1. P.C.Roberts: Čerstvé údaje z Británie a Nemecka dokazujú, že ide o pandédiu očkovaných 2. Valentin Katasonov: Ako je dnes na tom Gibraltár so 100 % zaočkovanosťou ?

1.
Spojené kráľovstvo: Z čiernych údajov Agentúry pre zdravotnú bezpečnosť Spojeného kráľovstva vyplýva, že v októbri tvorili neočkovaní občania Spojeného kráľovstva 39 % všetkých prípadov ochorenia Covid v Spojenom kráľovstve, 34 % všetkých hospitalizácií a 19 % všetkých úmrtí na ochorenie Covid, zatiaľ čo očkovaní občania Spojeného kráľovstva tvorili 61 % všetkých prípadov ochorenia v Spojenom kráľovstve, 66 % všetkých hospitalizácií a 81 % všetkých úmrtí.
Priložená tabuľka ukazuje, ako od 43. do 46. týždňa tohto roka vzrástol podiel očkovaných (červená farba) na úkor neočkovaných (modrá farba) v troch tu uvedených kategóriách (ochorenie, hospitalizácia, úmrtie).
https://www.thegatewaypundit.com/2021/11/report-fully-vaccinated-account-81-covid-deaths-uk/

Pri takomto vývoji situácie (a pri pohľade na uvedenú tabuľku) sa môže ľahko stať, že očkovaní budú požadovať, aby mohli zostať niekoľko mesiacov doma, aby nešírili svoju infekciu na neočkovaných.
Lekárske údaje z Nemecka svedčia o tom istom ako údaje zo Spojeného kráľovstva. Keďže “vakcína” ničí vrodený imunitný systém človeka, zvyšuje náchylnosť ľudí nielen na nákazu Covidom, ale aj na iné vírusy a choroby. Takže aj v Nemecku majú spolkové krajiny s najvyššou mierou očkovania zároveň najvyšší podiel tzv. nadmernej úmrtnosti. “Toto je potrebné objasniť,” žiadajú dvaja nemeckí štatistici.” A to ešte pred prijatím akýchkoľvek ďalších politických opatrení na ďalšie zvýšenie zaočkovanosti.
https://freewestmedia.com/2021/11/20/german-states-with-a-high-vaccination-rate-have-the-highest-excess-mortality/

V polovici novembra americká agentúra Associated Press (AP) informovala, že napriek veľmi nízkej miere očkovania je v Afrike len veľmi malý počet prípadov Covid. Len šesť percent ľudí tam bolo zaočkovaných a Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) označila Afriku za najmenej postihnutý región sveta vírusom Covid.

2.
Najviac zaočkované krajiny (údaje k 22. novembru) sú (v zátvorke podiel plne zaočkovanej populácie, %): Portugalsko (87,89); SAE (87,83); Čile (82,41); Španielsko (80,26).
Ide však o veľké krajiny. A potom sú tu menšie jurisdikcie, kde sa počet obyvateľov pohybuje skôr v tisícoch ako v miliónoch. Medzi nimi je aj Gibraltár, britské zámorské územie v Pyrenejách, ktoré hraničí so Španielskom. Rozloha tohto územia je 6,8 km2 a počet obyvateľov 33,7 tisíc (2020).
Gibraltár je známy svojou dlhou históriou, ale dnes je známy aj tým, že je najviac očkovaným územím na svete. V marci 2021 bol Gibraltár plne zaočkovaný proti COVID-19. Všetkých 100 % populácie dostalo dve dávky lieku Pfizer/BioNTech. K 22. novembru dostali obyvatelia jurisdikcie celkovo 96 000 dávok vakcíny (takmer tri dávky na osobu). Gibraltár je tiež oblasťou štatistického paradoxu: počet plne zaočkovaných ľudí tu dosahuje 118,23 %; patria sem nielen Gibraltárčania, ale aj Španieli, ktorí sem denne cestujú za prácou zo susedného štátu.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) na jar predpovedala, že Gibraltár by sa mohol stať prvou oblasťou na svete bez výskytu COVID-19. Ktosi žartom nazval Gibraltár prvým “vírusovým offshorom” na našej planéte. Gibraltár dosiahol 100 % zaočkovanosť už v deviatom mesiaci.
Čo vidíme dnes? Od začiatku “pandémie” do polovice novembra sa na Gibraltári vyskytlo celkovo 6 509 prípadov koronavírusu a 98 úmrtí. V absolútnom vyjadrení ide o skromné čísla, ale v relatívnom vyjadrení sú veľmi významné. V prepočte na 100 000 obyvateľov je miera úmrtnosti v Gibraltári približne 300. A v USA približne 240 (pričom sa predpokladá, že USA majú jednu z najvyšších relatívnych úmrtností na svete).
V týždni od 16. do 23. novembra bolo na Gibraltári 384 chorých na kovid. Týždeň predtým to bolo 396 osôb. Ak použijeme všeobecne uznávanú relatívnu mieru chorobnosti na 1 milión obyvateľov, dostaneme pre Gibraltár týždenný počet 11 402. Ide o najvyššiu hodnotu v Európe. Na porovnanie uvediem hodnoty relatívnej miery výskytu na 1 milión obyvateľov v niektorých ďalších európskych krajinách:
Rakúsko – 10.892
Slovinsko – 10.634
Česká republika – 9,986
Slovensko – 9.379
Slovensko – 9,379; Belgicko – 9,089
Gibraltár má teda náskok pred ostatnými. V posledných dvoch mesiacoch boli týždne, keď sa relatívna chorobnosť Gibraltáru blížila k 14 000. Pre porovnanie, v Taliansku bol tento počet v tom istom týždni 1 106, v Bielorusku 1 339, v Španielsku 846 a vo Švédsku 734. Mimochodom, vo Švédsku je plne zaočkovaných 68,64 % obyvateľov (európsky priemer). V Bielorusku je to len 25,68 % (jedna z najnižších hodnôt).  
Tieto údaje nevyhnutne vedú k záveru, že úroveň očkovania obyvateľstva krajiny nie je faktorom, ktorý by prispieval k zníženiu chorobnosti na koronavírus. Dokonca by sa dalo tvrdiť, že existuje nepriamo úmerný vzťah medzi počtom očkovaní a počtom ochorení. Naznačujú to aspoň údaje o Gibraltári. 
Gibraltár má vlastnú ministerku zdravotníctva Samanthu Sacramentovú. Minule povedala: “Dramatický nárast počtu ľudí, ktorí boli v posledných dňoch pozitívne testovaní na COVID-19, je jasnou pripomienkou toho, že tento vírus je v našej spoločnosti stále rozšírený a že všetci máme povinnosť prijať všetky primerané preventívne opatrenia na ochranu seba a svojich blízkych.” Opäť upozorňujeme: napriek tomu, že pred 8 mesiacmi bolo ukončené úplné očkovanie obyvateľstva, vírus nikam nezmizol a je potrebné prijať “primerané preventívne opatrenia”. Ukazuje sa, že “stará normálnosť” sa nedá obnoviť. Musíme si zvyknúť na “novú normalitu”: nosiť masky, držať si odstup, pravidelne sa kontrolovať pomocou PCR-testov atď.
Ak hovoríme o prechode na “nový normál” na Gibraltári, je to napríklad novembrové obnovenie povinnosti nosiť masky vo vnútorných priestoroch a vo verejnej doprave. Gibraltárska vláda tiež odporučila občanom, aby sa vzdali svojich obvyklých plánov na vianočné sviatky. V oficiálnom vyhlásení sa uvádza: “Dôrazne neodporúčame organizovať žiadne väčšie neformálne spoločenské podujatia, večierky alebo recepcie najmenej počas nasledujúcich štyroch týždňov.”
Jediné, čo Gibraltár možno nepotrebuje, je zavedenie QR kódov. Koniec koncov, v iných krajinách a jurisdikciách sú tieto QR kódy akýmsi nástrojom na rozdelenie spoločnosti na dve časti: očkovaných a neočkovaných. Na Gibraltári takéto rozdelenie nie je možné, tam sú očkovaní všetci.
Gibraltárčanom sa veľmi nepozdávalo vyhlásenie spoločnosti Pfizer (ktorej produkt sa použil na očkovanie ľudí), že účinok očkovania trvá približne päť mesiacov. U prevažnej väčšiny obyvateľov obdobie po druhej injekcii už presiahlo šesť mesiacov. A zdá sa, že Gibraltárčania si začínajú uvedomovať, že budú musieť prejsť na pravidelnú akupunktúru. Mnohí z nich si podali injekciu už tretíkrát (koncom novembra viac ako tretina obyvateľov) a štvrtá injekcia nie je ďaleko. Pani Sacramentová výslovne uviedla, že vláda má dostatok posilňovacích dávok na to, aby sa tretia injekcia mohla podať všetkým občanom starším ako 40 rokov a osobám s oslabeným imunitným systémom.

