Oleg Carev uviedol šokujúce fakty o Maidane na pôde OSN !

Som Oleg Tsarev. Som členom štyroch zhromaždení Najvyššej rady Ukrajiny. Zástupca vedúceho frakcie regiónov.
Dnes by som vám chcel povedať o udalostiach, ktorých som bol sám svedkom. Verím, že na vytvorenie rozsiahleho a spoľahlivého obrazu počas dnešného rozhovoru je potrebné začať s udalosťami, ktoré predchádzali Majdanu a vytvorili podmienky pre jeho usporiadanie.
20. novembra 2013 som vystúpil v Najvyššej rade a oznámil som, že USA pripravujú na Ukrajine puč.
Veľvyslanectvo USA v rámci projektu TechCamp vyškolilo revolucionárov schopných organizovať protesty a akcie smerujúce k zvrhnutiu štátneho režimu. Na projekt dohliadal veľvyslanec USA na Ukrajine Jeffrey Pyatt. Vyučovanie viedli občania USA – Metta Berga a zamestnankyňa ministerstva zahraničia Cara Andrade, diplomatickí úradníci – tlačoví atašé a zástupcovia tlačových atašé veľvyslanectva. Ako príklad americkí tréneri opísali, ako sa sociálne médiá využívali na organizovanie a zvládanie nepokojov v Egypte, Tunisku a Líbyi. Posledná konferencia TechCamp sa konala 14. – 15. novembra 2013, priamo v priestoroch veľvyslanectva USA.
Všetky tieto informácie som dostal prostredníctvom akejsi zvláštnej operácie: svojich mladých členov strany som poslal pod zámienkou IT špecialistov do programu TechCamp. Poskytli mi zvukové a obrazové dôkazy o trestnej činnosti veľvyslanectva USA. Poslal som parlamentný dopyt prezidentovi krajiny s varovaním, že v krajine sa pripravuje puč za pomoci amerického veľvyslanectva.
Počas Majdanu som na žiadosť vedenia strany a frakcie prevzal funkcie komunikácie s bezpečnostnými silami a médiami. Dostal som utajované informácie od prokuratúry, SBU a polície, spracoval ich a vystúpil na tlačových konferenciách a v televízii.
Veľvyslanci západných krajín sa aktívne podieľali na propagácii maidanu. Predtým, ako sme sa mohli oboznámiť s názorom veľvyslancov USA, EÚ atď. Americký veľvyslanec bol už vnímaný ako náš ukrajinský politik. Po začiatku Maidana sa činnosť veľvyslancov zvýšila. Opoziční lídri navštevovali veľvyslanectvo USA takmer každý deň, kde mali stretnutia a dostávali pokyny. Na mojich tlačových konferenciách som ukázal fotografie a videá našich opozičných politikov, ktorí chodia na veľvyslanectvo ako práca.
Na ilustráciu vám poviem vtipný prípad :
Vo večerných hodinách, 11. januára 2014, teda už počas Majdanu, sa v Kyjeve pokúsil bývalý policajt krajiny Lucenko, demonštranti a množstvo zástupcov ľudí vyslobodiť odsúdených „vasilkovských teroristov“ z policajnej dodávky.
Teroristi osadili výbušniny pri Leninovom pamätníku, ktorý plánovali počas slávnostných udalostí vyhodiť do vzduchu v deň nezávislosti. Odsúdení by sedeli dlho, ale, našťastie, v tom čase v uliciach Kyjeva bol majdan, ktorý teroristov označoval ako politických väzňov.
Počas bitky s políciou si Lucenko rozbil hlavu. Bol prevezený do nemocnice a krvný test odhalil obludnú hladinu alkoholu, ale druhá analýza na komerčnej klinike „Boris“ odhalila iba mierny prebytok nad normu. Nasledujúci deň veľvyslanci západných krajín navštívili Lucenka v nemocnici a vydali vyhlásenia na jeho podporu a obvinili úrady z krutého zaobchádzania s demonštrantmi a osobne s Lucenkom. Nemecký veľvyslanec na Ukrajine bol pri incidente obzvlášť rozhorčený. Obvinili orgány z falšovania Lucenkových analýz.
Zaznamenali sme rozhovor medzi Lucenkovou manželkou Irinou po telefóne so samotným Lucenkom, kde mu vyčítala, že je vždy opitý. Existuje záznam z jej rozhovoru s Borisovou klinikou, kde požiadala o sfalšovanie testov svojho manžela.
Rozhodli sme sa zistiť, kde a s kým toho toľko vypil Lucenko 10. januára. Predstavte si naše prekvapenie, keď sa podľa vyúčtovania ukázalo, že telefónne číslo Lucenka a nemeckého veľvyslanca sa časovo zhodovali v jednej z kaviarní. Našiel sa čašník. Našiel sa účet. Bolo veľa alkoholu.
Som fyzik. A naozaj nerozumiem výcviku diplomatov, možno sa učia divadelné umenie . Čo je potrebné na to, aby ste boli vynikajúci umelec, klaun, aby ste obvinili úrady z falšovania testov na alkohol, keď predmet priamo pred vami vypil asi liter silného alkoholu?
Vážení účastníci, vráťme sa k podmienkam prevratu na Ukrajine. Držať Maidana by nebolo možné bez veľkých finančných injekcií. Demonštranti vyzbierali peniaze, ale tie nemohli pokryť náklady na Maidan.
V tom čase sa stala jedna zaujímavá vec. USA začali vydávať nové dolárové bankovky, ale žiadna banka ich oficiálne nepriniesla na Ukrajinu. V Kyjeve sa však objavili vo veľkom počte. Diplomatická pošta sa neprehľadáva. Ale váha diplomatickej pošty je vždy sledovaná a jej významná zmena hovorí veľa. So začiatkom Maidana sa dramaticky zvýšila váha diplomatickej pošty, ktorá prichádzala na veľvyslanectvo USA.
Poslali sme chlapov na letisko, natočili proces vykladania diplomatickej pošty. Dve autá, limuzína veľvyslanca a zberné vozidlo, išli k lietadlu Lufthansa. Do zberného stroja boli naložené ťažké veľké vrecia. Priamou poštou – v limuzíne s americkými číslami a vlajkou. Video je na internete.
Okrem peňazí prevrat potreboval ľudí.
Organizátori farebných revolúcií boli privezení z celého sveta, aby zorganizovali Maidan. Bol tam aj srbská figúrka Marko Ivkovič, šéf organizácie Otpor, ktorá zvrhla Miloševiča. Mikho Saakašvili s organizátormi Ružovej revolúcie v Gruzínsku. 24. decembra 2013 ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny a Bezpečnostná služba Ukrajiny vyhoveli mojej parlamentnej žiadosti zakázať vstup do krajiny 36 občanom Gruzínska, Nemecka a Spojených štátov. Žiadosť som podal 8 decembra 2013. Zoznam persona non grata sa nazýva zoznam Carov. Politickí stratégovia a Mikho Saakašvili boli nútení opustiť krajinu.

Na Silvestra sme mali nádej, že protesty ustanú. Ale nesplnila sa.
Stratégia Jima Sharpeho na Janukoviča nefungovala. Táto stratégia mala vyprovokovať úrady k použitiu sily, odporovať konaniu úradov a priviesť viac ľudí do ulíc. Nenásilné protesty (ak sa to tak dá nazvať) nefungovali, pretože úrady nepoužili silu. Zranených policajtov bolo viac ako zranených demonštrantov. Bol som prvý zástupca, ktorý navštívil policajtov v nemocniciach. Vyrazené zuby, zlomené nohy a ruky, popáleniny, poranenia hlavy. Dlažobné kocky, molotovove koktaily boli hádzané na mladých vojakov vnútorných síl a oni mohli iba skákať, uhýbať sa a zakrývať sa plastovými štítmi. Vzhľadom na to, že nenásilný protest nefungoval, prešli po Novom roku na stratégiu priameho násilného zmocnenia sa moci.
Dva Majdany, ktorých som bol svedkom, boli založené na zločinoch a klamstvách. Oranžový Majdan je založený na fiktívnej otrave Juščenka. V jadre toho druhého: streľba na demonštrantov údajne políciou – nebeská stovka
Špecialisti na uchopenie moci boli naďalej dovážaní do krajiny. Dovoľte mi uviesť príklad. V januári prišiel Audryus Butkevickus na Ukrajinu pod svojím pasom. Prosím, venujte pozornosť tomuto mužovi. Audryus Butkevicius mal oficiálne zákaz vstupu na Ukrajinu, pretože bol obvinený z velenia ostreľovačom, ktorí zabili demonštrantov vo Vilniuse v roku 1991 a Kirgizsku v roku 2005, ako aj vo vedení CVC v Gruzínsku počas Ružovej revolúcie. Ale napriek tomu, Audrius vstúpil na Ukrajinu. Zákaz vstupu Butkevickusa Audriusa zrušil a potom ho skrýval pred svojimi kolegami, generál SBU Piotr Shatkovskij. Do septembra 2013 bol prvým zástupcom riaditeľa SBU. Potom je v zálohe, ale so zachovaním kabinetu a príležitostí. Keď sa ukázalo, kto zabezpečil prechod hranice Audriusovi, došlo v SBU k veľkému škandálu. Nedalo sa to však prezradiť. Po príchode bol Audrius okamžite objavený – navštívil americké veľvyslanectvo a uskutočnil niekoľko stretnutí s Turčinovom a Nalivajčenkom.
Okrem gruzínskych ostreľovačov, o ktorých Taliani nakrútili film, prišli na Ukrajinu aj špecialisti z Poľska, Austrálie a Pobaltia. Začali trénovať vodcov ,,stoviek” Majdanu, potom oni začali trénovať ,,stovky”. Naučený, ako pracovať s klubmi, udržiavať líniu, používať zápalné koktaily. Ostreľovači, ozbrojení aj vycvičení na mieste, strieľali do demonštrantov aj na políciu. Čo slúžilo ako základ pre vytvorenie mýtu o Nebeskej stovke.
Moc v Kyjeve bola zhabaná. Legalizovali prevrat, vyhlásili voľby. Pár slov o voľbách, aby ste rozumeli podmienkam, za ktorých sa konali.
Bol som zaregistrovaný ako kandidát na prezidenta Ukrajiny. Juh a východ Ukrajiny neprijali štátny prevrat v Kyjeve. Prešiel som juhovýchodOm Ukrajiny, stretol som sa so všetkými vedúcimi predstaviteľmi protestov. Pochopili sme, že Ukrajina je krok od občianskej vojny.
14. apríla 2014 som prišiel na pozvanie na najhodnotnejšieho programu krajiny ” Sloboda prejavu “, kde sa diskusia konala. Mojím cieľom bolo osloviť a oznámiť obyvateľom Kyjeva , že je potrebné sa zastaviť, počúvať jeden druhého, nájsť kompromis, inak dôjde k vojne. Vo svojom prejave som povedal, že som s demonštrantmi juhovýchodu diskutoval o požiadavkách, podľa ktorých by mohli zastaviť protesty: amnestiu pre policajtov a berkutovčanov, federalizáciu krajiny a ruštinu ako druhý štátny jazyk. Ísť na rokovania, diskutovať o týchto podmienkach, súhlasiť s nimi – je to skvelá cena za mier v krajine !
Štúdio obkľúčili militanti z Majdanu. Požadovali, aby som išiel von. Zavolal som pozorovateľov OBSE a požiadal o pomoc. Stretol som sa s nimi v predvečer programu. Odpovedali, že ich úlohou bolo pozorovať, a oni by mi nedokázali pomôcť. Musel som ísť von k militantom, pretože inak by vtrhli do štúdia. Bol som zbitý a roztrhaný na kúsky. Všetko moje oblečenie bolo strhnuté za pár sekúnd. Všetko bez výnimky. To všetko sa premietalo v televízii. Naživo to vysielali ukrajinské a zahraničné kamery.
Moja rodina a moja matka to všetko pozerali v televízii. Ponúkli mi cestu von – pokľaknúť si, ospravedlniť sa Maidanu, napísať vyhlásenie o rezignácii na prezidentského kandidáta a odmietnutie mandátu zástupcu a budem prepustený živý. V opačnom prípade ma odovzdajú do rúk davu a budem dobitý alebo, ako to požadoval dav – popraviť na Maidane. Povedal som nie. Ale napriek tomu som prežil.
Organizátori Majdanu rozhodli, že poprava pred davom kandidáta na prezidenta v éteri nepridá legitimite prebiehajúcich prezidentských volieb. Pri tejto príležitosti niekoľko európskych politikov urobilo vyhlásenie, vrátane Pan Ki-muna, o neprijateľnosti represálií proti politickým oponentom.
Opísal som túto situáciu, aby bolo jasné, ako na Ukrajine po Majdane jednajú s politickými protivníkmi: používajú štátny represívny stroj, a ak to nevyjde, tak agresívny dav alebo radikáli. Som šťastný. Prežil som. Ale po Majdane, doslova iba v prvom roku, boli zabití štyria moji kolegovia a priatelia, zástupcovia Najvyššej rady
Alexander Peklushenko
Stanislava Mělníka
Michail Čečetov
Oleg Kalašnikov
Olegovi Kalašnikovovi som volal deň pred jeho vraždou. Povedal som mu – odíď, lebo ťa zabijú. Hovoril mi, že teraz organizuje v Kyjeve oslavu Dňa víťazstva. Usporiadam akciu a prídem. Neprišiel.
Alexander Peklushenko. Kozák zo Záporožia. Domov som sa dostal cez letisko v Dnepropetrovsku. Vždy sa zastavil, aby ma videl . Býval som neďaleko letiska v Dnepropetrovsku. Alexander veľmi miloval život. Mal mladú manželku. Doma som mal pre neho fľašu Calvadosu a cigaru. Polícia uviedla, že išlo o samovraždu. Strelil si do krku puškou s dlhou hlavňou. Puškou s dlhou hlavňou do krku ?. Niekto pred ním sa takto zastrelil ?
Hovoril som iba o zástupcoch ľudí. A v celej krajine sú tisíce politických obetí. Odveta proti politickým oponentom, využívajúca radikálov, jednotky ukrajinských nacionalistov – komando smrti.
Kyjevský režim pokračuje v riešení tých ,,nežiaducich” legálnym a nelegálnym spôsobom. Teraz sa snažia uzavrieť stranu šaría. Vodca opozície Viktor Medvedčuk bol uväznený. Krajina je v troskách. Obludný rast zahraničného dlhu. Pokles výroby. Klesajúci HDP. V krajine je vojna. Klesajúce sociálne štandardy. Obyvateľstvo uteká z krajiny. Každý deň v krajine niekoho zabijú. Zbojníctvo. Zbrane v uliciach.
A najdôležitejšia otázka, na ktorú nikto nemôže odpovedať je: Kto odpovie na otázky …
Prečo sú na Ukrajine porušované práva ruských Ukrajincov?

Prečo sa nevyšetruje vražda „Nebeskej stovky“ a upálenie ľudí v Dome odborov v Odese a páchatelia neboli postavení pred súd?

Prečo boli podozriví z vraždy Olesa Buzinu, básnika, horlivého vlastenca Ukrajiny, prepustení priamo zo súdnej siene?

Prečo bola armáda použitá proti Donbassu v rozpore s ústavou?

Prečo si Ukrajina neplní povinnosti vyplývajúce z minských dohôd a takmer každý deň zomierajú ľudia na Donbase?
Hlavná otázka znie, bude za toto všetko niekto zodpovedný? Za to, že sa niečo také vyrába z normálnej európskej krajine. Krajiny, ktoré konali ako garanti toho, že dohoda medzi Janukovičom a vodcami opozície z 21. februára 2014 bude implementovaná? Budú tieto krajiny zodpovedné za to, že nasledujúci deň po podpísaní dohody boli porušené vtedajšou opozíciou ?

BM : Ak vám to pripomína nedávne udalosti na Slovensku , tak sa jedná ,,o náhodu” ! Čo by ,,matovičovci” robili v povolebné ráno na ambasáde teroristického štátu USA ? Zatiaľ sa u nás nestrieľa ,ale fašistická chunta k tomu smeruje čoraz jasnejšie

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 297

Celkové hodnotenie: 22.71

Priemerná čítanosť: 3888

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Heger a Matovič podľa Hlas-SD rokujú s predstaviteľmi zdravotníkov nedôstojne

  0icon

  Bratislava 9. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Spôsob, akým rokujú predseda vlády Eduard Heger a minister financií Igor Matovič (obaja OĽANO) s predstaviteľmi zdravotníkov, je…

  Rusko začalo práce na odpojení Záporožskej jadrovej elektrárne od ukrajinskej energetickej sústavy a pripojenie k ruskej

  0icon

  Bratislava 9. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP)   Rusko začalo realizovať plán na pripojenie Záporožskej jadrovej elektrárne k ruskej energetickej sústave a jej odpojenie od ukrajinskej Petro…

  Pápež bude viesť záverečný obrad na poslednej rozlúčke s kardinálom Tomkom

  0icon

  Bratislava 9. augusta 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Rakva s telesnými ostatkami kardinála Jozefa Tomka bude vystavená aj v Bratislave, a to v piatok a…

  Keď miliardári ako Bill Gates rozdajú „prakticky všetko“ svoje bohatstvo, kde tieto peniaze končia?

  0icon

  Bratislava 9. augusta 2022 (HSP/ Yahoo /Foto:TASR/AP-Kamil Zihnioglu)   Prinášame vám článok, ktorý pôvodne vyšiel na portáli Yahoo. Článok pojednáva o tom, ako spoluzakladateľ Microsoftu…

  Dôvod zastavenia tranzitu ropy cez Družbu Ukrajinou? Z časti je to pomsta EÚ Maďarsku

  0icon

  Bratislava 9. augusta 2022 (HSP/Foto: Reuters / TACC)   Podľa expertov, ktorých oslovili ruské noviny Izvestija, majú európske krajiny záujem o obnovenie čerpania ropy cez…

  Exekútori kritizujú návrh samostatného vymáhania pohľadávok poisťovňami

  0icon

  Bratislava 9. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Jaroslav Novák)   Exekútori kritizujú zámer umožniť zdravotným poisťovniam samostatné vymáhanie pohľadávok. Mohlo by to mať podľa nich negatívny…

  Fico: Jak u debilov… Nie Rusko, ale Ukrajina prerušila dodávky ropy na Slovensko

  0icon

  Bratislava 9. augusta 2022 (HSP/Teraz/Foto:TASR-Martin Baumann)   Nie Rusko, ale Ukrajina prerušila dodávky ropy na Slovensko cez južnú vetvu ropovodu Družba. V reakcii na prerušenie…

  Plán EÚ na zníženie spotreby plynu o 15 % vstupuje do platnosti

  0icon

  Brusel 9. augusta 2022 (HSP/Teraz/Foto:Pixabay)   Plán Európskej únie (EÚ) na zníženie spotreby plynu v celom bloku o 15 % v snahe vyrovnať sa s…

  Prvé výbuchy na Kryme. Verzí o tom, čo sa stalo, je zatiaľ viacero

  0icon

  Bratislava 9. augusta 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Prvýkrát od začiatku "špeciálnej operácie" na Kryme tak došlo k rozsiahlym výbuchom na vojenskom letisku neďaleko mesta Saki Ruské…

  K čomu povedie boj Európy a Ázie o ruský plyn?

  0icon

  Bratislava 9. augusta 2022 (HSP/vz.ru/Foto:TASR/AP-Stefan Sauer)   "Zima v Európe by mohla byť pre Putina jarou," takto západné médiá opisujú nepripravenosť krajín EÚ na vykurovaciu…

  Armádny Magazín

  Krymom otriasla séria výbuchov. Sabotáž alebo raketový útok?

  0 icon

  Rusko, 9.august 2022 (AM) – Na Kryme, v oblasti Novofedorovka, kde sa nachádza vojenské letisko, zahrmelo najmenej desať výbuchov. Orgány republiky túto skutočnosť potvrdzujú a žiadajú počkať na oficiálne oznámenia.  

  Ukrajina ešte viac ostreľuje jadrovú elektráreň. Šéf Záporožia vyzval na útoky na Kyjev

  0 icon

  Ukrajina, 9.august 2022 (AM) – Šéf Záporožskej oblasti Evgenij Balickij počas fóra verejného hnutia „Sme s Ruskom“ 8. augusta podpísal príkaz na uskutočnenie referenda o vstupe regiónu do Ruskej federácie. V Melitopole sa koná fórum „Sme spolu s Ruskom“, na podujatí sa zúčastňuje asi 700 delegátov z celého regiónu. Vedúci

  Hlavný terč je Čína. Americká CIA má novú prioritu namiesto boja proti terorizmu

  0 icon

  USA, 9.august 2022 (AM) – Americká Ústredná spravodajská služba preorientováva svoje aktivity z boja proti terorizmu na Čínu. Uviedol to zástupca riaditeľa CIA David Cohen na neverejnom stretnutí so šéfmi protiteroristického oddelenia, o ktorom informuje agentúra Associated Press.   USA budú pokračovať v prenasledovaní teroristov, povedal Co

  Ukrajinci s Britmi údajne pripravili scenár útoku na Krymský most

  0 icon

  Ukrajina, 9.august 2022 (AM) – Zo zdrojov v Očakove a Černomorska prišla informácia, že sa diskutuje o konkrétnom scenári útoku na Krymský most z mora. Plán (s najväčšou pravdepodobnosťou britský) predpokladá použitie obchodnej lode s ukrajinskou posádkou, ktorá sa použije ako nosič úderných zbraní - odpaľovacie zariadenie protilodných alebo riadených striel, prípa

  Ruská vojenská základňa v Srbsku bude iba prvým krokom

  0 icon

  Srbsko, 9.august 2022 (AM) – Ruský veľvyslanec v Srbsku Alexander Bocsan-Charčenko oznámil potrebu umiestnenia ruských vojenských základní na srbskom území. Situáciu vysvetlil Alexander Michajlov, vedúci Úradu pre vojensko-politickú analýzu. Toto je len prvý krok Moskvy ...   Moskva

  FOTO DŇA