1. Krajiny ,,Višegrádu” musia počítať s dovozom moslimov ,negrov a aziatov do svojich krajín !? 2. 10 kľúčových bodov. Výzva lekárov a odborníkov zaoberajúcich sa problematikou choroby Covid-19 + trochu humoru 

 

1.

Určite každý z vás pozná šialenca Kalergiho . Bol to tvor ,ktorý ako prvý verejne predstavil plán na likvidáciu bielej civilizácie núteným dovozom negrov, moslim  a aziatov do bielych krajín.
Tak isto je všeobecne známe ,že ho v tom podporovali medzinárodní zločinci zo židovského klanu  Rothschildovcov.

Tí ,ktorým ešte nevymleli hlavu a funguje im historická pamäť národa , musia vedieť že sa jedná o ťažký zločin .
Chcel by som pripomenúť storočia vojen proti moslimom, Mongolom a ďalšej čvarge . Naši predkovia položili svoje životy aby ochránili svoje potomstvo pred týmito barbarmi .
Dnes nám celkom vážne vládni idioti rozprávajú o ,,našej povinnosti” prijať k nám afganských kolaborantov. Sorošovu onucu zo smetiska nevynímajúc.

Neomarxisti ,prezlečení za liberálov toto šialenstvo jednoznačne podporujú ( buď z tuposti alebo za peniaze) a kopú našej krajine pomyselný hrob.
Novinárske šlapky to jednohlasne nazývajú ,,konšpiráciou” a ľudí ktorí sa  k tomu  vyjadrujú kriticky nálepkujú výrazmi – fašista, xenofób či rasista. O tom ,že negri a moslimovia páchajú zločiny a terorizujú domáce obyvateľstvo všade tam kam prídu a dosiahnu kritický počet, niet pochýb . 
Malé percento z tých zločinov som opísal vo svojom blogu :
https://blog.hlavnespravy.sk/27604/ako-multikulturne-obohacuju-europu-pastieri-koz-z-afganistanu/

Plán na zničenie bielych štátov už pomaly začína vychádzať na povrch aj v MSM. Začnime v USA kde neomarxisti ovládli USA a tie smerujú k občianskej vojne ,alebo rozdeleniu .

,,Konečným cieľom je koordinácia všetkých krajín sveta . Toho sa dosiahne zmiešaním všetkých rás a tým sa dosiahne vytvorenie svetlohnedej rasy v Európe . Z toho dôvodu sa do Európy každoročne dovezie 1 až 1,5 mil migrantov z krajín tretieho sveta .Dosiahne sa tým priemerné IQ okol 90 , kedy ľudia dokážu všetko pochopiť ,ale nedokážu nič inteligentné robiť . Európske krajiny by už nikdy v budúcnosti nemali byť konkurentom pri globálnom vládnutí a niekoľko tisícročná história bude zničená. Ľudia ,ktorí budú klásť odpor proti tomuto plánu na nový svetový poriadok – NWO budú jednoducho zabití !”

Thomas P.M. Barnett, žid , riaditeľ izraelskej vojenskej poradenskej spoločnosti Wikistrar, vo svoje knihe Nová mapa Pentagonu (2004)

Ďalším príkladom je Financie Times :
Financial Times uverejnil článok, ktorý tvrdí, že ľudia žijúci v európskych krajinách by sa mali „pripraviť na demografické doplnenie Arabmi a Ázijcami“.
Parag Khanna, autor článku, je tiež autorom knihy s názvom „Pohyb: Ako masová migrácia zmení svet – a čo to pre vás znamená“.
Nie je prekvapením, že má tiež úzke vzťahy so Svetovým ekonomickým fórom a Radou pre zahraničné vzťahy a bol „členom globálnej správy“ v Brookingsovej inštitúcii.
Khanna absurdne tvrdí, že veľké pruhy planéty sa stanú „neobývateľnými“ v dôsledku zmeny klímy, čo spôsobí, že „milióny, ak nie miliardy ľudí … sa presťahujú do terénu v zemepisných šírkach, ktoré sú najvhodnejšie na prežitie“.
Potom tvrdí, že „nedostatok pracovnej sily“ v Severnej Amerike a Európe bude vyžadovať, aby tieto regióny „zodpovedajúcim spôsobom otvorili imigračné kohútiky“.
“Severná Amerika a Eurázia musia absorbovať viac ľudí,” požaduje Khanna, zdanlivo nespokojný s veľkým počtom migrantov, ktorých už prijímajú.
“Dnešné fiškálne namáhané a vyľudňujúce sa krajiny Vyšehradu by sa mohli zlúčiť do väčšej federácie, aby lepšie spravovali svoje životne dôležité lesy, poľnohospodárstvo a rieky, aby sa pripravili na demografické doplnenie Arabmi a Ázijcami,” píše. (BM : ja by som tam ešte doplnil negrov , lebo tých sem tlačia
https://www.ft.com/content/415f4a8c-cab4-4f95-99aa-b347bb510365

Takže milý pánko , globalistická figúrka, jasne naznačil ,že im ide o naše lesy a našu vodu !!!

V tejto súvislosti mi prišiel na rozum kolaborant Sulík-balónik . Jediný ,,jeho úspech ” za rok a pol jeho protislovenskej činnosti bolo vyhlásenie o nemeckom ( Sulík je figúrka nemeckého kapitálu) investorovi na spracovanie dreva .ktorý má spracovať ročne asi 1 mil kubíkov dreva
To vyvoláva otázky – keďže na Slovensku sa vyťaží cca 8 mil m2 dreva ,či sa bude ťažiť o milión viac ,alebo jednoducho zlikvidujú malé píli v prospech Nemcov . A ďalšia otázka je ,že kde bude zdaňovať Nemec . Podľa mňa Slovensko to nebude !

Ale vráťme sa k pôvodnej téma ,je nad slnko jasné ,že keď sa zmieša biela rasa s IQ 95 až 100 , s moslimami a negrami s IQ 65 až 80 ,že bude pokles IQ .
Štáty podľa IQ :

iq_by_country

Toto jasne dokazuje ,že plán na miešanie rás je aktuálny a operácia globalistov COVID-19 tento plán urýchlil . Normálni ľudia mali ťažké obmedzenia počas ,,uzavretí” ,ale okupantov z Afriky a Blízkeho východu sem vozili jedna radosť . Príklad z Nemecka :

,,Nemecko bolo celú jar (a predtým zimu) zatvorené v korona Lockdown. Ľudia nemohli pomaly vychádzať z domu nieto niekam cestovať. Je preto prekvapujúce, že počet žiadateľov o azyl vzrástol v máji podľa oficiálnych údajov Spolkového úradu pre migráciu a utečencov (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge BAMF) o pekných 120% na 8.278 osôb v porovnaní s aprílom 2021. “
https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2021/zahl-der-asylbewerber-waechst-stark-an/

Záver : musí byť všetkým jasné ,okrem uderených libtardov a platených sorošovcov, že sme blízko likvidácie nášho krásneho Slovenska. Dosť čo tu máme Matovičových voličov z osád s IQ okolo 80 ,teraz sem začínajú dovážať podobných ,,IQ-áčov ” zo zahraničia .Ak nič neurobíme čaká nás ,tak ako západné štáty ,moslimský teror a ich právo šaría ,ktoré úspešne zavádzajú na západe EU.

2. 

Pokračovanie petície lekárov, v apríli 2021 prijaté Výborom pre petície parlamentu, a potom ignorovaná …

Táto výzva je výsledkom konsenzu lekárov praktických odborov aj zástupcov z akademických radov. Je pokračovaním petícia, ktorá bola prednesená petičnému výboru parlamentu v apríli 2021 a potom ignorovaná.
Ako lekári, odborníci iných špecializácií a občania cítime povinnosť vyjadriť sa ku kovid kríze, ktorá ťažko dopadla na našu krajinu. Sme si plne vedomí vážnosti situácie i zdravotných rizík, ktoré so sebou prináša. Oveľa väčšie ohrozenie celkového zdravia obyvateľov však vidíme v následkoch drastických vládnych opatrení ako v samotnej chorobe Covid-19. Po roku a pol je zrejmé, že krajiny s liberálnym prístupom (Švédsko) nedopadli horšie ako krajiny s reštriktívnym prístupom (ČR a SR). V poslednej dobe je odstrašujúcim príkladom Austrálie, kde neuveriteľné reštrikcie môžu vyústiť do spoločenskej a / alebo zdravotnej kríze, pokiaľ nedôjde k zmene prístupu austrálskej vlády.
Z medicínskeho hľadiska nevidíme dôvod k pokračovaniu reštriktívnych opatrení a dôrazne žiadame vládu, aby ukončila pandemický stav a začala rešpektovať svoje vlastné pravidlá (tzv. Rozvolňovacie balíky), podľa ktorých sme už niekoľko týždňov mali žiť normálnym životom bez obmedzenia. Ako lekári a odborníci sme zdesení predovšetkým nasledujúcimi faktami:

1) rezignovalo sa na základy klinickej medicíny. Miesto anamnézy, klinického vyšetrenia a laboratórneho nálezu je diagnostikovaná “choroba” na základe jediného výteru z nosohltana zle nastaveným PCR testom. Táto “choroba” je zisťovaná aj u úplne zdravých ľudí, ktorí sú neustále nezmyselne a draho plošne testovaní, a to vrátane detí.
2) Všetci zdraví ľudia sú na základe prezumpcie viny považovaní za infekčných, kým nedokážu tzv. bezinfekčnosť – a to pomocou postupov, ktoré žiadnu bezinfekčnosť preukázať nemôžu. Potvrdenie o bezinfekčnosti tak dostanú napríklad očkovaní bez toho aby bola ich bezinfekčnosť preukázaná.
3) lživo sa tvrdí, že imunita po očkovaní je lepšia a dlhšia ako imunita po prekonaní choroby. Toto tvrdenie popiera publikované údaje aj samotné základy imunológie.
4) Sme svedkami porušovania Hippokratovej prísahy – je vyvíjaný tlak na nedodržiavanie lekárskeho tajomstva, reštriktívne opatrenia sú zneužívané proti zákonom ľudskosti, lekárska etika dostáva vážne trhliny a sú porušované odporúčaní WHO aj ďalších autorít vrátane verdiktov súdu.
5) Od začiatku sú návrhy na lacnú liečbu odmietané bez bližšieho skúmania a čakanie na ,,všetko spásonosnú” vakcínu sa po dlhé mesiace stalo modlou. Politici si sčasti prisvojili kompetencie k diagnostike, liečbe a prevencii.
6) Po pol roku je zrejmé, že dobrovoľnosť vakcíny bolo len ďalšia klamstvo. Je vyvíjaný nátlak na očkovanie, aj keď je už zrejmé, že vakcína nie je účinná v prevencii prenosu nákazy.
7) Vakcíny sú experimentálne, nemajú doteraz ukončenú tretiu fázu klinických štúdií, za možné budúce nežiaduce účinky nikto neručí. Očkovanie na staniciach a v obchodných centrách, bez spísanie anamnézy, bez dôkladného vyšetrenia a poučenie očkovaného v rozpore so zásadami lekárskej profesionality a etiky.
8) Celá epidémie je prezentovaná jednostranne, nie je pripúšťaná slobodná diskusia, objavuje sa cenzúra, experti s oponentskom názory sú umlčovaní, dehonestovaní a označovaní za dezinformátorov, odmietačov či popieračov, čím sa slovník oficiálnej propagandy nápadne priblížil slovníka totalitnej strany z obdobia pred rokom 1989.
9) Ľudia sú už rok a pol strašení neuveriteľnou mediálnou masážou, na ktorej sa bohužiaľ podieľajú aj lekári a porušujú tým jednu z hlavných zásad medicíny – predovšetkým neškodiť. Primum non Nocera.
10) Vláda nie je schopná odpovedať na základnú otázku – kedy opatrenia skončia. Je zrejmé, že ani nulový počet pozitívnych testov nepovedie k ukončeniu reštrikcií, pretože  “čo keby” . Tento postup je natoľko arogantný a hlúpy, že vzbudzuje podozrenie, že ide o zámerný plán na oklieštenie ľudských práv a slobôd.

