1. Počas tzv. ,,Španielskej chrípky”, 92% ľudí zomrelo na bakteriálnu infekciu z nosenia rúšok ! 2. Aprílová správa izraelského ľudového výboru o smrteľnom vplyve očkovania 3. Chazarská mafia ničí Ukrajinu . Vznikne nová Chazarská ríša ?

Zhrnutím dôkazov z pandémie chrípky v rokoch 1918–1919 dochádzame k záveru, že príčinou väčšiny úmrtí bola bakteriálna pneumónia namiesto primárnej vírusovej pneumónie. Najmenej 92,7% úmrtí bolo priamou príčinou bakteriálneho zápalu pľúc z dôvodu prekrytia horných dýchacích ciest pláteným rúškom.
V 68 pitevných nálezoch, v ktorých bolo možné vylúčiť možnosť neohlásených negatívnych kultúr, bolo 92,7% pitevných pľúcnych kultúr pozitívnych na ≥1 baktériu.… V štúdii s 9 000 subjektmi, ktorí boli sledovaní z klinického obrazu s chrípkou pitvou, vedci získali sterilnou technikou kultúry pneumokokov alebo streptokokov v 164 zo 167 vzoriek pľúcneho tkaniva.

Kevin Barry, prezident First Freedoms, Inc.

Novo analyzované dokumenty ukazujú, že “španielska chrípka” mohla byť experimentom s vojenskou vakcínou . Zhrnutie :
1. Dôvodom, prečo moderná technológia nebola schopná určiť kmeň vražednej chrípky z tejto pandémie, je to, že chrípka nebola zabijakom.
2. Počas druhej svetovej vojny zomrelo viac vojakov na choroby ako na guľky.
3. Pandémia nebola chrípka. Odhaduje sa, že 95% (alebo viac) úmrtí bolo spôsobených bakteriálnou pneumóniou, nie chrípkou/ vírusom.
4. Pandémia nebola španielska. Prvé prípady bakteriálnej pneumónie v roku 1918 boli na vojenskej základni vo Fort Riley v Kansase.
5. Od 0d 21. januára do 4. júna 1918 bola do vojakov vo Fort Riley vstrekovaná experimentálna vakcína proti bakteriálnej meningitíde kultivovaná u koní v Rockefellerovom inštitúte pre lekársky výskum v New Yorku.
6. Počas zvyšku roku 1918, keď boli títo vojaci – často žijúci a cestujúci v zlých hygienických podmienkach – poslaní do Európy, aby bojovali, šíria baktérie na každej zastávke medzi Kansasom a zákopmi v prvej línii vo Francúzsku.
7. Jedna štúdia opisuje vojakov “s aktívnymi infekciami ,ktorí vdychujú baktérie, ktoré kolonizovali nos a hrdlá, zatiaľ čo iní – často v rovnakých “dýchacích priestoroch” – boli hlboko náchylní na inváziu a rýchle šírenie cez pľúca vlastnými alebo inými kolonizačnými baktériami.”
8. „Španielska chrípka“ zaútočila na zdravých ľudí v najlepších rokoch. Bakteriálny zápal pľúc napáda ľudí v najlepších rokoch. Chrípka napáda mladých, starých a ľudí s oslabenou imunitou
9. Keď sa 1. svetová vojna skončila 11. novembra 1918, vojaci sa vrátili do svojich domovských krajín a na koloniálne základne, čím sa rozšíril zabijácky bakteriálny zápal pľúc.
10. Počas 1. SV Rockefellerov inštitút tiež poslal antimeningokokové sérum do Anglicka, Francúzska, Belgicka, Talianska a ďalších krajín, čím pomohol šíriť epidémiu po celom svete.
zdroj : https://vaccineimpact.com/2018/did-military-experimental-vaccine-in-1918-kill-50-100-million-people-blamed-as-spanish-flu/

Španielska chrípka z roku 1918. Päťsto miliónov infikovaných, päťdesiat miliónov mŕtvych po celom svete. Telá nakopené na obrovské kopy .. Neznámy nepriateľ, v plnom útoku.
V boji proti moru úradníci odporúčajú izoláciu, obmedzenú sociálnu interakciu a povinnosť nosenia rúšok v celej krajine. Na otázku, na ktorú musíme odpovedať : ,,Došlo k úmrtiam kvôli nepriateľovi, alebo tieto úmrtia spôsobilo niečo iné?”
28. október 1918 Dr. G.M. Corput z Amerického úradu verejného zdravotníctva nariadil pracovníkom reštaurácií, aby si okamžite odstránili rúška a už ich nikdy nenosili. Vo svojej výpovedi lekár zvolal – ,,Chrípkové rúška sú škodlivé pre nositeľov. Zabraňujú voľnému dýchaniu čerstvého vzduchu, ktoré je v tejto dobe nevyhnutné, a nezadržia baktérie, pretože nositelia neustále dýchajú nečistý vzduch.”
zdroj : https://walkinverse.com/1918-spanish-flu-killed-millions-or-did-it/

Dôležitý článok Johna C. A Manleyho. Prvýkrát zverejnené v októbri 2020
„Skupina žaluje starostu Tulsy G.T. Výkonný riaditeľ oddelenia zdravotníctva Bynum a Tulsa Bruce Dart uviedol, že mandát povinosť nosiť rúška mesta je škodlivý pre zdravých ľudí, “uvádza Activist Post. Skupina zahŕňa majiteľov firiem a dvoch lekárov, ktorí „žiadajú mesto, aby okamžite zrušilo povinnosť nosiť rúška, ktorý minulý mesiac prijalo mestské zastupiteľstvo.“
Na tlačovej konferencii optometrista Robert Zoellner povedal: ,,… faktor strachu musí ustúpiť.” Táto myšlienka, že vám nechcem dať niečo, o čom ani neviem, že mám, je takmer smiešna. Začnime používať zdravý rozum. “
zdroj : https://www.globalresearch.ca/medical-doctor-warns-bacterial-pneumonias-rise-mask-wearing/5725848

BM : takže naozaj umierajú v našich nemocniciach ľudia na vírusové ochorenie ?

2.
Izraelský ľudový výbor (IPC, INC), civilný orgán zložený z popredných izraelských odborníkov na zdravie, zverejnil svoju aprílovú správu o vedľajších účinkoch vakcíny Pfizer. Výsledky sú katastrofálne na všetkých možných úrovniach.
Ich verdikt je:
,,”Nikdy neexistovala vakcína, ktorá by ľuďom toľko ublížila.”
Správa je dlhá a podrobná. Predložím len niektoré z najškodlivejších zistení v správe.
,,”Dostali sme 288 hlásení o úmrtiach v bezprostrednej dobe po termínoch očkovania (90 % až 10 dní po očkovaní), 64 % z tých, ktorí zomreli, boli muži.”
V správe sa však uvádza: “Podľa údajov ministerstva zdravotníctva len 45 úmrtí v Izraeli súviselo s očkovaním.” Často počúvame o krvných zrazeninách spôsobených vakcínou proti covidu od Astrazeneca. Napríklad dnes ráno sme sa dozvedeli o 300 prípadoch krvných zrazenín v Európe. Ak sú však zistenia INC pravdivé, vakcína Pfizer môže byť len v Izraeli spojená s väčšími úmrtiami ako vakcína Astrazeneca v celej Európe.
,,”Podľa Ústredného štatistického úradu sa v januári až februári 2021 na vrchole izraelskej masovej vakcinačnej kampane celková miera úmrtnosti v Izraeli zvýšila o 22 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Január až február 2021 bol v skutočnosti najsmrteľnejším mesiacom za desaťročie s najvyššou celkovou mierou úmrtnosti v porovnaní so zodpovedajúcimi mesiacmi za posledných 10 rokov.”
INC sa domnieva, že:
,,”Vo vekovej skupine 20 až 29 rokov bol nárast celkovej úmrtnosti najprudší. V tejto vekovej skupine sme v porovnaní s predchádzajúcim rokom zistili 32% nárast celkovej úmrtnosti.”
,,”Štatistická analýza informácií Ústredného štatistického úradu v kombinácii s informáciami ministerstva zdravotníctva vedie k záveru, že úmrtnosť medzi zaočkovanými sa odhaduje na približne 1:5000 (1:13 000 vo veku 20-49 rokov, 1: 6000 vo veku 50-69 rokov, 1:1600 vo veku 70 rokov). Podľa tohto odhadu je možné odhadnúť počet úmrtí v Izraeli v tesnej blízkosti obdobia očkovania, k dnešnému dňu, u približne 1000-1100 ľudí.”
Opäť platí, že ak je táto štatistická analýza správna, údaje oznámené izraelskými zdravotníckymi orgánmi sú viac ako 22-krát zavádzajúce.
Tí, ktorí sledujú moju prácu, vedia o mojej práci na nepopierateľnej korelácii medzi očkovaním, prípadmi Covid-19, úmrtiami a šírením mutantných kmeňov. INC potvrdzuje moje pozorovania poskytnutím dôležitejších informácií o vekových skupinách.
,,”Existuje vysoká korelácia medzi počtom zaočkovaných osôb za deň a počtom úmrtí za deň v rozsahu do 10 dní vo všetkých vekových skupinách. Vek 20-49 – 9 dní od dátumu očkovania do úmrtnosti, vek 50-69 – 5 dní od dátumu očkovania do smrti, vek 70 rokov a starší – 3 dni od dátumu očkovania po úmrtnosť.”
INC tiež zistil, že:
,,Riziko úmrtnosti po druhej vakcíne je vyššie ako riziko úmrtnosti po prvej dávke.”
Smrť však nie je jediným rizikom spojeným s očkovaním. INC uvádza, že :
,,”Ku dňu zverejnenia správy bolo v civilných vyšetrovacích výboroch nazhromaždených 2 066 hlásení o vedľajších účinkoch a údaje aj naďalej prichádzajú . Tieto správy ukazujú poškodenie takmer všetkých systémov ľudského tela…. Naša analýza ukázala relatívne vysokú srdcovú frekvenciu, 26% všetkých srdcových príhod sa vyskytlo u mladých ľudí mladších ako 40 rokov a najčastejšou diagnózou v týchto prípadoch bola myozitída alebo perikarditída. Okrem toho bol vysoký výskyt masívneho vaginálneho krvácania, neurologického poškodenia a poškodenia kostrového a kožného systému. Je potrebné poznamenať, že významný počet hlásení vedľajších účinkov je spojený, priamo alebo nepriamo, s hyperkoaguláciou, infarktom myokardu, mŕtvicou, potratmi, poruchami prietoku krvi v končatinách, pľúcnou embóliou.”
V Izraeli sa vláda zúfalo snaží očkovať deti. INC zdôrazňuje, že takýto krok by mohol byť katastrofálny.
,,”Vzhľadom na závažnosť vedľajších účinkov by sme chceli vyjadriť stanovisko výboru, že očkovanie detí môže viesť aj k vedľajším účinkom u nich, ako je to v prípade dospelých, vrátane úmrtia úplne zdravých detí. Keďže koronavírus vôbec neohrozuje deti, výbor sa domnieva, že zámer izraelskej vlády očkovať deti ohrozuje ich životy, zdravie a budúci vývoj.”
INC zdôrazňuje, že:
,,”Nikdy predtým neexistovala vakcína, ktorá postihuje toľko ľudí ! Americký systém VAERS uvádza 2 204 správ o úmrtiach zaočkovaných ľudí v Spojených štátoch v prvom štvrťroku 2021, čo odráža nárast o tisíce percent oproti ročnému priemeru .”
Musím poznamenať, že izraelská tlač veľmi málo informuje o práci INC. Títo zdravotnícki odborníci sa angažujú v odvážnej práci s vedomím, že ich povolenie na prácu v zdravotníckom povolaní a živobytie je vážne ohrozené.
Gilad Atzmon

3.
Všetko začalo pred koncom 10. storočia ,keď kyjevské knieža Sviatoslav Igorevič porazil Chazarskú ríšu a rozprášil chazarov. Títo to Rusku doteraz nezabudli a preto tá krvilačná nenávisť voči Rusko . Keďže väčšina chazarov v tom čase prijala judaizmus ,tak dnes sa prezentujú ako židia (nikdy však ich predkovia nežili v Palestíne ).

Keď sa pozriete na mapu musí byť každému jasné ,že chazarská ríša sa do značnej miery nachádzala na území dnešného Ruska a Ukrajiny . Keďže na Rusko si netrúfnu ,chcú naspäť aspoň územie dnešnej Ukrajiny . Dnešný Izrael je na púšti a takmer bez vody a keby nebolo nemeckých reparácií a peňazí amerických daňových poplatníkov , tak si dovolím tvrdiť ,že by už neexistoval ,alebo by bol na úrovni Palestínčanov.
Preto zorganizovala chazarská mafia z USA puč v 2014 na Ukrajine,ktorý veľkolepo nazvali ,,Majdan”. Amerických daňových poplatníkov to stálo 5 mld dolárov ako priznala Viktória Nulandova.
Samozrejme ,že k puču patrí aj krv a o tú sa postarali gruzínski ostrelovači pod vedením Saakašviliho a objednávateľmi boli ukrajinskí fašisti ,ako Turčinov ,ktorí dnes sedia v parlamente. Ekonomickú situáciu na Ukrajine som opísal vo svojom blogu
https://blog.hlavnespravy.sk/26677/1-ako-si-zije-ukrajina-7-rokov-po-puci-zorganizovanym-usa-2-pandemicky-projekt-zlocin-proti-ludskosti-fakty-o-gmo-vakcinach-proti-koronavirusu-norimbersky-proces-2-0/
V tomto blogu by som chcel poukázať na ďalšie dve veci ,ktoré vytvárajú sústredený tlak na Ukrajinu a Ukrajincov.

Svetová banka cvičí Ukrajinu
Poddaných je potrebné naučiť iba jedinej veci – poslušnosti
Čerpanie pôžičiek a pomoci bolo dlho jedným z hlavných povolaní ukrajinských orgánov, tentokrát však iniciatívu prevzali „priatelia Ukrajiny“. Svetová banka oznámila, že dá Ukrajine 200 miliónov dolárov na reformu systému vysokých škôl. Každý ukrajinský inštitút, univerzita, vysoká škola bude predmetom auditu. A podľa výsledkov auditu zostanú iba tí, ktorí spadajú pod západné štandardy.
Svetová banka (WB) sa domnieva, že sieť štátnych vysokých škôl na Ukrajine je príliš veľká – 231 univerzít. Je potrebné ho „optimalizovať“, teda obmedziť. Ukrajina toľko vzdelaných ľudí nepotrebuje. „Vysoký dopyt je zlý pre informácie o dostupných možnostiach vzdelávania a výsledkoch zamestnania.“
Táto „optimalizácia“ je jednou z častí plánu na premenu Ukrajiny na polokolóniu s falošným statusom „agrárnej superveľmoci“ a dodávateľa nenáročnej pracovnej sily do ďalších krajín. Zberatelia jahôd a zdravotné sestry v európskych starobincoch nepotrebujú vyššie vzdelanie. Poddaní majú dosť jednoduchej gramotnosti, treba ich naučiť iba jednu vec – poslušnosť.
Smer k intelektuálnej degradácii Ukrajiny sa cielene vedie po víťazstve Majdanu a týka sa celého vzdelávacieho systému. Za Porošenka (chazar) bol pripravený zákon o všeobecnom stredoškolskom vzdelávaní a za Zelenského (chazar)bol prijatý zákon o všeobecnom stredoškolskom vzdelávaní, podľa ktorého sa má zrušiť jednotná škola od 1. do 11. ročníka.
A hlavne, čo a ako budú učiť. Ročníky 1–2 a 5–6 sa menia na prípravné! Z 11 rokov štúdia – štyri (!) Roky na prípravu, počas ktorých sa budú rozprávať o ničom.
Takáto škola, ktorá sa na Ukrajine zavádza na príkaz Svetovej banky, už nebude môcť trénovať mladých ľudí, z ktorých sa neskôr stanú vedci, inžinieri a technici, kvalifikovaní pracovníci, ktorých úroveň intelektuálneho rozvoja, tvrdá práca a záväzok zabezpečí krajine dôstojné miesto na svete.
,,V Rusku sa v nasledujúcich dvoch rokoch plánuje dodatočné otvorenie ďalších 45-tisíc ďalších miest financovaných z rozpočtu na univerzitách.”
Ciele „reforiem“ uskutočňovaných na Ukrajine sú priamo opačné. A to sa už stalo.
„Pre nenemecké národy Východu by sa malo zrušiť vysokoškolské vzdelávanie a štvorročné školy sú dosť. Na týchto školách ich naučia jednoduchému počítaniu, povedzme, do päťsto, pravopisu mena, naučia ich potrebe poslušnosti Nemcom, ako aj slušným a svedomitým chlapom. Nie je vôbec potrebné ich naučiť čítať, “uviedol SS Reichsfuehrer Himmler.
A tu je samotný Fuhrer: „V záujme riadenia dobytých národov na východe ríše by malo byť hlavným princípom potlačenie akejkoľvek štátnej organizácie a tým vytvorenie podmienok na udržanie najnižšej populácie týchto národností a najnižšiu možnú kultúrnu úroveň. Nenechajme si preto nejakým vedúcim školy vziať do hlavy, aby zrazu vyhlásil povinné vzdelávanie dobytých národov. Ak sa Rusi, Ukrajinci, Kirgizi atď. naučia čítať a písať, môže nám to iba ublížiť. Takéto zručnosti by umožnili tým najschopnejším z nich získať určité vedomosti z oblasti histórie a následne dospieť k úvahám politickej povahy, ktorých okraj by nevyhnutne smeroval proti nám. ““
Na Ukrajine sa začali zbavovať „nesprávnych“ učiteľov starej školy ešte pod vedením ministerky školstva zo Sorosovej triedy Anny Novosadovej, ktorá sa sťažovala, že „počet učiteľov je väčší , ako je potrebný pre študentská populácia, ktorá je teraz.
A akékoľvek úsilie jednotlivých úradníkov, vedcov snažiacich sa zachrániť to, čo zostalo zo vzdelania, bez radikálnej zmeny na systému školstva Ukrajiny, je odsúdené na zánik.

Smrteľné zbrane na Ukrajinu.

“To už je vážnejšie ako Javelin.” Spojené štáty odovzdajú Ukrajine nové zbrane
Protilodné strely, systémy protivzdušnej obrany a ešte viac systémov Javelin – Američania vyvíjajú nový plán dodávok smrtiacich zbraní na Ukrajinu.
Ako zdôrazňujú západné médiá, je to nutné pre prípad priameho vojenského stretu medzi Kyjevom a Moskvou.
BM : ako vždy MSM si zamieňajú príčinu s dôsledkom a to celkom vedome
Hoci ruské ministerstvo obrany oznámilo stiahnutie vojsk po skončení cvičenia, nie je pravdepodobné, že by sa Pentagon vzdal príležitosti k ďalšej militarizácii regiónu.
Vojenská pozornosť zadarmo
V NATO dali dosť jasne najavo, že sa nechystajú bojovať s Ruskom kvôli Ukrajine a nebudú posielať vojakov do Donbasu. Západ však neprestane materiálne a technicky podporovať Kyjev.
Aliančné špionážne lietadlá a drony visia každý deň nad Čiernym morom a v blízkosti kontaktnej línie a odovzdávajú informácie ukrajinskému generálnemu štábu. Rozviedka DLR a LLR neustále registruje zahraničných vojenských špecialistov v zákopoch Ozbrojených síl Ukrajiny. V Kyjeve pravidelne pristávajú vojenské dopravné lietadlá NATO sa záhadným nákladom.
A na konci apríla schválil Výbor pre zahraničné vzťahy Senátu USA návrh zákona dvoch strán O spolupráci s Ukrajinou v oblasti bezpečnosti, ktorý zvyšuje vojenskú pomoc Kyjevu na 300 miliónov dolárov. Ako oznámila na sociálnych sieťach ukrajinská veľvyslankyňa vo Washingtone Oksana Markarovová, za tieto peniaze sa budú nakupovať aj smrtiace zbrane.
Wall Street Journal uviedol, že Pentagon bude poskytovať Ukrajine systémy protivzdušnej obrany, protilodné a protitankové strely, operačne-taktickej úderné systémy.
Viac rakiet
Konkrétne zbrane, ktoré Washington poskytne ozbrojeným silám Ukrajiny v prípade eskalácie v Donbasu, doteraz neboli uvedené. Pentagon pravdepodobne posilní protivzdušnú obranu Ukrajiny protilietadlovými raketovými systémami Patriot, pretože Kyjev o ne už dlho prosí.
A v polovici apríla šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak doslova požadoval, aby USA rozmiestnili Patrioty na Ukrajine, a pompézne vyhlásil, že Ozbrojené sily Ukrajiny držia obranu proti Rusku “kvôli celému Západu”. Okrem toho by podľa kyjevských úradov niekoľko divízií amerických systémov protivzdušnej obrany urýchlilo proces vstupu do NATO
Sedem rokov dodávok
Američania aktívne zásobujú Ozbrojené sily Ukrajiny od samého začiatku občianskej vojny v Donbasu. A zatiaľ čo náhradné diely pre obrnené vozidlá a strelivo pre ručné zbrane sú nakupované prevažne v krajinách bývalého socialistického tábora, tak všemožné pomocné vybavenie a špeciálna technika predovšetkým v Spojených štátoch.
Spočiatku sa Washington obmedzil na neletálna produkciu. V roku 2014 Kyjev dostal asi dvetisíc nepriestrelných viest, dve desiatky protibateriových staníc AN / TPQ-48A, 35 obrnených vozidiel HMMWV a poľnej nemocnici. V roku 2015 dostal Kyjev 130 Hummerov a päť rýchlostných člnov. V roku 2016 to bolo 14 radarových staníc, viac ako dvetisíc zariadenia pre nočné videnie, päť obrnených vozidiel HMMWV vo verzii pre lekársku evakuáciu, 24 sád ľahkých UAV RQ-11B Raven. V roku 2017 – ďalších 40 Hummerov a približne 700 rozhlasových staníc.
V roku 2018 poslal Pentagon na Ukrajinu už smrtiace zbrane – 35 protitankových raketových systémov FGM-148 Javelin a 210 rakiet k nim. Kyjev prosí Washington o Javelin od roku 2014 a verí, že tieto protitankové riadené strely sú schopné priniesť rozhodujúce víťazstvo. Avšak na front zatiaľ nedošli. Podľa podmienok Američanov by tieto komplexy nemali byť používané priamo na kontaktné línii konfliktných strán a môžu byť vrhnuté do boja iba v prípade plnohodnotnej “ruskej agresie”.
Okrem Javelin poskytol Pentagon v roku 2018 ukrajinským ozbrojeným silám 2,5 tisíce zariadení pre nočné videnie, šaržu detektorov min, evakuačné Hummery, tri systémy k boju proti ostreľovačom, a tiež 30 terénnych vozidiel, dva radary a lekárske vybavenie v hodnote deviatich miliónov dolárov. V roku 2019 bola podpora zhruba rovnaká, v celkovej výške 361 miliónov USD. V roku 2020 Washington už minul 510 miliónov. Je známe, že na Ukrajinu bola dopravená ďalšia várka Javelin. Okrem toho v septembri Ministerstvo zahraničných vecí USA schválilo predaj Kyjevu 16 hliadkovacích člnov Mark VI v hodnote 600 miliónov dolárov. Ovšem kedy budú člny odovzdané, zatiaľ nebolo oznámené.

BM : takže znižovať školstvo a vyzbrojovať fašistov smrtiacimi zbraňami . Potom prejsť do otvoreného konfliktu , kde budú proti sebe bojovať dva Slovanské národy . Čím padne viac Ukrajincov ,tým lepšie , lebo bude viac voľného priestoru. Taký je plán chazarskej mafie na Ukrajine

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 345

Celkové hodnotenie: 22.38

Priemerná čítanosť: 3825

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Ukrajine dochádzajú vojaci. Vo vrcholových orgánoch Kyjeva vládne silná politická panika

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/svpressa/Foto:Twitter)   Západ trvá na tom, že v radoch AFU je už 100 000 až 402 000 mŕtvych. Kyjev vystrašene klame:…

  Prezidentka: Pre rodičov s deťmi so zdravotným znevýhodnením nerobíme dosť

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ako spoločnosť zďaleka nerobíme dosť, aby rodičia s deťmi so zdravotným znevýhodnením mali podporu, akú potrebujú. Prezidentka Zuzana…

  V najvyšších polohách Tatier trvá prvý stupeň lavínovej hrozby

  0icon

  Liptovský Hrádok 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   V najvyšších polohách Západných a Vysokých Tatier nad 1900 metrov nad morom pretrváva malé lavínové nebezpečenstvo, prvý…

  Hwang potešil Kórejčanov, Suarez dopozeral zápas v slzách

  0icon

  Dauha 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lee Jin-man)   Hviezdou futbalistov Kórejskej republiky v ich záverečnom zápase H-skupiny na MS bol striedajúci Hwang Hee-chan. Ten rozhodol v…

  V Dunaji možno objavili most, ktorý za sebou spálili rímski vojaci

  0icon

  Iža/Trnava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)   Archeológovia našli opracované kamene a drevené koly pravdepodobne mosta cez Dunaj zo začiatku tohto tisícročia pod hladinou Dunaja v…

  Americkí senátori budú mať tajnú poradu o Ukrajine. Unikli detaily

  0icon

  Washington 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Manuel Balce Ceneta)   Americkí senátori budú mať budúcu stredu 7. decembra tajnú poradu o pomoci Ukrajine, uviedla CNN s odvolaním…

  Vulgarizmy a správanie nehodné ministra. Unikla komunikácia medzi Mikulcom a Tabák

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (HSP/Foto: FB- Romana Tabák)   Portál topky.sk vo štvrtok zverejnil komunikáciu, v ktorej sa na istého ministra mala obrátiť poslankyňa parlamentu s prosbou,…

  Rozhodujúca bitka o Donbas sa začala: Ukrajina vrhá vojakov na smrť, aby zastavila ruskú ofenzívu

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/komi.kp.ru/Foto:Ukrainian Presidential Press Office)   Vojenský spravodajca Dmitrij Stešin pre ruské noviny Komsomoľskaja pravda informuje: Pozícia AFU pri Artemovsku sa čochvíľa…

  Chmelár po slovách šéfa RTVS: "V Európe je opäť dusno"

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   "Pevne verím, že RTVS poskytne divákom také informácie, aby vedeli, kde je pravda a kde je objektivita," povedal v…

  Európa zaviedla cenový strop na ruskú ropu a potrestala samu seba: Čo sa stane teraz

  0icon

  Moskva 3. decembra 2022 (HSP/kp.md/Foto:Pixabay)   Ruský ekonóm Čirkov opisuje dôsledky zavedenia stropu na ruské ceny ropy v článku ruských novín Komsomoľskaja pravda STROP JE…

  Vášeň v Tebe

  Ktorá obľúbená činnosť dokáže zažehnať partnerské nezhody? Odborník v tom má jasno

  0 icon

  Ak nemôžete svojho manžela odtrhnúť od kníh, tešte sa. Ak je pre vás najideálnejším darčekom kniha, mal by sa tešiť váš manžel. Prečo? Gregory Currie, profesor kognitívnej psychológie na Univerzite v Toronte, totiž pre portál Her vysvetlil, že ľudia, ktorí investujú svoj čas do čítania, prejavujú vyššiu úroveň empatie.

  Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

  0 icon

  Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

  Budíte sa vy alebo vaše deti o 3.00 ráno? Spozornite!

  0 icon

  Spánok je veľmi dôležitý fyziologický proces, vďaka ktorému môže telo správne fungovať, regenerovať a naberať silu. Preto by ste nemali ignorovať vznik problémov súvisiacich s nespavosťou. Ak sa v noci často budíte, môže to ovplyvniť vaše zdravie.To, koľko spánku potrebujeme, závisí najmä od nášho veku. Najviac ho potrebujú novorodenci, ktorí spia…

  Harry a Meghan rozpútali vojnu proti Williamovi a Kate? Vojvoda zo Sussexu: „Nikto nevidí, čo sa deje za zatvorenými dverami“

  0 icon

  Prvého decembra Netflix zverejnil trailer na dokument o milostnom živote Harryho a jeho manželky Meghan. Názov dokumentu je jednoduchý - Harry a Meghan. S videom sa však spájajú viaceré negatíva. Film by mal vyjsť 8. decembra. Pripravuje sa aj kniha, ktorej vydanie sa očakáva 10. januára. Na povrch sa však dostávajú nové informácie.…

  Hubku na riad posypte soľou a zalejte octom. Počkajte 10 minút a uvidíte, čo sa stane

  0 icon

  Toto je skutočný biotop pre baktérie a mikróby. Možno vás to (ne)prekvapí, ale jedným z najšpinavších predmetov, ktoré máte v kuchyni, je hubka na riad. Hubka na riad je nevyhnutnou súčasťou kuchynského vybavenia. Avšak, veľmi rýchlo sa zašpiní. Preto sa považuje za živnú pôdu pre choroboplodné zárodky. Je preto nevyhnutné…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Jakov Kedmi vysvetlil či Poľsko bude môcť anektovať časť Ukrajiny

  0 icon

  Izrael, 3.december 2022 (AM) – V poľských politických a odborných kruhoch nepochybujú, že z popola ukrajinskej krízy vzíde „Veľké Poľsko“. Dôvodom sú historické práva a podľa ich názoru aj hlavný prínos k ochrane kyjevského režimu, ako aj prijímanie miliónov ukrajinských utečencov na ich území. Očakávania sú také veľké, že v Poľsku…

  Nový krok Ruska vo vývoji hypersonických zbraní. Mobilné odpaľovacie zariadenie pre „Cirkon“ ho urobí nezraniteľným

  0 icon

  Rusko, 3. december 2022 (AM) – Pozemné mobilné zariadenie dodá „Cirkonom“ celý rad predností, vrátane utajenia. Takýto názor vyslovili počas rozhovoru s novinami Vzgljad vojenskí experti Aleksandr Bartoš a Konstantin Sivkov.   „Mobilné odpaľovacie zariadenie umožňuje presúvať túto zbroj čo najbližšie k objektom zásahu. Skracuje to

  Hrozí útok na Užhorod. Putin vysvetlil Scholzovi že sa dlho zdržiavali ničenia infraštruktúry Ukrajiny. Šéfka EK demoralizovala Ukrajincov

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – Vladimir Putin v rámci telefonických rozhovorov medzi prezidentom Ruska a nemeckým kancelárom vyzval Olafa Scholza, aby prehodnotil svoj pohľad na ukrajinský konflikt. Ruský líder opäť podrobne vysvetlil prístup k vedeniu operácie a osobitne upozornil nemeckého koleg

  Ruská opozícia nenápadne formuje exilovú vládu. Kasparov otvoril Tretiu protivojnovú konferenciu vo Vilniuse

  0 icon

  Rusko, 2.december 2022 (AM) – Predvčerom sa vo vysielaní lotyšského televízneho kanála Lietus (v Rusku známy ako televízia „Dožď“) stalo niečo neobvyklé . Vo vydaní programu „Tu a teraz“ povedal moderátor Alexej Korostelev, ktorý sa zaoberá témou čiastočnej mobilizácie v Rusku, nasledujúcu frázu: "Dúfame, že sa nám podarilo pomôcť mnohým [ruským] voj

  Georges Guynemer, druhé najúspešnejšie francúzsske stíhacie eso

  0 icon

  Franúzsko, 3.december 2022 (AM) – Georges Guynemer (24.12. 1894, Paríž – 11. september 1917, Západné Flámsko) bol druhým najúspešnejším francúzskym stíhačom po René Fonckovi. Na svojom účte má 53 zostrelených nemeckých lietadiel. Bojoval nesmierne odvážne, sám bol zostrelený sedemkrát.   [caption id="attachment_49286" align="

  TopDesať

  Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

  0 icon

  Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

  10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

  0 icon

  Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

  Tieto fotografie ti ukážu, že malé zázraky sa dejú každý deň

  0 icon

  Veríš v zázraky? Možno je nasledujúce fotografie nazvať malými zázrakmi silným tvrdením, no ak sa naladíš na tú správnu vlnu, pochopíš skutočný význam týchto malých "zázrakov". Existuje sedem divov sveta a aj tak nás občas dokážu prekvapiť a nadchnúť maličkosti, s ktorými sa náhodne stretneme počas obyčajného dňa. Tieto maličkosti…

  Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

  0 icon

  Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom sa budeš pokúšať nájsť chybu. Budeš musieť preskúmať všetky detaily, aby si sa dopracoval k správnej odpovedi. Ak by ti to nešlo podľa plánov tak nezúfaj, pripravili sme ti aj…

  Najtvrdohlavejší obyvatelia sveta, ktorí sa odmietli odsťahovať

  0 icon

  Dnes si ukážeme fotografie budov, ktorých majitelia sú zrejme tými najtvrdohlavejšími obyvateľmi sveta, pretože sa odmietli odsťahovať zo svojich domov. Všetci milujeme ľudí, ktorí si jednoducho idú za svojimi cieľmi, nenechajú sa šikanovať a ani ovplyvňovať. Postavia sa za seba a svoje práva tvárou tvár všetkým mocným korporáciám a vládam.…

  FOTO DŇA