Ukázalo sa, že Gibraltár je v boji proti “pandémii” ešte vzornejším testovacím poľom ako Izrael. Čo, ako vieme, tiež nezachránilo ľudí pred infekciou. V Izraeli dostala tretiu dávku vakcíny (ten istý liek od spoločnosti Pfizer/BioNTech) takmer polovica populácie (z takmer  9,2 milióna ľudí). Očakáva sa, že izraelské orgány čoskoro oznámia “uskutočniteľnosť” (alebo “nevyhnutnosť”) štvrtej dávky, ale Gibraltár môže byť v pretekoch o očkovanie štvrtou dávkou pred Izraelom.
Gibraltárska (ako aj izraelská) skúsenosť bola zrejme základom pre nasledujúce priznanie šéfa WHO Tedrosa Adhanoma Gebreyesusa z 12. novembra: “Vakcíny nenahrádzajú potrebu iných preventívnych opatrení. Vakcíny znižujú riziko hospitalizácie, závažných ochorení a úmrtia. Nezabraňujú však úplne prenosu chorôb… Žiadna krajina sa z pandémie nedostane len vďaka očkovaniu.”

BM : Tedros znovu klamal ,ako ukazujú čísla od Robertsa . Je notorický klamár ako všetci covid fašisti u nás . Čiže svedkovia covidoví , rýchlo na tretiu dávku génovej terapie ,aby sa vám ušla . Tá už bude určite sloboda , Že súdružka Banášová ? Koľko si zhrabla za tú reklamu od Big farma mafie ?
PS : doteraz zomrelo vo svete 5,2 mil (nehovorím ,že je to málo ) čo je 0,0742 % z celkovej populácie . A kvôli 0,0742 % bola zruinovaná celosvetová ekonomika . Ak toto nebol plán globalistov ,tak si zjem ponožky !!!

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 297

Celkové hodnotenie: 22.76

Priemerná čítanosť: 3872

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Minister obrany Naď zvažuje odchod z politiky, je z nej znechutený

  0icon

  Bratislava 7. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR – Miroslava Mlynárová)   Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) zvažuje odchod z politiky, podľa vlastných slov je z nej znechutený.…

  Prehľad toho najdôležitejšieho z diania na Ukrajine

  0icon

  Bratislava 7. augusta 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka,Screenshot)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu…

  Na Slovensko sa rúti hrozivá plynová kríza a Matovič so Sulíkom sa ohadzujú pubertálnymi sms-kami, znie kritika z opozície

  0icon

  Bratislava 7. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Minister financií Igor Matovič a líder SaS Richard Sulík premenili koaličnú krízu na osobný boj. V médiách si…

  Koľko percent Západom dodaných zbraní skončí na čiernom trhu?

  0icon

  Bratislava 7. augusta 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Americká televízia CBS News zverejnila dokument o tom, či sa zbrane, ktoré Západ dodáva Ukrajine, dostávajú do správnych rúk…

  Sulík reaguje na informácie Utajeného svedka: So Sujom som nikdy v živote nerokoval!

  0icon

  Bratislava 6. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   To som nebol ja, ktorý upravoval zákon na podnet fašistov z ĽSNS. Ani som hodiny nesedel s Beluským,…

  Zástupkyňa vedúceho ministerstva obrany Ukrajiny Anna Maljarová chce zaviesť 11. smrteľný hriech

  0icon

  Bratislava 7. augusta 2022 (HSP/Foto:Twitter)   Komentáre vojenských expertov k činnosti ukrajinských ozbrojených síl počas aktívnej fázy vojny by mali byť uznané za 11. smrteľný…

  Prežije európsky priemysel závislý od plynu túto zimu a hrozí nám že budú domácnosti mrznúť?

  0icon

  Bratislava 7. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-František Iván)   V čase, keď sa Európa zbavuje ruského paliva a preteká sa v zabezpečení dostatočného množstva zemného plynu a…

  Predseda KDH reaguje na informácie, ktoré ho majú diskreditovať: Voľby sa blížia, pokusy o diskreditácia sa množia

  0icon

  Bratislava 7. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Miroslava Mlynárová)   Na Facebooku sa šíria informácie, ktorými chcel autor údajne vytvoriť senzáciu a škandalizovať osobu predsedu KDH Milana Majerského…

  Kurt Volker predpovedá EÚ superťažké časy a boje na Ukrajine aj na budúci rok v lete

  0icon

  Bratislava 7. augusta 2022 (HSP/Foto:Twitter)   Bývalý osobitný vyslanec USA na Ukrajine Kurt Volker optimisticky uviedol, že vojna bude pokračovať nielen do konca roka 2022,…

  Mám ze Zdeňka radost

  0icon

  Bratislava 7. augusta 2022 (HSP/Vidlakovykydy/Foto:Facebook)   Článok z kategórie Česky   Můj dnešní článek je reklama na Zdeňka Svěráka. To abyste viděli, že nejsem jednostranně…

  Armádny Magazín

  Kde zmizol terorista č.2? Afganské úrady nenašli telo na mieste amerického útoku na vodcu al-Kájdy

  0 icon

  USA, 7.august 2022 (AM) – Afganské úrady nenašli telo na mieste amerického raketového útoku na vodcu al-Kájdy Ajmána al-Zavahrího v afganskom hlavnom meste Kábul, uviedol hovorca Talibanu Zabihulláh Mudžáhid. Taliban predtým uviedol, že nemá žiadne informácie o mieste pobytu Ajmana al-Zaw

  Zelenského pobúrila Amnesty International o porušovaní vojnových zákonov jeho armádou. Sky News odhalili jeho západný kult osobnosti

  0 icon

  Ukrajina, 7.august 2022 (AM) – Medzinárodná organizácia Amnesty Inernational oznámila, že ukrajinské ozbrojené sily porušujú zákony vedenia vojny umiestnením delostreleckých zariadení v obytných štvrtiach. Takáto pozícia pobúrila Vladimíra Zelenského do špiku kostí. Amnesty International sa tak podľa ukrajinského prezidenta snaží „amnestovať“ činy Ruska,

  Čínska armáda nereaguje na telefonáty generálneho štábu USA

  0 icon

  Čína, 7.august 2022 (AM) – Zástupcovia amerického vojenského velenia sa počas vyostrujúcej sa situácie okolo Taiwanu opakovane pokúšali dostať k čínskym kolegom, no na telefonáty neodpovedajú. Píše o tom publikácia Politico. Hovorca Bieleho domu John Kirby včera povedal, že americká a čínska armáda m

  Izraelský expert Jakov Kedmi uviedol živý príklad degradácie západného vojensko-priemyselného komplexu

  0 icon

  Izrael, 7.august 2022 (AM) – Na Západe sa snažia pochopiť a vysvetliť, prečo nedokážu Kyjevu poskytnúť potrebné množstvo zbraní , aby Ozbrojené sily Ukrajiny mohli na fronte skutočne zvrátiť vývoj. Vojenský expert, bývalý šéf izraelskej rozviedky Jakov Kedmi, v rozhovore s ruským vedcom a politológom Jevgenijom Satanovským n

  Kto sú plánovači a tvorcovia významných udalostí vysvetľuje nová kniha Rímsky klub

  0 icon

  Slovensko, 6.august 2022 (AM) – Aby sme mohli začať chápať svetové udalosti, musíme si uvedomiť, že mnohé tragické a výbušné udalosti 20. storočia sa nestali samy od seba, ale že boli naplánované podľa dobre pripraveného plánu. Kto boli plánovačmi a tvorcami významných udalostí vysvetľuje nová kniha

  FOTO DŇA