Zákon č. 176/2021 Z. z. o hospodárskej mobilizácii…

„Kto si myslí, že mu slobodu druhí vybojujú, ten jej nie je hodný.“ — Milan Rastislav Štefánik

V prvom rade by som vás chcel poprosiť, aby ste si pozreli / zapamätali, koľko a akí poslanci hlasovali ZA tento návrh zákona.. (zdroj)

Foto zdroj: NRSR.sk

V druhom rade, by som sa chcel spýtať opozičných poslancov, či boli skutočne poučení o zmenách, resp. doplnení zákona č. 179/2011 Z. z..

Existujú totiž minimálne dve možnosti:

1, buď poslanci nevedeli za čo hlasujú

2, vedeli za čo hlasujú a ťahajú všetci spoločne za jeden povraz

Tento zákon nie je nič iné, ako spôsob na získanie tzv. neobmedzených oprávnení vlády, ministerstiev, ale aj okresných úradov.

To, čo bolo doteraz možné iba na základe ústavného zákona, teraz bude možné zrealizovať na základe bežného zákona. Po novom už žiaden núdzový stav potrebný nebude!

Ako napísal JUDr. Marián Sivák a JUDr. Peter Weis, “pre prípad pandémie sa meníme z demokratického právneho štátu na totalitné zriadenie.” (zdroj)

Vážení poslanci NRSR, občania Slovenskej republiky musia byť informovaní o všetkých zmenách, ktoré majú vplyv na ich život, práva a slobodu. Buď ste si svoje konanie zle vysvetlili, alebo nechápete, že týmto svojim počínaním ste nás uvrhli do otroctva.

Prosím, prebuďte sa a otvorte oči!!

Ak si po novom vláda SR zmyslí, že nastalo ohrozenie verejného zdravia II. Stupňa (napr. tzv. pandémia), tak sa to zo zákona považuje za mimoriadnu udalosť, z ktorej je vyvodené obdobie mimoriadnej situácie, ktoré sa zo zákona považuje za jeden z typov krízovej situácie. To znamená že, v čase krízovej situácie totižto vláda SR „hospodársky mobilizuje“. (Zdroj)

Inými slovami povedané, že počas “Veľkej októbrovej pandémie”, ktorá nás čaka na jeseň, sa začne uplatňovať Zákon o hospodárskej mobilizácii, ktorý umožňuje uloženie pracovnej povinnosti, vecného plnenia, výdaja nákupných preukazov alebo prídelových lístkov.. (zdroj)

Foto zdroj: slov-lex.sk

“Slovné spojenie „hospodársky mobilizuje“ môže znamenať aj to, že vás štát môže pripraviť doslova o všetko vrátane ľudskej dôstojnosti.”(zdroj)

Toto sa deje počas obdobia “dočasnej slobody”, v čase, keď ľudia takmer zabudli na obmedzenia, porušovanie ľudských práv a slobôd, povinnú dobrovoľnosť a radujú sa, že môžu sedieť na terase alebo ísť na dovolenku do Chorvátska.

Obávam sa, že toto bol len jeden zo spôsobov ako odvrátiť pozornosť ľudí, ktorí si jedného dňa uvedomia, že nevlastnia už ani strechu nad hlavou. Vtedy však už bude príliš neskoro na slzy.

Zdroj:

https://akw.sk/pravo/slovensky-protipandemicky-zakon/

https://www.nrsr.sk/web/Page.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=45923

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2011/179/

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Juraj Veverka

O AUTOROVI

Som mladý človek, ktorý sa riadi tradičnými hodnotami, ktoré síce už dnes tak často nevidíme, no kedysi tvorili základný a pevný kameň spoločnosti. Princípy, ktorých sa v živote držím sú úprimnosť, lojálnosť, úcta, pokora a dodržanie slova.

Vďaka mnohým neľahkým situáciám, ktorými som si v živote prešiel, sa dokážem na veci pozrieť s odstupom a nadhľadom. Tieto skúsenosti ma podnietili zmeniť spôsob myslenia a začať uvažovať aj nad inými alternatívami tej “pravdy”, ktorá nám je jednostranne podsúvaná každý deň.

Mal som možnosť z prvej línie vidieť neprávosť, či nespravodlivosť, ktorá však na verejnosti bola prezentovaná úplne inak. To je jeden z dôvodov, ktorý ma motivuje ukazovať ľuďom aj iný pohľad na to, čo sa deje okolo nás. Aby len pasívne neprijímali a neverili všetkému, čo sa všade hovorí, či píše, ale skúsili sa nad vecami kriticky zamyslieť a vytvoriť si vlastný úsudok.

Nie som ten typ človeka, ktorý o veciach iba rozpráva. Práve naopak, snažím sa zmeniť a ovplyvniť to, čo dokážem, pretože stále nestrácam vieru v lepšiu budúcnosť a navrátenie hodnôt do spoločnosti.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 8

Celkové hodnotenie: 26.19

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA