1. Rodičia zlyhali a nechali a stále nechávajú terorizovať svoje deti . Odpustia Vám to niekedy ? 2. Americký národ v ohrození: Penzionovaní generáli píšu otvorený list

1.
Nemôže existovať nijaké horšie odhalenie duše spoločnosti,“ vyhlásil Nelson Mandela, „ako spôsob, akým zaobchádza so svojimi deťmi.“
Podľa tohto štandardu má naša spoločnosť teraz dušu týrajúceho rodiča. Pandémia zmenila dospelých alebo prinajmenšom tých, ktorí stanovujú pravidlá, na sebeckých neurotikov, ktorí trestajú nevinné deti už rok . Deti sa nedokážu sami brániť.
Keď sa začala pandémia, nedostatok vedomostí o Covid-19 toto správanie odôvodňoval. Táto výhovorka stratila svoje opodstatnenie . Už dávno sa ukázalo, že vírus je pre deti menej nebezpečný ako chrípka a že udržiavanie školy v otvorenom stave predstavuje minimálne riziko šírenia infekcií. Napriek týmto dôkazom – a napriek rozšírenej dostupnosti očkovacích látok pre učiteľov a ďalších dospelých – mnoho škôl nefunguje v normálnom režime .
Školy zrušili veľa športových a iných mimoškolských aktivít, nútia deti a študentov nosiť rúška v triedach a na ihriskách. Sociálny dištanc a rúška bránia učeniu a zároveň poškodzujú deti emocionálne, sociálne a fyzicky, a to všetko bez akéhokoľvek zmysluplného účelu, je to len poskytovanie falošného pohodlia dospelým, ktorí by to mali vedieť lepšie.
Dôvod, prečo je niekto nútený nosiť rúško, je otázny, ako to preukázal Connor Harris. (1) Nosenie rúšok môže poskytnúť určitú ochranu niektorým vysoko rizikovým dospelým v preplnených interiéroch, ale dôkazy sú zmiešané a rúška sú nielen nepohodlné, ale aj škodlivé. Niektorí dospelí môžu namietať ,že je to má pre nich význam , ale deťom to spôsobuje len bolesť a nemajú z toho žiadne výhody .
Rúška sú obzvlášť kruté pre malé deti. Dospelí by mali v prvom rade zmierniť svoje obavy, uistiť deti , že príšery sa neskrývajú pod posteľou. Namiesto toho ich desíme, aby verili, že ich prenasledujú neviditeľné hrozby číhajúce vo vzduchu.
Rok nosenia rúšok vystraší niektoré z nich psychologicky – a možno aj fyzicky, podľa tímu talianskych profesorov plastickej chirurgie (2), ktorí varujú, že dlhotrvajúci tlak elastických popruhov by mohol zanechať malé deti s trvalo vyčnievajúcimi ušami. Skrytím pier učiteľov a tlmením ich reči nosením rúška sťažuje malým deťom rozvoj jazykových schopností a bráni deťom so sluchovým postihnutím čítať z pier. Keďže sa učitelia a študenti všetkých vekových skupín nemôžu spoliehať na mimiku tvári, je pravdepodobné, že si navzájom nesprávne interpretujú o čom sa práve rozprávajú. Ako sa majú u detí rozvíjať sociálne zručnosti, keď si navzájom nevidia do tváre, nesedia spolu alebo sa spolu nehrajú ?
Vedci z univerzity vo Witten / Herdecke v Nemecku zistili ďalšie problémy (3). Vytvorili online register, v ktorom rodičia môžu informovať o vedľajších účinkoch nosenia rúška.
Z takmer 18 000 rodičov, ktorí sa rozhodli odpovedať (zjavne nie náhodná vzorka), viac ako polovica uviedla, že rúška spôsobujú deťom bolesť a sťažovali im koncentráciu.
Viac ako jedna tretina uviedla ďalšie vedľajšie účinky: zvýšenú nechuť ísť do školy, nešťastie, malátnosť, poruchy učenia, ospalosť a únava. Po zvážení týchto správ, ako aj svedectiev ďalších výskumníkov, súd v nemeckom Weimare (4) nedávno rozhodol v prospech rodiča, ktorý tvrdil, že povinnosť nosiť rúško a udržiavať sociálny dištanc na dvoch školách ,kde chodia jeho deti porušujú základné práva jeho detí. Súd nariadil školám, aby skončili povinnosť nosenia rúšok, a vyhlásil, že poškodili „psychickú, fyzickú a duchovnú pohodu“ študentov, pričom neponúkali „žiadny zjavný prospech nosenia rúšok pre samotné deti alebo pre tretie strany“.
Rúška môžu byť živnou pôdou pre infekcie baktérií, plesní a húb (5). Americké CDC odporúča, aby sa rúško umylo mydlom a vodou vždy keď sa zašpiní ,alebo aspoň raz za deň . CDC tiež odporúča umyť si ruky mydlom pred snímaním rúška aj po jeho nasadení. Predstierať, že deti (alebo dospelí) poctivo prijímajú všetky tieto opatrenia, je absurdné, napriek tomu CDC odporúča, aby všetci starší ako 2 roky nosili rúško vo vnútri aj vonku.
UNICEF a Svetová zdravotnícka organizácia vydali spoločné vyhlásenie : „Od detí vo veku do 5 rokov by sa nemalo vyžadovať nosenie rúšok. To je založené na bezpečnosti a celkovom záujme dieťaťa a schopnosti vhodne používať rúško s minimálnou pomocou. “ Skupiny tiež neodporúčajú masky pre staršie deti, ktoré sú fyzicky aktívne: „Deti by nemali nosiť rúška pri športe alebo pri fyzických činnostiach, ako je beh, skákanie alebo hra na ihrisku, aby to nezhoršovalo ich dýchanie.“ Pre deti vo veku od 6 do 11 rokov sa nosenie rúšok odporúčajú v triedach iba vtedy, ak sa škola nachádza v lokalite s „rozšíreným prenosom“, a to až po konzultácii s rodičmi a zvážení možného vplyvu na „učenie a psychosociálny vývoj“.
Odkedy UNICEF a WHO vydali toto usmernenie , dôkazy pochádzajúce zo škôl ukazujú, že rúška a väčšina ďalších obmedzení nie sú potrebné pre deti akéhokoľvek veku.
Švédski ekonómovia na univerzitách v Štokholme a Uppsale uskutočnili najprísnejšiu a najkomplexnejšiu štúdiu (6).
Počas vypuknutia ,,epidémie“ na jar minulého roku Švédsko skutočne uskutočnilo celonárodne kontrolovaný experiment prechodom vyšších stredných škôl na online výučbu, zatiaľ čo mladších študentov nechalo v učebniach s niekoľkými obmedzeniami proti Covidu.
Veľkosť tried pre mladších študentov sa nezmenšila a študenti, ktorí boli v kontakte s infikovanou osobou, mohli zostať v škole (namiesto toho, aby išla celá trieda do karantény ako u nás). Učitelia ani študenti nemali povinnosť nosiť rúška – v skutočnosti zdravotné úrady odradzovali od nosenia rúšok a minulý rok ich nosilo len málo Švédov v akomkoľvek veku.
Ani jedno z detí, ktoré stále chodili do školy, nezomrelo na Covid a na dospelých to v ich živote nemalo takmer žiadny vplyv. Švédski vedci, ktorí mali prístup k zdravotným záznamom celej populácie, analyzovali mieru Covidových infekcií a liečebných postupov u státisícov učiteľov a rodičov. Aby sa minimalizovali mätúce premenné, porovnali ekonómovia dve skupiny rodičov s podobne starými deťmi: deti s deviatačkami, ktoré chodili do školy, a študentami 10 ročníka , ktoré zostali doma. Nebol rozdiel v ich riziku závažnej Covidovej choroby. U rodičov, ktorých deti stále chodili do školy, bola pravdepodobnosť pozitívnych testov na Covid o niečo vyššia, ale nebolo pravdepodobnejšie, že by boli kvôli tomu boli liečení alebo hospitalizované, ako rodičia, ktorých deti zostali doma.
