1. Stoja globalisti za problémami s vodou v Kalifornii ? Hroziaca katastrofa v zásobovaní potravinami 2. Veľké farmaceutické spoločnosti a médiá vlastnia rovnakí pochybní ľudia

Dnes to budú dva dlhšie články ,ale verím ,že vám niečo objasnia 

1.
V posledných mesiacoch rastie krízová situácia v USA v zásobovaní potravinami, ktorá má nadobudnúť alarmujúce rozmery, ktoré by sa mohli stať katastrofou .
Na vrchole existujúceho koronakrízy a nezamestnanosti v súvislosti s koronovou pandémiou by mohla hroziaca poľnohospodárska kríza tiež nakloniť inflačné opatrenia, aby spôsobili finančnú krízu so zvyšovaním úrokových sadzieb.
Súvislostí je veľa, ale hlavná je katastrofálne sucho v kľúčových rastúcich štátoch Dakota a celého Juhozápadu, vrátane poľnohospodársky náročnej Kalifornie. Washington doposiaľ urobil pre riešenie krízy znepokojivo málo a predstavitelia Kalifornskej vodnej rady krízu ešte zhoršili vypustením štátnych vodných nádrží … do oceánu.
Zatiaľ najviac postihnutým farmárskym štátom je Severná Dakota, ktorá pestuje väčšinu červenej pšenice národa. Na hornom stredozápade priniesla zima štátom Severných nížin a provincie Prairie v Kanade po mimoriadne suchom lete 2020 príliš málo snehu. Výsledkom je sucho od Manitoby v Kanade do severných USA . To zasiahlo poľnohospodárov v regióne len štyri roky po tom, čo v roku 2017 prišlo bleskové sucho bez včasného varovania a zničilo región Severných veľkých nížin USA zahŕňajúci Montanu, Severnú Dakotu, Južnú Dakotu a priľahlé kanadské prérie.
Podľa štátneho klimatológa Adnana Akyuza k 27. máju patrí deväťdesiattri percent štátu Severná Dakota minimálne do kategórie ťažkého sucha a 77% štátu patrí do kategórie extrémneho sucha. Farmárske organizácie predpovedajú, že pokiaľ sa v nasledujúcich týždňoch neprídu výdatné dažde , bude úroda pšenice, ktorá sa bežne používa na cestoviny a múku, katastrofou. Extrémne suché podmienky sa rozprestierajú na sever od dakotských hraníc do kanadskej Manitoby, ďalšej významnej obilnej a poľnohospodárskej oblasti, najmä pre pšenicu a kukuricu. Tam nedostatok zrážok a vyššie teploty, ako sú bežné, ohrozujú úrodu, aj keď pre tieto plodiny je ešte skoro. Severná Dakota a oblasť rovín závisia od snehu a zrážok, pokiaľ ide o vodu z poľnohospodárstva.

Juhozápadné štáty v silnom suchu
Aj keď to nie je také vážne, poľnohospodárske štáty Iowa a Illinois trpia “abnormálne suchými” podmienkami v 64% pre Iowu a 27% pre Illinois. Asi 55% Minnesoty je od konca mája abnormálne suchých. Sucho sa meria v mierke od D1 “abnormálne suché”, D3 “silné sucho” po D4, “výnimočné sucho”.
Ťažké suché podmienky nie sú, bohužiaľ, obmedzené na Severnú Dakotu alebo iné stredozápadné poľnohospodárske štáty. Druhý región veľmi silného sucha sa rozprestiera od západného Texasu cez Nové Mexiko, Colorado, Arizonu, Nevadu a hlboko do Kalifornie. V Texase je 20% štátu v “silnom suchu” a 12% “extrémnom suchu”. Takmer 6 % štátu zažíva “výnimočné sucho”, najhoršie. Nové Mexiko prechádza 96% “vážnym suchom”, a z toho 47% ” výnimočným suchom.”

