1. VALENTIN KATASONOV : Synergia chamtivosti a klamstiev – o prepojeniach medzi Big Pharma a mediálnymi korporáciami. 2. Občianska vojna v USA ?

1.  Kam sú nasmerované všetky svetové toky bohatstva ….

Pred mesiacom sa na internete stal populárnym článok The Same Shady People Own Big Pharma and the Media od Josepha Mercolu. (1)

Mercola je v Amerike známa osobnosť. Lekár s viac ako štvrťstoročnou lekárskou praxou, odborník v oblasti biológie a chémie, prevádzkuje od roku 1997 web Mercola.com, ktorý je považovaný za informačný zdroj číslo 1 o prírodnom zdraví. V roku 2000 odhalil podvod „AIDS“ spoločnosti Big Pharma. Teraz bojuje proti masívnej očkovacej kampani COVID-19.
Najnovšia kniha Mercolu je – The Truth About COVID-19: Exposing The Great Reset, Lockdowns, Vaccine Passports and the New Normal – napísaná spolu s Ronnie Cumminsom, zakladateľom a riaditeľom asociácie organických spotrebiteľov (OCA). Predslov knihy napísal Robert F. Kennedy mladší, synovec prezidenta Johna F. Kennedyho, ktorý bol zavraždený v roku 1963.
Ak knihu The Truth About COVID-19 … v Amerike čítajú desaťtisíce ľudí, potom článok The Same Shady People … si už prečítali milióny nielen v Amerike.
Mercola v nej ďaleko presahuje lekársku tému – na úroveň organizácií, ktoré sú na vrchole pyramídy skutočnej moci v Amerike. Svoju úvahu začína otázkou: „Čo majú New York Times a väčšina médií spoločné s Big Pharma?“ a odpovedá: „Väčšinou ich vlastnia BlackRock a Vanguard Group, dve najväčšie spoločnosti so správou aktív na svete.“ Tieto dve spoločnosti „tvoria tajný monopol, ktorý vlastní takmer všetko ostatné, na čo si môžete myslieť.“
Dnešný svet,- píše Mercola -, je usporiadaný na princípe pyramídy: „Menší investori patria väčším investorom. Tí zase patria ešte väčším investorom. Na viditeľnom vrchole tejto pyramídy sú len dve spoločnosti… – Vanguard a BlackRock. Tvoria akýsi kartel, kde jedni ,či druhí podieľajú na kapitále druhej strane.“
Z týchto dvoch spoločností je Vanguard oveľa temnejšia. Túto neverejnú spoločnosť vlastnia rôzne fondy a spoločnosti, za ktorými sú ďalší investori. Nikomu sa zatiaľ nepodarilo rozmotať túto spleť až do konca, aby sme pochopili, kto je kto. Zároveň „letmý pohľad naznačuje, že Rothschild Investment Corp. a Edmond De Rothschild Holding sú tu dvaja hlavní aktéri, “píše Mercola. V krátkom zozname potenciálnych konečných investorov a príjemcov pomoci z Vanguardu uvádza spoločnosť Mercola aj taliansku rodinu Orsini, rodinu amerických Bushovcov, rodiny Dupont, Morgan, Vanderbilt a Rockefeller.
Sám za seba by som dodal: zoznam spoločností Mercolu je veľmi podobný zoznamu konečných akcionárov Federálneho rezervného systému USA. Existuje verzia, že koneční akcionári Federálneho rezervného systému sa rozhodli vytvoriť pre seba náhradné letisko v podobe záhadnej spoločnosti Vanguard. V predchádzajúcom článku som ukázal meteorický vzostup Vanguardu. (2) Ešte v roku 2000 nemala žiadne veľké bloky akcií (od 5 percent a viac) amerických spoločností z top 500 a po 15 rokoch podiel spoločností z top 500 , v ktorých kapitále je podiel Vanguardu 5 percent resp. viac, vyskočil na 94,3%.
