bude pokračovať, kým sa nedosiahnu všetky výsledky, o ktorých Putin hovoril – nič viac a nič menej.
11:33 Objavili sa fotografie následkov ostreľovania mikrookresu Solnečnyj v Gorlovke ukrajinskými ozbrojenými silami. V bytových domoch na ulici Bohuna 37 a 39 bolo poškodené zasklenie, poškodené boli dve autá. Na sv. Bogun, 37, pokazené kúrenie, poškodená budova predajne Avoska.
—-Medvedev nevylúčil znárodnenie majetku osôb registrovaných v USA, EÚ a iných nepriateľských jurisdikciách. Na zatýkanie finančných prostriedkov ruských občanov a firiem v zahraničí bude podľa neho potrebné odpovedať symetricky, so zatýkaním zahraničných fondov v Ruskej federácii.
—Ukrajinskí nacionalisti zaútočili na obytné štvrte mesta Starobelsk raketovými systémami s viacerými odpaľovacími systémami Grad, informovalo ruské ministerstvo obrany. V dôsledku úderu ukrajinských nacionalistov na Starobilsk je podľa neho medzi civilným obyvateľstvom mŕtvych. Ruské ministerstvo obrany tiež informovalo, že má informácie o provokáciách plánovaných ukrajinskými nacionalistami v Kramatorsku a Slavjansku.
–Medvedev povedal , že sankcie nič nezmenia, operácia na ochranu Donbasu bude vykonaná.
—Obyvatelia Doneckej a Luganskej ľudovej republiky, evakuovaní do ruských miest, si vybavujú život na prechodnom mieste pobytu. Deti začínajú študovať v školách a dospelí, ktorí chcú dočasné zamestnanie, dostávajú takéto ponuky. Viac o živote evakuovaných si prečítajte v správe TASS.

——————————————————————————————

06:04 Zelenskyj odmietol ponuku USA na jeho evakuáciu z Kyjeva – The Washington Post.
Podľa nepotvrdených správ sa jednotky vylodili v Nikolajeve (alebo blízkom okolí). 
05:54 ❗️Most pri stanici metra Beresteyskaya bol vyhodený do vzduchu na ulici Pobeda , ruské jednotky sa presúvajú smerom k Shulyavka, uvádza Vgorode.
04:44 V Nikolajeve celú noc z času na čas počuť výbuchy . Je možné, že ruské vzdušné sily útočia na vojenské objekty a pozície ozbrojených síl Ukrajiny.
 04:41 Bojujte na Victory Avenue v Kyjeve. Na tejto ulici je už spomínaná stanica metra Beresteyskaya. Samotná alej prechádza celým Kyjevom od západu na východ.

8:45 Zástupca LĽR v humanitárnej podskupine uviedol, že pri ostreľovaní ukrajinskými ozbrojenými silami bolo v DĽR a LĽR za deň zabitých sedem civilistov.
7:50 Veliteľstvo územnej obrany DĽRinformujeo zachytení dvoch rakiet Tochka-U nad republikou. Rakety taktického raketového systému nefungovali. V dôsledku toho boli poškodené obytné budovy a hospodárske budovy v Ilovajsku a Amvrosievke.
07:45 Ostreľovanie ukrajinských trestateľov osady Verkhnetoretskoe severné a južné: vystrelilo 5 mín s kalibrom 120 mm.
3:50 Ostreľovanie VFU n.p. Dokuchaevsk na adrese per. Záhrada, 2, 4 – početné poškodenie plynového potrubia. Zaznamenané boli aj škody na vysokonapäťovom vedení 6 kV, odpojené boli 3 trafostanice.
3:40 Ukrajinský projektil zasiahol dedinu Staromikhaylovka: na ulici. Oktyabrskaya, 5a 2 okenné bloky boli vyrazené, 9 okien s dvojitým zasklením bolo poškodených, steny 20 m² boli rozrezané, 3 autá boli poškodené. Na sv. Oktyabrskaya, 7 v dôsledku ostreľovania bol zaznamenaný požiar, poškodený kovový prístrešok na ploche 12 m², veci, auto.

