1. Žid Soroš celkom otvorene vyzýva na puč v Číne !  2. Putin zhrnul stretnutie s Macronom

1.
Pred 20. zjazdom Komunistickej strany Číny, ktorý je naplánovaný na október a november 2022, a na pozadí olympijských hier vydáva Demokratická strana USA ultimátum čínskemu prezidentovi Si Ťin-pchingovi. Uviedol to ruský expert na Čínu Nikolaj Vavilov, keď komentoval najnovšiu výzvu Georgea Sorosa, známeho burzového špekulanta a politického manipulátora.
Podľa odborníka Soros, ktorý je “neformálnym hovorcom” Demokratickej strany Spojených štátov, vo svojom prejave na Stanfordskej univerzite vyzval na zmenu vlády v Číne a vyhlásil, že existuje značná opozícia, ktorá nedovolí znovuzvolenie čínskeho vodcu na tretie funkčné obdobie.
Vavilov poznamenal, že Soros má na mysli opozičníkov z čínskeho Komsomolu, ktorí tvoria väčšinu čínskej Štátnej rady. Medzi nimi a Si Ťin-pchingom prebieha od jeho zvolenia za generálneho tajomníka Komunistickej strany Číny veľmi ostrý boj. “Súčasťou pozadia tohto boja boli skryté obmedzenia,” povedal expert.
,,Teraz”, pokračoval Nikolaj Vavilov, sa Si Ťin-pching uchádza o tretie funkčné obdobie, a ak vyhrá politický boj, zostane vo funkcii ďalších 5 rokov, do roku 2027, a po znovuzvolení za prezidenta ČĽR v marci 2023 zostane pri moci najmenej do roku 2028. “Znamená to úplné zničenie čínsko-amerických väzieb, čínsko-amerického konsenzu, ktorý sa budoval dlhých 40 rokov… Zničia ich transformácie, ktoré prebiehajú v Číne,”  dodal expert.

George Soros podľa experta na Čínu  vyzýva všetky lojálne sily (k USA) v Číne, aby uskutočnili zmenu moci, odovzdanie moci v Číne na pozadí pandémie.
“On (Soros) vo svojom prejave opakovane spomína výluky a kovidové obmedzenia, neschopnosť komunistickej strany vyrovnať sa s nimi, čím vlastne dáva signál určitým silám v Číne, aby uskutočnili ‘oranžovú revolúciu’ a uskutočnili ‘kovidský prevrat”‘. Nie je to prvýkrát, čo sa pandémia využila na vyvíjanie tlaku na politické vedenie Číny. Stalo sa tak už v rokoch 2002-2004, keď komsomolci prostredníctvom epidémie SARS prinútili Ťiang Ce-mina, aby odovzdal svoj post Chu Ťin-tchaovi, hlavnému splnomocnencovi a spojencovi Demokratickej strany USA v Číne. To sa už stalo a pokračuje to. Soros verbálne intervenuje v Číne u svojich stúpencov v nádeji, že ich zmobilizuje na určitý boj,” povedal Nikolaj Vavilov a dodal, že najvyššie čínske vedenie si tento odkaz určite vypočulo.

BM : ako je jasne vidieť ,považovať medzinárodného teroristu žida Soroša za nejakého ,,dobrého starčeka” môže považovať len ,,genetický odpad” Šeliga a ostatní liberálni bastardi 

2.
Ruský prezident Vladimir Putin označil stretnutie so svojím francúzskym náprotivkom Emmanuelom Macronom v Moskve, ktoré trvalo niečo vyše päť hodín, za informatívne a užitočné. Hlava štátu počas stretnutia kritizovala politiku NATO a uviedla, že ponúkla azyl bývalému ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi.
Putin uviedol, že počas rozhovorov sa diskutovalo o bezpečnostných zárukách.
“Dobre si uvedomujeme, že pán prezident prišiel do Ruska rokovať predovšetkým o naliehavých otázkach súvisiacich so zaistením európskej a globálnej bezpečnosti, za ktorej zachovanie majú naše krajiny ako stáli členovia Bezpečnostnej rady OSN osobitnú zodpovednosť,” povedal Putin.
Putin uviedol, že Macrona upozornil na to, že Kyjev odmieta plniť dohody z Minska.
“Samozrejme, zo svojej strany som pána prezidenta upozornil na dnešnú neochotu kyjevských orgánov dodržiavať svoje záväzky vyplývajúce z minského balíka opatrení a dohôd v normandskom formáte vrátane tých, ktoré boli dosiahnuté na samitoch,” povedal.

Gosudar štátu dalej uviedol, že Kyjev sa vydal na cestu likvidácie minských dohôd.
“Nedošlo k žiadnemu pokroku v takých zásadných otázkach, ako je ústavná reforma, amnestia, miestne voľby, právne aspekty osobitného štatútu Donbasu. Steinmeierov vzorec, známy aspoň odborníkom, zatiaľ nebol zakotvený v ukrajinskej legislatíve,” povedal.
Putin zároveň zdôraznil, že dohody z Minska nemajú alternatívu.
“Ešte raz opakujem, v Kyjeve hovoria, že sa prispôsobia, a potom hovoria, že to zničí ich krajinu. Súčasný prezident nedávno povedal, že sa mu nepáči ani jeden bod týchto minských dohôd. No, či sa ti to páči alebo nie, vydrž so mnou, moja kráska. Musíme ju realizovať, iná cesta neexistuje,” zdôraznil ruský líder.
Hlava štátu tiež uviedla, že ponúkla politický azyl Petrovi Porošenkovi, ak by mal ťažkosti, keď bol ešte prezidentom Ukrajiny, a Rusko je pripravené tak urobiť aj teraz. Podľa neho sa potom Porošenko “v tejto veci veľmi vysmieval”.

“Ale dnes chcem zopakovať svoje návrhy, napriek našim vážnym rozdielom v otázke urovnania situácie v Donbase, a som presvedčený, že (Porošenko) urobil v tomto smere veľa chýb, ale napriek tomu jeho stíhanie ako štátneho zločinca je podľa môjho názoru aj prílišnou ponukou na úspech súčasného vedenia. Sme pripravení poskytnúť azyl ľuďom, ako je pán Porošenko, v Rusku,” povedal Putin.
Keď hovoril o stratégii NATO, Putin pripomenul, že Rusko je uvedené ako protivník. Moskva sa stále snaží upokojiť tvrdením, že NATO je čisto obranná aliancia, ale občania mnohých krajín sa sami presvedčili, aká je to pravda, povedal Putin a uviedol príklady Iraku, Líbye a Afganistanu.

Prezident tiež uviedol, že dialóg s USA a NATO o bezpečnostných zárukách pre Rusko sa neskončil. Podľa Putina sa odpoveď USA na všetky kľúčové otázky, ako je nešírenie zbraní NATO, nerozmiestňovanie úderných systémov v blízkosti ruských hraníc a návrat infraštruktúry NATO do roku 1997, netýka len niektorého z týchto bodov, “jednoducho boli obídené.

Putin tiež pripomenul, že členovia NATO naďalej dodávajú Ukrajine zbrane.
“Samotné členské štáty NATO naďalej zásobujú Ukrajinu modernými zbraňami, vyčleňujú značné finančné prostriedky na modernizáciu ukrajinskej armády a sprevádzajú ju. Posielajú vojenských špecialistov a inštruktorov,” povedal s tým, že o tejto otázke diskutoval s Macronom.

Rusko je kategoricky proti rozširovaniu NATO na úkor nových členov na východe, zdôraznil prezident.
“Pretože to: a) predstavuje pre nás spoločnú hrozbu – ďalšie rozširovanie NATO k našim hraniciam, nie my sa približujeme k NATO, ale NATO sa približuje k nám. Preto tvrdenie, že Rusko je agresívne, je prinajmenšom v rozpore so zdravou logikou,” povedal.

Putin varoval, že prijatie Ukrajiny do NATO by sa zmenilo na hrozbu vojny medzi Severoatlantickou alianciou a Ruskom, ktoré by nedovolilo pokusy Kyjeva o vojenské znovuzískanie Krymu.
“Prečo je možné prijatie Ukrajiny (do NATO) také nebezpečné? Je tu problém: európske krajiny vrátane Francúzska sa domnievajú, že Krym je povedzme Ukrajina, zatiaľ čo my sa domnievame, že je súčasťou Ruskej federácie. A ak sa pokúsi zmeniť túto situáciu vojensky a ukrajinské doktrinálne dokumenty hovoria, že a) Rusko je nepriateľ, b) návrat Krymu vojenskými prostriedkami je možný. Predstavte si, že Ukrajina je členom NATO, piaty článok nebol zrušený, naopak, pán Biden nedávno povedal, že piaty článok je absolútne nevyhnutný a bude sa presadzovať. Takže dôjde k vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a NATO… mali by sme ísť do vojny s NATO?” – povedal.
Varoval, že európske krajiny budú automaticky vtiahnuté do vojny, v ktorej nebude víťazov.

Putin poznamenal, že potenciál NATO a Ruska sa, samozrejme, nedá porovnávať.
Chápeme to. Zároveň si však uvedomujeme, že Rusko je jednou z vedúcich jadrových mocností. A v niektorých zložkách, pokiaľ ide o modernosť, sme dokonca pred mnohými. Nebudú žiadni víťazi. Do tohto konfliktu budete zatiahnutí proti svojej vôli. Skôr než sa nazdáte, budete plniť piaty bod Rímskej zmluvy. Pán prezident si tento vývoj určite neželá. Ani ja nie. Ani ja nie. Preto tu bol a mučil ma šesť hodín v kuse otázkami, zárukami, možnosťami.

Dodal, že to považuje za ušľachtilú misiu a je Macronovi vďačný za takéto úsilie.
“Z našej strany urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme našli kompromisy, ktoré budú vyhovovať všetkým,” ubezpečil Putin.

Putin sa tiež poďakoval francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi za jeho úsilie o vyriešenie vzťahov medzi Ruskom a NATO, zaistenie bezpečnosti, vytvorenie atmosféry stability a vyriešenie situácie na juhovýchode Ukrajiny.
“Stretli sme sa už v Paríži a teraz, viem, napriek problémom, ktoré má každý líder štátu, najmä veľkého európskeho štátu, pán prezident stále považoval za vhodné prísť do Ruska, aby sme si vymenili názory na to, ako by sme mali postupovať,” povedal Putin.
Viaceré Macronove myšlienky by sa mohli použiť ako základ pre ďalšie kroky v súvislosti s Ukrajinou, uviedla hlava štátu.
“Uvidíme, ako dopadne stretnutie pána prezidenta v Kyjeve – dohodli sme sa, že po jeho ceste do ukrajinskej metropoly si opäť zavoláme a vymeníme si názory na túto záležitosť,” dodal.

BM : Putin dal šancu Makronovi zapísať sa do dejín Francúzka – ,,ako ten čo vyriešil ukrajinský problém ”  Uvidíme ako zareaguje globalistický otrok 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 325

Celkové hodnotenie: 22.58

Priemerná čítanosť: 3813

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Národný bezpečnostný úrad varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku, za ktorými je ruská skupina anonymus.ru. Informoval…

  Zuzana Čaputová diskutovala na Malte s 11 prezidentmi o vojne, plyne aj migrácii

  0icon

  Bratislava/Valletta 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Kancelária prezidenta SR)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vo štvrtok na Malte stretla s ďalšími 11 prezidentmi členských krajín EÚ…

  Káčer: Pre niektorých politikov je naša štátnosť obyčajná rohožka

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer by pred 30 rokmi nečakal, že na Slovensku vyrastie generácia…

  Premiér: Ak Putin stratí vplyv na Európu, trh s plynom sa upokojí

  0icon

  Bratislava/Praha 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Ak ruský prezident Vladimir Putin stratí vplyv na Európu, zmizne výrazný prvok neistoty, čím sa podľa predsedu…

  Robert Fico odmietol, že by za schôdzou bola snaha zastrašovať OČTK

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Jaroslav Novák)   Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie k…

  NAKA zadržala členov organizovanej skupiny, pripravovať mali lúpež

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala členov organizovanej skupiny z regiónu južného Slovenska. Mali pripravovať lúpežné prepadnutie na území…

  Súd rozhodol: Bude opitý Dědeček, ktorý usmrtil 5 ľudí, stíhaný väzobne alebo na slobode?

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Obvinený Dušan D., ktorý v opitosti spôsobil víkendovú tragickú dopravnú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami,…

  Po Limane sa hlavná pozornosť upriamuje na Kreminnský smer. Čo sa deje?

  0icon

  Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko)   Po oslobodení Limanu sa Kreminnský smer stal miestom hlavných bojov na frontovej línii, povedal pre Donbas Realii gubernátor…

  "Krym je ruský!": "Lúče smrti" prinútili Muska milovať Rusko

  0icon

  Moskva 6. októbra 2022 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Hannibal Hanschke) Americkí experti sa domnievajú, že miliardár sa bojí o svoje satelity Starlink, ktoré už mohli byť zasiahnuté našimi bojovými…

  Sachs zaskočil moderátora, keď obvinil USA zo sabotáže plynovodu Nord Stream. „Jeff, Jeff, v tomto bode musíme prestať..."

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Daily Mail/Foto:Screenhot)   Ako informuje portál Daily Mail, ekonóm Kolumbijskej univerzity prekvapil, keď počas vysielania uviedol, že za sabotážou plynovodu Nord…

  Vášeň v Tebe

  Peterson porozprával o ženských sexuálnych fantáziách. Akú úlohu v nich zohráva rozprávka Kráska a zviera?

  0 icon

  Uznávaný klinický psychológ, autor kníh 12 pravidiel pre život a Za hranicou poriadku - Jordan Peterson - v jednej zo svojich prednášok porozprával o ženskej sexuálnej fantázii. Jeho vyjadrenia však nie sú založené na rozhovoroch so ženami. Možno vás to prekvapí, ale na ženské sexuálne fantázie sa podľa jeho slov zamerali inžinieri z Googlu.…

  Násilie "Pána Smitha" v realite? Angelina Jolie prezradila, čo sa dialo na palube lietadla

  0 icon

  Americká herečka Angelina Jolie podala žalobu na bývalého manžela Brada Pitta a obvinila ho z domáceho násilia, informuje portál People. Podľa žaloby Pitt počas konfliktu v súkromnom lietadle v roku 2016 chytil jedno z ich detí pod krk a ďalšie mal udrieť päsťou do tváre.

  5 jednoduchých spôsobov ako byť (oveľa) lepšou mamou

  0 icon

  Každá z nás chce byť pre svoje deti tou najlepšou mamou. Mladé mamičky, ale aj tie staršie dostávajú mnoho (niekedy nevyžiadaných) rád, ako vychovávať svoje deti. My vám prinášame 5 jednoduchých spôsobov, ako byť ešte lepšou mamou pre svoje dieťa. Darujte dieťaťu sústredených 15 minút Dvakrá

  Nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi ju vohnala "pod nože" iránskeho doktora. Lela Vémola prehovorila o ceste do Teheránu

  0 icon

  Bývalá slovenská playmate Lela Vémola odcestovala do Iránu. Dôvodom je jej nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi. „Veľmi dlho som zvažovala cestu do ďalekého Iránu, ale toto rozhodnutie neľutujem. Po nepríjemných skúsenostiach s lekármi v Európe, čo sa týka plastiky nosov, som sa zverila do rúk Dr. Farshida Mahboubirada, pretože viem, že…

  Dojemná pieseň Márie Čirovej po tragickej nehode v Bratislave: "Prečo nedá sa žiť bez obáv ako v náručí matky?"

  0 icon

  K tragickej dopravnej nehode na bratislavskej zastávke MHD Zochova uviedla niekoľko úprimných slov aj speváčka Mária Čírová. Zaspievala aj dojemnú pieseň. „V noci som sa vrátila z jedného koncertu a nemohla som zaspať. Vznikli tieto slová a melódia. Zastávka Zochova bola mojou zastávkou 5 študentských rokov. Je to jedna z najfrekventovanejších…

  Armádny Magazín

  Luhanský obrnený transportér pod paľbou zachraňuje posádku druhého poškodeného vozidla. Video

  0 icon

  Ukrajina, 6.október 2022 (AM) – Dôstojník 1. práporu 4. brigády Luhanskej ľudovej republiky s volacím znakom Denčik na svojom BMP-1 napreduje, aby pomohol posádke spriateleného vozidla predtým poškodeného v boji. Dokonca aj potom, čo raketa Javelin zasiahla kapotu jeho vozidla, bol schopný dokončiť úlohu evakuácie druhej posádky. Jeho kolega operátor-strelec 7

  Kniha "Krstní otcovia Hitlera" má čo povedať o súčasných vládcoch politiky

  0 icon

  Slovensko, 6.október 2022 (AM) – Kniha Krstní otcovia Hitlera strháva závoj zahmlievania veľmi tragickej etapy európskych a svetových dejín, ako je nacizmus. Analýzou politických, ekonomických, diplomatických a iných dokumentov n

  Američania bijú na poplach. Kyjevské sily sa nechali vylákať pred ruskou ofenzívou

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Americké médiá s prekvapením píšu, že ukrajinské jednotky, ktoré vstupujú do „oslobodených“ miest Donbasu, tam prakticky nestretávajú ľudí. Naznačuje to najmä denník The New York Times. Mnoho obyvateľov ukrajinských osád bolo na začiatku špeciálnej operácie evakuovaných. Teraz, s nástupom ozbrojených síl Ukrajiny, sa ľudia sťa

  Aj americká lietadlová loď ide do Japonského mora demonštrovať silu po odpálení severokórejskej rakety

  0 icon

  Južná kórea, 6.október 2022 (AM) –  USS Ronald Reagan, lietadlová loď s jadrovým pohonom, vplávala do Japonského mora po tom, čo Severná Kórea odpálila raketu stredného doletu ponad Japonsko. Vojnová loď sa bude nachádzať východne od Južnej Kórey , uviedla agentúra Yonhap s odvolan

  Už nie na ochranu Ukrajiny. USA sa netaja ďalšou finančnou podporou útočných operácií proti Rusku

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Washington poskytne Kyjevu nový balík vojenskej pomoci vo výške 625 miliónov dolárov. Uviedol to americký prezident Joe Biden v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským podľa správy na webovej stránke Bieleho domu. Na Ukrajinu budú dodané ďalšie zbrane a vybavenie vrátane 4 viacnásobných odpaľovacích rakiet H

  FOTO DŇA