1. Putin ruší obmedzenie zavedené kvôli Covid-19 ! 2. Hodinu po Bidenovej inaugurácii WHO pripúšťa nebezpečnú nepravdivosť testov PCR na covid 3. Rusko: Posilňujeme štát proti zahraničným vplyvom

vyšlo v zahraničí :

1. Oproti paranoji západných vlád Vladimír Putin oznámil návrat k normálu v Rusku:
“V Rusku sa situácia s koronavírusom stabilizuje; obmedzenia zavedené v súvislosti s pandémiou možno postupne zrušiť. Všeobecne sa epidemiologická situácia v krajine postupne stabilizuje. Dnes ráno som počúval správy: počet vyliečených ľudí je už vyšší ako počet chorých. Počet nakazených ľudí klesá, je ich menej než 20 na tisíc. To umožňuje dôkladne odstrániť uložené obmedzenia. “
V súčasnej dobe vo väčšine regiónov Ruskej federácie existuje od minulého leta v porovnaní so západnými krajinami len veľmi málo obmedzení. Všetky služby a obchody fungujú ,bary a reštaurácie v niekoľkých regiónoch musia teoreticky zavrieť o 23:00. V praxi mnohí zatvárajú až za úsvite. Jediným obmedzením je povinnosť (tu opäť veľmi teoretická) nosiť rúška v doprave a obchodoch a 50% limit obsadenosti v kinách, múzeách atď. Navyše sa väčšina populácie neriadi hlúpymi pokyny: rúško sa nosí zriedka, alebo dokonca pod bradou. Pokiaľ ide o “spoločenské dištancovanie” … tu je snímka vytvorená pred niekoľkými dňami v moskovskom metre …

Rozsah deklarácie Vladimira Putina je v skutočnosti veľmi politický: ukazuje klanu globalistov v Rusku na čele s moskovským starostom, ktorý chce posilniť opatrenia na úroveň ako sú prijaté v západných krajinách , že jeho malá hra skončila.
BM – liberálni bastardi v Rusku znovu dostávajú po papuli
V auguste to bol Vladimír Putin, kto nariadil moskovskému starostovi zrušiť karanténu. Starosta uprostred rokovania dostal telefonát, aby pripravil oznámenie o pokračovaní karantény, a už začal posielať SMS správy, aby informoval obyvateľstvo. Podľa svedka starosta 2-3 minúty nič nepovedal a na konci oznámenia uviedol, že karanténa bola zrušená. Minulý týždeň to bol opäť prezident, kto nariadil moskovskému starostovi, aby zastavil “dištančné” vzdelávanie, ktoré v októbri zriadil pre veľkú časť študentov. Dnes preto na celoštátnej úrovni vyhlásil, že sa veci vyvíjali dosť dlho.
Skutočnosť, že toto rozhodnutie má zaiste aj volebné opodstatnenie, a to pádom popularity moskovského starostu s 80% nespokojných ľudí, čo sa premieta do pádu popularity Putina s enormnými 40% nespokojných ľudí, sa zdá byť zrejmá, zatiaľ čo západné krajiny súťažia v paranoje o to , kto ich obyvateľstvo uzamkne najtvrdšie a najdlhšie. Vladimir Putin zjavne vyraďuje Rusko z globalistického plánu. Treba tiež pripomenúť nové opatrenia, ktoré Rusko vpísalo do svojej ústavy (napr. Manželstvo = len muž a žena, potvrdenie viery v Boha, prevaha ruských zákonov nad medzinárodnými zákonmi atď.), ktoré jasne ukazujú zvolenú cestu ako protipól ku projektu globalistickej spoločnosti.
Volebná lúpež vykonaná Bidenom a jeho komplicmi v Spojených štátoch rýchlo zatiahne západnú Európu do núteného pochodu globalizácie. Macron navyše pri ich prvom telefonickom rozhovore sľúbil Bidenovi vernosť. Rusko sa potom bude ako suverénna oáza v bláznivom svete. Práve preto, aby sa tomu vyhli, si globalisti vynucujú cestu pokusov o povstanie podnecované “piatou kolónou” vedenou Navaľným a niekoľkými oligarchami. (Táto interpretácia Alexeja Navaľného, ​​muža, ktorý je podľa geopolitického analytika Tonyho Cartalucciho pre väčšinu Rusov do značnej miery nepodstatný, pretože slúži na rozdúchavanie ťažkostí pre Putina a nemá takmer žiadnu vierohodnosť.)
Ako tu ale povedal sám Konstantin Sergejevič: “Rusko má ľudské, finančné a vojenské prostriedky, aby zachovalo smer svojej cesty bez ohľadu na reakcie globalistov.” V tom istom článku Konstantin Sergejevič píše: “Ak nebudeme rýchlo reagovať , zajtra alebo pozajtra, je to najhoršie zlo pre nás už naprogramované . “
Vyhlásenie Vladimira Putina o konci šialenstvo okolo kovidu ukazuje, že tu existuje jedna reakcia, ktorú by v najbližších týždňoch mali nasledovať ďalšie.

2. Mali „konšpirátori“ pravdu, keď tvrdili, že úmyselne zastrašovali svetovú populáciu vykonaním testov s falošnými výsledkami ?
Dostali sme potvrdenie, že celý tento príbeh s kovidom nie je lekársky, ale stále politický .
Od samého začiatku koronavírusu a paniky vyvolanej médiami a orgánmi krajín, uznávaní vedci podrobne opisujú ,,dobrodružstvo” pomocou testov PCR. Vysvetlili mechanizmus, prečo takéto testy poskytujú falošne pozitívne výsledky.
Výsledky týchto samotných testov sa však používajú ako základ pre štatistiku pozitívne testovaných po celom svete, keď kvôli „vrcholu pandémie“ bola celá planéta uzamknutá a svetová ekonomika sa zrútila do priepasti.
A teraz, keď vyhnali podvodom Trumpa z Bieleho domu, necelú hodinu po inaugurácii prezidenta Bidena, WHO potvrdila, že vedci mali pravdu – testy PCR sú nespoľahlivým nástrojom na identifikáciu ľudí chorých alebo pozitívne testovaných vírusom. Podľa informačnej správy by mali byť pozitívne výsledky testov starostlivejšie interpretované.
https://www.who.int/news/item/20-01-2021-who-information-notice-for-ivd-users-2020-05
1. Ak sa výsledky testu nezhodujú s klinickým obrazom, mala by sa odobrať nová vzorka a znovu sa otestovať pomocou rovnakej alebo rozdielnej technológie NAT. Druhý pozitívny výsledok naznačuje potrebu študovať príznaky a klinický obraz všeobecne.
2. S pozitívnym výsledkom, ale pri absencii príznakov je veľmi malá šanca, že ochoriete alebo nakazíte niekoho iného. Výnimkou je nedávny kontakt s infikovanou osobou.
3. Analýzy PCR nie sú hlavným, ale pomocným diagnostickým nástrojom. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti by mali brať do úvahy výsledok testu spolu s načasovaním odberu, typom vzorky, charakteristikami testu, klinickými pozorovaniami, anamnézou pacienta, potvrdeným stavom akýchkoľvek kontaktov a epidemiologickými informáciami.
Stručne povedané, pozitívny test PCR pri absencii príznakov nič neznamená. Pozitívne testy sú však digitálnym faktorom, ktorým CNN rada straší Američanov.
BM – budú sa táto matovičova fašistická chunta ako aj novinárske prostitútky zodpovedať ?
To isté platí pre neschopnosť spočítať počet úmrtí na COVID-19. Koniec koncov, pod mŕtvymi s koronavírusom je zaznamenaný každý, kto má v nozdrách mŕtve vírusové zvyšky.
Hneď ako počet prípadov kovidu , počítaných podľa novej metódy WHO, začne klesať, stane sa Joe Biden národným hrdinom, ktorý porazil koronavírus, pričom pre to neurobil absolútne nič.
Falošné výsledky testov tiež vysvetľujú zmiznutie chrípky v tejto sezóne. Všetci pacienti s chrípkou boli zahrnutí do počtu „pacientov“ na základe testu falošných testov. Pacienti s chrípkou štatistiku nafúkli.
Buďte zdravý!

3. 
Poznámka: Tento plagát bol vytvorený samotnou 🙂 mimovládnou organizáciou označenou ako “zahraničný agent”, ktorá je adresovaná Rusom… V angličtine!
článok je z decembra 2020
Zatiaľ čo “najväčšia demokracia na svete” nám ponúka úbohú špekuláciu so zmanipulovanými prezidentskými voľbami a sudcami, ktorí sa postavili na stranu podvodníkov, Rusko naďalej posilňuje svoje štruktúry tvárou v tvár zahraničným vplyvom pred parlamentnými voľbami v roku 2021.
Nedávne zmeny ústavy, ktoré boli pred niekoľkými mesiacmi všeobecne schválené v referende, umožňujú, že žiadny zvolený úradník nebude mať dvojitú štátnu príslušnosť alebo dokonca povolenie na trvalý pobyt v zahraničí. Toto opatrenie sa vykonáva a dokonca sa rozšírilo na všetkých štátnych zamestnancov (civilistov a vojenský personál), ktorí môžu mať prístup k “štátnemu tajomstvu”. Na tento účel sa vypracúva novela Zákonníka práce, všetkým dotknutým osobám sa poskytne lehota 6 mesiacov na to, aby sa vzdali svojej dvojitej štátnej príslušnosti a/alebo povolenia na pobyt, alebo sa vzdali svojho postavenia.
Okrem toho sa zákon o kontrole “zahraničných agentov”, ktorý sa dovtedy týkal len združení (napr. nadácií a mimovládnych organizácií financovaných ministerstvom zahraničných vecí USA), rozšíri na jednotlivcov, ktorí prijímajú finančné prostriedky zo zahraničia, alebo na združenia, ktoré sú samy osebe “zahraničnými agentmi”. Týmto ľuďom bude tiež zakázané zamestnávať v akejkoľvek administratíve.
V tomto smere americkej aktivistke, ktorá žije v Rusku 11 rokov a špecializuje sa na sťažnosti ruských občanov na súde v Štrasburgu, bolo práve zrušené povolenie na pobyt a má dva týždne na to, aby opustila krajinu, keďže bola vyhlásená za “hrozbu pre národnú bezpečnosť”.
Ako dobré opatrenia vyzývajú cudzincov, aby sa trochu viac starali o to ,čo sa deje u nich doma. Treba povedať, že vystúpenia amerických aj európskych vlád sú dosť ohromujúce…
A keďže je to teraz v móde, mainstreamové médiá chŕlia správy o každoročnej chrípke v Rusku, tento rok nazývanej “covid”, ako lámeme rekordy “pozitívnych” ľudí (viac ako 27 000 denne v celej krajine) vďaka množeniu testov… a bláznov ! Akonáhle sa človek cíti nachladený , hop ihneď beží na test. Vzhľadom na úroveň “falošných pozitív” zvyšuje štatistiky! Napriek tomu, žiadna izolácia, zdá sa, že úrady (konečne!) pochopili nepomáha! Pozitívni, ale nie vážne chorí ľudia zostávajú doma a dostávajú bezplatné lieky. Vážnejšie sú hospitalizovaní len chorí ľudia, ako pri akomkoľvek ohnisku chrípky, zápalu pľúc atď.
Napriek tomu je farmaceutická loby v skvelej kondícii a očkovanie začína zajtra v Moskve! Ako prví, doktori a učitelia. Vždy na základe dobrovoľnosti. Posledné prieskumy však naznačujú, že len 30 až 35 % ľudí je pripravených na očkovanie ! Každopádne, v Moskve je pripravených 300 dobrovoľníkov! Môžeme len dúfať, že neskočia v štatistike úmrtí…

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 345

Celkové hodnotenie: 22.39

Priemerná čítanosť: 3824

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Dunaji možno objavili most, ktorý za sebou spálili rímski vojaci

  0icon

  Iža/Trnava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)   Archeológovia našli opracované kamene a drevené koly pravdepodobne mosta cez Dunaj zo začiatku tohto tisícročia pod hladinou Dunaja v…

  Americkí senátori budú mať tajnú poradu o Ukrajine. Unikli detaily

  0icon

  Washington 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Manuel Balce Ceneta)   Americkí senátori budú mať budúcu stredu 7. decembra tajnú poradu o pomoci Ukrajine, uviedla CNN s odvolaním…

  Vulgarizmy a správanie nehodné ministra. Unikla komunikácia medzi Mikulcom a Tabák

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (HSP/Foto: FB- Romana Tabák)   Portál topky.sk vo štvrtok zverejnil komunikáciu, v ktorej sa na istého ministra mala obrátiť poslankyňa parlamentu s prosbou,…

  Prapor Kastusja Kalinovského sa pripravuje na útok na Brest, aby odlákal pozornosť ruských ozbrojených síl

  0icon

  Minsk 3. decembra 2022 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Nikolay Petrov)   Bielorusko sa pripravuje na vojnu a očakáva pomoc od Ruska. Aké vážne to je? V prípade útoku sa…

  Chmelár po slovách šéfa RTVS: "V Európe je opäť dusno"

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   "Pevne verím, že RTVS poskytne divákom také informácie, aby vedeli, kde je pravda a kde je objektivita," povedal v…

  Európa zaviedla cenový strop na ruskú ropu a potrestala samu seba: Čo sa stane teraz

  0icon

  Moskva 3. decembra 2022 (HSP/kp.md/Foto:Pixabay)   Ruský ekonóm Čirkov opisuje dôsledky zavedenia stropu na ruské ceny ropy v článku ruských novín Komsomoľskaja pravda STROP JE…

  Spackaná vládna pomoc? Teplárne upozorňujú, že Slováci sú v ohrození zásobovania teplom

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Z bombastickej pomoci pre občanov len trosky? Studené radiátory, zatvorené školy, škôlky. úrady. Aj takto by to mohlo nakoniec…

  Front AFU v Bachmute sa môže zrútiť kvôli chybe amerických dôstojníkov: podrobnosti

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Libkos)   25. novembra sa jednotky 58. motorizovanej pešej brigády, 54. samostatnej mechanizovanej brigády a 71. jagerskej brigády ukrajinských ozbrojených síl…

  Poľsko platí americkým vplyvným osobám za "podporu vojny"

  0icon

  Varšava 3. decembra 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), štátna banka v Poľsku, zaplatí viac ako 3 milióny dolárov firmám pre styk s verejnosťou…

  Viac informácií o úmrtiach v ukrajinskej armáde

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:Twitter, Screenshot)   Smrteľné obete v ukrajinskej armáde sú teraz problémom, píše Larry Johnson vo svojom poslednom príspevku, ktorého preklad vám…

  Vášeň v Tebe

  Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

  0 icon

  Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

  Budíte sa vy alebo vaše deti o 3.00 ráno? Spozornite!

  0 icon

  Spánok je veľmi dôležitý fyziologický proces, vďaka ktorému môže telo správne fungovať, regenerovať a naberať silu. Preto by ste nemali ignorovať vznik problémov súvisiacich s nespavosťou. Ak sa v noci často budíte, môže to ovplyvniť vaše zdravie.To, koľko spánku potrebujeme, závisí najmä od nášho veku. Najviac ho potrebujú novorodenci, ktorí spia…

  Harry a Meghan rozpútali vojnu proti Williamovi a Kate? Vojvoda zo Sussexu: „Nikto nevidí, čo sa deje za zatvorenými dverami“

  0 icon

  Prvého decembra Netflix zverejnil trailer na dokument o milostnom živote Harryho a jeho manželky Meghan. Názov dokumentu je jednoduchý - Harry a Meghan. S videom sa však spájajú viaceré negatíva. Film by mal vyjsť 8. decembra. Pripravuje sa aj kniha, ktorej vydanie sa očakáva 10. januára. Na povrch sa však dostávajú nové informácie.…

  Hubku na riad posypte soľou a zalejte octom. Počkajte 10 minút a uvidíte, čo sa stane

  0 icon

  Toto je skutočný biotop pre baktérie a mikróby. Možno vás to (ne)prekvapí, ale jedným z najšpinavších predmetov, ktoré máte v kuchyni, je hubka na riad. Hubka na riad je nevyhnutnou súčasťou kuchynského vybavenia. Avšak, veľmi rýchlo sa zašpiní. Preto sa považuje za živnú pôdu pre choroboplodné zárodky. Je preto nevyhnutné…

  Ako sa dostať do formy pred zimným lyžovaním?

  0 icon

  Ak si chcete užiť v zime lyžovanie s radosťou, mali by ste začať s kondičnou prípravou už v jeseni. Zhodli sa na tom viacerí skúsení profesionáli. Určite si chcete užiť lyžovanie aj vo vyššej rýchlosti. Preto by ste sa pri zlepšovaní kondície mali zamerať na posilnenie chrbtového a brušného svalstva. Silné by mali byť aj…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Jakov Kedmi vysvetlil či Poľsko bude môcť anektovať časť Ukrajiny

  0 icon

  Izrael, 3.december 2022 (AM) – V poľských politických a odborných kruhoch nepochybujú, že z popola ukrajinskej krízy vzíde „Veľké Poľsko“. Dôvodom sú historické práva a podľa ich názoru aj hlavný prínos k ochrane kyjevského režimu, ako aj prijímanie miliónov ukrajinských utečencov na ich území. Očakávania sú také veľké, že v Poľsku…

  Nový krok Ruska vo vývoji hypersonických zbraní. Mobilné odpaľovacie zariadenie pre „Cirkon“ ho urobí nezraniteľným

  0 icon

  Rusko, 3. december 2022 (AM) – Pozemné mobilné zariadenie dodá „Cirkonom“ celý rad predností, vrátane utajenia. Takýto názor vyslovili počas rozhovoru s novinami Vzgljad vojenskí experti Aleksandr Bartoš a Konstantin Sivkov.   „Mobilné odpaľovacie zariadenie umožňuje presúvať túto zbroj čo najbližšie k objektom zásahu. Skracuje to

  Hrozí útok na Užhorod. Putin vysvetlil Scholzovi že sa dlho zdržiavali ničenia infraštruktúry Ukrajiny. Šéfka EK demoralizovala Ukrajincov

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – Vladimir Putin v rámci telefonických rozhovorov medzi prezidentom Ruska a nemeckým kancelárom vyzval Olafa Scholza, aby prehodnotil svoj pohľad na ukrajinský konflikt. Ruský líder opäť podrobne vysvetlil prístup k vedeniu operácie a osobitne upozornil nemeckého koleg

  Ruská opozícia nenápadne formuje exilovú vládu. Kasparov otvoril Tretiu protivojnovú konferenciu vo Vilniuse

  0 icon

  Rusko, 2.december 2022 (AM) – Predvčerom sa vo vysielaní lotyšského televízneho kanála Lietus (v Rusku známy ako televízia „Dožď“) stalo niečo neobvyklé . Vo vydaní programu „Tu a teraz“ povedal moderátor Alexej Korostelev, ktorý sa zaoberá témou čiastočnej mobilizácie v Rusku, nasledujúcu frázu: "Dúfame, že sa nám podarilo pomôcť mnohým [ruským] voj

  Georges Guynemer, druhé najúspešnejšie francúzsske stíhacie eso

  0 icon

  Franúzsko, 3.december 2022 (AM) – Georges Guynemer (24.12. 1894, Paríž – 11. september 1917, Západné Flámsko) bol druhým najúspešnejším francúzskym stíhačom po René Fonckovi. Na svojom účte má 53 zostrelených nemeckých lietadiel. Bojoval nesmierne odvážne, sám bol zostrelený sedemkrát.   [caption id="attachment_49286" align="

  TopDesať

  Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

  0 icon

  Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

  10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

  0 icon

  Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

  Tieto fotografie ti ukážu, že malé zázraky sa dejú každý deň

  0 icon

  Veríš v zázraky? Možno je nasledujúce fotografie nazvať malými zázrakmi silným tvrdením, no ak sa naladíš na tú správnu vlnu, pochopíš skutočný význam týchto malých "zázrakov". Existuje sedem divov sveta a aj tak nás občas dokážu prekvapiť a nadchnúť maličkosti, s ktorými sa náhodne stretneme počas obyčajného dňa. Tieto maličkosti…

  Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

  0 icon

  Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom sa budeš pokúšať nájsť chybu. Budeš musieť preskúmať všetky detaily, aby si sa dopracoval k správnej odpovedi. Ak by ti to nešlo podľa plánov tak nezúfaj, pripravili sme ti aj…

  Najtvrdohlavejší obyvatelia sveta, ktorí sa odmietli odsťahovať

  0 icon

  Dnes si ukážeme fotografie budov, ktorých majitelia sú zrejme tými najtvrdohlavejšími obyvateľmi sveta, pretože sa odmietli odsťahovať zo svojich domov. Všetci milujeme ľudí, ktorí si jednoducho idú za svojimi cieľmi, nenechajú sa šikanovať a ani ovplyvňovať. Postavia sa za seba a svoje práva tvárou tvár všetkým mocným korporáciám a vládam.…

  FOTO DŇA