Celkovo ruské ozbrojené sily vyradili z činnosti 211 vojenských zariadení vojenskej infraštruktúry Ukrajiny. Vrátane 17 veliteľských stanovíšť a komunikačných centier Ozbrojených síl Ukrajiny, 19 protilietadlových raketových systémov S-300 a Osa, 39 radarových staníc. 
🔸 Zostrelených: 6 bojových lietadiel, 1 vrtuľník, 5 bezpilotných lietadiel. 
🔸 Zničených bolo 67 tankov a iných bojových obrnených vozidiel, 16 viacnásobných raketometov, 87 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel.
Medzi trofejami sú americké protitankové raketové systémy Javelin a britské NLAW. 
„Dňa 25. februára, po pristátí obojživelného útoku v oblasti osady Azov (Ukrajina), ruské jednotky pochodovali a bez odporu vstúpili do Melitopolu,“ uviedlo ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení. .
Je potrebné poznamenať, že obyvatelia Melitopolu privítali ruskú armádu, ktorá vstúpila do mesta.
Ozbrojené sily Ukrajiny bez boja odovzdali Starobelsk a Severodoneck
Ministerstvo obrany Ruska: 2. zbor NM LPR LPR postúpil do hĺbky 21 km a dobyl Trekhizbenku, 1. zbor NM LPR – do 25 km a dosiahol Volnovakha.
Počas nepriateľských akcií bolo zajatých veľké množstvo zbraní, ktoré západné krajiny dodali Ukrajine v posledných mesiacoch. 
O 04:00 (moskovského času) Budovy generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny a miesto spojovacieho pluku v Kyjeve boli vystavené raketovým útokom. Nočný výbuch na kyjevskej oblohe súvisí s chybou protivzdušnej obrany Ukrajiny na jej vlastnom lietadle. Niekoľko preživších S-300 bolo odvezených pod kryt obytných budov. hľadá, 80-90% zničených
—Ruské námorníctvo zničilo osem vojenských člnov ukrajinských námorných síl, uviedol Konašenkov.
—Ruské ozbrojené sily začali útok s presne navádzanými zbraňami s použitím riadených striel na ukrajinskú vojenskú infraštruktúru, uviedlo ruské ministerstvo obrany.
—Ozbrojené sily Ukrajiny spustili paľbu deväťkrát za deň na sedem osád Luhanskej ľudovej republiky. Oznámilo to v sobotu zastúpenie LPR v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu režimu prímeria.
“Ozbrojené sily Ukrajiny zaznamenali deväť útokov na sedem osád (osad) republiky,” píše sa v správe. “V osade Doneckij bolo poškodených päť domov.

———————————————————————————–

Stretnutie so stálymi členmi Bezpečnostnej rady
Vladimír Putin: Vážení kolegovia, dobrý deň.
Dnes budeme diskutovať o priebehu špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine.
Hlavné boje ruskej armády podľa očakávania neprebiehajú s regulárnymi jednotkami ozbrojených síl Ukrajiny, ale s nacionalistickými formáciami, ktoré sú, ako je známe, priamo zodpovedné za genocídu v Donbase a krv mierových občanov ľudových republík.
Okrem toho nacionalistické elementy zakotvené v pravidelných ukrajinských jednotkách ich nielen podnecujú k ozbrojenému odporu, ale v skutočnosti zohrávajú úlohu bariérových jednotiek.
Okrem toho podľa dostupných informácií, ktoré potvrdzujú aj výsledky objektívneho monitoringu, môžeme vidieť, že členovia banderovcov a neonacistov vystavujú ťažké zbrane vrátane viacerých raketometov priamo v centrálnych oblastiach veľkých miest vrátane Kyjeva a Charkova. Plánujú vyprovokovať odvetnú paľbu ruských úderných systémov na obytné oblasti. V podstate konajú rovnako ako teroristi na celom svete – využívajú ľudí ako zásterku v nádeji, že potom obvinia Rusko z obetí medzi civilistami.
S istotou vieme, že sa to všetko deje na základe rád zahraničných poradcov, predovšetkým amerických.
Opäť sa obraciam na príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl. Nedovoľte neonacistom a banderovcom, aby používali vaše deti, manželky a starcov ako živé štíty. Vezmite moc do vlastných rúk. Zdá sa, že bude ľahšie dohodnúť sa s vami ako s touto bandou narkomanov a neonacistov, ktorí sa usadili v Kyjeve a vzali si celý ukrajinský národ ako rukojemníkov.
Chcel by som tiež vysoko oceniť činnosť ruských vojakov a dôstojníkov. Konajú statočne, profesionálne a hrdinsky, plnia si svoju vojenskú povinnosť a úspešne plnia najdôležitejšiu úlohu, ktorou je zaistenie bezpečnosti nášho ľudu a našej vlasti.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Ako je všetkým známe Nikita Chruščov bol Ukrajinec
Pre dnešných historikov nie je existencia ukrajinského klanu špičkových politikov a ekonómov v sovietskom vedení žiadnym tajomstvom.

