Uniknutý dokument odhaľuje „šokujúce“ podmienky medzinárodných zmlúv o očkovaní spoločnosti Pfizer (s Domikánskou republikou)

Prísne zmluvné podmienky, všetko v prospech spoločnosti Pfizer

Údajná dohoda medzi spoločnosťami Pfizer a Albánsko, bola pôvodne uverejnená na Twitteri v oddelených častiach, ale teraz sú označené ako „nedostupné“. Kópie tweetov však nájdete na Treadreader.

Dohoda s Albánskom je veľmi podobná ďalšej dohode zverejnenej online medzi spoločnosťou Pfizer a Dominikánskou republikou. Pokrýva nielen vakcíny proti COVID-19, ale všetky lieky, ktoré zvyšujú účinnosť týchto vakcín.
Krajina, ktorá nakupuje očkovaciu látku Pfizer COVID-19, musí zmluvne uznať, že „vývojové a výrobné úsilie spoločnosti Pfizer“ „podlieha značným rizikám a neistotám“. A v prípade, že sa objaví liek alebo iná liečba, ktorá môže chrániť pred COVID-19, liečiť ho alebo vyliečiť, zostane dohoda účinná a kupujúca krajina je povinná nákupnú povinnosť v plnom rozsahu dodržať. Liek ivermektín je napríklad nielen bezpečný, lacný a široko dostupný, ale tiež znižuje úmrtnosť na COVID-19 o 81%. Naďalej sa však prehliada v prospech drahších a menej efektívnych ošetrení a hromadných experimentálnych očkovaní.
https://archive.is/g11nU

Ak sa pýtate, prečo bol ivermektín zakázaný, je to len preto, že dohoda, ktorú krajiny uzatvorili so spoločnosťou Pfizer, im bráni vypovedať zmluvu. V nej sa uvádza, že aj keď sa nájde liek na liečbu COVID-19, zmluva nemôže byť zrušená.
Aj keď spoločnosť Pfizer nedodá dávky očkovacej látky v dohodnutom časovom rámci, zákazník nemôže zrušiť objednávku. Okrem toho môže spoločnosť Pfizer vykonať zmeny v počte zmluvných dávok a v ich pláne podávania „na základe zásad, ktoré určí spoločnosť Pfizer“ a krajina, v ktorej sa vakcíny nakupujú, musí „súhlasiť so všetkými zmenami“.

Nezáleží na tom, či sú vakcíny dodané veľmi neskoro, že už nie sú potrebné, pretože je jasne uvedené, že:

„V žiadnom prípade nebude spoločnosť Pfizer vystavená žiadnym sankciám za oneskorené dodávky.“

Ako ste možno uhádli, zmluva tiež “zakazuje vrátenie výrobkov kupujúcim za žiadnych okolností” a vrátenie peňazí je vylúčené.
Spoločnosť Pfizer okrem toho poznamenáva, že krajiny nemajú právo z akéhokoľvek dôvodu odložiť platby spoločnosti.
Zrejme sa to týka aj prípadov získania poškodeného tovaru. Kupujúci očkovacích látok spoločnosti Pfizer proti ochoreniu COVID-19 nie sú oprávnení odmietnuť ich “na základe sťažností na služby”, ak nespĺňajú špecifikácie alebo platné predpisy o výrobe liekov a kontrole kvality. “Táto dohoda je nad akýmkoľvek vnútroštátnym právom krajiny.”

Kupujúci má malú možnosť odstúpiť od zmluvu, ale zároveň môže spoločnosť Pfizer vypovedať zmluvu v prípade “závažného porušenia” ktorejkoľvek z podmienok zmluvy kupujúcim.

Bezpečnosť a účinnosť očkovacej látky v súčasnosti nie je známa.

Kupujúci očkovacej látky Pfizer proti COVID-19 musí tiež uznať dve veci, ktoré zostali väčšinou bez povšimnutia: účinnosť vakcíny ani riziká jej používania v súčasnosti nie sú známe. Podľa bodu 5.5 zmluvy:
,,Kupujúci potvrdzuje, že očkovacia látka a materiály súvisiace s očkovacou látkou, ako aj ich súčasti a základné materiály boli rýchlo vyvinuté kvôli mimoriadnym okolnostiam pandémie COVID-19 a budú sa naďalej študovať po tom, ako bola očkovacia látka poskytnutá kupujúcemu v súlade s touto dohodou.”
,,Kupujúci tiež berie na vedomie, že dlhodobé účinky a účinnosť očkovacej látky nie sú v súčasnosti známe a že v súčasnosti môžu byť vedľajšie účinky očkovacej látky neznáme.”