Pokiaľ ide o podiel investičného giganta na celkovom základnom imaní americkej top 500, ako aj čo sa týka podielu na celkových hlasoch akcionárov americkej top 500, Vanguard sa v roku 2000 umiestnil na treťom mieste za BlackRock a State Street. V roku 2015 vyšla navrch a teraz sa tam drží. Do konca minulého roka aktíva spravované spoločnosťou Vanguard presiahli 7 biliónov dolárov. Aktíva Fedu v tom čase tiež dosiahli 7 biliónov. Mercola cituje správu agentúry Bloomberg, že spoločnosti Vanguard a BlackRock budú v roku 2028 ovládať aktíva v hodnote 20 biliónov dolárov.
Autor článku cituje nasledujúce číslo: BlackRock a Vanguard vlastnia celkovo asi 1600 amerických firiem, ktorých celkový príjem v roku 2015 dosiahol 9,1 bilióna dolárov.
Potom Mercola ide do veľkých farmaceutických spoločností. Vanguard a BlackRock sa nachádzajú vo všetkých významných farmaceutických spoločnostiach v USA. Vo februári 2020 boli spoločnosti BlackRock a Vanguard dvoma najväčšími akcionármi farmaceutického gigantu GlaxoSmithKline so 7% a 3,5% akciami. V spoločnosti Pfizer si majitelia vymenili miesta: Vanguard sa stal hlavným investorom a BlackRock sa stal druhým najväčším akcionárom.
Médiá ovládané touto Veľkou dvojkou neustále hrajú spolu s Big Pharma. Ako poznamenáva Mercola, veľká dvojka „stiera hranice medzi súkromným kapitálom a verejnými záležitosťami“. V súvislosti s príbehom COVID-19 to znamená, že americké zdravotnícke orgány dostávajú príkazy od spoločnosti Big Pharma, ktorá má jedinečnú príležitosť obohatiť sa v boji proti koronavírusom.
Mercola cituje správu Global Justice Now z decembra 2020 „The Horrible Story of Big Pharma“, ktorá skúma „hanebný príbeh siedmich popredných svetových farmaceutických spoločností, ktoré v súčasnosti vyvíjajú a vyrábajú lieky a„ vakcíny “založené na génoch proti COVID-19., zatiaľ čo mainstreamové médiá pomáhajú potlačiť informácie o ľahko dostupných starších liekoch, ktoré sú vysoko účinné proti infekcii. ““ Jedná sa o rovnaké ľahko dostupné staré lieky, ktoré spoločnosť Mercola propaguje už mnoho rokov prostredníctvom svojho informačného zdroja Mercola.com.
Bohužiaľ, sily sú neporovnateľné. Na strane spoločnosti Big Pharma sú silné médiá kontrolované Veľkou dvojkou. Ako poznamenala Mercola, od mája 2021 bol hlavným akcionárom New York Times spoločnosť Vanguard Group, ktorá vlastnila 8,11% kapitálu tejto mediálnej spoločnosti. Na druhom mieste sa umiestnil BlackRock s podielom 7,43%. Vanguard a BlackRock sú tiež najväčšími akcionármi spoločností Time Warner, Comcast, Disney a News Corp. – v štyroch zo šiestich mediálnych spoločností, ktoré kontrolujú viac ako 90% mediálneho trhu v USA. Dvojica BlackRock / Vanguard navyše vlastní podiely vo všetkých popredných digitálnych spoločnostiach v Silicon Valley: Microsoft, Apple, Amazon, Facebook a Alphabet Inc.
Mercola uzatvára svoj článok nasledujúcimi slovami: „Zdá sa celkom zrejmé, že pandémia COVID-19 bola zorganizovaná s cieľom doviesť svet k … Novému svetovému poriadku – Veľkému resetu. A v jadre toho všetkého, v strede ktorého prúdia všetky prúdy bohatstva na svete, nájdeme BlackRock a Vanguard. “