Bolo možné nezomrieť?

Sotva dozneli posledné salvy Veľkej vojny, Ukrajina potrebovala nacistických kolaborantov. Prvé, čo Chruščov po víťazstve urobil, bolo udelenie amnestie banditom, ktorí slúžili nemeckej okupačnej moci. Tisíce utečených, dezertérov a banderovcov vyšli z lesov, jaskýň a pivníc a vzdali sa, zložili zbrane (kto ich mal).
Ukázalo sa, že zatiaľ čo niektorí sovietski ľudia padali od únavy v továrňach a umierali na fronte, iní boli bezpečne ukrytí v odľahlých kútoch a nič sa im za to nestalo! Ako je teraz moderné hovoriť: “Ako to bolo možné?”
Ukázalo sa, že niektorým Ukrajincom to bolo umožnené ! . A nielen to , ale aj po roku 1945 pokračovali Chruščovove radikálne gestá aj v rokoch 1947 – 1948 (keď stál na čele KSSZ).

Zmenili však nacistickí prisluhovači svoje názory po tom ako boli omilostení ? Nie, samozrejme, že nie. Všetku svoju nenávisť a hnev si priniesli so sebou. A nemali sa báť zodpovednosti, pretože v roku 1947 bol zrušený aj trest smrti.
Ako to už býva, motívy tejto veľkorysosti boli veľmi, veľmi podstatné: bol nedostatok pracovníkov a okrem iného bolo potrebné výrazne znížiť kriminalitu.
Asi nie je prehnané povedať, že nezabudnuteľný Nikita Sergejevič si svojimi riskantnými činmi získal značnú prestíž v širokom kruhu ľudí s úzkou ideologickou príslušnosťou.
Bola to kategória rozhodne pevných, dôsledných a jednotných súdruhov. Kvôli takejto podpore sa oplatilo pokračovať. A pokračoval.

Mierotvorec

5. marca 1953 sa uvoľnilo miesto “otca národov” a otázka nástupcu sa stala aktuálnou. Jedným z najmocnejších mužov v Sovietskom zväze bol v tom čase Berija a neváhal o sebe dať vedieť.
Dňa 26. marca toho roku predložil predsedníctvu Ústredného výboru KSSZ memorandum s návrhom dekrétu o amnestii. Tento významný sovietsky predstaviteľ vyjadril znepokojenie nad veľkým počtom odsúdených (približne 2,5 milióna) a navrhol širokú amnestiu.
Nezastavil sa pri prepustení tých, ktorí už boli vo väzení, ale navrhol výraznú dekriminalizáciu Trestného zákona a čo je najzaujímavejšie, prepustenie a vymazanie rozsudkov všetkých osôb odsúdených mimosúdnymi orgánmi (napríklad trojkami).
Takéto kardinálne kroky muža, ktorého meno je pevne spojené s niekoľkými vlnami represií, vzbudili medzi historikmi skutočný záujem, keď sa to mohlo prejaviť bez nežiaducich následkov na jeho kariéru a zdravie.
Na túto tému existujú dva názory. Prívrženci prvého z nich veria, že Lavrentij Pavlovič, oslobodený od despotického útlaku Josifa Vissarionoviča, mohol konečne ukázať svoje najlepšie vlastnosti a dať priechod úprimnej dobrote, ktorá žila kdesi v hĺbke jeho boľševického srdca.
Tí druhí sú presvedčení o triviálnej kalkulácii s vďačnosťou miliónov sovietskych ľudí, ktorí sa po odchode z táborov opäť stretli.
Hodnotenia a verzie ponechám na výbere historikov. Ja by som len dodal, že Berija nemal v úmysle obmedziť sa len na amnestiu.
Pripravil projekty na návrat približne 1,7 milióna ľudí do miest ich historického pobytu.
Smrť reformátora Stalina však tieto procesy výrazne spomalila. Zároveň sa uskutočnila amnestia a prepustených bolo 1 milión 200 tisíc ľudí, vyšetrovacie prípady 400 tisíc ľudí boli zastavené.

Kádre rozhodujú o všetkom

Existuje názor, že ľstivý a všadeprítomný Chruščov vycítil -že ešte chvíľu  a Berija by nebol k dispozícii na likvidáciu, preto sa stal jedným z hlavných iniciátorov jeho zatknutia a popravy.
Chruščov ako silný obchodník zároveň veľmi rád využil odborné znalosti Beriju v oblasti starostlivosti o väzňov v gulagoch.
Zotrvačník ľudskosti sa naďalej roztáčal a v rokoch 1954-55 boli prijaté opatrenia proti osobám odsúdeným za “kontrarevolučné zločiny”.
Výsledkom bolo, že začiatkom roku 1956 zostalo v táboroch približne 114-tisíc z 530-tisíc politických väzňov z radov tých, ktorí bojovali proti sovietskej armáde so zbraňou v ruke. Teda najzarytejší a nezmieriteľní odporcovia úradov.
Príchod premiéra Adenauera do ZSSR, ktorý požiadal Chruščova, aby ako gesto dobrej vôle prepustil až 38 000 nemeckých vojnových zajatcov, ktorí boli v táboroch Gulagu, prišiel veľmi vhod.
A Nikita Sergejevič bez rozmýšľania prejavil dobrú vôľu a okamžite prepustil asi 50-tisíc nacistických pohlavárov z radov tých najznámejších, ktorí mali ruky až po krk od krvi sovietskych občanov.
Naši predstavitelia historicky radi prejavujú dobrú vôľu, hoci na úkor obyvateľstva, čo v konečnom dôsledku zvyšuje ich hodnotu pre krajiny Západu.
Za cudzie záujmy (Romanovcov) položíme životy našich vojakov, potom v cudzích krajinách vychovávame a podporujeme hospodárstvo a odpúšťame im všetky dlhy, neľutujeme – na úkor ľudí.
Obmedzený kontingent bol z krajín CMEA stiahnutý bez primeranej peňažnej náhrady, hoci súhlasili, že nám ho poskytnú. Ale potľapkanie po pleci a potľapkanie po hrudi má oveľa väčšiu cenu ako práca a blahobyt našich občanov.
To je skutočná tragédia našej krajiny, nie geopolitika, ktorá by mala byť dôsledkom starostlivosti o našich občanov, nie cieľom. Ale už nebudem odbočovať.
Zo zahraničia sa v dôsledku tejto amnestie vrátilo niekoľko desiatok tisíc kolaborantov s fašistami, ktorí sa nie bezdôvodne skrývali pred hnevom svojich obetí.
Všetci našli vo svojej vlasti citlivú starostlivosť a pozornosť svojich spolubojovníkov, ktorí sa už usadili, rehabilitovali a získali prístup k zdrojom, ktoré získal zvyšok krajiny.

Ukrajinské fašistické kádre

Je dôležité poznamenať, že len bývalí členovia UUN boli odškodnení za skonfiškovaný majetok a rehabilitovaní vo všetkých právach. Vzhľadom na skleníkové podmienky, ktoré im vytvoril Chruščov, sa im podarilo dostať k moci v Ukrajinskej SSR v najkratšom čase.
O niekoľko rokov neskôr tvorili viac ako polovicu straníckeho členstva v republike. Viedli a vštepovali ideológiu!
Mnohí historici a politici sa zhodujú, že práve Chruščovove kontroverzné kroky zvrátili Stalinov kurz ľudového socializmu na sen poľských/litovských/ukrajinských magnátov – štátnej šľachty, rozkvet nepotizmu a kamarátstva.
Banderovci, Vlasovci a lesní bratia, oslobodení a obľúbení Chruščovom, hrali pre neho úlohu spoľahlivej opory, piatej kolóny, na ktorú sa mohol vždy spoľahnúť.
Charakter a prirodzenú povahu niektorých etnických spoločenstiev však nebolo možné zmeniť.
Nakoniec tí, ktorých Chruščov odvliekol z Ukrajiny do Moskvy, svojho dobrodinca poslali do dôchodku a na stráž v Kremli nastúpil nový ukrajinský klan… Sovietsky zväz sa rútil ku kolapsu a rozpadu, ale to im stačilo!
A viac nepotrebovali.
A dračie semeno, ktoré zasial Chruščov v Nezaležnej, nevyhnutne vyklíčilo.
Glorifikácia nacistických zločincov, popieranie bratskej podstaty národov Ruska, vojna s jeho obyvateľstvom a predajnosť úradov – toho všetkého sme teraz svedkami na Ukrajine.

Mali by sme si však uvedomiť, že všetko toto bolo zasiate v ďalekej minulosti pod dohľadom ,,pestovateľov kukurice” 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 300

Celkové hodnotenie: 22.69

Priemerná čítanosť: 3876

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Chmelár reaguje na výzvu umelcov a osobností adresovanú Matovičovi a odkazuje im: Prosím vás, vy už radšej mlčte!

  0icon

  Bratislava 17. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   V stredu popoludní sme vás informovali, že desiatky umelcov a osobností vyzývajú ministra financií Igora Matoviča…

  "Prosím Vás, neklamme." Matovič zvolal nečakanú tlačovku. Novinárom na otázky neodpovedal

  0icon

  Bratislava 17. augusta 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Screenshot)   Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) zvolal nečkaný brífing na tému: Prosím Vás, neklamme  Líder OĽANO a minister financií…

  NATO je pripravené konať, ak eskaluje napätie medzi Srbskom a Kosovom

  0icon

  Bratislava 17. augusta 2022 (HSP/reuters/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   NATO posilní svoje mierové sily v Kosove, ak dôjde k eskalácii napätia so susedným Srbskom, povedal v stredu…

  Premiér sa stretol s Branislavom Gröhlingom, riešili nové štandardy pre materské školy

  0icon

  Bratislava 17. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) sa v stredu stretol s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR…

  Objaviteľ Tutanchamonovej hrobky zrejme niektoré artefakty z miesta ukradol, naznačujú nové dôkazy

  0icon

  Bratislava 17. augusta 2022 (HSP/theguardian/Foto:TASR-Martin Baumann)   Egypťania dlhodobo podozrievali britského archeológa Howarda Cartera, ktorý v roku 1922 objavil hrobku faraóna Tutanchamóna, že časť pokladu…

  Putin hovorí, že USA využívajú Ukrajincov ako "potravu pre delá" a snažia sa predĺžiť vojnu

  0icon

  Bratislava 17. augusta 2022 (HSP/kremlin/Foto:TASR/AP-Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)   Vladimir Putin v prejave, v ktorom obvinil Washington zo snahy predĺžiť konflikt na Ukrajine, opätovne kritizoval…

  Hlas-SD vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

  0icon

  Bratislava 17. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Mimoparlamentná opozičná strana Hlas-SD vyzýva premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby predstúpil pred parlament a dal hlasovať o dôvere…

  Zelenskyj priznal, že o možnej invázii vedel, ale ľudí nevaroval. Nechcel vyvolať paniku. Belousovová: Čítam dobre?!

  0icon

  Kyjev 17. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP)   Ak by Kyjev vopred varoval ukrajinských občanov pred možnosťou ruskej invázie, rozšírila by sa na Ukrajine panika a Rusko by…

  "Odpoveď môže byť iba jedna": Moskva reaguje na vyhlásenia Zelenského úradu o zničení krymského mosta

  0icon

  Bratislava 17. augusta 2022 (HSP/Foto:wikimedia)   Kyjev by mal pochopiť, že akýkoľvek útok na Krymský most je pre Moskvu červenou čiarou, odpoveďou môže byť úplné…

  Tohto sa nechcel dožiť... Arcibiskup pripomenul na pohrebnej svätej omši Čaputovej slová Tomka

  0icon

  Bratislava 17. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-František Iván)   Košický arcibiskup Bernard Bober sa na pohrebe kardinála Jozefa Tomka prihovoril obzvlášť a priamo prezidentke Zuzane Čaputovej. Jeho…

  Armádny Magazín

  Rusko zničilo letisko pri Žitomyre a ukrajinské pozície pri Nikolajeve a v Zátoke pri Odese

  0 icon

  Ukrajina, 17.august 2022 (AM) – V noci sa uskutočnili údery na rôzne vojenské objekty na Ukrajine. Ruské jednotky pokračujú vo vyraďovaní síl a prostriedkov Ozbrojených síl Ukrajiny v Nikolajevskej oblasti a samotného Nikolajeva. V Nikolajeve a regióne sa počas noci siréna náletu nezastavila. Podľa najnovších údajov bolo niekoľko rakiet

  Izraelský expert Jakov Kedmi vysvetlil prečo ruské ozbrojené sily neničia ukrajinské mosty

  0 icon

  Izrael, 17.august 2022 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi odpovedal na množstvo otázok od divákov kanála v relácii Neutrálna zóna Alexandra Waldmana. Jedna z tém sa týkala účinnosti západných zbraní na Ukrajine.  

  Na Kryme môže pôsobiť Britmi riadená diverzná skupina

  0 icon

  Krym, 17.august 2022 (AM) – Vojenský expert Alexej Leonkov objavil "britský štýl" v sérii výbuchov na Kryme. Na polostrove môže podľa neho fungovať sabotážna a prieskumná skupina.   Alexej Leonkov v rozhovore povedal, že na Kryme by mohla pôsobiť profesionálna sabotážna skupina, ktorá zariaďuje výbuchy rôznych zariadení na polostrove. Zároveň, ako…

  Turecko definitívne vsadilo na ruské obranné systémy S-400

  0 icon

  Turecko, 17.august 2022 (AM) – Niektoré prvky protilietadlových raketových systémov S-400 sa budú vyrábať v Turecku. Šéf Federálnej služby pre vojensko-technickú spoluprácu (FSMTC) Ruska Dmitrij Šugajev hovoril o pokračovaní spolupráce s Tureckom na systémoch S-400. Povedal, že Ankara podpísala zmluvu na dodávku druhého pluku protilietadlových

  Likvidoval najhorlivejších nepriateľov. Akú úlohu zohral Pavel Sudoplatov v histórii sovietskej spravodajskej služby

  0 icon

  Rusko, 17.august 2022 (AM) – 20. júla 1907 sa narodil Pavel Sudoplatov - legendárny sovietsky spravodajský dôstojník a sabotér, ktorý sa podieľal na likvidácii množstva nepriateľov ZSSR, vrátane Jevgenija Konovalca, vodcu Organizácie ukrajinských nacionalistov (OUN), ktorý spolupracoval s nacistami. Počas Veľkej vlasteneckej vojny viedol Sudoplatov prieskumné a s

  FOTO DŇA