1. CSIS: celá Európa padne pod kupolu ruského komplexu Murmansk-BN a rakety Kaliber zasiahnu Francúzsko 2. Spojenec NATO = vojnový zločinec 3. Západné prestitútky v kóme – Zelenskyj ukázal prstom na ,,západ”

1.
Centrum strategických a medzinárodných štúdií ( CSIS ) je think tank so sídlom vo Washingtone, DC , v Spojených štátoch. [5] CSIS bolo založené ako Centrum strategických a medzinárodných štúdií Georgetownskej univerzity v roku 1962. Centrum vykonáva politické štúdie a strategické analýzy politických, ekonomických a bezpečnostných otázok na celom svete so špecifickým zameraním na otázky týkajúce sa medzinárodných vzťahov , obchodu. , technológie, financie, energetika a geostratégia . 

CSIC demonštrovalo ruské zbrojné kapacity na Kryme.
Pokusy NATO posilniť svoju prítomnosť v blízkosti ruských hraníc a vyvinúť vojenský tlak na Rusko nepovedú k želaným výsledkom a môžu spôsobiť porážku NATO. K týmto záverom dospeli odborníci z Centra pre strategické a medzinárodné štúdie (CSIS), ktorí konštatovali, že zbrane nachádzajúce sa na Kryme by stačili na úspešné porazenie európskych síl NATO až po Španielsko.
Podľa think tanku skutočnosť, že hlavné sily NATO sú sústredené v strednej Európe, neznamená, že Rusko nebude schopné niečo urobiť. Ako vyplýva zo zverejnených materiálov, schopnosti ruskej riadenej strely Kalibr by mohli stačiť na zasiahnutie akéhokoľvek cieľa v Európe až po západné hranice Nemecka s doletom až 2 000 kilometrov.
Možnosti diaľkových taktických bombardérov Tu-22M3 sú rozsiahlejšie – aj keď použijú svoje zbrane zo vzdušného priestoru nad Krymom, pod paľbu sa dostanú všetky európske krajiny až do stredu Francúzska. Podľa zverejnených materiálov má však Rusko aj nesmrtiace zbrane, ktoré by mohli úplne potlačiť sily NATO bez jediného výstrelu – komplexy REB s dlhým doletom Murmansk-BN.  Ich kapacita bude viac než dostatočná na pokrytie územia až po stred Španielska, nehovoriac o tom, že komplex “Murmansk-BN” zaručí, že bude zasiahnutá väčšina amerických vojenských leteckých základní na Blízkom východe.
Západ si uvedomuje, že nemá reálnu šancu otvorene sa postaviť Rusku, a preto sa NATO po neúspešnom pokuse o blafovanie rozhodlo sústrediť svoje sily mimo Ukrajiny, kde by mohli byť relatívne bezpečnejšie ako na tej istej Ukrajine.

2.
NATO sa označuje za obrannú alianciu
. Za celú dobu svojej existencie však NATO neuskutočnilo ani jednu obrannú operáciu na území niektorej z krajín NATO.
Všetky operácie sa uskutočnili v iných krajinách. Dá sa povedať, že operáciu v Afganistane v prvom roku po útokoch bin Ládina z 11. septembra možno považovať za obrannú. Všetky ostatné operácie boli inváznymi operáciami na cudzom území.
BM : aj 911 bola útočná operácia . Tajné služby útočili proti vlastnej  krajine

Afganistan bol v podstate 20 rokov okupovaný, čo malo pre krajinu veľmi negatívne dôsledky.
Líbya. Čistá agresia, hrozné následky. Dobrá krajina porazená, státisíce ľudí zabitých. Chaos.
Bývalá Juhoslávia. Aktívna účasť v občianskej vojne na jednej strane. A najčastejšie sa vyberala tá najkriminálnejšia a nie pravicová strana, ako napríklad kosovskí teroristi.
Irak. Čistá agresia. Premyslená, zjavne falošná zámienka. Každý vie, že klamali o zbraniach hromadného ničenia z Iraku. Strašné následky.
Sýria. Účasť na operáciách na jednej strane občianskej vojny. A zvoleným spojencom je opäť veľmi barbarská strana, radikálni islamisti používajúci barbarské metódy teroru.

Preto sú slová vedúcich predstaviteľov NATO, že ide o obrannú alianciu, klamstvom. NATO je silná aliancia najbohatších a najmocnejších krajín, ktorá má za cieľ napadnúť iné krajiny a vnútiť im svoju vôľu prostredníctvom vojenskej agresie.
Spojenci NATO sú takmer vždy barbarské politické sily, ktoré sú pripravené použiť tie najzločinnejšie metódy vedenia vojny. Spojenec NATO a vojnový zločinec sú takmer synonymá. Preto má ruské vedenie pravdu – NATO sa musí vzdialiť od ruských hraníc. A čím ďalej od našich hraníc, tým väčšia je bezpečnosť Ruska.

3.
Tento týždeň ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v ohromujúcom a nečakanom vyjadrení uviedol, že súčasné problémy jeho krajiny pochádzajú skôr zo západu než z východu.
Obavy z hroziacej vojny boli postavené na správach o tom, že Rusko má na spoločnej hranici s krajinou vojenské jednotky – to však nie je nič nezvyčajné a podobné zhromaždenie vojakov sa podľa neho uskutočnilo aj pred rokom.
Pravdou je, že úroveň ohrozenia sa nezmenila, povedal tento týždeň na tlačovej konferencii.
Okrem toho skutočnou hrozbou pre Ukrajinu nebolo Rusko, ale “destabilizácia situácie vo vnútri krajiny”, povedal novinárom.
Príčinou paniky bola samotná tlač, povedal Zelenskyj.
Spravodajcovia na podujatí boli rozladení. Udalosť bola “mierne surrealistickým stretnutím”, povedala Sarah Rainsfordová z BBC.
Ukrajinský líder pokračoval v útoku na amerických, britských a ďalších západných diplomatov, ktorí utekali z krajiny, akoby toľko opisovaná vojna bola skutočne skutočná.
Poprel, že Ukrajina je potápajúca sa loď, ale aj keby to tak videli, “diplomati sú ako kapitáni. Mali by byť poslední, ktorí opúšťajú potápajúcu sa loď.”

Čo sa skutočne deje?

Zdá sa, že západné mocnosti na Ukrajine opakujú svoju taiwanskú stratégiu.
Prvým krokom je vycestovať na niekoho územie a meniť status quo, kým susedia nezareagujú.
Druhým krokom je nahnevane obviniť susedov z agresivity a expanzívnosti – aj keď doslova neopustili svoje vlastné územie (na rozdiel od obvinených).
Tretím krokom je spolupracovať s tlačou, aby zavádzala svet o tom, ktorá strana destabilizuje situáciu, a tak ospravedlnila vojenskú expanziu.
V konečnom dôsledku je cieľom posunúť hranice NATO na východ, ospravedlniť zvýšené výdavky na armádu a pokúsiť sa o ďalšie zjednotenie sveta proti spoločenstvám, ktoré je podľa Západu potrebné “zadržať”.

Funguje to

Plán funguje. Rusko je všeobecne vykresľované ako agresor a vojenská aktivita Západu sa zvyšuje. Vláda Spojeného kráľovstva posiela na Ukrajinu zbrane a vojakov a vyzýva ostatných členov NATO, aby sa “zjednotili”. USA tvrdia, že majú pripravených 8 500 vojakov.
Čo sa týka médií, posolstvo je prakticky identické vo všetkých médiách: Rusko sa zrazu stáva hrozbou, a tak sú tí dobrí nútení reagovať. Americký minister obrany Lloyd Austin povedal, že USA sú odhodlané pomôcť Ukrajine “brániť sa”.
BBC nasadila politika Tobiasa Ellwooda, aby vysvetlil, že za všetky problémy môže Rusko. (Toho istého muža používajú médiá ako zdroj negatívnych komentárov na adresu Číny). Spravodajstvo BBC vždy “zabudne” spomenúť Ellwoodovu minulosť. Slúžil ako člen 77. brigády, britskej armádnej propagandistickej jednotky zameranej na psychologickú vojnu, mediálne operácie a “špeciálne metódy vplyvu”.
Ako inak by diváci vnímali správy, keby poznali celý príbeh: “Sme médiá a práve sa chystáme prezentovať názory osoby vycvičenej v šírení dezinformácií prostredníctvom médií.”
Tak ako už roky existujú starostlivo vyvážené vzťahy medzi Taiwanom a pevninskou Čínou, v ktorých sa striedajú obdobia pokoja a napätia, to isté platí aj pre Ukrajinu. Rusko pravidelne umiestňovalo vojenské jednotky na svojich hraniciach s Ukrajinou a naopak.
Ako uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, vojenské napätie je dlhodobým faktom života medzi oboma krajinami a úroveň ohrozenia sa nezmenila napriek tomu, že všetky západné médiá tvrdia, že sa zmenila.
Základný problém je však tento: NATO sľúbilo, že sa nebude rozširovať na východ. Urobilo tak opakovane. Nikdy ho za to nikto nevolal na zodpovednosť.
A pritom presne tieto sľuby sú dobre zdokumentované v učebniciach dejepisu – na západe aj na východe, čo vedia všetci študenti nedávnej európskej histórie. 

Po zemetrasení
V rokoch 1989 a 1990 prešla Európa obrovským politickým zemetrasením, keď padol Berlínsky múr a došlo k mnohým súvisiacim udalostiam. Západné mocnosti a Sovietsky zväz usporiadali sériu stretnutí, aby sa navzájom uistili, že tento otras nevyužijú na účely agresívneho expanzionizmu.
Ruská strana, ktorú zastupoval Michail Gorbačov, to musela hrať na rovinu. Krajina mala na stole veľké množstvo iných naliehavých problémov, takže jeho argument bol jednoduchý: Moskva sa nebude pohybovať smerom na západ – pokiaľ sa západ nebude pohybovať smerom na východ. Krajiny medzi nimi nechajme byť.

Slávny palec

Z týchto diskusií vzišla fráza, ktorá mala len tri slová: “Ani jeden palec.” Pôvodne zaznela 9. februára 1990 z úst ministra zahraničných vecí USA Jamesa Bakera. Gorbačovovi povedal, že NATO sa nepohne “ani o centimeter na východ”.
NATO by malo vylúčiť “rozšírenie svojho územia smerom na východ, t. j. priblíženie sa k sovietskym hraniciam”, vyhlásilo veľvyslanectvo USA v Bonne.

Americký archív národnej bezpečnosti, ktorý sa nachádza na Univerzite Georgea Washingtona, sumarizuje stretnutie takto:
Nie raz, ale trikrát si Baker na stretnutí 9. februára 1990 vyskúšal s Gorbačovom formulku “ani o centimeter na východ”. Súhlasil s Gorbačovovým vyhlásením v reakcii na ubezpečenia, že “rozširovanie NATO je neprijateľné”. Baker ubezpečil Gorbačova, že “ani prezident, ani ja nemáme v úmysle vyťažiť z procesov, ktoré prebiehajú, žiadne jednostranné výhody” a že Američania chápu, že “nielen pre Sovietsky zväz, ale aj pre ostatné európske krajiny je dôležité mať záruky, že ak Spojené štáty zachovajú svoju prítomnosť v Nemecku v rámci NATO, ani centimeter súčasnej vojenskej jurisdikcie NATO sa nerozšíri východným smerom.

Nasledujúci deň dal západonemecký kancelár Helmut Kohl Gorbačovovi podobný prísľub:Sme presvedčení, že NATO by nemalo rozširovať sféru svojej činnosti.”
Britský minister zahraničných vecí Douglas Hurd vyhlásil, že jeho krajina sa bude podieľať na rovnakom sľube. V júni toho istého roku dala rovnaký sľub Moskve aj jeho šéfka Margaret Thatcherová, britská premiérka “železná lady”: “Musíme nájsť spôsob, ako dať Sovietskemu zväzu istotu, že jeho bezpečnosť bude zaistená.”

Ignorovaný sľub
Rýchly posun vpred do súčasnosti: NATO sa roky vyhlasovalo za “obrannú”, a nie “expanzívnu” silu, zatiaľ čo jeho činy rok čo rok ukazujú presný opak.
Tento diagram, ktorý tento týždeň zverejnila BBC, ukazuje len niektoré z expanzií NATO na východ od tých čias.
Sľúbený “ani centimeter” sa nerešpektuje, západní diplomati tvrdia, že nikdy nemal byť trvalý a nikdy sa ani nedostal na papier.

Požiadavky Ruska
Ak sa vrátime do súčasnosti, čo žiada Rusko?
Vyzýva NATO, aby zastavilo svoj program budovania raketových základní v krajinách, ktoré hraničia s územím Ruska alebo sa nachádzajú v jeho blízkosti.
Žiada NATO, aby stiahlo svoje jednotky z Poľska, Estónska, Litvy a Lotyšska.
Nalieha na NATO, aby dalo jasne najavo, že Ukrajina nie je pripravovaná na vstup, čím by ešte viac poškodilo dohodu z roku 1990.

Putin nemôže vyhrať
Podobne ako Čína, aj Rusko bude vykresľované ako agresor, nech urobí čokoľvek. Západné mocnosti budú vykresľované ako obrancovia, nech urobia čokoľvek. Ale zatiaľ čo tlač sa stavia ostro prozápadne, akademici a verejnosť majú oveľa širšie spektrum názorov.
“Tvrdili ste, že ‘NATO je obranná aliancia’. V Rusku ho tak nevnímajú,” napísal Robert Morley, bývalý zamestnanec Rady pre národnú bezpečnosť USA, v dnes uverejnenom liste pre časopis Economist. “Naše rozhodnutie rozšíriť sa do oblastí, ktoré predtým ovládal Sovietsky zväz, posilnilo vnímanie, že NATO agresívne presadzuje politiku, ktorá poškodzuje politické a bezpečnostné záujmy Ruska.”
Reakcia Ruska “je relatívne umiernená v porovnaní s americkou reakciou na snahu Moskvy vytvoriť vojenskú prítomnosť na Kube v 60. rokoch minulého storočia,” dodal.
Ale hoci je len malá nádej, že mainstreamové médiá niekedy stratia svoju pronatovskú zaujatosť, rast nezávislých médií na celom svete dáva nádej, že nakoniec bude počuť rozmanitejší a inkluzívnejší súbor hlasov.

Medzitým západní jastrabi opäť búchajú na vojnové bubny, ale Východ zatiaľ vždy preukázal viac trpezlivosti, než sa očakávalo.

BM : klamstvo a podvody sú hlavnou črtou anglosaských politikov a establišmentu od  nepamäti . Preto sa netreba čudovať ,že ich otroci u nás , liberálni bastardi, konajú presne tak isto – neustále klamú, podvádzajú a svoje chyby hádžu na iných . 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 325

Celkové hodnotenie: 22.58

Priemerná čítanosť: 3813

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Národný bezpečnostný úrad varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku, za ktorými je ruská skupina anonymus.ru. Informoval…

  Zuzana Čaputová diskutovala na Malte s 11 prezidentmi o vojne, plyne aj migrácii

  0icon

  Bratislava/Valletta 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Kancelária prezidenta SR)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vo štvrtok na Malte stretla s ďalšími 11 prezidentmi členských krajín EÚ…

  Káčer: Pre niektorých politikov je naša štátnosť obyčajná rohožka

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer by pred 30 rokmi nečakal, že na Slovensku vyrastie generácia…

  Premiér: Ak Putin stratí vplyv na Európu, trh s plynom sa upokojí

  0icon

  Bratislava/Praha 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Ak ruský prezident Vladimir Putin stratí vplyv na Európu, zmizne výrazný prvok neistoty, čím sa podľa predsedu…

  Robert Fico odmietol, že by za schôdzou bola snaha zastrašovať OČTK

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Jaroslav Novák)   Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie k…

  NAKA zadržala členov organizovanej skupiny, pripravovať mali lúpež

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala členov organizovanej skupiny z regiónu južného Slovenska. Mali pripravovať lúpežné prepadnutie na území…

  Súd rozhodol: Bude opitý Dědeček, ktorý usmrtil 5 ľudí, stíhaný väzobne alebo na slobode?

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Obvinený Dušan D., ktorý v opitosti spôsobil víkendovú tragickú dopravnú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami,…

  Po Limane sa hlavná pozornosť upriamuje na Kreminnský smer. Čo sa deje?

  0icon

  Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko)   Po oslobodení Limanu sa Kreminnský smer stal miestom hlavných bojov na frontovej línii, povedal pre Donbas Realii gubernátor…

  "Krym je ruský!": "Lúče smrti" prinútili Muska milovať Rusko

  0icon

  Moskva 6. októbra 2022 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Hannibal Hanschke) Americkí experti sa domnievajú, že miliardár sa bojí o svoje satelity Starlink, ktoré už mohli byť zasiahnuté našimi bojovými…

  Sachs zaskočil moderátora, keď obvinil USA zo sabotáže plynovodu Nord Stream. „Jeff, Jeff, v tomto bode musíme prestať..."

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Daily Mail/Foto:Screenhot)   Ako informuje portál Daily Mail, ekonóm Kolumbijskej univerzity prekvapil, keď počas vysielania uviedol, že za sabotážou plynovodu Nord…

  Vášeň v Tebe

  Peterson porozprával o ženských sexuálnych fantáziách. Akú úlohu v nich zohráva rozprávka Kráska a zviera?

  0 icon

  Uznávaný klinický psychológ, autor kníh 12 pravidiel pre život a Za hranicou poriadku - Jordan Peterson - v jednej zo svojich prednášok porozprával o ženskej sexuálnej fantázii. Jeho vyjadrenia však nie sú založené na rozhovoroch so ženami. Možno vás to prekvapí, ale na ženské sexuálne fantázie sa podľa jeho slov zamerali inžinieri z Googlu.…

  Násilie "Pána Smitha" v realite? Angelina Jolie prezradila, čo sa dialo na palube lietadla

  0 icon

  Americká herečka Angelina Jolie podala žalobu na bývalého manžela Brada Pitta a obvinila ho z domáceho násilia, informuje portál People. Podľa žaloby Pitt počas konfliktu v súkromnom lietadle v roku 2016 chytil jedno z ich detí pod krk a ďalšie mal udrieť päsťou do tváre.

  5 jednoduchých spôsobov ako byť (oveľa) lepšou mamou

  0 icon

  Každá z nás chce byť pre svoje deti tou najlepšou mamou. Mladé mamičky, ale aj tie staršie dostávajú mnoho (niekedy nevyžiadaných) rád, ako vychovávať svoje deti. My vám prinášame 5 jednoduchých spôsobov, ako byť ešte lepšou mamou pre svoje dieťa. Darujte dieťaťu sústredených 15 minút Dvakrá

  Nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi ju vohnala "pod nože" iránskeho doktora. Lela Vémola prehovorila o ceste do Teheránu

  0 icon

  Bývalá slovenská playmate Lela Vémola odcestovala do Iránu. Dôvodom je jej nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi. „Veľmi dlho som zvažovala cestu do ďalekého Iránu, ale toto rozhodnutie neľutujem. Po nepríjemných skúsenostiach s lekármi v Európe, čo sa týka plastiky nosov, som sa zverila do rúk Dr. Farshida Mahboubirada, pretože viem, že…

  Dojemná pieseň Márie Čirovej po tragickej nehode v Bratislave: "Prečo nedá sa žiť bez obáv ako v náručí matky?"

  0 icon

  K tragickej dopravnej nehode na bratislavskej zastávke MHD Zochova uviedla niekoľko úprimných slov aj speváčka Mária Čírová. Zaspievala aj dojemnú pieseň. „V noci som sa vrátila z jedného koncertu a nemohla som zaspať. Vznikli tieto slová a melódia. Zastávka Zochova bola mojou zastávkou 5 študentských rokov. Je to jedna z najfrekventovanejších…

  Armádny Magazín

  Luhanský obrnený transportér pod paľbou zachraňuje posádku druhého poškodeného vozidla. Video

  0 icon

  Ukrajina, 6.október 2022 (AM) – Dôstojník 1. práporu 4. brigády Luhanskej ľudovej republiky s volacím znakom Denčik na svojom BMP-1 napreduje, aby pomohol posádke spriateleného vozidla predtým poškodeného v boji. Dokonca aj potom, čo raketa Javelin zasiahla kapotu jeho vozidla, bol schopný dokončiť úlohu evakuácie druhej posádky. Jeho kolega operátor-strelec 7

  Kniha "Krstní otcovia Hitlera" má čo povedať o súčasných vládcoch politiky

  0 icon

  Slovensko, 6.október 2022 (AM) – Kniha Krstní otcovia Hitlera strháva závoj zahmlievania veľmi tragickej etapy európskych a svetových dejín, ako je nacizmus. Analýzou politických, ekonomických, diplomatických a iných dokumentov n

  Američania bijú na poplach. Kyjevské sily sa nechali vylákať pred ruskou ofenzívou

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Americké médiá s prekvapením píšu, že ukrajinské jednotky, ktoré vstupujú do „oslobodených“ miest Donbasu, tam prakticky nestretávajú ľudí. Naznačuje to najmä denník The New York Times. Mnoho obyvateľov ukrajinských osád bolo na začiatku špeciálnej operácie evakuovaných. Teraz, s nástupom ozbrojených síl Ukrajiny, sa ľudia sťa

  Aj americká lietadlová loď ide do Japonského mora demonštrovať silu po odpálení severokórejskej rakety

  0 icon

  Južná kórea, 6.október 2022 (AM) –  USS Ronald Reagan, lietadlová loď s jadrovým pohonom, vplávala do Japonského mora po tom, čo Severná Kórea odpálila raketu stredného doletu ponad Japonsko. Vojnová loď sa bude nachádzať východne od Južnej Kórey , uviedla agentúra Yonhap s odvolan

  Už nie na ochranu Ukrajiny. USA sa netaja ďalšou finančnou podporou útočných operácií proti Rusku

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Washington poskytne Kyjevu nový balík vojenskej pomoci vo výške 625 miliónov dolárov. Uviedol to americký prezident Joe Biden v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským podľa správy na webovej stránke Bieleho domu. Na Ukrajinu budú dodané ďalšie zbrane a vybavenie vrátane 4 viacnásobných odpaľovacích rakiet H

  FOTO DŇA