Doktor, ktorý študoval na MIT, vyvracia covid hoax (reupload)

 • „A potom sa poponáhľali rapídne vytvoriť diagnostický test, ktorým je kvalitatívna PCR – a o tom za chvíľu porozprávam viac. Takže, inými slovami: pred tým než dokázali čokoľvek už vytvorili test.“ Zdroj: Prezentácia „MIMORIADNA SPRÁVA: Ľudstvo NIE je vírus“ – Dr. Andrew Kaufman

Nasledovné je preklad cca od časového úseku 02:20 po 16:25 z videoprezentácie Doktora Andrewa Kaufmana ohľadom nového „coronavírusu“:

„Chcem začať  na začiatku, od prvého podlažia, Wuhan – Čína, Qube provincia. Toto je trh s morskými živočíchmi. Je tam trh pod holým nebom, kde sa prvé prípady odohrali, a ako môžete vidieť z fotky, tak je tu množstvo mäsa a zvieracích tiel, len tak položených na zemi.

Tu je ďalšia fotografia z trhu, kde môžete vidieť, že podmienky sú takpovediac menej než sterilné. Máte [tam] živé zvieratá, máte mŕtve zvieratá, máte rozsekané časti tiel a tekutiny – ktoré vyzerajú, že sa všetky krížovo kontaminujú – takže toto je určite druh obchodu, kde by som si nechcel kúpiť moje jedlo. No zaiste je tam mnoho premávky – veľmi veľký trh. Takže, ak by sme mali situáciu, kde takmer okolo 200 ľudí sa na začiatku stane chorými s mysterióznou pneumónia typu chorobou z toho trhu s morskými živočíchmi – a mnoho ľudí bolo vo skutočnosti zamestnaných alebo si zarábali na živobytie na tomto trhu – nuž sa chcem opýtať publika: keby ste sa dozvedeli o týchto informáciách, čo by bola vaša prvá úvaha o tom, čo je najravdepodobnejšia príčina problému, ktorá spôsobila túto záhadnú chorobu?

Takže, bola by to (A) nová generická choroba ako Cystic Fibrosis, bola by to (B) nová virálna choroba, bolo by to (C) autoimunitná choroba, kde sa napáda telo samé seba a spôsobuje problém, alebo by to bola jednoducho (D) zlá strava z morských plodov? A myslím si, že najviac z vás by súhlasilo, že prvá myšlienka, ktorú by ste mali, dané rovnakosťou trhu a tam sanitárnym podmienkam, je že zlá strava z morských plodov by bol problém a niečo, na čo sa určite treba pozrieť.

Avšak, vedci z Číny nesúhlasili. A popravde, nepozreli sa do tohto problému vôbec, tak ako ja najviac dokážem vypovedať. No miesto toho vhupli rovno do možnosti nového vírusu.

Takže, toto je citát z prvého článku od skupiny, ktorá tvrdí, že identifikovala tento nový corona vírus; a čo povedali je [,že:] „Choroba bola vyhodnotená, ako virálne stimulovaná pneumónia klinickými doktormi podľa klinických symptómov…“, vrátane… a v podstate nádcha, znížený počet bielych krviniek, „ … pľucne infiltráty“ – zkrátka znamená kvapaliny a zapchatie na pľúcach, viditeľné na hrudnom x-ray snímku – a že tí ľudia sa nezlepšili po „troch dňoch antibiotík“ [uzatvára Dr. Kaufman citovanie z článku (italics) a do toho popritom vsunutý vlastný komentár.]

Takže mysleli, že to je bakteriálne ochorenie na začiatku a potom išli priamo na vírus. A poznamenali, že väčšina prvých prípadov bola v kontakte s trhom s morskými plodmi. Takže to akoby znie, že boli pripravení dať to za vinu vírusu v tomto ochorení okamžite.

Takže, ako v skutočnosti tvrdili, že dokázali, že vírus spôsobil toto ochorenie?