Nezarúškovaní učitelia v triedach na stredných školách boli s väčšou pravdepodobnosťou hospitalizovaní na Covid ako on-line učitelia, ale rozdiel bol sotva katastrofálny: 0,09 percenta, čo znamená, že na každých 1 000 učiteľov v triede bol menej ako jeden ďalší vážny prípad. Toto dodatočné riziko si môže vynútiť určité preventívne opatrenia, ako napríklad ospravedlnenie starších učiteľov z povinností učiť v triede, ak neboli očkovaní, ale neospravedlňuje to zatvorenie škôl alebo nútenie detí nosiť rúška.
Pracovníci v menej rozhodujúcich profesiách podstupovali počas celej pandémie väčšie riziká. Ďalší tím švédskych vedcov pod vedením Jonasa F. Ludvigssona z Karolinksovho inštitútu (7) uviedol nebezpečenstvo na pravú mieru porovnaním povolaní ľudí s vážnymi prípadmi Covidu počas vypuknutia ,,epidémie“ vo Švédsku vlani na jar. Z približne 100 000 učiteľov v krajine bolo 20 liečených Covidom na jednotke intenzívnej starostlivosti. Aj potom, čo vedci vylúčili zdravotníckych pracovníkov z porovnania, zistili, že riziko, že učitelia skončia na jar minulého roku na JIS, bolo menej ako polovičné oproti zvyšku pracovnej sily.
Teraz, keď sa pandémia zmiernila a toľko ľudí si vyvinulo imunitu buď očkovaním alebo infekciou, riziko pre učiteľov je u nás a na väčšine ostatných miest je ešte nižšie. Pre učiteľov, ktorí sa dožadovali, aby sa dostali do prvej línie vakcín, je riziko výučby v miestnosti nerúškovaných študentov v podstate nulové. Zo štúdie švédskych ekonómov je jasné, že riziko pre rodičov študentov je tiež v podstate nulové. Neexistuje žiadne ospravedlnenie zatvorenia akejkoľvek školy, najmä teraz, keď poznáme vplyv na učenie: výskumníci zistili (8) , že deti študujúce na diaľku robia malý alebo žiadny akademický pokrok a že „strata učenia“ je najvýraznejšia medzi deťmi zo znevýhodnených skupín. Napriek tomu učitelia, rodičia, úradníci verejného zdravotníctva a novinári naďalej ignorujú tieto fakty a nechávajú v platnosti opatrenia, ktoré páchajú obrovské škody najzraniteľnejším členom spoločnosti deťom !
Doteraz sa dospelí obávali, či väčšina detí uverí, že zatvorenie škôl, sociálny dištanc a rúška sú nevyhnutné preventívne opatrenia. Ale nakoniec, keď sa objaví hystéria a fakty, uvedomia si, že ich rok štúdia mizerne neposlúžil racionálnejšiemu účelu ako detské obete našich predkov bohom. Ako povedal Oscar Wilde: „Deti začínajú tým, že milujú svojich rodičov; ako starnú, posudzujú ich; niekedy im odpustia.“ Táto generácia detí bude mať čo odpúšťať.

(1) https://www.city-journal.org/do-we-need-mask-mandates
(2) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7302120/
(3) https://www.researchsquare.com/article/rs-124394/v3
(4) https://lockdownsceptics.org/2021/04/14/weimar-court-prohibits-mask-wearing-distancing-measures-and-rapid-testing-at-schools/
(5) https://www.bmj.com/content/370/bmj.m3021/rr-6
(6) https://www.pnas.org/content/118/9/e2020834118
(7) https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2026670
(8) https://www.pnas.org/content/118/17/e2022376118

 

2.
BM : Na jeseň 2019 som hovoril o tom , že v USA vypukne občianska vojna , alebo sa rozdelia ,tak ako bývalý ZSSR . Všetci ma vtedy považovali za blázna . Však ,,bašta demokracie “ ! Tak to sa nikdy nestane . Cez leto 2020 v podstate na mnohých miestach USA prebehli začiatky občianskej vojny , pod taktovkou teroristickej organizácie BLM a globalistickej organizácie Antifa . Dnes sa generáli vo výslužbe vyjadrili k situácii v ich krajine . Celý list si môžete prečítať tu :
https://cnn.iprima.cz/generalove-v-dopise-zpochybnuji-zdravi-bidena-regulernost-voleb-a-varuji-pred-cenzurou-25207
——————-
Po Francúzsku – aj USA: niektorí generáli vo výslužbe píšu otvorené list, že krajina sa dostala do nebezpečného bodu, ale niektorí ich kolegovia im odpovedajú, že nie je to  potrebné robiť takýmto spôsobom.
Čo je zvláštne na ,,liste 124-och“: je nielen to, že vyjadruje pochybnosti, očividné pre všetkých, o duševnej užitočnosti hlavného veliteľa, prezidenta Josepha Bidena. A dokonca ani to, že takmer priamo hovorí o tom, že v krajine došlo k nezákonnému uchopeniu moci sfalšovaním volebných výsledkov.
Hlavná vec je, že armáda verí, že prevrat pokračuje, všetka neúnavná činnosť demokratov „ničí republiku“, to znamená demokraciu, to znamená samotnú Ameriku ako takú.
A ešte dôležitejšie je to- kto to píše. Jedná sa prakticky o každého, kto bol za posledných pár desaťročí na vrchole vojenskej kasty najmocnejšieho štátu na svete, presnejšie najsvalnatejšieho (tieto svaly nie vždy pomáhali vyhrávať vojny). Pred nami je zoznam mien, ktoré vzbudzujú rešpekt – koniec koncov, súperov treba rešpektovať.
Je novým faktom, že niekoľko súčasných vysokých vojenských pracovníkov USA, ktorých spovedali novinári , je znepokojených tvrdým tónom svojich starších kolegov – dôchodcov a tvrdia že „šíria dezinformácie“.
Ale tieto odpovede Pentagonu sú v tieni zrejmej skutočnosti, že osoba v aktívnej službe – ak potrebuje niečo povedať – nemôže povedať pravdu( ak nechce byť sankcionovaná alebo zavretá), nie je tak slobodná vo výrazoch, ako dôchodca, ktorý už nemôže byť vyhodený .
Aj keď podobný list dôchodcov z Francúzska, ktorý sa objavil pred niekoľkými týždňami, vyprovokoval miestne úrady k slušnej ohavnosti a hlúposti: hrozba zbavenia mnohých generálov a admirálov, ktorí ho podpísali, titulov, ocenení a dôchodkov. Urobia to? Náš rozhovor sa však týka Spojených štátov.
Faktom je, že za činom 124 generálov a admirálov je mnoho udalostí , skrátka – prebiehajúci vnútorný puč, hybridná občianska vojna jednej polovice krajiny proti druhej. Ďalej tiež
kontrola nad populáciou či cenzúra. Je toto Amerika, ktorej slúžili celé desaťročia?
V súčasnosti je v krajine skutočne veľa takýchto publikácií. Najpozoruhodnejšia je možno z diela The American Thinker, hovorí o tom, ako spočiatku (pred niekoľkými rokmi) pučisti, teda demokrati, prevzali spravodajskú komunitu.
https://www.americanthinker.com/articles/2021/05/how_the_left_plans_to_put_boots_on_the_ground_to_subdue_middle_america.html
To, čo vidíme, podľa spravodajských dokumentov, ktoré sa vždy objavili v správnom okamihu o ruskom zasahovaní do vnútorného života USA.
Pokiaľ ide o ozbrojené sily, boli niekoľkokrát vyčistené ešte Barackom Huseinom Obamom. A preto niektoré prieskumy verejnej mienky ukazujú, že podpora demokratov zo strany armády je uspokojivá. Čo však nesúhlasí so všeobecne známou pravdou – v Spojených štátoch sa ozbrojení ľudia skôr prikláňajú k republikánom.
BM : práve preto neomarxisti z DS toľko tlačia na odoberanie zbraní Američanom . A dovolím si tvrdiť ,že aj za niektorými masakrami v USA stoja tajné služby oddané ,,demokratom“ ,aby ich mohli použiť ako bič na odzbrojenie ľudí .
A teraz je na rade ďalšia mocenská štruktúra – polícia. Presnejšie povedané, jeho úplná reštrukturalizácia, priame podriadenie polície súčasnej vláde a budúcim demokratickým vládam- aby sa k moci nikdy nedostali žiadni republikáni.
A ak áno, mali by sme rozdrviť odpor demokratov v americkom vnútrozemí . Autor pripomína: ak spočítate volebné úspechy Donalda Trumpa ani nie podľa štátov, ale podľa okresov sa ukazuje, že Trump vyhral v 83 % všetkých okresov. Demokrati dúfajú, že rozdrvia Ameriku hlasmi obrovských demokratických volebných základní, ako sú Kalifornia alebo Chicago – so svojimi davmi nezamestnaných a sediacimi na dávkach.
Jedná sa o to, že polícia v Spojených štátoch je všade lokálna a nie je podriadená ani tak federálnej vláde , ako miestnym orgánom, a to aj prostredníctvom šerifov.
Keď sa v 30. rokoch minulého storočia začali zmocňovať mafiánske gangy celej krajiny , využijúc katastrofu zvanú „suchý zákon“, bolo potrebné vytvoriť jedinú federálnu štruktúru – FBI, dnes však existuje starostlivá deľba práce medzi federálmi a miestnym obyvateľstvom .
A teraz sú na programe dňa šialené nápady, ako pripraviť políciu o prostriedky, zároveň odobrať osobné zbrane občanom, ktorí sú na ne zvyknutí, a vytvoriť úplne novú políciu, ktorá bude úplne ovládaná z centra a bude odsúdená byť navždy v rukách demokratov – organizátorov volebného puču.
Táto úloha sa stáva ešte naliehavejšou v situácii, keď republikánske štáty – konzervatívna časť krajiny a teda aj samotný Trump, aktívne a organizovane odoláva, prijíma koordinované (medzištátne) zákony o vlasteneckom vzdelávaní a veľa ďalších . Mimochodom, súčasný Pentagon v skutočnosti kritizuje svojich starších kolegov a naznačuje, že tí podporujú trampovskú Amerika v tejto kampani odporu.
Tu je vhodné spomenúť ďalšiu čerstvú americkú publikáciu,že Joe Biden bol by najšťastnejším prezidentom v histórii, ak by si myslel, že keď sa dostal k moci, nemusí nič urobiť.
https://www.dailysignal.com/2021/05/12/biden-sets-everything-on-fire/
Trumpovo dedičstvo mu poskytlo pevný ekonomický základ a obyvateľstvo, ktoré sa najviac obávalo pokračovania pogromov, škandálov, masakrov odporcov. Zmiernil tieto obavy a sedel ticho – a on (alebo skôr tí, ktorí sú za ním) začal „spaľovať krajinu odvšadiaľ“, vrátane úmyselného zničenia, ak je to možné, polície na pozadí bezprecedentnej vlny zločinu.
Vrátim sa k rozhovorom o Francúzsku: existuje dôvod na slávny list dôchodcov, podobne ako aj iných – ide predovšetkým o absorpciu kultúry krajiny migrantmi a tými, ktorí ich podporujú. Hoci existuje spoločná vec: plazivý globalistický prevrat na Západe jednoducho zničí spoločnosti akýmikoľvek prostriedkami a potom sa zrazu ukáže, že „muž so zbraňou“ môže vystúpiť proti tejto deštrukcii: koniec koncov, že bránil svoj spôsob života – svoju krajinu alebo ide o niečo iné?
Napokon, v relatívne podobných procesoch v Rusku v 80-tych a 90-tych rokoch sme tiež pozorne sledovali pozíciu niektorých vojenských pracovníkov. A tiež písali otvorené listy, aj keď nie tak masívne. Spoločné ponaučenie z našej minulosti je, že s armádou, ich vlastnými a cudzími ľuďmi, dôchodcami a aktívnou službou by sa malo zaobchádzať s rešpektom.
Dmitrij Kosyrev

BM: neomarxisti z DS začali v Kalifornii vypúšťať na slobodu väzňov . Niečo zrejme pripravujú. Dostali strach ,pretože v Arizone začali nanovo prepočítavať volebné lístky aj napriek nátlaku zo strany Bidenovho režimu
https://www.sfchronicle.com/crime/article/41-district-attorneys-petition-against-potential-16176101.php

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 161

Celkové hodnotenie: 23.61

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA