Vyrieši korupciu na súdoch „elektrnický sudca“? O súdnictve 4/5. Skutočný príbeh

Publikované 17.12. 2017 o 02:32 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Milí priatelia, úpadok morálky v spoločnosti sa najviac dotýka sudcovského stavu, dovolím si tvrdtiť, že bez viny není žiaden sudca, česť výnimkam. Zastaralý a nedokonalý občiansko súdny poriadok nahradil nový Civilný sporový poriadok, ktorý sice urýchlil konanie, ale vo veľa prípadoch na úkor spravodlivosti. Východiskovým riešením by mal byť „elektronický sudca“.

Skutočné príbehy ukazujú, že „politická korupcia“ sa vôbec nedá dokázať, keď „samosudca“ dostane tajný príkaz ako má rozhodnúť a v mnohých prípadoch aj s vypracovaným rozsudkom priamo od SIS Slovenskej informačnej služby. Tieto tvrdenia vôbec nebudem rozpisovať a dokazovať, len sa odvolávam na knihu Eduarda Hakla Odhalenie Slovenskej informačnej služby PODĽA SKUTOČNÝCH UDALOSTÍ – citujem „Do hry vstupuje aj súd, prostredníctvom ktorého zabezpečia prehru alebo zabezpečia aby dotyčný sud prehral a tak bol ľahko orabovaný, okradnutý o peniaze, majetok, nehnuteľnost a pod… Takto začne Slovenská informačna Služba dotyčne poškodené osoby vydierat a pripravovať o majetok.“ Viď článok z 19.8.2017 Výzva na zbieranie podpisov pre vypísanie referenda 1) Občania ste za to, aby SIS Slovenská informačná služba, ktorá vraždí deti, ženy, mužov a starých ľudí bola zrušená, 2) ….

https://blog.hlavnespravy.sk/2017/vyzva-na-zbieranie-podpisov-pre-vypisanie-referenda-1-obcania-ste-za-to-aby-sis-slovenska-informacna-sluzba-ktora-vrazdi-deti-zeny-muzov-a-starych-ludi-bola-zrusena-2/

Budúcnosť nepochybne bude v tom, že Žaloba alebo návrh by mali obsahovať tabuľkové vyhodnotenie argumentácie, ktoré súd zadá do počítača a před prvým pojednávaním už predbežne určí na ktorej strane je vina, aby mohli obe strany prísť na prvé pojednávanie už s doplňujucími dôkazmi alebo návrhmi na dokazovanie, ktoré sa okamžite doplnia a „elektronický sudca“ vydá predbežný rozsudok. Na druhom pojednávaní v době nie dlhšej jako 60 dní by za prítomnosti poroty mohli strany sporu obhajovať alebo vyvracať tvrdenia protistrany, doplňovaťdokazovanie až do ukončenia pojednávania včetne záverečnej reči. Porota je veľmi dôležitým inštitútom, nakoľko tu sa môžu zohľadňovať detaily „príbehu“ ktorý môže mať v sebe intrigy a konšpiračné hry a porotcovia môžu sami rozhodnúť či použijú alebo nepoužijú tzv. „hartefal“ zmekčovací prvok při rozhodovaní.

Je priam nemysliteľné aby súdne pojednávanie trvalo viac jako 10 rokov od uplynutia udalosti, tak ako v mnohých prípadoch, ktoré prechádzajú za tú dobu cez viacerých „samosudcov“ a z výsledku je poškodená strana priam šokovaná. Podozrenie zo štátnej korupcie.

Skutočný príbeh,

Istá rodina, musela z dôvodov prenasledovania hladať ochranu v zahraničí v rokoch 2001 – 2006, počas ktorej doby im boli prevedené vlastnícke práva k ich rodinnému domu v ktorom mali trvalé bydlisko na tretiu osobu, pričom účastnici použili na ochranu svojích záujmov tzv. „zákon o dobrovolných dražbách. Rodina po navrátení sa oscitla v stave bezdomovcov a ich rodinný dom bol v rekonštrukcii nepoužiteľný na bývanie. V roku 2007 podali najskôr trestné oznámenie na účastnikov dobrovolnej dražby, nakoľko v Návrhu na vykonanie dražby uviedli právny dôvod úveru o ktorom jednak súd nerozhodol a na strane druhej bola úverová zmluva súdnym rozhodnutím zneplatnená. Policajt uveril navrhovateľovi, ktorý bol súčasne aj jediným účastnikom dražby aj vydražiteľom a dražobníkovi, ktorý udelil jednej osobe príklep bez účasti viecerých osôb, že sa pomýlili a v návrhu mal byť uvedený iný právny dôvod. Týmto začal kolotoč zahmlievania pravdy. Keby v tom čase existoval „elektronický sudca“ jasne by rozhodol, že dražba je neplatná lebo v okamihu príklepu bol právny dôvod neplatný, čo potvrdili „poradia zapísaných záložných práv za záložným právom veriteľa“, že nemohlo dôjsť k žiadnemu omylu, ale išlo o podvod. Navyše štátna korupcia sa rezradila v tom, že súdy při svojích rozhodnutí neakceptovali namietanie ústavných práv v zmysle čl. 154c podľa ktorého Dohovor ma prednosť před domácimi zákonmi, nakoľko judikatúra v Štrasburgu hovorí „ „Prechpd vlastníckych práv v neprítomnosti a bez vedomia pôvodného vlastníka sa v žiadnej demokratickej spoločnosti, ktorá sa hláci k právnemu štátu nemôže považovať za zákonný“. Rodina podla niekoľko žalôb aj proti štátu za nesprávny úradny postup policajta aj proti Ministerstvu vnútra a Generálnej prokuratúre, obe konania poškodená rodina prehrala, nakoľko súd už po preklúzivnej lehote, v tomto prípade 3 mesiace (márne uplynula počas neprítomnosti pôvodného vlastníka) sa nemôžu zaoberať zákonnosťou dražby. Z tohoto dôvodu boli zamietnuté aj žaloby o vydanie nehnuteľnosti, ochrany osobnosti a iné. Dnes sa píše rok 2017   a stále súd nerozhodol o „Návrhu na určenie neplatnosti dražby“ i keď „poradie záložných práv za záložným právom veriteľa“ jasne preukazuje, že nedošlo k omylu ale dražba sa vôbec nemala konať z vyššie uvedených dôvodov.

Za tú dobu druhá „skupina“ SIS Slovenskej informačnej služby horúčkovite pracovala na rozpade rodiny, aby sa manželia nemohli spoločne brániť a podarilo sa. Ako v knihe Eduarda Hakla vystrihnuté jako z románu, prevážil názor neplnoletého syna a spoločne traja rozhodli, že „on“ bude bezdomovcom, pričom jemu agent SIS infiltrovaný do podnikateľského prostredia (účastnik kauzy „Baštrnák“) zoči voči bez svedkov povedal, že „Daniela“ to urobila za pouhych 30 tisíc euro. Syn uveril, že otec je „sexuálny exot“ a dielo bolo dokončené. Súdy opeť dali za pravud exmanželke a „on“ ostal opustený v schátranej horskej chatke s dôchodkom 200 euro. Podľa Eduarda Hakla, bude nasledovať „nehoda“ aby sa prípad uzavrel – Kde není žalobca není ani žalovaný.

Na uváženie pre porotu by určite pomohla indícia, ktorú žiaden súd nemôže brať do úvahy, nakoľko sa nejedná v priamej súvislosti s so stratou obydlia, ale porota by mohla zobrať do úvahy aj skutočnosť, že do tejto situácie ho priviedli konkrétni ľudia (infiltrovaní príslušnici SIS), že „ON“ má dva rozsudky aj v občianskom konaní aj v trestnom konaní, že konatel istej firmy mu dlhuje aj s úrokmi vyše 2 milióny euro, ktoré vďaka nevymožiteľnosti práva do dnešného dňa nedostal i keď dlžníci si žujú nadpomery a on je bezdomovcom. Tiež by poroto mohla zobrať do úvahy, ďalšiu indíciu, ktorú žiaden súd nemôže brať do úvahy, nakoľko sa nejedná v priamej súvislosti s so stratou obydlia, ale porota by mohla zobrať do úvahy aj skutočnosť, že do tejto situácie sa dostal „prenasledovaním“ tajných služieb za to, že po roku 1989 založil politickú stranu a zúčastnil sa parlamentných volieb (ktoré Mečiar zmanipuloval, viď článok z 5.8.2017) s jedným programom „Pod kontrolou televíznych kamier sledovať transparentnosť prevodu vlastníctva z predtým spoločného do súkromných rúk“. Kto to vtedy chcel keď už dne sa vie, že 89-rok bol „majetkový prevrat“.

Keby bol elektronický sudca od samého počiatku (jako to už „ON“ vtedy navrhoval) tak by „ON“ bol predseda vlády a Slovensko šťastná krajina.

Nevýhoda demokracie: Traja rozhodnú jako naložia s majetkom štvrtého!

 

Bónus:

https://youtu.be/kKM_8Q7ged4

Pi.oviny z krčmy 4 – Elektronický sudca, predbežný rozsudok, predkladanie dôkazov

Milí priatelia, úpadok morálky v spoločnosti sa najviac dotýka sudcovského stavu, dovolím si tvrdtiť, že bez viny není žiaden sudca, česť výnimkam. Zastaralý a nedokonalý občiansko súdny poriadok nahradil nový Civilný sporový poriadok, ktorý sice urýchlil konanie, ale vo veľa prípadoch na úkor spravodlivosti. Žaloba alebo návrh by mali obsahovať tabuľkové vyhodnotenie, ktoré súd zadá do počátača a prevé pojednávanie otvorí elektronický sudca, ktorý už predbežne určí na ktorej strane je vina, ptom priebežne aby mohli obe strany doplňovaťdokazovanie až do ukončenia pojednávania včetne záverečnej reči.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

TopSpeed

Mustang Shelby GT500 bude mať viac ako 700 k

4

Ford chystá športiak, ktorý bude najvýkonnejší aký kedy vyrobili a pustili na cestu. Bude mať viac koní ako famózny Ford GT. Tušíte správne, že pôjde o Mustang, ale nie hocijaký, bude to Mustang Shelby GT500, ktorý poslúži ako výkladná skriňa automobilky. Nová GT500 bude mať dvakrát viac koní ako originál z roku 1967.

Úpravca Petersport doladil ikonické BMW 1M

1

V Mníchove nechceli poškvrniť starú legendu BMW M1, a preto jediné vozidlo z divízie M GmbH, ktoré nezačína písmenom "M", ale číslom, je BMW 1M. Vďaka podobnému rázvoru kolies a rozloženej váhe ako mala legendárna M3 E30 má BMW 1M výborné jazdné vlastnosti. Bolo tak skvelé, že sa v roku 2011…

Zaujímavé! Alkohol a dopravné nehody na Slovensku za r. 2017

6

Dostala sa mi do ruky zaujímavá štatistika, ktorá pochádza priamo z dielne Ministerstva vnútra SR. Alkohol a dopravné nehody na Slovensku za uplynulý rok. Zozbierané údaje sú na jednej strane zaujímavé, na druhej strane zarážajúce a pre niektorých aj smutné. Pozrite sa spolu s nami ako to na slovenských cestách minulý…

Maťo Homola po Abú Zabí na 3. mieste celkového poradia

1

Automobilový pretekár Maťo Homola skvelým spôsobom začal rok 2018. V seriáli TCR Middle East doslova zahviezdil. Už v kvalifikácii skončil na skvelom treťom mieste a neskôr to ešte zlepšil. V prvých pretekoch v Abú Zabí prešiel cieľom na výbornom 2. mieste. V druhej jazde skončil štvrtý a tak je po…

Prečo sú nehody v zime častejšie?

15

Po prečítaní nadpisu ste si asi pomysleli, či som normálny. Veď je nad slnko jasnejšie, že v zime, za chladného počasia, prípadne na snehu a ľade, je jazda omnoho nebezpečnejšia. Áno, to je pravda, ale je to až taký problém, aby boli nehody v zime o to častejšie? Čo spôsobuje,…

Lamborghini Huracan v blate? Aj tak sa dá baviť

2

To, čím je pre nás sneh, bolo pre majiteľa Lamborghini Huracan blato. Akonáhle po období sucha prišiel prvý dážď, zo zmesi piesku, hliny a vody vzniklo „ihrisko“ pre chlapov, ktorí sa chcú hrať. Niektorí na to zvolili vhodné autá a offroady. Iní, no, superšporty... Niekomu to môže prísť ako svätokrádež (tiež s…

KAMzaKRÁSOU

Video VIDEO: Najlepšie kozmetické produkty za rok 2017 ťa dostanú!

0

Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk opäť prináša novinku pre našich čitateľov, ktorá vás isto poteší. Tentokrát sme si pre vás pripravili mnohými obľúbené a vyhľadávané video, v ktorom vás prevedieme našim zoznamom favoritov za uplynulý rok. Najlepšie kozmetické produkty roku 2017 sme poňali trošku obšírnejšie a tak sa o nich v našom videu…

Neuveríš, koľko stojí tento luxusný lak na nechty!

0

Koľko by ste boli schopní zaplatiť za manikúru? Ste ochotní obetovať aj stovky eur na úpravu svojich nechtov? Pokiaľ patríte k milovníkom prepracovanej manikúry, milujete návštevu salónov, či si pravidelne dávate záležať aj na domácej úprave svojich pazúrikov, pozorne čítajte. Máme pre vás malú výnimočnú chuťovku. Predstavte si, že by…

Máš problémy s obličkami? Tieto signály môžu naznačovať, že áno!

0

Obličky v ľudskom tele plnia hneď niekoľko dôležitých funkcií. Pôsobia ako filter krvi, regulujú množstvo vody v organizme a podieľajú sa na udržiavaní homeostáze, čiže stálosti vnútorného prostredia. Ak dôjde k ich poškodeniu, v tele sa začnú hromadiť toxické látky, krv nie je dostatočne prečisťovaná a s tým následne súvisia aj ďalšie komplikácie. Dysfunkcia obličiek sa zvyčajne…

Ponožky dokážu ohriať celé telo! Ako je to možné?

1

Je vám často zima alebo pociťujete mierny chlad? Na tento problém vám určite pomôžu klasické ponožky! Pamätáte si situácie, keď vám bolo chladno a naše mamky nám vždy kričali, aby sme si obuli ponožky? Ony totižto vedia prečo to robia. Ponožky dokážu ohriať celé telo a my vám dnes prezradíme, prečo…

Zdravá pochúťka: Recept na slaný koláč quiche bez múky

1

Francúzsky slaný koláč quiche sa dá robiť na mnoho spôsobov a my vám poradíme, ako ho spraviť bez múky tak, aby bol ešte výživnejší a zdravší. Na tento quiche bez múky potrebujete len vajíčka, koreniny, nejaké syry a fantáziu, pretože sa dá ozdobiť a skombinovať so zeleninou, ale aj mäskom.

Dala si si tieto novoročné predsavzatia? Okamžite ich zruš!

3

Patríte k tým, čo si rok čo rok dajú na Nový rok hneď niekoľko záväzkov? Dávajte si pozor na to, aby ste si dávali tie správne! Existujú aj zlé novoročné predsavzatia, ktoré narobia viac škody, ako úžitku. Pozrite sa na ne spolu s nami a naučte sa ich pozmeniť tak, aby ste…

TopDesať

Čierna mačka: Symbol radosti alebo blížiaceho sa nešťastia?

0

Na čo myslíš, ak pri tebe prejde čierna mačka? Nešťastie, čarodejnice, poverčivosť? Blížiaca sa skazka a smola? Alebo naopak nádej? Pokiaľ ide o čierne mačky, neexistuje nedostatok mýtov a povier. Ak ťa táto téma zaujíma, tak si na správnom mieste. Tu je 10 zaujímavých faktov o čiernych mačkách. Do ktorej skupiny ľudí patríš ty?…

Neuveriteľné veci, ktoré sa udejú v priebehu jednej minúty

0

Možno si ani len netušil, koľko veľa bláznivých vecí sa udialo za posledných 60 sekúnd. V priebehu jednej minúty sa na celom svete dejú naozaj neuveriteľné veci. Celý svet sa za tak krátku dobu zmení. V skutočnosti, kým dočítaš tento článok, svet sa zmení v mnohých veciach. Túto obrovskú zmenu…

10+ zvláštne uspokojujúcich fotografií s jedlom v hlavnej úlohe. Raj pre perfekcionistov

0

Hoci vizuálna prezentácia jedla je už dlho dôležitým aspektom stravovania v mnohých kultúrach, s rastom popularity Instagramu sa zdalo, že sa dostala na ďalšiu úroveň. Týchto pár fotografií s dokonalým jedlom v hlavnej úlohe je skutočný raj pre perfekcionistov.  V dnešnej dobe sa môže stolovanie zdať ako výlet do virtuálnej galérie. Jedlá sú starostlivo zdokumentované a naaranžované pre…

Tak tomu sa povie skutočne extrémna zima

0

Zime je jedno krásne a úžasné obdobie. Mnoho ľudí si ju spája so sviatkami, darčekmi a samozrejme aj s radovánkami na zasnežených svahoch. Zima má však aj druhú stranu, ktorú množstvo ľudí neznáša. Bavíme sa o extrémnom chlade. Bohužiaľ, patrí to k zime a nám neostáva nič iné, iba si…

Kennedy, Trump, Clinton: 10 najbohatších amerických prezidentov všetkých čias

0

Najbohatší americkí prezidenti zriedka zbohatli kvôli politike. Je pravdou, že niektorí prezidenti po skončení predsedníctva skončili na mizine, ostatní sa stali bohatšími než kedykoľvek predtým. No kto je absolútne najbohatším americkým prezidentom? Kennedy? Trump? Alebo Clinton? Samozrejme, každý vie, že prezidentovi je vyplácaná doživotná renta aj po odchode z Bieleho domu, no to však neznamená bohatstvo. Pred…

Najvtipnejšie fotografie na identifikačných dokladoch

0

Nikto nie je spokojný so svojou fotografiou na občianskom preukaze. Určite si tento problém zažil aj ty. Jednoducho je také nepísané pravidlo, že všetci vyzeráme na občianskom preukaze divne. Napriek tomu sa nájde zopár jedincov, ktorí sa aj z takejto veci snažia vyťažiť maximum a jednoducho sa predbiehajú v tom,…