P.S.: 2. júla Joseph Mercola publikoval nový článok COVID: Smrť a zranenia po očkovaní sú tajne pochované. Nájdeme tu zaujímavé podrobnosti o aktivitách spoločnosti Big Pharma. (3)

Na federálnych a štátnych súdoch sú teraz podané desiatky občianskoprávnych a trestných žalôb proti trom americkým farmaceutickým spoločnostiam, ktoré sú výrobcami vakcín proti ochoreniu COVID-19. Zatiaľ hovoríme o súdnych sporoch, ktoré nesúvisia s najnovšími vakcínami, ale s inými liekmi, ktoré spôsobili smrť a stratu zdravia. Obžalovaní sú Pfizer, Johnson & Johnson a AstraZeneca. Celková výška pohľadávok vo forme pokút a odškodnenia je 8,6 miliardy dolárov.

(1) https://www.blacklistednews.com/article/80202/the-same-shady-people-own-big-pharma-and-the.html
(2) https://www.fondsk.ru/news/2021/07/12/bolshaja-trojka-podgrebaet-ameriku-pod-sebja-53994.html
(3) https://www.lewrockwell.com/2021/07/joseph-mercola/covid-vaccine-deaths-and-injuries-are-secretly-buried/

 

2.Texaskí demokrati utiekli do Washingtonu !

Prezident Trump chcel rok pred voľbami sprísniť volebný zákon tak, že by sa podobal skoro dokonalému českému a z ktorého by si svet mal vziať „noty“. Vrátane USA! Proste každý, kto u nás zažil voľby, vie, že sa párujú preukazy (volebné či občianske) s menným zoznamom voličov a problémy sú skôr so zlým súčtom, než s možnosťou ovplyvniť voľby. V USA sa môžu poslať tisíce hlasov odkiaľkoľvek komukoľvek a spárovanie vždy Demokrati odmietali, pretože dostávali načierno milióny hlasov, ktoré sa nedali dohľadať.
Viac ako 50 demokratických členov texaského zákonodarného zboru utieklo v pondelok hromadne do Washingtonu v snahe prerušiť republikánsku diskusiu o zmene volebných zákonov v štátnom zákonodarnom zbore. Hrozí im, že ich zatknú!
A prečo ? Teraz si pozorne prečítajte, čo chcú republikáni a Trump a prečo táto bláznivá akcia!
Návrh texaských republikánov :

zrušiť 24-hodinové otváracie hodiny volebných miestností
zrušiť možnosť odovzdať lístok z okna auta (drive-through)
zrušiť zberné schránky na korešpondenčné hlasovacie lístky
posilniť právomoci straníckych volebných pozorovateľov na vypátranie voličov
sprísniť pravidlá overovania totožnosti pri odovzdávaní hlasov poštou!!!

Texaský guvernér Greg Abbott však následne zvolal mimoriadne zasadnutie po úteku demokratov.
Demokrati teraz „utiekli“ do Washingtonu na palube dvoch charterových letov, aby znefunkčnili texaský zákonodarný zbor. Pritom im hrozí zatknutie, pretože podľa texaských zákonov môžu byť povolaní do texaskej metropoly Austin. To je jeden z dôvodov, prečo zamierili do Washingtonu, mimo jurisdikcie texaského policajného oddelenia.
Abbott sa však vyhrážal, že demokratov zadrží ,krátko po tom ako ušli, hneď ako sa vrátia do svojho domovského štátu. „Hneď ako sa vrátia do štátu Texas, zatkneme ich, zamkneme ich v Texaskom hlavnom meste, kým si nebudú robiť svoju prácu,“ povedal guvernér.
AP poznamenáva, že nie je úplne jasné, kto platí demokratickým zákonodarcom výdavky spojené s cestou do Washingtonu. Fischer povedal, že bude kryť výdavky na hotel pre zákonodarcov z jeho finančných prostriedkov na kampaň, ale nebude komentovať, kto zaplatil za tieto dva charterové lety.
A to už je vojna!
„Pre našu demokraciu je to teraz alebo nikdy. V Texase držíme obrannú líniu, „povedal Martinez Fischer, jeden zo zákonodarcov, ktorí v pondelok prišli do Washingtonu. „Opustili sme naše zamestnanie, opustili sme naše rodiny, opustili sme naše domovy. Pretože vraj nič nie je dôležitejšie ako volebné práva v Amerike, „dodal. Že voľby sú sviatok a toto sa vyčítalo banánovým republikám už nekomentoval.
Fakty
Výsledky sporného hlasovacieho auditu okresu Maricopa v Arizone ešte neboli zverejnené (k 2. júlu) !!!!! Takže podľa Reuters sú výroky Trumpa nepravdivé. Pol roka po voľbách nemôžu dohľadať v Arizone voliča !!! A ďalšie tri štáty USA žiadajú po Arizone zákon na prekontrolovanie hlasov a po Texase zákon na sprísnenie! A zásadné sprísnenie už tento rok schválili štáty Iowa, Georgia či Florida

 

Predbežné zistenia z auditu amerických prezidentských volieb v Maricope v Arizone. 

– Nájdených 70 000 poštových hlasovacích lístkov, ako sa požadovalo
– 10 000 voličov, ktorí boli zaregistrovaní na hlasovanie po dni volieb
– volebný server hacknutý počas volieb
– bol k dispozícii vzdialený prístup na server
– všetky záznamy o prístupe (protokoly, operácie zaznamenávania na serveroch) vymazané v marci 2021
– pôvodné a duplicitné hlasovacie lístky neboli správne označené a nemožno ich overiť
– počet certifikovaných hlasov nezodpovedá počtu hlasovacích lístkov zaslaných na audit
Ešte je potrebné doložiť sabotáž volebnej komisie, ktorá odmieta vydať dokumentačné záznamy k poštovým hlasovacím lístkov (kvôli spárovaniu), hoci dostala súdny príkaz tak urobiť. + video na : https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/predbezna-zjisteni-z-uverejneneho-auditu-prezidentskych-voleb-v-arizone/

Vyjadrenie Trumpa k volebnému auditu v Arizone: „Kým bol hacknut hlasovací systém?“

„Vypočutie v arizonskom Senáte ohľadom volebného auditu v okrese Maricopa je zdrvujúcou správou pre demokratov z radikálnej ľavice a Bidenovej administratívy.
Hoci sa jedná o predbežné vyhlásenia a výsledky budú zverejnené neskôr, podľa Senátu sa zdá, že 74 243 korešpondenčných lístkov bolo sčítaných „bez jasného záznamu o ich odoslaní“. Po voľbách bolo vyškrtnutých 18 000 voličov. Bolo tiež zistené, že hlasovací systém bol hacknutý alebo kompromitovaný (kým?). Veľmi veľké problémy boli zistené s tlačiarňami a hlasovacími lístkami, s rôznymi použitými papiermi atď.
Nezrovnalosti odhalené pri dnešnom vypočutí predstavujú stovky tisíc hlasov, čo je mnohonásobne viac, než potrebujeme k víťazstvu. Napriek týmto obrovským číslam ide o štát, v ktorom Fox News veľmi skoro označil za víťaza Bidena. Tu ani v žiadnom inom spornom štáte nedošlo k víťazstvu.
Maricopa County odmieta spolupracovať so Senátom a ostatnými, ktorí usilujú len o čestnosť, poctivosť a transparentnosť. Prečo sa komisári nezaoberajú týmito skorumpovanými voľbami ? Čo sa snažia skryť?
Vysoko rešpektovaná senátorka Wendy Rogersovej dnes na Twitteri napísala, že je potrebné zrušiť platnosť volebných osvedčenia. Každopádne senátne patrioti pokračujú v príprave konečných výsledkov, ktoré budú zverejnené v najbližšej dobe. Ale na základe dnešného vypočutia, prečo čakať dlhšie? „

Donald J. Trump

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 178

Celkové hodnotenie: 23.21

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA