Putin hovorí, že kladenie potrubia prvej línie „Severný prúd – 2“ bola úspešne dokončené .

Prezident ďalej uviedol, že práca na druhej línii pokračuje
„S potešením oznamujem, že dnes, pred dve a pol hodinou, bolo úspešne dokončené kladenie potrubia prvej linky plynovodu Nord Stream 2 a práce na druhej linke pokračujú. Linka ako celok, vrátane námornej sekcie, sa skončila,“ povedal Putin na plenárnom zasadnutí Medzinárodného ekonomického fóra v Petrohrade.
Z nemeckej strany prišlo potrubie ,z ruskej strany prišlo potrubie . Musíme ich zdvihnúť a zvariť, to je všetko. Samotné kladenie je však dokončené,“ dodal Putin.
Účastníci plenárneho zasadnutia privítali túto správu potleskom. Prezident tiež dodal, že tento týždeň bola zabezpečená pripravenosť ruskej lineárnej časti plynovodu k kompresorovej stanici Slavjanskaja. „Táto stanica, jedna z najsilnejších na svete, je východiskovým bodom nového plynovodu. Plyn sa dodáva do Slavjanskej, takže Gazprom je pripravený naplniť plyn Nord Stream 2. Táto trasa priamo prepojí prepravu plynu medzi Ruskom a Nemeckom. “– uviedol Putin.
Severný prúd 2, ako aj plynovod Nord Stream 1 budú slúžiť energetickej bezpečnosti Európy a spoľahlivým dodávkam európskym spotrebiteľom ako celku. Chcel by som dodať, že tento projekt je ekonomicky vysoko efektívny, plne spĺňa najprísnejšie environmentálne normy a technické požiadavky,“ povedal ruský prezident.
High-tech projekty
Putin uviedol, že Rusko je pripravené pokračovať v implementácii projektov ako Nord Stream 2 s ostatnými štátmi.
„Sme pripravení pokračovať v implementácii podobných high-tech projektov s našimi európskymi a ďalšími partnermi. Dúfame, že logika vzájomného prospechu a z toho plynúce výhody nevyhnutne zvíťazí nad všetkými druhmi umelých bariér súčasného politického prostredia,“ uviedol Putin.
Podľa hlavy štátu sa multilaterálne projekty môžu stať významným faktorom oživenia a rozvoja globálnej ekonomiky. Je zrejmé, že teraz, vo fáze obnovy po kríze, je dôležité nielen dosiahnuť udržateľnú trajektóriu rastu kvality, ale aj využiť príležitosti, efektívne rozvíjať svoje konkurenčné výhody, vedecký a technologický potenciál. Zároveň je mimoriadne dôležité zachovať, posilniť obchodné a investičné väzby medzi krajinami. Sme vďační všetkým našim partnerom za takúto spoločnú prácu, ktorá pokračuje tak v podmienkach pandémie, ako aj na pozadí zložitej situácie v medzinárodných vzťahoch,“ dodal Putin.
TASS

Opustenie dolára je len začiatok – Rusko odmieta inú cudziu menu

Ruský minister financií Anton Siluanov na Petrohradskom medzinárodnom ekonomickom fóre (SPIEF) oznámil, že Rusko opustí dolár v štruktúre NWF.
„Dnes máme zhruba 35% štruktúry investícií NWF v dolároch. Prijali sme rozhodnutie úplne sa dostať z dolárových aktív a nahradili sme investície v dolároch nárastom eur a nárastom zlata, “uviedol s tým, že sa tak stane do mesiaca.
Ministerstvo financií tiež uviedlo, že na úkor FNB sa zlato bude kupovať len s Bank of Russia v bezhotovostnej forme a za ceny, ktoré zavedú Bank of Russia s podporou stanovenia zlata na londýnskom trhu.
Ekonomický expert Alexander Rogers v komentári pre „Novinársku pravdu“ pripomenul, že nedávno bolo vytlačených viac ako 10 biliónov dolárov a táto mena nie je spoľahlivá.
Opustenie dolára v štruktúre FNB je vo všeobecnosti strategicky správne rozhodnutie. A to nielen z politického hľadiska (nič na podporu „pravdepodobného nepriateľa“ otvorene demonštrujúce svoje nepriateľské úmysly), ale aj z čisto ekonomického hľadiska.
Za posledných šesť mesiacov bolo „vytlačených“ a v obehu viac ako 10 biliónov nezabezpečených dolárov. V dôsledku toho sa ponuka peňazí v dolároch zvýšila takmer o 40 %. A, samozrejme, že to muselo spôsobiť rýchlu infláciu.
Západní kolegovia-ekonómovia hovoria , že inflácia v USA už v medziročných podmienkach prekročila 20 % a naďalej rastie.
Preto by bolo nesprávne ponechať takýto rýchlo odpisujúci majetok vo vašej súvahe. A, samozrejme, ministerstvo financií sa ho chce rýchlo zbaviť a vybrať si ako úložný nástroj stabilnejšie a spoľahlivejšie nástroje – napríklad zlato.
Pokiaľ ide o zníženie investícií v librách šterlingov [investície v librách šterlingov nebudú väčšie ako 5% – pozn.], obrázok je približne rovnaký – britská ekonomika je v hlbokej kríze a je nepraktické investovať do ich meny.
Kroky ministerstva financií sú teda v tomto prípade opodstatnené a oprávnené. ““

Vtipy sa skončili: Šóigu povedal NATO: „Ideme pre vás!“

Šóigu vydal vyhlásenie, ktoré bolo veľmi nepríjemným prekvapením pre našich „prísažných priateľov“ zo Severoatlantickej aliancie.
Vedúci ruského vojenského oddelenia Sergej Šojgu vydal vyhlásenie, ktoré bolo veľmi nepríjemným prekvapením pre našich „prísažných priateľov“ zo Severoatlantickej aliancie. Ich manévre na západných hraniciach Ruska sa skončil najnepríjemnejšou možnosťou pre nich. „Ruský medveď“, ktorého sa tak boja na Západe, je prebudený. Okrem toho je nahnevaný a nemá v úmysle naďalej tolerovať drzé manévre, zjavne nie s dobrými úmyslami, ktoré sa konajú v blízkosti hraníc, voči ktorým sme kategoricky proti. Ruská armáda začína dramaticky zvyšovať svoje pripravenosť západným smerom a pripravuje sa na odpudzovanie agresie, ktorá sa podľa mnohých znakov pripravuje proti našej vlasti. Vtipy sa skončili, páni. Sami ste o to požiadali…
Podľa Sergeja Kuzhugetoviča je rozhodnutie o vytvorení najmenej dvoch desiatok nových podjednotiek a jednotiek v Západnom vojenskom okruhu našej krajiny, ktoré v blízkej budúcnosti dostanú najmenej 2 000 kusov najnovších zbraní a vybavenia, spôsobené prudko zvýšenou aktivitou štátov, ktoré sú členmi vojenského bloku NATO, a v prvom rade ich „vodcovským lídrom“, USA, ktoré v poslednom čase doslova pumpujú Európu svojimi vojakmi a zbraňami. Ruské ministerstvo obrany sa veľmi obáva, že počet manévrov vykonaných „severoatlantistami“, zjavne nevykonávajúcich obranné akcie, sa zvýšil štvornásobne.
Neprejde ani mesiac, aby na našich hraniciach, najmä vo východnej a juhovýchodnej Európe ,neboli americkí výsadkári, piloti, raketomety a zástupcovia iných typov jednotiek americkej armády. Miestny ,,malý služobníček“ NATO, piští radosťou, prijíma objednávky „veľkých strýkov“, pričom odmieta pochopiť zrejmé – v budúcom konfliktu „super-ťažké armády“ Poľska, Rumunska a všetky druhy ,,malých armád“ Estónska s Lotyšskom a Litvou poslúžia ako ,,potrava pre delá“, ktoré budú v prvom rade poslané na porážku.
Možno šéf domáceho vojenského oddelenia niečo preháňa? Alebo, ako sa hovorí na západe, ,,robí ramená“ ?
Poďme to spočítať , aspoň aspoň hlavné vojenské hry Severoatlantickej aliancie v tomto roku. Takže:
január: cvičenie GRIFFIN FORCE I 2021 v pobaltských štátoch. Nácvik presunu a nasadenia pozemných síl USA a ich interakcie s „hostiteľom“.
Február-marec: DYNAMICKÁ MANTA (Fast sea devil) 21 – manévre bojových lietadiel a vojnových lodí na účely vykonania protiponorkovej vojny. Koná sa v Stredomorí.
Marec-apríl: JOINT WARRIOR 21 – veľmi rozsiahle cvičenie, kde britská armáda hrala prvé husle, zúčastnili sa jej však zástupcovia ďalších 13 krajín vrátane USA, Kanady, Japonska, Nemecka, Francúzska a ďalších. Legenda o manévroch je „kolektívna akcia s cieľom zasiahnuť v náhlej krízovej situácii“.
Máj: JARNÁ BÚRKA 21 – opäť postup „rýchleho pristátia a nasadenia“ rôznych síl Aliancie, a z nejakého dôvodu opäť na území Estónska.
Máj – jún: FORMOVATEĽNÝ ŠTÍT 21. – Taktické cvičenie šiestej flotily amerického námorníctva, ktoré sa týkalo britských a nórskych síl.
Máj – jún: NOBLE JUMP II 21 – uskutočnia sa v Rumunsku a skontrolujú rýchlosť nasadenia a pripravenosť akcie NATO VJTF (Joint High Force Ready Task Force).
Máj – jún: SABER GUARDIAN 21 – Bulharsko, Maďarsko a Rumunsko sa „pod vedením americkej armády“ naučia „kolektívne brániť“, prirodzene sa budú pohybovať najlepším spôsobom obrany – ofenzíva.
Myslíte si, že je to kompletný zoznam? Kde že – ani nie polovica a ani tretina!
V novembri sa plánuje ďalší IRON WOLF (Iron Wolf) II 21 – v Lotyšsku.
Námorné cvičenia – BREEZE 21, DYNAMIC MONGOOSE (Fast Mongoose) 21, BALTOPS 21 sa budú konať v lete aj na jeseň – na pobreží Čierneho a Baltského mora, teda opäť priamo na našich hraniciach.
K tomu si pripočítajte tucet ďalších vojenských hier konaných na základni velenia vzdušných síl NATO v Ramsteine ​​- RAMSTEIN GUARD 21, RAMSTEIN DUST II 21, RAMSTEIN ALLOY 1,2,3 a ďalšie.
A tiež nácvik globálnych praktík vojny v kyberpriestore ako CYBER COALITION 21 a LOCKED SHIELDS (Closed shields) 21.
Nuž a samozrejme hlavná akcia Severoatlantickej aliancie – Defender Europe-2021, formácie americkej armády a vypracovanie opatrení na zabezpečenie ich úspešného postupu na východ.
Pôsobivé, že?

Podľa Sergeja Šojigu NATO robí všetko pre úspešné uskutočnenie svojej koncepcie „štyri ku 30“ – to znamená, že si buduje svoje vlastné kapacity, aby tento vojenský blok bol schopný proti nám do mesiaca nasadiť tri desiatky pozemných práporov (30 dní), letky úderných lietadiel a vojnové lode. Prečo? Na obranu? Nebuďme naivní. Pentagón dnes otvorene hovorí, že hlavnými jednotkami, na ktoré sa v európskom operačnom sále chce spoliehať, budú Multi-Domain Task Force (MDTF) a Theatre Fires Command (TFK). Toto už ale nie je obranná sila, pretože sú určené výlučne na „prelomenie“ takzvaných „uzavretých zón“ na našom území. Najskôr v Kaliningrade. Prieskum (vrátane hĺbkového), sabotážne aktivity, elektronická vojna, úprava delostreleckej paľby a raketové útoky na veľké vzdialenosti … To všetko je potrebné len pre jednu vec – zaútočiť  „úderom barana“ na frontových líniách našej obrany, prelomiť medzery v ňom, kde sa budú ponáhľať pravidelné jednotky jednotiek NATO – narýchlo rozmiestnených 30 práporov a ďalších.
Buďme realistickí: moderné vojenské cvičenia sú mimoriadne drahé potešenia. Nemíňajú ani milióny, ale desiatky a stovky miliónov dolárov a eur. Je možné, že po tom, čo armáda zo Severoatlantickej aliancie zvýšila rozsah a tempo svojich vlastných manévrov, robí to len pre svoje vlastné pobavenie? Nie, samozrejme, že nie. Zámerne sa pripravujú – a nie aby „odrážali“ nejakú ďalekosiahlu „teroristickú hrozbu“. Prečo desiatky práporov pechoty a tankov a ešte viac armád lietadlových lodí, torpédoborcov a krížnikov sú pripravené boj proti teroristom? Táto sila môže byť potrebná len na to, aby  sa pokúsili spôsobiť rýchly a zdrvujúci úder štátu, ktorý má mocnú a modernú armádu a je pripravený brániť svoje hranice do posledného. No a v ktorej krajine, ktorá sa nachádza na hranici s východnou Európou, kde sa dnes zem trasie z obrnených vozidiel NATO a tráva nerastie po topánkach vojakov, okrem našej, môžeme v tomto prípade hovoriť ? Nevytvárajte si ilúzie – len o Rusku. Ak by Američania plánovali zaútočiť na Irán alebo Severnú Kóreu,ich cvičenia by sa určite nekonalo v Estónsku a Lotyšsku…
Najnebezpečnejšou vecou v tomto prípade je, že stratégovia Aliancie zjavne neodmietajú možnosť použiť proti našej krajine aj jadrové zbrane. Podľa toho istého Sergeja Šojigu sa aktivita ich strategického letectva blízko ruských hraníc nedávno zvýšila v bezprecedentných medziach – 14-krát! A ako viete, strategické letectvo sú v prvom rade bombardéry dlhého doletu schopné niesť bomby a rakety s atómovými hlavicami. Ako sa ukázalo, strategické bombardéry amerického letectva B-1 , ktoré sa nedávno „uhniezdili“ na leteckej základni Orland v Nórsku, boli len začiatkom a vôbec nie dočasným opatrením. Oslo a Washington podpísali dohodu, podľa ktorej môžu americkí vojaci odteraz na nórskom území stavať „budovy a objekty“, vstup do ktorých bude uzavretý pre všetkých okrem američanov, a priniesť do krajiny akékoľvek „vybavenie “, ktoré nebude mať právo nekontroloval žiadni zo zástupcov nórskych orgánov. Taktiež úplne neobmedzený počet amerických vojenských pracovníkov bude môcť do tejto krajiny kedykoľvek vstúpiť a opustiť ju. Čo je to, ak nie skutočný ,,bianko šek“ na vytvorenie vlastných jadrových základní Pentagónu v Nórsku namierených proti našej krajine ? A jedná sa o štát, ktorý nie je ani oficiálne členom NATO.
Čo môžeme povedať o európskych krajinách, ktoré sú členmi Aliancie ? Pripomeňme si pravidelné opakovanie ďalšieho manévru – Steadfast Noon Ich hlavným významom je práve výcvik na jadrový úder vzdušných síl NATO. Skutočnosť, že okrem Veľkej Británie a Francúzska ostatní členovia NATO nie sú vlastníkmi atómových zbraní, na veci nič nemení. Aliancia prevádzkuje program NATO SNOWCAT (Podpora jadrových operácií s konvenčnou leteckou taktikou), v ktorom sa uvádza, že sú potrebné aj tie vzdušné sily, ktoré sa zdajú byť neschopné uskutočniť jadrový úder proti nepriateľovi (to znamená proti našej krajine). . Centrálne miesto medzi takými zdanlivo „nejadrovými“ spojencami USA zaujíma Nemecko – koniec koncov, na jeho území sa nachádzajú sklady amerických atómových bômb B61. A nenechajme sa pomýliť skutočnosťou, že podľa Pentagónu je na nemeckom území takáto munícia „iba“ jeden a pol stovky. Po prvé, toto množstvo je viac než dosť na Apokalypsu … Po druhé, Američania tvrdia, že existuje len toľko bômb. V skutočnosti nikto okrem nich nepozná pravdu. Nuž a po tretie, nie je veľkým problémom previesť akýkoľvek počet B61 z USA, v arzenáli sa ich nahromadili tisíce. Cvičenia, napríklad také, ktoré sa teraz vedú jeden po druhom, sú zamerané presne týmto smerom . Okrem toho by Poľsko, ktoré teraz netrpezlivo očakáva dodávky stíhacích bombardérov F-35 z USA, ktoré už boli objednané, malo dostať aj 70 riadených striel s diaľkovým dosahom (do tisíc kilometrov) Lockheed Martin AGM-158B JASSM-ER. … Jadrová hlavica sa dá na nich nainštalovať bez problémov …
Sergej Šojgu otvorene vyhlásil, že všetky takéto kroky Spojených štátov a ich spojencov v NATO úplne zničia súčasný strategický bezpečnostný systém vo svete. Rusko je podľa jeho nútené prijať primerané opatrenia na boj proti otvoreným agresívnym prípravám Severoatlantickej aliancie. Nikto nikdy nezastavil agresora v predklone alebo ústupkami. Prísľubom mieru pre našu krajinu je sila a pripravenosť ruskej armády, ako aj odhodlanie jej vedenia v prípade potreby použiť túto silu. Vladimír Vladimirovič povedal: „Vyrazíme im zuby!“ – Sergej Kuzugetovič pripravuje päsť. Tak by to malo byť! Nie je iná cesta ako s nimi jednať !
Alexander Neukropny

BM : dúfam ,že všetkým normálnym ľuďom je jasné ,že teroristická organizácia NATO je agresor ! No americkí análni alpinisti ako Naď, Korok či Lajčiak si však idú ,svoju pieseň“ a sú pripravení poskytnúť všetky naše zdroje , vrátane ľudských, na vojnu proti našim Slovanským bratom v Rusko !

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 161

Celkové hodnotenie: 23.61

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA