Operácia globalistov COVID . 1. časť- Ničenie občianskej spoločnosti. Zavedenie strachu (voľný preklad knihy Chossudovského)

STRACH ja najstaršia a zrejme aj najúčinnejšia manipulačná metóda na ovládanie občanov. Vedeli o tom svoje aj nacisti v Nemecku :
Počas Norimberských procesov sa žalobca spýtal Hermana Göringa: „Ako ste Nemcov prinútili k poslušnosti ?“ A Göring povedal: „Nejde len o Nemecko. Toto funguje v akejkoľvek krajine, nech je to fašistická krajina, komunistická krajina, alebo monarchie či demokracie. To, čo vládcovia musia urobiť, je povedať ľuďom, že je tu niečo, čoho sa musia báť. Ukázať prstom na zdroj ich strachu, a tak môžete ľudí prinútiť urobiť čokoľvek, čo chcete. Môžete ich prinútiť, aby ako ovce išli na bitúnok. Môžete ich prinútiť k poslušnosti. „
Rozhodol som sa voľne preložiť knihu od profesora Micheal Chossudovského – Celosvetová koronakríza v roku 2020: Zničenie občianskej spoločnosti, inžiniering hospodárskej depresie, globálny štátny prevrat a „Veľký reset“. Niečo som už písal vo svojom predchádzajúcom blogu . Teraz pokračujem…..

1. časť 

„Je načase, aby všetci vycúvali z tohto negatívneho tranzu, tejto kolektívnej hystérie, pretože hladomor, chudoba, masová nezamestnanosť zabijú a zničia životy ďalších ľudí akoSARS-CoV-2! “ (Dr. Pascal Sacré)
„Stretávam sa s pacientmi, ktorí majú vyrážky na tvári, plesňové infekcie, bakteriálne infekcie. … Vo februári a marci nám bolo povedané, aby sme nenosia masky. Čo sa zmenilo? Veda sa nezmenila. Politika áno. Ide tu o dodržiavanie predpisov. Nie je to o vede… (Dr. James Meehan)
„Akonáhle sa lož stane pravdou, niet pohybu dozadu. Prevláda šialenstvo. Svet sa obrátil hore nohami.“ (Michel Chossudovsky)
„Sme uzamknutí pre mieru úmrtnosti na infekciu menej ako 0,2%“ (Dr. Richard Schabas)

Nachádzame sa na križovatke jednej z najvážnejších kríz vo svetových dejinách. Žijeme v histórii, ale naše chápanie sledu udalostí od januára 2020 je nejasné. Na celom svete nás vlády aj médiá zavádzali o príčinách a zničujúcich dôsledkoch „pandémie“ Covid-19.
Nevyslovenou pravdou je, že nový koronavírus poskytuje zámienku a ospravedlnenie silným finančným záujmom a skorumpovaným politikom, aby sa celý svet dostal do špirály masovej nezamestnanosti, bankrotu, extrémnej chudoby a zúfalstva.
Toto je skutočný obraz toho, čo sa deje. Je výsledkom komplexného rozhodovacieho procesu.
„Uzamknutie planéty“ je zásahom do občianskych slobôd a „práva na život“.
Ohrozené sú celé národné hospodárstva. V niektorých krajinách bolo vyhlásené stanné právo.
Malý a stredný kapitál sa má odstrániť. Zvíťazí veľký kapitál.
Prebieha masívna koncentrácia firemného bohatstva.
Je to diabolský „Nový svetový poriadok“ .

Červené zóny, rúška, sociálny dištanc, zatvorenie škôl, vysokých škôl a univerzít, žiadne rodinné stretnutia, žiadne narodeninové oslavy, hudba, umenie: už žiadne kultúrne podujatia, športové podujatia sú pozastavené, žiadne ďalšie svadby, „láska a život“ sú úplne zakázaná. V niektorých krajinách zakázali Vianoce, Veľkú noc a ďalšie ľudové sviatky.
Zatvorenie globálnej ekonomiky je nám prezentované ako prostriedok boja proti vírusu. To je to, čomu chcú, aby sme verili. Ak by bola verejnosť informovaná o tom, že Covid-19 je „podobný sezónnej chrípke“, panika u väčšiny neinformovaných ľudí by okamžite opadla…
WHO oficiálne spustila pandémiu 11. marca 2020, čo viedlo k uzavretiu a uzavretiu národných ekonomík 190 (zo 193) krajín, členských štátov Organizácie Spojených národov. Pokyny prišli zhora, od Wall Street, Svetového ekonomického fóra (WEF), miliardárskych nadácií.
Pandémii z 11. marca 2020 predchádzala mimoriadna udalosť WHO v oblasti verejného zdravia medzinárodného významu (PHEIC) 30. januára 2020, po ktorej vo februári nasledovala destabilizácia finančných trhov. 30. januára bolo mimo Číny 83 prípadov z celkovej populácie 6,4 miliardy. V dňoch predchádzajúcich februárovej finančnej kríze bolo mimo Číny 453 prípadov !!!
Tento diabolský projekt založený na skromných a chybných odhadoch médiá náhodne opisujú ako „humanitárne“ úsilie. „Medzinárodné spoločenstvo“ má „zodpovednosť za ochranu“ (R2P).

Slovami Diany Johnstoneovej je to „Globálna zámienka“. Nevolené „verejno-súkromné partnerstvo“ pod záštitou Svetového ekonomického fóra (WEF) zachránilo 7,8 miliardy ľudí planéty Zem. Zatvorenie globálnej ekonomiky sa prezentuje ako prostriedok na „usmrtenie vírusu“.
Znie to absurdne. Uzavretie reálnej ekonomiky planéty Zem nie je „riešením“, ale skôr „príčinou“ diabolského procesu celosvetovej destabilizácie a ochudobňovania.
Národné hospodárstvo v kombinácii s politickými, sociálnymi a kultúrnymi inštitúciami je základom pre „reprodukciu reálneho života“: príjem, zamestnanosť, výroba, obchod, infraštruktúra, sociálne služby.
Je to ničenie životov ľudí. Je to destabilizácia občianskej spoločnosti.
Klamstvá sú udržiavané masívnou mediálnou dezinformačnú kampaň. Je to proces sociálneho inžinierstva.
To, čo chcú, je zvýšiť čísla, aby ospravedlnili Lockdown.
A teraz je tu takzvaná „Druhá vlna“( teraz už ,,tretia“). Milióny testov pozitívnych na covid sú teraz v tabuľkách.
Covid-19 je zobrazený ako “ vírus – zabijak“.

Ničenie občianskej spoločnosti
Ľudia sú vystrašení a zmätení. „Prečo by to robili?“
Prázdne školy, prázdne letiská, skrachované obchody s potravinami.
Celé hospodárstvo mestských služieb je v kríze. Obchody, bary a reštaurácie sú v konkurze. Medzinárodné cestovanie a dovolenky sú pozastavené. Ulice sú prázdne. Vo viacerých krajinách sú bary a reštaurácie povinné brať mená a kontaktné informácie na podporu efektívneho sledovania kontaktov, ak je to potrebné !
https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/tracking-covid-19-contact-tracing-in-the-digital-age

Kultúrne uzamknutie
Zároveň od marca 2020 bolo celosvetové zatvorenie národných ekonomík sprevádzané kultúrnym lockdownom ovplyvňujúcim hudobné a umelecké podujatia. Prázdne múzeá, už žiadne opery, žiadne symfónie, koncertné sály sú zatvorené po celom svete. Boli stanovené takzvané platformy pre digitálny pobyt v domácnosti.
V USA oznámili múzeá zatvorenie 12. marca, počnúc Metropolitným múzeom v New Yorku. Vo Francúzsku boli 13. marca zatvorené Louvre, Versailles a Eiffelova veža.

Sloboda prejavu je potlačená
Príbeh o uzamknutí podporujú mediálne dezinformácie, cenzúra na internete, sociálne inžinierstvo a kampaň strachu.
Lekári, ktorí spochybňujú oficiálny príbeh, sú ohrození. Prišli o prácu. Ich kariéra je zničená. Tí, ktorí sú proti uzamknutiu vlády, sú kategorizovaní ako „asociálni psychopati“:
https://www.globalresearch.ca/collective-narcissism-and-the-dark-triad-those-who-protest-against-the-official-covid-19-narrative-are-categorized-as-psychopaths-is-it-a-witch-hunt/5722151
Recenzované psychologické „štúdie“ sa v súčasnosti uskutočňujú v niekoľkých krajinách pomocou vzorových prieskumov.
Prijmite „veľkú lož“ a ste označený ako „dobrý človek“ s „empatiou“, ktorá rozumie pocitom druhých.
… [E] xpress výhrady týkajúce sa … sociálneho dištancovania sa a nosenia rúška na tvári a budete označení (podľa „vedeckého názoru“) ako „bezcitný a podvodný psychopat“.
Na vysokých školách a univerzitách je na pedagogických zamestnancov vyvíjaný nátlak, aby vyhovovali a podporovali úradné ,,rozprávky“. Spochybňovanie legitímnosti zákazu vychádzania v online „triedach“ by mohlo viesť k prepusteniu.
Niekoľko lekárov, ktorí sú proti konsenzu COVID alebo vakcíne, bolo zatknutých. V decembri „Jean-Bernard Fourtillan, univerzitný profesor na dôchodku, známy svojim nesúhlasom s vakcínou COVID-19, bol zatknutý„ príslušníkmi zákona pod vojenským velením a násilne umiestnení do samoväzby v psychiatrickej liečebni v Uzèse “. Fourtillan je známy ako „dlhoročný kritik vakcín, ktoré používajú nebezpečné adjuvans“.
https://www.lifesitenews.com/news/accomplished-pharma-prof-thrown-in-psych-hospital-after-questioning-official-covid-narrative

Google a Twitter .Marketing veľkej lži
Názory popredných vedcov, ktorí spochybňujú uzamknutie, rúška na tvár alebo sociálne dištancovanie, spoločnosť Google „znenia“:
„YouTube nepovoľuje obsah, ktorý šíri lekárske dezinformácie, ktoré sú v rozpore so zdravotníckymi informáciami Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) alebo miestnych zdravotníckych orgánov o ochorení COVID-19, vrátane metód prevencie, liečby alebo diagnostiky ochorenia COVID-19 a prostriedkov prenosu ochorenia COVID-19.“ (zvýraznenie pridané) Nazývajú to „kontrola faktov“ bez toho, aby uznali, že WHO aj miestne zdravotnícke orgány sú v rozpore s ich vlastnými údajmi a koncepciami.
Podobne Twitter potvrdil, že „odstráni všetky príspevky, ktoré naznačujú, že existujú „nepriaznivé vplyvy alebo účinky očkovania“ … Twitter bude: “ ukladať do pamäti všetky príspevky, ktoré „vyvolajú úmyselné sprisahanie“ alebo „šíria škodlivé, nepravdivé alebo zavádzajúce príbehy“ o vakcínach.

11. marec 2020: Inžiniering hospodárskej depresie. Globálny štátny prevrat?
Destabilizácia jedným zásahom národných ekonomík viac ako 190 krajín je aktom „ekonomickej vojny“. Táto diabolská agenda podkopáva zvrchovanosť národných štátov. Ochudobňuje ľudí na celom svete. Vedie to k špirálovitému globálnemu dlhu denominovanému v dolároch.
Silné štruktúry globálneho kapitalizmu, Big Money spolu s jeho inteligenciou a vojenským aparátom sú hnacou silou. Pomocou pokročilých digitálnych a komunikačných technológií je lockdown a hospodárske zatvorenie globálnej ekonomiky vo svetových dejinách bezprecedentné.
Tento súčasný zásah v 190 krajinách predstavuje výnimku z demokracie. Narúša zvrchovanosť národných štátov na celom svete bez potreby vojenských zásahov. Jedná sa o vyspelý systém hospodárskej vojny, ktorý zatieňuje ďalšie formy vojny vrátane konvenčných (irackých) divadelných vojen.

Scenáre „globálneho riadenia“. Svetová vláda v post-Covid ére?
Projekt Lockdown z marca 2020 využíva klamstvá na to, aby v konečnom dôsledku vnútil celosvetový totalitný režim s názvom „Globálne riadenie“ (nezvolenými úradníkmi). Slovami Davida Rockefellera: „… Svet je teraz sofistikovanejší a pripravenejší na prechod k svetovej vláde. Nadnárodná suverenita intelektuálnej elity a svetových bankárov je určite lepšia ako národné autourčenie, ktoré sa praktizovalo v minulých storočiach. “ (citované Aspen Times, 15. augusta 2011, zvýraznenie doplnené)

Simulácia pandémií
Rockefellerova nadácia navrhuje použitie „plánovaných scenárov“ ako prostriedku na vykonávanie „globálneho riadenia“.
https://www.globalresearch.ca/global-capitalism-world-government-and-the-corona-crisis/5712312
https://www.nommeraadio.ee/meedia/pdf/RRS/Rockefeller%20Foundation.pdf
Konkrétnejšie, v správe sa počítalo so simuláciou scenára Lock Step vrátane globálneho virulentného kmeňa chrípky.
Scenár Lock Step opisuje „svet prísnejšej vládnej kontroly zhora nadol a autoritatívnejšieho vedenia s obmedzenými inováciami a rastúcim posunom občanov“. V roku 2012 (t. j. dva roky po zverejnení správy) [ako súčasť simulácie] „extrémne virulentný a smrtiaci“ kmeň chrípky pochádzajúci z divých husí privádza svet na kolená, infikuje 20 percent svetovej populácie a zabíja 8 miliónov ľudí len za sedem mesiacov – „väčšina z nich sú zdraví mladí dospelí“.
https://www.globalresearch.ca/all-sectors-us-establishment-lock-step-deep-states-latest-bio-war/5702773
Správa spoločnosti Rockefeller z roku 2010 bola zverejnená bezprostredne po pandémii prasacej chrípky H1N1 z roku 2009.
Ďalšia dôležitá simulácia bola vykonaná 18. októbra 2019, necelé 3 mesiace predtým, ako bol SARS-2 „oficiálne“ identifikovaný začiatkom januára 2020.  https://www.globalresearch.ca/covid-19-coronavirus-a-fake-pandemic-whos-behind-it-global-economic-and-geopolitical-destabilization/5705063

Inteligencia a „Umenie podvodu“
Kríza spôsobená ochorením Covid je sofistikovaným nástrojom mocenských elít. Má všetky črty starostlivo plánovanej spravodajskej operácie s použitím „podvodu a protikladu“. Leo Strauss: „vnímal inteligenciu ako prostriedok pre politikov na dosiahnutie a ospravedlnenie politických cieľov, nie na opis reality sveta.“ A to je presne to, čo robia v súvislosti s Covid-19.
https://www.globalresearch.ca/the-second-wave-destroying-peoples-lives-global-coup-detat/5728207

„Globálna zámienka“
Kríza spôsobená ochorením COVID-19 je poznačená „núdzovou situáciou“ v oblasti verejného zdravia pod záštitou WHO, ktorá sa používa ako zámienka a odôvodnenie na spustenie celosvetového procesu hospodárskej, sociálnej a politickej reštrukturalizácie. Tendencia smeruje k zavedeniu totalitných štátov.
Uplatňuje sa sociálne inžinierstvo. Vlády sú pod tlakom, aby predĺžili zákaz vychádzania napriek jeho zničujúcim hospodárskym a sociálnym dôsledkom.
Neexistuje žiadny vedecký základ na realizáciu zatvárania svetového hospodárstva ako prostriedku na vyriešenie krízy verejného zdravia. Médiá aj vlády sa podieľajú na šírení dezinformácií. Kampaň strachu nemá žiadny vedecký základ. Vaše vlády klamú. V skutočnosti klamú sami sebe.

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 141

Celkové hodnotenie: 23.83

Priemerná čítanosť: 3593

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Pri pláne obnovy sa obišli neštátne nemocnice, tvrdia odborníci

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/Jana Birošová, TASR - Pavel Neubauer)   Tvorcovia Plánu obnovy a odolnosti SR obišli v časti pre zdravotníctvo pri jeho zostavovaní…

  Prokurátor podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, a to pre zločin…

  Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho vyčerpali v štandardnom čase iba tretinu eurofondov, tvrdí Heger

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, TASR – Jakub Kotian)   Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho z balíka eurofondov v hodnote 15 miliárd eur…

  Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher. Pomoc v rámci projektu Podpora…

  V bojoch s povstalcami zabili dlhoročného čadského prezidenta Idrissa Débyho

  0icon

  N'Djamena 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pascal Guyot/Pool Photo via AP, File)   Čadského prezidenta Idrissa Débyho v utorok zabili počas bojov s povstalcami. Pri moci bol…

  Sulík chce, aby Sputnik V zostal na Slovensku: "Môže zachrániť ľudské životy"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Vracať vakcínu Sputnik V naspäť do Ruska by podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka bolo chybou. Ako ďalej uviedol…

  Žilinský krajský súd potvrdil Judite za vraždu trest 12 rokov a štyri mesiace

  0icon

  Žilina 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Krajský súd (KS) v Žiline potvrdil v utorok 18-ročnej Judite za obzvlášť závažný zločin vraždy nepodmienečný trest odňatia…

  Matematik Kollár o pozitívnom covidovom trende: "Momentálne v dátach nevidíme žiadne náznaky niečoho, čo by nás varovalo"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Screenshot TV Joj)   Podľa matematika Richarda Kollára sviatky Veľkej noci dopadli na Slovensku z epidemiologického pohľadu veľmi dobre. Vyhlásil to…

  Hygienici sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov, apeluje Remišová

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Regionálne úrady verejného zdravotníctva sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov. Myslí si to predsedníčka strany Za ľudí…

  Blaha sa pýta, či ho budú špehovať, alebo ho rovno zatvoria, keďže podľa ministra Naďa predstavuje "bezpečnostné riziko"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Poslanec Ľuboš Blaha zo Smeru-SD zverejnil na sociálnej sieti reakciu na vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Naď z OĽaNO o…

  TopDesať

  Čo sa skrýva za čudným správaním tvojho psa? 1. časť

  0 icon

  Možno si si začal viac všímať, že tvoj pes ťa rád sleduje, keď si v kúpeľni či na wc, prílišne obľubuje vankúše alebo robí kruhy pred tým, ako si ľahnete a zaspí. Takéto správanie sa dá ľahko vysvetliť, čo znamená, že ti dnes objasníme, čo sa za tým skrýva a ty si už…

  Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

  0 icon

  Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

  Záhadná vražda ryšavky 1. časť

  0 icon

  Počas druhej svetovej vojny Nemci okupovali väčšinu Európy. Neutrálne krajiny - Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko a Švédsko - slúžili ako liahne intríg a špionáže. Obzvlášť významné bolo Švédsko, pretože vďaka jeho strategickej polohe tam mali nemeckí, sovietski a britskí agenti de facto voľné ruky. V rámci trojdielneho článku sa spoločne pozrieme na vraždu záhadnej ryšavky.…

  TOP10+: Fakty o vesmíre, ktoré znejú ako falošné, ale sú pravdivé

  0 icon

  Dokonca aj tí, ktorých vesmír nijako nezaujíma, sú veľakrát prekvapení správami o vesmíre, galaxiách a našej planéte. Moderní vedci sa pritom vôbec nebránia generovať stále nové a nové fakty a dávať ich na svoje informačné kanály. Ich objavy stále dokazujú všetkým na našej planéte, ako málo toho vieme o tejto…

  Oceán zachytený v tých najkrajších farbách

  0 icon

  Oceán pred nami ukrýva ešte mnoho tajomstiev, ktoré čakajú na objavenie. Pozri sa cez objektívy účastníkov súťaže Ocean Art Underwater Photo na krásy, ktoré sa ukrývajú pod hladinou. Oceán, aj keď sa zdá byť iba modrou nehybnou plochou, ukrýva v sebe toľko farebnosti a rozmanitosti, že nejednému z nás sa…

  Vo svete IT

  Od smartfónov k elektromobilom: Huawei predstavuje Alpha S a Alpha S HI

  0 icon

  O automobile Huawei sme mohli počuť prvýkrát už vo februári tohto roka a neskôr približne týždeň dozadu. To, čo sa dlhšiu dobu špekulovalo, sa stalo realitou. Spoločnosť v spolupráci s partnermi, predstavila svoj prvý elektromobil. Na tému upozorňuje portál autoevolution. Prvý elektromobil z kuchyne Huawei je na svete: Alpha S…

  Pozor na tento nenápadný odkaz, ktorý sa šíri službou WhatsApp. Neklikajte na neho, ide o malware!

  0 icon

  Platforma WhatsApp v posledných týždňoch dostáva skutočne zobrať. Len niekoľko dní dozadu obehla technologickú komunitu správa okolo možnosti sledovania aktivity používateľov tretími stranami, či o bezpečnostnej medzere, ktorá umožňuje viac menej hocikomu zablokovať účet obete. Všetko, čo k tomu je potrebné, je poznať mobilné číslo používateľa. Pozor na malware šíriaci sa WhatsAppom…

  Redmi K40 Game Enhanced Edition: poznáme dizajn i dátum predstavenia hernej novinky!

  0 icon

  Redmi K40 Game Enhanced Edition je úplný názov smartfónu, ktorý si doteraz držal väčšinu informácií v tajnosti. V posledných dňoch však začali na povrch pomaly vyplávať informácie o pripravovanom smartfóne a dozvedeli sme sa napríklad o použitom displeji, či dokonca čipsete. Teraz však už vieme naisto, kedy bude smartfón predstavený.…

  Huawei má oči pre plač. Spoločnosť vypadla z rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla!

  0 icon

  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod enormným tlakom zo strany amerických úradov. Hoci nedávne finančné výsledky spoločnosti odhalili, že rok 2020 bol mierne lepším v porovnaní s rokom 2019, tak aj napriek tomu, spoločnosti nie je moc do reči. Dôvodom sú klesajúce predaje smartfónov.  Huawei vypadol z…

  Apple očakáva, že iPhone 13 bude opäť predajným trhákom. Naskladniť plánuje až 100 miliónov zariadení

  0 icon

  Od nadchádzajúcej série iPhone 13 od spoločnosti Apple sa už v týchto dňoch očakáva, že na jeseň tohto roka prinesie zásadné vylepšenia vo viacerých oblastiach. I keď doposiaľ ide iba o špekulácie a prípadne čiastočne uniknuté informácie, už dnes vieme, že série iPhone 13 by mohla byť naozaj trhákom. Túto…

  Armádny Magazín

  Ukrajina s tým nesúvisí: USA vysvetlili presun desiatok vojakov do Poľska

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Americké ministerstvo obrany vysvetlilo, prečo presunuli niekoľko desiatok bojovníkov do Poľska. Pentagón rýchlo ubezpečil, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné. Vyhlásil to hovorca vojenského oddelenia John Kirby na brífingu. Poznamenal, že hovoríme o bežných cvičeniach, ktoré nemajú nič spoločné so zhor

  Asymetrická odpoveď: Veľvyslanectvá Českej republiky a USA dostali zákaz najímania ruských občanov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že veľvyslanectvá Českej republiky a Spojených štátov amerických v Rusku už nebudú môcť najímať ruských občanov. Predtým sa im podarilo získať „veľmi veľké množstvo ľudí“ z radov Rusov. V éteri programu „60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko-1“ Zacharovová

  Ruské letectvo zasiahlo teroristickú základňu pri Palmyre. Zabili až 200 militantov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Rusko pred prezidentskými voľbami zasiahlo teroristov, ktorí plánovali teroristické útoky a útoky na štátne inštitúcie vo veľkých mestách v Sýrii.   https://twitter.com/ferozwala/status/1384230763839643650   Ruské vzdušné sily zaútočili na teroristov v Sýrii. Je zr

  USA stupňujú napätie. Torpédoborce smerujú do Čierneho mora

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Dva americké torpédoborce Donald Cook a Roosevelt opäť opustili základňu na gréckom ostrove Kréta a smerujú do Čierneho mora. Oznámil to šéfredaktor portálu BlackSeaNews“ Andrey Klimenko.   Americké ministerstvo obrany sa pred týždňom rozhodlo nevyslať raketové torpédoborce do Čierneho mora, aby zabránili „ďa

  Analytik Štefec: Základný problém je načasovanie kauzy Vrbětice a jej otvorenie práve teraz

  0 icon

  Česko, 20. apríl 2021 (AM, Sputnik) – S vojenským analytikom a bývalým riaditeľom výzbrojnej služby ministerstva obrany Jaroslavom Štefcom sa vraciame k výbuchu muničného skladu vo Vrběticích. Expert považuje kauzu za spravodajskú hru a tiež upozorňuje na z jeho hľadiska problematické načasovanie. Ako uvádza

  Svetlo sveta

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

  Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

  0 icon

  Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

 • icon FOTO DŇA