USA a NATO sa označili za novú „svätú inkvizíciu“ !

Historické zhody medzi pseudorealitou vytvorenou v USA a NATO a hrôzami stredoveku sú čoraz zreteľnejšie.
Niet pochýb o tom, že všetko, čo je ,,vyhlásené“ na brehoch Potomacu a Temže je ,,nespochybniteľná pravda“ . Každý, kto si dovolí o tom čo i len zapochybovať , podlieha represiám a sankciám.
Paralely sú zrejmé !
Mať takúto neomylnosť podobnú tej ,ktorá bola vyhlásená pre pápeža sa stalo pre USA, Veľkú Britániu a NATO posadnutosťou, v ktorú musí zvyšok sveta bezohľadne veriť.
Táto dogma rímskokatolíckej cirkvi hovorí, že keď pápež definuje učenie Cirkvi týkajúce sa viery alebo morálky a hlása ju „ex cathedra“ (ako hlava Cirkvi), má neomylnosť a je všeobecne chránené pred akoukoľvek možnosťou omylu .
Dokument bol vo svojej konečnej podobe prijatý relatívne nedávno, na prvom vatikánskom koncile v roku 1870.
A má takéto vynikajúce zaujímavosti :
– Všetko je dané moci a vôli pápeža a nikto a nič mu nemôže odolať. Keby pápež vzal so sebou do pekla milióny ľudí, nikto z nich by nemal právo opýtať sa ho: Otec si svätý, prečo to robíš ? OTEC JE NEKONEČNÝ AKO BOH A MÔŽE ROBIŤ VŠETKO BOH.
– „Pápež má moc nad očistcom a peklom.“ Je pánom vesmíru. Vďaka svojej neobmedzenej sile robí všetko výhradne SVOJOU VÔĽOU, Pochybovať o jeho sile je svätokrádež. Jeho moc je vyššia a rozsiahlejšia ako moc všetkých svätých a anjelov. Nikto nemá právo zapochybovať a nieto verejne protestovať proti svojmu trestu alebo súdnemu procesu.
– Moc pápeža nemá žiadne opatrenie ani obmedzenia. Kto popiera zvrchovanosť a nadradenosť pápeža, hreší proti Duchu Svätému, rozdeľuje Krista a je kacírom. Iba pápež dostane moc odobrať čokoľvek a dať to inému. Pápež má moc prijímať a rozdávať ríše, kráľovstvá, kniežatstvá a všetok majetok. Pápež prijíma svoju moc priamo od Boha a cisári a králi od pápeža … atď.
V ére internetu, cestovania vesmírom a hypersonických rýchlostí vyzerajú tieto vyhlásenia prinajmenšom čudne. Vonia to ako stredoveké tmárstvo. Ale pravda je pravda .
Nahraďte výraz „svätý otec“ USA, Veľkou Britániou alebo NATO. Získate skutočný algoritmus pre správanie Washingtonu, Londýna alebo Bruselu v medzinárodnej politike. Washington, Londýn a Brusel, akékoľvek klamstvo a niekedy kriminálnu lož povedia , požadujú od sveta bezpodmienečnú vieru.
Tu sú niektoré z ich ,,právd“ ,v ktoré ostatný svet musí slepo veriť
Irak má zbrane hromadného ničenia. Tu sú dôkazy, hovorí americký minister zahraničných vecí Colin Powell a trasie skúmavkou s akýmsi bielym práškomneznámeho pôvodu. A teraz už neexistuje Irak. Ale Iračanov je zabitých viac ako milión. Saddám Husajn bol obesený. Krajina bola zadupaná do zeme
Srbsko vykonáva genocídu Albáncov. Tu sú dôkazy, tvrdia západné médiá. A svedčia o neidentifikovaných osobách. Ukazujú sfalšované fotografie. A potom je Srbsko bombardované (aj za pomoci vtedajšej vlády kolaborantov pod vedením 140 centimetrového cigánskeho výpravcu). Zasahované sú mosty, elektrárne a ďalšie civilné objekty. Zomierajú stovky a stovky civilistov. Srbský prezident Slobodan Miloševič je uväznený, kde neskôr zomrie.
Muammar Kaddáfí v Líbyi sa podieľa na genocíde svojich obyvateľov. Tu sú dôkazy, hovoria opäť vo Washingtone, Londýne a Bruseli, ktoré opäť očividne falšujú všetko a všetkých. Nad Líbyou bola zavedená bezletová zóna. Na oblohe zúria lietadlá NATO. Zomierajú tu tisíce Líbyjčanov. Krajina je ponorená do hrôzy vojny, krvi a skazy. Samotný Kaddáfí je roztrhaný rozbesneným davom. Hillary Clintonová, americká ministerka zahraničných vecí sa v televíznom vysielaní naživo smeje.
– Toto je iba časť zoznamu. Môže sa pokračovať donekonečna : Afganistan bol zapojený do teroristických útokov v New Yorku 11. septembra 2001. Rusko v roku 2014 zostrelilo malajzijský Boeing 737 nad Donbasom. Bašár Asad používa proti opozícii zbrane hromadného ničenia. Putin osobne nariadil otravu Skripaľovho otca a dcéry v britskom Salisbury. Venezuelský prezident Nicolas Maduro je nezákonný. Čína pácha genocídu Ujgurov. Športovci z Ruska z celého sveta používajú doping. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko voľby nevyhral. Ruský bloger Navaľnyj bol otrávený vlastnými zbabelcami, do ktorých smrtiaci plyn Novichok dávali agenti ruských špeciálnych služieb. A tak ďalej …
Že neexistujú absolútne žiadne dôkazy? Nepodstatné !!! Existuje iba drzé a silné nútenie celého sveta zo strany Washingtonu, Londýna a krajín NATO veriť všetkým čo povedali .
Medzi týmito nepodloženými a do značnej miery klamnými vyhláseniami je aj kladná odpoveď amerického dementného prezidenta Joe Bidena na otázku korešpondenta ABC, či považuje ruského prezidenta Vladimira Putina za „vraha“ .
Povedal to ten istý Biden, ktorý má na svedomí milióny obetí mnohých amerických agresií po celom svete za posledných 40 rokov (!). To znamená od okamihu, keď bola táto osoba zvolená do Senátu USA v Delaware v roku 1972, a potom sa stala viceprezidentom USA za vlády Baracka Obamu. Od roku 1972 do súčasnosti Joe Biden neustále podporuje všetky americké vojenské operácie v zámorí. Vždy hlasoval za použitie sily v medzinárodných vzťahoch. Teraz začne rozprávať, že sa na nič si nepamätá, zlomí si nohy a spadne na schodíkoch do lietadla. A táto osoba sa odváži nazvať niekoho „zabijakom“?
Ale západní politickí „pápeži“ natoľko uverili vo svoju falošnú „neomylnosť“, že ani nepovažujú za potrebné predložiť dôkaz zvyšku sveta.
Je logické, že tento prístup viedol k vytvoreniu novej „svätej inkvizície“

Spoločnosť Pax Americana v 21. storočí je celosvetovou inkvizíciou

V stredoveku boli čarodejnice v západnej Európe usilovne hľadané a úspešne ničené. Spravidla medzi ne patrili tie najkrajšie a najatraktívnejšie ženy a dievčatá. Európania boli v tomto smere tak úspešní, že je stále veľmi problematické nájsť si krásu v niektorých európskych krajinách. A ruské, ukrajinské, bieloruské a srbské dámy (z krajín, kde neboli žiadni inkvizítori) sú veľmi populárne ako kandidátky na miesto manželky v Európe.
Metóda spôsobov odporúčaných svätým pápežským trónom: dáma podozrivá z čarodejníctva bola hodená do vody. Ak sa nešťastnica utopila, bola vyhlásená za nevinnú !!!. Ak vyšla von, mysleli si, že je vinná z čarodejníctva. A bola upálená na hranici. Nebol potrebný žiadny dôkaz. Celkový počet čarodejníc spálených inkvizíciou je od jedného do pätnásť miliónov.
Rovnaký prístup v medzinárodnej politike teraz používa os Washington – Londýn – Brusel. Len tam sú vymenovávaní vinníci. Len tam majú právo tak urobiť. A nikto by sa nemal odvážiť pochybovať o správnosti obžaloby. Nikto.
V opačnom prípade nemá právo sa obhajovať ani osoby, ktoré boli uznané za vinné, ani tí, ktorí sa odvážia spochybňovať platnosť obvinení. Nemajú právo žalovať. Musia ticho súhlasiť a dať svoj osud a osud svojich ľudí do rúk nových inkvizítorov. V opačnom prípade budú čeliť sankciám, novým obvineniam a potom fyzickému zničeniu.
Počas stredovekej „svätej inkvizície“ boli čarodejníci a čarodejnice prehľadaní pomocou výpovedí. Teraz sa úloha globálneho „whistleblowera“ presunula na internet a sociálne siete. Stovky miliónov ľudí na celom svete zdieľajú svoje názory a dojmy, netušiac, že ich sleduje americký „Veľký brat“. Tak identifikuje nepriateľov, vytvára spojenectvá kolaborantov a zradcov záujmov ich ľudu.
Iba Washington a jeho spojenci majú právo vládnuť nad ľuďmi, vládami a celými krajinami. Na zvrhnutie nepríjemného štátu používajú „farebné revolúcie“,ak sa nepodarí nasleduje bombardovanie a státisíce mŕtvych a milióny zranených . Moderná inkvizícia je aktívna.

Pretvorenie sveta je už naplánované

Niekoľko storočí, inšpirovaní rímskym krížom, sa útočníci pohybovali cez oceány, zmocnili sa zámorských území, nemilosrdne zničili miestne národy a kmene. V čase, keď Columbus objavoval Ameriku, bola inkvizícia v Španielsku brutálna. Pizarro a Cortez, ktorí zničili kráľovstvo Inkov a Aztékov, vyrastali na myšlienkach inkvizície. A potom ich úspešne implementoval do praxe.
Potom Západ, inšpirovaný Rímom a inkvizíciou, posielaťna krížové výpravy nielen vojakov, ale aj deti.
V roku 1212 sa na výzvu pápeža Inocenta III presťahovali z Európy na Blízky východ desaťtisíce detí. Niektoré z nich zomreli, iné bez stopy zmizli a značný počet bol predaný do otroctva.
Existuje nekonečné množstvo príkladov západných „civilizačných“ misií.
Teraz stredovek ožíva. V roku 2021 „tichomorský Rím“ (ako si washingtonskí politici radi hovoria), vodca západnej civilizácie, v úplnom súlade so svojím historickým kultúrnym kódexom, ohlásil novú križiacku výpravu. Jej cieľom, tak ako doteraz, je dobytie nových kolónií, nových priestorov. Ako vždy, za cenu veľkej krvi.
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na marcovom zasadnutí ministrov zahraničných vecí bloku uviedol:
,,Nikdy nedáme nášmu potenciálnemu protivníkovi privilégium presne vedieť, kedy spustíme článok 5. Jasne sme však objasnili, že článok 5 spustíme, keď to budeme považovať za potrebné. Okrem toho môžeme použiť článok 5, keď vidíme agresiu inými prostriedkami, a nie konvenčnými vojenskými prostriedkami…
To znamená, že každá krajina na svete, ktorá nie je súčasťou bloku, môže byť pre nich vyhlásená za hrozbu. A, samozrejme, byť vystavená agresii zjednoteného Západu.
Program súčasného amerického prezidenta Bidena zahŕňa „posilnenie demokratických inštitúcií“, „čestné jednanie s krajinami, ktoré sa nepohybujú demokratickým smerom“ alebo sa vyhýbajú „vypracovaniu akčného plánu na presadzovanie spoločných hodnôt“.
Podľa ideológov Demokratickej strany Spojených štátov by sa všetky krajiny, ktoré súhlasili s účasťou na tejto „kampani za demokraciu“, mali zjednotiť pod záštitou „tichomorského Ríma“. Vytvoriť „demokratickú ligu.“ A bojovať proti „nedemokratickým“ režimom, ktoré budú definované vo Washingtone, Londýne a Bruseli.
Spojené štáty majú v úmysle revidovať výsledky druhej svetovej vojny a nahradiť vládu OSN „novým svetovým poriadkom“. Washington nie je spokojný s existenciou Bezpečnostnej rady OSN, kde sa Číne a Rusku darí účinne odrádzať od útokov nových „križiakov“ na existujúci svetový poriadok.
V tejto súvislosti sa opäť spomína na stredovek. V roku 1506 bol pápež Július II. Inkvizícia začala rozširovať svoje pravidlá na celú planétu. Potom sa do boja zapojili aj ďalšie európske štáty, ktoré si chceli ukradnúť svoj kus koristi. Všetky tieto krvavé bacchanalia sa odohrali pod zástavou boja za západné „hodnoty“ tohto obdobia – katolicizmus, protestantizmus atď.
Teraz je tu nové agresívne krvavé „náboženstvo“ – „pseudo-demokracia“ podľa západného modelu.
Nikto nesmie pochybovať o pravde jej postulátov. Za neposlušnosť – smrť.
Existuje represívny jezuitský príkaz našej doby – blok NATO.
Namiesto ohňa a nástrojov mučenia – útočných skupín lietadlových lodí, balistických rakiet a rakiet s plochou dráhou letu, strategických bombardérov, bezpilotných vzdušných prostriedkov.
Akonáhle začne okupácia, používajú sa tradičné prostriedky mučenia. Spýtajte sa na to Iračanov, Líbyjčanov, Afgancov, Srbov.
Teraz, s takýmto „novým demokratickým usporiadaním“, Washington a NATO plánujú „urobiť zvyšok sveta šťastným“.
Moderní inkvizítori už pripravili palivové drevo pre svoje ohne.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 147

Celkové hodnotenie: 23.69

Priemerná čítanosť: 3627

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Dnes bol na Slovensku prvý tropický deň

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook/SHMÚ)   Meteorológovia dnes zaznamenali na Slovensku prvý tropický deň. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo svojom profile na…

  Prvý náznak rozpadu. Poslanecký klub OĽaNO sa začína deliť na dve krídla. Hlasovanie o Kolíkovej naznačilo, ktorí poslanci sú v Matovičovom a ktorí v Hegerovom krídle

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Najsilnejšia vládna strana OĽaNO sa začína deliť na dve krídla. Zatiaľ má stále navrch Matovič, no čím ďalej…

  Ministerstvo zdravotníctva sa bude snažiť nájsť kompromis pri návštevách pacientov v nemocniciach

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Jaroslav Novák)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chápe potrebu ľudí navštíviť svojich chorých príbuzných v nemocniciach. Ako pre TASR povedala hovorkyňa…

  Čaputová sa s dánskou premiérkou zhodla na prehlbovaní spolupráce krajín

  0icon

  Bratislava/Kodaň 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Stretnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej s premiérkou Dánska Mette Frederiksenovou v Kodani potvrdilo záujem prehlbovať partnerstvo…

  Asistent vojenského atašé na rumunskej ambasáde musí opustiť Rusko

  0icon

  Moskva 11. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Sputnik-Alexei Druzhinin)   Asistent vojenského atašé na rumunskom veľvyslanectve v Moskve musí do 72 hodín opustiť Rusko, oznámilo v utorok…

  Indický premiér Naréndra Módí sa osobne nezúčastní na summite G7 v Británii

  0icon

  Naí Dillí 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Lennihan)   Indický premiér Naréndra Módí sa osobne nezúčastní na nadchádzajúcom summite skupiny G7 v Británii. Oznámila to v…

  Gulyás: Maďarská vláda predloží Bruselu plán obnovy dnes večer

  0icon

  Budapešť 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Maďarská vláda predloží Európskej komisii (EK) návrh plánu na využitie európskeho fondu obnovy určeného na zotavenie sa z…

  Francúzska armáda sa prvýkrát zúčastňuje na japonsko-americkom cvičení

  0icon

  Tokio 11. mája 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Eugene Hoshiko)   Japonskí vojaci sa pripojili k partnerom z USA a Francúzska v rámci prvých manévrov troch krajín na japonskej…

  Kontroly na hraniciach s Poľskom odhalili množstvo preťažených vozidiel

  0icon

  Mníšek nad Popradom 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj)   Policajti na hraničnom priechode Mníšek nad Popradom v okrese Stará Ľubovňa kontrolovali v…

  Barteková v obľúbenom Lonate na pódiu hneď dvakrát

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovenská reprezentantka Danka Barteková sa na pretekoch Svetového pohára v talianskom Lonate hneď dvakrát prestrieľala na pódiumv.…

  TopDesať

  Ostrovy Phantom existujú už stovky rokov, no stále sú neobjavené

  0 icon

  Čo sa stane, ak chceš nájsť nejaké miesto, kam sa potrebuješ dostať, ale nemáš ani najmenšiu šajnu, kde to je? Vytiahneš GPS v mobile a hurá do cieľa. Ostrovy Phantom sa ale nedarí nájsť už stovky rokov. Počas plavby z Manily do Mexika v roku 1528 španielsky kapitán Alavaro de Saaverda…

  Do práce na bicykli za lepším zdravím? Za pokus to stojí

  0 icon

  Vravíš, že cyklistika je pre teba len hobby, bicykel vidíš len cez víkend a aj to z neho len utrieš prach v rámci sobotného upratovania? Vyber sa na bicykli za lepším zdravím! Nejdeme ťa nútiť bicyklovať o dušu, ideme ti len poradiť, ako posunúť svoj život k lepšiemu. Stačí, keď si…

  Ktoré časti tela si si doteraz umýval nesprávne?

  0 icon

  Naša pokožka je domovom približne 1,5 bilióna mikróbov. Ale nie všetky sú pre nás zlé, niektoré sú dokonca dôležité pre naše zdravie. Preto niektoré časti tela nepotrebujeme umývať mydlom a iné by sme si mali každý deň dôkladne umyť.   1. Chodidlá

  Malbork: Hromadné hroby - 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Hromadné hroby v Malborku. Marlbork, mesto v Poľsku, patrilo stovky rokov pod nemeckú správu, resp. pod Prusko. Hromadné hroby, ktoré sa začali objavovať od 90. rokov minulého storočia, oplývajú svojim neznámym pôvodom. Jeden z robotníkov, ktorí realizovali výkopové práce, len veľmi ťažko niesol, že sa na kope nachádzalo…

  TOP10+: Geniálne nápady, pri ktorých si povieš iba: WOW

  0 icon

  Dobrý dizajn vždy priťahuje pozornosť. Môžeš ho vidieť pritom vo všetkom, čo nás obklopuje. A vtedy si povieš len: WOW. Množstvo z nich je síce primitívnych, ale v jednoduchosti je krása. Našťastie existujú aj špeciálne príklady dizajnu, ktoré si nebudeš chcieť nechať pre seba a podelíš sa o WOW efekt…

  Vo svete IT

  KUGOO KIRIN Mini 2 – zábavná no najmä bezpečná detská elektrická kolobežka

  0 icon

  Overený výrobca vo svete elektrických kolobežiek, KUGOO, prichádza na trh s novinkou v podobe detskej elektrickej kolobežky. Zoznámte sa so zábavným, no najmä bezpečným modelom KIRIN Mini 2. Kolobežku momentálne nájdeš aj v skvelej ponuke na e-shope Geekmaxi.com za 179,99 eur s bezplatným doručením.  KUGOO KIRIN Mini 2 za 179,99…

  Projekt rádiového teleskopu na Mesiaci sa posúva dopredu: Akým prekážkam musí čeliť?

  0 icon

  Mesiac je svojou rotáciou viazaný na Zem, čo znamená, že vždy je ku nám otočená len jedna jeho strana. Tá druhá, ktorá je odvrátená, sa nazýva Odvrátená, alebo aj temná strana Mesiaca, hoci sa svojim výzorom nelíši od tej privrátenej, píše portál Universe Today. V čom je ale odvrátená strana výnimočná…

  Sonda OSIRIS-REx opustila asteroid Bennu a vydala sa domov: Kedy sa vráti?

  0 icon

  Sonda americkej vesmírnej agentúry, NASA, OSIRIS-REx, sa rozlúčila s asteroidom Bennu, píše portál IFLScience. Sonda študovala vesmírny objekt niečo cez dva roky. Asteroid analyzovala do najmenšieho detailu a minulý október pristála na jeho kamenistý povrch a odobrala vzorky, ktoré poputujú späť na Zem. Sonda opustila asteroid 10. mája a momentálne smeruje aj s nákladom späť…

  Na obežnej dráhe došlo v marci k tesnej zrážke dvoch konkurenčných satelitov: Môžeme podobným situáciám predchádzať?

  0 icon

  Dve spoločnosti OneWeb a SpaceX sa momentálne pokúšajú o vypustenie tisícov satelitov na obežnú dráhu, píše portál Universe Today. V marci nastala situácia, kedy došlo takmer ku kolízii satelitov týchto dvoch konkurenčných spoločností. Vyhýbacie manévre boli úspešné, no môže sa situácia zopakovať aj v budúcnosti? Spoločnosti SpaceX sa už podarilo dostať na obežnú dráhu…

  Pozrite sa, ako môžete vo vašom Androide skryť citlivý obsah z upozornení pred očami zvedavcov

  0 icon

  Notifikácie vo všeobecnosti slúžia na to, aby nás informovali napríklad o tom, keď nám príde e-mail, či správa alebo niečo podobné. Nie však vždy sú žiadúce. Rovnako treba povedať, že v mnohých prípadoch nás aplikácie doslova bombardujú upozorneniami, čo môže byť obťažujúce. Ako je však možné obmedziť ich zobrazenie? Operačný…

  Armádny Magazín

  Izrael zlikvidoval jedného z vodcov Hamasu pri raketových útokoch v pásme Gazy

  0 icon

  Palestína, 11.máj 2021 (AM) – Panarabské noviny informovali, že jeden z vodcov Hamasu, respektíve jeho pridruženého militantného krídla, zomrel. Počet obetí ostreľovania sa stále zvyšuje. Hnutie Hamas ovláda pásmo Gazy. V dôsledku raketového bombardovania izraelskej armády bol eliminovaný jeden z

  Vojaci v liste podporili generálov varujúcich pred rozpadom Francúzska

  0 icon

  Francúzsko, 11.máj 2021 (AM) –  Slúžiaci francúzski vojaci v otvorenom liste podporili vyhlásenie svojich predchodcov, ktorí písali o "rozpade" krajiny. Portál Valeurs actuelles publikoval list, pod ktorým je podpísaných viac ako 40 tisíc ľudí. &

  „Je to druh povzbudenia pre ozbrojené sily Bosny a Hercegoviny“. Vojaci USA zahajujú manévre na balkáne

  0 icon

  Bosna, 11.máj 2021 (AM) –  Cvičenie „Swift Response 21“ ozbrojených síl USA a Bosny a Hercegoviny sa uskutoční od 17. mája do 2. júna na cvičiskách Manjaca a Glamoc a na letisku Dubrava. Bolo to oznámené na tlačovej konferencii v Manjaci. Na týchto cvičiskách v Bosne a Hercegovine sa údajne začali rozmiestňovať americkí…

  Analytik Satanovskij: Z Ameriky zostane málo

  0 icon

  Rusko, 11.máj 2021 (AM) –  Politológ Jevgenij Satanovskij dal predpoveď keď analyzoval najnovšie vyhlásenia amerických predstaviteľov o Kryme. „Z Ameriky zostane málo,“ zdôraznil politológ.   Jevgenij Satanovskij komentoval ďalšie vyhlásenie „amerických úradov“ o potrebe „poskytnúť Krym Ukrajine“. Na začiatok, ako sám Satanovskij uviedol, sa n

  Veľká Británia začala falšovať dejiny 2. svetovej vojny už na jar 1945

  0 icon

  Veľká Británia, 11.máj 2021 (AM) –  Už pred koncom 2. sv. vojny nasadila cenzúru na informácie o víťazstvách Červenej armády a o rozhodujúcej úlohe Sovietskeho zväzu na rozdrvení hitlerovského Nemecka.   Potvrdzujú to aj nedávno odtajnené archívne dokumenty, konkrétne šifrovka zo 7. 5. 1945 odoslaná z Káhiry do Moskvy vynikajúcim

  Svetlo sveta

  1.5. Svätý Jozef robotník

  0 icon

  V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

 • icon FOTO DŇA