Vakcíny proti Covid-19 vedú k novým infekciám a úmrtnosti: Dôkazy sú ohromujúce

Prípadové štúdie krajín. Úmrtnosť a chorobnosť

Prvýkrát bol publikovaný na Global Research 27. mája 2021

Tento článok doktora Gérarda Delépina bol prvýkrát publikovaný vo francúzštine na našom francúzskom webovom serveri mondialisation.ca
https://www.mondialisation.ca/lhecatombe-post-vaccinale-setend-dans-le-monde/5656922

Tento článok jednoznačne ukazuje, že úmrtnosť a chorobnosť sa v dôsledku očkovania dramaticky zvýšila. Zvýšil sa aj výskyt pozitívnych prípadov na Covid.
“A všade po nich nasledoval dramatický nárast nových infekcií a úmrtnosti niekoľko týždňov alebo mesiacov”
Doktorka Delépine starostlivo analyzuje trendy pred a po očkovaní v 14 krajinách vo veľkých regiónoch sveta.

Posledné oficiálne údaje o Európskej únii, ktoré médiá hlavného prúdu uznávajú len zriedka, ukazujú:
Od konca decembra 2020 do 22. mája 2021:
—-12 184 úmrtí a 1 196 190 zranení po injekciách štyroch experimentálnych vakcín proti COVID-19 (Moderna, Pfizer-BionTech; AstraZeneca a Johnson & Johnson’s Janssen). Vážne zranenia sú rádovo 604 744 (tj. Viac ako 50% z celkového počtu zranení)
Vakcína upravená génom Pfizer-BioNTech mRNA mala za následok najväčší počet úmrtí: Celkové reakcie na jej vakcínu proti mRNA Tozinameran: 5961 úmrtí a 452 779 zranení k 22. 5. 2021
Napriek tomu, že Pfizer má najväčší počet úmrtí a zranení, Európska komisia z veľkej časti vinila AstraZeneka.

Je iróniou osudu, že spoločnosť Pfizer má nielen register trestov na ministerstve spravodlivosti USA za „podvodný marketing“, ale Európska komisia si vybrala spoločnosť Pfizer BioNTech ako „spoľahlivého partnera“ na výrobu a dodania 1,8 miliardy dávok v priebehu nasledujúcich 3-4 rokov, v zmluve, o ktorej sa práve rokuje.
https://www.justice.gov/opa/pr/justice-department-announces-largest-health-care-fraud-settlement-its-history
https://www.globalresearch.ca/big-pharma-conglomerate-with-a-criminal-record-pfizer-takes-over-the-eu-vaccine-market-1-8-billion-doses/5742812

Michel Chossudovsky, Global Research, 27. mája 2021

***

Pred dvoma mesiacmi sme sa pokúsili upozorniť ľudí na paradoxné výsledky vakcín covid19 zverejnením kriviek úmrtnosti pred a po očkovaní v Izraeli a Veľkej Británii , ktoré už ukázali, že po týchto očkovaniach nasledoval „značný nárast kontaminácie a úmrtnosti trvajúca 6 až 8 týždňov po začiatku očkovania.
Od tohto obdobia sa očkovacie kampane rozšírili po celom svete dokonca aj do krajín, kde nebol prítomný covid. A všade po nich niekoľko týždňov alebo mesiacov nasledoval dramatický nárast nových infekcií a úmrtnosti.
https://nouveau-monde.ca/lhecatombe-post-vaccinale-setend-dans-le-monde/#footnote_2_15365

Koľko úmrtí a ťažkých chorôb ešte musí byť, kým sa vedúci pracovníci, WHO, zdravotné agentúry, FDA, EMA, okrem iného, ​​pozrú na osvedčené výsledky tohto experimentálneho pseudoočkovania v reálnom svete a vyvodia z neho výsledky a dôsledky?
Pripomienka osvedčených faktov publikovaných WHO
Nižšie uvádzame epidemické krivky najviac očkovaných krajín, ako ich zverejnila WHO (s našimi komentármi v červenej farbe).

ÁZIA

Nepál, krajina s 28 miliónmi obyvateľov

Očkovacia kampaň s použitím čínskej vakcíny a indickej Astry Zeneca sa začala koncom januára 2021. V krajine bolo po desiatich mesiacoch epidémie doteraz 270 092 potvrdených prípadov a 2017 úmrtí a denný priemer nových prípadov nákazy. činil 350.
Štyri mesiace po začiatku očkovania explodovala epidémia v súčasnosti v priemere 8 000 nových prípadov denne. K 22. máju mal Nepál 497 052 ​​(+ 90%) potvrdených prípadov a 6 024 úmrtí (+ 200%).

 Thajsko, krajine so 70 miliónmi obyvateľov

Vakcinačnú kampaň s použitím čínskej vakcíny sa začala v prvom marcovom týždni. Krajina doteraz od začiatku epidémie zaznamenala len 25.000 nakazených a 83 úmrtí pripisovaných ochoreniu Covid19.

Od začiatku očkovania sa za 2 mesiace počet infikovaných vynásobil 5 (123 066 do 22.5) a počet úmrtí o 9 (735 do 22.5).

Kambodža, krajine s 27 miliónmi obyvateľov

Mongolsko, krajine s 3,3 miliónmi obyvateľov

JUŽNÁ AMERIKA

 Kolumbia, krajine s 50 miliónmi obyvateľov

v krajine vážne postihnutou touto chorobou, epidémia začala prudko klesať až do začiatku očkovacej kampane 18. februára 2021. Odvtedy sa počet denných infekcií zoštvornásobil a denná úmrtnosť sa strojnásobila 

Čile, krajina s 18 miliónmi obyvateľov

Očkovanie sa začalo 24. decembra a celkovo bolo necelým 20 miliónom ľuďom podaných takmer 17,1 milióna dávok očkovacej látky. Ale napriek najvyššej miere zaočkovanosti v Južnej Amerike a drsným podmienkam, počet denných infekcií a počet úmrtí sa blíži trojnásobku toho, čo bolo pred začiatkom očkovacej kampane …

 Brazília, krajina s 217 miliónmi obyvateľov

Očkovanie sa začalo 18. januára, pretože týždenná úmrtnosť sa stabilizovala okolo 7 000

Pozri tiež :

 

VAKCÍNY PROTI COVID: Špička ľadovca

https://www.globalresearch.ca/covid-vaccines-tip-iceberg/5744615?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

STREDNÝ VÝCHOD

Spojené arabské emiráty, krajina s 10,5 mil obyvateľov

Kuvajt , krajina so 4,2 mil obyvateľov

EURÓPA

Maďarsko so 9,8 mil obyvateľov

Po vakcinačnej kampani, ktorá sa začala koncom februára, nasledoval prudký nárast týždenných nakazených, ktorý vzrástol z 25 576 25. februára na 62 265 o mesiac neskôr a potom postupne klesal na úroveň pred očkovaním. Za dva a pol mesiaca Maďarsko zdvojnásobilo počet nakazených (400 000 na 800 000) a úmrtí (zo 14 000 na 29 000) dosiahnutých po 11 mesiacoch epidémie

Rumunsko ,krajina s 20 mil obyvateľov

Monako, krajina s 38 000 obyvateľmi

mali len 3 úmrtia pred očkovaním a 32 od očkovania

Gibraltár, 34 000 obyvateľov

: po očkovaní celej populácie nasledovalo 800% zvýšenie mortality z 10 na 94)

Čo sa dá z týchto oficiálnych údajov vyvodiť. Hypotézy

Izraelské a britské Pyrrhovo víťazstvo

 Obhajcovia očkovania tvrdia, že očkovanie v Izraeli a Británii bolo úspešné, pretože súčasné denné kontaminácie a úmrtnosť sú nízke. Tieto zdanlivé úspechy však v skutočnosti zodpovedajú zmiznutiu veľkej časti ohrozených ľudí („zberu“) dosiahnutému očkovaním a spontánnej regresii choroby pozorovanej aj v krajinách s malým očkovaním. „Zber“ vakcíny v týchto dvoch krajinách sa úmrtnosť pripisovaná ochoreniu Covid prudko zvyšovala po dobu 4 až 6 týždňov, čo sa rovná všetkým úmrtiam v roku 2020. Krivka úmrtnosti na očkovanie v Izraeli je demonštratívna.

“Úroda” 1 404 ľudí v januári a 949 ďalších vo februári, čo je ekvivalent celoročnej úmrtnosti na Covid bez vakcíny (rok 2020), prudko znížila počet ohrozených Izraelčanov, čo v tejto vekovej skupine de facto viedlo k zníženiu zjavného rizika úmrtnosti v nadchádzajúcich mesiacoch. Ale spolu s týmto poklesom pôvodného cieľa (starí a chorí) vírus zmutoval, aby zaútočil na iné segmenty spoločnosti a najmä mladšie vekové skupiny. V novembri 2020 údaje izraelského ministerstva zdravotníctva odhalili, že Izrael zistil 400 prípadov koronavírusu u detí mladších ako dva roky. Vo februári 2021 sa toto číslo zvýšilo na 5 800.

Rovnaký “zber” bol pozorovaný vo Veľkej Británii. Keďže Covid19 ohrozuje len malú časť populácie (starší ľudia s komorbiditou), zmiznutie veľkej časti tejto populácie (rovnako ako úmrtia v roku 2020) v ohrození matematicky znižuje pozorovanej úmrtnosti, aspoň prechodne.

Od britskej očkovacej kampane je priemerná úmrtnosť na milión obyvateľov vo Veľkej Británii (934 / M) viac ako dvojnásobná ako v Holandsku (411 / M).

Prirodzená regresia epidémie

Tiež to vysvetľuje pokles úmrtnosti, ako je ukázané v porovnaní medzi vysoko zaočkovanou Veľkou Britániou a veľmi zle zaočkovaným Holandskom

Súčasné očkovanie, urýchľovač epidémie a úmrtnosť?

Prehľad hlavných krajín, ktoré prijali široké očkovanie, ukazuje, že v skutočných populáciách sa generalizované očkovanie chová viac ako akcelerátor epidémie a úmrtnosti než ako jej prevencia.

Vo všetkých vysoko zaočkovaných krajinách je úmrtnosť zaznamenaná počas dvoch mesiacov po očkovaní rovnaká alebo vyššia ako úmrtnosť za celý rok 2020.

NEDOSTATOK SOLÍDNYCH EXPERIMENTÁLNYCH ÚDAJOV

Testy týchto vakcín boli nedostatočné, bez spätného pohľadu, pretože práve prebiehajú. Prvé výsledky sú sľubované na začiatok roka 2023.

Nikto z nich neupozornil na možnosť možného zvýšenia kontaminácie a úmrtnosti, ktoré sa našťastie javia ako prechodné. Nie sú veľmi informatívne o viac či menej závažných vedľajších účinkoch, ako je frekvencia raných cievnych príhod v dňoch nasledujúcich po očkovaní, alebo napríklad o násobení potratov a menštruačných porúch u žien a samozrejme o možných ďalších komplikáciách. neskôr v strednodobom a dlhodobom horizonte

Preteky o zrýchlené očkovanie za každú cenu by mohli byť v konečnom dôsledku neúčinné pre dôveru verejnosti vo všetky očkovania. Nemá zmysel utekať, musíš začať načas, povedal by La Fontaine. Ale noví miliardári ako generálny riaditeľ Moderny pravdepodobne nemyslia ako korytnačka v Fable, ktorá si už nazhromaždila majetok.

BUDÚCNOSŤOU JE VČASNÁ LIEČBA ZVLÁDANÁ OBVODNÝMI LEKÁRMI

Transparentné štúdie sú nevyhnutné na pochopenie mechanizmu týchto prechodných zhoršení epidémie po očkovaní a na odvodenie možných preventívnych opatrení v prípade nového ohniska.

Zvlášť preto, že budúcnosť po tejto očkovacej látke hecatomb (?)zostáva veľmi neistá. Lídri, ktorí porušili základy medicíny a demokracie zavedením expresného očkovania bez rešpektovania obvyklých postupov bezpečnosti a účinnosti liekov uvádzaných na trh, sa všetci zhodujú, že sľubujú svojmu obyvateľstvu včasnú liečbu budúcich vĺn, čo dokazuje, podobne ako Boris Johnson , že už neveria v očkovanie, ktoré pretláčali

O lieku nemôže rozhodovať politika

Zdravotná politika by už nemala byť ukladaná alebo vedená často nepresnými simuláciami (a ich prejavy sú niekedy ovplyvňované politikami, ako pripúšťajú anglickí vedci), ale mala by byť založená na rešpektovaní demokracie a klinickej skúsenosti. terénni lekári sa možno budú riadiť jednoduchými nezáväznými odporúčaniami.

Všetky údaje musia byť transparentné ako údaje siete Sentinels, ktorá odráža počet skutočných pacientov a konzultuje klinické príznaky s lekármi. Oveľa spoľahlivejšie ako údaje o trvalej kontaminácii založené na nespoľahlivých testoch PCR.

Lekárom musí byť predovšetkým umožnené voľne liečiť svojich pacientov všetkými prostriedkami, ktoré majú k dispozícii, bez diktátu byrokracie, a to od začiatku ochorenia, ako pri akejkoľvek inej chorobe. Od začiatku epidémie boli včasné liečebné postupy založené na antibiotikách, makrolidoch, hydroxychlorochíne, Artemisii, normách D a C a zinku a potom boli doporučované lekármi  v službe novými drahými liekmi, ako je remdesivir, a najmä budúcimi vakcínami.

Politická voľba zakázať slobodný výber zaobchádzania zo strany orgánov viedla vo viacerých krajinách sveta vrátane Francúzska k početným úmrtiam, z ktorých aspoň časti sa dá predísť. Prebiehajúce súdne procesy dajú hlas rodinám obetí bez toho, aby napravili nenapraviteľnú stratu milovaného človeka

Totalita, systematická cenzúra a prenasledovanie oponentov a potláčanie základných slobôd vo vede, medicíne a ekonómii vedú len k viac či menej dlhodobým katastrofám vrátane tých, ktorí sú za ne zodpovední.

Je najvyšší čas vrátiť sa k dokázaným skutočnostiam a k ich kritickému vyšetreniu bez výnimiek. Vo všetkých krajinách nasledovalo experimentálne očkovanie so zvýšením kontaminácie a úmrtnosti pripisovaných Ochoreniu Covid19 a výskytu mutácií. Pokiaľ tento jav nebude objasnený, moratórium na očkovanie proti očkovaniu je nevyhnutné a naliehavé.

Dr. Gérard Delépine

vyšlo na : www.globalresearch.ca

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 287

Celkové hodnotenie: 22.87

Priemerná čítanosť: 3910

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Chmelár: Samotné „historické“ závery NATO mi pripadajú ako úlety šialencov, ktorí nie sú schopní vnímať realitu

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Analytik Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k samitu NATO v Madride. Jeho názor prinášame v plnom znení…

  Streľba v Chicagu: V sprievode ku Dňu nezávislosti zomrelo najmenej 6 ľudí

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   V sprievode ku Dňu nezávislosti na predmestí Chicaga sa strieľalo. Radnica mesta potvrdila najmenej šesť obetí, ďalších 24…

  Ukrajinské zdroje a BBC: Záujemcovia o stretnutie s Putinom sa musia testovať na 4 choroby

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Ukrajinské zdroje prinášajú informácie o Putinovi. Sprievod (lekári, piloti a personál) ruského prezidenta neopustil karanténu takmer dva roky.…

  Po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, teraz sa vracia do Ruska

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalá redaktorka Prvého kanála Marina Ovsyannikovová, ktorá po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, sa vracia do…

  Bývalý šéf NATO: Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   "Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť," vyhlásil bývalý šéf NATO Anders Fogh Rasmussen. Povedal to počas svojej návštevy Kyjeva…

  Vyvezú ukrajinské obilie cez Dunaj? Johnson prišiel s návrhom

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Britský premiér Boris Johnson hľadá alternatívy na vývoz ukrajinského obilia, ak to nepôjde cez Bosporský prieplav. Za jeden z…

  Americký ekonóm Sachs hovorí, že Covid-19 môže mať pôvod v americkom biolaboratóriu

  0icon

  Bratislava 3. júla 2022 AKTUALIZOVANE (HSP/Foto:Screenshot)   Zaujímavé vyhlásenie urobil ekonóm Jeffrey Sachs, riaditeľ Inštitútu Zeme na Kolumbijskej univerzite Na okrúhlom stole, ktorý zorganizovala vpred…

  Český generál má pre Zelenského zlú správu: "Už vám nemáme čo poslať"

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalý šéf českej spravodajskej služby Andor Šándor povedal, že NATO nie je pripravené na dlhotrvajúci konflikt. Podľa jeho názoru…

  Na Slovensku pokračuje pokles dodávok ruského plynu

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Pokles dodávok ruského plynu o polovicu bude pokračovať aj tento týždeň. Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel a. s. (SPP) však…

  Šéf NASA: Čína môže pristáť na Mesiaci a vyhlásiť ho za svoje územie

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Bude Mesiac čínsky? Začínajú sa nové preteky s novým súťažiacim, ktorého cieľom je vesmír a jeho telesá? Šéf NASA…

  TopDesať

  Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

  0 icon

  Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

  Dizajnéri nemali svoj deň. Na ich chyby doplatili obyčajní ľudia

  0 icon

  Ešte stále existujú ľudia, ktorí neberú svoju prácu dostatočne vážne a hľadajú "skratky". Ich majstrovské diela potom vyzerajú prinajmenšom zaujímavo. Niektoré sú natoľko epické, že sme neodolali a rozhodli sme sa ich ukázať aj tebe. Možno sa budeš diviť, že niekto na tejto planéte môže zlyhať takýmto smiešnym spôsobom. Títo dizajnéri to…

  Ako vyzerá Bajkal - najstaršie a najhlbšie jazero sveta - v zime?

  0 icon

  Jazero Bajkal je najväčšou pýchou Ruska. Ide o najhlbšie a najčistejšie jazero na celej planéte. No ako vyzerá tento prírodný skvost v zime? Jeho neuveriteľné čistá voda vytvára v zime krásny rozprávkový svet. Ľad zakrývajúci jazero je až neprirodzene priezračný. Čistotu narúšajú len metánové a kyslíkové bubliny z vodných rastlín, ktoré vytvárajú…

  Machu Picchu: Stratené mesto Inkov. 3. časť

  0 icon

  Hiram Bingham z Yaleovej univerzity zostal až do smrti presvedčený, že objavil mesto Vilcabamba, legendárne posledné útočisko porazenej inskej ríše. Na jednej z jeho pôvodných fotografií môžeme vidieť príkrov mrakov, ktoré sa spúšťajú na záhadnú citadelu. Pokračujeme treťou časťou článku. Poloha mesta v sedle medzi dvoma horami - teda medzi…

  Desivé príbehy z Košíc a okolia: Vyčíňa tam duch?

  0 icon

  Asi každý z nás pozná nejaký ten strašidelný príbeh o duchoch. A či na duchov veríš alebo nie, niektoré veci sa môžu len ťažko vysvetliť reálne. Dnes ti prinášame tieto desivé príbehy, ktoré pochádzajú z Košíc a okolia. Tieto príbehy v tebe s určitosťou vyvolajú zimomriavky. Dóm svätej Alžbety - pýcha mesta Košice

  Armádny Magazín

  Manželky ukrajinských militantov zo skupiny Medvede SS, ktorí sa vzdali v Mariupole, bijú na poplach

  0 icon

  Ukrajina, 4.júla 2022 (AM) – "Jednotka medveďov bola odvezená neznámym smerom. Neviem, kde sú alebo čo sa s nimi stalo," povedala Marina Kravcovová na tlačovej konferencii."   Zajatých ukraj

  The Independent: Armáda Ozbrojených síl Ukrajiny označila službu na východnom fronte za „peklo na zemi“

  0 icon

  USA, 4.júla 2022 (AM) – Vojaci berú drogy, aby sa vyrovnali so stresom. Pre ukrajinskú armádu sa služba na východnom fronte stala „peklom na zemi“. Píše o tom britské vydanie The Independent po rozhovore s niekoľkými bojovníkmi Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí súhlasili s rozhovorom len pod podmienkou anonymity. Uviedli, že o

  Skupina modernizovaných frontových bombardérov Su-34M vstúpila do služby na východe Ruska

  0 icon

  Rusko, 4.júla 2022 (AM) – Podľa správy lietadlá dorazili k jednej z bombardovacích jednotiek letectva a protivzdušnej obrany rozmiestnených na území Chabarovsk. Počet lietadiel v dávke nie je hlásený, bombardéry už boli prijaté ženijným a technickým personálom jednotky a uvedené do prevádzky. Všetky lietadlá boli dodané ako súčasť štátneho obrann

  "Priznať že sa mýliš niekedy bolí." Izraelský vojenský expert o precitnutí Západu k udalostiam na Ukrajine

  0 icon

  Izrael, 4.júla 2022 (AM) – Koľkokrát si globálny Západ vylámal zuby pri pokuse poraziť „kolos s hlinenými nohami“ z východu. Rusko, Sovietsky zväz, Ruská federácia... Obrovský, no podľa Západu „slabý“ štát, ktorý bol vždy hrčou v hrdle osvietenej Európy. Veril v Boha iným spôsobom. Zaobchádzal so západnými „hodnotami“ iným spôsobom. Žili len…

  Američania oslavujú jeden z posledných Dní nezávislosti

  0 icon

  USA, 4.júla 2022 (AM) – "Bojkotujte 4. júla!" - táto výzva sa za posledných pár dní stala jednou z najpopulárnejších a najdiskutovanejších na sociálnych sieťach v Amerike. Až donedávna bolo ťažké si to predstaviť - Deň nezávislosti bol pre rôzne kategórie Američanov taký zjednocujúci. V rôznych častiach Spojených štátov bolo možn

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA