Hlboký štát čiernej aristokracie (páni sveta), koronavírusy a nový svetový poriadok .(1)

Tento článok som našiel na jednej ruskej stránke. Zrejme ide o troch ľudí ,ktorí si dali obrovskú námahu a zhromaždili množstvo faktov a teraz ich ponúkli na zdieľanie .

Je tam všetko pravda – ktovie, nemám čas ani vôľu všetko skontrolovať a postupovať podľa všetkých tam uvedených odkazov. S najväčšou pravdepodobnosťou tam ako obvykle niečo nie je pravda (najmä pokiaľ ide o históriu), ale toto ma nezaujíma – zaujíma ma všeobecný náčrt udalostí a súčasnej situácie, pretože teraz už každý vie, že existuje takzvaná svetová vláda a hlboká vláda je samotný vrchol sveta. Ako vo svojom videu uviedol bankový finančník Ronald Bernard, po svete v skutočnosti vedie 8 500 ľudí. Aj keď by nebolo správne nazývať ich ľuďmi – to sú tí, ktorí žijú na Adrenochrome – teda satanistami, zločincami a vrahmi.

https://www.youtube.com/watch?v=YY9RgyXgA8w

Hlboký štát. 

Anglicko a tým  viac Elizabeth II nie je tou hlavnou riadiacou silou na svete a nevládnu nad všetkými krajinami a národmi. sú  čašníci na hostine mocnejších rodín známych ako pater principum et Regum (Otcovia kráľov a princov) alebo presnejšie a presnejšie Famiglie principesche romane.

Skutočný svet v zákulisí vlád.

 Jedná sa o rímske pápežské kniežacie rodiny = Famiglie principesche romane alebo jednoducho Nero Aristocrazia – čierna šľachta. Takto o nich píšu suverénni pontifiki, ktorých európski panovníci uznávajú ako pater principum et regum (Otcovia kráľov a kniežat), sú tiež predstaviteľmi prvej a najstaršej kresťanskej monarchie Ríma a Byzancie a v priebehu storočí sa navzájom stýkali a tiež so všetkými kráľovskými rodinami v Európe. Čierna šľachta si vybrala Londýn ako svoje nové bankové sídlo, keď sa celkom zámerne rozhodla kolonizovať vtedy známy svet pomocou angličtiny. Najali si gof-faktorov  alebo dvorných Židov, rodiny: Rothschildov, Baruchov, Warburgov, Wallenbergov, Elkcanns, Goldsmiths, Oppenheimers, Waltons, Sassoons and Dreyfuses, ako figúrky  a ako finančníkov , aby odviedli pozornosť davu a závisť ich bohatstva a moci, konajú v prestrojení. Ich mottom je „Peniaze milujú ticho a sila sa ľahšie udržuje, keď sú tajné.“

Hlavy rodiny Čiernej šľachty.

 Podľa ich genealógie môžete vidieť, že sú to všetci blízki alebo vzdialení príbuzní a ich manželstvá boli veľmi často vzájomné  po celé storočia, pretože tieto rodiny sú uzavreté samy  sebe kvôli zachovaniu moci a bohatstva v ich kruhu vyleštenom po celé storočia.

-Dom Orsini

 – Domenico Napoleone Orsini, dom Chigi

– Mario Chigi House of Colonna

– Marcantonio Colonna House of Medici

– Ottaviano de ‚Medici, dom Gaetani

– Pamifiliho dom Bonifacio Gaetani

– Dom Este Jonathan Doria Pamphilj

– dom Lorenz Este Aldobrandini

– Dom Pallaviciniho Giovanniho Aldobrandiniho

– Savoyov dom Maria Camilla Pallavicini

– Emanuele Filiberto di Savoia, dom Ruspoli

– Dom Torlonia Francesca Ruspoliho

– dom Giovanni Torlonia v Borghese

– Massimov dom Scipione Borghese

– Fabrizio Massimo dom  Sacchetti

 – Farnese House Urbano Sacchetti

– princ Carlo, vojvoda z Castrovho domu v Borromeu

– Vitaliano Borromeo House of Barberini

– Dom Fuggara Urbana Barberiniho

– dom Giustinianiho Hubertus Fugger-Babenhausen

– dom Girolamo de Massa z Foscari

– Lorenzo de Medici

-Tornaquinci-Foscariho dom Odescalchi

– Dom Corsiniho Carla Odescalchiho

– Dom Filipa Corsiniho v Crescenzi

 -Dom Domenica Crescenziho v Borji

– Dom  Breakspeare Francisco de Borja Soto

– Dom Filipa Massima-Lancellottiho II. V Sforze

– Ascanio Sforza

Málokto vie, že súčasná kráľovná čiernej šľachty vo Vatikáne alebo čierna šľachtičná  princezná Maria Camilla Pallavicini má vo svete väčšiu moc a má oveľa silnejší vplyv ako kráľovná Alžbeta II.  Rod Pallavicini vládol ako kniežatá v Janove, Miláne, Ríme, Budapešti a vo Viedni. Pallavicini – medzinárodní korporátni bankári starodávneho bankového pôvodu z Janova, zakladatelia a majitelia jednej z najstarších janovských bánk na svete = Banco di San Giorgio („Svätý Juraj“), banka financovala kráľovské rodiny Európy a výpravy Krištofa Kolumba do Ameriky. Horatio Pallavicino bol finančníkom britskej koruny vo vojne proti Španielsku a jeho rodina sa spojila s rodinou Cromwellovcov – vodcami anglickej revolúcie prostredníctvom niekoľkých manželstiev, čím sa vytvorila varianta mena Paravicini. Horatio Pallavicino dohliadal na výdavky anglickej kráľovnej Alžbety, požičiaval peniaze anglickej korune a nenásytne vyruboval desatinu v prospech pápežov.

Bol to Giancarlo Pallavicini, kto preformátoval ZSSR v Ruskú federáciu.

Viedol Maltézskych rytierov v roku 1988 ako poručík veľmajstra rádu Andrewa Willoughbyho Ninian Bertie. Banková rodina Pallavicini má sídlo v City of London a kontroluje Bank of England. Do globálneho bankovníctva sa zapája prostredníctvom svojich zástupcov Maltézskych rytierov a Jezuitov. Pallavicini kontroluje svoju banku BNP Paribas s majetkom 2 bilióny eur. Rodina Pallavicini vedie jezuitov, zúčastňuje sa medzinárodného bankovníctva, katolíckej cirkvi a maltézskych rytierov. 

Globálny bankár princ Giancarlo Pallavicini z kniežacej rodiny čiernej šľachty Pallavicini, zakladateľov stredovekej kráľovskej banky Bank of Saint George – takej matka všetkých centrálnych bánk sveta a súčasná hlavná banka všetkých centrálnych bánk sveta ovládajúcich 95% svetovej ekonomiky Švajčiarskej banky pre medzinárodné zúčtovanie. Giancarlo Pallavicini sa špecializuje na ekonomický globalizmus. Bol nedávno hlavným poradcom sovietskej vlády zo Západu počas Gorbačovovej „perestrojky“ a členom Akadémie vied ZSSR a Ruskej akadémie vied. V polovici 80. rokov sovietska vláda vymenovala Giancarla Pallaviciniho za prvého západného konzultanta, ktorý radil v oblasti perestrojky, a potom ho ruská vláda a Jeľcin vymenovali do Štátneho výboru pre reformu ruskej ekonomiky. V tejto funkcii sa postavil proti zverejneniu Garbačovského protimonopolného zákona proti oligarchom a tým sa oslabila pozícia Gorbačova proti privatizácii jednotlivcov a skupín oligarchov, ktorí mali záujem o ľahké získanie výroby a zdrojov ZSSR, a preto Giancarlo Pallavicini ovplyvňoval nasledujúce politické udalosti spolu s Jeľcinom, ktoré budú mať menšiu tendenciu kombinovať voľný trh a spoločenskú zodpovednosť a odpor proti privatizácii úzkym okruhom osôb (oligarchov) priemyslu ZSSR. Giancarlo Pallavicini v podstate a logicky vytvoril ruských oligarchov a reformoval štátne sovietske hospodárstvo na ruské oligarchické, pretože pre jeho kráľovskú rodinu a celú čiernu šľachtu Vatikánu je jednoduchšie kontrolovať bohatstvo Ruskej federácie prostredníctvom svojich agentov peňaženiek gof-factor oligarchov.

Centrálnu banku Ruskej federácie Rodina Pallavicini kontroluje prostredníctvom svojej Bazilejskej banky pre medzinárodné zúčtovanie ,banku pre všetky centrálne banky sveta, MMF a Federálny rezervný systém USA. Budova Federálneho rezervného systému USA v New Yorku prekvapivo má rovnakú architektonickú fasádu ako Palazzo Medici a Palazzo Strozzi vo Florencii. Predná veranda budovy Federálneho rezervného systému USA pri vchode je rámovaná dvoma obrovskými železnými lampiónmi – presnými kópiami týchto lampiónov, ktoré zdobili verandu paláca Strozzi vo Florencii. Bankárski králi a pápežská rodina Medici sú blízki príbuzní princov bankárov Strozzi, finančníkov Vatikánu a bývalá kráľovná čiernej šľachty princezná Elvina Pallavicini Medici dei Vachello bola matkou súčasnej kráľovnej čiernej šľachty Márie Camilly Pallavicini . 

https://www.youtube.com/watch?v=e855YEKFxWI

 Mario Draghi, ktorý sa oženil so Serenou Medici, bol nedávno šéfom Centrálnej banky Európskej únie a princ a veľvyslanec vo Vatikáne z Maltského rádu Antonio Zanardi Landi je ženatý so Sabinou Kornadzha Medici, ktorá bola bývalou talianskou veľvyslankyňou v Rusku, ktorú na talianskom veľvyslanectve v Moskve ocenil guvernéra moskovského regiónu. Sergej Šojgu Maltézskym rádom a presne o 4 mesiace neskôr sa Šojgu stal ministrom obrany Ruskej federácie aj keď nikdy neslúžil v armáde, pretože to urobil Maltský rád – to je Najvyššia vojenská rada sveta a rytieri rádu sú elitou planéty: panovníci, aristokracia, prezidenti a ministri obrany a špeciálnych služieb. Jedná sa o veľmi starodávny vojenský poriadok a jeho erb je červeným štítom, rovnako ako erb ich bankárov Rothschildovských peňaženiek (Rot = červený; child = štít) a rímskych légií pri  cisároch. 

Autor – mnohí chápu, že svet je rozdelený medzi slobodomurársko-bankové klany, ktoré prostredníctvom bankového systému dobyli celý svet, ale ak sa aj niektorí jednotlivci  menia, hlavné je  ,že ak sa „delia“. Ak sa pozriete na túto Pallavichi (vidím a počujem o nej prvýkrát) vyzerá iba ako bohatá teta, ktorá trávi svoj voľný čas štúdiom dejín umenia. Gestá ani oblečenie v nej neprezradia satanistu. Ale v dolnej časti je komentár: „Sakra mafiánska rodina.“ My v Rusku na to nemáme čas, ale v Európe už o nej zjavne už veľa počuli. Pokiaľ ide o ZS-SR, ide o rovnakú spoločnosť na okrádanie Ruska, ako napríklad Ruská federácia, a vieme, že októbrovú revolúciu financoval Západ. Eltsyns, Garbers a ďalší vykonávajú iba svoje funkcie regulácie ekonomiky v kolónii ZSSR-RF. Čo bežným ľuďom nebráni žiť a šetriť. 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 141

Celkové hodnotenie: 23.83

Priemerná čítanosť: 3593

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Pri pláne obnovy sa obišli neštátne nemocnice, tvrdia odborníci

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/Jana Birošová, TASR - Pavel Neubauer)   Tvorcovia Plánu obnovy a odolnosti SR obišli v časti pre zdravotníctvo pri jeho zostavovaní…

  Prokurátor podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, a to pre zločin…

  Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho vyčerpali v štandardnom čase iba tretinu eurofondov, tvrdí Heger

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, TASR – Jakub Kotian)   Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho z balíka eurofondov v hodnote 15 miliárd eur…

  Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher. Pomoc v rámci projektu Podpora…

  V bojoch s povstalcami zabili dlhoročného čadského prezidenta Idrissa Débyho

  0icon

  N'Djamena 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pascal Guyot/Pool Photo via AP, File)   Čadského prezidenta Idrissa Débyho v utorok zabili počas bojov s povstalcami. Pri moci bol…

  Sulík chce, aby Sputnik V zostal na Slovensku: "Môže zachrániť ľudské životy"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Vracať vakcínu Sputnik V naspäť do Ruska by podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka bolo chybou. Ako ďalej uviedol…

  Žilinský krajský súd potvrdil Judite za vraždu trest 12 rokov a štyri mesiace

  0icon

  Žilina 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Krajský súd (KS) v Žiline potvrdil v utorok 18-ročnej Judite za obzvlášť závažný zločin vraždy nepodmienečný trest odňatia…

  Matematik Kollár o pozitívnom covidovom trende: "Momentálne v dátach nevidíme žiadne náznaky niečoho, čo by nás varovalo"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Screenshot TV Joj)   Podľa matematika Richarda Kollára sviatky Veľkej noci dopadli na Slovensku z epidemiologického pohľadu veľmi dobre. Vyhlásil to…

  Hygienici sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov, apeluje Remišová

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Regionálne úrady verejného zdravotníctva sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov. Myslí si to predsedníčka strany Za ľudí…

  Blaha sa pýta, či ho budú špehovať, alebo ho rovno zatvoria, keďže podľa ministra Naďa predstavuje "bezpečnostné riziko"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Poslanec Ľuboš Blaha zo Smeru-SD zverejnil na sociálnej sieti reakciu na vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Naď z OĽaNO o…

  TopDesať

  Čo sa skrýva za čudným správaním tvojho psa? 1. časť

  0 icon

  Možno si si začal viac všímať, že tvoj pes ťa rád sleduje, keď si v kúpeľni či na wc, prílišne obľubuje vankúše alebo robí kruhy pred tým, ako si ľahnete a zaspí. Takéto správanie sa dá ľahko vysvetliť, čo znamená, že ti dnes objasníme, čo sa za tým skrýva a ty si už…

  Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

  0 icon

  Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

  Záhadná vražda ryšavky 1. časť

  0 icon

  Počas druhej svetovej vojny Nemci okupovali väčšinu Európy. Neutrálne krajiny - Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko a Švédsko - slúžili ako liahne intríg a špionáže. Obzvlášť významné bolo Švédsko, pretože vďaka jeho strategickej polohe tam mali nemeckí, sovietski a britskí agenti de facto voľné ruky. V rámci trojdielneho článku sa spoločne pozrieme na vraždu záhadnej ryšavky.…

  TOP10+: Fakty o vesmíre, ktoré znejú ako falošné, ale sú pravdivé

  0 icon

  Dokonca aj tí, ktorých vesmír nijako nezaujíma, sú veľakrát prekvapení správami o vesmíre, galaxiách a našej planéte. Moderní vedci sa pritom vôbec nebránia generovať stále nové a nové fakty a dávať ich na svoje informačné kanály. Ich objavy stále dokazujú všetkým na našej planéte, ako málo toho vieme o tejto…

  Oceán zachytený v tých najkrajších farbách

  0 icon

  Oceán pred nami ukrýva ešte mnoho tajomstiev, ktoré čakajú na objavenie. Pozri sa cez objektívy účastníkov súťaže Ocean Art Underwater Photo na krásy, ktoré sa ukrývajú pod hladinou. Oceán, aj keď sa zdá byť iba modrou nehybnou plochou, ukrýva v sebe toľko farebnosti a rozmanitosti, že nejednému z nás sa…

  Vo svete IT

  Od smartfónov k elektromobilom: Huawei predstavuje Alpha S a Alpha S HI

  0 icon

  O automobile Huawei sme mohli počuť prvýkrát už vo februári tohto roka a neskôr približne týždeň dozadu. To, čo sa dlhšiu dobu špekulovalo, sa stalo realitou. Spoločnosť v spolupráci s partnermi, predstavila svoj prvý elektromobil. Na tému upozorňuje portál autoevolution. Prvý elektromobil z kuchyne Huawei je na svete: Alpha S…

  Pozor na tento nenápadný odkaz, ktorý sa šíri službou WhatsApp. Neklikajte na neho, ide o malware!

  0 icon

  Platforma WhatsApp v posledných týždňoch dostáva skutočne zobrať. Len niekoľko dní dozadu obehla technologickú komunitu správa okolo možnosti sledovania aktivity používateľov tretími stranami, či o bezpečnostnej medzere, ktorá umožňuje viac menej hocikomu zablokovať účet obete. Všetko, čo k tomu je potrebné, je poznať mobilné číslo používateľa. Pozor na malware šíriaci sa WhatsAppom…

  Redmi K40 Game Enhanced Edition: poznáme dizajn i dátum predstavenia hernej novinky!

  0 icon

  Redmi K40 Game Enhanced Edition je úplný názov smartfónu, ktorý si doteraz držal väčšinu informácií v tajnosti. V posledných dňoch však začali na povrch pomaly vyplávať informácie o pripravovanom smartfóne a dozvedeli sme sa napríklad o použitom displeji, či dokonca čipsete. Teraz však už vieme naisto, kedy bude smartfón predstavený.…

  Huawei má oči pre plač. Spoločnosť vypadla z rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla!

  0 icon

  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod enormným tlakom zo strany amerických úradov. Hoci nedávne finančné výsledky spoločnosti odhalili, že rok 2020 bol mierne lepším v porovnaní s rokom 2019, tak aj napriek tomu, spoločnosti nie je moc do reči. Dôvodom sú klesajúce predaje smartfónov.  Huawei vypadol z…

  Apple očakáva, že iPhone 13 bude opäť predajným trhákom. Naskladniť plánuje až 100 miliónov zariadení

  0 icon

  Od nadchádzajúcej série iPhone 13 od spoločnosti Apple sa už v týchto dňoch očakáva, že na jeseň tohto roka prinesie zásadné vylepšenia vo viacerých oblastiach. I keď doposiaľ ide iba o špekulácie a prípadne čiastočne uniknuté informácie, už dnes vieme, že série iPhone 13 by mohla byť naozaj trhákom. Túto…

  Armádny Magazín

  Ukrajina s tým nesúvisí: USA vysvetlili presun desiatok vojakov do Poľska

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Americké ministerstvo obrany vysvetlilo, prečo presunuli niekoľko desiatok bojovníkov do Poľska. Pentagón rýchlo ubezpečil, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné. Vyhlásil to hovorca vojenského oddelenia John Kirby na brífingu. Poznamenal, že hovoríme o bežných cvičeniach, ktoré nemajú nič spoločné so zhor

  Asymetrická odpoveď: Veľvyslanectvá Českej republiky a USA dostali zákaz najímania ruských občanov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že veľvyslanectvá Českej republiky a Spojených štátov amerických v Rusku už nebudú môcť najímať ruských občanov. Predtým sa im podarilo získať „veľmi veľké množstvo ľudí“ z radov Rusov. V éteri programu „60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko-1“ Zacharovová

  Ruské letectvo zasiahlo teroristickú základňu pri Palmyre. Zabili až 200 militantov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Rusko pred prezidentskými voľbami zasiahlo teroristov, ktorí plánovali teroristické útoky a útoky na štátne inštitúcie vo veľkých mestách v Sýrii.   https://twitter.com/ferozwala/status/1384230763839643650   Ruské vzdušné sily zaútočili na teroristov v Sýrii. Je zr

  USA stupňujú napätie. Torpédoborce smerujú do Čierneho mora

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Dva americké torpédoborce Donald Cook a Roosevelt opäť opustili základňu na gréckom ostrove Kréta a smerujú do Čierneho mora. Oznámil to šéfredaktor portálu BlackSeaNews“ Andrey Klimenko.   Americké ministerstvo obrany sa pred týždňom rozhodlo nevyslať raketové torpédoborce do Čierneho mora, aby zabránili „ďa

  Analytik Štefec: Základný problém je načasovanie kauzy Vrbětice a jej otvorenie práve teraz

  0 icon

  Česko, 20. apríl 2021 (AM, Sputnik) – S vojenským analytikom a bývalým riaditeľom výzbrojnej služby ministerstva obrany Jaroslavom Štefcom sa vraciame k výbuchu muničného skladu vo Vrběticích. Expert považuje kauzu za spravodajskú hru a tiež upozorňuje na z jeho hľadiska problematické načasovanie. Ako uvádza

  Svetlo sveta

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

  Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

  0 icon

  Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

 • icon FOTO DŇA