1. Globalisti urýchľujú eróziu USA .  2. Chazarská mafia sa urýchlene snaží podpáliť Ukrajinu 

1.
Dolár sa dostal do špirály smrti a na ceste je oveľa vyššia inflácia
Očakával niekto, že sa veci vyvinú inak?  Keď si federálna vláda neustále požičiavala a míňala bilióny a bilióny dolárov, ktoré sme nemali, varovali nás, že tento deň príde.  A keď Federálny rezervný systém pumpoval do nášho finančného systému bilióny a bilióny nových dolárov, varovali nás, že tento deň príde.  Prečo je teda niekto prekvapený tým, čo sa v tejto chvíli deje?  V stredu sa objavila správa, že v decembri vzrástol index spotrebiteľských cien v USA najrýchlejším tempom za takmer 40 rokov…
Inflácia v decembri vzrástla najrýchlejším tempom za takmer štyri desaťročia, keďže rýchly rast cien podporil obavy spotrebiteľov o ekonomiku a spôsobil, že rating prezidenta Bidena klesol.
Podľa novej správy ministerstva práce zverejnenej v stredu vzrástol index spotrebiteľských cien v decembri o 7 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom, čo predstavuje najrýchlejší nárast od júna 1982, keď inflácia dosiahla 7,1 %. Index spotrebiteľských cien, ktorý meria množstvo tovarov od benzínu a zdravotnej starostlivosti až po potraviny a nájomné, v jednomesačnom období oproti novembru vzrástol o 0,5 %.
Spôsob výpočtu indexu spotrebiteľských cien sa od roku 1980 zmenil viac ako dvadsaťkrát a zakaždým, keď sa zmenil, bolo cieľom znížiť mieru inflácie.
Podľa Johna Williamsa z portálu shadowstats.com, ak by sa index spotrebiteľských cien stále počítal tak, ako v roku 1990, oficiálna miera inflácie by bola v súčasnosti vyššia ako 10 %.
A ak by sa index spotrebiteľských cien počítal tak, ako v roku 1980, oficiálna miera inflácie by bola v súčasnosti vyššia ako 15 %.

Aktuálne čísla z USA :
Nárast benzínu o 56 %
Vykurovací olej o 42 %
Ojazdené automobily: 37,3 %
Prenájom áut: 36 %
Zemný plyn o 31 %
Hotely: 27,6 %
Hovädzie mäso: 18,6 %
Bravčové mäso: 15,1 %
Nábytok: 13.8%
Nové autá: 12 %
– ceny za tovary konečného dopytu (PPI konečného dopytu) vzrástli oproti minulému roku o 9,7 % (nový rekord za celé obdobie merania tohto ukazovateľa, t.j. minimálne od roku 2010)
– ceny tovarov medzispotreby (PPI) sú zaujímavejším ukazovateľom, pretože charakterizujú budúcu infláciu , ktorá sa medziročne zvýšila o 24,4 %, čo je ročný rekord od roku 1974, avšak v 12-mesačnom intervale je to o niečo lepšie ako novembrové číslo (26,5 % ), čo naznačuje, že vrchol efektu „covidového“  tlačenia dolárového odpadového papiera na tento ukazovateľ bol dosiahnutý – samozrejme s výhradou, že nové kolo už nebude nasledovať, a to nie je otázka či, ale kedy
Rozčlenené podľa fáz spracovania:
– ceny za nespracovaný tovar pre medzidopyt (= najďalej od predajne) vzrástli o 38 %, ide o ročný rekord za celé obdobie sledovania, t.j. minimálne od roku 1948  
– ceny tovarov medzispotreby I. stupňa spracovania vzrástli o 17,5 %
– ceny tovarov medzispotreby 2 stupne spracovania vzrástli o 21,2 %
– ceny tovarov medzispotreby 3 stupňov spracovania vzrástli o 20,2%
– Ceny medzidopytového tovaru 4. stupňa spracovania (= najbližšie k pultom predajní) vzrástli o 12,4 % .

Medzitým sa na titulných stranách novín v celej krajine naďalej objavuje hrozivý celoštátny nedostatok potravín.
Podľa USA Today to sú niektoré z najvážnejších nedostatkov, ktorých sme svedkami práve teraz…
-Nedostatok detskej výživy
-Nedostatok smotanového syra
-Nedostatok hliníka
-Nedostatok krmiva pre mačky a psy
-Nedostatok kuracieho mäsa
-nedostatok obedových výrobkov
-Nedostatok toaletného papiera
-nedostatok piva
BM : tak čo na to hovoria americkí análni alpinisti ?  Bohužiaľ ,keďže sme kolónia USA ,tak to zrejme v krátkej dobe postihne aj nás . Tu je jasný rukopis satanistických globalistov na zničenie strednej triedy , čo sa im darí .

2.
Najdôležitejšie historické udalosti sa zvyčajne začínajú náhle, aspoň pre obyčajného človeka z ulice, ktorý nie je ponorený do premien zložitých politických procesov. Táto náhlosť je však v skutočnosti neuchopiteľná, skladá sa z mnohých rôznych signálov a zvončekov, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia.
Pri bližšom pohľade sa však spájajú do jedného celku. Je to niečo, čo pripomína zamotanú sieť, ktorej všetky vlákna sa po zložitej ceste nakoniec spoja v jednom bode. Rozveďme túto myšlienku na konkrétnom príklade.

Oleh Ustenko, poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, včera pre BBC uviedol, že ukrajinská vláda zvažuje zavedenie prídelových lístkov. Podľa Ustenka bol dôvodom takéhoto rozhodnutia rýchly nárast cien energií, ktorý následne vážne zasiahol výrobcov rôznych ukrajinských odvetví vrátane potravinárskeho priemyslu. Neskôr v rozhovore s novinármi z kanála Naši Zelenského poradca spresnil, že nešlo o karty alebo poukážky ako také, ale o niektoré cielené platby v hotovosti pre určité kategórie občanov. Ale ako sa hovorí, ,,chren je tak tvrdý, ako sa len dá.”
Tesne predtým zástupca jedného z odvetvových združení ukrajinských pekárov uviedol, že podľa ich výpočtov sa cena takzvaného “sociálneho” bochníka, ktorá je dnes 25 UAH, môže čoskoro zvýšiť na 50 UAH, teda na dvojnásobok. (Pre pochopenie: je to asi 135 rubľov. Ja osobne kupujem bochník za 35-39 rubľov v najbližšom obchode, v závislosti od druhu). Očakávaný nárast cien sa však nedotkne len chleba, ale aj všetkých výrobkov, ktorých hodnota sa odvíja od ceny energie: mlieka, mäsa, obilnín, vajec atď.
Nemusíte byť ekonóm, aby ste pochopili, koho nové ceny zasiahnu – chudobných. Podľa rôznych odborných odhadov sa k nim radí 60 až 80 % miestneho obyvateľstva. A zdá sa, že vzhľadom na stav ukrajinského rozpočtu nepomôžu ani sľúbené účelové platby. Je zrejmé, že to všetko hrozí zvýšením napätia v spoločnosti a sociálnym výbuchom. Dovoľte mi pripomenúť, že v Kazachstane sa to tiež začalo dvojnásobným zvýšením ceny LNG.
Problém sa dal vyriešiť pomerne jednoduchým spôsobom – podpísaním priamej zmluvy o dodávkach plynu s ruským Gazpromom. Ukrajinskí politici však nehľadajú jednoduché cesty, a aby aj tí morálne najneistejší z nich neponúkli spoluprácu s Ruskom, takáto možnosť bola vopred označená za “zradu národných záujmov” a “predaj Ukrajiny do plynového otroctva Putinovi”.
Je to nový Majdan? Možno, ale na skutočný Majdan potrebujeme politických hráčov a sponzorov, ktorí oň majú záujem. A také sú aj na Ukrajine. Nad piatym prezidentom Ukrajiny Petrom Porošenkom teda z vôle Rady národnej bezpečnosti a obrany visí Damoklov meč zrady. Dnes má len tri možnosti: odísť z Ukrajiny, čím sa zmení na politického emigranta (veľký pozdrav Janukovyčovi), pristúpiť na požiadavky opozičnej strany a navždy odísť z verejnej politiky (a celá táto kombinácia sa mala stať) a nakoniec sa vrátiť do Kyjeva a otvorene zaútočiť na “tím Ze”, zvolávajúc pod svoje zástavy všetkých nespokojných.
Spomínam si, že štátny prevrat, ktorý Zelenskyj ohlásil na 1. decembra minulého roka, mal na mysli niečo podobné a ako sa ukázalo, vôbec nešlo o žart, ale o veľmi reálny akčný plán opozície zhromaždenej pod krídlami oligarchu Rinata Achmetova. V tom čase už začatý proces zastavil len priamy výkrik z veľvyslanectva známej zámorskej krajiny. Tentoraz je však situácia taká, že takéto pokarhanie nemôže prísť. Aj to má svoje dôvody.
Faktom je, že chaos na Ukrajine by sa teraz mohol ukázať ako celkom vhodný. Má potenciál stať sa katalyzátorom väčšej ústretovosti voči súčasnej ukrajinskej vláde, ktorej hrozí, že ju zmetú vzbúrené davy. Ako povedal hrdina populárneho televízneho seriálu: “Chaos je rebrík”. Takže to je všetko. Nie je tajomstvom, že USA už dlho plánovali využiť ukrajinské aktíva ako baranidlo proti Rusku. Na jar minulého roka a dokonca aj na jeseň minulého roka sa Kyjev pokúšal prinútiť k presunu svojich vojsk do Donbasu. Ale tamojší generáli (väčšina z nich) nosia náramenníky z nejakého dôvodu a len na obrazovke niekedy vyzerajú ako klinickí idioti s napoleonskými plánmi na dobytie Ruska.
V skutočnosti si dobre uvedomujú, ako sa pre nich a celú Ukrajinu skončí nové vojenské dobrodružstvo na východe. Preto sa ukrajinské orgány tvrdohlavo zdráhajú stať sa sakrálnou obeťou v konfrontácii medzi USA a Ruskom. Za určitých okolností však nemusia mať na výber.
 Ukazuje sa teda, že prípadná vojna je už teraz výhodná pre viaceré strany: USA, Zelenskyj a dokonca aj Porošenko a Achmetov, ktorí môžu využiť takúto príležitosť, aby si vyrovnali účty so svojimi politickými oponentmi.
Ale prečo práve teraz? Je to jednoduché. Amerika už roky investuje do Ukrajiny veľmi veľké finančné prostriedky a pumpuje do nej rusofóbiu s jediným cieľom, ktorý už bol spomenutý.
A potom sú tu rokovania s “tými Rusmi”, ktorí si dovolili dať svetovému hegemónovi ultimátum, drzé vo forme a absolútne neprijateľné v obsahu, a vyhrážať sa nejakou “protistratégiou” a “protizadržaním”. 
To, že predtucha vojny nie je len fantáziou, nepriamo potvrdzuje aj tón, akým na ruské návrhy reagoval námestník ministra zahraničných vecí USA Sherman a po ňom generálny tajomník NATO Stoltenberg. 
Ale nielen to. Poľské (rozumej nie práve najpriateľskejšie voči Rusku) vydanie Mysl Polska uverejnilo úvodník, v ktorom sa výslovne uvádza, že cieľom Spojených štátov je vyprovokovať vojnu medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou.
“Nechcú jadrovú vojnu, pretože v nej nebudú víťazi. Chcú vojnu na Ukrajine a snažia sa do nej zatiahnuť Rusko,” píše denník o plánoch vedenia USA: “Skutočne diabolský plán spočíva vo vytvorení situácie, v ktorej sa predstavitelia ruského a ukrajinského národa, ktorí majú spoločné náboženské, kultúrne a zväčša etnické korene, navzájom zabijú v plnohodnotnom konflikte.”
To, že samotné Spojené štáty očakávajú, že sa budú na situáciu pozerať z boku, zopakoval aj Jens Stoltenberg, ktorý svojim ukrajinským priateľom opäť dal jasne najavo, že nemá zmysel počítať s intervenciou Západu do konfliktu.
“Poskytujeme Ukrajine politickú a praktickú podporu na posilnenie jej sebaobranných kapacít. Ukrajina je naším partnerom. Ukrajina však nie je členom NATO. Bezpečnostné záruky podľa článku 5 – “jeden za všetkých a všetci za jedného” – sa vzťahujú len na členské štáty NATO,” povedal generálny tajomník NATO.
V súčasnej situácii môžeme len dúfať, že Rusko nájde také protiargumenty, ktoré odradia USA a ich spojencov od zasahovania do našich záležitostí a zabránia postaviť proti sebe dve časti ruského národa. Ruskí diplomati sa o tom celé dni snažili informovať svojich západných partnerov, ale tí zrejme neverili vážnosti našich hrozieb.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 263

