USA a NATO sa označili za novú „svätú inkvizíciu“ !

Historické zhody medzi pseudorealitou vytvorenou v USA a NATO a hrôzami stredoveku sú čoraz zreteľnejšie.
Niet pochýb o tom, že všetko, čo je ,,vyhlásené” na brehoch Potomacu a Temže je ,,nespochybniteľná pravda” . Každý, kto si dovolí o tom čo i len zapochybovať , podlieha represiám a sankciám.
Paralely sú zrejmé !
Mať takúto neomylnosť podobnú tej ,ktorá bola vyhlásená pre pápeža sa stalo pre USA, Veľkú Britániu a NATO posadnutosťou, v ktorú musí zvyšok sveta bezohľadne veriť.
Táto dogma rímskokatolíckej cirkvi hovorí, že keď pápež definuje učenie Cirkvi týkajúce sa viery alebo morálky a hlása ju „ex cathedra“ (ako hlava Cirkvi), má neomylnosť a je všeobecne chránené pred akoukoľvek možnosťou omylu .
Dokument bol vo svojej konečnej podobe prijatý relatívne nedávno, na prvom vatikánskom koncile v roku 1870.
A má takéto vynikajúce zaujímavosti :
– Všetko je dané moci a vôli pápeža a nikto a nič mu nemôže odolať. Keby pápež vzal so sebou do pekla milióny ľudí, nikto z nich by nemal právo opýtať sa ho: Otec si svätý, prečo to robíš ? OTEC JE NEKONEČNÝ AKO BOH A MÔŽE ROBIŤ VŠETKO BOH.
– “Pápež má moc nad očistcom a peklom.” Je pánom vesmíru. Vďaka svojej neobmedzenej sile robí všetko výhradne SVOJOU VÔĽOU, Pochybovať o jeho sile je svätokrádež. Jeho moc je vyššia a rozsiahlejšia ako moc všetkých svätých a anjelov. Nikto nemá právo zapochybovať a nieto verejne protestovať proti svojmu trestu alebo súdnemu procesu.
– Moc pápeža nemá žiadne opatrenie ani obmedzenia. Kto popiera zvrchovanosť a nadradenosť pápeža, hreší proti Duchu Svätému, rozdeľuje Krista a je kacírom. Iba pápež dostane moc odobrať čokoľvek a dať to inému. Pápež má moc prijímať a rozdávať ríše, kráľovstvá, kniežatstvá a všetok majetok. Pápež prijíma svoju moc priamo od Boha a cisári a králi od pápeža … atď.
V ére internetu, cestovania vesmírom a hypersonických rýchlostí vyzerajú tieto vyhlásenia prinajmenšom čudne. Vonia to ako stredoveké tmárstvo. Ale pravda je pravda .
Nahraďte výraz „svätý otec” USA, Veľkou Britániou alebo NATO. Získate skutočný algoritmus pre správanie Washingtonu, Londýna alebo Bruselu v medzinárodnej politike. Washington, Londýn a Brusel, akékoľvek klamstvo a niekedy kriminálnu lož povedia , požadujú od sveta bezpodmienečnú vieru.
Tu sú niektoré z ich ,,právd” ,v ktoré ostatný svet musí slepo veriť
Irak má zbrane hromadného ničenia. Tu sú dôkazy, hovorí americký minister zahraničných vecí Colin Powell a trasie skúmavkou s akýmsi bielym práškomneznámeho pôvodu. A teraz už neexistuje Irak. Ale Iračanov je zabitých viac ako milión. Saddám Husajn bol obesený. Krajina bola zadupaná do zeme
Srbsko vykonáva genocídu Albáncov. Tu sú dôkazy, tvrdia západné médiá. A svedčia o neidentifikovaných osobách. Ukazujú sfalšované fotografie. A potom je Srbsko bombardované (aj za pomoci vtedajšej vlády kolaborantov pod vedením 140 centimetrového cigánskeho výpravcu). Zasahované sú mosty, elektrárne a ďalšie civilné objekty. Zomierajú stovky a stovky civilistov. Srbský prezident Slobodan Miloševič je uväznený, kde neskôr zomrie.
Muammar Kaddáfí v Líbyi sa podieľa na genocíde svojich obyvateľov. Tu sú dôkazy, hovoria opäť vo Washingtone, Londýne a Bruseli, ktoré opäť očividne falšujú všetko a všetkých. Nad Líbyou bola zavedená bezletová zóna. Na oblohe zúria lietadlá NATO. Zomierajú tu tisíce Líbyjčanov. Krajina je ponorená do hrôzy vojny, krvi a skazy. Samotný Kaddáfí je roztrhaný rozbesneným davom. Hillary Clintonová, americká ministerka zahraničných vecí sa v televíznom vysielaní naživo smeje.
– Toto je iba časť zoznamu. Môže sa pokračovať donekonečna : Afganistan bol zapojený do teroristických útokov v New Yorku 11. septembra 2001. Rusko v roku 2014 zostrelilo malajzijský Boeing 737 nad Donbasom. Bašár Asad používa proti opozícii zbrane hromadného ničenia. Putin osobne nariadil otravu Skripaľovho otca a dcéry v britskom Salisbury. Venezuelský prezident Nicolas Maduro je nezákonný. Čína pácha genocídu Ujgurov. Športovci z Ruska z celého sveta používajú doping. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko voľby nevyhral. Ruský bloger Navaľnyj bol otrávený vlastnými zbabelcami, do ktorých smrtiaci plyn Novichok dávali agenti ruských špeciálnych služieb. A tak ďalej …
Že neexistujú absolútne žiadne dôkazy? Nepodstatné !!! Existuje iba drzé a silné nútenie celého sveta zo strany Washingtonu, Londýna a krajín NATO veriť všetkým čo povedali .
Medzi týmito nepodloženými a do značnej miery klamnými vyhláseniami je aj kladná odpoveď amerického dementného prezidenta Joe Bidena na otázku korešpondenta ABC, či považuje ruského prezidenta Vladimira Putina za „vraha“ .
Povedal to ten istý Biden, ktorý má na svedomí milióny obetí mnohých amerických agresií po celom svete za posledných 40 rokov (!). To znamená od okamihu, keď bola táto osoba zvolená do Senátu USA v Delaware v roku 1972, a potom sa stala viceprezidentom USA za vlády Baracka Obamu. Od roku 1972 do súčasnosti Joe Biden neustále podporuje všetky americké vojenské operácie v zámorí. Vždy hlasoval za použitie sily v medzinárodných vzťahoch. Teraz začne rozprávať, že sa na nič si nepamätá, zlomí si nohy a spadne na schodíkoch do lietadla. A táto osoba sa odváži nazvať niekoho „zabijakom“?
Ale západní politickí „pápeži“ natoľko uverili vo svoju falošnú „neomylnosť“, že ani nepovažujú za potrebné predložiť dôkaz zvyšku sveta.
Je logické, že tento prístup viedol k vytvoreniu novej “svätej inkvizície”

Spoločnosť Pax Americana v 21. storočí je celosvetovou inkvizíciou

V stredoveku boli čarodejnice v západnej Európe usilovne hľadané a úspešne ničené. Spravidla medzi ne patrili tie najkrajšie a najatraktívnejšie ženy a dievčatá. Európania boli v tomto smere tak úspešní, že je stále veľmi problematické nájsť si krásu v niektorých európskych krajinách. A ruské, ukrajinské, bieloruské a srbské dámy (z krajín, kde neboli žiadni inkvizítori) sú veľmi populárne ako kandidátky na miesto manželky v Európe.
Metóda spôsobov odporúčaných svätým pápežským trónom: dáma podozrivá z čarodejníctva bola hodená do vody. Ak sa nešťastnica utopila, bola vyhlásená za nevinnú !!!. Ak vyšla von, mysleli si, že je vinná z čarodejníctva. A bola upálená na hranici. Nebol potrebný žiadny dôkaz. Celkový počet čarodejníc spálených inkvizíciou je od jedného do pätnásť miliónov.
Rovnaký prístup v medzinárodnej politike teraz používa os Washington – Londýn – Brusel. Len tam sú vymenovávaní vinníci. Len tam majú právo tak urobiť. A nikto by sa nemal odvážiť pochybovať o správnosti obžaloby. Nikto.
V opačnom prípade nemá právo sa obhajovať ani osoby, ktoré boli uznané za vinné, ani tí, ktorí sa odvážia spochybňovať platnosť obvinení. Nemajú právo žalovať. Musia ticho súhlasiť a dať svoj osud a osud svojich ľudí do rúk nových inkvizítorov. V opačnom prípade budú čeliť sankciám, novým obvineniam a potom fyzickému zničeniu.
Počas stredovekej “svätej inkvizície” boli čarodejníci a čarodejnice prehľadaní pomocou výpovedí. Teraz sa úloha globálneho “whistleblowera” presunula na internet a sociálne siete. Stovky miliónov ľudí na celom svete zdieľajú svoje názory a dojmy, netušiac, že ich sleduje americký “Veľký brat”. Tak identifikuje nepriateľov, vytvára spojenectvá kolaborantov a zradcov záujmov ich ľudu.
Iba Washington a jeho spojenci majú právo vládnuť nad ľuďmi, vládami a celými krajinami. Na zvrhnutie nepríjemného štátu používajú „farebné revolúcie“,ak sa nepodarí nasleduje bombardovanie a státisíce mŕtvych a milióny zranených . Moderná inkvizícia je aktívna.

Pretvorenie sveta je už naplánované

Niekoľko storočí, inšpirovaní rímskym krížom, sa útočníci pohybovali cez oceány, zmocnili sa zámorských území, nemilosrdne zničili miestne národy a kmene. V čase, keď Columbus objavoval Ameriku, bola inkvizícia v Španielsku brutálna. Pizarro a Cortez, ktorí zničili kráľovstvo Inkov a Aztékov, vyrastali na myšlienkach inkvizície. A potom ich úspešne implementoval do praxe.
Potom Západ, inšpirovaný Rímom a inkvizíciou, posielaťna krížové výpravy nielen vojakov, ale aj deti.
V roku 1212 sa na výzvu pápeža Inocenta III presťahovali z Európy na Blízky východ desaťtisíce detí. Niektoré z nich zomreli, iné bez stopy zmizli a značný počet bol predaný do otroctva.
Existuje nekonečné množstvo príkladov západných „civilizačných“ misií.
Teraz stredovek ožíva. V roku 2021 „tichomorský Rím“ (ako si washingtonskí politici radi hovoria), vodca západnej civilizácie, v úplnom súlade so svojím historickým kultúrnym kódexom, ohlásil novú križiacku výpravu. Jej cieľom, tak ako doteraz, je dobytie nových kolónií, nových priestorov. Ako vždy, za cenu veľkej krvi.
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na marcovom zasadnutí ministrov zahraničných vecí bloku uviedol:
,,Nikdy nedáme nášmu potenciálnemu protivníkovi privilégium presne vedieť, kedy spustíme článok 5. Jasne sme však objasnili, že článok 5 spustíme, keď to budeme považovať za potrebné. Okrem toho môžeme použiť článok 5, keď vidíme agresiu inými prostriedkami, a nie konvenčnými vojenskými prostriedkami…
To znamená, že každá krajina na svete, ktorá nie je súčasťou bloku, môže byť pre nich vyhlásená za hrozbu. A, samozrejme, byť vystavená agresii zjednoteného Západu.
Program súčasného amerického prezidenta Bidena zahŕňa “posilnenie demokratických inštitúcií”, “čestné jednanie s krajinami, ktoré sa nepohybujú demokratickým smerom” alebo sa vyhýbajú “vypracovaniu akčného plánu na presadzovanie spoločných hodnôt”.
Podľa ideológov Demokratickej strany Spojených štátov by sa všetky krajiny, ktoré súhlasili s účasťou na tejto “kampani za demokraciu”, mali zjednotiť pod záštitou “tichomorského Ríma”. Vytvoriť “demokratickú ligu.” A bojovať proti “nedemokratickým” režimom, ktoré budú definované vo Washingtone, Londýne a Bruseli.
Spojené štáty majú v úmysle revidovať výsledky druhej svetovej vojny a nahradiť vládu OSN “novým svetovým poriadkom”. Washington nie je spokojný s existenciou Bezpečnostnej rady OSN, kde sa Číne a Rusku darí účinne odrádzať od útokov nových “križiakov” na existujúci svetový poriadok.
V tejto súvislosti sa opäť spomína na stredovek. V roku 1506 bol pápež Július II. Inkvizícia začala rozširovať svoje pravidlá na celú planétu. Potom sa do boja zapojili aj ďalšie európske štáty, ktoré si chceli ukradnúť svoj kus koristi. Všetky tieto krvavé bacchanalia sa odohrali pod zástavou boja za západné “hodnoty” tohto obdobia – katolicizmus, protestantizmus atď.
Teraz je tu nové agresívne krvavé “náboženstvo” – “pseudo-demokracia” podľa západného modelu.
Nikto nesmie pochybovať o pravde jej postulátov. Za neposlušnosť – smrť.
Existuje represívny jezuitský príkaz našej doby – blok NATO.
Namiesto ohňa a nástrojov mučenia – útočných skupín lietadlových lodí, balistických rakiet a rakiet s plochou dráhou letu, strategických bombardérov, bezpilotných vzdušných prostriedkov.
Akonáhle začne okupácia, používajú sa tradičné prostriedky mučenia. Spýtajte sa na to Iračanov, Líbyjčanov, Afgancov, Srbov.
Teraz, s takýmto “novým demokratickým usporiadaním”, Washington a NATO plánujú “urobiť zvyšok sveta šťastným”.
Moderní inkvizítori už pripravili palivové drevo pre svoje ohne.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 209

Celkové hodnotenie: 22.17

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Bielorusko zastavuje bežnú starostlivosť v štátnych klinikách, aby sa viac zdrojov sústredilo na infikovaných

  0icon

  Minsk 18. októbra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)   Bielorusko v pondelok prikázalo zastavenie bežnej medicínskej starostlivosti v štátnych klinikách s cieľom venovať viac zdrojov pre pacientov…

  EÚ predĺžila sankcie voči Islamskému štátu a al-Káide

  0icon

  Brusel/Luxemburg 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ibaa News Agency, via AP)   Rada ministrov zahraničných vecí EÚ predĺžila na svojom pondelňajšom zasadnutí v Luxemburgu o ďalších 12…

  Bielorusko povolalo na konzultácie svojho veľvyslanca v Paríži

  0icon

  Minsk 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vayar Military Agency via AP)   Bielorusko v pondelok oznámilo, že povolalo na konzultácie do vlasti svojho veľvyslanca v Paríži. K…

  Klus: Bezpečnosť krajín Východného partnerstva je životne dôležitá pre SR

  0icon

  Bratislava/Luxemburg 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Východné partnerstvo Európskej únie (EÚ) je jednou z priorít slovenskej zahraničnej politiky, keďže bezpečnosť, stabilita a prosperita v…

  EMA začala s hodnotením používania vakcíny konzorcia Pfizer/BioNTech u detí vo veku od 5 do 11 rokov

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Paul Zinken/dpa via AP)   Európska lieková agentúra (EMA) začala hodnotiť žiadosť konzorcia Pfizer/BioNTech o rozšírenie použitia jeho vakcíny proti ochoreniu…

  V budúcom roku platy politikov klesnú a nebude ich treba zmrazovať, hovorí Gyimesi

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   V budúcom roku poslancom platy neporastú pre vyšší deficit verejných financií, ale klesnú. Nebudú si ich musieť zmrazovať.…

  Vyšetrovateľka Diana Santusová prešla detektorom lži

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (HSP/Foto: screenshot videa)   Vyšetrovateľka Útvaru inšpekčnej služby Diana Santusová mala, podľa dobre informovaného zdroja, ktorý nechce byť menovaný, prejsť detektorom…

  Vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka čelí novému obvineniu

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Pavla Ď. obvinili z trestného činu marenia úlohy verejného činiteľa z nedbanlivosti. Obvinenie…

  Protestné zhromaždenie v Rimavskej Sobote podtrhlo význam strany Smer-SD v rámci opozičných aktivít. Silná mediálna diskreditácia sa nekonala, Remišová a Stančík znemožnili samých seba

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Strana Smer-SD zrežírovala včera v Rimavskej Sobote protest, ktorý možno označiť za úspešnú manifestáciu svojho líderstva v rámci…

  Vlhová možno nebude mať v paralelných pretekoch v Lechu/Zürse švajčiarske súperky

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V dňoch 13.- 14. novembra sa v rakúskom stredisku Lech/Zürs uskutočnia jediné preteky nastávajúceho ročníka Svetového pohára zjazdárov…

  TopDesať

  Slovanský Enoch alebo poznávací výlet po nebesiach: 1. časť

  0 icon

  V minulých sériách článkov sme rozoberali Etiópsky Enoch. Tentokrát sa v našej sérii pozrieme na ten slovanský. Ten sa na rozdiel od etiópskej verzie nezaoberá činmi synov Božích na zemi, teda maximálne len okrajovo. Pochopiteľne tu nechýba varovanie pred blížiacou sa globálnou katastrofou, čo bol pravdepodobne jeden z hlavných dôvodov,…

  10 najhorších účesov 80-tych rokov. Môžeme byť len a len radi, že táto éra je za nami

  0 icon

  Osemdesiate roky sa často označujú ako desaťročie so skutočne "svojským" štýlom - a stačí len jeden pohľad na týchto 10 účesov, aby si s nami súhlasil. Jedno z najšialenejších období z pohľadu módy - 80-te roky, boli plné bizarností. Rozhodli sme sa preto zaspomínať si na tie "naj" účesy, ktoré leteli pred viac…

  Súčasnosť vs minulosť: Takto vyzerali základné produkty kedysi

  0 icon

  Všetko sa časom mení a preto si dnes ukážeme súčasnosť vs minulosť. Každým novým dňom sa náš svet obohacuje novými technológiami, prípadne tie staršie zdokonaľujeme a modernizujeme. Dostavajú nové funkcie a neočakávané doplnky. Určite však nevieme, ako vyzerali niektoré dnešné veci v minulosti. A pri tom tieto veci využívame skoro…

  Najťažšie povolanie na svete. Tieto ilustrácie ťa o tom presvedčia!

  0 icon

  Niektorí hovoria, že byť prezidentom je najťažšie povolanie na svete, matka Nathalie Jomardová však nesúhlasí. Podľa tejto francúzskej umelkyne neexistuje nič ťažšie ako vychovávať dieťa. Aby toto tvrdenie dokázala, vytvorila hravé a hlavne pravdivé ilustrácie, ktoré ukazujú každodenné starosti matky na plný úväzok.  Od obrovských zmien v tele, cez to, že matka sa nedokáže…

  Neuveriteľné silné fotky. 10 ľudí, ktorí nakopali rakovine zadok

  0 icon

  Len málo vecí v živote človeka je ťažších ako prekonanie rakoviny. Ale v tomto inšpirujúcom článku sa sám presvedčíš, že ak existuje na svete jedina vec tvrdejšia než rakovina, sú to títo borci. Naozaj silné fotky! Všetci ľudia na fotografiách nižšie bojovali a porazili jednu z hlavných príčin smrti na svete. Niektorí z nich dostali toto zákerné ochorenie ako deti, iní v…

  Armádny Magazín

  Zomrel bývalý minister zahraničných vecí USA a vojenský vodca Colin Powell

  0 icon

  USA, 18. október 2021 (AM) – Colin Powell, bývalý americký minister zahraničných vecí a vojenský vodca, vedúci zboru náčelníkov štábov , zomrel vo veku 84 rokov . Príčinou smrti boli komplikácie koronavírusovej infekcie, informovala jeho rodina na Facebooku. Zdôrazňuje sa, že napriek očkovaniu ochorel.   Generál Colin Powell urobil kariéru ako prof

  Signum laudis, najvyššie vojenské vyznamenanie Rakúsko-Uhorska

  0 icon

  Slovensko, 18. október 2021 (AM) –  Signum laudis je najvýznamnejším vojenským vyznamenaním Rakúsko-Uhorska. Tvorcom tohto vysokého vojenského vyznamenania bol v roku 1890 rakúsky cisár František Jozef I. a vyznamenanie predstavovalo formu cisárskeho uznania za obzvlášť hrdinský vojenský čin. Existov

  Politológ Satanovskij varuje pred rizikom 3.svetovej vojny v dôsledku japonského revanšizmu

  0 icon

  Rusko, 18. október 2021 (AM) – Politológ sa vyjadril k vyhláseniam japonského premiéra Fumia Kišidu, ktorý považoval za potrebné v blízkej budúcnosti zrevidovať obrannú stratégiu krajiny, pričom v nej položil možnosť preventívneho úderu na nepriateľské vojenské ciele.   Najnovšie vyhlásenia japonských úradov naznačujú, že sa krajin

  Odpoveď amerického herca Deana Reeda na Solženicynove klamstvá o ZSSR

  0 icon

  USA, 18. október 2021 (AM) – Pred 50 rokmi dal populárny americký spevák a herec Dean Reed slušnú odpoveď na ohováranie Sovietskeho zväzu disidentovi Alexandrovi Solženicynovi. Hercove slová po polstoročí nestratili na aktuálnosti.   Myslím si, že mnohí budú súhlasiť, že nikto zo spisovateľov sovietskej éry nespôsobil tak obrovské škody na…

  Ukrajina sa stáva kolóniou Veľkej Británie

  0 icon

  Ukrajina, 17. október 2021 (AM) – Londýn má v úmysle podporovať ukrajinské námorníctvo dodávkami rakiet a vojnových lodí. Podľa veľvyslanca Ukrajiny vo Veľkej Británii Vadima Prystajka budú na Ukrajine čoskoro ďalšie dve operačné vojnové lode. Pôjde o dve mínolovky na boj proti pri pobreží krajiny. Potom sa začne výstavba ďalších dvoch lodí: jednej…

  Svetlo sveta

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

  0 icon

  Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

  Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

  0 icon

  Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

  Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

  0 icon

  Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

  Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

  0 icon

  The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

 • icon FOTO DŇA