1. V USA už neexistuje stredná trieda  2. Pár viet o financovaní britských podvratných operácií v Rusku

1.
Šokujúce čísla spotrebiteľských úverov: Dlh na kreditných kartách v USA stúpol najviac v histórii, pričom úspory sú už dávno preč !
Hoci sa to tradične považuje za ,,béčkový” ukazovateľ, novembrová správa o spotrebiteľských úveroch od Federálneho rezervného systému bola absolútne ohromujúca a potvrdila to, čo hovoríme už mesiac: všetky prebytočné úspory nahromadené americkou strednou triedou sú dávno preč a namiesto nich Američania spustili míňanie poháňané kreditnými kartami.
Tu sú šokujúce čísla:
– v novembri spotrebiteľské úvery explodovali o neuveriteľných 40 miliárd USD, čo je dvojnásobok očakávaných 20 miliárd USD, viac ako dvojnásobok 16 miliárd USD v októbri a najvyššia hodnota v histórii!
– a hoci nerevolvingové úvery (študentské pôžičky a pôžičky na auto) vzrástli o solídnych, aj keď nie nevyhnutne pozoruhodných 20 miliárd USD, bol to len siedmy najväčší nárast v tejto sérii…
– .. skutočným ohromením bol revolvingový dlh alebo dlh z kreditných kariet, ktorý sa v novembri viac ako strojnásobil a vzrástol na 19,8 miliardy USD z 6,6 miliardy USD v októbri, čo je zďaleka najvyššia hodnota v histórii !!!
– hoci tento bezprecedentný zhon nakupovať všetko na úver pred a počas Dňa vďakyvzdania by nemal byť veľkým prekvapením, veď sme to už viackrát ukázali, dokazuje to, že pre strednú triedu sú akékoľvek “nadmerné úspory” už dávno preč…
– väčšina ekonómov, napríklad z Goldman Sachs, predpokladá, že v roku 2022 bude hospodárstvo USA pokračovať bude rásť vďaka vynakladaniu úspor obyvateľstva . Nanešťastie, ako jasne ukazujú dnešné údaje o spotrebiteľských úveroch, všetky úspory, ktoré mohli mať domácnosti americkej strednej triedy vďaka stimulom, sú teraz preč. Dôsledky sú hlboké: akýkoľvek model, ktorý predpokladal, že výdavky USA budú poháňané “úsporami”, je teraz neplatný. A keďže ide o väčšinu z nich, dôsledky sú hrozivé, 
zdroj : ZeroHedge

BM :  plán globalistov na zničenie USA ,ako svetového hegemóna úspešne pokračuje . Keď si  k tomu pripočítame ,že FED ide zvyšovať kľúčové sadzby , neustály rast cien, výpadky sietí , absolútny nedostatok pracovníkov – je to úplná a neodvratná katastrofa . Nie že by mi ich bolo ľúto , ale keďže sme americká kolónia (vďaka matovičovim fašistickým idiotom ) je viac ako pravdepodobné , že sa budú chcieť zahojiť na úkor nás a ostatných kolónií po celom svete . A to by vás všetkých malo dosť znepokojovať .

2.
Čísla sú ohromujúce

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová informovala, že britské ministerstvo zahraničných vecí vyčlenilo viac ako 1,3 miliardy rubľov ( cca 15,5 mil eur)na podvratné operácie v Rusku prostredníctvom siete mimovládnych organizácií. Na webovej stránke Underside boli zverejnené dokumenty opisujúce projekty zamerané na “ovplyvnenie” Ruska.
“Archívy Underside obsahujú desiatky dokumentov opisujúcich projekty, zoznamy mien, organizácií a celé “čierne účtovníctvo”. Čísla sú ohromujúce – viac ako 1,3 miliardy rubľov bolo vyčlenených (na obdobie rokov 2020 až 2023) na financovanie programov na ovplyvňovanie verejných organizácií (a prostredníctvom nich aj štátnych štruktúr) a transformáciu kurzu Ruska smerom, ktorý chce Británia,” napísala Maria Zacharovová na svojom kanáli Telegram.
Podvratné operácie v Rusku koordinuje veľvyslanectvo Spojeného kráľovstva v Rusku. Medzi služobnými dokumentmi zverejnenými na stránke Underside.org je aj správa britského veľvyslanectva v Moskve za roky 2018-2019. Počas tohto obdobia britské veľvyslanectvo financovalo v Ruskej federácii celkovo 35 projektov v piatich oblastiach. Najštedrejšie financovanie bolo určené pre oblasť politiky – 596 157 libier (približne 50 miliónov rubľov).
Medzi príjemcami britských grantov je mnoho organizácií, ktoré sú v Rusku považované za zahraničných agentov (nadácia Sphere, mimovládna organizácia Accent a centrum SOVA). Podľa zverejnených dokumentov SOVA pracovala pod záštitou britskej mimovládnej organizácie Article19, ktorú zasa financovala Nadácia otvorenej spoločnosti Georgea Sorosa, v Rusku považovaná za nežiaduci fond***.
Maria Zacharovová upozornila, že “minimálne od októbra 2020 platí grantová dohoda medzi britskou vládou a zahraničnou mimovládnou organizáciou Civic Assistance, ktorá pôsobí s podporou nedávno zrušenej mimovládnej organizácie Memorial.”
Viaceré britské projekty (880 miliónov rubľov) sú zamerané na vytvorenie “probritskej vrstvy” medzi ruskou intelektuálnou elitou. Nemožno nesúhlasiť so Zacharovovou, že Londýn lacno “ocenil túto veľmi “probritskú vrstvu”.
Politická časť ôsmich grantových projektov Spojeného kráľovstva sa zaoberala presadzovaním geopolitických záujmov bloku NATO, EÚ a Spojeného kráľovstva v Rusku. Jedným z cieľov týchto projektov je preto “ovplyvňovanie ruského myslenia v oblasti bezpečnosti a obrany, a to aj vo vzťahu k NATO, EÚ a OBSE, s cieľom chrániť záujmy Spojeného kráľovstva v regióne, ako aj v širšom politickom a hospodárskom kontexte”. Najväčší grant, 91 000 libier, získalo Carnegieho moskovské centrum, divízia Carnegieho nadácie pre medzinárodný mier. Donedávna ju viedol Williams Joseph “Bill” Byrnes, ktorý sa stal riaditeľom CIA v januári 2021.
Rozvoj “nezávislej žurnalistiky” v Rusku je v politickom programe britského veľvyslanectva na prvom mieste. Dohľadom nad realizáciou týchto projektov sú poverení zahraniční zástupcovia z Ruska a medzinárodné “nezávislé organizácie”.
Pod zámienkou vypracovania projektov v sekcii Veda a inovácie (378 072 libier, ) sa britské veľvyslanectvo zaoberalo vedeckou a priemyselnou špionážou. Ako hlavný cieľ “vedeckých” projektov sa uvádza “získanie prístupu britských spoločností k najlepším ruským vedeckým postupom” a “rozvoj podnikania v Rusku”.
Na financovanie projektov v oblasti klimatickej bezpečnosti bolo vyčlenených 531 978 GBP (viac ako 44 miliónov rubľov). Environmentálne projekty pritom slúžili ako zásterka pre politické ciele, ako napríklad “podpora občianskej spoločnosti a nezávislých novinárov”, lobovanie za britské obchodné záujmy v ruských vládnych štruktúrach a výchova “mladých lídrov” medzi stredoškolákmi a vysokoškolákmi.
Za zmienku stojí aj projekt na “posilnenie právneho štátu v Rusku, nezávislosti súdnictva a volieb v súlade s medzinárodnými normami” (77 786 GBP).

V rámci grantových projektov do roku 2023 sa uprednostňuje projekt Memorial, ktorý ruské orgány nedávno uzavreli. V tomto prípade je financovanie zamerané na hľadanie “nových foriem prehodnotenia stalinistickej represie (sovietskej minulosti)”. Britské ministerstvo zahraničných vecí chce v rámci projektu financovať vytvorenie mapového projektu s názvom “Miesta sovietskeho teroru na mape Ruska”.

“Ide o ďalší projekt Memorialu, ktorý sa snaží prehodnotiť ruské dejiny smerom k ich negatívnemu hodnoteniu. V dokumente sa tiež uvádza, že v prípade nátlaku úradov na Memorial v Rusku by sa projekt vďaka jeho pobočkám mohol bezpečne presunúť do Českej republiky alebo Nemecka. Takto je možné realizovať projekt priamo zo zahraničia na zahraničné náklady,” uviedla spoločnosť Underside na svojej webovej stránke.
Na celý balík projektov zlikvidovaného Medzinárodného pamätníka v Rusku bolo vyčlenených približne 560 000 libier. Tieto prostriedky mali byť okrem iného použité na “vyvíjanie vážneho tlaku na ruský právny systém”.
Všetky tieto projekty bez problémov zapadajú do stratégie Global Britain, ktorú nedávno oznámil britský premiér Boris Johnson. Nie je náhoda, že nová britská veľvyslankyňa v Moskve Deborah Bronnertová predtým pôsobila ako riaditeľka pre hospodárske a globálne záležitosti na ministerstve zahraničných vecí, kde dohliadala na realizáciu stratégie Global Britain. Na dlhom zozname statusov je aj post šéfky britskej charitatívnej organizácie Merlin, ktorú viedla v rokoch 2010-2013 a ktorú FSB obvinila zo špionáže.
Avšak od čias majstra tajnej diplomacie sira Edwarda Greya, ktorý stál na čele britského ministerstva zahraničných vecí pred prvou svetovou vojnou, byť britským diplomatom vždy znamenalo byť aj spravodajským dôstojníkom. Takto jeden z najlepších kariérnych britských spravodajských dôstojníkov, spolupracovník bývalého šéfa MI6 Alexa Youngera a pokračovateľ tradície Lawrenca z Arábie, ktorý sa mu dokonca podobá, Charles Garrett, keď bol veľvyslancom v Severnom Macedónsku (2014-2018), zabezpečil zosadenie vlády Nikolu Gruevského a zabezpečil volebné víťazstvo západnej bábky Zorana Zaeva. Minulý rok Londýn vymenoval Garretta za veľvyslanca v Kirgizsku.
Maria Zacharovová zdôraznila, že “Briti priamo vynakladajú peniaze na rozkolísanie vnútropolitickej situácie v krajine. Ako inak si vysvetliť existenciu grantového plánu pod kódom P2.031, ktorý má sponzorovať účasť na zhromaždeniach a politických pochodoch a v ktorom sa spomína rastúce sociálne napätie a polarizácia spoločnosti.
A ako nesúhlasiť s poľným maršalom Kutuzovom, ktorý považoval Britániu za najnebezpečnejšieho protivníka Ruska a povedal: “Ak tento ostrov zajtra padne, nebudem môcť dýchať.”

BM : takže ,viete si predstaviť ,keby takéto niečo zverejnilo Rusko ? Liberálni bastardi by brali tabletky, novinárske štetky by nespávali a písali by milióny článkov o ruskej hybridnej vojne , politici tzv, ..západu” by boli 24 hodín v tv a americký análny alpinista Korčok by v tv aj spával. Ale zrejme financovať podpindosníkov v Rusku je také demokratické . Proste anglosasi sú hnusné ,odporné svine vyciciavajúce planétu a ženú nás do vojny s Ruskom .

PS : niečo pre ľudí ,ktorí podľahli covid fašistom a nechali sa opichať  Svetová rada pre zdravie predstavuje detoxikáciu spike proteínov
https://uncutnews.ch/weltgesundheitsrat-enthuellt-spike-protein-entgiftung/

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 263

Celkové hodnotenie: 22.52

Priemerná čítanosť: 3931

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Hrabko: Na povinné očkovanie stačí zmeniť vyhlášku

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Na zavedenie povinného očkovania proti ochoreniu Covid-19 nie je potrebné prijímať nové zákony alebo rozhodnutia vládneho kabinetu, stačí…

  200. časť: Veľkomoravská ríša a jej mudrc; moje románovo-faktografické rozprávanie

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (HSP/Roman Bednár/Foto:Screenshot YouTube)   “Si naozaj veľký mudrc a aj veľký znalec vo všetkom, čo je pre Veľkú Moravu dôležité a…

  Komentované udalosti týždňa: Čaputová zradila Slovensko - jej interpretačná doložka má hodnotu toaletného papiera. Proamerickí agenti útočia na Žilinku za návštevu Ruska

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann,Facebook)   Prinášame vám najdôležitejšie udalosti týždňa Čaputová zradila Slovensko - jej interpretačná doložka má hodnotu toaletného papiera Prezidentka SR…

  Ako súvisí najnovšia situácia na Ukrajine s pripravovanou vazalskou zmluvou o odovzdaní našich vojenských letísk Američanom?

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Afghan Ministry of Defense Press Office via AP)   Možno je to náhoda. A možno nie. V každom prípade sa tu…

  Aké esá má v Rusko v rukáve v pokri proti Západu

  0icon

  Moskva 22. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Denis Balibouse,Pixabay,TASR/AP-Olivier Matthys)   Moskva a Washington pokračujú v dôležitých rokovaniach o bezpečnostných zárukách pre Rusko. Čo sa však stane, ak…

  Slováci v sčítaní zvíťazili!

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Slovenskú národnosť si v sčítaní obyvateľstva 2021 uviedlo o takmer 4 % viac obyvateľov ako spred desiatich rokov. Vtedy…

  Povinné očkovanie proti covidu: Je ešte stále u nás aktuálnou témou?

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-David Goldman,TASR-Pavel Neubauer)   Je ešte povinné očkovanie na Slovensku stále aktuálnou témou? Alebo už môžeme očakávať, že politici po takom…

  Naď s primátormi miest hovoril aj o letisku Sliač v súvislosti s dohodou medzi Slovenskom a USA. "Potrebujeme poznať odpovede," hovorí primátor. Čo na to minister?

  0icon

  Banská Bystrica 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Primátor Banskej Bystrice a primátorky Zvolena a Sliača sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s ministrom…

  Ženevská schôdzka Blinkena s Lavrovom sa skončila skôr, než bolo plánované. Ministri hodnotia a naznačujú, čo bude ďalej

  0icon

  Ženeva 21. januára 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon, Russian Foreign Ministry Press Service)   Vo švajčiarskej Ženeve sa v piatok krátko po 11.00 h začalo rokovanie…

  Navždy nás opustil spoluzakladateľ samostatnej a demokratickej slovenskej štátnosti Pavol Hrivík

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (HSP/Foto:Archív)   V piatok (21. januára 2022) v skorých ranných hodinách nás navždy opustil spoluzakladateľ modernej slovenskej štátnosti bývalý poslanec Federálneho…

  TopDesať

  Fascinujúce mesto Jeruzalem: 3. časť

  0 icon

  Pokračujeme treťou časťou článku o Jeruzaleme a jeho najimpozantnejších stavieb v nadväznosti na tri najväčšie vierovyznania. Jeruzalem má už stáročia veľký význam pre národy rôznych kultúr a náboženstiev. Na nemeckej rytine zo 16. storočia je mesto znázornené ako stred sveta, kde sa stretávajú tri kontinenty. Vráťme sa však naspät do…

  Neobvyklé spôsoby, ako dokážeš rýchlejšie zaspať

  0 icon

  Ak trpíš nespavosťou, máme niekoľko neznámych, šikovných tipov, ktoré ti pomôžu „oklamať“ mozog a rýchlejšie zaspať. Skús napríklad na chvíľu stlačiť prsty na nohách a potom ich uvoľniť. Toto cvičenie uvoľní napätie v tvojom tele. Ďalšou metódou je prehranie celého tvojho dňa v hlave. Podľa odborníkov ti to pomôže zabudnúť na všetky starosti a uvoľnená myseľ…

  Kde je najchladnejšie miesto v chladničke?

  0 icon

  Popri televízore a počítači je práve chladnička všeobecne považovaná za jeden z troch najvýznamnejších vynálezov 20. storočia - aspoň tak to tvrdia prieskumy verejnej mienky. Čo všetko máš v chladničke ty? Celé tisícročia si ľudstvo v snahe chladiť potraviny a nápoje pomáhalo prirodzene chladnými priestormi, ako boli jaskyne či pivnice. Už…

  TOP10: Veci, ktoré sú menej zdravé, ako si si myslel

  0 icon

  Mnohí z nás počuli o určitých potravinách fakty, ktoré sme považovali za pravdivé - až neskôr zistíme, že išlo o mýtus. Rovnako ako napríklad skutočnosť, že obmedzenie kalórií a dodržiavanie bezlepkovej diéty môžu tvojmu zdraviu spôsobiť viac škody ako úžitku. Je to dosť náročné snažiť sa udržiavať si zdravú váhu a jesť…

  Staroveké mesto Tachte Sulejman: 3. časť

  0 icon

  Prinášame tretie pokračovanie článku o starovekom meste tachte Sulejman, zoroastrovcoch a ich náboženstve, ktoré sa po nástupe na trón Ardašíra I z kňazskej triedy - respektíve dynastie Sásánovcov, stalo v Iráne štátnym náboženstvom. Pokračujme tam, kde sme v rámci druhej časti skončili. Niektoré ohne planuli pod šírym nebom na vrcholkoch…

  Armádny Magazín

  Alexander Rogers: Kto potrebuje, aby Rusko „útočilo“?

  0 icon

  Rusko, 22. januára 2022 (AM) – Opäť v televízii niektoré nervózne postavy kričia \"Rusko musí naliehavo zaútočiť!\". Ako sangvinik (teda pokojný psychologický typ) neznesiem kričiacich ľudí, neviem si v tomto smere pomôcť. A ako logik/analytik nemám rád, keď sa snažia vyvíjať tlak na emócie.   Mal som takého priateľa, keď som…

  Objavil sa ukrajinský „Buk“, ktorý zostrelil malajzijské lietadlo nad Donbasom. Video

  0 icon

  Ukrajina, 22. januára 2022 (AM) - Pred pár hodinami pri bieloruských hraniciach objavili ukrajinský protilietadlový raketový systém „Buk-M1“, ktorý podľa svedkov odpálil protilietadlovú raketu na malajzijské osobné dopravné lietadlo Boeing 777 nad Donbasom. Svedčí o tom aj taktické číslo na bojovom vozidle – „312“.   https://twitter.com/i/status/148453292676

  Česko ako vojnový štváč? Vláda chce predať Ukrajine zbrane a muníciu

  0 icon

  Česko, 22. januára 2022 (AM, Sputnik) – Česká vláda hazarduje s vojnou na Ukrajine. Po vojakoch chce Fialov kabinet poslať do vojnovej krajiny zbrane a muníciu. K

  Izraelský analytik Kedmi o vývoji udalostí v hypotetickej vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a Ukrajinou

  0 icon

  Izrael, 21. januára 2022 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi počas rozhovoru s novinárom a televíznym moderátorom Vladimirom Solovjovom hovoril o vývoji hypotetickej vojenskej konfrontácie medzi Ruskom a Ukrajinou.   Podľa bývalého šéfa spravodajskej služby Nativ kolektívny Západ nebude zámerne tlačiť Ukrajinu do otvorenej vojens

  Ukrajinské bezpečnostné sily ostreľovali predmestie Donecka. Video

  0 icon

  Donecká republika, 21. januára 2022 (AM) – Ukrajinské bezpečnostné sily vypálili vo štvrtok desať mín na predmestie Donecka , povedal novinárom v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu prímeria predstaviteľ Doneckej ľudovej republiky.   https://twitte

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA