Anglosaskí imbecili VYMYSLELI nový dátum útoku Ruska na Ukrajiny . Kto zarobí na imaginárnej vojne na Ukrajine

Keďže mráz na Ukrajine je už na ústupe a Putin na Ukrajinu stále nezaútočil, Západ začal pripravovať “svetovú verejnosť” na nové podmienky útoku. Pred tromi dňami vydal globalistický týždenník The Economist nové vysvetlenie o Rasputici. Mohli by ste sa domnievať, že nová metodika pre západné médiá sa dostala do mailing listu..
A tak to ide ďalej. Začnime novým pojmom – inváziológia. Ide predsa len o akési odhadovanie, kedy Putin zaútočí.

Astrológovia v Londýne a Washingtone diskutovali o načasovaní rusko-bieloruských cvičení, ktoré sa oficiálne začali 10. februára. Potom sa zamerajú na zimné olympijské hry v Číne. V kluboch pre homosexuálov sa vytrvalo šepká, že Si Ťin-pching so slzami v očiach požiadal Vladimíra Putina, aby mu nepokazil veľkú udalosť, ktorá sa skončí o sedem dní. Najviac sa však hovorí o počasí. Povráva sa, že v januári Bidenova administratíva požiadala meteorológov, aby preskúmali poveternostné podmienky v regióne, a pýtala sa, kedy sa pôda na Ukrajine v marci alebo apríli rozmrazí a stane sa neprejazdnou pre jeho tanky.
Podľa Politico prezident USA rokoval s vedúcimi predstaviteľmi EÚ a NATO. Výsledkom samitu bolo oznámenie dátumu údajne plánovanej “invázie” Ruska na Ukrajinu – 16. februára. Vtedy bude zem najviac zamrznutá -. IDIOKRACIA západu v priamom prenose 
Čarovné slovo Rasputitsa zaznieva z každého kúta “slobodného sveta”. Západní historici tvrdia, že fenomén opísaný Rasputicom zabránil Napoleonovej invázii do Ruska v roku 1812. Zabránila tiež ofenzíve nacistického Nemecka proti Moskve v roku 1941. “Veľké opotrebovanie motora,” lamentoval nemecký generál Heinz Guderian v októbri toho roku. “Musíte vidieť jarné ukrajinské blato, aby ste tomu uverili,” poznamenal jeden britský novinár počas sovietskej ofenzívy v roku 1944. – “Celá krajina je močaristá a cesty vyzerajú ako rieky bahna, často až pol metra hlboké.
Zima je pre vojakov náročným obdobím, ale môže byť dobrá pre tanky, rozumej v Londýne pri popíjaní smoothie. “Obrnené sily sú pripravené na boj po celý rok, ale najlepšie sa hodia na boj na tvrdom zamrznutom teréne,” hovorí Phil Breedlove, americký generál vo výslužbe, ktorý bol v rokoch 2013-2016 vrchným veliteľom NATO. “Vstupujeme do obdobia, v ktorom je síce pre vojakov drsná klíma, ale umožňuje rýchlejšiu ofenzívu a väčšie možnosti.” Americkí predstavitelia uviedli, že ukrajinská pôda dosiahne “mrazivý vrchol” okolo 15. februára.

“Východná Európa je more bahna a blata, cez ktoré sa dá prejsť,” hovorí John Hawkes, odborník na pozemnú vojnu z obrannej spravodajskej spoločnosti Janes. “Je to hrozné pre ťažké vozidlá.” Preto je ruská výzbroj navrhnutá tak, aby bola ľahšia, rýchlejšia a jednoduchšia ako jej západné náprotivky, hovorí. Napríklad ruský tank T-90 váži 46 ton, zatiaľ čo nemecký Leopard 2A6 62 ton. 
Celkovo je vplyv bahna pravdepodobne prehnaný. “Dvakrát som velil obrneným a mechanizovaným jednotkám v Bosne,” hovorí Ben Barry, bývalý armádny dôstojník, ktorý teraz pracuje pre think tank IISS, “a rozmrazovanie boje nezastavilo. “Nepamätám si, že by ma blato niekedy obmedzovalo.” 
 Ak Putin nariadi ofenzívu, “generál BAHNO”, ako kedysi európske armády nazvali svojho lepkavého a lepkavého protivníka, pravdepodobne nebude Putinovým nepriateľom.

Kto zarobí na vojne na Ukrajine

Americké vojensko-priemyselné korporácie prichytené pri spolupráci s významnými médiami
Popredné západné médiá naďalej podnecujú napätie okolo Ukrajiny. Takmer každý deň sa v nich objavujú publikácie o blížiacej sa ruskej invázii, sprevádzané farebnými mapami, ktoré ukazujú smery blížiacich sa úderov. Komentátori a publicisti znepokojivo hovoria o rastúcej miere ohrozenia, ktorá visí nad celou Európou.
Táto informačná hystéria trvá už od jesene, pričom propagandisti sa neobťažujú hľadať dôkazy alebo uvádzať nejaké fakty. Svojich divákov a čitateľov jednoducho zastrašujú nedbalo pripravenými príbehmi, ktoré obsahujú množstvo absurdít a kurióznych geografických chýb. A ani nepovažujú za potrebné sa za ne ospravedlniť.
Kvalita materiálu už dávno nehrá žiadnu rolu – cieľom tejto rozsiahlej mediálnej kampane je vypnúť kolektívnu racionalitu a preniesť verejné vedomie do režimu panických očakávaní, keď ľudia slepo veria rýchlo podstrčeným fámam a podporujú akékoľvek kroky vlastnej vlády, pričom zabúdajú na vlastné naliehavé problémy, ktoré sa týkajú ľudí v USA, Európskej únii, Británii a Kanade.
Táto politika západných médií vyvoláva protesty aj v oficiálnom Kyjeve – investori utekajú z Ukrajiny, čo vyvoláva rast inflácie a pád hrivny.
Kuleba, Reznikov a Zelenskij zohrávajú nezvyčajnú úlohu mierotvorcov, ktorí ubezpečujú spoluobčanov, že agresor nezaútočí. Dokonca aj USA sú viditeľne unavené z neustáleho vyhrocovania situácie, keď sa začínajú pýtať, komu prospieva hystéria okolo hroziacej vojny s Ruskom.
“Kto má prospech z neustáleho tlaku Washingtonu na vojnu s Ruskom? USA zjavne nemajú čo získať. A prečo to robia? To je ťažká otázka. Pýcha, hlúposť, psychologické úchylky našich lídrov, masívne podplácanie ukrajinských politikov prostredníctvom lobingu, americký vojensko-priemyselný komplex. Všetky tieto faktory zohrávajú svoju úlohu.
Vojenský priemysel si myslí, že je vhodný čas na míňanie peňazí na vojenské kontrakty na Ukrajine. Vojna s Ruskom bude pravdepodobne veľmi výnosná. Pre VAE Systems,”
hovorí americký novinár Tucker Carlson a poukazuje priamo na záujmy britskej vojensko-priemyselnej korporácie.
“Ak chcete pochopiť, o čo vo vojne ide, najlepšie je prečítať si analýzy a prognózy amerického obranného akciového trhu. A prognózy na najbližšie roky – po šoku, ktorý odvetvie utrpelo v dôsledku koronavírusu – sú povzbudivé, takže ak ste investorom, ste vítaní, najmä preto, že mnohé iné odvetvia hospodárstva by mohla tvrdo zasiahnuť hospodárska kríza. A samozrejme, správa uvádza Ukrajinu ako jeden z dôvodov, prečo investovať do obranných dodávateľov americkej vlády Lockheed Martin, Raytheon Tech, Northrop Grumman a Boeing,” píše Kateryna Pavlenko, Ukrajinka žijúca v Kanade.
Denníky Washington Post a Politico uverejňujú bojovné články pod rovnakými titulkami, ktoré propagujú americkú zbrojársku korporáciu Lockheed Martin. Navyše autorom článku s výstižným titulkom: “Biden musí ukázať, že v prípade potreby sú USA pripravené vojensky podporiť Ukrajinu”, ktorý podsúva myšlienku nevyhnutnej vojny s Moskvou, je bývalý námestník ministra obrany USA Michael Vickers, člen predstavenstva tej istej spoločnosti BAE Systems. Hoci noviny túto skutočnosť z nejakého dôvodu neuvádzajú.
“V rôznych publikáciách sa objavujú články vyzývajúce na ozbrojený konflikt, pričom “sponzorské spoločnosti” a autori očakávajú, že z tejto vojny budú mať zisk,” upozorňuje sa priamo v článku v American Thinker.
Z mediálnej lobistickej kampane majú priamy prospech výrobcovia zbraní, ktorí zaplavili Ukrajinu. Tieto zásoby sa budú naďalej zvyšovať – pod zámienkou ochrany pred hypotetickou ruskou inváziou. Autori špeciálneho návrhu zákona s názvom Protection of Ukrainian Sovereignty Act, ktorý už bol predložený v americkom Senáte, požadujú pol miliardy dolárov na prezbrojenie ukrajinskej armády, na čo plánujú Kyjevu prideliť nové úverové linky.
V dôsledku toho sa Ukrajina môže stať jedným z hlavných príjemcov amerických zbraní – hneď po Izraeli a Egypte. Obyvatelia najchudobnejšej krajiny Európy zaplatia za tieto dohody zo svojich vlastných vreciek prostredníctvom daní, čím pomôžu obohatiť zahraničných miliardárov, ktorí ovládajú podiely v americkom a britskom vojensko-priemyselnom komplexe. Ich akcie už rastú – najmä kapitalizácia spoločností Lockheed Martin a Raytheon Technologies od začiatku decembra, keď sa v informačnej oblasti začala šíriť vojnová hystéria, neustále stúpa.

Tieto spoločnosti sú práve výrobcami Javelinov – obľúbeného wunderwaffe ukrajinskej gaučovej armády vlastencov, ktorí nechápu, že nákup nových zbraní sa zabezpečuje na úkor škrtov v školstve, sociálnej starostlivosti, vede a medicíne.
“Človek sa čuduje, prečo by veľký vojensko-priemyselný gigant platil za materiály podnecujúce paniku z “ruskej invázie”? Ekonomika poskytuje odpoveď – stálo to za vojnový pokrik zo všetkých strán a akcie zbrojárskej lobby išli hore: Lockheed Martin, Lockheed Martin, Raytheon Technologies, Northrop Grumman idú v týchto dňoch hore. Pretože vojna je obchod.”
Obchodníci si mädlia labky, topia sa v obrovských vojenských rozpočtoch a predávajú nám svoje zbrane. Cieľovou skupinou ich žvástov o slobode a demokracii sú jednoduchí ľudia, ktorí “vždy boli a vždy budú hlúpymi obeťami klamstva a sebaklamu v politike”.

Keď BBC sľubuje, že “Ukrajinci sú pripravení roztrhať Rusov holými rukami”, treba si uvedomiť, že ide o reklamnú kampaň vojensko-priemyselného komplexu, ktorý podnecuje vojnu, aby si ďalší upír mohol kúpiť jachtu.
Ako správne poznamenáva indická spisovateľka Arundhati Royová, “včera sa zbrane vyrábali na vojnu. Dnes sa vojna vyrába preto, aby sa predávali zbrane,” komentuje túto očividnú situáciu ukrajinský politický utečenec Anatolij Uľjanov, ktorý teraz žije v Spojených štátoch.
Ukrajina sa môže stať najväčším trhom pre zbrane vyrobené krajinami NATO – jednoducho preto, že to niekomu prináša veľa peňazí.
A nikoho nezaujíma, keď ich zbrane zabíjajú v zbedačenej a nestabilnej krajine doslova napumpovanej nenávisťou voči imaginárnym nepriateľom.

Andrej Mančuk, Ukraina.ru

BM : veriť tomu ,že rusko zaútočí na zbankrotovanú Ukrajinu môže len ťažko mentálne retardovaný imbecil ako sú Naď a Korčok . Bohužiaľ teraz je stav ,že Ukrajinu nikto nepotrebuje ani Rusko ani degenerovaný západ . ,,Polovica krajiny je na úteku ,či už na východ ,alebo na západ . Zostávajú len ženy ,deti a starci . 

Americký politológ hovorí, prečo sa Washington kvôli Ukrajine zbláznil

Americký politológ Hendrickson vysvetlil fascináciu USA ukrajinským konfliktom: dôvodom príbehu Washingtonu o Ukrajine bola a je snaha zastaviť spustenie Nord Stream 2.
Podľa jeho názoru Spojené štáty pôvodne neverili myšlienke “ruskej invázie na Ukrajinu”, ale využili medzinárodnú paniku na vlastné ciele.
“Nemožno poprieť, že strach z vojny, ktorý vyvolávajú usilovné médiá, priniesol jastrabom veľkú výhodu. Záujemcovia o predaj LNG dosiahli významný pokrok v kampani, ktorej cieľom je zabrániť otvoreniu plynovodu Nord Stream 2,” napísal Hendrickson v článku pre časopis National Interest.
Profesor politológie dodal, že z transferu zbraní do Kyjeva profituje americký vojensko-priemyselný komplex a protiruská koalícia získala súhlas Kongresu na úplné prerušenie kontaktov s Moskvou.
“Vojna vymyslená americkými spravodajskými službami je nezmysel,” uzavrel Hendrickson.
News Front už skôr napísal, že tlačový úrad Bieleho domu informoval, že americký prezident Joe Biden povedal ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, že Washington je pripravený na akýkoľvek scenár na Ukrajine.

BM : ako vidieť aj v idiotskej krajine USA sa nájdu normálne zmýšľajúci ľudia ,ale bohužiaľ sú v  absolútnej menšine.

Rusko nemá dôvod “útočiť” na Ukrajinu – ukrajinský poslanec

Ukrajinský poslanec Ihor Palica vyzval Ukrajincov, aby prestali panikáriť z mýtickej “ruskej invázie” na Ukrajine.
Podľa neho je potrebné postarať sa predovšetkým o ekonomickú bezpečnosť a byť neustále pripravený na vojnu.
“Hrozbe vojenskej invázie by som teraz nevenoval pozornosť. Musíme pracovať na tom, aby ľudia prežili. Optimalizácia nákladov na bývanie, tarify. Bojovať proti nespravodlivosti pri prideľovaní pôdy. Aby podnikanie mohlo prežiť a rozvíjať sa v súčasnej zložitej hospodárskej situácii,” vysvetlil ukrajinský poslanec.
Ubezpečil, že zatiaľ čo ukrajinskí zahraniční “partneri” vyzývajú ľudí, aby utekali, opustili Ukrajinu, vyhostili rodiny diplomatov, finančné trhy na to reagujú veľmi citlivo. Krajina sa môže ocitnúť v situácii, keď hrozba finančného krachu je oveľa reálnejšia ako hrozba, že ju niekto napadne.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 325

Celkové hodnotenie: 22.58

Priemerná čítanosť: 3814

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Národný bezpečnostný úrad varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku, za ktorými je ruská skupina anonymus.ru. Informoval…

  Zuzana Čaputová diskutovala na Malte s 11 prezidentmi o vojne, plyne aj migrácii

  0icon

  Bratislava/Valletta 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Kancelária prezidenta SR)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vo štvrtok na Malte stretla s ďalšími 11 prezidentmi členských krajín EÚ…

  Káčer: Pre niektorých politikov je naša štátnosť obyčajná rohožka

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer by pred 30 rokmi nečakal, že na Slovensku vyrastie generácia…

  Premiér: Ak Putin stratí vplyv na Európu, trh s plynom sa upokojí

  0icon

  Bratislava/Praha 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Ak ruský prezident Vladimir Putin stratí vplyv na Európu, zmizne výrazný prvok neistoty, čím sa podľa predsedu…

  Robert Fico odmietol, že by za schôdzou bola snaha zastrašovať OČTK

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Jaroslav Novák)   Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie k…

  NAKA zadržala členov organizovanej skupiny, pripravovať mali lúpež

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala členov organizovanej skupiny z regiónu južného Slovenska. Mali pripravovať lúpežné prepadnutie na území…

  Súd rozhodol: Bude opitý Dědeček, ktorý usmrtil 5 ľudí, stíhaný väzobne alebo na slobode?

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Obvinený Dušan D., ktorý v opitosti spôsobil víkendovú tragickú dopravnú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami,…

  Po Limane sa hlavná pozornosť upriamuje na Kreminnský smer. Čo sa deje?

  0icon

  Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko)   Po oslobodení Limanu sa Kreminnský smer stal miestom hlavných bojov na frontovej línii, povedal pre Donbas Realii gubernátor…

  "Krym je ruský!": "Lúče smrti" prinútili Muska milovať Rusko

  0icon

  Moskva 6. októbra 2022 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Hannibal Hanschke) Americkí experti sa domnievajú, že miliardár sa bojí o svoje satelity Starlink, ktoré už mohli byť zasiahnuté našimi bojovými…

  Sachs zaskočil moderátora, keď obvinil USA zo sabotáže plynovodu Nord Stream. „Jeff, Jeff, v tomto bode musíme prestať..."

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Daily Mail/Foto:Screenhot)   Ako informuje portál Daily Mail, ekonóm Kolumbijskej univerzity prekvapil, keď počas vysielania uviedol, že za sabotážou plynovodu Nord…

  Vášeň v Tebe

  Peterson porozprával o ženských sexuálnych fantáziách. Akú úlohu v nich zohráva rozprávka Kráska a zviera?

  0 icon

  Uznávaný klinický psychológ, autor kníh 12 pravidiel pre život a Za hranicou poriadku - Jordan Peterson - v jednej zo svojich prednášok porozprával o ženskej sexuálnej fantázii. Jeho vyjadrenia však nie sú založené na rozhovoroch so ženami. Možno vás to prekvapí, ale na ženské sexuálne fantázie sa podľa jeho slov zamerali inžinieri z Googlu.…

  Násilie "Pána Smitha" v realite? Angelina Jolie prezradila, čo sa dialo na palube lietadla

  0 icon

  Americká herečka Angelina Jolie podala žalobu na bývalého manžela Brada Pitta a obvinila ho z domáceho násilia, informuje portál People. Podľa žaloby Pitt počas konfliktu v súkromnom lietadle v roku 2016 chytil jedno z ich detí pod krk a ďalšie mal udrieť päsťou do tváre.

  5 jednoduchých spôsobov ako byť (oveľa) lepšou mamou

  0 icon

  Každá z nás chce byť pre svoje deti tou najlepšou mamou. Mladé mamičky, ale aj tie staršie dostávajú mnoho (niekedy nevyžiadaných) rád, ako vychovávať svoje deti. My vám prinášame 5 jednoduchých spôsobov, ako byť ešte lepšou mamou pre svoje dieťa. Darujte dieťaťu sústredených 15 minút Dvakrá

  Nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi ju vohnala "pod nože" iránskeho doktora. Lela Vémola prehovorila o ceste do Teheránu

  0 icon

  Bývalá slovenská playmate Lela Vémola odcestovala do Iránu. Dôvodom je jej nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi. „Veľmi dlho som zvažovala cestu do ďalekého Iránu, ale toto rozhodnutie neľutujem. Po nepríjemných skúsenostiach s lekármi v Európe, čo sa týka plastiky nosov, som sa zverila do rúk Dr. Farshida Mahboubirada, pretože viem, že…

  Dojemná pieseň Márie Čirovej po tragickej nehode v Bratislave: "Prečo nedá sa žiť bez obáv ako v náručí matky?"

  0 icon

  K tragickej dopravnej nehode na bratislavskej zastávke MHD Zochova uviedla niekoľko úprimných slov aj speváčka Mária Čírová. Zaspievala aj dojemnú pieseň. „V noci som sa vrátila z jedného koncertu a nemohla som zaspať. Vznikli tieto slová a melódia. Zastávka Zochova bola mojou zastávkou 5 študentských rokov. Je to jedna z najfrekventovanejších…

  Armádny Magazín

  Luhanský obrnený transportér pod paľbou zachraňuje posádku druhého poškodeného vozidla. Video

  0 icon

  Ukrajina, 6.október 2022 (AM) – Dôstojník 1. práporu 4. brigády Luhanskej ľudovej republiky s volacím znakom Denčik na svojom BMP-1 napreduje, aby pomohol posádke spriateleného vozidla predtým poškodeného v boji. Dokonca aj potom, čo raketa Javelin zasiahla kapotu jeho vozidla, bol schopný dokončiť úlohu evakuácie druhej posádky. Jeho kolega operátor-strelec 7

  Kniha "Krstní otcovia Hitlera" má čo povedať o súčasných vládcoch politiky

  0 icon

  Slovensko, 6.október 2022 (AM) – Kniha Krstní otcovia Hitlera strháva závoj zahmlievania veľmi tragickej etapy európskych a svetových dejín, ako je nacizmus. Analýzou politických, ekonomických, diplomatických a iných dokumentov n

  Američania bijú na poplach. Kyjevské sily sa nechali vylákať pred ruskou ofenzívou

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Americké médiá s prekvapením píšu, že ukrajinské jednotky, ktoré vstupujú do „oslobodených“ miest Donbasu, tam prakticky nestretávajú ľudí. Naznačuje to najmä denník The New York Times. Mnoho obyvateľov ukrajinských osád bolo na začiatku špeciálnej operácie evakuovaných. Teraz, s nástupom ozbrojených síl Ukrajiny, sa ľudia sťa

  Aj americká lietadlová loď ide do Japonského mora demonštrovať silu po odpálení severokórejskej rakety

  0 icon

  Južná kórea, 6.október 2022 (AM) –  USS Ronald Reagan, lietadlová loď s jadrovým pohonom, vplávala do Japonského mora po tom, čo Severná Kórea odpálila raketu stredného doletu ponad Japonsko. Vojnová loď sa bude nachádzať východne od Južnej Kórey , uviedla agentúra Yonhap s odvolan

  Už nie na ochranu Ukrajiny. USA sa netaja ďalšou finančnou podporou útočných operácií proti Rusku

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Washington poskytne Kyjevu nový balík vojenskej pomoci vo výške 625 miliónov dolárov. Uviedol to americký prezident Joe Biden v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským podľa správy na webovej stránke Bieleho domu. Na Ukrajinu budú dodané ďalšie zbrane a vybavenie vrátane 4 viacnásobných odpaľovacích rakiet H

  FOTO DŇA