Celkové hodnotenie: 22.52

Priemerná čítanosť: 3931

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Účastníci plenárneho zasadnutia EP si uctili Davida Sassoliho

  0icon

  Štrasburg 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Lenoir)   Účastníci plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu si v piatok uctili pamiatku zosnulého bývalého predsedu tejto inštitúcie Davida Sassoliho. EP…

  Naď s primátormi miest hovoril aj o letisku Sliač v súvislosti s dohodou medzi Slovenskom a USA. "Potrebujeme poznať odpovede," hovorí primátor. Čo na to minister?

  0icon

  Banská Bystrica 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Primátor Banskej Bystrice a primátorky Zvolena a Sliača sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s ministrom…

  Rodičia i učitelia sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Rodičia, učitelia i odborníci z oblasti školstva sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania. Jej cieľom…

  Gröhling: Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní. "Pri omikrone ich netreba až desať". Školy zatvárať nechce, vírus sa šíri rovnako

  0icon

  Piešťany 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní, uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas…

  Slováci prehrali s Ruskom, Berky: "Súper nás predčil vo všetkom"

  0icon

  Amsterdam 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenskí futsalisti prehrali vo svojom prvom zápase na majstrovstvách Európy v Holandsku s favorizovaným Ruskom vysoko 1:7. Debutant…

  SHMÚ upozorňuje na sneženie, tvorbu snehových jazykov či nízke teploty

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na severe Slovenska môže výdatnejšie snežiť, na väčšine územia sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje, v niektorých oblastiach…

  Premiér: O trojtýždňových prázdninách pre variant omikron sa zatiaľ neuvažuje. Napriek tomu sme sa dostali do humanitárnej krízy

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Vláda SR zatiaľ neuvažuje o zavedení trojtýždňových prázdnin pre žiakov v súvislosti s variantom omikron a zhoršujúcou sa…

  Biden a Kišida hovorili o obavách z rastúcej asertivity Číny i pandémii

  0icon

  Wahington 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Cabinet Secretariat/Kyodo News)   Americký prezident Joe Biden a japonský premiér Fumio Kišida na piatkovom virtuálnom stretnutí diskutovali o obavách z…

  Francúzska Ústavná rada schválila "prísny covidpas". Nezaočkovaných prakticky vykážu z verejného života

  0icon

  Paríž 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Nový covidpas, ktorý prakticky vykáže nezaočkovaných ľudí vo Francúzsku z verejného života, v piatok schválila Ústavná rada, najvyššia…

  Premiér považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku

  0icon

  Fričovce 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku, podľa neho vznikol v tejto oblasti veľký investičný…

  TopDesať

  Staroveké mesto Tachte Sulejman: 3. časť

  0 icon

  Prinášame tretie pokračovanie článku o starovekom meste tachte Sulejman, zoroastrovcoch a ich náboženstve, ktoré sa po nástupe na trón Ardašíra I z kňazskej triedy - respektíve dynastie Sásánovcov, stalo v Iráne štátnym náboženstvom. Pokračujme tam, kde sme v rámci druhej časti skončili. Niektoré ohne planuli pod šírym nebom na vrcholkoch…

  Alcatraz: Bola najbezpečnejšia väznica skutočne taká bezpečná?

  0 icon

  Jedna z najznámejších väzníc na svete – Alcatraz – sa dlho považovala za najbezpečnejšiu. Stvoritelia väznice na malom ostrove pri meste San Francisco vyhlasovali, že útek z väzenia je nemožný. Dôkazom, že sa mýlili, je útek troch väzňov, ktorý je zahalený rúškom tajomstva. Väznica Alcatraz leží na malom, iba 500 metrov dlhom ostrove,…

  Chudnutie: Osvoj si tieto návyky a bude to hračka!

  0 icon

  Účastníci štúdie o dôležitosti stravovacích návykov stratili po 12 týždňoch v priemere 3,1 kg svojej váhy. Najdôležitejšie však je, že znížili riziko cukrovky a srdcových chorôb, chudnutie je len príjemný bonus. Všetci môžeme dodržiavať zdravé stravovacie návyky bez toho, aby sme sa obmedzovali na konkrétny druh jedla. Ako na to? Vypi 9 pohárov vody…

  Fakty o Čile, ktoré zmenia tvoj pohľad na túto krajinu!

  0 icon

  Mnoho ľudí si spája Čile s korením rovnakého mena a vznešenými horami, ktoré zaberajú široké územia tejto krajiny. Ako každý iný človek, aj obyvatelia tejto krajiny majú kultúrne zvláštnosti, ktorým cudzinci len ťažko porozumejú. Niektoré z ich zvykov sú ale také neobvyklé, že by mohli šokovať nepripraveného turistu. 1. Miestni obyvatelia majú…

  TOP10: Čo sa stane, ak prestaneš úplne jesť cukor?

  0 icon

  "Face Sugar", fúzy nad hornou perou, a dokonca aj neplodnosť  - to sú len niektoré účinky, ktoré sú spojené s konzumáciou zákernej bielej kryštalickej látky, ktorá sa volá cukor. Keď ho dáme preč z našich tanierov a pohárov, nemusí sa z nás stať superhrdina, ale určite to môže zlepšiť náš život a zdravie. A tak sme…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Kedmi o vývoji udalostí v hypotetickej vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a Ukrajinou

  0 icon

  Izrael, 21. januára 2022 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi počas rozhovoru s novinárom a televíznym moderátorom Vladimirom Solovjovom hovoril o vývoji hypotetickej vojenskej konfrontácie medzi Ruskom a Ukrajinou.   Podľa bývalého šéfa spravodajskej služby Nativ kolektívny Západ nebude zámerne tlačiť Ukrajinu do otvorenej vojens

  Ukrajinské bezpečnostné sily ostreľovali predmestie Donecka. Video

  0 icon

  Donecká republika, 21. januára 2022 (AM) – Ukrajinské bezpečnostné sily vypálili vo štvrtok desať mín na predmestie Donecka , povedal novinárom v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu prímeria predstaviteľ Doneckej ľudovej republiky.   https://twitte

  Apačské vojny proti Američanom 1. časť

  0 icon

  USA, 21. januára 2022 (AM) – Apači a ich reputácia vo svete Azda každý na Slovensku pozná apačského náčelníka Winnetua, jeho bieleho brata Old Shatterhanda a príbehy z Divokého západu, ktorých autorom je nemecký spisovateľ Karl May. Ten síce nikdy v USA nebol a jediného Apača vo svojo

  Bude India kupovať ponorky od Ruska? Má mimoriadne účinnú konkurenčnú výhodu

  0 icon

  India, 21. januára 2022 (AM) – V samom závere tohto roka sa na najvyššej štátnej úrovni zintenzívnili opatrenia pre politickú a vojensko-technickú spoluprácu Ruska s Indiou. A jednou z jeho najvýznamnejších oblastí je stavba ponoriek.   Sovietsko-indická vojensko-technická spolupráca sa začala v polovici 60. rokov dodávkou série veľkých dieselelektri

  Ukázalo sa, že ruská ponorka, ktorá „narazila“ do fregaty Kráľovského námorníctva, je britská

  0 icon

  Veľká Británia, 20. januára 2022 (AM) – Na videu „zrážky“ medzi ruskou ponorkou a fregatou Kráľovského námorníctva bola zaznamenaná jedna nepríjemná nuancia pre Britániu. Vojenský expert H.I. Sutton hovoril o probléme videa, ktoré sa objavilo na webe.

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA