Uniknutý dokument odhaľuje „šokujúce“ podmienky medzinárodných zmlúv o očkovaní spoločnosti Pfizer (s Domikánskou republikou)

Prísne zmluvné podmienky, všetko v prospech spoločnosti Pfizer

Údajná dohoda medzi spoločnosťami Pfizer a Albánsko, bola pôvodne uverejnená na Twitteri v oddelených častiach, ale teraz sú označené ako „nedostupné“. Kópie tweetov však nájdete na Treadreader.

Dohoda s Albánskom je veľmi podobná ďalšej dohode zverejnenej online medzi spoločnosťou Pfizer a Dominikánskou republikou. Pokrýva nielen vakcíny proti COVID-19, ale všetky lieky, ktoré zvyšujú účinnosť týchto vakcín.
Krajina, ktorá nakupuje očkovaciu látku Pfizer COVID-19, musí zmluvne uznať, že „vývojové a výrobné úsilie spoločnosti Pfizer“ „podlieha značným rizikám a neistotám“. A v prípade, že sa objaví liek alebo iná liečba, ktorá môže chrániť pred COVID-19, liečiť ho alebo vyliečiť, zostane dohoda účinná a kupujúca krajina je povinná nákupnú povinnosť v plnom rozsahu dodržať. Liek ivermektín je napríklad nielen bezpečný, lacný a široko dostupný, ale tiež znižuje úmrtnosť na COVID-19 o 81%. Naďalej sa však prehliada v prospech drahších a menej efektívnych ošetrení a hromadných experimentálnych očkovaní.
https://archive.is/g11nU

Ak sa pýtate, prečo bol ivermektín zakázaný, je to len preto, že dohoda, ktorú krajiny uzatvorili so spoločnosťou Pfizer, im bráni vypovedať zmluvu. V nej sa uvádza, že aj keď sa nájde liek na liečbu COVID-19, zmluva nemôže byť zrušená.
Aj keď spoločnosť Pfizer nedodá dávky očkovacej látky v dohodnutom časovom rámci, zákazník nemôže zrušiť objednávku. Okrem toho môže spoločnosť Pfizer vykonať zmeny v počte zmluvných dávok a v ich pláne podávania „na základe zásad, ktoré určí spoločnosť Pfizer“ a krajina, v ktorej sa vakcíny nakupujú, musí „súhlasiť so všetkými zmenami“.

Nezáleží na tom, či sú vakcíny dodané veľmi neskoro, že už nie sú potrebné, pretože je jasne uvedené, že:

„V žiadnom prípade nebude spoločnosť Pfizer vystavená žiadnym sankciám za oneskorené dodávky.“

Ako ste možno uhádli, zmluva tiež “zakazuje vrátenie výrobkov kupujúcim za žiadnych okolností” a vrátenie peňazí je vylúčené.
Spoločnosť Pfizer okrem toho poznamenáva, že krajiny nemajú právo z akéhokoľvek dôvodu odložiť platby spoločnosti.
Zrejme sa to týka aj prípadov získania poškodeného tovaru. Kupujúci očkovacích látok spoločnosti Pfizer proti ochoreniu COVID-19 nie sú oprávnení odmietnuť ich “na základe sťažností na služby”, ak nespĺňajú špecifikácie alebo platné predpisy o výrobe liekov a kontrole kvality. “Táto dohoda je nad akýmkoľvek vnútroštátnym právom krajiny.”

Kupujúci má malú možnosť odstúpiť od zmluvu, ale zároveň môže spoločnosť Pfizer vypovedať zmluvu v prípade “závažného porušenia” ktorejkoľvek z podmienok zmluvy kupujúcim.

Bezpečnosť a účinnosť očkovacej látky v súčasnosti nie je známa.

Kupujúci očkovacej látky Pfizer proti COVID-19 musí tiež uznať dve veci, ktoré zostali väčšinou bez povšimnutia: účinnosť vakcíny ani riziká jej používania v súčasnosti nie sú známe. Podľa bodu 5.5 zmluvy:
,,Kupujúci potvrdzuje, že očkovacia látka a materiály súvisiace s očkovacou látkou, ako aj ich súčasti a základné materiály boli rýchlo vyvinuté kvôli mimoriadnym okolnostiam pandémie COVID-19 a budú sa naďalej študovať po tom, ako bola očkovacia látka poskytnutá kupujúcemu v súlade s touto dohodou.”
,,Kupujúci tiež berie na vedomie, že dlhodobé účinky a účinnosť očkovacej látky nie sú v súčasnosti známe a že v súčasnosti môžu byť vedľajšie účinky očkovacej látky neznáme.”

V zmluve sa tiež výslovne uvádza oslobodenie spoločnosti Pfizer od všetkých druhov rizík, časť 8.1 zmluvy uvádza:

,,Kupujúci týmto súhlasí s odškodnením, ochranou a obhajobou Pfizer a BioNTech, všetkých ich pobočiek, dodávateľov, subdodávateľov, poskytovateľov licencií, držiteľov licencií, sublicencií, distribútorov, zmluvných výrobcov, poskytovateľov služieb, výskumníkov klinického skúšania, tretích strán, ktorým sú spoločnosti Pfizer, BioNTech alebo ktorákoľvek z ich príslušných pobočiek môže priamo alebo nepriamo zaplatiť náhradu na základe vyšetrovania …
,,z a proti akýmkoľvek nárokom, požiadavkám, stratám, , náhradám škody, záväzkom, vyrovnaniam, pokutám, penále, právnym nákladom a výdavkom (vrátane, ale nielen, primeraných poplatkov za obhajoby a iných nákladov na vyšetrovanie alebo súdne spory … vyplývajúcich z , alebo v dôsledku očkovania … “

Mimochodom, kupujúci musí uchovávať podmienky zmluvy ako dôverné 10 rokov.

Spoločnosť Pfizer má nielen úplné oslobodenie od náhrady, ale v zmluve je aj časť s názvom “Ochrana kupujúceho” v ktorej sa uvádza, že v prípade, že spoločnosť Pfizer utrpí straty, za ktoré si nárokuje náhradu, kupujúci: ,,okamžite preberá správu a obhajobu takýchto prípustných nárokov v mene Poisteného s pomocou advokáta prijateľného pre Príjemcu(-ov) bez ohľadu na to, či je nárok v súlade so zákonom.”

To znamená ,že spoločnosť Pfizer si zaisťuje, že krajina zaplatí všetky „náklady a výdavky, vrátane … poplatkov za právne služby, ktoré vzniknú príjemcovi (príjemcom) v súvislosti s akýmkoľvek nárokom na náhradu škody a ktoré má kupujúci uhradiť štvrťročne“.

Spoločnosť Pfizer obvinená zo zneužitia právomoci

Ako jasne hovorí dôverná zmluva spoločnosti Pfizer s Albánskom, farmaceutický gigant chce, aby vlády zaručili spoločnosti kompenzáciu za všetky náklady spojené so súdnymi spormi proti nej. Spoločnosť Pfizer tiež požadovala, aby krajiny poskytli štátne aktíva vrátane bankových rezerv, vojenských základní a budov veľvyslanectva ako zábezpeku za prebiehajúce súdne spory vyvolané očkovaním proti ochoreniu COVID-19.

Vo februári 2021 spoločnosť World Is One News (WION) so sídlom v Naí Dillí oznámila, že Brazília odmietla požiadavky spoločnosti Pfizer a nazvala ich “urážlivými”. Požiadavky zahŕňali ustanovenia, podľa ktorých Brazília:

– “Relikviduje suverenitu svojich aktív v zahraničí v prospech spoločnosti Pfizer.”
– Neuplatní svoje vlastné interné právne predpisy na spoločnosť.
– Nepotrestá spoločnosť Pfizer za oddialenie dodávky očkovacej látky.
– Uvoľňuí spoločnosť Pfizer z akejkoľvek občianskoprávnej zodpovednosti za vedľajšie účinky.

zdroje :
https://childrenshealthdefense.org/defender/leaked-document-terms-pfizers-international-vaccine-agreements/
https://www.keionline.org/misc-docs/Pfizer-DominicanRepublic-Vaccine-Term-Sheet-19Jan2021.pdf
https://ti-health.org/wp-content/uploads/2021/05/Albania-Pfizer.pdf
https://ti-health.org/wp-content/uploads/2021/05/Albania-Pfizer.pdf

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 209

Celkové hodnotenie: 22.15

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Desať rokov od Kaddáfího smrti túžia mnohí po návrate stability

  0icon

  Tripolis 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia,Pixabay)   Desať rokov po smrti niekdajšieho diktátora Muammara Kaddáfího túži mnoho obyvateľov Líbye po návrate stability z éry jeho dlhoročného…

  Zoznam psychotropných látok sa má rozšíriť. Reexport humánnych liekov by sa mal obmedziť

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Zoznam psychotropných a omamných látok sa má rozšíriť. Vyplýva to z novely zákona o omamných látkach, psychotropných látkach…

  Kollár aj dnes vykázal opozičného poslanca Petra Krupu z rokovacej sály

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) aj dnes vykázal opozičného poslanca Petra Krupu (ĽSNS)…

  Sociálna poisťovňa vypláca viac materských dávok ako tehotenských, mamičky na tehotenskú dávku zrejme zabúdajú

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Novú tehotenskú dávku dostalo zo Sociálnej poisťovne v období od mája do septembra tohto roka priemerne mesačne takmer 19-tisíc…

  V Nemecku zadržali 2 bývalých vojakov, ktorí plánovali založiť skupinu žoldnierov

  0icon

  Berlín 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Nemecká polícia zadržala v stredu dvoch bývalých vojakov pre obvinenia, že sa pokúsili o vytvorenie "teroristickej" polovojenskej skupiny so…

  Filip k dianiu okolo Zemana: Ani najväčšie hyeny, v dobe keď Havla operovali v Rakúsku, si nedovolili organizovať lov

  0icon

  Praha 20. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)   Vojtěch Filip si nebral servítku pred ústa pri komentovaní situácie okolo zdravia prezidenta Miloša Zemana. Ide vraj o pokus…

  Osobitný výbor navrhol obžalovať Stevea Bannona z pohŕdania Kongresom

  0icon

  Washington 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-J. Scott Applewhite,SITA/AP-John Raoux)   Americkí zákonodarcovia vyšetrujúci januárový útok na americký Kapitol sa v utorok jednomyseľne zhodli, že politický stratég…

  Gastro prevádzky fungujú v neistote, bez pomoci hrozí podľa AZZZ krach a prepúšťanie

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR–Pavel Neubauer)   Slovenské gastropodniky si počas uplynulého obdobia neboli schopné podľa Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ) vytvoriť dostatočné…

  Harmonizovaná inflácia v septembri dosiahla 4 %

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Rast cien potvrdili aj údaje o harmonizovanej inflácii. V septembri medziročná miera inflácie meraná harmonizovaným indexom spotrebiteľských cien dosiahla…

  Vicepremiérka Remišová obvinila z futbalovej bitky Fica, ale schytala to. Slováci okamžite reagovali

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Martin Baumann)   Počas futbalového zápasu medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava došlo medzi fanúšikmi k bitke. Incident sa premenil v…

  TopDesať

  5 psychologických experimentov, ktoré odhalili krutú pravdu o ľuďoch

  0 icon

  Hoci ako ľudia sme boli vždy fascinovaní fungovaním mysle a dôvodmi nášho správania, až do začiatku 20. storočia bola experimentálna psychológia prakticky neznámym pojmom. Zahŕňajúc celý rad oblastí, od behaviorálnych štúdií po sociálnu dynamiku a zložité biologické procesy vyskytujúce sa v mozgu, starostlivo kontrolované štúdie vykonané v mene experimentálnej psychológie nás naučili toľko…

  Ako dlho môžu byť potraviny zmrazené?

  0 icon

  O jedle sa toho už popísalo veľa. Niet sa čo diviť, keďže čoraz viac a viac ľudí sa zaujíma o to, čo konzumuje, odkiaľ sa to berie, prípadne kto to vyrába a spracúva. Aj my sme vám v rámci článku 8 spôsobov konzervovania priniesli nejaké to info o chladení a…

  Koľko cukru sa nachádza vo vašom jedle a pití?

  0 icon

  Dnešná doba je taká unáhlená a rýchla, že udržiavať svoj životný režim v zdravej rovnováhe môže byť náročné. A tým sa dostávame k cukru, ktorého je v našich potravinách niekedy až priveľa. Spotreba príliš veľkého množstva cukru zvyšuje riziko niekoľkých nebezpečných zdravotných problémov, vrátane obezity, cukrovky typu 2, zvýšeného krvného…

  10+ zaujímavých faktov o káve, ktoré by mal vedieť každý kávičkár

  0 icon

  Káva bola prvýkrát objavená v 15. storočí a dodnes si zachováva svoj status jedného z najpopulárnejších nápojov. Milovníkov kávy sú milióny na celom svete. Káva je vyrobená zo zrelých bobúľ, ktoré sa zbierajú, spracúvajú a sušia. Následne sa káva praží, pomelie a nakoniec sa dostane do našich kávovárov. No nemusíš byť zarytý kávičkár, aby…

  Čo ti chce povedať telo, keď zažiješ deja vu?

  0 icon

  Povedzme, že ideš lyžovať prvýkrát v živote, ale zrazu, keď stúpiš na sneh, máš pocit, že si to už predtým robil. No, práve si zažil deja vu. Aj keď sa to javí ako zriedkavý jav, 60 - 80%  ľudí malo niekedy deja vu. Môže to však znamenať, že tvoje telo vysiela signál, aby ťa…

  Armádny Magazín

  Irán v po rokovaniach so Šojguom v Moskve potvrdil záujem o ruské stíhačky a helikoptéry

  0 icon

  Rusko, 19. október 2021 (AM) –  "Pozície Moskvy a Teheránu sa zhodujú vo väčšine kľúčových problémov globálnej a regionálnej agendy. Spolupráca medzi Ruskom a Iránom sa napriek situácii s COVID-19 naďalej rozvíja, uviedol náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov. "Napriek zložit

  Bývalý šéf Pentagonu prehovoril o chybách v školení afganskej armády

  0 icon

  USA, 19. október 2021 (AM, Sputnik) – USA urobili kritické chyby v školení afganskej armády, ktoré prispeli k jej rozpadu, myslí

  Brilantným riadením Amerika kráča ku komunizmu

  0 icon

  USA, 19. október 2021 (AM) – Kaliforniu zmieta vlna lúpeží v obchodoch. V San Franciscu ľudia len vojdú, lopatou prehodia tovar z regálov a odídu. Pracovníci obchodu neriskujú svoje zdravie a nezasahujú do lúpeže. Predajcovia môžu iba zavolať políciu a dívať sa. Neprichádza však ani polícia.

  Americký výsadok na japonské územie mal byť v septembri 1945

  0 icon

  Japonsko, 19. október 2021 (AM) –  6. a 9. augusta 1945 USA atómom zbombardovali japonské mestá Hirošimu a Nagasaki. V roku 2015 bol zverejnený údaj o dovtedy celkovom počte obetí vyše 450 tisíc, pričom na následky ožiarenia trpelo ďalších 183 519 ľudí.

  Ruskej armáde sa v Sýrii vzdalo niekoľko tisíc militantov

  0 icon

  Sýria, 19. október 2021 (AM) – Obrovská skupina militantov, ktorí sa predtým aktívne zúčastňovali teroristických aktivít v južnej Sýrii, sa rozhodla vzdať ruskej armáde výmenou za záruky, že nedôjde k ich prenasledovaniu zo strany Damasku. Militanti, ktorí sa zúčastnili na dobrovoľnej kapitulácii, odovzdali niekoľko desiatok tisíc ručných zbraní a množ

  Svetlo sveta

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

  0 icon

  Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

  Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

  0 icon

  Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

  Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

  0 icon

  Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

  Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

  0 icon

  The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

 • icon FOTO DŇA