V stredu večer USA, vo štvrtok Poľsko a v sobotu Česko! Vazalské štáty USA nasledujú Ameriku v mamutej spravodajskej hre proti Rusku s cieľom zastavenia dostavby Nord Stream 2 za každú cenu!. Takže Slovenky a Slováci ,ste pripravení na vojnu s Ruskom ,keď držíte huby ?

Naši dvaja americkí análni alpinisti Naď a Korčok  zrejme zaspali , ale v pondelok sa určite pridajú !

Babišovho vláda hodila Vrbětický kontraband s nelegálnymi dodávkami zbraní v roku 2014 do Sýrie cez Ukrajinu na údajných ruských agentov z kauzy Skripalovcov ! Praha vyhostí 18 ruských diplomatov a česká opozícia už volá po odstavení Sputnika a po vylúčení Rosatomu z dostavby Dukován !
Česká republika opätovne potvrdila, že nie je suverénnym štátom, ale úplne otrasným spôsobom ovládanou bábkou v rukách zahraničných mocností a ich tajných služieb. Premiér Andrej Babiš na podnet ministra vnútra Jana Hamáčka (mimochodom, obaja sú členmi českej pobočky amerického Aspen Inštitúte založeného Zdeňkom Bakalom) zvolal na sobotný večer tlačovú konferenciu.
BM : Naše krásne Slovensko je pod velením Matovičovej fašistickej chunty a tá je pod priamym velením ambasády USA
Na nej premiér roztraseným hlasom oznámil , že česká vláda získala dôvodné podozrenie (nie dôkazy, len podozrenie) na základe informácií vraj českých tajných služieb, že za explóziami muničných skladov vo Vrběticiach v roku 2014 stála ruská vojenská rozviedka GRU, konkrétne jednotka 29155 . Podľa informácií vraj za útokmi stojí Alexander Petrov a Ruslan Boširov, teda tí istí údajní operatívci GRU, ktorí sa vraj pokúsili v roku 2018 v britskom Salisbury otráviť Sergeja Skripala. Česká polícia už oznámila, že po týchto dvoch mužoch pátra, a to práve v súvislosti s explóziami v muničných skladoch vo Vrběticích.
BM : ako je vidieť Česko sa stalo znovu protektorátom , ale tentoraz pod velením teroristického štátu USA
V prvom rade je potrebné povedať, že znovu sa ukazuje, ako nebezpečne americké ministerstvo zahraničia a americká CIA ovláda české tajné služby, akú hrozbu to predstavuje pre bezpečnosť občanov Českej republiky, kedy teraz česká vláda rozbieha novú a vôbec najnebezpečnejšie spravodajskú hru v histórii. Česká vláda totiž de facto v sobotu večer obvinila nepriamo Ruskú federáciu minimálne z teroristického činu, ale pozor, pretože muničný sklad vo Vrběticích bol vojenským skladom, mohol by takýto čin byť pokladaný aj za akt vojny! A český generál Jiří Šedivý pre médiá už uviedol, že čin Rusov vo Vrběticích je vojenským napadnutím členskej krajiny NATO !!!
A Česká republika, na základe článku 5 Washingtonskej zmluvy, by mohla aktivovať kolektívnu obranu NATO a požiadať velenie aliancie o vojenskú pomoc. Krok českej vlády prichádza tesne pred pondelkovým rokovaním Európskej únie v Bruseli, kde sa bude preberať návrh na jednotný postup proti Ruskej federácii, ktorá vraj tým, že vykonáva vojenské cvičenia v tesnej blízkosti ukrajinských hraníc, vyvoláva agresiu. Všimnite si, že za vlády Donalda Trumpa nebolo o Ukrajine ani chýru, ani slychu, všade tam bol pokoj. Akonáhle sa k moci dostal Joe Biden, okamžite Kyjev začal používať zbrane a útočiť bezpilotnými Dronami na civilné obyvateľstvo v Donecku a vraždiť malé deti
BM : ako je zrejmé teroristický štát USA bude bojovať s Ruskom do posledného Slovana. Bohužiaľ takýchto kreténov ste si zvolili vy Slováci
Americká vláda začala na Ukrajinu presúvať americkú ťažkú vojenskú techniku, uniknuté video z pondelka zachytáva niekoľko desiatok amerických transportných lietadiel C-17 Globemaster na letisku Belaj Cerekev (UKBC) na Ukrajine. Dobre si všimnite, ako sa Američania snažia a posielajú Ukrajincom tanky, raketomety, vojakov, obrnené transportéry, všetko sa chystá na obnovenie vojny o východ Ukrajiny. Operácia je doslova na spadnutie každým dňom a čaká sa na zámienku, na dôvod, na známku ruskej agresie, na známku ruského terorizmu. Už vám to začína dochádzať, na čom sa práve v týchto hodinách a minútach rozhodla podieľať česká vláda?
BM : Korčok a Naď určite nebudú váhať ani na chvíľu a našich cínových vojačikov zrejme pošlú na Ukrajinu ,aby provokovali Rusko !!!
Už chápete, prečo Generálny štáb AČR nariadil v polovici marca uviesť do prevádzky 15 zakonzervovaných starých BVP ? Áno, Ukrajina bude potrebovať techniku, ktorú vedia ukrajinskí vojaci používať a je pravdepodobné, že americká transportné lietadlá nevozia na Ukrajinu len americkú techniku, ale aj tú bývalú sovietsku zo skladov bývalých členských štátov Varšavskej zmluvy v Európe.
BM : vymyslená pandémia Covidu je dokonalou zásterkou na zakrytie týchto vojenských príprav . Písal som o tom v blogu v prvej časti :
https://blog.hlavnespravy.sk/26147/1-kedy-pride-utok-na-rf-alebo-nato-obsadzuje-slovensko-2-za-hranicami-europy-cakaju-miliony-mladych-muzov-3-profesor-mediciny-zo-standfordu-lockdowny-su-najhorsou-chybou-verejneho-zdravotnictva/
Rusi pátrajú po organizátoroch predaja českých zbraní a munície oddielom FSA od roku 2012 a nástupníckemu Islamskému štátu.
Stopy vedú do ČR a do Vrbětic. Explózia vo Vrběticích v roku 2014 boli zinscenovaná za účelom zametanie stôp po chýbajúcom inventári v skladoch, kedy tisíce kusov zbraní a munície boli zo skladov vyvezených na Ukrajinu, ale odtiaľ zbrane a munícia pokračovali do Sýrie do rúk vtedajší Free Syrian Army a neskôr Islamského štátu bojujúceho proti Assadovi, a to v ostrom rozpore s medzinárodným zbrojným embargom na dodávky zbraní do Sýrie.
BM : s vysokou pravdepodobnosťou sa na tomto obchode podieľal syn popradského kriminálnika Kisku
Zbrane z Vrbětic sa doteraz nachádza v Sýrii a práve ruská GRU vedie podľa ruskej televízie menné zložky na českých občanov a členov českých tajných služieb, ktorí za touto operáciou dodávok od roku 2012 stáli. Zbrane totiž v Sýrii zabíjali ruských vojakov a ruských občanov! Keď sa zo skladu stratí zbrane, alebo keď je v sklade rozkrádačky, alebo keď veliteľ skladu začne sa zásobami „podnikať“ a prerastie mu to cez hlavu a na sklade vznikne obrovské inventárne manko a nejde dohľadať tisíce kusov zbraní, munície, granátov, rakiet, raketometov, RPG zostáv a ďalšie výzbroje, tak sa to rieši zvyčajne dvoma spôsobmi.
Buď si veliteľ skladu preženie guľku hlavou a v liste na rozlúčku sa prizná, alebo nechá celý sklad vyletieť do povetria. V rozbitom sklade po vybuchla skladu už nikdy a nikto inventúru vykonať nedokáže, takže účtovne sa všetko odpíše. A presne toto sa v roku 2014 stalo vo Vrběticích podľa zdrojov ruskej GRU, ktorá vyšetrovala v rokoch 2015 až 2017, kto dodáva už od roku 2012 povstalcom v Sýrii zbrane českej proveniencie v dokonale zakonzervovanom stave, čo je niečo, čo je na Blízkom Východe k neuvereniu-.
BM : nevybuchol aj u nás nejaký zbrojárenský podnik ?
Tam sa na čiernom trhu obchoduje so zbraňami z Turecka, z Iraku, z krajín bývalého Sovietskeho zväzu, a všetky sú v strašnom stave. České samopaly SA-58 však dostávali povstalci FSA minimálne už od roku 2012 v dokonalom a zakonzervované stave od dodávateľov z Ukrajiny, ktorá ale bola len prekladiskom. Tie zbrane pochádzali z Českej republiky. Podľa ruskej televízie sa GRU podarilo aj podľa sériových čísel niektorých zbraní vystopovať niektoré české útvary AČR a dokonca registračné štítky bývalej ČSLA. Toto všetko sa dostalo do Sýrie z ČR cez Ukrajinu. A výbuch skladu vo Vrběticích je dokonalou odpoveďou, odkiaľ tie zbrane asi tak pochádzali.
BM : ušatý Galko to u nás urobil cez Srbsko a dodal naše samopaly na Blízky východ a ani sa tým netajil
Česká parlamentná opozícia už vyzvala [5], aby ruský Rosatom bol vylúčený z dostavby Dukován a začali dokonca aj padať výzvy, aby sa z bezpečnostných dôvodov zabránilo nákupom a používaniu vakcíny Sputnik v ČR, pretože Rusko vraj vo Vrběticích spáchalo proti ČR vojnový akt, a keď nie vojnový, tak minimálne teroristický. Celá táto spravodajská hra proti Rusku má jediný cieľ, vykresliť Rusko ako štát agresora, ktorý pácha teroristické činy na území členských štátov NATO, útočia na muničné vojenskej sklady členských štátov NATO, tým sa dopúšťa vojnových aktov proti členom NATO, a preto je treba s Ruskom pretrhnúť všetky vzťahy a hlavne ukončiť obchodné styky.
A to nielen ohľadom Dukovanán a Sputnika, ale hlavne ukončiť dostavbu Nord Stream 2, čomu naďalej odporuje Nemecko, pretože do tohto projektu investovalo príliš veľa politického kapitálu. Ten plyn má totiž poháňať elektrifikáciu Nemecka a hordy elektrických Volkswagenov a ďalších elektrických áut. Elektrinu budú vyrábať v Nemecku plynové elektrárne, bez ruského plynu nebude elektrická éra. Američania sú ochotní prekaziť Nord Stream 2 aj za cenu rozpútanie vojny na Ukrajine. Aj za cenu vojnového konfliktu na európskej pôde. Nord Stream 2 je totiž svadobný prsteň medzi Berlínom a Moskvou. Akonáhle bude navlečený, povojnovej americké ukotvenie po II. sv. vojne v Európe skončí.
Najvernejší vazali USA sú Poľsko a Česko, ostatné krajiny ich budú s vyhosťovaním ruských diplomatov čoskoro nasledovať
Všetky provokácie na Ukrajine majú za úlohu vyprovokovať ruského medveďa, aby vtrhol na Ukrajinu a začal tam robiť poriadky. Akonáhle k tomu dôjde, Berlín bude pod tak obrovským tlakom NATO a spojencov, že dostavba Nord Stream 2 bude neudržateľná. Berlín by musel stavbu minimálne prerušiť, pretože vo chvíli, keď by na Ukrajinu prúdili ruské jednotky, by nebolo už politicky pre Berlín udržateľné, aby naďalej s Rusmi staval plynovod. Je to obrovská hra nervov.
Američania stupňujú teror a pichajú palicou do ruského medveďa tak moc a tak bolestivo, aby sa rozbehol a vtrhol na Ukrajinu. A mal by na to medveď sväté právo. Lenže medveď má mozog génia a vie, že to nesmie urobiť. Američania preto posielajú každý deň na Ukrajinu mamutie transportné lietadlá a posielajú tam vojenskú techniku ​​a bohvie, čo ďalšie. A poslušní vazali Američanov prikladajú pod kotol bezpečnostné eskalácie.
Američania uvalili v stredu na Rusko nové sankcie a vyhostili 10 ruských diplomatov. Poliaci hneď vo štvrtok, ako najvernejší vazal USA č. 1, na známku podpory USA vyhostili 3 ruských diplomatov. A Česko ako druhý najvernejší vazal USA vyhostilo v sobotu 18 diplomatov, to číslo je symbolické, pretože 18 znamená AH, teda Adolf Hitler, teda symbol toho, že Vladimira Putina považuje Praha za Adolfa Hitlera, preto použili ten diplomatický symbol 18 vyhostených diplomatov.
BM : takže Slovenky a Slováci , keďže držíte huby ste pripravení na vojnu s Ruskom ?

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 147

Celkové hodnotenie: 23.68

Priemerná čítanosť: 3627

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Dnes bol na Slovensku prvý tropický deň

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook/SHMÚ)   Meteorológovia dnes zaznamenali na Slovensku prvý tropický deň. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo svojom profile na…

  Prvý náznak rozpadu. Poslanecký klub OĽaNO sa začína deliť na dve krídla. Hlasovanie o Kolíkovej naznačilo, ktorí poslanci sú v Matovičovom a ktorí v Hegerovom krídle

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Najsilnejšia vládna strana OĽaNO sa začína deliť na dve krídla. Zatiaľ má stále navrch Matovič, no čím ďalej…

  Ministerstvo zdravotníctva sa bude snažiť nájsť kompromis pri návštevách pacientov v nemocniciach

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Jaroslav Novák)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chápe potrebu ľudí navštíviť svojich chorých príbuzných v nemocniciach. Ako pre TASR povedala hovorkyňa…

  Čaputová sa s dánskou premiérkou zhodla na prehlbovaní spolupráce krajín

  0icon

  Bratislava/Kodaň 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Stretnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej s premiérkou Dánska Mette Frederiksenovou v Kodani potvrdilo záujem prehlbovať partnerstvo…

  Asistent vojenského atašé na rumunskej ambasáde musí opustiť Rusko

  0icon

  Moskva 11. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Sputnik-Alexei Druzhinin)   Asistent vojenského atašé na rumunskom veľvyslanectve v Moskve musí do 72 hodín opustiť Rusko, oznámilo v utorok…

  Indický premiér Naréndra Módí sa osobne nezúčastní na summite G7 v Británii

  0icon

  Naí Dillí 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Lennihan)   Indický premiér Naréndra Módí sa osobne nezúčastní na nadchádzajúcom summite skupiny G7 v Británii. Oznámila to v…

  Gulyás: Maďarská vláda predloží Bruselu plán obnovy dnes večer

  0icon

  Budapešť 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Maďarská vláda predloží Európskej komisii (EK) návrh plánu na využitie európskeho fondu obnovy určeného na zotavenie sa z…

  Francúzska armáda sa prvýkrát zúčastňuje na japonsko-americkom cvičení

  0icon

  Tokio 11. mája 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Eugene Hoshiko)   Japonskí vojaci sa pripojili k partnerom z USA a Francúzska v rámci prvých manévrov troch krajín na japonskej…

  Kontroly na hraniciach s Poľskom odhalili množstvo preťažených vozidiel

  0icon

  Mníšek nad Popradom 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj)   Policajti na hraničnom priechode Mníšek nad Popradom v okrese Stará Ľubovňa kontrolovali v…

  Barteková v obľúbenom Lonate na pódiu hneď dvakrát

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovenská reprezentantka Danka Barteková sa na pretekoch Svetového pohára v talianskom Lonate hneď dvakrát prestrieľala na pódiumv.…

  TopDesať

  Ostrovy Phantom existujú už stovky rokov, no stále sú neobjavené

  0 icon

  Čo sa stane, ak chceš nájsť nejaké miesto, kam sa potrebuješ dostať, ale nemáš ani najmenšiu šajnu, kde to je? Vytiahneš GPS v mobile a hurá do cieľa. Ostrovy Phantom sa ale nedarí nájsť už stovky rokov. Počas plavby z Manily do Mexika v roku 1528 španielsky kapitán Alavaro de Saaverda…

  Do práce na bicykli za lepším zdravím? Za pokus to stojí

  0 icon

  Vravíš, že cyklistika je pre teba len hobby, bicykel vidíš len cez víkend a aj to z neho len utrieš prach v rámci sobotného upratovania? Vyber sa na bicykli za lepším zdravím! Nejdeme ťa nútiť bicyklovať o dušu, ideme ti len poradiť, ako posunúť svoj život k lepšiemu. Stačí, keď si…

  Ktoré časti tela si si doteraz umýval nesprávne?

  0 icon

  Naša pokožka je domovom približne 1,5 bilióna mikróbov. Ale nie všetky sú pre nás zlé, niektoré sú dokonca dôležité pre naše zdravie. Preto niektoré časti tela nepotrebujeme umývať mydlom a iné by sme si mali každý deň dôkladne umyť.   1. Chodidlá

  Malbork: Hromadné hroby - 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Hromadné hroby v Malborku. Marlbork, mesto v Poľsku, patrilo stovky rokov pod nemeckú správu, resp. pod Prusko. Hromadné hroby, ktoré sa začali objavovať od 90. rokov minulého storočia, oplývajú svojim neznámym pôvodom. Jeden z robotníkov, ktorí realizovali výkopové práce, len veľmi ťažko niesol, že sa na kope nachádzalo…

  TOP10+: Geniálne nápady, pri ktorých si povieš iba: WOW

  0 icon

  Dobrý dizajn vždy priťahuje pozornosť. Môžeš ho vidieť pritom vo všetkom, čo nás obklopuje. A vtedy si povieš len: WOW. Množstvo z nich je síce primitívnych, ale v jednoduchosti je krása. Našťastie existujú aj špeciálne príklady dizajnu, ktoré si nebudeš chcieť nechať pre seba a podelíš sa o WOW efekt…

  Vo svete IT

  KUGOO KIRIN Mini 2 – zábavná no najmä bezpečná detská elektrická kolobežka

  0 icon

  Overený výrobca vo svete elektrických kolobežiek, KUGOO, prichádza na trh s novinkou v podobe detskej elektrickej kolobežky. Zoznámte sa so zábavným, no najmä bezpečným modelom KIRIN Mini 2. Kolobežku momentálne nájdeš aj v skvelej ponuke na e-shope Geekmaxi.com za 179,99 eur s bezplatným doručením.  KUGOO KIRIN Mini 2 za 179,99…

  Projekt rádiového teleskopu na Mesiaci sa posúva dopredu: Akým prekážkam musí čeliť?

  0 icon

  Mesiac je svojou rotáciou viazaný na Zem, čo znamená, že vždy je ku nám otočená len jedna jeho strana. Tá druhá, ktorá je odvrátená, sa nazýva Odvrátená, alebo aj temná strana Mesiaca, hoci sa svojim výzorom nelíši od tej privrátenej, píše portál Universe Today. V čom je ale odvrátená strana výnimočná…

  Sonda OSIRIS-REx opustila asteroid Bennu a vydala sa domov: Kedy sa vráti?

  0 icon

  Sonda americkej vesmírnej agentúry, NASA, OSIRIS-REx, sa rozlúčila s asteroidom Bennu, píše portál IFLScience. Sonda študovala vesmírny objekt niečo cez dva roky. Asteroid analyzovala do najmenšieho detailu a minulý október pristála na jeho kamenistý povrch a odobrala vzorky, ktoré poputujú späť na Zem. Sonda opustila asteroid 10. mája a momentálne smeruje aj s nákladom späť…

  Na obežnej dráhe došlo v marci k tesnej zrážke dvoch konkurenčných satelitov: Môžeme podobným situáciám predchádzať?

  0 icon

  Dve spoločnosti OneWeb a SpaceX sa momentálne pokúšajú o vypustenie tisícov satelitov na obežnú dráhu, píše portál Universe Today. V marci nastala situácia, kedy došlo takmer ku kolízii satelitov týchto dvoch konkurenčných spoločností. Vyhýbacie manévre boli úspešné, no môže sa situácia zopakovať aj v budúcnosti? Spoločnosti SpaceX sa už podarilo dostať na obežnú dráhu…

  Pozrite sa, ako môžete vo vašom Androide skryť citlivý obsah z upozornení pred očami zvedavcov

  0 icon

  Notifikácie vo všeobecnosti slúžia na to, aby nás informovali napríklad o tom, keď nám príde e-mail, či správa alebo niečo podobné. Nie však vždy sú žiadúce. Rovnako treba povedať, že v mnohých prípadoch nás aplikácie doslova bombardujú upozorneniami, čo môže byť obťažujúce. Ako je však možné obmedziť ich zobrazenie? Operačný…

  Armádny Magazín

  Izrael zlikvidoval jedného z vodcov Hamasu pri raketových útokoch v pásme Gazy

  0 icon

  Palestína, 11.máj 2021 (AM) – Panarabské noviny informovali, že jeden z vodcov Hamasu, respektíve jeho pridruženého militantného krídla, zomrel. Počet obetí ostreľovania sa stále zvyšuje. Hnutie Hamas ovláda pásmo Gazy. V dôsledku raketového bombardovania izraelskej armády bol eliminovaný jeden z

  Vojaci v liste podporili generálov varujúcich pred rozpadom Francúzska

  0 icon

  Francúzsko, 11.máj 2021 (AM) –  Slúžiaci francúzski vojaci v otvorenom liste podporili vyhlásenie svojich predchodcov, ktorí písali o "rozpade" krajiny. Portál Valeurs actuelles publikoval list, pod ktorým je podpísaných viac ako 40 tisíc ľudí. &

  „Je to druh povzbudenia pre ozbrojené sily Bosny a Hercegoviny“. Vojaci USA zahajujú manévre na balkáne

  0 icon

  Bosna, 11.máj 2021 (AM) –  Cvičenie „Swift Response 21“ ozbrojených síl USA a Bosny a Hercegoviny sa uskutoční od 17. mája do 2. júna na cvičiskách Manjaca a Glamoc a na letisku Dubrava. Bolo to oznámené na tlačovej konferencii v Manjaci. Na týchto cvičiskách v Bosne a Hercegovine sa údajne začali rozmiestňovať americkí…

  Analytik Satanovskij: Z Ameriky zostane málo

  0 icon

  Rusko, 11.máj 2021 (AM) –  Politológ Jevgenij Satanovskij dal predpoveď keď analyzoval najnovšie vyhlásenia amerických predstaviteľov o Kryme. „Z Ameriky zostane málo,“ zdôraznil politológ.   Jevgenij Satanovskij komentoval ďalšie vyhlásenie „amerických úradov“ o potrebe „poskytnúť Krym Ukrajine“. Na začiatok, ako sám Satanovskij uviedol, sa n

  Veľká Británia začala falšovať dejiny 2. svetovej vojny už na jar 1945

  0 icon

  Veľká Británia, 11.máj 2021 (AM) –  Už pred koncom 2. sv. vojny nasadila cenzúru na informácie o víťazstvách Červenej armády a o rozhodujúcej úlohe Sovietskeho zväzu na rozdrvení hitlerovského Nemecka.   Potvrdzujú to aj nedávno odtajnené archívne dokumenty, konkrétne šifrovka zo 7. 5. 1945 odoslaná z Káhiry do Moskvy vynikajúcim

  Svetlo sveta

  1.5. Svätý Jozef robotník

  0 icon

  V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

 • icon FOTO DŇA