1.Ruské jadrové zbrane by mohli byť rozmiestnené pod nosom USA 2. 100% ľudí, ktorí zomreli na Covid-19 za posledný týždeň v Írsku bolo zaočkovaných 3. WHO: PRÍTOMNOSŤ VÁŠHO DIEŤAŤA V ŠKOLE V DEŇ OČKOVANIA SA POČÍTA AKO „INFORMOVANÝ SÚHLAS“ S OČKOVANÍM!

1.

Ruské vzdušné a námorné hliadky v Mexickom zálive a Karibiku sa môžu stať pre USA krutou realitou

Ruský prezident Vladimir Putin sa 18. novembra 2021 zúčastnil na rozšírenom zasadnutí ministerstva zahraničných vecí. Za zmienku stojí niekoľko citátov z jeho prejavu, v ktorých opisuje politicko-vojenskú situáciu v našej krajine. Najvypuklejšou a najcitlivejšou situáciou pre Rusko bola vnútorná ukrajinská kríza, ktorá, žiaľ, “ešte zďaleka nie je vyriešená”.

Vladimír Putin povedal: “Zároveň musíme vziať do úvahy, že naši západní partneri zhoršujú situáciu tým, že dodávajú Kyjevu moderné smrtiace zbrane a uskutočňujú provokatívne vojenské manévre v Čiernom mori, a to nielen v Čiernom mori, ale aj v iných regiónoch v blízkosti našich hraníc.

Pokiaľ ide o Čierne more, ide to dokonca za určité hranice: strategickébombardéry lietajú 20 kilometrov od našich štátnych hraníc a ako je známe, nesú veľmi vážnu výzbroj.

Ruský prezident pripomenul niekoľko vĺn rozširovania NATO na východ: “A teraz sa pozrime, kde sa nachádza vojenská infraštruktúra bloku NATO – priamo pri našich hraniciach a v Rumunsku a Poľsku sú už rozmiestnené systémy protiraketovej obrany, ktoré sa dajú ľahko použiť vďaka tomu, že majú odpaľovacie zariadenia Mk-41,na úderné systémy. Zmena softvéru je otázkou niekoľkých minút.

Dovoľte malé spresnenie: otázka sa týka riadených striel Tomahawk, ktoré sa rovnako ako antirakety SM-3 môžu odpaľovať z odpaľovacích zariadení Mk-41 a ich dolet sa pri takomto variante odpaľovania odhaduje na 2500 km.

Vo svojom prejave na kolégiu ministerstva zahraničných vecí Vladimír Putin tiež ocenil primeranosť a schopnosť počúvať hlas rozumu našich tzv. partnerov, potenciálnych protivníkov, z vojenského hľadiska:

“Naši partneri sú veľmi svojskí a všetky naše varovania a reči o ‘červených líniách’ berú povrchne, takpovediac jemne… Ale napriek tomu sa naše nedávne varovania prejavujú a majú určitý účinok: predsa len tam vzniklo určité napätie.”

Na základe hodnotenia vojenskej a politickej situácie v Rusku hlava nášho štátu formulovala dve hlavné úlohy. Prvou výzvou bolo strategické odstrašenie: “Oni [naši partneri] potrebujú udržať tento stav [napätia] čo najdlhšie, aby nedostali nápad, že nám na našich západných hraniciach pripravia nejaký zbytočný konflikt, a my nechceme žiadne konflikty.

Druhá úloha bola formulovaná osobne pre ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova: “Je potrebné nastoliť otázku, Sergej Viktorovič, je potrebné nastoliť otázku zabezpečenia toho, aby Rusko dostalo seriózne dlhodobé záruky na zaistenie našej bezpečnosti v tomto smere, pretože Rusko nemôže takto existovať a neustále myslieť na to, čo sa tam môže stať zajtra.”

Je zrejmé, že splnenie prvej úlohy je podmienkou pre splnenie druhej, pretože USA ako líder kolektívneho Západu si nikdy nesadnú za rokovací stôl a nebudú akceptovať “červené línie” Ruska, ak nebudú cítiť akútne ohrozenie svojej národnej bezpečnosti, ak nebudú v stave napätia.

Okrem toho je to skutočná rovnováha síl, ktorá zabezpečuje vykonávanie dohôd. Jasným príkladom je Zakladajúci akt NATO-Rusko (Zakladajúci akt o vzájomných vzťahoch, spolupráci a bezpečnosti medzi Ruskou federáciou a Organizáciou Severoatlantickej zmluvy) z 27. mája 1997.

Vo štvrtej časti tohto dokumentu sa uvádza: “Členské krajiny NATO potvrdzujú, že nemajú v úmysle, pláne ani dôvod rozmiestňovať jadrové zbrane na území nových členov a nemajú potrebu meniť žiadny aspekt postavenia jadrových síl NATO alebo jadrovej politiky, ani nepredpokladajú, že by to bolo potrebné v budúcnosti.

To zahŕňa aj skutočnosť, že NATO rozhodlo, že nemá v úmysle, pláne a nemá ani dôvod zriaďovať na území týchto krajín sklady jadrových zbraní, či už prostredníctvom výstavby nových skladov jadrových zbraní alebo úpravou starých skladov jadrových zbraní. Jadrovými skladmi sa rozumejú zariadenia špeciálne navrhnuté na umiestnenie jadrových zbraní vrátane všetkých typov spevnených nadzemných a podzemných zariadení (skladovacích bunkrov a zariadení) určených na skladovanie jadrových zbraní.

Existencia písomnej dohody však nezabránila generálnemu tajomníkovi NATO Jensovi Stoltenbergovi, aby 19. novembra 2021 vyhlásil, že ak Nemecko odmietne ponechať americké jadrové zbrane na svojom území, môžu byť rozmiestnené na východ od Nemecka. Možno predpokladať, že ide predovšetkým o Poľsko, pobaltské štáty a Rumunsko.

Zdá sa, že hliadkovanie vzdušného priestoru pri hraniciach Bieloruska dvojicou bombardérov dlhého doletu Tu-22M3 10. novembra a dvojicou nadzvukových lietadiel Tu-160 nesúcich strategické rakety 11. novembra 2021, súdiac podľa telefonátu Angely Merkelovej Vladimírovi Putinovi, Európanov trochu vystresovalo, ale nie natoľko, aby z toho vyvodili správne závery.

V ruských expertných kruhoch sa ustálil názor, že len symetrickými opatreniami, t. j. opatreniami na európskom kontinente a dokonca rozmiestnením ruských taktických raketových komplexov “Iskander” na území Bieloruska v období ohrozenia, ktorých rakety môžu niesť jadrovú hlavicu s kapacitou do 50 kiloton, nemožno vyriešiť prvú úlohu, ktorú sformuloval ruský prezident.

Hrozbu by mali pociťovať práve Američania a mala by sa týkať kontinentálnej časti Spojených štátov. Ak si spomínate na dohody medzi USA a Sovietskym zväzom o riešení kubánskej krízy v roku 1962, týkali sa odmietnutia rozmiestnenia iba pozemných jadrových rakiet v blízkosti územia potenciálneho nepriateľa. Rusko však má letecké aj námorné nosiče takýchto zbraní.

Pokiaľ ide o leteckú zložku ruskej jadrovej triády, Kuba má štyri alebo päť letísk s dráhou dlhou štyritisíc metrov. Preto sú schopné prijímať ruské strategické nadzvukové raketové bombardéry Tu-160 a raketové nosiče Tu-95MS.

Hoci pre Kubu by bolo zrejme optimálne nasadenie bombardérov Tu-22M3 s dlhým doletom, ktoré nepatria do strategického letectva, ale sú schopné niesť jadrové zbrane. Táto ,,bojová pevnosť” dokáže letieť na veľké vzdialenosti rýchlosťou Mach 1,88, zatiaľ čo najnovšia americká stíhačka F-35 má maximálnu rýchlosť letu Mach 1,6.

Bojový dolet nadzvukového raketového bombardéra dlhého doletu Tu-22M3 je v závislosti od režimu letu s užitočným zaťažením 12 ton 1 500 až 2 410 km. Vďaka ramenu na dopĺňanie paliva vo vzduchu sa bojový dolet lietadla ešte zväčší.

Tento bombardér môže niesť jadrové bomby s voľným pádom, ako aj až tri riadené strely Kh-32 vrátane jadrového variantu. X-32 má dolet až 1 000 kilometrov a maximálnu letovú rýchlosť približne 1,5 kilometra za sekundu (4,4 Macha), čo je blízko hyperzvukovej rýchlosti, ktorá sa začína pri rýchlosti Mach 5.

Vzdialenosť od pobrežia Kuby k pobrežiu USA v najužšom bode Floridského prielivu je 180 km. Vzdialenosť z Havany do Washingtonu je 1827 km.

Všetky tieto výpočty sú samozrejme približné. Je zrejmé, že ruský generálny štáb má svoje vlastné výpočty pre kubánsky variant nasadenia vzdušných aj námorných nosičov jadrových zbraní, pretože história tejto otázky siaha až do roku 1962.

K dispozícii je aj možnosť s Venezuelou. Venezuelský prezident Hugo Chávez v roku 2009 ponúkol ostrov La Orchila na prenájom pre ruskú strategickú leteckú základňu. Ostrov sa nachádza v Karibskom mori. Na ostrove sa nachádza námorná základňa a vzletová a pristávacia dráha dlhá 3 200 metrov.

Plány na rozmiestnenie ruských jadrových zbraní v blízkosti kontinentálnej časti USA by tak mohli byť reakciou na podobné kroky Washingtonu v blízkosti našich hraníc. Ruské vzdušné a námorné hliadky v Mexickom zálive a Karibiku by sa mohli stať pre americký establišment krutou realitou.

Tento krok by potenciálne zabezpečil produktívny proces rokovaní a dosiahol by, že USA a NATO “poskytnú Rusku seriózne dlhodobé záruky našej bezpečnosti”.

2.

Rozdelenie pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti ukázalo, že 58% pacientov vyžadujúcich intenzívnu starostlivosť bolo úplne alebo čiastočne zaočkovaných, zatiaľ čo 42% bolo neočkovaných.

Čísla vyvolávajú problémy s klesajúcou účinnosťou vakcíny, keďže počet zaočkovaných ľudí, ktorí vážne ochoreli na koronavírus, neustále narastá.

Približne 93% osôb starších ako 18 rokov je v súčasnosti v Írsku plne zaočkovaných, čo je jedna z najvyšších mier na svete. Viac ako 90% ľudí starších ako 12 rokov je úplne zaočkovaných.

Zatiaľ čo HPSC poskytuje kumulatívne správy od apríla 2021, kontrast informácií v týždenných správach odhaľuje vývoj za týždeň.

K 13. novembru HPSC uvádza, že 651 osôb s laboratórne potvrdenou infekciou COVID-19 bolo oznámených Centru pre dohľad nad ochranou zdravia (HPSC), že zomreli v dôsledku COVID-19 – a že od apríla do 13. novembra bolo celkovo 408 úmrtí medzi zaočkovanými, zatiaľ čo 243 bolo nezaočkovaných.

Porovnanie správy z 13. novembra so správou HPSC za predchádzajúci týždeň zo 6. novembra však ukazuje, že 100%  úmrtí na COVID-19 za posledný týždeň bolo medzi tými, ktorí boli úplne alebo čiastočne zaočkovaní.

https://twitter.com/hpscireland/status/1461268010585497603?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1461277035414831108%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.dolezite.sk%2Fclanky%2F100-ludi-ktori-zomreli-na-covid-19-za-posledny-tyzden-v-irsku-bolo-zaockovanych-podla-udajov-zverejnenych-centrom-pre-dohlad-nad-ochranou-zdravia-hse

3.

WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) tvrdí, že prítomnosť vášho dieťaťa v škole v deň očkovania, sa počíta ako „informovaný súhlas“ s očkovaním – prítomnosť rodičov sa „nevyžaduje“.

 obr.

BM : ako je vidieť kovidoví fašisti sa nezastavia pred ničím ! Je vysoko pravdepodobné ,že to ,,vytiahne” matovičova fašistická chunta aj u nás , pretože 6,5 mld je absolútna priorita pre nich . Zoberme si ,že ak sa bavíme o provízii 10 % tak si budú rozdeľovať 650 mil !

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 263

Celkové hodnotenie: 22.52

Priemerná čítanosť: 3931

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Účastníci plenárneho zasadnutia EP si uctili Davida Sassoliho

  0icon

  Štrasburg 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Lenoir)   Účastníci plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu si v piatok uctili pamiatku zosnulého bývalého predsedu tejto inštitúcie Davida Sassoliho. EP…

  Naď s primátormi miest hovoril aj o letisku Sliač v súvislosti s dohodou medzi Slovenskom a USA. "Potrebujeme poznať odpovede," hovorí primátor. Čo na to minister?

  0icon

  Banská Bystrica 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Primátor Banskej Bystrice a primátorky Zvolena a Sliača sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s ministrom…

  Rodičia i učitelia sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Rodičia, učitelia i odborníci z oblasti školstva sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania. Jej cieľom…

  Gröhling: Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní. "Pri omikrone ich netreba až desať". Školy zatvárať nechce, vírus sa šíri rovnako

  0icon

  Piešťany 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní, uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas…

  Slováci prehrali s Ruskom, Berky: "Súper nás predčil vo všetkom"

  0icon

  Amsterdam 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenskí futsalisti prehrali vo svojom prvom zápase na majstrovstvách Európy v Holandsku s favorizovaným Ruskom vysoko 1:7. Debutant…

  SHMÚ upozorňuje na sneženie, tvorbu snehových jazykov či nízke teploty

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na severe Slovenska môže výdatnejšie snežiť, na väčšine územia sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje, v niektorých oblastiach…

  Premiér: O trojtýždňových prázdninách pre variant omikron sa zatiaľ neuvažuje. Napriek tomu sme sa dostali do humanitárnej krízy

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Vláda SR zatiaľ neuvažuje o zavedení trojtýždňových prázdnin pre žiakov v súvislosti s variantom omikron a zhoršujúcou sa…

  Biden a Kišida hovorili o obavách z rastúcej asertivity Číny i pandémii

  0icon

  Wahington 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Cabinet Secretariat/Kyodo News)   Americký prezident Joe Biden a japonský premiér Fumio Kišida na piatkovom virtuálnom stretnutí diskutovali o obavách z…

  Francúzska Ústavná rada schválila "prísny covidpas". Nezaočkovaných prakticky vykážu z verejného života

  0icon

  Paríž 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Nový covidpas, ktorý prakticky vykáže nezaočkovaných ľudí vo Francúzsku z verejného života, v piatok schválila Ústavná rada, najvyššia…

  Premiér považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku

  0icon

  Fričovce 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku, podľa neho vznikol v tejto oblasti veľký investičný…

  TopDesať

  Fascinujúce mesto Jeruzalem: 3. časť

  0 icon

  Pokračujeme treťou časťou článku o Jeruzaleme a jeho najimpozantnejších stavieb v nadväznosti na tri najväčšie vierovyznania. Jeruzalem má už stáročia veľký význam pre národy rôznych kultúr a náboženstiev. Na nemeckej rytine zo 16. storočia je mesto znázornené ako stred sveta, kde sa stretávajú tri kontinenty. Vráťme sa však naspät do…

  Neobvyklé spôsoby, ako dokážeš rýchlejšie zaspať

  0 icon

  Ak trpíš nespavosťou, máme niekoľko neznámych, šikovných tipov, ktoré ti pomôžu „oklamať“ mozog a rýchlejšie zaspať. Skús napríklad na chvíľu stlačiť prsty na nohách a potom ich uvoľniť. Toto cvičenie uvoľní napätie v tvojom tele. Ďalšou metódou je prehranie celého tvojho dňa v hlave. Podľa odborníkov ti to pomôže zabudnúť na všetky starosti a uvoľnená myseľ…

  Kde je najchladnejšie miesto v chladničke?

  0 icon

  Popri televízore a počítači je práve chladnička všeobecne považovaná za jeden z troch najvýznamnejších vynálezov 20. storočia - aspoň tak to tvrdia prieskumy verejnej mienky. Čo všetko máš v chladničke ty? Celé tisícročia si ľudstvo v snahe chladiť potraviny a nápoje pomáhalo prirodzene chladnými priestormi, ako boli jaskyne či pivnice. Už…

  TOP10: Veci, ktoré sú menej zdravé, ako si si myslel

  0 icon

  Mnohí z nás počuli o určitých potravinách fakty, ktoré sme považovali za pravdivé - až neskôr zistíme, že išlo o mýtus. Rovnako ako napríklad skutočnosť, že obmedzenie kalórií a dodržiavanie bezlepkovej diéty môžu tvojmu zdraviu spôsobiť viac škody ako úžitku. Je to dosť náročné snažiť sa udržiavať si zdravú váhu a jesť…

  Staroveké mesto Tachte Sulejman: 3. časť

  0 icon

  Prinášame tretie pokračovanie článku o starovekom meste tachte Sulejman, zoroastrovcoch a ich náboženstve, ktoré sa po nástupe na trón Ardašíra I z kňazskej triedy - respektíve dynastie Sásánovcov, stalo v Iráne štátnym náboženstvom. Pokračujme tam, kde sme v rámci druhej časti skončili. Niektoré ohne planuli pod šírym nebom na vrcholkoch…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Kedmi o vývoji udalostí v hypotetickej vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a Ukrajinou

  0 icon

  Izrael, 21. januára 2022 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi počas rozhovoru s novinárom a televíznym moderátorom Vladimirom Solovjovom hovoril o vývoji hypotetickej vojenskej konfrontácie medzi Ruskom a Ukrajinou.   Podľa bývalého šéfa spravodajskej služby Nativ kolektívny Západ nebude zámerne tlačiť Ukrajinu do otvorenej vojens

  Ukrajinské bezpečnostné sily ostreľovali predmestie Donecka. Video

  0 icon

  Donecká republika, 21. januára 2022 (AM) – Ukrajinské bezpečnostné sily vypálili vo štvrtok desať mín na predmestie Donecka , povedal novinárom v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu prímeria predstaviteľ Doneckej ľudovej republiky.   https://twitte

  Apačské vojny proti Američanom 1. časť

  0 icon

  USA, 21. januára 2022 (AM) – Apači a ich reputácia vo svete Azda každý na Slovensku pozná apačského náčelníka Winnetua, jeho bieleho brata Old Shatterhanda a príbehy z Divokého západu, ktorých autorom je nemecký spisovateľ Karl May. Ten síce nikdy v USA nebol a jediného Apača vo svojo

  Bude India kupovať ponorky od Ruska? Má mimoriadne účinnú konkurenčnú výhodu

  0 icon

  India, 21. januára 2022 (AM) – V samom závere tohto roka sa na najvyššej štátnej úrovni zintenzívnili opatrenia pre politickú a vojensko-technickú spoluprácu Ruska s Indiou. A jednou z jeho najvýznamnejších oblastí je stavba ponoriek.   Sovietsko-indická vojensko-technická spolupráca sa začala v polovici 60. rokov dodávkou série veľkých dieselelektri

  Ukázalo sa, že ruská ponorka, ktorá „narazila“ do fregaty Kráľovského námorníctva, je britská

  0 icon

  Veľká Británia, 20. januára 2022 (AM) – Na videu „zrážky“ medzi ruskou ponorkou a fregatou Kráľovského námorníctva bola zaznamenaná jedna nepríjemná nuancia pre Britániu. Vojenský expert H.I. Sutton hovoril o probléme videa, ktoré sa objavilo na webe.

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA