Všetko čo teraz napíšem čerpám z oficiálnej stránky f. Pfizer

vyšlo na  : https://afinabul.wordpress.com/2021/02/08/vsetko-co-teraz-napisem-cerpam-z-oficialnej-stranky-f-pfizer/

Tento článok je trošku obsiahlejší, ale kvôli kvalite a dôležitosti údajov v ňom uvedených sa nedal urobiť kratší. No podľa mňa neobanujete, keď si ho dočítate až do konca.

Stránka Pfizer a jej slovenská verzi, (https://www.pfizer.sk), ku ktorej vzhliada celý provakcinačný svet ohľadom vývoja testovania a následnej distribúcie zázračnej vakcíny, “vakcíny slobody” na nový koronavírus Covid-19.

Keďže sme na Slovensku, vôbec ma neprekvapilo, že na čele tejto provakcinačnej – reklamnej kampane stojí, naša skládková rezidentka z kozieho paláca, pani Čapútová a spolu s ňou aj také “celebrity” ako je Adela Vinczeová, futbalista Marek Hamšík, herečka Kamila Magálová, či hudobník Ondrej Kandráč, mimochodom a neviem stále prečo mi pri pohľade na túto osobu naskakuje husia koža. A aby som samozrejme nezabudol, ako ináč, hlavný infektológ Vladimír Krčméry.

No k podstate veci.

Všetko čo teraz napíšem čerpám z oficialnej stránky f. Pfizer: https://www.pfizer.sk, zo dňa 5. 2. 2021. Ak by to nebodaj zmazali, mám urobenú zálohu v podobe screenshot-ov. Zatiaľ sa ale s tými informáciami chvália, tak uvidíme do kedy.

Takže fakty čerpané z oficiálnej stránky f. pfizer.sk, konkrétne https://www.pfizer.sk/novinky (treba kliknúť na PFIZER BOJUJE PROTI COVID-19).

Článok č. 1, z 13. marca 2020 “Pfizer predstavuje 5 krokov na boj proti ochoreniu COVID-19” Do pozornosti dávam iba bod č. 1 a to “Spoločnost Pfizer sa zaväzuje k piatim krokom, ktoré vedcom pomôžu rýchlejšie vyvinúť liečbu a vakcíny na ochranu populácie pred touto eskalujúcou pandémiou a zároveň farmaceutický sektor lepšie pripravia na budúce globálne zdravotné krízy.

Zdieľané nástroje a vedomosti: O tomto víruse vieme veľmi málo,…2). O štyri dni neskôr: Článok z 17. 3. 2020, “Spoločnosť Pfizer a BioNTech sa pustili do vývoja vakcíny proti COVID-19”.

Klobúk dole priatelia. Aj keď, ako povedali, o tomto víruse vedia tak málo, sa odborníci z f. Phizer nezištne a nebojácne dali s f. BioNTech do boja s touto hnusobou, bez identifikovania – izolovania kmeňa tohoto vírusu.
“Cieľom spolupráce je urýchliť vývoj prípadného programu očkovania prvou vakcínou BNT162 proti COVID-19 na báze mRNA. Klinické skúšania vakcíny by mali prebiehať od konca apríla 2020”.
Ako prezieravé priatelia. Ako presne títo vizionári vedeli, kedy to budú mať hotové?!!!

”Spolupráca napreduje rýchlo vďaka výskumu a vývoju, ktoré Pfizer a BioNTech odštartovali v roku 2018 prácou na vakcíne proti chrípke na báze mRNA” koniec citátu.

Takže priatelia, oni sa ani netaja tým, že vývoj vakcíny na báze mRNA už s firmou BioNTech vyvíjali od roku 2018 samozrejme, že nie v žiadnom prípade proti “novému Covidu – 19”, ale klasickej chrípke… Len je zaujímavé, že o tejto ich spolupráci na vývoji vakcíny na klasickú chrípku na báze mRNA nikto ani len netušil.
3) Článok z 6. apríla 2020, totálny vizionársky a dobročinný akt, f. Pfizer. “Pfizer vyčlení 40 miliónov dolárov na zdravotnícke a dobročinné účely…”, priatelia, to ako by vyčlenila táto “charitatívna” spoločnosť jedno ústne špáradlo pre potrebných – budúcich nakazených na celom svete. A neviem či som aj to neprehnal.

“NEW YORK, 6. apríl 2020 – Spoločnosť Pfizer a nadácia Pfizer Foundation dnes oznámili, že vyčlenia 40 miliónov dolárov na zdravotnícke a dobročinné účely, aby pomohli zmierniť dopady pandémie COVID – 19 v USA a vo svete. Spoločnosť Pfizer taktiež rozširuje svoj Program pomoci pacientom a daruje kľúčové lieky a vakcíny v USA i vo svete”.

Priatelia, pri tomto počine sa dovolím pozastaviť a zamyslieť. Poprosím a vyzývam Vás všetkých, aby ste mi napísali, ako f. Pfizer komukoľvek z Vás pomohla zmierniť dopady pandémie COVID – 19 a darovala Vám kľúčové lieky a vakcíny. Pretože tieto bláboly na ich stránke majú výpovednú úroveň exkrementu na trávniku. Ďalej citujem, bla, bla, bla.

“Sme uprostred globálnej zdravotníckej krízy a chápeme, že je nevyhnutné, aby súkromný sektor ako aj dobročinné organizácie okamžite poskytli významné príspevky na podporu tých, ktorí čelia pandémii v prvej línii,“ vyhlásila Caroline Roanová, riaditeľka nadácie Pfizer Foundation a viceprezidentka divízie Global Health & Patient Access.

„V spoločnosti Pfizer sme presvedčení o tom, že je našou zodpovednosťou pomáhať a chrániť tých najzraniteľnejších, a preto vynakladáme všetky naše zdroje na riešenie situácie COVID – 19.“

No to je niečo strašné…4) Článok z 21. 4. List lekárom, zdravotným sestrám, lekárnikom a iným zdravotníckym pracovníkom

“Radi by sme Vás, ako kľúčových a rozhodujúcich poskytovateľov zdravotnej starostlivosti na Slovensku, informovali o krokoch, ktoré v tomto kritickom období pandémie COVID-19 podnikáme, aby sme čo najviac pomohli Vám a Vašim pacientom. Spoločnosť Pfizer zaisťuje dodávky svojich liekov, intenzívne pracuje na vývoji antivirotík a spolupodieľa sa na vývoji možnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Okrem toho, ako sme sa nedávno vyjadrili, sa zaväzujeme prispieť 40 miliónmi dolárov na medicínske a charitatívne granty a dary na pomoc pri riešení naliehavých potrieb partnerov, ktorí stoja v prednej línii boja proti pandémii”.

5) Článok z 22. 4. 2020 – BioNTech a Pfizer oznámili schválenie prvej klinickej štúdie na vakcínu proti COVID – 19.

Tak Priatelia, ako sa hovorí: Zázraky na počkanie a nemožné do troch dní.
V tomto prípade firmy Pfizer a BioNTech vyvinuli vakcínu za neuveriteľných rekordných 35 dní!!!
17.3.2020 podpis spolupráce na vývoji a 22.4.2020 hotovo! Čo iným trvá roky, priemer pri vývoji novej vakcíny je cca. 5 rokov, tak týmto dvom zázračným firmám sa to podarilo za necelý mesiac, po odrátaní víkendov, za úžasných 25 dní!!!

A to aj napriek tomu, že dňa 13. marca 2020 tvrdili, že o “víruse vedia tak málo”, tak aj napriek tomu začali vyvíjať vakcínu na vírus, na ktorý zatiaľ nikto na svete neizoloval jeho kmeň! No čo je najstrašideľnejšie, nová experimentová vakcína je založená na technológii mRNA, ktorá nebola doteraz schválená žiadnym zdravotníckym regulačným úradom nikde na svete a nebola schválená ani na žiadnu inú liečbu, či prevenciu proti akejkoľvek už existujúcej chorobe. A čo je najzarážajucejšie je to, že o vedľajších účinkoch tejto experimentálnej technológii, vedia iba ich autori a možno ani oni nie.

Ale v každom prípade je to “úspech” ako hrom a autorom zaslúžene patrí minimálne nominácia na Nobelovú cenu.
“MAINZ, Nemecko a NEW YORK, USA, 22. apríl 2020 – BioNTech SE Pfizer Inc. oznámili, že Paul-Ehrlich-Institut, nemecký regulačný orgán, schválil Fázu 1/2 klinického skúšania očkovacej látky proti infekcii COVID – 19. Ide o prvú klinickú štúdiu vakcíny (BNT162) zameranú proti COVID – 19 v Nemecku, ktorá bude taktiež súčasťou globálneho programu vývoja vakcín. Klinické testovanie bude prebiehať aj v USA hneď ako regulačné úrady vydajú potrebné povolenia”.

6) Mega biznis v priamom prenose! 10. 9. 2020 – Spoločnosť Pfizer a BioNTech potenciálne dodajú EÚ 200 miliónov dávok očkovacej látky “NEW YORK a MAINZ, NEMECKO, 9. septembra 2020 — Spoločnosti Pfizer (NYSE: PFE) a BioNTech SE (Nasdaq: BNTX) dnes oznámili, že ukončili prípravné rozhovory s Európskou komisiou o navrhovanej dodávke 200 miliónov dávok ich potenciálnej očkovacej látky BNT162 proti SARS-CoV-2, založenú na mRNA technológii, členským štátom Európskej únie (EÚ) s možnosťou zakúpiť si ďalších 100 miliónov dávok. Ak bude očkovacia látka úspešná v klinickom testovaní a schválená regulačnými orgánmi, dodávky vakcíny by mali začať do konca roku 2020. Spoločnosti teraz začnú zmluvné rokovania s Európskou komisiou”.

7) 11. 11. 2020 – Dohoda spoločností Pfizer a BioNTech o dodaní 200 miliónov kusov kandidátskej vakcíny BNT162b2 na princípe mRNA proti SARS-CoV-2 do EÚ. A mega biznis začína.“NEW YORK a MAINZ, NEMECKO, 11. november 2020 — Pfizer (NYSE: PFE) a BioNTech SE (Nasdaq: BNTX) dnes oznámili, že s Európskou komisiou sa dohodli na dodaní 200 miliónov dávok experimentálnej kandidátskej vakcíny BNT162b2 na báze mediátorovej RNA proti SARS-CoV-2 členským štátom Európskej únie a aj na možnom doobjednaní 100 miliónov dávok zo strany Európskej komisie.

Odhadovaný dátum, keď sa vakcína začne dodávať, je koniec roka 2020 podľa úspešnosti v klinických štúdiách a schvaľovacích procesov regulačných orgánov.A tu sa musím pozastaviť nad výrazom “experimentálnej kandidátskej vakcíny”. Priatelia, tak oni sa vôbec netaja tým, že celá táto rýchlokvasená vakcína a to je podľa mňa slabý výraz, je ich experiment a my všetci sme ich pokusné morčatá. Preto si dali do zmlúv s jednotlivými štátmi klauzulu, že za vedľajšie účinky od drobných alergických reakcii až po smrť zaočkovaného jedinca neručia a teda nenesú právne dôsledky.

Tento fakt má iba dve roviny.

V lepšom prípade výrobcovia ani len netušia, aký rozsah vedľajších účinkov môže táto experimentálna vakcína po podaní jednotlivcom spôsobiť.
Alebo, čo je omnoho hrôzostrašnejšie, to vedia a preto zodpovednosť za katastrofálne následky nechávajú na kupujúcom, teda na jednotlivých štátoch.

8) 21.12.2020 – Európska únia schválila spoločnostiam Pfizer a BioNTech očkovaciu látku COMIRNATY® proti ochoreniu COVID-19“NEW YORK a MAINZ, NEMECKO, 21. december 2020 — Pfizer Inc. (NYSE: PFE) a BioNTech SE (Nasdaq: BNTX) dnes oznámili, že Európska komisia vydala spoločnostiam Pfizer a BioNTech rozhodnutie o podmienečnej registrácii pre COMIRNATY® (známu tiež ako BNT162b2) na aktívnu imunizáciu na prevenciu ochorenia COVID-19 spôsobeného vírusom SARS-CoV-2 u osôb vo veku 16 rokov a starších. Rozhodnutie o podmienečnej registrácii nasledovalo po pozitívnom stanovisku Výboru pre lieky na humánne použitie Európskej agentúry pre lieky, ktorý 21. decembra odporučil registráciu tejto očkovacej látky.

EK vydala rozhodnutie o podmienečnej registrácii v záujme verejného zdravia ako pomoc pri riešení pandémie ochorenia COVID-19. Podmienečná registrácia je platná vo všetkých 27 členských štátoch Európskej únie (EÚ)”.Priatelia, zhrňme si teda ešte raz oficiálne údaje f. Phizer uverejnené na ich stránke. 13. 3. 2020 – Pfizer predstavuje 5 krokov na boj proti ochoreniu COVID-1917. 3. 2020 – Spoločnosť Pfizer a BioNTech sa pustili do vývoja vakcíny proti COVID-1922. 4. 2020 – BioNTech a Pfizer oznámili schválenie prvej klinickej štúdie na vakcínu proti COVID – 1911. 11. 2020 – Dohoda spoločností Pfizer a BioNTech o dodaní 200 miliónov kusov kandidátskej vakcíny BNT162b2 na princípe mRNA proti SARS-CoV-2 do EÚ21.12.2020 – Európska únia schválila spoločnostiam Pfizer a BioNTech očkovaciu látku COMIRNATY® proti ochoreniu COVID-19Priatelia, ak som Vám otvoril oči a myseľ na zamyslenie, tak môj článok splnil účel. No a čo dodať na koniec? Tento “príbeh” dvoch vizionárskych firiem ako z rozprávky, alebo skôr z hororu ma obrovské memento a odkaz pre všetkých ľudí zdravej mysle…

A teraz sa Vás úplne na záver všetkých opýtam. Ešte stále si chcete dať dobrovoľne vstreknúť túto vec pod kožu sebe a svojím blízkym? Lebo ja určite nie!!!

Juraj Krajčik, člen politickej strany Vlasť

Poznámka BM : V prvom rade je potrebné poďakovať autorovi ! Aj keď si osobne myslím ,že väčšine ,,zombíkov” na Slovensku už niet pomoci . Totiž dobrovoľne podstupujú denne niekoľko hodinový výplach mozgov sledovaním ,,manstreamových médií !!! Možno by pomohol úder tupým predmetom po hlave ,ale aj tu nie sú výsledky zaručené . Dovolil som si ešte pridať link na video na IV , trvá to cca 53 minút . Doporučujem pozrieť celé 

https://www.infovojna.sk/article/video-novy-normal-aneb-svet-se-striktnimi-tyranskymi-pravidly-ovladany-centralizovanym-totalitnim-statem

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 345

Celkové hodnotenie: 22.38

Priemerná čítanosť: 3825

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Ukrajine dochádzajú vojaci. Vo vrcholových orgánoch Kyjeva vládne silná politická panika

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/svpressa/Foto:Twitter)   Západ trvá na tom, že v radoch AFU je už 100 000 až 402 000 mŕtvych. Kyjev vystrašene klame:…

  Prezidentka: Pre rodičov s deťmi so zdravotným znevýhodnením nerobíme dosť

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ako spoločnosť zďaleka nerobíme dosť, aby rodičia s deťmi so zdravotným znevýhodnením mali podporu, akú potrebujú. Prezidentka Zuzana…

  V najvyšších polohách Tatier trvá prvý stupeň lavínovej hrozby

  0icon

  Liptovský Hrádok 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   V najvyšších polohách Západných a Vysokých Tatier nad 1900 metrov nad morom pretrváva malé lavínové nebezpečenstvo, prvý…

  Hwang potešil Kórejčanov, Suarez dopozeral zápas v slzách

  0icon

  Dauha 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lee Jin-man)   Hviezdou futbalistov Kórejskej republiky v ich záverečnom zápase H-skupiny na MS bol striedajúci Hwang Hee-chan. Ten rozhodol v…

  V Dunaji možno objavili most, ktorý za sebou spálili rímski vojaci

  0icon

  Iža/Trnava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)   Archeológovia našli opracované kamene a drevené koly pravdepodobne mosta cez Dunaj zo začiatku tohto tisícročia pod hladinou Dunaja v…

  Americkí senátori budú mať tajnú poradu o Ukrajine. Unikli detaily

  0icon

  Washington 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Manuel Balce Ceneta)   Americkí senátori budú mať budúcu stredu 7. decembra tajnú poradu o pomoci Ukrajine, uviedla CNN s odvolaním…

  Vulgarizmy a správanie nehodné ministra. Unikla komunikácia medzi Mikulcom a Tabák

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (HSP/Foto: FB- Romana Tabák)   Portál topky.sk vo štvrtok zverejnil komunikáciu, v ktorej sa na istého ministra mala obrátiť poslankyňa parlamentu s prosbou,…

  Rozhodujúca bitka o Donbas sa začala: Ukrajina vrhá vojakov na smrť, aby zastavila ruskú ofenzívu

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/komi.kp.ru/Foto:Ukrainian Presidential Press Office)   Vojenský spravodajca Dmitrij Stešin pre ruské noviny Komsomoľskaja pravda informuje: Pozícia AFU pri Artemovsku sa čochvíľa…

  Chmelár po slovách šéfa RTVS: "V Európe je opäť dusno"

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   "Pevne verím, že RTVS poskytne divákom také informácie, aby vedeli, kde je pravda a kde je objektivita," povedal v…

  Európa zaviedla cenový strop na ruskú ropu a potrestala samu seba: Čo sa stane teraz

  0icon

  Moskva 3. decembra 2022 (HSP/kp.md/Foto:Pixabay)   Ruský ekonóm Čirkov opisuje dôsledky zavedenia stropu na ruské ceny ropy v článku ruských novín Komsomoľskaja pravda STROP JE…

  Vášeň v Tebe

  Ktorá obľúbená činnosť dokáže zažehnať partnerské nezhody? Odborník v tom má jasno

  0 icon

  Ak nemôžete svojho manžela odtrhnúť od kníh, tešte sa. Ak je pre vás najideálnejším darčekom kniha, mal by sa tešiť váš manžel. Prečo? Gregory Currie, profesor kognitívnej psychológie na Univerzite v Toronte, totiž pre portál Her vysvetlil, že ľudia, ktorí investujú svoj čas do čítania, prejavujú vyššiu úroveň empatie.

  Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

  0 icon

  Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

  Budíte sa vy alebo vaše deti o 3.00 ráno? Spozornite!

  0 icon

  Spánok je veľmi dôležitý fyziologický proces, vďaka ktorému môže telo správne fungovať, regenerovať a naberať silu. Preto by ste nemali ignorovať vznik problémov súvisiacich s nespavosťou. Ak sa v noci často budíte, môže to ovplyvniť vaše zdravie.To, koľko spánku potrebujeme, závisí najmä od nášho veku. Najviac ho potrebujú novorodenci, ktorí spia…

  Harry a Meghan rozpútali vojnu proti Williamovi a Kate? Vojvoda zo Sussexu: „Nikto nevidí, čo sa deje za zatvorenými dverami“

  0 icon

  Prvého decembra Netflix zverejnil trailer na dokument o milostnom živote Harryho a jeho manželky Meghan. Názov dokumentu je jednoduchý - Harry a Meghan. S videom sa však spájajú viaceré negatíva. Film by mal vyjsť 8. decembra. Pripravuje sa aj kniha, ktorej vydanie sa očakáva 10. januára. Na povrch sa však dostávajú nové informácie.…

  Hubku na riad posypte soľou a zalejte octom. Počkajte 10 minút a uvidíte, čo sa stane

  0 icon

  Toto je skutočný biotop pre baktérie a mikróby. Možno vás to (ne)prekvapí, ale jedným z najšpinavších predmetov, ktoré máte v kuchyni, je hubka na riad. Hubka na riad je nevyhnutnou súčasťou kuchynského vybavenia. Avšak, veľmi rýchlo sa zašpiní. Preto sa považuje za živnú pôdu pre choroboplodné zárodky. Je preto nevyhnutné…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Jakov Kedmi vysvetlil či Poľsko bude môcť anektovať časť Ukrajiny

  0 icon

  Izrael, 3.december 2022 (AM) – V poľských politických a odborných kruhoch nepochybujú, že z popola ukrajinskej krízy vzíde „Veľké Poľsko“. Dôvodom sú historické práva a podľa ich názoru aj hlavný prínos k ochrane kyjevského režimu, ako aj prijímanie miliónov ukrajinských utečencov na ich území. Očakávania sú také veľké, že v Poľsku…

  Nový krok Ruska vo vývoji hypersonických zbraní. Mobilné odpaľovacie zariadenie pre „Cirkon“ ho urobí nezraniteľným

  0 icon

  Rusko, 3. december 2022 (AM) – Pozemné mobilné zariadenie dodá „Cirkonom“ celý rad predností, vrátane utajenia. Takýto názor vyslovili počas rozhovoru s novinami Vzgljad vojenskí experti Aleksandr Bartoš a Konstantin Sivkov.   „Mobilné odpaľovacie zariadenie umožňuje presúvať túto zbroj čo najbližšie k objektom zásahu. Skracuje to

  Hrozí útok na Užhorod. Putin vysvetlil Scholzovi že sa dlho zdržiavali ničenia infraštruktúry Ukrajiny. Šéfka EK demoralizovala Ukrajincov

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – Vladimir Putin v rámci telefonických rozhovorov medzi prezidentom Ruska a nemeckým kancelárom vyzval Olafa Scholza, aby prehodnotil svoj pohľad na ukrajinský konflikt. Ruský líder opäť podrobne vysvetlil prístup k vedeniu operácie a osobitne upozornil nemeckého koleg

  Ruská opozícia nenápadne formuje exilovú vládu. Kasparov otvoril Tretiu protivojnovú konferenciu vo Vilniuse

  0 icon

  Rusko, 2.december 2022 (AM) – Predvčerom sa vo vysielaní lotyšského televízneho kanála Lietus (v Rusku známy ako televízia „Dožď“) stalo niečo neobvyklé . Vo vydaní programu „Tu a teraz“ povedal moderátor Alexej Korostelev, ktorý sa zaoberá témou čiastočnej mobilizácie v Rusku, nasledujúcu frázu: "Dúfame, že sa nám podarilo pomôcť mnohým [ruským] voj

  Georges Guynemer, druhé najúspešnejšie francúzsske stíhacie eso

  0 icon

  Franúzsko, 3.december 2022 (AM) – Georges Guynemer (24.12. 1894, Paríž – 11. september 1917, Západné Flámsko) bol druhým najúspešnejším francúzskym stíhačom po René Fonckovi. Na svojom účte má 53 zostrelených nemeckých lietadiel. Bojoval nesmierne odvážne, sám bol zostrelený sedemkrát.   [caption id="attachment_49286" align="

  TopDesať

  Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

  0 icon

  Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

  10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

  0 icon

  Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

  Tieto fotografie ti ukážu, že malé zázraky sa dejú každý deň

  0 icon

  Veríš v zázraky? Možno je nasledujúce fotografie nazvať malými zázrakmi silným tvrdením, no ak sa naladíš na tú správnu vlnu, pochopíš skutočný význam týchto malých "zázrakov". Existuje sedem divov sveta a aj tak nás občas dokážu prekvapiť a nadchnúť maličkosti, s ktorými sa náhodne stretneme počas obyčajného dňa. Tieto maličkosti…

  Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

  0 icon

  Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom sa budeš pokúšať nájsť chybu. Budeš musieť preskúmať všetky detaily, aby si sa dopracoval k správnej odpovedi. Ak by ti to nešlo podľa plánov tak nezúfaj, pripravili sme ti aj…

  Najtvrdohlavejší obyvatelia sveta, ktorí sa odmietli odsťahovať

  0 icon

  Dnes si ukážeme fotografie budov, ktorých majitelia sú zrejme tými najtvrdohlavejšími obyvateľmi sveta, pretože sa odmietli odsťahovať zo svojich domov. Všetci milujeme ľudí, ktorí si jednoducho idú za svojimi cieľmi, nenechajú sa šikanovať a ani ovplyvňovať. Postavia sa za seba a svoje práva tvárou tvár všetkým mocným korporáciám a vládam.…

  FOTO DŇA