Kalifornské poľnohospodárstvo je životne dôležité
Situácia v Kalifornii je zďaleka najvážnejšou vo svojom potenciálnom vplyve na dodávky poľnohospodárskych výrobkov do krajiny. Tam zavlažovanie a sofistikovaný systém skladovania vody poskytujú vodu na zavlažovanie a mestské využitie štátu na ich pravidelné obdobie sucha. Tu sa začína oveľa väčšia katastrofa. Cyklické obdobie sucha sa spája s doslova kriminálnou štátnou environmentálnou politikou, ktorá ničí poľnohospodárstvo v najdôležitejšom štáte produkcie poľnohospodárskych podnikov v krajine. Je súčasťou radikálnej zelenej agendy, ktorú presadzuje Gov. Gavin Newsom a kolegovia demokrati, aby sa tradičné poľnohospodárstvo rozložili tak šialene, ako sa len dá.
Málokto mimo Kalifornie si uvedomuje, že štát najznámejší Silicon Valley a krásne pláže je takým dôležitým zdrojom poľnohospodárskej výroby. Kalifornský poľnohospodársky sektor je najdôležitejší v Spojených štátoch, vedie produkciu krajiny vo viac ako 77 rôznych výrobkoch vrátane mliečnych výrobkov a mnohých “špeciálnych” plodín ovocia a zeleniny. Štát je jediným výrobcom plodín, ako sú mandle, artičoky, persimmons, hrozienka a vlašské orechy. Kalifornia pestuje tretinu zeleniny v krajine a dve tretiny ovocia a orechov v krajine. Vedie všetky ostatné štáty v príjmoch z poľnohospodárskych podnikov so 77 500 farmami a rančmi. Je tiež druhou v chove hospodárskych zvierat za Texasom a jej mliekarenský priemysel je poprednou kalifornskou komoditou v oblasti peňažných príjmov. Celkovo je 43 miliónov akrov zo 100 miliónov akrov štátu venovaných poľnohospodárstvu. Stručne povedané, to, čo sa tu deje, je životne dôležité pre zásobovanie národa potravinami.

Kalifornská krízová práca: Kam zmizla voda?
Vodná kríza v Kalifornii je zďaleka najvážnejšou z hľadiska dôsledkov pre dodávky potravín v období, keď USA čelia veľkým narušeniam dodávateľského reťazca v dôsledku absurdných zablokovaní v dôsledku koronakrízy v kombinácii s veľmi podozrivými akciami hackerov na kľúčovú infraštruktúru. 31. mája bola nabúraná infraštruktúra najväčšieho spracovateľa mäsa na svete, JBS SA, čo si vynútilo odstavenie všetkých svojich amerických závodov na produkciu hovädzieho mäsa, ktoré zásobujú takmer štvrtinu amerického hovädzieho mäsa.
Zelená loby tvrdí, hoci nepredkladá žiadne faktické dôkazy, že globálne otepľovanie, t. j. zvýšené emisie CO2 spôsobené človekom, spôsobuje sucho. NOAA prípad preskúmala a nenašla žiadne dôkazy. Ale médiá opakujú príbeh o pokroku v programe Zelenej novej dohody s desivými vyhláseniami, ako je tvrdenie, že sucho je “porovnateľné s najhoršími mega suchami od roku 800 .”
Po roku 2011 prešla Kalifornia ťažkým sedemročným suchom. Sucho sa skončilo v roku 2019, keď veľké dažde naplnili kalifornský systém nádrží na plnú kapacitu. Podľa štátnych odborníkov vodné nádrže zadržiavali dostatok vody, aby ľahko vydržali aspoň päťročné sucho. O dva roky neskôr však administratíva guvernéra Newsoma vyhlásila nové sucho a hrozí núdzovými opatreniami. Jeho administratíva nehovorí, že Štátna vodárenská rada a príslušné štátne vodohospodárske orgány úmyselne pustili vodu do Tichého oceánu. Prečo? Hovorí sa, že zachránime dva ohrozené druhy rýb, ale jeden už vyhynul – vzácny typ lososa, druhý Delta Smelt, malá ryba, ktorá tiež zmizla.
V júni 2019 bola priehrada Shasta, ktorá je najväčším štátnym zásobníkom ako základný kameň obrovského projektu Central Valley, plná až 98 % kapacity. Len o dva roky neskôr v máji 2021 nádrž Shasta Lake držala len 42% kapacity, takmer o 60% menej. Podobne v júni 2019 nádrž Oroville Dam, druhá najväčšia, zadržiavala vodu na 98 % kapacity a do mája 2021 klesla len na 37 %. Podobné niečo zaznamenali aj iné menšie nádrže. Kam zmizla všetka voda?
Údajne na “záchranu” týchto odrôd rýb, len počas 14 dní v máji, podľa Kristi Dienerovej, kalifornskej expertky na vodu a farmára, “90% (Bay Area) vody vypustili do mora. Rovná sa ročnej zásobe vody pre 1 milión ľudí.” Dienerová v posledných rokoch opakovane varoval, že voda sa zbytočne vypustí na more, pretože štát čelí normálnemu suchému roku. Pýta sa: “Mali by sme mať nedostatok vody na začiatku nášho druhého suchého roka? Nie. Naše nádrže boli navrhnuté tak, aby poskytovali stabilnú päťročnú dodávku pre všetkých používateľov a v júni 2019 boli naplnené na vrchol.”
V roku 2008 na žiadosť environmentálnych skupín, ako je NRDC, kalifornský sudca nariadil, aby projekt Central Valley Water poslal 50 % vody z vodných nádrží do Tichého oceánu, aby “zachránil” ohrozenú odrodu lososa, hoci mimovládna organizácia pripustila, že extrémnym opatrením sa pravdepodobne zachráni ,,najviac” 1 000 lososov. V rokoch 1998 – 2005 odhadovaný priemer 49% kalifornských riadených dodávok vody išiel do toho, čo sa uvádza ako “životné prostredie”, vrátane kŕmenia potokov a riek, na zásobovanie ústí riek a delty oblasti Bay Area. Iba 28 % išlo priamo na udržanie poľnohospodárskych dodávok vody.

V januári minulého roka Felicia Marcusová, predsedníčka Kalifornskej štátnej rady pre kontrolu vodných zdrojov, ktorá dohliadala na kontroverznú vodohospodársku politiku od roku 2018, odišla na konci svojho funkčného obdobia, aby sa stala právničkou Rady pre obranu prírodných zdrojov (NRDC) jednej z najsilnejších zelených mimovládnych organizácie, s nahlásenými 400 miliónmi dolárov v zdrojoch na právne boje na obranu “ohrozených druhov”, ako sú kalifornský losos a Delta Smelt.
Marcusová, ktorú v roku 2018 vymenovala zelená vláda Jerryho Browna za predsedkyňu Štátnej vodárenskej rady, je priamo zodpovedná za vypúšťanie nádrží do oceánu po ich naplnení v roku 2019 s využitím tvrdenia o ochrane ohrozených druhov. V marci 2021 Marcusová ako advokát NRDC požiadala, aby Štátna rada pre kontrolu vodných zdrojov (Marcusová až donedávna viedla “okamžité opatrenia” na riešenie vnímaných hrozieb pre lososa uvedeného v rieke Sacramento),vypustila vodu ktorá sa nachádza v nádržiach z operácií projektu Central Valley Project (ďalej len “CVP”). Keďže štát čelí novej núdzovej situácii v oblasti sucha?
V roku 2020 Gov. Gavin Newsom, chránenec Jerryho Browna, podpísal senátny zákon č. 1, kalifornský zákon o ochrane životného prostredia, verejného zdravia a pracovníkov, ktorý by zdanlivo poslal miliardy galónov vody do Tichého oceánu, aby zachránil viac rýb. Bolo to krytie výroby súčasnej vodnej krízy a konkrétne útoku na poľnohospodárstvo, aj keď sa to môže zdať neuveriteľné.

Cieľové poľnohospodárstvo
Skutočným programom Newsona a predchádzajúcich Brownových správ je radikálne podkopať vysoko produktívny kalifornský poľnohospodársky sektor. Gov. Newson teraz predstavil pôsobivo znejúce $5.1 miliárd úľav na sucho. Napriek svojmu názvu sa nič nezlepší dostupnosť vody štátnej nádrže pre mestá a farmy. Z celkovej sumy sa 500 miliónov vynakladajú na stimuly pre poľnohospodárov, aby “zmenili účel” svojej pôdy, to znamená zastavenie poľnohospodárstva. Návrhy zahŕňajú biotopy voľne žijúcich živočíchov, rekreáciu alebo solárne panely! Ďalších 230 miliónov dolárov sa použije na “koridory voľne žijúcich živočíchov a projekty prechodu rýb na zlepšenie schopnosti voľne žijúcich živočíchov bezpečne migrovať”. “Projekty priechodu rýb” je šikovná fráza (na odstránenie priehrad), ktorá ničí najefektívnejšie siete nádrží v krajine.
Potom newyorský návrh zákona vyčleňujú 300 miliónov USD na implementáciu zákona o trvalo udržateľnom hospodárení s podzemnými vodami, čo je zákon Jerryho Browna z roku 2014 uprostred predchádzajúceho silného sucha s cieľom zabrániť poľnohospodárom v tom, aby v skutočnosti zabezpečili vodu z vrtov. Účinkom bude vyhnať viac poľnohospodárov z z obrábania pôdy. A ďalších 200 miliónov pôjde na “obnovu biotopov”, podporu prílivových mokradí, záplavových území a projektov na zníženie povodňového rizika s viacerými prínosmi – balík opatrení proti suchu s financovaním povodní ? Ide o obnovu záplavových nížin, takže keď zbúrajú priehrady, voda má kam ísť. Prevažná časť z 500 miliárd dolárov je namierená na preplatenie odberateľov vody z predchádzajúceho sucha v rokoch 2011 – 2019 z vyšších účtov za vodu, čo je bezpochyby krok v nádeji, že voliči sa budú na Newsona vyzerať pozitívne, keďže v novembri budú voľby.
Systematická demontáž jedného z najproduktívnejších poľnohospodárskych regiónov na svete s využitím zvodnej mantry “ochrany životného prostredia” zapadá do väčšej agendy veľkého resetu v Davose a jeho plánov radikálne premeniť svetové poľnohospodárstvo na to, čo Agenda 2030 OSN nazýva “udržateľné” poľnohospodárstvo – už žiadne mäsové bielkoviny. Zeleným argumentom je, že kravy sú hlavným zdrojom emisií metánových plynov prostredníctvom prdov. Ako to ovplyvňuje globálnu klímu, nikto vážne nepreukázal. Namiesto toho by sme mali jesť laboratórne vyrobené falošné mäso ako geneticky zmanipulovaný Impossible Burger Billa Gatesa a Google, alebo dokonca červy. áno. V januári Európska agentúra pre bezpečnosť potravín (EFSA), schválila múčniky alebo larvy tmavého chrobáka ako prvú “novú potravinu” vysklonenú na predaj v celej EÚ.

F. William Engdahl je strategický poradca pre riziká a lektor, má titul v politike na Princetonskej univerzite a je najpredávanejším autorom ropy a geopolitiky, exkluzívne pre online magazín “New Eastern Outlook”.

2.
Čo má The New York Times a väčšina médií spoločné s Big Pharma ? Odpoveď: Primárne ich vlastní spoločnosť BlackRock a skupina Vanguard Group, dve z najväčších spoločností na správu aktív na svete. Navyše sa ukazuje, že obe spoločnosti tvoria tajný monopol, ktorý vlastní takmer všetko ostatné, na čo si len spomeniete.
Najväčšie korporácie na svete vlastnia tí istí inštitucionálni investori. Všetci sa navzájom vlastnia. To znamená, že „konkurenčné“ značky ako Coca-Cola a Pepsi nie sú skutočnými konkurentmi, pretože ich akcie vlastnia presne tie isté investičné spoločnosti, investičné fondy, poisťovacie spoločnosti, banky a v niektorých prípadoch aj vlády.
Menších investorov vlastnia väčší investori. Tie zase vlastnia ešte väčší investori. Viditeľný vrchol tejto pyramídy zobrazuje iba dve spoločnosti, ktorých mená sme nevideli často … to sú Vanguard a BlackRock.
Sila týchto dvoch spoločností je mimo vaše predstavy. Vlastnia nielen významnú časť akcií takmer všetkých veľkých spoločností, ale aj podiely investorov do týchto spoločností. To im dáva úplný monopol.
,,,Správa agentúry Bloomberg uvádza, že obe tieto spoločnosti budú mať v roku 2028 kombinovanú investíciu vo výške 20 biliónov dolárov. To znamená, že budú vlastniť takmer všetko. ““

Kto sú Vanguard?
Slovo „Vanguard“ (predvoj) znamená „predná pozícia v armáde alebo námorníctve idúcom do boja“ a / alebo „popredná pozícia v trende alebo hnutí“. Oboje zapadá do popisu tohto globálneho monštra patriaceho ku globalistom presadzujúcim Veľký reset, ktorého jadrom je prevod bohatstva a majetku z rúk mnohých do rúk veľmi malej skupiny.
Je zaujímavé, že Vanguard je od marca 2021 najväčším akcionárom spoločnosti BlackRock. Samotný Vanguard má na druhej strane „jedinečnú“ podnikovú štruktúru, ktorá sťažuje rozlíšenie jeho vlastníkov. Vlastnia ho rôzne fondy, ktoré zase vlastnia akcionári. Okrem týchto akcionárov nemá žiadnych externých investorov a nie je verejne obchodovateľný.
Elita, ktorá vlastní Vanguard, sa zjavne nepáči byť v centre pozornosti, ale samozrejme sa nemôže schovať pred tými, ktorí sú ochotní ,,kopať”. Oxfam a Bloomberg uvádzajú, že 1% svetovej populácie vlastní viac peňazí ako ostatných 99%. Čo je ešte horšie, Oxfam tvrdí, že 82% všetkých peňazí zarobených v roku 2017 išlo pre toto 1%.
Inými slovami, tieto dve investičné spoločnosti, Vanguard a BlackRock, majú monopol vo všetkých priemyselných odvetviach na svete a patria zase medzi najbohatšie rodiny na svete, z ktorých niektoré sú členmi kráľovských rodín a ktoré boli dokonca veľmi bohaté. pred priemyselnou revolúciou …
Aj keď bude treba prejsť všetky fondy spoločnosti Vanguard, aby bolo možné identifikovať jednotlivých akcionárov, a teda vlastníkov spoločnosti Vanguard, rýchly pohľad naznačuje, že Rothschild Investment Corp. a Edmond De Rothschild Holding sú dve také zúčastnené strany. Pri čítaní majte na pamäti meno Rothschild, pretože o niečo neskôr zase vyskočí.
Patrí sem tiež identifikovaná talianska rodina Orsini, americká rodina Bush, britská kráľovská rodina, rodiny Dupont, Morgan, Vanderbilt a Rockefeller ako vlastníci Vanguardu.