Vieme, že rovnaký názor na súčasné dianie v Českej republike má nielen obrovská skupina ľudí, spojených pod vlajkou Žltého špendlíka, alebo pod hlavičkou Zdravého fóra, ale ozýva sa čím ďalej viac vedúcich pracovníkov rôznych úradov, podnikov, riaditeľov škôl, učiteľov, vedcov, zdravotníkov . Títo ľudia sú nespokojní so súčasnou situáciou a chcú konečne racionálnu debatu, a hlavne návrat do normálu.

Naliehavo žiadame vládu: zastavte túto absurdnú hru a zrušte opatrenia podobne ako Veľká Británia či Dánsko. Vráťte späť kompetencie lekárom a krajským hygienikom a postupujte rovnako ako pri epidémii iných viróz. Pretože sezónne respiračné choroby s nami zostanú a musíme sa s nimi naučiť žiť.
MUDr. Vladimír Čížek, lekár a predseda etickej komisie
Prof. MUDr. Jiří Beran CSc., Lekár, epidemiológ a vakcinolog
MUDr. Jan Brodníček, praktický lekár, pneumológ
MUDr. Petra Čierna, lekárka, pediater
MUDr. Martin Čížek, lekár
MUDr. Jana Dumková, odborná asistentka
MVDr. Václav Fejt, mikrobiológ, lekár, internista
RNDr. Tomáš Fürst Ph.D., matematik MUDr. Miroslav Havrda, lekár
MUDr. Jan Hnízdil, lekár
MUDr. Hana Hrbáčová, lekárka
MUDr. Vladimír Chodura, lekár, primár očnej kliniky
Doc. RNDr. Arnošt Komárek Ph.D., matematik, biostatistiky
MUDr. Jaroslav Konečný, praktický lekár
MUDr. Lukáš Korbel, lekár, neurológ
RNDr. Zuzana Krátka Ph.D., imunologička
MUDr. Stanislav Kubů, hematológ a biochemik
MUDr. Jarmila Kudová, lekárka, viroložka
MUDr. Kateřina Lúčky, lekárka
MUDr. Soňa Peková Ph.D., molekulárnej genetička a mikrobiologička
MUDr. Marcela kôstkové, lekárka odberového centra
MUDr. Monika Poláková, lekár, gynekológ Prof.
MUDr. Jan Pirk, DrSc., Lekár, kardiochirurg
MUDr. Šimon Reich, lekár
MUDr. Hana Štefaničová, lekárka, kardiologička Mgr. David Šubík, sociológ
MUDr. Jan Tomčík, lekár, neurológ
MUDr. Radek Tomčík, lekár, internista
MVDr. Jiří Urbánek, exředitel predaja a marketingu vo farmaceutickom priemysle

A trochu humoru……
Čo očkovaným prinesie tretia a ďalšie dávky jedu ? (trochu humoru)
Nebojte sa prídavných (boostrovacích) dávok!
Podľa vyhlásenia BIG-Pharma korporácií tým získate samé výhody:
3. dávka vám zaistí ochranu pred smrťou až dvadsaťnásobne
4. dávka vám zaistí nehorľavosť
5. dávka vám zaistí nepriestrelnosť
6. dávka vám umožní prechádzať múrom
7. dávka vám privodí neviditeľnosť (tu zatiaľ nie je úplne jasné, či vás nikto neuvidí alebo vy nebudete nič vidieť …?)
8. dávka vám umožní levitáciu
9. dávka vám vygeneruje jasnú nesmrteľnosť
10. dávka vám privodí celkovej osvietenie a vstup do Nirvány (budete ako Budha)

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 209

Celkové hodnotenie: 22.15

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V sýrskom Damašku pri teroristickom útoku zomrelo 14 vojakov

  0icon

  Sýria 20. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Telegram, SITA/AP/Mikhail Voskresensky, Sputnik, Kremlin)   V centre Damašku teroristi odpálili dve výbušniny, pri výbuchoch bol zasiahnutý autobus sýrskych vojakov.…

  Vakcíny proti chrípke a ochoreniu COVID-19 možno aplikovať aj súčasne, uviedol Úrad verejného zdravotníctva

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Mark Lennihan)   Vakcínu proti chrípke je možné aplikovať súčasne s vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Pripomenul to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ)…

  Nezaočkovaný Djokovič výnimku podľa austrálskeho ministra nedostane

  0icon

  Canberra 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Patrick Semansky)   Tenisti musia podstúpiť úplnú vakcináciu, aby sa mohli zúčastniť na prvom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open. Výnimky sa…

  Grécko chce prepojiť energetický trh Európskej únie s Egyptom

  0icon

  Atény 20. oktobra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP - Petros Giannakouris, TASR/AP - Philippe Wojazer/Pool via AP)   Grécko sľubuje Egyptu prepojenie s energetickým trhom Európskej únie prostredníctvom…

  Korčok: Vzťahom Slovenska a Azerbajdžanu začína dominovať ekonomická spolupráca

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Vo vzťahoch medzi Azerbajdžanom a Slovenskom sa do popredia dostáva obchodno - ekonomická spolupráca. Šéf slovenskej diplomacie Ivan…

  Ministerstvo vnútra nevie čo so Santusovou, ktorá dvakrát prešla cez detektor lži a tak ju spochybňujú. Santusová sa bráni: "Nešlo o moju iniciatívu, ani o môj výber"

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:Screenshot TV Joj)   Vyšetrovateľka Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Diana Santusová, ktorá vyšetrovala ovplyvňovanie vyšetrovaní a výpovedí kajúcnikov príslušníkmi NAKA a…

  Nick Rolovich sa odmietol zaočkovať proti koronavírusu, musel preto skončiť ako tréner na WSU

  0icon

  Washington 20. októbra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Young Kwak)   Nick Rolovich už nie je trénerom tímu amerického futbalu na Washington State University v USA. Ani po opakovanom…

  Hudobný skladateľ Hanuš Domanský zomrel vo veku 77 rokov

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay, Screenshot video/Youtube)   Hudobný skladateľ Hanuš Domanský zomrel náhle v utorok 19. októbra vo veku 77 rokov. Informoval o tom…

  Roztrhá v zuboch Matovič Fica alebo Fico Matoviča?

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský,Jaroslav Novák,Kombosnímka:HSP)   Nedávno v istej televíznej relácii financpremiér Matovič povedal: „Prineste mi sem Fica, roztrhám ho v zuboch.“ V…

  Saková sa pýta, prečo teraz najvyšší ústavní činitelia necítia potrebu ospravedlniť sa vyšetrovateľke Santusovej, rovnako ako to bolo v prípade vyšetrovateľov Ďurku či Čurillu?

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Spravodlivosť je slepá a Slovensko je toho typickým príkladom. Polícia má voľné ruky, ale len pokiaľ zasahuje proti…

  TopDesať

  5 psychologických experimentov, ktoré odhalili krutú pravdu o ľuďoch

  0 icon

  Hoci ako ľudia sme boli vždy fascinovaní fungovaním mysle a dôvodmi nášho správania, až do začiatku 20. storočia bola experimentálna psychológia prakticky neznámym pojmom. Zahŕňajúc celý rad oblastí, od behaviorálnych štúdií po sociálnu dynamiku a zložité biologické procesy vyskytujúce sa v mozgu, starostlivo kontrolované štúdie vykonané v mene experimentálnej psychológie nás naučili toľko…

  Ako dlho môžu byť potraviny zmrazené?

  0 icon

  O jedle sa toho už popísalo veľa. Niet sa čo diviť, keďže čoraz viac a viac ľudí sa zaujíma o to, čo konzumuje, odkiaľ sa to berie, prípadne kto to vyrába a spracúva. Aj my sme vám v rámci článku 8 spôsobov konzervovania priniesli nejaké to info o chladení a…

  Koľko cukru sa nachádza vo vašom jedle a pití?

  0 icon

  Dnešná doba je taká unáhlená a rýchla, že udržiavať svoj životný režim v zdravej rovnováhe môže byť náročné. A tým sa dostávame k cukru, ktorého je v našich potravinách niekedy až priveľa. Spotreba príliš veľkého množstva cukru zvyšuje riziko niekoľkých nebezpečných zdravotných problémov, vrátane obezity, cukrovky typu 2, zvýšeného krvného…

  10+ zaujímavých faktov o káve, ktoré by mal vedieť každý kávičkár

  0 icon

  Káva bola prvýkrát objavená v 15. storočí a dodnes si zachováva svoj status jedného z najpopulárnejších nápojov. Milovníkov kávy sú milióny na celom svete. Káva je vyrobená zo zrelých bobúľ, ktoré sa zbierajú, spracúvajú a sušia. Následne sa káva praží, pomelie a nakoniec sa dostane do našich kávovárov. No nemusíš byť zarytý kávičkár, aby…

  Čo ti chce povedať telo, keď zažiješ deja vu?

  0 icon

  Povedzme, že ideš lyžovať prvýkrát v živote, ale zrazu, keď stúpiš na sneh, máš pocit, že si to už predtým robil. No, práve si zažil deja vu. Aj keď sa to javí ako zriedkavý jav, 60 - 80%  ľudí malo niekedy deja vu. Môže to však znamenať, že tvoje telo vysiela signál, aby ťa…

  Armádny Magazín

  Irán v po rokovaniach so Šojguom v Moskve potvrdil záujem o ruské stíhačky a helikoptéry

  0 icon

  Rusko, 19. október 2021 (AM) –  "Pozície Moskvy a Teheránu sa zhodujú vo väčšine kľúčových problémov globálnej a regionálnej agendy. Spolupráca medzi Ruskom a Iránom sa napriek situácii s COVID-19 naďalej rozvíja, uviedol náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov. "Napriek zložit

  Bývalý šéf Pentagonu prehovoril o chybách v školení afganskej armády

  0 icon

  USA, 19. október 2021 (AM, Sputnik) – USA urobili kritické chyby v školení afganskej armády, ktoré prispeli k jej rozpadu, myslí

  Brilantným riadením Amerika kráča ku komunizmu

  0 icon

  USA, 19. október 2021 (AM) – Kaliforniu zmieta vlna lúpeží v obchodoch. V San Franciscu ľudia len vojdú, lopatou prehodia tovar z regálov a odídu. Pracovníci obchodu neriskujú svoje zdravie a nezasahujú do lúpeže. Predajcovia môžu iba zavolať políciu a dívať sa. Neprichádza však ani polícia.

  Americký výsadok na japonské územie mal byť v septembri 1945

  0 icon

  Japonsko, 19. október 2021 (AM) –  6. a 9. augusta 1945 USA atómom zbombardovali japonské mestá Hirošimu a Nagasaki. V roku 2015 bol zverejnený údaj o dovtedy celkovom počte obetí vyše 450 tisíc, pričom na následky ožiarenia trpelo ďalších 183 519 ľudí.

  Ruskej armáde sa v Sýrii vzdalo niekoľko tisíc militantov

  0 icon

  Sýria, 19. október 2021 (AM) – Obrovská skupina militantov, ktorí sa predtým aktívne zúčastňovali teroristických aktivít v južnej Sýrii, sa rozhodla vzdať ruskej armáde výmenou za záruky, že nedôjde k ich prenasledovaniu zo strany Damasku. Militanti, ktorí sa zúčastnili na dobrovoľnej kapitulácii, odovzdali niekoľko desiatok tisíc ručných zbraní a množ

  Svetlo sveta

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

  0 icon

  Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

  Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

  0 icon

  Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

  Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

  0 icon

  Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

  Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

  0 icon

  The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

 • icon FOTO DŇA