Nuž, čo urobili je, že zobrali sedem, len sedem z takmer 200 prvotných pacientov, ktorí boli chorí; a oni vložili v podstate fiber-optic kameru, [vyzerajúc] jak dlhá tuba, do ich vzduchovodov, do ich pľúc, a vstrekli tam niekoľko tekutiny a zmiešali to a pozbierali čokoľvek: úlomky alebo bunky alebo chemikálie, ktoré boli v pľúcach a vytiahli to von. A zobrali i nejaké ostatné telesné tekutiny: zobrali krv, zobrali ústne výtery a nosné výtery. Ale je to tekutina z pľúc, kde skutočne našli, alebo si mysleli, že našli to, čo hľadali. Takže, keď zobrali túto pľúcnu tekutinu von, nesnažili sa najprv nájsť vírus vnútri, separovať ho a rafinovať ho; ale prvú vec, čo urobili, bol pokus nájsť a oddeliť nejaký druh genetického materiálu. Docela zaujímavá stratégia. A čo našli, bola nejaká RNA.

No, čo vám ale poviem: v našich telách pri akomkoľvek danom okamihu existuje nejaký genetický materiál cirkulujúci okolo našich krvných a telesných tekutín, a navrch toho, sú tam genetické materiály rôznych typov v štruktúre. Takže sú tam rôzne druhy vakuol – v podstate malé kapsy tekutín –  ktoré občas obsahujú genetický materiál. Sú tam takisto bežné baktérie, ktoré žijú v našom tele, vrátane pľúc, a ony majú genetický materiál. Takže je tam docela množstvo rôznych zdrojov genetického materiálu.

Takže, keď našli tento genetický materiál z pľúcnej tekutiny, oni potom determinovali sekvenciu z neho – čo je v podstate kód genetického materiálu. Teda determinovali všetky spárované bázy a poradie tej sekvencie.  A potom sa poponáhľali rapídne vytvoriť diagnostický test, ktorým je kvalitatívna PCR – a o tom za chvíľu porozprávam viac. Takže, inými slovami: pred tým než dokázali čokoľvek už vytvorili test. Dobre. Takže, akoto, že nerafinovali [neočistili od ostatného] vírus a ako vedeli, čo je zdroj toho genetického materiálu?

Takže, myslel som, že sa pozerám na stým spojenú oblasť a našiel som túto štúdiu z minulého leta. Táto štúdia sa snažila takisto vytvoriť diagnostický test, no pre rakovinu pľúc. V princípe použili presne tú istú procedúru. Takže oni zobrali pľúcnu tekutinu, tým istým spôsobom – s tým bronchoalveolar čistením [/výplachom] – a zobrali tú tekutinu, a z tej tekutiny odizolovali genetický materiál, spravili tomu sekvenciu [/usporiadali to] a snažili sa… nazvali to možný biomarker; a toto môže byť test pre rakovinu pľúc. Takže, myslel som, že je do cela zaujímavé a koincidenčné, že tá istá procedúra vytvárala diagnostický test pre rakovinu pľúc, ako bolo vytvorenie diagnostického testu pre túto pandémiu pneumónie [/zápalovo-pľúcneho ochorenia].

Takže, poďme sa pozrieť viac bližšie do detailu na tento test.

A teda toto je…  ono „RT-PCR“ v preklade znamená, je to jazykolam, ale je to „reverse transcription polymerase chain reaction“. „RT“ časť značí, že ho používame pre zväčšenie RNA miesto DNA. Keby sme ho používali pre zväčšenie DNA, volalo by sa to PCR. Dobre. Teraz, poviem vám pár dôležitých vecí o tomto teste. Takže, najdôležitejšia vec, ako ono to vlastne netestuje [prítomnosť] pre vírus samotný, testuje to sekvenciu RNA. Teraz, tá sekvencia RNA môže byť prítomná vo víruse, ale môže byť prítomna aj v iných veciach. Takže, uvediem vám príklad, myslím si, že som to pred tým spomenul, ale povedzme, že:

Máme osobu, ktorú chceme identifikovať. Dobre. A teda James, keď teba použijem teraz… Nuž, chceme byť schopní identifikovať Jamesa z davu a pošleme ho na Yankee štadión na zápas baseballu, no ale nebudeme hľadať Jamesovú tvár alebo nejakú inú časť jeho vlastného tela, miesto toho použijeme náhradné značenie (marker) – tak ako oni používajú pri tomto teste – takže dáme Jamesovi čapicu na hlavu, a teraz nepoužijeme typickú kráľovskú modrú Yankee čapicu, preto lebo je milión ľudí s touto čapicou. Áno? Takže máme unikátnu Yankee čapicu s prúžkami na nej. A teda je biela s modrými pásikmi a dáme mu túto bielu čapicu a potom pôjde na zápas a zamieša sa medzi dav; a potom máme tím 10-tich ľudí, ktorých pošleme na štadión hľadať tú čapicu. Dobre. Takže, urobíme túto procedúru a ľaľa ho, čo sa stane je, že nájdeme v skutočnosti šesť ľudí s takými čapicami. Dobre. Takže šesticu ľudí týchto [našich] desať našlo nosiť túto čiapku. Takže ideme a identifikujeme, azda či niekto z týchto ľudí je alebo nie je James, a vysvitne, že nikto z nich nie je James, lebo James nemá rád nosenie čiapok, a tak hneď jak sa dostal na štadión, tak dal túto čiapku nejakému dieťaťu, ktorému by sa páčila, a ono bolo jedno z tých šiestich ľudí, ktorých sme našli.

Takže vidíte, že keď hľadáte niečo, čo nie je úplne tá istá vec, ktorú hľadáte, ale je to niečo, čo je pridružené s tou vecou, tak musíte skutočne rozumieť onomu vzťahu medzi tým, čo hľadáte, a onou vecou. Inými slovami, musíme sa opýtať Jamesa: „James, bude pre teba v poriadku nosiť túto čiapku po celý čas?“ Dobre. A takisto musíme vedieť, či si ostatní ľudia nekúpili túto čiapku, alebo, že či je to ojedinelá/unikátna čiapka. Dobre. Takže vidíte, že to môže byť dosť zavádzajúce. Môžeme dostať mnoho falošných výsledkov používaním tejto metódy. Takže, aby sa to znížilo – a mimochodom, tento koncept sa do nás driloval na medicínskej škole – že kedykoľvek chcete zhodnotiť nový test, tak ho musíte porovnať so zlatým štandardom, a tak vlastne viete, že či je v skutočnosti platný.
Takže pri tomto covid19 teste tu nikdy nebol test so zlatým štandardom, s ktorým by sa porovnal, preto lebo predpokladaný covid19 vírus nebol nikdy rafinovaný [znamená očistený, resp. odizolovaný] a vizualizovaný. Čiže inými slovami, kebyže by sme boli schopní zobrať ľudí, ktorí boli chorí s touto pandemickou pneumóniou a zobrali ich pľúcnu tekutinu a z toho rafinovali von vírusovú časticu, ktorú by sme mohli identifikovať; a keď sme to už rafinovali, mohli by sme zobrať v skutočnosti genetický materiál zrovna z tej častice, takže by sme vedeli z kadiaľ pochádza; vieme, že nepochádza zinakiaľ, lebo teraz máme čistú vzorku len z týchto častíc, potom by sme mohli mať zlatý štandard. A teda spôsob, akým by ste otestovali tento PCR [test] je, že by ste mali skupinu chorých pacientov a potom by ste mali kontrolnú skupinu zdravých pacientov; urobili by ste test so zlatým štandardom, aby ste boli schopní identifikovať onen vírus z každého z týchto pacientov; a potom by ste porovnali výsledky PCR testu s tým zlatým štandardom.
A to je veľmi rozhodujúce, pretože by nám to umožnilo určiť a vypočítať chybovosť (stupeň odchýlenia), preto lebo žiaden test nie je perfektný.  Takisto je veľmi-veľmi dôležité, aby ste mali kontrolnú skupinu, preto lebo kontrolná skupina by onen vírus nemala prítomný vôbec a mala by mať negatívne PCR testy; a to je veľmi dôležité(!) – v záujme toho pomôcť vypočítať tieto stupne odchýlenia.

Teda jeden z príkladov tejto chyby, o ktorej si ja myslím, že by nás dosť znepokojila s týmto testom. Preto lebo nechceme byť označení ako pozitívni týmto údajným vírusom a potom riskovať byť v karanténe alebo poprípade i zadržaní. Nuž teda chceme vedieť presnosť. Teraz, bol dokument, ktorý vyšiel von, kde museli odhadnúť stupnicu falošných pozitív. Keďže to nemôžete vypočítať, lebo nie je zlatý štandard, s ktorým to porovnať; a oni skutočne zreportovali odhadovanú stupnicu [odchýlenia sa] 80% u ľudí bez symptómov.  Takže, čo to znamená je, že ak sa dáte testovať – povedzme, pretože ste boli vystavení niekomu, kto je pozitívny, alebo ste cestovali, alebo niečo podobné, a chcete sa dať testovať alebo ste požiadaní byť testovaní – bude tam šanca 4 ku 5, že bol pozitívny výsledok. V reálnosti nebude žiadna choroba.

A teda toto môže byť docela dosť veľký problém. Môže to s určitosťou značne nadhodnotiť počet prípadov; a takisto to môže mať mnoho dôsledkov. Preto lebo ste na tomto založili túto karanténnu situáciu.

Tak len povedať si generálne, čo tento PCR test [robí]; pretože v skutočnosti tu je dodatočná chyba, ešte nad rámec toho, čo som popísal.

A tak, čo tento test robí. Je to v skutočnosti len stratégia amplifikácie; a dôvod prečo je toto nevyhnutné je preto lebo my, dá sa povedať, hľadáme ihlu v kope sena. Môžeme nájsť len zopár kópii tohto genetického materiálu, a keď je len zopár kópii, tak nemôžeme to skrátka nájsť z množstva iných vecí, ktoré sú v onej tekutine. Takže, čo toto robí: Je to reakcia, ktorá v skutočnosti replikuje vlákno RNA a robí kópiu; takže urobí z jednej dve.
A teda, spustili by ste cyklus tejto reakcie a išli by ste povedzme z jednej na dve kópie. Potom by ste zastavili reakciu a potom začali ďalší cyklus pridaním ďalšieho materiálu a potom by ste išli z dvoch na štyri a zopakovať znova z 4 na 8, atď. A toto je exponenciálna alebo binomická expanzia, a keď sa pozriete na čiernu krivku na grafe, tu uvidíte to, čo to reprezentuje. A tak, všeobecne povedané, keď používate tento test, chcete vykonať približne medzi 25-35 cyklov v záujme toho zadovážiť dostatok zväčšenia.

Zväčšenie – ktoré môžete vidieť, na ktoré sa pozeráte –  ak pôjdete nad rámec toho, čo sa stane je, že budete zväčšovať šum. Takže zdá sa, že všeobecne reprezentované je, že absolútne maximum počtu cyklov, ktoré môžete urobiť a stále dostať presný výsledok, je 45 [cyklov]. A to je presne ten počet cyklov, ktorý sa odporúča pri tomto covid19 PCR teste. Takže, je to rovno pri vrchnom limite.

A idem sa teraz podeliť s citáciou z iného článku o PCR.

„Čo PCR [test] robí, je že selektuje genetickú sekvenciu a potom ju enormne zväčší. Dokáže docieliť ekvivalent toho/onoho hľadania ihly v kope sena; dokáže zväčšiť onú ihlu v sene. Ako elektricky navýšená anténa, PCR veľmi zväčší onen signál, ale takisto veľmi zväčší šum. Keďže zväčšenie je exponenciálne, najmenšia chyba v meraní, najmenšia kontaminácia, dokáže vyústiť do chýb v rádových hodnotách.“

Takže toto nie je veľmi presný test, obzvlášť keď tlačíte počet cyklov, aby ste dostali dostatočné zväčšenie. Len drobná chyba môže vyústiť do falošných pozitívov; a myslím si, že to je to, čo sme sledovali [pri covid19]…“

Zdroje pána Doktora Andrewa Kaufmana z pôvodne cca 1 hodinovej prezentácie s názvom „MIMORIADNA SPRÁVA: Ľudstvo NIE je vírus!“ (SPECIAL REPORT: Humanity is NOT a virus!).

1.Photo of exosomes: https://www.cancer.gov/news-events/cancer-currents-blog/2018/exosomes-tumors-evade-immune-system
2.Photo of COVID-19

1. „Thin-section electron micrograph of 2019 novel coronavirus grown in cells at the University of Hong Kong. „Each infected cell produces thousands of new infectious virus particles, which can go to infect new cells.“ Image from John Nicholls, Leo Poon and Malik Peiris, Univ. of Hong Kong, February 3,2020.“
2. Found at: https://www.earthfiles.com/2020/02/26/700

3.COVID-19 test: https://www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/wuhan-virus-assay-v1991527e5122341d99287a1b17c111902.pdf?sfvrsn=d381fc88_2
4.PCR figure: https://www.thermofisher.com/us/en/home/life-science/cloning/cloning-learning-center/invitrogen-school-of-molecular-biology/pcr-education/pcr-reagents-enzymes/pcr-cycling-considerations.html
5.COVID-19 gene sequence: https://virological.org/t/novel-2019-coronavirus-genome/319
6.Exosomes in Toxicology: Relevance to Chemical Exposure and Pathogenesis of Enviromentally Linked Diseases https://academic.oup.com/toxsci/article/158/1/3/3827743
7.Exosomes and stress: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1044532313001565
8.Exosomes and communication: https://ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3155154/
9.Multivesicular Endosome: https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphys.2012.00145/full
10.Exosomes with ACE2 receptor: https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/CIRCULATIONAHA.115.015687
11.COVID-19 with ACE2 receptor: https://science.sciencemag.org/content/367/6485/1444.full
12.Discovery of a Novel Coronavirus: https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.22.914952v2.full.pdf
13.Identification of Novel Coronavirus: https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJMoa2001017?url_ver=Z39.88-2003&rfr_id=ori:rid:crossref.org&rfr_dat=cr_pub%3dwww.ncbi.nlm.nih.gov
14.Exosomes remove toxins: https://finance.yahoo.com/news/newfound-cell-defense-system-features-160000044.html
15.When Is a Virus an Exosome? The Journal of Cell Biology. Volume 162(6), 2003:p.960

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Kristian Keller

O AUTOROVI

Zdravím som tradičný katolík, sedesvakantista. Hlavné správy dlhodobo dokazujú, že nie sú konzervatívny denník. Využil som toho, že vytvorili platformu na vytváranie blogov, ale vzhľadom nato, že si verejne robia srandu z Ježiša Krista som sa rozhodol ukončiť blogovanie na tomto dekadentnom bahne. V mojom poslednom článku je k tomu povedané viac. Pozrite si vatikankatolicky.com, kde nájdete pravdu o tom, čo sa stalo Katolíckej Cirkvi po II. vatikánskom koncile.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 9

Celkové hodnotenie: -2.52

Priemerná čítanosť: 3640

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Prokurátor podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, a to pre zločin…

  Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho vyčerpali v štandardnom čase iba tretinu eurofondov, tvrdí Heger

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, TASR – Jakub Kotian)   Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho z balíka eurofondov v hodnote 15 miliárd eur…

  Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher. Pomoc v rámci projektu Podpora…

  V bojoch s povstalcami zabili dlhoročného čadského prezidenta Idrissa Débyho

  0icon

  N'Djamena 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pascal Guyot/Pool Photo via AP, File)   Čadského prezidenta Idrissa Débyho v utorok zabili počas bojov s povstalcami. Pri moci bol…

  Sulík chce, aby Sputnik V zostal na Slovensku: "Môže zachrániť ľudské životy"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Vracať vakcínu Sputnik V naspäť do Ruska by podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka bolo chybou. Ako ďalej uviedol…

  Žilinský krajský súd potvrdil Judite za vraždu trest 12 rokov a štyri mesiace

  0icon

  Žilina 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Krajský súd (KS) v Žiline potvrdil v utorok 18-ročnej Judite za obzvlášť závažný zločin vraždy nepodmienečný trest odňatia…

  Matematik Kollár o pozitívnom covidovom trende: "Momentálne v dátach nevidíme žiadne náznaky niečoho, čo by nás varovalo"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Screenshot TV Joj)   Podľa matematika Richarda Kollára sviatky Veľkej noci dopadli na Slovensku z epidemiologického pohľadu veľmi dobre. Vyhlásil to…

  Hygienici sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov, apeluje Remišová

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Regionálne úrady verejného zdravotníctva sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov. Myslí si to predsedníčka strany Za ľudí…

  Blaha sa pýta, či ho budú špehovať, alebo ho rovno zatvoria, keďže podľa ministra Naďa predstavuje "bezpečnostné riziko"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Poslanec Ľuboš Blaha zo Smeru-SD zverejnil na sociálnej sieti reakciu na vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Naď z OĽaNO o…

  Prokurátor žiada predĺženie väzobného stíhania pre obvinených v rámci akcie Víchrica

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiada predĺženie väzobného stíhania pre obvinených v rámci akcie Víchrica. Informovala o tom…

  TopDesať

  Čo sa skrýva za čudným správaním tvojho psa? 1. časť

  0 icon

  Možno si si začal viac všímať, že tvoj pes ťa rád sleduje, keď si v kúpeľni či na wc, prílišne obľubuje vankúše alebo robí kruhy pred tým, ako si ľahnete a zaspí. Takéto správanie sa dá ľahko vysvetliť, čo znamená, že ti dnes objasníme, čo sa za tým skrýva a ty si už…

  Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

  0 icon

  Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

  Záhadná vražda ryšavky 1. časť

  0 icon

  Počas druhej svetovej vojny Nemci okupovali väčšinu Európy. Neutrálne krajiny - Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko a Švédsko - slúžili ako liahne intríg a špionáže. Obzvlášť významné bolo Švédsko, pretože vďaka jeho strategickej polohe tam mali nemeckí, sovietski a britskí agenti de facto voľné ruky. V rámci trojdielneho článku sa spoločne pozrieme na vraždu záhadnej ryšavky.…

  TOP10+: Fakty o vesmíre, ktoré znejú ako falošné, ale sú pravdivé

  0 icon

  Dokonca aj tí, ktorých vesmír nijako nezaujíma, sú veľakrát prekvapení správami o vesmíre, galaxiách a našej planéte. Moderní vedci sa pritom vôbec nebránia generovať stále nové a nové fakty a dávať ich na svoje informačné kanály. Ich objavy stále dokazujú všetkým na našej planéte, ako málo toho vieme o tejto…

  Oceán zachytený v tých najkrajších farbách

  0 icon

  Oceán pred nami ukrýva ešte mnoho tajomstiev, ktoré čakajú na objavenie. Pozri sa cez objektívy účastníkov súťaže Ocean Art Underwater Photo na krásy, ktoré sa ukrývajú pod hladinou. Oceán, aj keď sa zdá byť iba modrou nehybnou plochou, ukrýva v sebe toľko farebnosti a rozmanitosti, že nejednému z nás sa…

  Vo svete IT

  Od smartfónov k elektromobilom: Huawei predstavuje Alpha S a Alpha S HI

  0 icon

  O automobile Huawei sme mohli počuť prvýkrát už vo februári tohto roka a neskôr približne týždeň dozadu. To, čo sa dlhšiu dobu špekulovalo, sa stalo realitou. Spoločnosť v spolupráci s partnermi, predstavila svoj prvý elektromobil. Na tému upozorňuje portál autoevolution. Prvý elektromobil z kuchyne Huawei je na svete: Alpha S…

  Pozor na tento nenápadný odkaz, ktorý sa šíri službou WhatsApp. Neklikajte na neho, ide o malware!

  0 icon

  Platforma WhatsApp v posledných týždňoch dostáva skutočne zobrať. Len niekoľko dní dozadu obehla technologickú komunitu správa okolo možnosti sledovania aktivity používateľov tretími stranami, či o bezpečnostnej medzere, ktorá umožňuje viac menej hocikomu zablokovať účet obete. Všetko, čo k tomu je potrebné, je poznať mobilné číslo používateľa. Pozor na malware šíriaci sa WhatsAppom…

  Redmi K40 Game Enhanced Edition: poznáme dizajn i dátum predstavenia hernej novinky!

  0 icon

  Redmi K40 Game Enhanced Edition je úplný názov smartfónu, ktorý si doteraz držal väčšinu informácií v tajnosti. V posledných dňoch však začali na povrch pomaly vyplávať informácie o pripravovanom smartfóne a dozvedeli sme sa napríklad o použitom displeji, či dokonca čipsete. Teraz však už vieme naisto, kedy bude smartfón predstavený.…

  Huawei má oči pre plač. Spoločnosť vypadla z rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla!

  0 icon

  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod enormným tlakom zo strany amerických úradov. Hoci nedávne finančné výsledky spoločnosti odhalili, že rok 2020 bol mierne lepším v porovnaní s rokom 2019, tak aj napriek tomu, spoločnosti nie je moc do reči. Dôvodom sú klesajúce predaje smartfónov.  Huawei vypadol z…

  Apple očakáva, že iPhone 13 bude opäť predajným trhákom. Naskladniť plánuje až 100 miliónov zariadení

  0 icon

  Od nadchádzajúcej série iPhone 13 od spoločnosti Apple sa už v týchto dňoch očakáva, že na jeseň tohto roka prinesie zásadné vylepšenia vo viacerých oblastiach. I keď doposiaľ ide iba o špekulácie a prípadne čiastočne uniknuté informácie, už dnes vieme, že série iPhone 13 by mohla byť naozaj trhákom. Túto…

  Armádny Magazín

  Ukrajina s tým nesúvisí: USA vysvetlili presun desiatok vojakov do Poľska

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Americké ministerstvo obrany vysvetlilo, prečo presunuli niekoľko desiatok bojovníkov do Poľska. Pentagón rýchlo ubezpečil, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné. Vyhlásil to hovorca vojenského oddelenia John Kirby na brífingu. Poznamenal, že hovoríme o bežných cvičeniach, ktoré nemajú nič spoločné so zhor

  Asymetrická odpoveď: Veľvyslanectvá Českej republiky a USA dostali zákaz najímania ruských občanov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že veľvyslanectvá Českej republiky a Spojených štátov amerických v Rusku už nebudú môcť najímať ruských občanov. Predtým sa im podarilo získať „veľmi veľké množstvo ľudí“ z radov Rusov. V éteri programu „60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko-1“ Zacharovová

  Ruské letectvo zasiahlo teroristickú základňu pri Palmyre. Zabili až 200 militantov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Rusko pred prezidentskými voľbami zasiahlo teroristov, ktorí plánovali teroristické útoky a útoky na štátne inštitúcie vo veľkých mestách v Sýrii.   https://twitter.com/ferozwala/status/1384230763839643650   Ruské vzdušné sily zaútočili na teroristov v Sýrii. Je zr

  USA stupňujú napätie. Torpédoborce smerujú do Čierneho mora

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Dva americké torpédoborce Donald Cook a Roosevelt opäť opustili základňu na gréckom ostrove Kréta a smerujú do Čierneho mora. Oznámil to šéfredaktor portálu BlackSeaNews“ Andrey Klimenko.   Americké ministerstvo obrany sa pred týždňom rozhodlo nevyslať raketové torpédoborce do Čierneho mora, aby zabránili „ďa

  Analytik Štefec: Základný problém je načasovanie kauzy Vrbětice a jej otvorenie práve teraz

  0 icon

  Česko, 20. apríl 2021 (AM, Sputnik) – S vojenským analytikom a bývalým riaditeľom výzbrojnej služby ministerstva obrany Jaroslavom Štefcom sa vraciame k výbuchu muničného skladu vo Vrběticích. Expert považuje kauzu za spravodajskú hru a tiež upozorňuje na z jeho hľadiska problematické načasovanie. Ako uvádza

  Svetlo sveta

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

  Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

  0 icon

  Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

 • icon FOTO DŇA