1. Kolaps Kalifornie , alebo čo nás čaká ako americkú kolóniu 2. Medzinárodná výstraha pred ochorením COVID-19. Medzinárodné vyhlásenie zdravotníckych pracovníkov, lekárov a vedcov zaslané vládam 30 krajín

1. Kalifornia teraz začala napĺňať víziu nočnej mory Fjodora Dostojevského vo svojom prorockom majstrovskom diele „Diablom posadnutí“ .Ak sa chce ,,vrátiť do normálu“,  musí nevyhnutne urobiť  neobmedzený liberalizmus – zastaviť sa vo svojom postupe a vrátiť  sa späť.
Tam, kam smeruje Kalifornia dnes, sa zvyšok Spojených štátov a veľká časť západného sveta dostane zajtra. Ale to, čo teraz vidíme v najľudnatejšom americkom štáte, je úplný vnútorný kolaps celej liberálnej progresívnej civilizácie a spoločnosti, ktorá sa čo najviac zúfalo snaží o čo najväčší liberalizmus. Už viac ako sto rokov Kalifornia, samozvaný „Golden State“, ohlasuje budúcnosť Ameriky najmä prostredníctvom dvoch slávnych amerických priemyselných odvetví leteckého a filmového priemyslu. Telekomunikácie, počítače a umelá inteligencia sú teraz sústredené a riadené zo Silicon Valley a štát dominuje aj národnej politike Spojených štátov. Kalifornia rýchlo prerástla do najbohatšieho a najväčšieho amerického štátu. Vytvoril dvoch prezidentov (Richard Nixon a Ronald Reagan) ktorý vládli dve funkčné obdobia, jedného z najdôležitejších predsedov najvyššieho súdu (Earl Warren) a pravdepodobného budúceho prezidenta – súčasnú viceprezidentku Kamalu Harrisonovú, ak 78-ročný Joe Biden nebude môcť dokončiť svoje funkčné obdobie. V roku 2016 vtedajší guvernér Jerry Brown vo veľkom rozdával štátne akreditácie a vodičské preukazy státisícom nelegálnych prisťahovalcov, s vedomím, že všetci budú voliť demokratov, a to sa aj osvedčilo. Registrovaní demokrati majú v súčasnosti 46% až 24% výhodu oproti registrovaným republikánom v celej krajine .
BM : jeden z dôvodov prečo európski neomarxisti ( vydávajúci sa za liberálov) vo veľkom pašujú černochov a moslimov do EU.
Toľko k minulosti .
V súčasnosti je Kalifornia v terminálnom kolapse a kríze. Guvernér Gavin Newsom, ktorý je národnými mainstreamovými médiami (MSM) falošne propagovaný ako hrdinský Biely rytier v Svietiacom brnení v prvých dňoch pandémie COVID-19, ktorá bola na jar minulého roku, bol vystavený dokonca aj v jeho vlastnom štáte ako katastrofický blázon a pokrytec. Nikdy nemal šajnu o tom čo robil – alebo ako obyčajne nič nerobil. Ako píšem, chorí a unavení občania Kalifornie sú blízko k poskytnutiu 1,5 milióna podpisov potrebných na to, aby sa Newsom dostal do situácie, ktorá by bola určite viedla k chaotickým vyvolávaním predčasných volieb.
BM : presne ako súčasná vláda na Slovensku ( zámerne nepíšem naša vláda, lebo táto slúži americkej ambasáde nie ľuďom v našej krajine )
Kaliforniu minulý rok spustošili aj najhoršie divoké požiare vo svojej histórii. Otrocké médiá – povedali, čo si ľudia majú myslieť, bezduché Los Angeles Times (kedysi skvelé noviny) a ešte infantilnejší San Francisco Chronicle – zastrčené niekomu v zadku , sa vyhli uznaniu skutočných príčin, ktoré ale boli vyčerpávajúco zdokumentované.
Bezmyšlienkovitá a chaotická ekologická environmentálna politika zrušila stáročia staré, múdre praktiky vytvárania protipožiarnych priehlbov v lesoch medzi zhlukmi stromov, ktoré by v horúcom počasí obmedzili vypuknutie požiaru. Zrušenie vetrolamov namiesto toho umožnilo lesné požiare v bezprecedentnom rozsahu a rekordnej rýchlosti, a to ani zďaleka nepomohlo „ochrana stromov“ a voľne žijúcich živočíchov, ako to požadovali zelení.
Zároveň sa niekoľko miliónov ľudí potilo na luxusných predmestiach valiacimi sa horúčavami bez akejkoľvek možnosti použiť klimatizáciu, pretože štátna elektrická sieť – ďalšia obeť ignorantských zelených predsudkov, ktoré sa falošne maskujú ako „veda“ – sa opakovane zrútila a nedokázala generovať potrebné spoľahlivé požadované úrovne výkonu v rozhodujúcich časoch.
Los Angeles, najväčšie mesto štátu a v súčasnosti pravdepodobne najľudnatejšie v USA, sa stalo prielomom pre násilnú trestnú činnosť a najmä baštou obrovskej, ultraviolentnej a rýchlo sa rozvíjajúcej organizácie MS 13, ktorá je v Európe bežne označovaná ako „gang“. MS 13 má po celom svete až 50 000 členov, z toho najmenej 10 000, oficiálne a pravdepodobne dvakrát toľko podľa súkromných hodnotení mnohých policajtov, je v LA.
Trumpova administratíva zaznamenala pozoruhodný úspech – opäť nepriznaný v liberálnych médiách – v deportácii mnohých tisícov členov MS 13. Prezident Joe Biden však už svojimi prvými výkonnými príkazmi zabezpečil, aby sa obnovila stará politika otvorených hraníc tak demokratických prezidentov (Bill Clinton, Barack Obama), ako aj republikánov (Ronald Reagan a obaja George Bush), aby sa mohli vrátiť naspäť.
San Francisco – americké mesto „všetko ide“ – je v ešte horšom stave. Jeho najznámejšie, historicky populárne a krásne štýlové miesta sú teraz zaplavené agresívnymi, nehygienickými pouličnými ľuďmi, ktorí otvorene močia v uliciach. Verejné služby, dlho vynikajúce, sú teraz otrasné.
Dokonca aj bezduché liberálne predmestské triedy, ktoré neúnavne hlasovali a zaviedli tieto katastrofické politiky za posledných 40 a viac rokov, teraz utekajú z Kalifornie, pretože hodnoty nehnuteľností sa zrútia a dane sa stávajú príliš zdrvujúcimi aj pre nich.
Ak bude Kalifornia pokračovať v ,,razení budúcnosti“ pre zvyšok Spojených štátov a celý západný svet, táto budúcnosť je teraz jasná: je to spoločnosť s vysokými daňami, s obrovskou, chudobnou, nezamestnanou a nezamestnanou chudobnou triedou, kde je stredná trieda zničená, organizované gangy a všeobecná chaotická pouličná kriminalita vrátane prepadov, znásilnení a vrážd metastázujúcich vo všetkých hlavných mestských oblastiach a gangy, ktoré sú početnejšie a silnejšie vyzbrojené, ako polícia a ukazujú to otvorene a beztrestne. Je to spoločnosť, v ktorej sa neobmedzené umelé prerušenie tehotenstva na požiadanie a dokonca aj za hranicami miesta narodenia uznáva ako „morálny“ imperatív, ktorý je údajne nadradený všetkým desiatim božím prikázaniam.
Pre Kaliforniu ,ktorá teraz plní víziu nočnej mory Fjodora Dostojevského vo svojom prorockom majstrovskom diele ,,Posadnutí diablom“ pokiaľ ide o to, čo musí nevyhnutne vytvoriť . ja že neobmedzený liberalizmus sa musí sa vrátiť na svoj začiatok.
Rovnako ako Kalifornia, tak aj celé Spojené štáty: Už sto rokov, odkedy detský priemysel nemých filmov vtrhol do celého sveta pred prvou svetovou vojnou a počas nej, platila táto jednoduchá mantra.
Ale ak budúcnosť Ameriky teraz nemá budúcnosť – na akú budúcnosť sa môže zvyšok Ameriky a celého západu tešiť ?
voľný preklad z -https://www.zerohedge.com/political/california-collapsing

2.  United Health Professionals

Toto je dôležité medzinárodné vyhlásenie zdravotníckych pracovníkov, lekárov a vedcov, ktoré bolo zaslané vládam 30 krajín.
https://drive.google.com/file/d/1VGiArDJQC7KXjzWv0j9F5R5ONf20nsQK/view
Tento text obsahuje citáty popredných vedcov a zdravotníckych pracovníkov.
Súvisiace lekárske dokumenty (nahraná verzia PDF)
1. Hovoríme: STOP všetkým šialeným a neprimeraným opatreniam, ktoré boli prijaté od začiatku boja proti SARS-CoV-2 ( blokovanie ekonomiky a vzdelávania, spoločenské dištancovanie , nosenie masiek pre všetkých atď.), pretože sú úplne neopodstatnené, nie sú založené na žiadnych vedeckých dôkazoch a porušujú základné zásady medicíny založenej na dôkazoch. Samozrejme však podporujeme primerané opatrenia ako sú odporúčania na umývanie rúk, kýchanie alebo kašeľ do ,,rukáva“
Nie je to prvýkrát, čo ľudstvo čelí novému vírusu: zažilo H2N2 v roku 1957, H3N2 v roku 1968, SARS-CoV v roku 2003, H5N1 v roku 2004, H1N1 v roku 2009, MERS-CoV v
2012 a každý rok čelí vírusu sezónnej chrípky. Nikdy sa však nepoužili pri týchto víroch , také drastické opatrenia ako pri SARS-CoV-2. Hovoria nám: – „Ale SARS-CoV-2 je veľmi nákazlivý“ a my odpovedáme: Je to absolútne ,,KLAMSTVO“.
2. Hovoríme: ZASTAVTE tieto šialené opatrenia aj z dôvodu ich katastrofických účinkov a následkov, ktoré sa už začali objavovať: samovraždy ľudí, aká bola hlásené v Číne, vývoj psychiatrických porúch, paralýza vzdelávania študentov na školách , negatívne dopady a nebezpečenstvá na zvieratá, zanedbávanie iných chorôb (najmä chronických) a nárast ich
úmrtnosť, domáce násilie, ekonomické straty, nezamestnanosť, veľká hospodárska kríza (málokto vie, že hospodárska kríza v rokoch 2007 – 2008 spôsobila samovraždu o
najmenej 13 000 ľudí v Európe a Severnej Amerike), vážne následky na poľnohospodárstvo, destabilizácia krajín a sociálny mier, riziko vojen.
Redakčný článok 5 publikovaný v European Journal Of Clinical Investigation odsúdil extrémne opatrenia založené na šíriacich sa informáciách o skutočnom nebezpečenstve vírusu a falošné správy (aj podľa hlavných časopisoch). Niektorí dokonca porovnali túto pandémiu s pandémiou chrípky v roku 1918, čo je Klamstvo a manipulácia, pretože zabilo 50 miliónov ľudí, čo sa stalo absolútne nič spoločné s počtom obetí tohto koronavírusu.
3. ODMIETAME povinnosť trasovacých aplikácií, ako je to v niektorých krajinách, pretože SARS-CoV-2 je benígny vírus, ktorý takéto opatrenie neoprávňuje. Podľa medzinárodných odporúčaní a bez ohľadu na závažnosť pandémie (mierna, vysoká, mimoriadna) sa navyše sledovanie kontaktov neodporúča. Vykonávame počas epidémií chrípky sledovanie kontaktov ? Vírus chrípky infikuje oveľa viac ľudí a má viac rizikových skupín v populácií ako tento koronavírus.
4. Hovoríme: ZASTAVTE cenzúru odborníkov a zdravotníckych pracovníkov, aby mohli verejne a bez strach hovoriť a písať pravdu (najmä v krajinách, ktoré sa hlásia k demokracii).
5. Zdieľame názor odborníkov, ktorí odsudzujú zahrnutie ľudí pozitívne testovaných do štatistiky nakazených , aj keď sú subjekty zdravé a bez príznakov. Toto vyústilo do nadhodnotenia prípadov. Malo by sa pamätať na to, že definícia a prípad v epidemiológii je: „výskyt mnohých možných výsledkov: choroby, komplikácie, následky, úmrtia. Pri takzvanom syndrómovom sledovaní výskyt nešpecifických udalostí, ako sú zoskupenie príznakov alebo dôvody na vyhľadanie starostlivosti, hospitalizácií je volanie na pohotovostné služby definované ako prípad “. Hovoríme teda: oddeľte pozitívne testovaných od skutočne chorých a prestaňte KLAMAŤ
6. Hovoríme občanom: musíme rešpektovať zákon. To však neznamená slepú podriadenosť sa šialenstvu, nespravodlivosti alebo diktatúre. Bolo to podriadenie ľudí, ktoré viedlo k druhej svetovej vojne so smrťou 50 miliónov ľudí. Vy ste narodili slobodní a musíte žiť slobodne, preto: nebojte sa a ak ste nie je chorý: zložte masky, odíďte z domu, ak chcete a bez spoločenských kontaktov dištancovať sa, ale robte to pokojne a bez akéhokoľvek násilia. Profesori Carl Heneghan a Tom Jefferson, epidemiológovia s vynikajúcimi znalosťami v oblasti dôkazov medicína, povedzte: „Neexistujú žiadne vedecké dôkazy, ktoré by podporovali katastrofické pravidlo dvoch metrov. Nízka kvalita výskumu sa používa na obrovské ospravedlnenie politiky dôsledky pre nás všetkých “.
7. Hovoríme, že musíme prestať slepo nasledovať WHO, pretože to nie je vedecká spoločnosť a zďaleka nie je nezávislá, ako sme videli. Otázka na dôvod rozhodnutia zaviesť  povinné vakcíny, pôvodných minister zdravotníctva 27 európskej krajiny odpovedal: „Je to rozhodnutie v oblasti verejného zdravia ktorý v skutočnosti reaguje na globálny cieľ WHO, ktorý si vyžaduje dnes vo všetkých krajinách sveta 95% detí očkovaný vakcínami „.
8. Hovoríme: STOP všetkým týmto šialeným, diktátorským opatreniam ,ktoré určite nemajú zdravotnícky základ, kvôli ktorým dochádza k tragédiám každý deň: dospievajúce dievča spáchalo vo Veľkej Británii samovraždu, pretože pre ňu výluka trvala 300 dní, tehotná žena utrpela mučenícku smrť počas pôrodu vo Francúzsku, tínedžerka v USA utrpela vykĺbenú čeľusť vyžadovať chirurgický zákrok po tom, čo ho napadol pár, ktorého žiadala o nasadenie rúška , vo Francúzsku došlo aj k napadnutiu zdravotnej sestry a vodič autobusu
dokonca zomrel na následky týchto nelegálnych opatrení povinných rúšok, v Spojenom kráľovstve mohlo zomrieť 60 000 pacientov s rakovinou kvôli nedostatočnej liečbe alebo diagnostike podľa profesora Karola Sikoru, 12 000 ľudí mohlo zomrieť denne do konca roka na hlad v súvislosti s opatreniami COVID-19 (podľa agentúry Oxfam) sa počet zástav srdca v niektorých krajinách zdvojnásobil, spoločnosti skrachovali, bolo stratených milión pracovných miest na plný úväzok – najmä na žien a mladých ľudí – podľa Medzinárodnej organizácie práce je muž v USA mŕtvy kvôli rúšku, atď.
9. Hovoríme občanom: aby vás udržali poslušných je možné, že sa nás niektorí pokúsia zdiskreditovať všetkými prostriedkami, napríklad obvinením zo sprisahania atď. Nepočúvajte ich, sú to LIARI, pretože informácie, ktoré ste dostali, sú: lekárske, vedecké a dokumentované.
10. Hovoríme občanom: tento list by vás nemal viesť k násiliu voči komukoľvek. Reagujte pokojne. A ak nejaký zdravotnícky pracovník, ktorý podpíše tento list, bude napádaný alebo ohováraný ,budú sa mu vyhrážať alebo prenasledovať: PODPORUJTE HO MASÍVNE. Vážení občania, veľa vedcov, významných profesorov medicíny a zdravotníctva profesionáli z celého sveta to bezprávie odsúdili a je čas zobudiť sa ! Ak nebudete protestovať, budú zavedené nové diktátorské opatrenia „vyrobené v Číne“. Toto musíte odmietnuť. Uisťujeme vás, že tieto opatrenia nemajú nič spoločné s medicínou alebo hygienou alebo ochranou verejného zdravia, je to diktatúra a šialenstvo. Doktor Anders Tegnell povedal: „Svet sa zbláznil“ s koronavírusom ,opatrenia ktoré boli prijaté  «sú absolútne v protiklade s tým, čo je známe o riešení vírusových pandémií»

Toto sú vybraté a preložené niektoré body .Ak vás zaujali originál text ja na :
https://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2021/02/Health-Professionals.pdf

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 141

Celkové hodnotenie: 23.83

Priemerná čítanosť: 3593

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

Nastala chyba pri prenose, skúste obnoviť stránku

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Po udalostiach v ČR zasadla bezpečnostná rada, vyhodnotila situáciu, potvrdil premiér

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bezpečnostná rada SR vyhodnotila aktuálnu bezpečnostnú situáciu v Slovenskej republike a prijala informáciu tajných služieb o aktuálnej činnosti…

  Pri pláne obnovy sa obišli neštátne nemocnice, tvrdia odborníci

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/Jana Birošová, TASR - Pavel Neubauer)   Tvorcovia Plánu obnovy a odolnosti SR obišli v časti pre zdravotníctvo pri jeho zostavovaní…

  Prokurátor podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, a to pre zločin…

  Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho vyčerpali v štandardnom čase iba tretinu eurofondov, tvrdí Heger

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, TASR – Jakub Kotian)   Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho z balíka eurofondov v hodnote 15 miliárd eur…

  Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher. Pomoc v rámci projektu Podpora…

  V bojoch s povstalcami zabili dlhoročného čadského prezidenta Idrissa Débyho

  0icon

  N'Djamena 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pascal Guyot/Pool Photo via AP, File)   Čadského prezidenta Idrissa Débyho v utorok zabili počas bojov s povstalcami. Pri moci bol…

  Sulík chce, aby Sputnik V zostal na Slovensku: "Môže zachrániť ľudské životy"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Vracať vakcínu Sputnik V naspäť do Ruska by podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka bolo chybou. Ako ďalej uviedol…

  Žilinský krajský súd potvrdil Judite za vraždu trest 12 rokov a štyri mesiace

  0icon

  Žilina 20. apríla 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Krajský súd (KS) v Žiline potvrdil v utorok 18-ročnej Judite za obzvlášť závažný zločin vraždy nepodmienečný trest…

  Matematik Kollár o pozitívnom covidovom trende: "Momentálne v dátach nevidíme žiadne náznaky niečoho, čo by nás varovalo"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Screenshot TV Joj)   Podľa matematika Richarda Kollára sviatky Veľkej noci dopadli na Slovensku z epidemiologického pohľadu veľmi dobre. Vyhlásil to…

  Hygienici sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov, apeluje Remišová

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Regionálne úrady verejného zdravotníctva sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov. Myslí si to predsedníčka strany Za ľudí…

  TopDesať

  Čo sa skrýva za čudným správaním tvojho psa? 1. časť

  0 icon

  Možno si si začal viac všímať, že tvoj pes ťa rád sleduje, keď si v kúpeľni či na wc, prílišne obľubuje vankúše alebo robí kruhy pred tým, ako si ľahnete a zaspí. Takéto správanie sa dá ľahko vysvetliť, čo znamená, že ti dnes objasníme, čo sa za tým skrýva a ty si už…

  Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

  0 icon

  Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

  Záhadná vražda ryšavky 1. časť

  0 icon

  Počas druhej svetovej vojny Nemci okupovali väčšinu Európy. Neutrálne krajiny - Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko a Švédsko - slúžili ako liahne intríg a špionáže. Obzvlášť významné bolo Švédsko, pretože vďaka jeho strategickej polohe tam mali nemeckí, sovietski a britskí agenti de facto voľné ruky. V rámci trojdielneho článku sa spoločne pozrieme na vraždu záhadnej ryšavky.…

  TOP10+: Fakty o vesmíre, ktoré znejú ako falošné, ale sú pravdivé

  0 icon

  Dokonca aj tí, ktorých vesmír nijako nezaujíma, sú veľakrát prekvapení správami o vesmíre, galaxiách a našej planéte. Moderní vedci sa pritom vôbec nebránia generovať stále nové a nové fakty a dávať ich na svoje informačné kanály. Ich objavy stále dokazujú všetkým na našej planéte, ako málo toho vieme o tejto…

  Oceán zachytený v tých najkrajších farbách

  0 icon

  Oceán pred nami ukrýva ešte mnoho tajomstiev, ktoré čakajú na objavenie. Pozri sa cez objektívy účastníkov súťaže Ocean Art Underwater Photo na krásy, ktoré sa ukrývajú pod hladinou. Oceán, aj keď sa zdá byť iba modrou nehybnou plochou, ukrýva v sebe toľko farebnosti a rozmanitosti, že nejednému z nás sa…

  Vo svete IT

  Od smartfónov k elektromobilom: Huawei predstavuje Alpha S a Alpha S HI

  0 icon

  O automobile Huawei sme mohli počuť prvýkrát už vo februári tohto roka a neskôr približne týždeň dozadu. To, čo sa dlhšiu dobu špekulovalo, sa stalo realitou. Spoločnosť v spolupráci s partnermi, predstavila svoj prvý elektromobil. Na tému upozorňuje portál autoevolution. Prvý elektromobil z kuchyne Huawei je na svete: Alpha S…

  Pozor na tento nenápadný odkaz, ktorý sa šíri službou WhatsApp. Neklikajte na neho, ide o malware!

  0 icon

  Platforma WhatsApp v posledných týždňoch dostáva skutočne zobrať. Len niekoľko dní dozadu obehla technologickú komunitu správa okolo možnosti sledovania aktivity používateľov tretími stranami, či o bezpečnostnej medzere, ktorá umožňuje viac menej hocikomu zablokovať účet obete. Všetko, čo k tomu je potrebné, je poznať mobilné číslo používateľa. Pozor na malware šíriaci sa WhatsAppom…

  Redmi K40 Game Enhanced Edition: poznáme dizajn i dátum predstavenia hernej novinky!

  0 icon

  Redmi K40 Game Enhanced Edition je úplný názov smartfónu, ktorý si doteraz držal väčšinu informácií v tajnosti. V posledných dňoch však začali na povrch pomaly vyplávať informácie o pripravovanom smartfóne a dozvedeli sme sa napríklad o použitom displeji, či dokonca čipsete. Teraz však už vieme naisto, kedy bude smartfón predstavený.…

  Huawei má oči pre plač. Spoločnosť vypadla z rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla!

  0 icon

  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod enormným tlakom zo strany amerických úradov. Hoci nedávne finančné výsledky spoločnosti odhalili, že rok 2020 bol mierne lepším v porovnaní s rokom 2019, tak aj napriek tomu, spoločnosti nie je moc do reči. Dôvodom sú klesajúce predaje smartfónov.  Huawei vypadol z…

  Apple očakáva, že iPhone 13 bude opäť predajným trhákom. Naskladniť plánuje až 100 miliónov zariadení

  0 icon

  Od nadchádzajúcej série iPhone 13 od spoločnosti Apple sa už v týchto dňoch očakáva, že na jeseň tohto roka prinesie zásadné vylepšenia vo viacerých oblastiach. I keď doposiaľ ide iba o špekulácie a prípadne čiastočne uniknuté informácie, už dnes vieme, že série iPhone 13 by mohla byť naozaj trhákom. Túto…

  Armádny Magazín

  Ukrajina s tým nesúvisí: USA vysvetlili presun desiatok vojakov do Poľska

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Americké ministerstvo obrany vysvetlilo, prečo presunuli niekoľko desiatok bojovníkov do Poľska. Pentagón rýchlo ubezpečil, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné. Vyhlásil to hovorca vojenského oddelenia John Kirby na brífingu. Poznamenal, že hovoríme o bežných cvičeniach, ktoré nemajú nič spoločné so zhor

  Asymetrická odpoveď: Veľvyslanectvá Českej republiky a USA dostali zákaz najímania ruských občanov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že veľvyslanectvá Českej republiky a Spojených štátov amerických v Rusku už nebudú môcť najímať ruských občanov. Predtým sa im podarilo získať „veľmi veľké množstvo ľudí“ z radov Rusov. V éteri programu „60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko-1“ Zacharovová

  Ruské letectvo zasiahlo teroristickú základňu pri Palmyre. Zabili až 200 militantov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Rusko pred prezidentskými voľbami zasiahlo teroristov, ktorí plánovali teroristické útoky a útoky na štátne inštitúcie vo veľkých mestách v Sýrii.   https://twitter.com/ferozwala/status/1384230763839643650   Ruské vzdušné sily zaútočili na teroristov v Sýrii. Je zr

  USA stupňujú napätie. Torpédoborce smerujú do Čierneho mora

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Dva americké torpédoborce Donald Cook a Roosevelt opäť opustili základňu na gréckom ostrove Kréta a smerujú do Čierneho mora. Oznámil to šéfredaktor portálu BlackSeaNews“ Andrey Klimenko.   Americké ministerstvo obrany sa pred týždňom rozhodlo nevyslať raketové torpédoborce do Čierneho mora, aby zabránili „ďa

  Analytik Štefec: Základný problém je načasovanie kauzy Vrbětice a jej otvorenie práve teraz

  0 icon

  Česko, 20. apríl 2021 (AM, Sputnik) – S vojenským analytikom a bývalým riaditeľom výzbrojnej služby ministerstva obrany Jaroslavom Štefcom sa vraciame k výbuchu muničného skladu vo Vrběticích. Expert považuje kauzu za spravodajskú hru a tiež upozorňuje na z jeho hľadiska problematické načasovanie. Ako uvádza

  Svetlo sveta

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

  Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

  0 icon

  Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

 • icon FOTO DŇA