V zmluve sa tiež výslovne uvádza oslobodenie spoločnosti Pfizer od všetkých druhov rizík, časť 8.1 zmluvy uvádza:

,,Kupujúci týmto súhlasí s odškodnením, ochranou a obhajobou Pfizer a BioNTech, všetkých ich pobočiek, dodávateľov, subdodávateľov, poskytovateľov licencií, držiteľov licencií, sublicencií, distribútorov, zmluvných výrobcov, poskytovateľov služieb, výskumníkov klinického skúšania, tretích strán, ktorým sú spoločnosti Pfizer, BioNTech alebo ktorákoľvek z ich príslušných pobočiek môže priamo alebo nepriamo zaplatiť náhradu na základe vyšetrovania …
,,z a proti akýmkoľvek nárokom, požiadavkám, stratám, , náhradám škody, záväzkom, vyrovnaniam, pokutám, penále, právnym nákladom a výdavkom (vrátane, ale nielen, primeraných poplatkov za obhajoby a iných nákladov na vyšetrovanie alebo súdne spory … vyplývajúcich z , alebo v dôsledku očkovania … “

Mimochodom, kupujúci musí uchovávať podmienky zmluvy ako dôverné 10 rokov.

Spoločnosť Pfizer má nielen úplné oslobodenie od náhrady, ale v zmluve je aj časť s názvom “Ochrana kupujúceho” v ktorej sa uvádza, že v prípade, že spoločnosť Pfizer utrpí straty, za ktoré si nárokuje náhradu, kupujúci: ,,okamžite preberá správu a obhajobu takýchto prípustných nárokov v mene Poisteného s pomocou advokáta prijateľného pre Príjemcu(-ov) bez ohľadu na to, či je nárok v súlade so zákonom.”

To znamená ,že spoločnosť Pfizer si zaisťuje, že krajina zaplatí všetky „náklady a výdavky, vrátane … poplatkov za právne služby, ktoré vzniknú príjemcovi (príjemcom) v súvislosti s akýmkoľvek nárokom na náhradu škody a ktoré má kupujúci uhradiť štvrťročne“.

Spoločnosť Pfizer obvinená zo zneužitia právomoci

Ako jasne hovorí dôverná zmluva spoločnosti Pfizer s Albánskom, farmaceutický gigant chce, aby vlády zaručili spoločnosti kompenzáciu za všetky náklady spojené so súdnymi spormi proti nej. Spoločnosť Pfizer tiež požadovala, aby krajiny poskytli štátne aktíva vrátane bankových rezerv, vojenských základní a budov veľvyslanectva ako zábezpeku za prebiehajúce súdne spory vyvolané očkovaním proti ochoreniu COVID-19.

Vo februári 2021 spoločnosť World Is One News (WION) so sídlom v Naí Dillí oznámila, že Brazília odmietla požiadavky spoločnosti Pfizer a nazvala ich “urážlivými”. Požiadavky zahŕňali ustanovenia, podľa ktorých Brazília:

– “Relikviduje suverenitu svojich aktív v zahraničí v prospech spoločnosti Pfizer.”
– Neuplatní svoje vlastné interné právne predpisy na spoločnosť.
– Nepotrestá spoločnosť Pfizer za oddialenie dodávky očkovacej látky.
– Uvoľňuí spoločnosť Pfizer z akejkoľvek občianskoprávnej zodpovednosti za vedľajšie účinky.

zdroje :
https://childrenshealthdefense.org/defender/leaked-document-terms-pfizers-international-vaccine-agreements/
https://www.keionline.org/misc-docs/Pfizer-DominicanRepublic-Vaccine-Term-Sheet-19Jan2021.pdf
https://ti-health.org/wp-content/uploads/2021/05/Albania-Pfizer.pdf
https://ti-health.org/wp-content/uploads/2021/05/Albania-Pfizer.pdf

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 284

Celkové hodnotenie: 22.91

Priemerná čítanosť: 3942

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

Nastala chyba pri prenose, skúste obnoviť stránku

  • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

    POČASIE NA DNES

    FOTO DŇA

  • Vybrali sme

    FOTO DŇA