• O súdnictve 2/5. Úpadok morálky sudcov a samovôľa v ich rozhodovaní ma núti zamyslieť sa, či netreba zrušiť zákaz mučenia a zákaz trestu smrti! Bonus, Slovensko nemá poroty!

  Publikované 01.12. 2017 o 22:05 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  „NIET ZODPOVEDNOSTI BEZ VOPRED VYMEDZENÉHO TRESTU“ zločinci proti ľudskosti nemajú strach, lebo sa dá kúpiť takmer každý súdny proces. Preto sa musí zvýšiť ich povedomie o strach z trestu, bolestivého trestu. Ak lekár môže nariadiť pre chorého „pacienta“ elektro šoky v psychiatrickej liečebni, prečo by občiansky tribunál nemal mať právo nariadiť „elektro šoky“ v opodstatnených prípadoch podozrení zo spáchania ťažkého zločinu proti ľudskosti, čo je tiež choroba, v ktorých je páchateľ z viacero nepriamych dôkazov vysoko podozrivý, že zločin spáchal, len chýba jeho priznanie. Ak je dovolené v USA trest smrti za závažné zločiny, prečo by v nemalo byť dovolené v Európe trest smrti zo závažných dôvodov genocídy značnej časti obyvateľstva alebo vlastizrady následkom ktorých zomrie veľká časť obyvateľstva?

  Nevymožiteľnosť práva a chýbajúce diskusné relácie v ktorých by občania mohli prehovoriť o nespravodlivosti a chladných zákonov zapríčinili úpadok morálky v celej Európe a najviac to cítiť v súdnictve, kde vládne „skrytá“ korupcia na báze sprostredkovateľa a preto by sme mali presadiť v žalobách proti štátu 12 členné poroty a v občianskych súdnych sporov ľudový tribunál a takto sme zamedzili aby zakomplexovaní samosudcovia, samosudkyňe rozhodovali v prospech finančných žralokoch a politickej korupcie a rôznych mafii.

  Často sa stretávam s názormi „ Ako som hrdý na Slovenskú vlasť, tak som sklamaný z toho, že všetci tu len na všetko nadávajú a nikto nehľadá riešenie“, na strane druhej ak niekto chce prispieť svojím osobitným prejavom navrhnúť riešenia, často sa stáva „Persona non grata“ nežiadúci pre demokraciu a štátna moc na neho vrhne všetky svoje prostriedky aby mu zabránila zviditeľniť sa.

  Aj ja som napísal knihu „Chorá demokracia – Vízia mravného štátu“ v ktorej som najskôr diagnostikoval problémy a potom navrhoval liečenia. No a ako som dopadol, SIS Slovenská informačná služba ako mi osobne povedal Eduard Hakl, spoluautor knihy Odhalenie Slovenskej informačnej služby dostal som sa do rozpracovanosti a zobrali mi všetko, od 2 miliónovej pohľadávky, rodinný dom a celú rodinu aj s mojím milovaným synom Michalom. Za všetko viním súdy, nakoľko som podal vyše 17 žalôb a všetky som pod vplyvom politickej a finančnej korupcie prehral. I keď argumentov bolo dosť, nepodarilo sa prinútiť páchateľov k priznaniu.

  Preto navrhujem, aby sme my občania bez vplyvu politických strán si zvolili občianskych zástupcov na švajčiarsky spôsob (kandidát musí priložiť 10 čestných vyhlásení rodín v mieste bydliska podpísané u notára, že usporiadal stretnutia a inicioval dôležité a prospešné návrhy) do občianskeho tribunálu, ktorý by prehodnocoval podnety, žaloby a konečné uznesenia a rozsudky, či nedošlo k rozhodnutiam pod tlakom korupcie. Takýto občiansky tribunál by pot
  om mal kompetenciu v prípadoch nespochybniteľných podporných dôkazov, aby podozrivého, ktorý sa nechce dobrovoľne priznať, poslal jako chorého na psychiatriu kde by pomocou elektrošokoch a iných terapeutických metód (hypnotický spánok) sa priznal ku spáchaniu závažných zločinov proti ľudskosti a majetku nadmerného rozsahu. Potom
  by kauzy Baštrňák, Gorila a podobne boli ihneď objasnené a vinníci potrestaní.

  Chra demokracia a Vízia mravného štátu, kniha ktorú nikto nechce vydať www.koloseo.info/chora Slovaci závidia každému bez rozdielu preto nedajú hlas nikomu rozumnému www.koloseo.info/prezident ale volia stádovito, to je brzda rozvoja.

   Čo hovorí doborná literatúra o trestu smrti?

  Trest smrti je vo svete javom pomaly mizícím, ale stále aktuálnym a svojou témou pôsobí problémové a výbušne, obzvlášť vo vyexponovaných prípadoch, keď dôjde k niektorému závažnému zločinu. V Českej republike je jeho podpora stále vysoká, takmer dvojtretinová, hoci aj u nás má táto podpora postupne klesajúcu tendenciu.

  V právnych poriadkoch je trest smrti uzákonený v niektorých štátoch USA, niekoľkých štátoch južnej Ameriky, v Európe len v Bielorusku, ďalej v štátoch južnej a východnej oblasti Ázie a vo väčšine štátov Afriky. K tomu je ale nutné podotknúť, že nie všetky štáty, kde je absolútna trest uzákonený, ho vykonávajú. Niektoré štáty ho majú uzákonený len pre zločiny spáchané za špeciálnych okolností

  Prečo je teda v niektorých štátoch krajiny, ktorá je často označovaná (či sebou alebo ostatnými) ako jedna z najväčších demokracií sveta, trest smrti stále využívaný? Odpoveď by sa mohla skrývať v chápaní európskeho kontinentálneho a anglo-amerického práva. Kým kontinentálne právo, používané aj v Českej republike, chápe všeobecne tresty ako prostriedok k náprave osoby, teda vec výchovnú, anglo-americkej právo poníma trest ako skutočný postih sám o sebe, môžeme povedať ako odplatu za porušenie.

  Vráťme sa ale do našich luhov a hájov. Dôvodov, kvôli ktorým je podpora a ochota znovuzavedenie trestu smrti stále veľmi vysoká, je niekoľko. Prvým je istá pudová snaha spoločnosti odstrániť zo svojho kolektívu nebezpečné jedinca a predchádzať opakovania porušenia. Argumentáciou býva uprednostňovanie a vymáhanie zákonnosti nad nápravou páchateľa. K tomu sa však musí viazať neomylnosť súdnych rozhodnutí, ktorá najmä v posledných rokoch za použitia najmodernejších metód dostala vážne trhliny.

  Výhovorka demokracie:

  Všetky tieto dôvody sú ale najmä v rozpore so samotnými princípmi súdobej demokracie. Tá bola vybudovaná na základoch humanizmu a práv všetkých ľudí, akokoľvek sa nám to v jednotlivých prípadoch nemusí pozdávať. Úlohou demokracia je povzniesť ľudskú spoločnosť na vyššiu úroveň, potlačiť pudové túžby jednotlivcov a ukázať cestu človeku k jeho lepším stránkam.

   Bónus:

   https://youtu.be/tu6vnWzVunY

  Pi.oviny z krčmy 2 – Úpadok morálky sudcov – zaviesť poroty

  Nevymožiteľnosť práva a chýbajúce diskusné relácie v ktorých by občania mohli prehovoriť o nespravodlivosti a chladných zákonov zapríčinili úpadok morálky a preto by sme mali presadiť v žalobách proti štátu 12 členné poroty a v občianských súdnych sporov ľudový tribunál aby sme zamedzili aby zakomplexovaní samosudcovia, samosudkyňe rozhodovali v prospech finančných žralokoch a politickej korupcie a rôznych mafii.

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Nová Škoda Octavia už tento rok?

  0

  Škoda tento rok príde s viacerými novinkami. V rámci modelovej ofenzívy je pripravený modernizovaný Superb, ktorý je na trhu už nejaký ten piatok. Nová Škoda Octavia by po 7 rokoch mala prísť na trh začiatkom budúceho roka, debut však zažije ešte tento rok. Možno na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Čo môžeme…

  Hyundai Tucson N Line naznačuje príchod N-kového SUV

  0

  Očakávali sme ho síce už na Ženevskom autosalóne, ale prichádza až teraz. Hyundai Tucson N Line ako prvé SUV kórejského výrobcu dostal športový továrenský tuning. O plne Nkovú verziu, samozrejme, nejde, ale vraj má prísť aj tá. Podobne, ako i30 N Line, aj Tucson ponúkne športovejší zážitok z jazdy bez kompromisov v každodennom…

  Veľká údržba diaľničných tunelov. Kedy a kde?

  0

  Jar je tu. NDS preto už oznámila termíny, kedy bude vykonávať pravidelné uzávierky tunelov. V apríli a máji postupne príde veľká údržba diaľničných tunelov zameraná na očistu a kontrolu ich technického stavu a zariadení v nich. S údržbou sa, žiaľ, spájajú výluky a dopravné obmedzenia. Tu je ich zoznam, pre váš prehľad.

  Oslava Opel 120 rokov: 2. dekáda

  0

  V druhej časti seriálu o oslave Opel 120 rokov od začiatku výroby automobilov sa dostaneme do druhej dekády. Teda do rokov 1909 až 1919. Toto obdobie už je o niečo zaujímavejšie, aj keď príchod prvej svetovej vojny spomalil ďalší rozvoj. Pozrime sa, čo za tých 10 rokov Opel predviedol.

  Podarí sa naplniť plán Volvo Vision 2020?

  3

  Volvo je známe predovšetkým orientáciou na bezpečnosť a rodinu. Niekto by možno povedal, že bezpečnejší je už len tank. Volvo cíti zodpovednosť ísť  v otázke bezpečnosti príkladom. Pred 12 rokmi predstavili plán Volvo Vision 2020. Cieľom bolo, že do roku 2020 v novom Volve nezomrie žiadny človek. Podarilo sa ho naplniť?

  Video Hyundai ix35 4x4 test

  0

  Viacero testov starších typov Hyundai s pohonom oboch náprav ukázalo, že ich systém nie je pre niektoré bežné situácie vyladený. Stačilo trochu prekrížiť nápravy v kombinácii so sníženou trakciou a auto ostalo bezmocne stáť. A to aj keď sme použili mechanickú uzávierku medzinápravového diferenciálu 4WD Lock, ktorými tie autá sú vybavené.…

  KAMzaKRÁSOU

  Video Muži a mejkap: Ako to dopadne, keď si chlapi robia očné linky? Toto ťa dostane!

  0

  Muži a mejkap - pre mnohých nepredstaviteľná kombinácia. No povedzme si úprimne, dnes existuje obrovské množstvo úžasných mejkap artistov, ktorí to s líčidlami vedia lepšie ako ženy. Ako to však dopadne, že do rúk dostanú očné linky v pere bežní chlapi? To sa dozviete v nasledujúcom článku!

  Prečo spať so zatvorenými dverami? Raz ti to zachráni život!

  0

  Aj taká banalita, ako sú zatvorené dvere v miestnosti počas spánku, vám môže v budúcnosti zachrániť život. Človek si to ani neuvedomí, ale stať sa môže hocičo. Aj keď si nevieme predstaviť spať v miestnosti so zatvorenými dverami, pretože v nej môže byť vydýchaný vzduch, mali by ste vedieť, že zatvorené dvere zachránili život…

  Vedeli ste, že závislosť na jedle je choroba? Takto sa prejavuje

  0

  Od zajtra chudnem. Túto vetu si už povedalo mnoho ľudí, no existuje hŕstka tých, ktorým sa to nikdy nepodarí, lebo ich sužuje takzvaná závislosť na jedle. Táto nepríjemná choroba sa môže na prvý pohľad zdať ako výmysel, no nie je to tak. Byť závyslým na jedle znamená nemať nad svojím…

  Turecká káva: Spoznaj najlepší spôsob, ako pripraviť pravého turka!

  1

  Turecká káva alebo turek je obľúbeným budičom a nápojom viacerých z nás. Aký je jej pôvod a ako sa pripravuje? Poďme sa na to bližšie pozrieť.  Káva, ako taká, bola prvýkrát objavená v Etiópií. Konkrétne to bol pastier menom Kaldi, ktorý zbadal, že jeho kozy po tom, ako zjedli bobule…

  Hanbíš sa za popôrodné nedokonalosti? Táto žena ti ukáže, že na to nie je dôvod!

  4

  Ženské telo sa počas tehotenstva a najmä po pôrode zmení. U niektorých žien je zmena nebadateľná, no u ďalších zanechá gravidita a pôrod výrazne stopy. A veľakrát i trvalé. Strie, ovisnuté prsia aj pokožka na bruchu či iné kožné defekty - to všetko sú malé nedokonalosti, s ktorými sa musia…

  Nechutné plesne v domácnosti: Ako ich dostať zo stien či sedačky?!

  2

  Čierňava v kútoch stien, na sprchovacom závese či biele bodky na starých zvlhnutých krabiciach s odloženými vecami. Áno, plesne v domácnosti sú postrachom všetkých bytov a domov, ktoré majú problém s nadmernou vlhkosťou. Plesne v malých množstvách síce človeku neublíži, no keď sa rozrastie, môže spôsobovať alergickú reakciu a zničiť vaše…

  TopDesať

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi: Týmto chlapom sa to podarilo

  0

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi. Týmto chlapom sa to podarilo, vďaka čomu sa ich polovičky cítili šťastne. Správny chlap sa vždy snaží o to, aby bola jeho žena tou najšťastnejšou ženou na svete. Lásku sa jej snaží dokázať rôznymi spôsobmi. Od ručne vyrábaných darčekov, cez obyčajné skvelé raňajky až…

  Machu Picchu: Tajomná pamiatka starých Inkov

  0

  Bez pochyby najznámejšou pamiatkou kultúry Inkov sú pozostatky mesta, alebo ak chcete – ruiny mesta – Machu Picchu. Napriek legendám, ktorými je celé územie mesta opradené, nejedná sa o žiadne prehistorické mesto, ako by sme sa mohli domnievať. Mesto bolo vybudované pravdepodobne kvôli svätyniam. Pozrime sa na toto svetoznáme mesto trochu…

  Čo vlastne sú a ako fungujú adaptívne svetlá?

  0

  V dnešnej dobe sa čoraz častejšie stretávame s pojmom adaptívne svetlá. Z prémiového segmentu sa postupne dostávajú aj do bežnejších áut a je iba otázkou krátkeho času, kedy ich uvidíme aj v najmenších kategóriách. Poďme sa teda pozrieť, ako vznikli, aké majú funkcie a vďaka čomu prichádza k ich rozmachu.…

  Tieto fotografie ti prinesú nevídané uspokojenie

  0

  Ak máš rád dokonalosť a si tak trocha perfekcionista, tak ti s radosťou oznamujeme, že ti tieto fotografie prinesú nevídané uspokojenie. Pre niekoho je dostatočné uspokojenie, ak sa môže počas jesene prejsť po listí. Nájdu sa však aj náročnejší ľudia, ktorí sú dostatočne uspokojení až po odlepení ochrannej fólie z novej…

  Rio de Janeiro, socha Krista či Copacabana. Čo všetko ponúka exotická oblasť Carioca?

  0

  V tomto článku si povieme o ďalšom zo svetových kultúrnych dedičstiev – o kultúrnej oblasti Carioca, pod ktorú sa zaradzuje aj Rio de Janeiro, socha Krista Spasiteľa, svetoznámy záliv Copacabana a pobrežie mesta Rio, Cukrová homoľa (alebo ak chcete Pao de Acúcar) a Národný park Tijuca. Prečo práve Carioca? Názov je odvodený z prezývky obyvateľov Ria –…

  Jedálniček pre rôzne zamestnania: Čo by sme mali jesť podľa toho, čo robíme?

  0

  V prvom rade je nevyhnutné spomenúť, že každý človek je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen chuťové požiadavky, ale aj zdravotný stav, ročné obdobia, fyzickú záťaž a pod. Je dôležité mať na mysli, že nie všetko je vhodné pre každého. Tí, ktorí pracujú v…