1. V USA už neexistuje stredná trieda  2. Pár viet o financovaní britských podvratných operácií v Rusku

1.
Šokujúce čísla spotrebiteľských úverov: Dlh na kreditných kartách v USA stúpol najviac v histórii, pričom úspory sú už dávno preč !
Hoci sa to tradične považuje za ,,béčkový” ukazovateľ, novembrová správa o spotrebiteľských úveroch od Federálneho rezervného systému bola absolútne ohromujúca a potvrdila to, čo hovoríme už mesiac: všetky prebytočné úspory nahromadené americkou strednou triedou sú dávno preč a namiesto nich Američania spustili míňanie poháňané kreditnými kartami.
Tu sú šokujúce čísla:
– v novembri spotrebiteľské úvery explodovali o neuveriteľných 40 miliárd USD, čo je dvojnásobok očakávaných 20 miliárd USD, viac ako dvojnásobok 16 miliárd USD v októbri a najvyššia hodnota v histórii!
– a hoci nerevolvingové úvery (študentské pôžičky a pôžičky na auto) vzrástli o solídnych, aj keď nie nevyhnutne pozoruhodných 20 miliárd USD, bol to len siedmy najväčší nárast v tejto sérii…
– .. skutočným ohromením bol revolvingový dlh alebo dlh z kreditných kariet, ktorý sa v novembri viac ako strojnásobil a vzrástol na 19,8 miliardy USD z 6,6 miliardy USD v októbri, čo je zďaleka najvyššia hodnota v histórii !!!
– hoci tento bezprecedentný zhon nakupovať všetko na úver pred a počas Dňa vďakyvzdania by nemal byť veľkým prekvapením, veď sme to už viackrát ukázali, dokazuje to, že pre strednú triedu sú akékoľvek “nadmerné úspory” už dávno preč…
– väčšina ekonómov, napríklad z Goldman Sachs, predpokladá, že v roku 2022 bude hospodárstvo USA pokračovať bude rásť vďaka vynakladaniu úspor obyvateľstva . Nanešťastie, ako jasne ukazujú dnešné údaje o spotrebiteľských úveroch, všetky úspory, ktoré mohli mať domácnosti americkej strednej triedy vďaka stimulom, sú teraz preč. Dôsledky sú hlboké: akýkoľvek model, ktorý predpokladal, že výdavky USA budú poháňané “úsporami”, je teraz neplatný. A keďže ide o väčšinu z nich, dôsledky sú hrozivé, 
zdroj : ZeroHedge

BM :  plán globalistov na zničenie USA ,ako svetového hegemóna úspešne pokračuje . Keď si  k tomu pripočítame ,že FED ide zvyšovať kľúčové sadzby , neustály rast cien, výpadky sietí , absolútny nedostatok pracovníkov – je to úplná a neodvratná katastrofa . Nie že by mi ich bolo ľúto , ale keďže sme americká kolónia (vďaka matovičovim fašistickým idiotom ) je viac ako pravdepodobné , že sa budú chcieť zahojiť na úkor nás a ostatných kolónií po celom svete . A to by vás všetkých malo dosť znepokojovať .

2.
Čísla sú ohromujúce

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová informovala, že britské ministerstvo zahraničných vecí vyčlenilo viac ako 1,3 miliardy rubľov ( cca 15,5 mil eur)na podvratné operácie v Rusku prostredníctvom siete mimovládnych organizácií. Na webovej stránke Underside boli zverejnené dokumenty opisujúce projekty zamerané na “ovplyvnenie” Ruska.
“Archívy Underside obsahujú desiatky dokumentov opisujúcich projekty, zoznamy mien, organizácií a celé “čierne účtovníctvo”. Čísla sú ohromujúce – viac ako 1,3 miliardy rubľov bolo vyčlenených (na obdobie rokov 2020 až 2023) na financovanie programov na ovplyvňovanie verejných organizácií (a prostredníctvom nich aj štátnych štruktúr) a transformáciu kurzu Ruska smerom, ktorý chce Británia,” napísala Maria Zacharovová na svojom kanáli Telegram.
Podvratné operácie v Rusku koordinuje veľvyslanectvo Spojeného kráľovstva v Rusku. Medzi služobnými dokumentmi zverejnenými na stránke Underside.org je aj správa britského veľvyslanectva v Moskve za roky 2018-2019. Počas tohto obdobia britské veľvyslanectvo financovalo v Ruskej federácii celkovo 35 projektov v piatich oblastiach. Najštedrejšie financovanie bolo určené pre oblasť politiky – 596 157 libier (približne 50 miliónov rubľov).
Medzi príjemcami britských grantov je mnoho organizácií, ktoré sú v Rusku považované za zahraničných agentov (nadácia Sphere, mimovládna organizácia Accent a centrum SOVA). Podľa zverejnených dokumentov SOVA pracovala pod záštitou britskej mimovládnej organizácie Article19, ktorú zasa financovala Nadácia otvorenej spoločnosti Georgea Sorosa, v Rusku považovaná za nežiaduci fond***.
Maria Zacharovová upozornila, že “minimálne od októbra 2020 platí grantová dohoda medzi britskou vládou a zahraničnou mimovládnou organizáciou Civic Assistance, ktorá pôsobí s podporou nedávno zrušenej mimovládnej organizácie Memorial.”
Viaceré britské projekty (880 miliónov rubľov) sú zamerané na vytvorenie “probritskej vrstvy” medzi ruskou intelektuálnou elitou. Nemožno nesúhlasiť so Zacharovovou, že Londýn lacno “ocenil túto veľmi “probritskú vrstvu”.
Politická časť ôsmich grantových projektov Spojeného kráľovstva sa zaoberala presadzovaním geopolitických záujmov bloku NATO, EÚ a Spojeného kráľovstva v Rusku. Jedným z cieľov týchto projektov je preto “ovplyvňovanie ruského myslenia v oblasti bezpečnosti a obrany, a to aj vo vzťahu k NATO, EÚ a OBSE, s cieľom chrániť záujmy Spojeného kráľovstva v regióne, ako aj v širšom politickom a hospodárskom kontexte”. Najväčší grant, 91 000 libier, získalo Carnegieho moskovské centrum, divízia Carnegieho nadácie pre medzinárodný mier. Donedávna ju viedol Williams Joseph “Bill” Byrnes, ktorý sa stal riaditeľom CIA v januári 2021.
Rozvoj “nezávislej žurnalistiky” v Rusku je v politickom programe britského veľvyslanectva na prvom mieste. Dohľadom nad realizáciou týchto projektov sú poverení zahraniční zástupcovia z Ruska a medzinárodné “nezávislé organizácie”.
Pod zámienkou vypracovania projektov v sekcii Veda a inovácie (378 072 libier, ) sa britské veľvyslanectvo zaoberalo vedeckou a priemyselnou špionážou. Ako hlavný cieľ “vedeckých” projektov sa uvádza “získanie prístupu britských spoločností k najlepším ruským vedeckým postupom” a “rozvoj podnikania v Rusku”.
Na financovanie projektov v oblasti klimatickej bezpečnosti bolo vyčlenených 531 978 GBP (viac ako 44 miliónov rubľov). Environmentálne projekty pritom slúžili ako zásterka pre politické ciele, ako napríklad “podpora občianskej spoločnosti a nezávislých novinárov”, lobovanie za britské obchodné záujmy v ruských vládnych štruktúrach a výchova “mladých lídrov” medzi stredoškolákmi a vysokoškolákmi.
Za zmienku stojí aj projekt na “posilnenie právneho štátu v Rusku, nezávislosti súdnictva a volieb v súlade s medzinárodnými normami” (77 786 GBP).

V rámci grantových projektov do roku 2023 sa uprednostňuje projekt Memorial, ktorý ruské orgány nedávno uzavreli. V tomto prípade je financovanie zamerané na hľadanie “nových foriem prehodnotenia stalinistickej represie (sovietskej minulosti)”. Britské ministerstvo zahraničných vecí chce v rámci projektu financovať vytvorenie mapového projektu s názvom “Miesta sovietskeho teroru na mape Ruska”.

“Ide o ďalší projekt Memorialu, ktorý sa snaží prehodnotiť ruské dejiny smerom k ich negatívnemu hodnoteniu. V dokumente sa tiež uvádza, že v prípade nátlaku úradov na Memorial v Rusku by sa projekt vďaka jeho pobočkám mohol bezpečne presunúť do Českej republiky alebo Nemecka. Takto je možné realizovať projekt priamo zo zahraničia na zahraničné náklady,” uviedla spoločnosť Underside na svojej webovej stránke.
Na celý balík projektov zlikvidovaného Medzinárodného pamätníka v Rusku bolo vyčlenených približne 560 000 libier. Tieto prostriedky mali byť okrem iného použité na “vyvíjanie vážneho tlaku na ruský právny systém”.
Všetky tieto projekty bez problémov zapadajú do stratégie Global Britain, ktorú nedávno oznámil britský premiér Boris Johnson. Nie je náhoda, že nová britská veľvyslankyňa v Moskve Deborah Bronnertová predtým pôsobila ako riaditeľka pre hospodárske a globálne záležitosti na ministerstve zahraničných vecí, kde dohliadala na realizáciu stratégie Global Britain. Na dlhom zozname statusov je aj post šéfky britskej charitatívnej organizácie Merlin, ktorú viedla v rokoch 2010-2013 a ktorú FSB obvinila zo špionáže.
Avšak od čias majstra tajnej diplomacie sira Edwarda Greya, ktorý stál na čele britského ministerstva zahraničných vecí pred prvou svetovou vojnou, byť britským diplomatom vždy znamenalo byť aj spravodajským dôstojníkom. Takto jeden z najlepších kariérnych britských spravodajských dôstojníkov, spolupracovník bývalého šéfa MI6 Alexa Youngera a pokračovateľ tradície Lawrenca z Arábie, ktorý sa mu dokonca podobá, Charles Garrett, keď bol veľvyslancom v Severnom Macedónsku (2014-2018), zabezpečil zosadenie vlády Nikolu Gruevského a zabezpečil volebné víťazstvo západnej bábky Zorana Zaeva. Minulý rok Londýn vymenoval Garretta za veľvyslanca v Kirgizsku.
Maria Zacharovová zdôraznila, že “Briti priamo vynakladajú peniaze na rozkolísanie vnútropolitickej situácie v krajine. Ako inak si vysvetliť existenciu grantového plánu pod kódom P2.031, ktorý má sponzorovať účasť na zhromaždeniach a politických pochodoch a v ktorom sa spomína rastúce sociálne napätie a polarizácia spoločnosti.
A ako nesúhlasiť s poľným maršalom Kutuzovom, ktorý považoval Britániu za najnebezpečnejšieho protivníka Ruska a povedal: “Ak tento ostrov zajtra padne, nebudem môcť dýchať.”

BM : takže ,viete si predstaviť ,keby takéto niečo zverejnilo Rusko ? Liberálni bastardi by brali tabletky, novinárske štetky by nespávali a písali by milióny článkov o ruskej hybridnej vojne , politici tzv, ..západu” by boli 24 hodín v tv a americký análny alpinista Korčok by v tv aj spával. Ale zrejme financovať podpindosníkov v Rusku je také demokratické . Proste anglosasi sú hnusné ,odporné svine vyciciavajúce planétu a ženú nás do vojny s Ruskom .

PS : niečo pre ľudí ,ktorí podľahli covid fašistom a nechali sa opichať  Svetová rada pre zdravie predstavuje detoxikáciu spike proteínov
https://uncutnews.ch/weltgesundheitsrat-enthuellt-spike-protein-entgiftung/

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 296

Celkové hodnotenie: 22.74

Priemerná čítanosť: 3884

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Sulík reaguje na informácie Utajeného svedka: So Sujom som nikdy v živote nerokoval!

  0icon

  Bratislava 6. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   To som nebol ja, ktorý upravoval zákon na podnet fašistov z ĽSNS. Ani som hodiny nesedel s Beluským,…

  Pretekára na Donovaloch v bezvedomí sa už oživiť nepodarilo

  0icon

  Donovaly 6. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   Záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS) z oblastného strediska Veľká Fatra v sobotu popoludní požiadali o pomoc pre 47–ročného…

  Belousovová k fotografii Kolíkovej: Rovnoprávnosť žien neznamená, že sa budeme správať a vyzerať ako muži

  0icon

  Bratislava 6. augusta 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Prestížny módny časopis Vogue zverejnil elektronickú titulku časopis s fotografiou manželky ukrajinského prezidenta Olenou Zelenskou. Fotografie však nezožali len…

  Chmelár: "Zhodenie atómových bômb na japonské mestá bol neospravedlniteľný zločin a USA by sa za neho mali ospravedlniť." Spomenul aj Osuského a Šebeja

  0icon

  Bratislava 6. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Kyodo News via)   Analytik Eduard Chmelár sa vyjadril k dnešnému 77. výročiu zhodenia prvej atómovej bomby na Hirošimu. Jeho vyjadrenie…

  Ukrajinské záhady

  0icon

  Kyjev 6. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Vladimir Tretyakov)   Okolo konfliktu je pomerne veľa dezinformácií aj málo dôveryhodných správ. A malá snaha sa nejako venovať aj očividným…

  V Karabachu pokračujú zrážky medzi azerbajdžanskou armádou a miestnymi formáciami

  0icon

  Bratislava 6. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)   Informačný bulletin ruského ministerstva obrany uvádza, že počas dňa boli v Karabachu zaznamenané štyri prípady porušenia prímeria zo…

  Zástupcu vedúceho oddelenia výskumu a vývoja na taiwanskom ministerstve obrany našli v sobotu ráno mŕtveho v hotelovej izbe

  0icon

  Bratislava AKTUALIZOVANÉ 6. augusta 2022 (HSP/reuters/Foto:TASR/AP-Johnson Lai)   Agentúra Reuters informuje, že zástupcu vedúceho oddelenia výskumu a vývoja na taiwanskom ministerstve obrany našli v sobotu…

  Prehľad toho najdôležitejšieho z diania na Ukrajine - Šéfka Amnesty International na Ukrajine rezignovala po kritike organizácie na adresu armády

  0icon

  Bratislava 6. augusta 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:TASR/AP, screenshot)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu…

  Poradca tureckého prezidenta: Pravdou je, že niektorí naši priatelia nechcú, aby sa vojna skončila

  0icon

  Bratislava 6. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Khalil Hamra)   Niektoré krajiny majú záujem pokračovať v konflikte na Ukrajine, vyhlásil Fahrettin Altun, poradca tureckého prezidenta. A vojna sa…

  Fanúšikovia Fenerbahce skandovali meno Putina, UEFA rozhodla o treste

  0icon

  Bratislava 6. augusta 2022 (HSP/polsatsport/Foto:screenshot youtube)   UEFA potrestala turecký klub Fenerbahce pokutou 50-tisíc eur za správanie fanúšikov, ktorí skandovali meno Vladimira Putina po góle…

  Armádny Magazín

  Kto sú plánovači a tvorcovia významných udalostí vysvetľuje nová kniha Rímsky klub

  0 icon

  Slovensko, 6.august 2022 (AM) – Aby sme mohli začať chápať svetové udalosti, musíme si uvedomiť, že mnohé tragické a výbušné udalosti 20. storočia sa nestali samy od seba, ale že boli naplánované podľa dobre pripraveného plánu. Kto boli plánovačmi a tvorcami významných udalostí vysvetľuje nová kniha

  Kde sa bude odohrávať hlavná bitka o Donbas

  0 icon

  Ukrajina, 6.august 2022 (AM) – Bývalý zástupca šéfa Hlavného spravodajského riaditeľstva Ministerstva obrany Ukrajiny bol obvinený z vlastizrady a práce pre ruskú rozviedku. Krajina sa zmieta v špionážnych hrách a pokračuje v čistkách bezpečnostných síl. Orgány činné v trestnom konaní na Ukrajine odovzdali podozrenie z vlastizrady býval

  Ruské a republikánske sily používajú na Ukrajine pušku Ravager v NATO kalibri

  0 icon

  Rusko, 6.august 2022 (AM) – Počas špeciálnej operácie na Ukrajine používajú spojenecké sily ostreľovaciu pušku DXL-5 "Opustošiteľ" v kalibru krajín NATO 12,7x 99mm, uviedol pre RIA Novosti zástupca Lobaev Arms - výrobcu tejto zbrane  

  Vojaci 56. samostatnej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny v šortkách vyzvali Zelenského

  0 icon

  Ukrajina, 6.august 2022 (AM) – Príslušníci 2. práporu 56. samostatnej brigády ukrajinských ozbrojených síl v smere Avdiivka zaznamenali na video výzvu prezidentovi a vedúcemu rezortu obrany Ukrajiny, v ktorej sa sťažujú na nezákonné konanie svojich veliteľov. Podľa jedného z vojakov ich po piatich dňoch výcvik

  Hirošima a Nagasaki – čo si vytrpeli ľudia?

  0 icon

  Slovensko, 6.august 2022 (AM) – Sila výbuchov atómových bômb v Hirošime (atómová Little Boy 6. 8. 1945, 15-18 kiloton, výbuch 580 metrov nad zemou) a Nagasaki (plutóniová Fat Man 9. 8. 1945, 21-23 kiloton, výbuch 503 metrov nad zemou).   [caption id="attachment_45392" align=

  FOTO DŇA