BlackRock / Vanguard vlastnia Big Pharma
Podľa Simply Wall Street boli spoločnosti BlackRock a Vanguard vo februári 2020 dvoma najväčšími akcionármi v spoločnosti GlaxoSmithKline so 7%, respektíve 3,5%. V spoločnosti Pfizer si vlastníci zmenili miesto: Vanguard sa stal hlavným investorom a BlackRock sa stal druhým najväčším akcionárom.
Majte na pamäti, že percentá podielov sa môžu kedykoľvek zmeniť, pretože spoločnosti pravidelne nakupujú a predávajú, takže sa nenechajte zavádzať percentami. Záverom je, že spoločnosti BlackRock a Vanguard, jednotlivo aj kolektívne, vlastnia kedykoľvek dostatok akcií, aby povedali, že ľahko ovládajú spoločnosť Big Pharma aj centralizované ,,zastarané národné” médiá. (1)

Prečo na tom záleží?
Je to dôležité, pretože farmaceutické spoločnosti sa riadia reakciami na COVID-19, ktoré doteraz iba ohrozovali, ale neoptimalizovali zdravotnú starostlivosť, a médiá hlavného prúdu boli spolupáchateľmi šírenia ich propagandy klamného oficiálneho príbehu, ktorý bol a zostáva zavádzajúci pre verejnosť a prispieva k udržaniu strachu založeného na klamstvách.
Aby sme mali šancu túto situáciu napraviť, musíme pochopiť, kto sú ústrední aktéri, odkiaľ pochádza škodlivý diktát a prečo sa tieto falošné príbehy vôbec vytvárajú.
Ako sa uvádza v správe Global Justice Now z decembra 2020,,,Hrozná história Big Pharma”, jednoducho nemôžeme dovoliť, aby farmaceutické spoločnosti „s dlhoročnými skúsenosťami uprednostňovali firemný zisk pred ľudským zdravím“ naďalej diktovali reakcie na COVID-19.
V ňom skúmajú hanebnú históriu siedmich popredných svetových farmaceutických spoločností, ktoré v súčasnosti vyvíjajú a vyrábajú lieky a “vakcíny” založené na génoch COVID-19, zatiaľ čo mainstreamové médiá pomáhajú potláčať informácie o ľahko dostupných starých liekoch, ktoré sa ukázali ako vysoko účinné proti infekcii.
BlackRock/Vanguard vlastní médiá .Pokiaľ ide o New York Times, od mája 2021 je BlackRock druhým najväčším akcionárom s 7,43 % z celkového počtu, hneď za skupinou Vanguard Group, ktorá vlastní najväčší podiel (8,11 %).
Okrem The New York Times sú Vanguard a BlackRock tiež dvoma najväčšími vlastníkmi spoločností Time Warner, Comcast, Disney a News Corp, štyroch zo šiestich mediálnych spoločností, ktoré ovládajú viac ako 90 % amerického mediálneho prostredia. Netreba dodávať, že ak máte kontrolu nad týmto súborom spravodajských kanálov, môžete ovládať celé krajiny starostlivo organizovanou centralizovanou propagandou prezlečenou za žurnalistiku.
Ak už máte závrat, potom nie ste sami. Je ťažké opísať kruhové a úzko prepojené vzťahy lineárnym spôsobom. Svet firemného majetku je labyrint, kde sa zdá, že každý do určitej miery vlastní všetko.
Kľúčovým záverom však je, že tieto dve spoločnosti sú hlavou nad všetkými ostatnými, a to sú BlackRock a Vanguard. Spoločne tvoria skrytý monopol na globálne aktíva a vďaka svojmu vplyvu na naše centralizované médiá majú moc manipulovať a kontrolovať veľkú časť svetového hospodárstva a udalostí, ako aj spôsob, akým sa na to svet pozerá. Vzhľadom na to, že BlackRock v roku 2018 oznámil, že má “sociálne očakávania” od spoločností, do ktorých investuje, jeho potenciálnu úlohu ako centra veľkého reštartu a plán “vybudovať späť lepšie” nemožno prehliadať.
Pridajte k tomu informácie, že “podkopáva hospodársku súťaž tým, že vlastní akcie konkurenčných spoločností” a “rozmazáva hranice medzi súkromným kapitálom a verejnými financiami, úzko spolupracuje s ,,regulačnými orgánmi” a bude ťažké ne-vidieť, ako blackRock/Vanguard a ich globalisitali môžu prispieť k Veľkému resetu a takzvanej “zelenej” revolúcii, ktoré sú súčasťou tej istej schémy krádeží bohatstva.

BlackRock a Vanguard vlastnia svet !
Toto tvrdenie bude ešte jasnejšie, keď si uvedomíte, že vplyv tohto dua nie je obmedzený na Big Pharma a médiá. Dôležité je, že BlackRock tiež úzko spolupracuje s centrálnymi bankami po celom svete, vrátane amerického Federálneho rezervného systému, ktorý je súkromnou, nie federálnou organizáciou. Požičiava peniaze centrálnej banke, pôsobí ako jej poradca a vyvíja softvér centrálnej banky.
Spoločnosti BlackRock a Vanguard vlastnili v roku 2015 celkovo približne 1 600 amerických firiem s celkovými tržbami 9,1 bilióna USD. Ak k tomu pridáme tretieho najväčšieho svetového vlastníka, State Street, ich kombinované vlastníctvo pokrýva takmer 90% všetkých firiem S’P 500.
BlackRock/Vanguard tiež vlastnia podiely v dlhom zozname ďalších spoločností, vrátane Microsoft, Apple, Amazon, Facebook a Alphabet Inc. Globálny monopol, o ktorom vie len málo ľudí !
Ako môžeme spojiť BlackRock /Vanguard a globalistické rodiny, ktoré ich vlastnia, s Veľkým reštartom? S výnimkou verejného uznania musíme zvážiť vzťah medzi týmito obrovskými globalistickými korporáciami a zvážiť vplyv, ktorý môžu mať prostredníctvom týchto vzťahov. Ako poznamenal Lew Rockwell:
“Keď Lynn Forester de Rothschildová chce, aby sa Spojené štáty stali krajinou jednej strany (ako Čína) a nechce, aby USA prijali zákony o voličských preukazoch (voličský preukaz), aby bolo možné spáchať viac podvodov s voličmi na dosiahnutie tohto cieľa, čo robí ? Organizuje konferenčný hovor so 100 najlepšími generálnymi riaditeľmi na svete a hovorí im, aby verejne odsúdili prijatie protikorupčného zákona Jima Crowa v Georgii, ako aj nariadili jej poslušným vedúcim pracovníkom bojkotovať Georgiu, ako sme videli s Coca-Colou a baseballom Major League Baseball a dokonca aj hollywoodskou hviezdou Willom Smithom.
V tejto telekonferencii vidíme odtiene Veľkého resetu, agendy 2030 a Nového svetového poriadku.
Na dosiahnutie tohto cieľa OSN chce, aby sa o západné dane delili mega korporácie a elity s cieľom vytvoriť úplne novú spoločnosť.
Ako som napísal v mnohých predchádzajúcich článkoch, zdá sa celkom zrejmé, že pandémia COVID-19 bola organizovaná tak, aby viedla k tomuto novému svetovému poriadku, Veľkému reštartu.
A v srdci všetkého, je duo, ktoré sa o všetky svetové prúdy bohatstva usiluje : BlackRock a Vanguard.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 343

Celkové hodnotenie: 22.34

Priemerná čítanosť: 3830

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  FIFA oficiálne potvrdila, že Ronaldo proti Uruguaju neskóroval

  0icon

  Dauha 29. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Abbie Parr)   Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potvrdila, že Cristiano Ronaldo v pondelkovom zápase Portugalska s Uruguajom (2:0) na MS v…

  Poslanci odsúhlasili zmeny v programe, rokovať budú aj v pondelok

  0icon

  Bratislava 29. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Rokovacími dňami budú na aktuálnej 78. schôdzi Národnej rady (NR) SR aj pondelky. Poslanci zároveň odsúhlasili zmeny v…

  Zahynie v dôsledku energetickej krízy viac Európanov ako vo vojne na Ukrajine?

  0icon

  Brusel 29. novembra 2022 (HSP/moderndiplomacy/Foto:Pixabay)   Podľa prieskumu britského týždenníka The Economist môže túto zimu zomrieť v Európe viac ľudí kvôli vysokým nákladom na energie…

  Predstavitelia USA tvrdia, že Rusko odložilo rozhovory o jadrových zbraniach

  0icon

  Washington 29. novembra 2022 (HSP/ft/Foto:Twitter)   Americkí predstavitelia uviedli, že Rusko odložilo kľúčové rokovania o jadrových zbraniach, ktoré sa mali začať v utorok, čo znamená…

  Dovoz ruského skvapalneného plynu do Európy sa vyšplhal na rekordnú úroveň

  0icon

  Moskva 29. novembra 2022 (HSP/ft/Foto:Pixabay)   K nárastu dodávok skvapalneného zemného plynu dochádza aj napriek tomu, že toky tohto paliva cez plynovody sa prudko spomalili,…

  Reakcie politikov na prejav prezidentky v parlamente: Hon na čarodejnice a volanie po cenzúre

  0icon

  Bratislava 29. novembra 2022 AKTUALIZUJEME (TASR/HSP/Foto: TASR–Jaroslav Novák)   Prezidentka Zuzana Čaputová dnes krátko po poludní vystúpila so svojim prejavom v Národnej rade Slovenskej Republiky.…

  Za porušenie GDPR tvrdo zaplatí. Meta čelí mastnej pokute

  0icon

  Bratislava 29. novembra 2022 (HSP/Foto: TASR/AP-Tony Avelar/The Guardian/TA3/CNN)   Spoločnosť Meta Platforms dostala v Írsku pokutu vo výške 265 miliónov eur za porušenie zákona ochrany…

  Chmelár po útokoch na Jaromíra Nohavicu: „Slabomyseľní neonormalizátori opäť zasahujú"

  0icon

  Bratislava 29. novembra 2022 (HSP/Foto: TASR - Michal Svítok/Facebook)   Politický komentátor Eduard Chmelár dnes na sociálnej sieti uverejnil status, v ktorom si obhájil českého…

  Ak neprejde rozpočet dohoda s lekármi nebude možná. Prvá strana avizuje, že ho nepodporí

  0icon

  Bratislava 29. novembra 2022 (HSP/Foto:FOTO TASR - Martin Baumann/Sme/Facebook/RTVS)   V nedeľnej diskusnej relácií RTVS O 5 minút 12 minister financií Igor Matovič hrozil tým,…

  Vyvesenie českej vlajky a plachty s Putinovou hlavou vo vaku na mŕtvoly, na českom ministerstve, má dohru

  0icon

  Bratislava 29. novembra 2022 (HSP/Foto:Twitter/Novinky cz./Denník N)   Koncom októbra sme vás informovali o kontroverznej vlajke s podobizňou ruského prezidenta Vladimira Putina vyobrazenom vo vaku…

  Vášeň v Tebe

  Zomrel dvorný spisovateľ Karla Gotta. Prezradil mu však príliš, a to Ivanu ako matku hnevalo

  0 icon

  České médiá v pondelok informovali, že vo veku 63 rokov zomrel dvorný spisovateľ Karla Gotta a novinár Rastislav Sarvaš. Oznámil to jeho syn Oliver. Uviedol, že jeho otec dlho trpel a zápasil s rakovinou, aby tu pre nich mohol byť. „Dnes buďme radi za neho a doprajme mu oslobodenie od všetkej…

  Ada Straková odkryla 13. komnatu? Prezradila, prečo skončila v televízii zo dňa na deň i to, čo jej nebolo umožnené

  0 icon

  Meno Ada Straková je skutočným pojmom medzi televíznymi hlásateľkami. Nebola jej však dopriata dôstojná rozlúčka so svojimi kolegami. Čo bolo dôvodom? „Jedného májového večera som odmietla prečítať text, ktorý bol nevhodný, aby išiel von, pretože sa v ňom akoby hanobil vtedajší prezident Michal Kováč. Bolo to nedôstojné a nemohla by…

  Vedeli ste, že vianočná ruža nesmie byť pri ovocí? Čo by ste mali ešte vedieť, aby vám robila radosť čo najdlhšie?

  0 icon

  Už vám zdobí domácnosť vianočná ruža? Na čo si máte dávať pozor pri výbere a preprave ruže sme vás informovali v článku - Viete, akú vianočnú ružu nikdy nekupovať? Dajte si pozor, inak vám hneď zvädne. Tiež už viete, že ruža potrebuje vhodné miesto pre svoje umiestnenie. Kvet uprednostňuje sv

  Len pár kvapiek na šál a čiapku. A váš problém so statickými vlasmi zmizne

  0 icon

  Je tu zima a súčasťou nášho outfitu sa stali teplé čiapky a šály. Asi každá z vás už zažila statickú elektrinu, keď ste si dávali dole čiapku i šál a vaše vlasy elektrizovali. Nič príjemné, že? Existuje však jednoduchý trik, vďaka ktorému problém so statickými vlasmi zmizne. Materiály, ako napríklad akryl, polyester, polyamid či…

  Ako prestať jesť sladkosti? Osobná trénerka prezradila svojich „7 dní bez cukru“

  0 icon

  Prestať jesť sladkosti vôbec nie je ľahké predsavzatie. Problém nadmernej konzumácie cukru trápi každým rokom čoraz viac ľudí. Naučte sa, ako sa oslobodiť od sladkostí. Portál Gazeta upozorňuje, že na úplnom začiatku je dobré nájsť príčinu jedenia sladkostí. Následne môžete zvoliť správny prístup a zbaviť sa tohto neduhu.

  Armádny Magazín

  Kto riadi ukrajinský front v Pentagone

  0 icon

  USA, 29. november 2022 (AM) – Senior Integration Group - Ukrajina (SIG-Ukraine) bola založená v apríli 2022 v Pentagone. Úlohou SIG-Ukraine je promptne poskytnúť Ukrajine vojenskú pomoc, organizovať dodávky zbraní, zadávať objednávky do obranných závodov, dopĺňať zásoby v skladoch a koordinovať interakciu. s NATO bez súhlasu ministerstva za

  Keď je krajina v marazme, majú ju zachrániť jej obyvatelia. Kniha "Rozhovory o živote"

  0 icon

  Slovensko, 29.november 2022 (AM) – V prepise autorových rozhovorov nájdete odpovede na otázky o chápaní sveta, formovaní svetonázoru, o typoch psychiky, o dôsledkoch zákonov dialektiky, o rozume, etike, umení, o návykoch ľudí, o cieľoch, metódach riadenia, o kolektívnom vplyve, o výchove kádrov hlavne v Rusku, o ekonomickej bezpečnosti. Je to nebezpečné, keď je vedecký…

  Čo sa deje v Kazachstane?

  0 icon

  Kazachstan, 29.november 2022 (AM) – Predvčerom večer, po inaugurácii prezidenta Kazachstanu Kasyma Žomarta Tokajeva, sa v Astane konalo spontánne zhromaždenie, na ktorom sa zúčastnilo vyše 300 ľudí. Kazašské bezpečnostné sily na to, čo sa dialo, zareagovali veľmi rýchlo, obmedzili prístup na internet a demonštrantom tak pripravili o možnosť pri

  SAKO TRG - nové odstreľovacie pušky Slovenskej vojenskej polície

  0 icon

  Slovensko, 29.november 2022 (AM, BW Arms) – Vojenská polícia si v uplynulých dňoch prevzala nové odstreľovacie pušky SAKO TRG 42 A1 kaliber 338 Lapua Magnum spolu s optický

  Šéf skupiny Wagner: "Našou úlohou nie je samotný Bachmut, ale zničenie ukrajinskej armády“

  0 icon

  Ukrajina, 29. november 2022 (AM) – Na frontoch Ukrajiny vládne relatívny pokoj, aktívne boje prebiehajú len v určitých sektoroch doneckého a charkovského frontu. Je to spôsobené tak poveternostnými podmienkami, ako aj tým, že obe strany hromadia sily na budúce údery. Na pozadí pozičných bojov dochádza k preskupovaniu síl Ozbrojených síl Ukrajiny v…

  TopDesať

  Mali iba jednu úlohu, aj napriek tomu z ich strany nastalo zlyhanie

  0 icon

  Zažil si už niekedy situáciu, kedy si mal iba jednu jedinú úlohu no aj tak nastalo z tvojej strany zlyhanie?  Mýliť sa je ľudské. To však neznamená, že sa takýmto omylom nemôžeme zasmiať! Na stránke reddit vo vlákne /onejob sa nachádza online komunita založená na smiešnych pracovných zlyhaniach - ako…

  7 jedál, s ktorými by sa nikdy nemala mikrovlnná rúra stretnúť

  0 icon

  Mikrovlnná rúra, ktorá bola prvýkrát vynájdená v 40. rokoch 20. storočia (odkaz na samostatný článok), je dnes jedným z hlavných kuchynských spotrebičov v každej domácnosti. Aj keď táto mašinka znamená pohodlie pri varení a ohrievaní, existujú určité druhy jedál, ktoré by si do mikrovlnnej rúry nik

  TOP10: Prekvapujúce fakty o týchto bežných veciach, ktoré vidíme každý deň

  0 icon

  Mnoho vecí vnímame stereotypne a nezamýšľame sa nad detailmi týchto vecí. Preto pre teba budú nasledujúce prekvapujúce fakty o týchto bežných veciach naozaj prekvapivé. Je ľahké brať veci v našom svete ako samozrejmosť. Prechádzame okolo nich denne a veľmi o nich nepremýšľame. Ale niekedy, keď sa na niečo pozrieme sviežimi…

  Architekt sa inšpiruje každodennými predmetmi a vytvára fascinujúce vizualizácie

  0 icon

  Architekt môže hľadať inšpiráciu naozaj kdekoľvek. Ten dnešný ju dokáže nájsť jednoducho všade, pretože sa zameriava na každodenný život a veci okolo neho. Len ten najnekreatívnejší človek môže povedať, že nájsť inšpiráciu v každodennom živote je nemožné. Bez ohľadu na to, aký nudný môže byť náš každodenný život, veci, ktoré zažívame…

  10 trikov pre motoristov, vďaka ktorým bude šoférovanie pohodlnejšie

  0 icon

  V dnešnom svete používa auto takmer každý z nás. Je neoddeliteľnou súčasťou nášho živote a šoférovanie sa tak stalo našou každodennou aktivitou pri bežných činnostiach, ako je nakupovanie alebo cesta do práce. Keď si človek kúpi nové auto, zo začiatku sa oň veľmi dobre stará, no po pár jazdách so…

  FOTO DŇA