1. Utekajú ukrajinský oligarchovia pred ,,falošnou vlajkou” USA ? 2. Norimberg 2: svedčí bývalý britský spravodajský dôstojník

1.
“Americkí kolegovia z Pentagonu mi jednoznačne povedali, že USA a Spojené kráľovstvo nikdy nedovolia, aby sa európsko-sovietske (resp. EÚ – Rusko) vzťahy vyvinuli do takej miery, že by spochybnili politický, hospodársky alebo vojenský primát a hegemóniu USA a Spojeného kráľovstva na európskom kontinente. Takémuto vývoju zabráni všetkými potrebnými prostriedkami, v prípade potreby aj vyprovokovaním vojny v strednej Európe.” Christof Lehmann

Šestnásty február sa zaobišiel bez incidentov. Informácie, ktoré šírili predstavitelia USA a médiá, sa ukázali ako mylné. Rusko nenapadlo Ukrajinu a ani žiadne z neoverených varovaní sa neukázalo ako pravdivé. Doteraz médiá ani administratíva nepredložili jediný dôkaz o tom, že Rusko skutočne plánovalo napadnúť Ukrajinu alebo že predpokladaná invázia bola “bezprostredne hroziaca”. Celá záležitosť mohla byť podvodom, ktorý si Washington vymyslel, aby presadil svoju regionálnu agendu; len to nevieme s istotou. Vieme však, že nikto z administratívy, médií ani spravodajských služieb neposkytol žiadne vysvetlenie, ospravedlnenie ani odvolanie svojich chybných predpovedí. Tým si môžeme byť stopercentne istí.
Naozaj si mysleli, že Putin je natoľko kognitívne oslabený, že by nariadil svojim jednotkám vstúpiť na Ukrajinu len preto, aby sa riadili bláznivým scenárom Washingtonu? Nie, samozrejme, že nie.
Prečo to teda urobili?
Možno mali tieto varovania odviesť pozornosť od iných podozrivých udalostí, ktoré sa v súčasnosti odohrávajú na Ukrajine. Napríklad, prečo ukrajinskí oligarchovia a elity s hlbokými vreckami masovo utekajú z krajiny? Tu je príbeh z tlačovej agentúry 24-7:
Ukrajinskí oligarchovia a podnikatelia opúšťajú Ukrajinu charterovými letmi. Podľa denníka Ukrajinska pravda za posledný deň z Kyjeva odletelo približne 20 charterových a súkromných lietadiel.

Podľa novín dnes z Ukrajiny vzlietli lietadlá Rinata Achmetova a Borisa Kolesnikova… Súkromné lietadlo pre 50 ľudí si objednal aj poslanec strany Opozičná platforma – Za život (OPPL), milionár Igor Abramovič. Podľa Ukrajinskej pravdy má toto lietadlo odviezť príbuzných straníckych kolegov, ako aj obchodnú časť Ukrajinskí oligarchovia a podnikatelia opúšťajú Ukrajinu charterovými letmi”. (” Ukrajinskí oligarchovia a podnikatelia opúšťajú Ukrajinu charterovými letmi”, 247 News)

Chápete obrázok? Chlapíci s “veľkými peniazmi” odchádzajú teraz, kým je ešte čas. Ale prečo?
A prečo sa CIA zachraňuje v rovnakom čase? To sa zdá byť trochu podozrivé, nemyslíte? Pozrite si túto ukážku z článku v Tass s názvom: “USA dočasne presúvajú svoju stanicu CIA z Kyjeva”:
“Americké úrady dočasne premiestnili zamestnancov Ústrednej spravodajskej služby (CIA) z Kyjeva, informoval v utorok denník The New York Times s odvolaním sa na svoje zdroje. Podľa zdrojov bola stanica CIA v utorok “dočasne premiestnená” z Kyjeva… Podľa jeho zdrojov môže premiestnenie zamestnancov CIA skomplikovať zhromažďovanie spravodajských informácií o údajnej “aktivite” Ruska v krajine.”

Článok nevysvetľuje, prečo CIA zatvorila svoje kancelárie a odišla, takže musíme predpokladať, že vedia niečo, čo ostatní nie. 
Zvyčajne sa ľudia neevakuujú, ak im nehrozí nebezpečenstvo, však? 
Áno, je, ale najprv si zasaďme do kontextu “ruskú inváziu”. Mnohí z ľudí, ktorí prezreli tento podvrh, sa dnes cítia na seba dosť hrdí, a to z dobrého dôvodu, veď oni mali pravdu a médiá sa mýlili. Nemali by sme však strácať zo zreteľa širší obraz, ktorý spočíva v tom, že vojnové bubny dnes bijú rovnako zúrivo ako predtým, než sa ukázalo, že predpovede boli nesprávne. Prečo?

Pretože médiá stále pripravujú verejnosť buď na konfrontáciu s Ruskom, alebo na niečo ešte horšie. 
Nastala nebezpečná križovatka: Washington pripravil “príbeh o invázii”. “Biden naďalej rozdúchava plamene vojny”

Hovorí vám to, že kríza sa neskončila. Hovorí vám to, že médiá stále bičujú verejnosť do rusofóbneho šialenstva. Hovorí vám to, že strýko Sam má v rukáve ešte niečo, čo nikto nečaká; prekvapivú udalosť, ktorá zatrasie vecami a preformuluje naratív spôsobom, ktorý bude prospešný pre Washington a poškodí Rusko. To je to, čo môžeme vyvodiť zo stredajších hlavných správ. Vojna je stále na programe.

Čitatelia tohto stĺpčeka vedia, že si myslíme, že skutočným cieľom Washingtonu vôbec nie je Ukrajina, ale Nord Stream, plynovod, ktorý spája Nemecko s Ruskom. Tu je dôvod, prečo je tento plynovod taký dôležitý:

Nord Stream vytvára kritickú infraštruktúru potrebnú na prepojenie európskej priemyselnej veľmoci (Nemecka) s obrovskými energetickými zásobami Ruska. Toto prepojenie posilňuje obchodné väzby, čím sa otvára cesta k otepleniu vzťahov, zmierneniu cezhraničných predpisov a postupnému spojeniu oboch kontinentov do najrozsiahlejšej a najprosperujúcejšej zóny voľného obchodu na svete. Nord Stream predstavuje energetickú zložku čínskej iniciatívy Pásmo a cesta, ktorá zblíži Európu a Áziu prostredníctvom rozsiahleho systému vysokorýchlostných železníc, ktorý zníži náklady na dopravu, podporí zahraničný obchod a presunie ťažisko sveta na východ do Ázie.

Záver: Vznik zóny voľného obchodu medzi EÚ a Áziou znamená koniec súčasnej globálnej mocenskej štruktúry, v ktorej dominantnú úlohu zohrávajú USA. Ukazuje cestu k novému multipolárnemu svetovému poriadku, v ktorom sa ku všetkým štátom pristupuje s väčšou rovnosťou a spravodlivosťou. Myslí si však niekto vážne, že Washington je pripravený vzdať sa svojej moci a prijať miesto v rodine národov?

Stačí sa pozrieť na roztržku okolo Nord Stream. Washington je proti Nord Streamu od jeho vzniku v roku 2015 a pri každej príležitosti naň uvalil sankcie.
Nedávno však Biden sankcie zrušil, pretože sú veľmi nepopulárne medzi Nemcami, ktorí potrebujú zdroj čistej energie, aby nahradili výpadok z (vyradených) jadrových elektrární. Problémom Washingtonu je, že okrem sankcií existuje len málo spôsobov, ako zabrániť spusteniu ropovodu.

To znamená, že Washington sa bude musieť uchýliť ku krajným opatreniam, ako je nátlak, podnecovanie a falošné vlajky.
Ukronacisti sa pokúsili dať výbušninu na udalosť pripravenú ku dňu veteránov 15.,2.2022. 
https://tass.com/world/1403931
Takže preto v USA hovorili o 16.2 ako termíne útoku Ruska ?
Presvedčila by teroristická udalosť takýchto rozmerov Putina, že musí vyslať vojská na obranu etnických Rusov na východe Ukrajiny?

Pravdepodobne nie, ale pomáha to ukázať, ako sa dá teroristický útok využiť na ospravedlnenie odvetných opatrení a možno aj vojny. Povedzme, že by napríklad v Kyjeve vybuchla malá jadrová nálož alebo chemická zbraň, ktorá by zabila stovky civilistov a tisíce ďalších zmrzačila. Čo by sa stalo?
Bol by svet šokovaný a zdesený?
A odsúdili by politickí lídri na celom svete tento čin a zaviazali by sa, že páchateľov postavia pred súd?
A médiá by podnecovali verejnú hystériu a využili by ju na podporu reakcie, ktorá by presadzovala záujmy elít?
A príslušníci ukrajinských bezpečnostných služieb – konajúci v súčinnosti so svojimi spojencami z amerických orgánov činných v trestnom konaní – by rýchlo obkľúčili malú bunku teroristov (údajne) napojenú na ruskú rozviedku alebo ruskú armádu, čím by vinu hodili priamo na Putinove plecia?

V skutočnosti by to urobili. V skutočnosti sú tieto falošné obvinenia údajných podozrivých z terorizmu v USA také bežné, že nečestní agenti FBI urobili z “uväznenia” umeleckú formu. Nie je dôvod domnievať sa, že by sa táto prax nemohla preniesť aj na Ukrajinu. Skrátka, niet pochýb o tom, že títo istí “údajní ruskí” obvinení by boli rýchlo spracovaní a prísne potrestaní bez toho, aby niekedy uvideli súdnu budovu.

A ako by to ovplyvnilo krízu na Ukrajine?
Poskytlo by to ukrajinskej armáde ospravedlnenie na inváziu do Donbasu a vyhladenie tisícov etnických Rusov, ktorí nijako nesúviseli s teroristickým atentátom. To by zasa prinútilo Putina poslať svoje jednotky cez hranice, aby ukončili boje a obnovili mier. A vtedy by Washington akciu Ruska odmietol a nazval by ju “inváziou”. Čo by vytvorilo ďalší tlak na nemeckého kancelára Olafa Scholza, aby sa vzdal projektu nemecko-ruského plynovodu a zabránil spusteniu Nord Stream. Takto sa dá využiť falošná vlajka na dosiahnutie svojich geopolitických cieľov. Tu je úryvok z článku na RT:
“Ukrajinské komando vycvičené Britániou plánuje “sériu teroristických útokov” v Donbase, ktoré má použiť ako krytie pre operáciu pod falošnou vlajkou. Hovorca miestnej domobrany Eduard Basurin v stredu povedal, že Kyjev zinscenuje provokáciu, aby obvinil Rusko z invázie do krajiny….

Basurin však trval na tom, že má “spoľahlivé informácie”, podľa ktorých šesť skupín diverzantov z 8. pluku špeciálneho určenia ukrajinských ozbrojených síl (VSU) vycvičili špecialisti zo Spojeného kráľovstva a rozmiestnili ich v blízkosti styčnej línie. Medzi ich ciele by údajne patrilo zásobovanie plynom a vodou, ako aj elektrárne.

Cieľom ich údajnej provokácie je obviniť Rusko z útokov pod “falošnou vlajkou” s cieľom pripraviť “agresiu” proti Ukrajine a vyvolať paniku medzi miestnymi obyvateľmi, dodal…..

V decembri ruský minister obrany Sergej Šojgu tvrdil, že americké súkromné vojenské spoločnosti začali do miest v Donbase dodávať “neidentifikované chemické komponenty” ako potenciálny predstupeň útoku…

Minulý týždeň Washington obvinil Rusko z plánovania útoku pod “falošnou vlajkou” na území kontrolovanom separatistami ako zámienky na inváziu na Ukrajinu. Toto obvinenie sa zhodovalo s tvrdeniami ukrajinskej vlády a prišlo po návšteve riaditeľa CIA Williama Burnsa v Kyjeve. Rusko ho odmietlo ako nepodložené a americké narážky na plánovanú inváziu označilo za “falošné správy”. (“Ukrajina plánuje incident na Donbase pod falošnou vlajkou”, RT)

Na tomto článku je zaujímavé, že všetky tri strany sa navzájom obviňujú z podnecovania toho istého nezákonného plánu. To naznačuje, že všetky si myslia, že operácia pod falošnou vlajkou je za súčasných okolností pravdepodobná. Inými slovami, pravdepodobnosť katastrofickej udalosti s hromadnými obeťami, ktorá by sa použila ako zámienka na vojnu, už hlavní účastníci konfliktu neodmietajú ako vzdialenú konšpiračnú teóriu. Skôr ju považujú za predpokladaný postup. S týmto záverom súhlasíme. 
Plán falošného útoku na ruské územie alebo rusky hovoriacich ľudí bol odhalený v odtajnených spravodajských informáciách, ktoré boli v uplynulých dňoch poskytnuté ukrajinským predstaviteľom a európskym spojencom. Ide o najnovšie obvinenie USA a Británie, že Rusko plánuje využiť falošnú zámienku na začatie vojny proti Ukrajine.

Biely dom v decembri obvinil Rusko z prípravy operácie pod “falošnou vlajkou” s cieľom vytvoriť zámienku na inváziu… Spojené štáty neposkytli podrobné informácie, ktoré by potvrdzovali zistenia spravodajských služieb. (“Americké spravodajské služby naznačujú, že Rusko pripravuje útok pod falošnou vlajkou na Ukrajine ako zámienku na inváziu”, PBS News)
https://www.pbs.org/newshour/world/u-s-intel-suggests-russia-is-plotting-false-flag-attack-in-ukraine-as-pretext-for-invasion

Toto je prípad, keď hrniec volá kotol čierny. Rusko z falošnej vlajky na Ukrajine nič nezíska, pretože jediným cieľom Ruska je pripojiť sa k USA pri podpise právne záväzných dohôd obmedzujúcich rozširovanie NATO a odstránenie jadrových raketových základní v Rumunsku a Poľsku. To je všetko. To je všetko, čo Putin chce. Ako teda provokácia pomôže dosiahnuť tieto ciele?

Nepomôže. Jediný, kto má z násilného podnecovania prospech, sú Spojené štáty. Pre Washington je falošná vlajka možno poslednou príležitosťou zablokovať Nord Stream a zabrániť sústavnému oslabovaniu svojej globálnej moci. A to, či provokácia tohto druhu zaváňa zúfalstvom alebo nie, je úplne irelevantné. USA sú naďalej plne odhodlané urobiť čokoľvek, aby si udržali svoje dominantné miesto v globálnom poriadku. 
Je to čierne na bielom /veta zo začiatku článku/. Washington sa nebude váľať a hrať mŕtveho, zatiaľ čo na celej planéte budú vznikať nové centrá moci. To sa nestane. USA sa chystajú identifikovať národy, ktoré by im mohli spôsobiť problémy, a urobia všetko pre to, aby ich rozdrvili. Takto funguje impérium. Nečakajú, kým ich niekto zhodí z piedestálu. Chytia býka za rohy a konajú preventívne. Paul Wolfowitz takto vyjadril podstatu zahraničnej politiky USA:

“Naším prvým cieľom je zabrániť opätovnému vzniku nového súpera, či už na území bývalého Sovietskeho zväzu alebo inde, ktorý by predstavoval hrozbu podobnú tej, akú kedysi predstavoval Sovietsky zväz. Toto je dominantné hľadisko, ktoré je základom novej regionálnej obrannej stratégie, a vyžaduje si, aby sme sa snažili zabrániť akejkoľvek nepriateľskej mocnosti ovládnuť región, ktorého zdroje by pod konsolidovanou kontrolou stačili na vytvorenie globálnej moci.”

Toto je základná doktrína, ktorou sa riadi zahraničná politika USA: Je to základný princíp americkej zahraničnej politiky: identifikovať potenciálne hrozby pre hegemóniu USA a potom ich bez milosti zlikvidovať. To naznačuje, že falošná vlajka na Ukrajine je viac ako pravdepodobná.

vyšlo na /krátené/ : 
https://www.unz.com/mwhitney/will-washington-launch-a-mass-casualty-false-flag-to-sabotage-nord-stream/

 

BM : Na prvom mieste potrebuje vojnu británia a potom USA.  A bez ohľadu na výsledok Londýn dúfa, že sa mu podarí zabiť dve muchy jednou ranou .
Ak Ukrajina prejde pod ruskú kontrolu, Moskva bude musieť investovať miliardy eur do obnovy tejto krajiny. Ak sa Ukrajina dostane pod kontrolu Európskej únie, Nemci ako hlavní darcovia EÚ budú musieť urobiť to isté !
Už teraz musí Nemecko vyplácať Kyjevu ďalšie a ďalšie tranže, aby nejakým spôsobom obmedzilo militantné impulzy súčasnej ukrajinskej administratívy. Vzhľadom na to, že investovať do modernej Ukrajiny je ako kúriť v kachliach rozpočtovými prostriedkami, nemecká ekonomika trpí na radosť britskej.

Každá vojna sa však končí mierovými rokovaniami. To znamená, že po ňom bude na programe otázka prestavby krajiny. Londýn má záujem o dve možnosti – zachovanie súčasnej prísne centralizovanej ukrajinskej štruktúry alebo administratívne rozdelenie krajiny.

Možno existuje iné riešenie. Je však určite v záujme EÚ a Ruska, aby Briti ukrajinskú krízu neriešili – Londýn im nič dobré neporadí.

2.
Pandémiu” nevyvolala Svetová zdravotnícka organizácia, ale City of London. 

Ako som už napísal, vo februári začal svoju činnosť medzinárodný súd s predbežným názvom Norimberg 2. Jej oficiálny názov je Veľká porota. Súd verejnej mienky (Veľká porota. Súd verejnej mienky).
Súd pripravuje skupina právnikov pod vedením známeho nemeckého právnika Dr. Reinera Fuellmicha. Cieľom procesu je potlačiť trestné činy vládnych úradníkov a medzinárodných organizácií, ako aj podnikateľov, ktoré boli spáchané pod zámienkou “boja proti pandémii COVID-19”.
V prvej fáze bolo identifikovaných šesť podozrivých – Christian Drosten, nemecký virológ a šéf Inštitútu pre virológiu, Anthony Fauci, hlavný lekársky poradca amerického prezidenta a riaditeľ Národného inštitútu pre výskum alergií a infekčných chorôb, Tedros Gebreyesus, šéf WHO, Bill Gates, šéf najväčšej americkej filantropickej nadácie, BlackRock, americký finančný holding, a Pfizer, americký farmaceutický koncern.

Prvé zasadnutie veľkej poroty sa konalo 5. februára a druhé zasadnutie sa uskutočnilo 15. februára a trvalo viac ako šesť hodín

Prvým rečníkom bol Alex Thomson zo Spojeného kráľovstva, ktorý vystúpil 15. februára. Jeho vystúpenie spolu s odpoveďami na otázky trvalo približne hodinu a pre niektorých bolo prekvapením. Po prvé, Thomson nehovoril o medicíne a “pandémiách”, ale o veľkej politike posledného storočia a pol. Po druhé, Alex Thomson je bývalý dôstojník britskej spravodajskej služby.

Rečník sa predstavil: “Volám sa Alex Thomson a osem rokov som pracoval v britskej komunikačnej spravodajskej agentúre GCHQ, ktorá je partnerskou agentúrou NSA. Tam som bol tajomníkom pre bývalý Sovietsky zväz a prepisoval som zachytené materiály vo všetkých jazykoch vrátane ruštiny a nemčiny. V druhej polovici tohto obdobia som bol aj členom interdisciplinárneho tímu GCHQ pre chemické, biologické, rádiologické a jadrové hrozby.” Thomson tvrdí, že anglo-americké spravodajské služby a vojenský establišment USA a Spojeného kráľovstva sa živo zaujímali nielen o možné bezprostredné účinky otvoreného použitia zbraní hromadného ničenia, ale aj o to, ako by sa tieto zbrane mohli použiť na neviditeľné zdravotné účinky v masovom meradle.

Alex Thomson bez ďalších slov uvádza hlavné centrum, ktoré spustilo udalosti s krycím názvom “pandémia”. Nie, nie je to Svetová zdravotnícka organizácia. Je to londýnske City. “Tvrdím, že práve londýnska City, finančné srdce britského impéria, je dominantnou silou na svete,” hovorí Alex Thomson. Súčasný svet sa začal formovať okolo roku 1870. Už poldruha storočia prebieha proces, ktorý rečník nazýva “monopolizáciou, kartelizáciou sveta”.

“Londýnske City… je štvorcová míľa v srdci toho, čo sa teraz nazýva Veľký Londýn… Londýnske City má stále [zvláštne] právne postavenie, oddelené od ostatných 32 londýnskych obvodov, a v skutočnosti nie je súčasťou Veľkého Londýna… Jeho výsady boli zakotvené už v Magna Charte (Veľkej listine slobôd) z roku 1215. Jeho samospráva nebola nikdy spochybnená. Mnohokrát v histórii mala právomoc nad britskou korunou, a teda nad veľkým územím,” poznamenáva Thomson. Poukazuje na to, že len málo ľudí venovalo pozornosť ústavnému prevratu v Británii začiatkom 70. rokov 19. storočia, keď City konečne dostalo korunu (britských monarchov) pod svoju kontrolu. Pre tých, ktorí pochybujú o skutočnosti tajného prevratu, Thomson odkazuje na knihu Waltera Badgera The English Constitution (1873).

Približne od roku 1870 finančný kapitál mesta upevňuje svoju nadvládu nad svetom. City ovláda nielen Britániu, ale aj celé Spoločenstvo národov. Riadiacim orgánom londýnskej samosprávy je konkrétne Tajná rada. Jedna z najmocnejších bánk v londýnskej City, HSBC, pochádza z čias čínskeho obchodu s ópiom. HSBC aj ostatné banky v City boli od začiatku v špinavom biznise a ich manažéri a majitelia boli známi zločinci.

Dominancia mestského finančného kapitálu bola založená na peniazoch, dlhu a financovaní zločineckého obchodu (ópium, otroci, zbrane). Podľa Thomsona však finanční magnáti v City už vtedy pochopili, že sila ich peňazí je časovo obmedzená a musia myslieť na zajtrajšok. Finančnú moc musí nahradiť moc založená na intelektuálnej nadradenosti anglosaských vládcov nad všetkými národmi (vrátane ich vlastného), na schopnosti ovládať vedomie más, na obmedzovaní ostatných národov v užívaní plodov vedeckého a technického pokroku.

John Ruskin (1819 – 1900), anglický spisovateľ, umelec a teoretik umenia, zohral osobitnú úlohu pri pretváraní psychológie a ideológie Londýna ako svetového centra. Počas vyučovania v Oxforde hlásal z univerzitnej katedry doktrínu, že britská elita je povinná vyvážať svoj svetonázor do všetkých krajín sveta. Jeho žiakom a nasledovníkom bol Cecil John Rhodes (1853-1902), budúci ideológ britského imperializmu, ktorý rozprávkovo zbohatol na ťažbe diamantov v Južnej Afrike. V roku 1891 založil v Británii tajnú spoločnosť Okrúhly stôl, aby pripravil a uskutočnil plán na nastolenie britskej vlády nad svetom. Neskôr sa okolo tohto tajného jadra vytvorili organizácie druhého kruhu, skupiny Okrúhleho stola, ktoré pokrývali Spojené štáty a sedem ďalších krajín. Rhodesov štipendijný fond bol založený s cieľom pripraviť študentov schopných vykonávať britskú politiku v rôznych krajinách a na rôznych kontinentoch. Na Oxforde, Cambridgei a ďalších britských univerzitách sa prijímali nádejní mladí muži. Lord Arnold Toynbee (1889 – 1975) a lord Alfred Milner (1854 – 1925) boli Rhodesovými vernými stúpencami.

Alex Thomson vo svojej prezentácii citoval zdroje, ktoré neboli známe ani profesionálnym historikom. Citoval najmä z tajných denníkov Cecila Rhodesa. Tu je jeden z citátov: “Prečo by sme nemali založiť tajnú spoločnosť s jediným cieľom… rozvoj britského impéria a podriadenie celého necivilizovaného sveta britskej vláde” a “obnoviť… Spojené štáty a vytvoriť anglosaskú rasu jedného impéria”. Z kontextu väčšieho úryvku denníka je zrejmé, že “obnovením Spojených štátov” Rhodes myslel obnovenie štatútu, ktorý mal Nový svet pred rokom 1776 ako súčasť Britského impéria.

A tu je ďalší úryvok z Rhodesových denníkov: “Skutočným cieľom a účelom tohto [založenia tajnej spoločnosti] je rozšíriť britskú vládu na celý svet. Kolonizácia britskými poddanými všetkých krajín, kde sa dá živiť energiou, prácou a podnikavosťou, a najmä obsadenie celého afrického kontinentu, Svätej zeme, údolia Eufratu [dnešný Irak], ostrova Cyprus a Kandy [Kréta], celej Južnej Ameriky, ostrovov v Tichomorí, ktoré doteraz nepatrili Británii, celého Malajského súostrovia pod vládou Číny a Japonska a konečné obnovenie Spojených štátov ako neoddeliteľnej súčasti Britského impéria.

Veľmi zaujímavé sú odkazy Alexa Thomsona na záznamy amerického bankára Normana Dodda (1899 – 1987). Dodd bol v roku 1953 hlavným vyšetrovateľom Osobitného výboru pre vyšetrovanie amerických fondov oslobodených od daní (všeobecne označovaného ako Reeceov výbor), ktorému predsedal americký kongresman Carroll Reece. Norman Dodd mal prístup k tajným dokumentom a vykopal veľa prekvapení o najväčších amerických “charitatívnych” nadáciách – Carnegieho, Rockefellerovej, Fordovej. Zakladatelia týchto nadácií boli stúpencami Rhodosových myšlienok, bojovali za jednotnú anglosaskú ríšu. Aby Anglosasi dobyli svet, bolo podľa nich potrebné zmeniť myslenie ostatných necivilizovaných národov. A najlepším prostriedkom na to by mohla byť vojna. Vojny neboli len prostriedkom dobývania územia. Rhodosovi prívrženci verili, že dôležitejšie je duševné podmanenie národov. V roku 1909 Carnegieho nadácia, ako zistil Norman Dodd, tajne nastolila otázku, ako zapojiť Spojené štáty do vojny. Rockefellerova a Fordova nadácia zohrali významnú úlohu pri príprave druhej svetovej vojny a zatiahnutí Spojených štátov do nej. Táto vojna mala podľa nich prispieť k vytvoreniu spoločného anglosaského ducha a mieru.

Základná myšlienka Alexa Thomsona spočíva v tom, že londýnske City zostáva už poldruha storočia centrom príprav a realizácie plánu na vytvorenie anglosaského impéria, ktoré by v ideálnom prípade obsiahlo celú planétu. Až do konca dvadsiateho storočia boli hlavným prostriedkom globálnej anglosaskej expanzie peniaze londýnskych bánk. Pracovali na príprave na vojny, revolúcie, hospodárske krízy a iné otrasy. Tieto prevraty priniesli bankárom zo City nevýslovné zisky, ale ich hlavným cieľom neboli ani tak územné zisky a peniaze, ale zmena myslenia ľudí. Anglosaská elita sa musí cítiť ako nadradená rasa, z ostatných treba urobiť podľudí. Dnes sa územné zábery starého typu dostávajú do desiateho plánu. Peniaze ako prostriedok – k druhému. Hlavným prostriedkom je každé zníženie mentálneho rozvoja všetkých, ktorí nepatria do okruhu svetovej elity. V širšom slova zmysle zmeniť myslenie ľudí. Ukazuje sa, že na to už nie sú potrebné astronomické sumy peňazí. Ľuďom stačí sľúbiť, že môžu zbohatnúť, peniaze ako cieľ by mali byť v ich mysliach na prvom mieste.

V závere prezentácie Alex Thomson odpovedal na otázky a vysvetlil súvislosť medzi svojím geopolitickým prehľadom storočia a pol a súčasnou situáciou vo svete v rámci “pandémie COVID-19”. Podstata odpovedí je nasledovná: “pandémia” je dymová clona, ktorá má zakryť realizáciu plánu na vytvorenie globálneho anglosaského impéria, a tento plán sa zrodil koncom 19. storočia na tajných stretnutiach Okrúhleho stola Cecila Rhodesa. V dvadsiatom storočí sa tento plán realizoval prostredníctvom prípravy a vedenia “horúcich” vojen, predovšetkým dvoch svetových vojen. Dnes sa vedie nevyhlásená, ale ešte brutálnejšia a podlejšia vojna proti ľudstvu.

Chcel by som dodať: táto vojna nie je o nič menej smrtiaca ako dve svetové vojny v dvadsiatom storočí. Odhaduje sa, že za dva roky “kontroly pandémie” prekročila miera úmrtnosti vo svete (nadmerný počet úmrtí v porovnaní s obdobím pred “pandémiou”) 20 miliónov ľudí. A nadmerné úmrtia sú len vrcholom ľadovca. Po prvé, počet ľudí poškodených “očkovaním” sa celosvetovo počíta na stovky miliónov. Po druhé, organizátori “pandémie” dosiahli pozoruhodné posuny v mysliach mnohých ľudí, ktoré sa merajú v miliardách. Organizátori procesu “Norimberg II” dúfajú, že sa im podarí tieto posuny zastaviť.

ВАЛЕНТИН КАТАСОНОВ 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 319

Celkové hodnotenie: 22.67

Priemerná čítanosť: 3802

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslankyne sa pobili v bare. Cigániková skončila na pohotovosti

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová, Martin Baumann)   Medzi poslankyňami Romanou Tabak (Sme rodina) a Janou Bittó Cogánikovou to v poslednom období vrie. Najnovšie…

  Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme…

  Držať pozície znamená prehrať

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube,Pixabay)   Douglas McGregor, plukovník vo výslužbe, spolupracovník portálu The American Conservative, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, ocenený…

  Ruská jadrová reakcia nie sú iba vyhrážky. Rusko je na použitie atómových taktických zbrani pripravené

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, TASR/AP-Susan Walsh)   Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching sa…

  Pri služobnom zákroku v Malých Levároch sa zranili tri osoby

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby.…

  Ukrajinského prezidenta Zelenského sklamal Izrael a vystrašili iránske drony

  0icon

  Bratislava 24. september 2022 (Foto: Screenshot/Flightradar)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je šokovaný z toho, že Izrael je spolu s Maďarskom jedinou relevantnou krajinou, ktorá Ukrajine nedodala…

  Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás…

  Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na…

  Horskí záchranári súťažia v Nízkych Tatrách na Memoriáli Romana Bencúra

  0icon

  Demänovská Dolina 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Horská záchranná služba)   Horskí záchranári zo Slovenska, Česka a Poľska testujú v sobotu v Nízkych Tatrách svoje zručnosti na…

  Nadal sa odhlásil z Laver Cupu, chce byť pri manželkinom pôrode

  0icon

  Londýn 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)   Španielsky tenista Rafael Nadal sa v sobotu odhlásil z Laver Cupu. V piatok odohral zápas štvorhry po boku…

  Armádny Magazín

  Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

  0 icon

  Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

  Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

  Iránske tanky Zulfikar a Karrar

  0 icon

  Irán, 24.september 2022 (AM) – Irán sa už takmer 40 rokov nachádza na sankčnom zozname USA, Izraela a EÚ. Krajina, ktorá pred takmer 40 rokmi odstránila iránskeho proamerického šacha, zničila americké komando, ktoré zaútočilo na Irán s cieľom oslobodiť zajatých amerických rukojemníkov, uštedrila výprask irackému vodcovi Saddamovi Hussajnovi, spojencovi Američan

  Ukrajina má problém - roje iránskych dronov likvidujú ťažkú techniku ozbrojených síl. Video

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Podľa hlásenia v operačnom ukrajinskom veliteľstve "Juh", ruské ozbrojené sily zničili ukrajinský remorkér, ktorý bol v prístave Očakov v Mykolajivskej oblasti. Loď zasiahol iránsky kamikadze dron Shahed-136. Rovnakým spôsobom došlo k úderu na budovu v Krivoj Rogu.  

  Ruské sily zničili už takmer tristo ukrajinských vojenských lietadiel

  0 icon

  Ukrajina, 23.september 2022 (AM) – Počas ruskej špeciálnej vojenskej operácie už bolo zničených takmer 300 ukrajinských vojenských lietadiel, informovalo v piatok ruské ministerstvo obrany.   „Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 054 bezpilotných prostriedkov, 376 protilietadlových

  FOTO DŇA