1. P.C.Roberts: Čerstvé údaje z Británie a Nemecka dokazujú, že ide o pandédiu očkovaných 2. Valentin Katasonov: Ako je dnes na tom Gibraltár so 100 % zaočkovanosťou ?

1.
Spojené kráľovstvo: Z čiernych údajov Agentúry pre zdravotnú bezpečnosť Spojeného kráľovstva vyplýva, že v októbri tvorili neočkovaní občania Spojeného kráľovstva 39 % všetkých prípadov ochorenia Covid v Spojenom kráľovstve, 34 % všetkých hospitalizácií a 19 % všetkých úmrtí na ochorenie Covid, zatiaľ čo očkovaní občania Spojeného kráľovstva tvorili 61 % všetkých prípadov ochorenia v Spojenom kráľovstve, 66 % všetkých hospitalizácií a 81 % všetkých úmrtí.
Priložená tabuľka ukazuje, ako od 43. do 46. týždňa tohto roka vzrástol podiel očkovaných (červená farba) na úkor neočkovaných (modrá farba) v troch tu uvedených kategóriách (ochorenie, hospitalizácia, úmrtie).
https://www.thegatewaypundit.com/2021/11/report-fully-vaccinated-account-81-covid-deaths-uk/

Pri takomto vývoji situácie (a pri pohľade na uvedenú tabuľku) sa môže ľahko stať, že očkovaní budú požadovať, aby mohli zostať niekoľko mesiacov doma, aby nešírili svoju infekciu na neočkovaných.
Lekárske údaje z Nemecka svedčia o tom istom ako údaje zo Spojeného kráľovstva. Keďže “vakcína” ničí vrodený imunitný systém človeka, zvyšuje náchylnosť ľudí nielen na nákazu Covidom, ale aj na iné vírusy a choroby. Takže aj v Nemecku majú spolkové krajiny s najvyššou mierou očkovania zároveň najvyšší podiel tzv. nadmernej úmrtnosti. “Toto je potrebné objasniť,” žiadajú dvaja nemeckí štatistici.” A to ešte pred prijatím akýchkoľvek ďalších politických opatrení na ďalšie zvýšenie zaočkovanosti.
https://freewestmedia.com/2021/11/20/german-states-with-a-high-vaccination-rate-have-the-highest-excess-mortality/

V polovici novembra americká agentúra Associated Press (AP) informovala, že napriek veľmi nízkej miere očkovania je v Afrike len veľmi malý počet prípadov Covid. Len šesť percent ľudí tam bolo zaočkovaných a Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) označila Afriku za najmenej postihnutý región sveta vírusom Covid.

2.
Najviac zaočkované krajiny (údaje k 22. novembru) sú (v zátvorke podiel plne zaočkovanej populácie, %): Portugalsko (87,89); SAE (87,83); Čile (82,41); Španielsko (80,26).
Ide však o veľké krajiny. A potom sú tu menšie jurisdikcie, kde sa počet obyvateľov pohybuje skôr v tisícoch ako v miliónoch. Medzi nimi je aj Gibraltár, britské zámorské územie v Pyrenejách, ktoré hraničí so Španielskom. Rozloha tohto územia je 6,8 km2 a počet obyvateľov 33,7 tisíc (2020).
Gibraltár je známy svojou dlhou históriou, ale dnes je známy aj tým, že je najviac očkovaným územím na svete. V marci 2021 bol Gibraltár plne zaočkovaný proti COVID-19. Všetkých 100 % populácie dostalo dve dávky lieku Pfizer/BioNTech. K 22. novembru dostali obyvatelia jurisdikcie celkovo 96 000 dávok vakcíny (takmer tri dávky na osobu). Gibraltár je tiež oblasťou štatistického paradoxu: počet plne zaočkovaných ľudí tu dosahuje 118,23 %; patria sem nielen Gibraltárčania, ale aj Španieli, ktorí sem denne cestujú za prácou zo susedného štátu.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) na jar predpovedala, že Gibraltár by sa mohol stať prvou oblasťou na svete bez výskytu COVID-19. Ktosi žartom nazval Gibraltár prvým “vírusovým offshorom” na našej planéte. Gibraltár dosiahol 100 % zaočkovanosť už v deviatom mesiaci.
Čo vidíme dnes? Od začiatku “pandémie” do polovice novembra sa na Gibraltári vyskytlo celkovo 6 509 prípadov koronavírusu a 98 úmrtí. V absolútnom vyjadrení ide o skromné čísla, ale v relatívnom vyjadrení sú veľmi významné. V prepočte na 100 000 obyvateľov je miera úmrtnosti v Gibraltári približne 300. A v USA približne 240 (pričom sa predpokladá, že USA majú jednu z najvyšších relatívnych úmrtností na svete).
V týždni od 16. do 23. novembra bolo na Gibraltári 384 chorých na kovid. Týždeň predtým to bolo 396 osôb. Ak použijeme všeobecne uznávanú relatívnu mieru chorobnosti na 1 milión obyvateľov, dostaneme pre Gibraltár týždenný počet 11 402. Ide o najvyššiu hodnotu v Európe. Na porovnanie uvediem hodnoty relatívnej miery výskytu na 1 milión obyvateľov v niektorých ďalších európskych krajinách:
Rakúsko – 10.892
Slovinsko – 10.634
Česká republika – 9,986
Slovensko – 9.379
Slovensko – 9,379; Belgicko – 9,089
Gibraltár má teda náskok pred ostatnými. V posledných dvoch mesiacoch boli týždne, keď sa relatívna chorobnosť Gibraltáru blížila k 14 000. Pre porovnanie, v Taliansku bol tento počet v tom istom týždni 1 106, v Bielorusku 1 339, v Španielsku 846 a vo Švédsku 734. Mimochodom, vo Švédsku je plne zaočkovaných 68,64 % obyvateľov (európsky priemer). V Bielorusku je to len 25,68 % (jedna z najnižších hodnôt).  
Tieto údaje nevyhnutne vedú k záveru, že úroveň očkovania obyvateľstva krajiny nie je faktorom, ktorý by prispieval k zníženiu chorobnosti na koronavírus. Dokonca by sa dalo tvrdiť, že existuje nepriamo úmerný vzťah medzi počtom očkovaní a počtom ochorení. Naznačujú to aspoň údaje o Gibraltári. 
Gibraltár má vlastnú ministerku zdravotníctva Samanthu Sacramentovú. Minule povedala: “Dramatický nárast počtu ľudí, ktorí boli v posledných dňoch pozitívne testovaní na COVID-19, je jasnou pripomienkou toho, že tento vírus je v našej spoločnosti stále rozšírený a že všetci máme povinnosť prijať všetky primerané preventívne opatrenia na ochranu seba a svojich blízkych.” Opäť upozorňujeme: napriek tomu, že pred 8 mesiacmi bolo ukončené úplné očkovanie obyvateľstva, vírus nikam nezmizol a je potrebné prijať “primerané preventívne opatrenia”. Ukazuje sa, že “stará normálnosť” sa nedá obnoviť. Musíme si zvyknúť na “novú normalitu”: nosiť masky, držať si odstup, pravidelne sa kontrolovať pomocou PCR-testov atď.
Ak hovoríme o prechode na “nový normál” na Gibraltári, je to napríklad novembrové obnovenie povinnosti nosiť masky vo vnútorných priestoroch a vo verejnej doprave. Gibraltárska vláda tiež odporučila občanom, aby sa vzdali svojich obvyklých plánov na vianočné sviatky. V oficiálnom vyhlásení sa uvádza: “Dôrazne neodporúčame organizovať žiadne väčšie neformálne spoločenské podujatia, večierky alebo recepcie najmenej počas nasledujúcich štyroch týždňov.”
Jediné, čo Gibraltár možno nepotrebuje, je zavedenie QR kódov. Koniec koncov, v iných krajinách a jurisdikciách sú tieto QR kódy akýmsi nástrojom na rozdelenie spoločnosti na dve časti: očkovaných a neočkovaných. Na Gibraltári takéto rozdelenie nie je možné, tam sú očkovaní všetci.
Gibraltárčanom sa veľmi nepozdávalo vyhlásenie spoločnosti Pfizer (ktorej produkt sa použil na očkovanie ľudí), že účinok očkovania trvá približne päť mesiacov. U prevažnej väčšiny obyvateľov obdobie po druhej injekcii už presiahlo šesť mesiacov. A zdá sa, že Gibraltárčania si začínajú uvedomovať, že budú musieť prejsť na pravidelnú akupunktúru. Mnohí z nich si podali injekciu už tretíkrát (koncom novembra viac ako tretina obyvateľov) a štvrtá injekcia nie je ďaleko. Pani Sacramentová výslovne uviedla, že vláda má dostatok posilňovacích dávok na to, aby sa tretia injekcia mohla podať všetkým občanom starším ako 40 rokov a osobám s oslabeným imunitným systémom.

Ukázalo sa, že Gibraltár je v boji proti “pandémii” ešte vzornejším testovacím poľom ako Izrael. Čo, ako vieme, tiež nezachránilo ľudí pred infekciou. V Izraeli dostala tretiu dávku vakcíny (ten istý liek od spoločnosti Pfizer/BioNTech) takmer polovica populácie (z takmer  9,2 milióna ľudí). Očakáva sa, že izraelské orgány čoskoro oznámia “uskutočniteľnosť” (alebo “nevyhnutnosť”) štvrtej dávky, ale Gibraltár môže byť v pretekoch o očkovanie štvrtou dávkou pred Izraelom.
Gibraltárska (ako aj izraelská) skúsenosť bola zrejme základom pre nasledujúce priznanie šéfa WHO Tedrosa Adhanoma Gebreyesusa z 12. novembra: “Vakcíny nenahrádzajú potrebu iných preventívnych opatrení. Vakcíny znižujú riziko hospitalizácie, závažných ochorení a úmrtia. Nezabraňujú však úplne prenosu chorôb… Žiadna krajina sa z pandémie nedostane len vďaka očkovaniu.”

BM : Tedros znovu klamal ,ako ukazujú čísla od Robertsa . Je notorický klamár ako všetci covid fašisti u nás . Čiže svedkovia covidoví , rýchlo na tretiu dávku génovej terapie ,aby sa vám ušla . Tá už bude určite sloboda , Že súdružka Banášová ? Koľko si zhrabla za tú reklamu od Big farma mafie ?
PS : doteraz zomrelo vo svete 5,2 mil (nehovorím ,že je to málo ) čo je 0,0742 % z celkovej populácie . A kvôli 0,0742 % bola zruinovaná celosvetová ekonomika . Ak toto nebol plán globalistov ,tak si zjem ponožky !!!

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 263

Celkové hodnotenie: 22.52

Priemerná čítanosť: 3931

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Účastníci plenárneho zasadnutia EP si uctili Davida Sassoliho

  0icon

  Štrasburg 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Lenoir)   Účastníci plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu si v piatok uctili pamiatku zosnulého bývalého predsedu tejto inštitúcie Davida Sassoliho. EP…

  Naď s primátormi miest hovoril aj o letisku Sliač v súvislosti s dohodou medzi Slovenskom a USA. "Potrebujeme poznať odpovede," hovorí primátor. Čo na to minister?

  0icon

  Banská Bystrica 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Primátor Banskej Bystrice a primátorky Zvolena a Sliača sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s ministrom…

  Rodičia i učitelia sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Rodičia, učitelia i odborníci z oblasti školstva sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania. Jej cieľom…

  Gröhling: Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní. "Pri omikrone ich netreba až desať". Školy zatvárať nechce, vírus sa šíri rovnako

  0icon

  Piešťany 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní, uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas…

  Slováci prehrali s Ruskom, Berky: "Súper nás predčil vo všetkom"

  0icon

  Amsterdam 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenskí futsalisti prehrali vo svojom prvom zápase na majstrovstvách Európy v Holandsku s favorizovaným Ruskom vysoko 1:7. Debutant…

  SHMÚ upozorňuje na sneženie, tvorbu snehových jazykov či nízke teploty

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na severe Slovenska môže výdatnejšie snežiť, na väčšine územia sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje, v niektorých oblastiach…

  Premiér: O trojtýždňových prázdninách pre variant omikron sa zatiaľ neuvažuje. Napriek tomu sme sa dostali do humanitárnej krízy

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Vláda SR zatiaľ neuvažuje o zavedení trojtýždňových prázdnin pre žiakov v súvislosti s variantom omikron a zhoršujúcou sa…

  Biden a Kišida hovorili o obavách z rastúcej asertivity Číny i pandémii

  0icon

  Wahington 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Cabinet Secretariat/Kyodo News)   Americký prezident Joe Biden a japonský premiér Fumio Kišida na piatkovom virtuálnom stretnutí diskutovali o obavách z…

  Francúzska Ústavná rada schválila "prísny covidpas". Nezaočkovaných prakticky vykážu z verejného života

  0icon

  Paríž 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Nový covidpas, ktorý prakticky vykáže nezaočkovaných ľudí vo Francúzsku z verejného života, v piatok schválila Ústavná rada, najvyššia…

  Premiér považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku

  0icon

  Fričovce 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku, podľa neho vznikol v tejto oblasti veľký investičný…

  TopDesať

  Fascinujúce mesto Jeruzalem: 3. časť

  0 icon

  Pokračujeme treťou časťou článku o Jeruzaleme a jeho najimpozantnejších stavieb v nadväznosti na tri najväčšie vierovyznania. Jeruzalem má už stáročia veľký význam pre národy rôznych kultúr a náboženstiev. Na nemeckej rytine zo 16. storočia je mesto znázornené ako stred sveta, kde sa stretávajú tri kontinenty. Vráťme sa však naspät do…

  Neobvyklé spôsoby, ako dokážeš rýchlejšie zaspať

  0 icon

  Ak trpíš nespavosťou, máme niekoľko neznámych, šikovných tipov, ktoré ti pomôžu „oklamať“ mozog a rýchlejšie zaspať. Skús napríklad na chvíľu stlačiť prsty na nohách a potom ich uvoľniť. Toto cvičenie uvoľní napätie v tvojom tele. Ďalšou metódou je prehranie celého tvojho dňa v hlave. Podľa odborníkov ti to pomôže zabudnúť na všetky starosti a uvoľnená myseľ…

  Kde je najchladnejšie miesto v chladničke?

  0 icon

  Popri televízore a počítači je práve chladnička všeobecne považovaná za jeden z troch najvýznamnejších vynálezov 20. storočia - aspoň tak to tvrdia prieskumy verejnej mienky. Čo všetko máš v chladničke ty? Celé tisícročia si ľudstvo v snahe chladiť potraviny a nápoje pomáhalo prirodzene chladnými priestormi, ako boli jaskyne či pivnice. Už…

  TOP10: Veci, ktoré sú menej zdravé, ako si si myslel

  0 icon

  Mnohí z nás počuli o určitých potravinách fakty, ktoré sme považovali za pravdivé - až neskôr zistíme, že išlo o mýtus. Rovnako ako napríklad skutočnosť, že obmedzenie kalórií a dodržiavanie bezlepkovej diéty môžu tvojmu zdraviu spôsobiť viac škody ako úžitku. Je to dosť náročné snažiť sa udržiavať si zdravú váhu a jesť…

  Staroveké mesto Tachte Sulejman: 3. časť

  0 icon

  Prinášame tretie pokračovanie článku o starovekom meste tachte Sulejman, zoroastrovcoch a ich náboženstve, ktoré sa po nástupe na trón Ardašíra I z kňazskej triedy - respektíve dynastie Sásánovcov, stalo v Iráne štátnym náboženstvom. Pokračujme tam, kde sme v rámci druhej časti skončili. Niektoré ohne planuli pod šírym nebom na vrcholkoch…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Kedmi o vývoji udalostí v hypotetickej vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a Ukrajinou

  0 icon

  Izrael, 21. januára 2022 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi počas rozhovoru s novinárom a televíznym moderátorom Vladimirom Solovjovom hovoril o vývoji hypotetickej vojenskej konfrontácie medzi Ruskom a Ukrajinou.   Podľa bývalého šéfa spravodajskej služby Nativ kolektívny Západ nebude zámerne tlačiť Ukrajinu do otvorenej vojens

  Ukrajinské bezpečnostné sily ostreľovali predmestie Donecka. Video

  0 icon

  Donecká republika, 21. januára 2022 (AM) – Ukrajinské bezpečnostné sily vypálili vo štvrtok desať mín na predmestie Donecka , povedal novinárom v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu prímeria predstaviteľ Doneckej ľudovej republiky.   https://twitte

  Apačské vojny proti Američanom 1. časť

  0 icon

  USA, 21. januára 2022 (AM) – Apači a ich reputácia vo svete Azda každý na Slovensku pozná apačského náčelníka Winnetua, jeho bieleho brata Old Shatterhanda a príbehy z Divokého západu, ktorých autorom je nemecký spisovateľ Karl May. Ten síce nikdy v USA nebol a jediného Apača vo svojo

  Bude India kupovať ponorky od Ruska? Má mimoriadne účinnú konkurenčnú výhodu

  0 icon

  India, 21. januára 2022 (AM) – V samom závere tohto roka sa na najvyššej štátnej úrovni zintenzívnili opatrenia pre politickú a vojensko-technickú spoluprácu Ruska s Indiou. A jednou z jeho najvýznamnejších oblastí je stavba ponoriek.   Sovietsko-indická vojensko-technická spolupráca sa začala v polovici 60. rokov dodávkou série veľkých dieselelektri

  Ukázalo sa, že ruská ponorka, ktorá „narazila“ do fregaty Kráľovského námorníctva, je britská

  0 icon

  Veľká Británia, 20. januára 2022 (AM) – Na videu „zrážky“ medzi ruskou ponorkou a fregatou Kráľovského námorníctva bola zaznamenaná jedna nepríjemná nuancia pre Britániu. Vojenský expert H.I. Sutton hovoril o probléme videa, ktoré sa objavilo na webe.

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA